2019-08-21   12:52:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Psv Schwerin 1              1:48.63   
  Psv Schwerin                   
  Benjamin Bürger  1998      27.83        27.83   
  Andreas Kuhlmann  1997      30.73        58.56   
  Christian Wichette  1996      25.60        1:24.16   
  Lars Andre Großmann  1997      24.47        1:48.63   
                     
Ringsted Herrer 1              1:50.16   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Gustav Friberg  1997      26.63        26.63   
  Jonas B. Sørensen  1993      33.14        59.77   
  Claus Hansen  1995      25.74        1:25.51   
  Bjørn Hansen  1998      24.65        1:50.16   
                     
Triton Elite Drenge 1              1:50.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Karim Møller  1994      28.59        28.59   
  Emil Andersen  1992      31.46        1:00.05   
  Frederik K. Mortensen  1995      25.21        1:25.26   
  Rasmus Hasemann  1996      25.33        1:50.59   
                     
Kalundborg Drenge 1              1:52.41   
  Kalundborg SK                   
  Mathias Rysgaard  1998      26.77        26.77   
  Oliver H. Andersen  1999      32.53        59.30   
  Danny Corell  1997      28.18        1:27.48   
  Mikkel H. Andersen  1991      24.93        1:52.41   
                     
Vat-Cph Lions              1:54.30   
  VAT Copenhagen                   
  Mathias Immerkjær  1999      29.98        29.98   
  Esben Norup  1996      31.55        1:01.53   
  Martin Jungersen  1997      27.72        1:29.25   
  Victor Drevskich  1996      25.05        1:54.30   
                     
Psv Schwerin 2              1:56.84   
  Psv Schwerin                   
  Lars-Christian Rehse  1997      28.66        28.66   
  Tim Krüger  2000      33.65        1:02.31   
  Till Otto Göttmann  2000      27.55        1:29.86   
  Steffen Deutsch  1998      26.98        1:56.84   
                     
Stv 1 H  1995              1:57.31   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Bjørn Wismann  1996      31.83        31.83   
  Rasmus B. Larsen  1997      31.79        1:03.62   
  Rasmus Wegener  1997      29.48        1:33.10   
  Joachim Blach Kristensen  1995      24.21        1:57.31   
                     
Ringsted Herrer 2              1:59.22   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Andreas Nielsen  1994      31.01        31.01   
  Anders Juul Rasmussen  1997      33.48        1:04.49   
  Martin Szokody  1999      29.30        1:33.79   
  Kasper Jensen  1997      25.43        1:59.22   
                     
Vat-Cph Tigers              2:01.26   
  VAT Copenhagen                   
  Nikolai Hougaard  1999      31.14        31.14   
  Frederik Hatting Petersen  2000      34.03        1:05.17   
  Valdemar Mariegaard  1999      29.27        1:34.44   
  Daniel Sørensen  1999      26.82        2:01.26   
                     
10  Triton Første Drenge 1              2:02.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Rasmus F. Jørgensen  1999      32.29        32.29   
  Jacob Friland  1999      35.65        1:07.94   
  Marius Møldrup  1999      27.77        1:35.71   
  Jakob Schmidt  1999      26.67        2:02.38   
                     
11  Stv 2 H  1995              2:09.88   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Frederik S. Løwe  2001      33.91        33.91   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      35.53        1:09.44   
  Jonas Hansen  2001      30.78        1:40.22   
  Matthias Hansen  2001      29.66        2:09.88   
                     
12  Ringsted Herrer 3              2:10.98   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Victor Grandjean  2001      32.98        32.98   
  Alexander Søgaard  2002      37.21        1:10.19   
  Mads Jensen  2001      30.91        1:41.10   
  Anders Nielsen  2001      29.88        2:10.98   
                     
13  Kalundborg Drenge 2              2:11.48   
  Kalundborg SK                   
  Andreas Lind-Ellefsen  2001      36.76        36.76   
  Emil Zachariassen  1997      34.20        1:10.96   
  Jonas Uglebjerg  1997      30.78        1:41.74   
  Nicolai Ringhøj  1998      29.74        2:11.48   
                     
14  Haslev Drenge 1  1999              2:16.13   
  Haslev Svømmeklub                   
  Tobias Rasmussen  1998      33.91        33.91   
  Asger Flytkjær-Hansen  2000      37.61        1:11.52   
  Jakob Dynesen  2000      36.20        1:47.72   
  Emil Compen  2000      28.41        2:16.13   
                     
15  Triton Første Drenge 2              2:18.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mads Rishøj  1999      37.57        37.57   
  Daniel Johansen  2000      39.90        1:17.47   
  Daniel Berg Wenk  2000      32.31        1:49.78   
  Niels Paulli Sparholt  2000      28.30        2:18.08   
                     
16  Næstved Boys 1              2:20.08   
  Næstved IF                   
  Gustav Notkin  1999      40.71        40.71   
  Mads Ingeman Hansen  1997      31.03        1:11.74   
  Christian Andersen  1993      35.87        1:47.61   
  Lauge Bastian Maar  2001      32.47        2:20.08   
                     
17  Triton Talent 1              2:21.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Mads Raaby Jensen  2001      31.77        31.77   
  Mikkel Hjelm  2003      45.33        1:17.10   
  Kasper Bonnichsen  2002      32.78        1:49.88   
  Magnus Aasberg  2001      31.20        2:21.08   
                     
18  Ringsted Herrer 4              2:21.37   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Frederik Møller  2002      39.45        39.45   
  Casper Ramsdahl Sørensen  2000      38.35        1:17.80   
  Daniel Schytte  2000      32.12        1:49.92   
  Bernhard Andersen  2000      31.45        2:21.37   
                     
19  Stv 3 H  1995              2:27.81   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Anders Dam Frandsen  2000      38.42        38.42   
  Magnus Nygaard  2000      38.11        1:16.53   
  Tobias Daniel Larsen  2001      35.90        1:52.43   
  Marcus Ipsen  2002      35.38        2:27.81   
                     
20  Haslev Drenge 2  2001              2:35.29   
  Haslev Svømmeklub                   
  Rasmus Lynge Schmidt  2000                 
  Kasper Nikolaj Lynge  1999                 
  Frederik Kongsted Hansen  2001                 
  Frederik Birch Jørgensen  2001      2:35.29        2:35.29   
                     
21  Stv 5 H  1995              2:57.90   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Nicolai Quist  2003      47.01        47.01   
  Elias Rought  2003      41.64        1:28.65   
  Daniel Mir  2003      51.62        2:20.27   
  Andreas M Nielsen  2005      37.63        2:57.90   
                     
22  Næstved Boys 2              3:06.23   
  Næstved IF                   
  Jacob Meisner Hansen  2003      46.97        46.97   
  Rasmus Lorentzen  2001      50.72        1:37.69   
  Lucas Jul Pedersen  2003      52.20        2:29.89   
  Harald Franck  2003      36.34        3:06.23   
                     
23  Stv 6 H  1995              3:16.23   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Sven Christiansen  2002      1:51.13        1:51.13   
  Kristoffer Koch Pedersen  2001      38.83        2:29.96   
  Jonathan Kock Jensen  2001      46.27        3:16.23   
  Kristian Dam Frandsen  2003              3:16.23   
                     
Triton Talent 2              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Ringsted Herrer 5              DSQ  3 svømmere på banen 
  Ringsted Svømme Klub                   
  Emil Carstensen  2002      40.81        40.81   
                     
Stv 4 H  1995              DSQ  Afslut ryg på maven 
  Swim Team Vestsjælland                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark