2019-08-23   18:38:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:05   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikoline Skovly Larsen  2003      46.65  1:37.38  2:29.17    3:20.07   
  Næstved IF                   
                     
Ann-Kathrin Kuhlmann  2004      46.00  1:39.54  2:33.34    3:24.29   
  Psv Schwerin                   
                     
Julie Laugesen  2003      47.17  1:41.01  2:35.11    3:29.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Olivia Mammen  2003      49.62  1:45.68  2:41.23    3:35.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emilie Højen Meyer  2004      51.64  1:49.75  2:47.67    3:43.60   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Emma Hass  2004      57.64  2:09.62  3:24.76    4:37.59   
  Næstved IF                   
                     
Amalie Nyhave Nielsen  2004      1:02.70  2:19.98  3:33.54    4:46.97   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Katrine Mørkeberg  2004      1:05.40  2:22.18  3:39.99    4:51.74   
  Næstved IF                   
                     
Dina Olschansky  2003              DSQ  En hånd i vend. 100m 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alberte Mammen  2001      39.81  1:23.82  2:08.24    2:52.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Friederike Fass  2002      39.29  1:23.14  2:08.09    2:52.60   
  Psv Schwerin                   
                     
Emilie Nyegaard  2001      40.64  1:26.42  2:12.46    2:57.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marie Uglebjerg  2002      41.28  1:26.62  2:13.24    3:00.13   
  Kalundborg SK                   
                     
Laura Janner  2002      41.52  1:27.78  2:15.14    3:00.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Xandra Huryn  2001      41.60  1:28.32  2:15.30    3:01.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Josefine Nickelsen  2001      42.02  1:29.25  2:16.95    3:03.86   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Alberte R. Jakobsen  2001      42.12  1:30.89  2:18.68    3:07.01   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Victoria Vorm  2001      41.82  1:30.02  2:18.94    3:07.47   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Mathilde Laugesen  2001      43.36  1:31.25  2:19.99    3:08.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Ida Jensdottir Fremming  2002      43.02  1:31.42  2:20.75    3:08.69   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
12  Sophia Lindegaard  2001      43.23  1:30.85  2:20.05    3:09.06   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
13  Abby Kristine Waterval  2002      44.41  1:33.04  2:23.11    3:11.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Emma Bruhn  2002      42.69  1:32.07  2:24.25    3:12.79   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Sara Mortensen  2001      42.13  1:31.53  2:22.63    3:13.54   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
16  Isabel Kol Eriksen  2001      43.19  1:32.42  2:24.11    3:13.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Johanne B. Hansen  2002      45.07  1:34.85  2:25.35    3:14.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Caroline Mathiesen  2001      44.67  1:35.60  2:25.78    3:14.70   
  Albertslund IF                   
                     
19  Clara Neumann  2001      43.85  1:33.74  2:25.16    3:16.73   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
20  Sofie Hertzberg  2002      45.30  1:35.52  2:27.31    3:19.36   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Ida T Mose  2002      45.20  1:36.26  2:29.43    3:21.52   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
22  Nicoline Strandberg  2002      47.88  1:38.94  2:31.36    3:23.30   
  Kalundborg SK                   
                     
23  Emilie Fischer  2001      48.08  1:41.81  2:35.68    3:28.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Celine Nordal Jacobsen  2001      48.65  1:40.97  2:34.99    3:28.74   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
25  Camilla Hougaard  2002      49.73  1:43.97  2:38.61    3:31.37   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
26  Kathrine S. Jørgensen  2002      47.76  1:43.27  2:40.16    3:34.40   
  Albertslund IF                   
                     
27  Josefine M. Kristiansen  2002      51.11  1:45.53  2:41.70    3:37.62   
  Næstved IF                   
                     
28  Sofie Mosegaard  2002      51.78  1:48.45  2:47.28    3:42.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Clara Nyborg-Vedsted  2002      51.18  1:48.26  2:47.43    3:46.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
30  Victoria F. Mikkelsen  2001      52.37  1:50.52  2:51.08    3:49.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
31  Norie Glitten  2002      54.14  1:52.73  2:53.95    3:52.85   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Astrid Høgh Sørensen  2002              DSQ  Asynk. arme v.150 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine B. Pedersen  1999      35.24  1:14.70  1:55.54    2:37.08   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000      38.76  1:21.30  2:05.67    2:50.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Hannah Rühlke  2000      39.37  1:23.68  2:09.05    2:53.68   
  Psv Schwerin                   
                     
Amalie Bonnesen  1999      40.08  1:24.66  2:09.89    2:54.57   
  Næstved IF                   
                     
Caroline Steffensen  2000      45.68  1:35.04  2:23.99    3:13.05   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Astrid Ovesen  1999              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karen Tanderup Hansen  1996      36.18  1:16.90  1:58.03    2:39.05   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Signe Nielsen  1998      38.16  1:19.83  2:02.10    2:44.47   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996      37.15  1:19.01  2:01.93    2:44.60   
  Kalundborg SK                   
                     
Amanda Glerup Andersen  1998      38.95  1:20.86  2:03.98    2:46.45   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Emma Lyngby Larsen  1998      38.48  1:21.90  2:05.54    2:49.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sophia Reck  1996      39.78  1:26.27  2:14.15    3:02.45   
  Psv Schwerin                   
                     
Charlotte Pedersen  1996      41.31  1:28.63  2:17.12    3:05.75   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Trine Rübner-Petersen  1997      47.03  1:40.05  2:34.93    3:29.69   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Cecilie Elizabeth Jensen  1998              DNF   
  Næstved IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark