2019-08-20   11:52:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marceline Lermark  2003      36.28  1:16.10  1:56.37    2:34.58   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Julie Laugesen  2003      35.03  1:14.99  1:56.34    2:34.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Amelie Ritter  2003      34.09  1:13.93  1:57.03    2:36.06   
  Psv Schwerin                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003      37.38  1:19.63  2:02.19    2:43.46   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003      36.97  1:20.80  2:07.43    2:52.14   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Nikoline Skovly Larsen  2003              2:53.97   
  Næstved IF                   
                     
Caroline Holm  2004      40.58  1:24.79  2:09.86    2:54.68   
  Kalundborg SK                   
                     
Wilma Anker  2004      39.74  1:24.97  2:12.78    2:56.87   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mathilde Mathiesen  2004      39.99  1:25.55  2:12.70    2:57.23   
  Albertslund IF                   
                     
10  Josefine Krumbak  2004      41.20  1:27.12  2:14.31    2:59.68   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
11  Viktoria Freja Sørensen  2004      39.92  1:26.47  2:14.81    2:59.84   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Julie Bruun Jørgensen  2003      40.69  1:27.81  2:16.12    3:00.31   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
13  Emilie Højen Meyer  2004      40.89  1:29.47  2:20.46    3:07.78   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
14  Maya Krogh Brønnicke  2005      41.63  1:30.00  2:20.40    3:08.02   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
15  Josephine B. U. Danielsen  2003      41.44  1:30.37  2:21.10    3:09.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Selma V Studnitz Andersen  2005      41.97  1:31.47  2:24.75    3:12.66   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
17  Emma Olsen  2003      41.57  1:35.14  2:29.60    3:22.20   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
18  Gaya Josefine Maar  2003      44.93  1:38.57  2:33.76    3:22.85   
  Næstved IF                   
                     
19  Malene Gjermandsen  2003      44.47  1:37.23  2:33.02    3:24.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
20  Helene Thielsen  2004      40.71  1:28.02  2:18.78    3:25.84   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
21  Petrine R. E. Sørensen  2005      45.35  1:41.42  2:41.50    3:35.69   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
22  Amalie Wichmann Larsen  2005      48.83  1:53.82  2:58.54    3:57.48   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brandt  2001      30.44  1:04.05  1:39.48    2:13.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Clara Neumann  2001      32.12  1:05.80  1:40.11    2:14.70   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001      31.24  1:05.82  1:41.93    2:17.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefine Nickelsen  2001      32.54  1:08.17  1:45.14    2:21.94   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Alberte Mammen  2001      33.12  1:09.14  1:46.01    2:22.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Friederike Fass  2002      31.90  1:08.08  1:46.43    2:23.48   
  Psv Schwerin                   
                     
Xandra Huryn  2001      32.97  1:09.11  1:46.62    2:24.29   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Laura Janner  2002      32.75  1:09.47  1:47.73    2:25.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Regitze Gotthard  2002      33.62  1:10.47  1:48.75    2:26.32   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Mathilde Laugesen  2001      32.68  1:09.67  1:48.68    2:26.91   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Elisa Stegemann  2002      32.58  1:10.66  1:50.05    2:27.18   
  Psv Schwerin                   
                     
12  Marie Uglebjerg  2002      35.31  1:12.77  1:50.74    2:27.55   
  Kalundborg SK                   
                     
13  Sofie Andersen  2001      34.85  1:12.77  1:50.93    2:27.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Victoria Vorm  2001      33.21  1:11.57  1:51.15    2:30.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Caroline Mathiesen  2001      34.29  1:12.45  1:52.45    2:31.62   
  Albertslund IF                   
                     
16  Alberte R. Jakobsen  2001      34.65  1:13.50  1:54.46    2:34.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
17  Victoria Bæts Kristensen  2002      36.39  1:17.33  1:58.75    2:35.38   
  Næstved IF                   
                     
18  Astrid Høgh Sørensen  2002      33.84  1:13.58  1:55.63    2:35.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Victoria Andersen  2001      37.76  1:17.37  1:56.57    2:35.95   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Emma Bruhn  2002      35.41  1:15.96  1:58.36    2:38.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
21  Sara Mortensen  2001      34.92  1:14.68  1:57.32    2:38.80   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Kathrine S. Jørgensen  2002      36.04  1:16.51  1:57.93    2:38.83   
  Albertslund IF                   
                     
23  Emilie Fischer  2001      35.86  1:16.40  1:58.13    2:39.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Sofie Hertzberg  2002      36.68  1:16.47  1:58.60    2:40.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
25  Line Helene Jensen  2001      35.96  1:17.04  2:01.13    2:43.84   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Ida T Mose  2002      36.28  1:19.53  2:05.09    2:45.69   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
27  Camilla Hougaard  2002      37.89  1:21.54  2:05.45    2:45.80   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
28  Anne-Sofie P. Clausen  2002      36.94  1:19.10  2:04.32    2:47.98   
  Næstved IF                   
                     
29  Ida Jensdottir Fremming  2002      38.31  1:21.57  2:05.23    2:48.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
30  Line Aarkrogh Steen  2001      37.03  1:20.31  2:06.33    2:48.87   
  Næstved IF                   
                     
31  Philippa Hallengreen  2002      38.76  1:21.90  2:07.37    2:52.41   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
32  Engeline Scheby Petersen  2002      38.18  1:22.10  2:09.56    2:55.05   
  Kalundborg SK                   
                     
33  Nicole Vaabengaard  2002      36.64  1:21.53  2:09.67    2:56.24   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
34  Nikoline Bolvig Nielsen  2001      37.43  1:23.32  2:11.41    2:58.22   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
35  Ida Rishøj  2002      40.84  1:29.07  2:15.36    2:59.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
36  Maria Szokody  2002      39.21  1:27.25  2:16.46    3:01.45   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
37  Caroline Bendtsen  2002      41.46  1:29.31  2:19.22    3:07.11   
  Næstved IF                   
                     
38  Freja Zerbst Hansen  2001      43.86  1:33.72  2:25.80    3:13.13   
  Næstved IF                   
                     
39  Clara Nyborg-Vedsted  2002      41.72  1:31.44  2:24.41    3:15.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
40  Cecilie Zachariassen  2001      42.61  1:31.13  2:21.73    3:22.34   
  Næstved IF                   
                     
41  Anna Larsen  2002      43.37  1:38.88  2:41.59    3:48.19   
  Næstved IF                   
                     
Patricia Andersen  2002              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Katja Kjær Nielsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine B. Hansen  1999      30.04  1:02.39  1:35.21    2:07.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johanne Carr  1999      31.58  1:05.59  1:39.33    2:11.97   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Amanda Duus  2000      31.40  1:05.24  1:39.19    2:12.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Helena Berg Wenk  2000      31.67  1:06.43  1:41.87    2:15.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alberte M Hansen  2000      31.71  1:06.31  1:41.56    2:16.16   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Nanna Sonne  1999      31.20  1:05.54  1:41.66    2:16.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie Gotthard  1999      32.87  1:07.31  1:42.48    2:16.98   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Frederikke Jensen  2000      32.40  1:08.35  1:44.93    2:19.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nana Hansen  2000      32.66  1:08.67  1:44.76    2:20.12   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
10  Silvana Bodenstein  1999      32.24  1:08.54  1:46.31    2:22.42   
  Psv Schwerin                   
                     
11  Caroline Steffensen  2000      34.32  1:11.02  1:47.29    2:22.53   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Celina Langtoft  1999      33.10  1:09.40  1:46.36    2:23.75   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Annika Møller-Kristensen  2000      34.28  1:11.51  1:48.82    2:24.76   
  Kalundborg SK                   
                     
14  Anika Bryde  2000      32.89  1:09.41  1:47.23    2:25.33   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Julie Jørgensen  1999      35.47  1:13.23  1:51.30    2:27.91   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
16  Marie Müller  2000      35.30  1:13.55  1:52.67    2:29.49   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
17  Alberte Høgh  1999      34.08  1:12.29  1:52.15    2:30.83   
  Næstved IF                   
                     
18  Julie Galsgaard Hansen  2000      35.87  1:15.30  1:56.74    2:37.93   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
19  Emma Beyer  2000      36.20  1:16.19  1:56.94    2:39.75   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Thea Krøll  2000      36.76  1:18.35  2:00.52    2:41.42   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
21  Isabella Voldby Ipsen  2000      36.34  1:18.17  2:00.76    2:42.52   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
22  Astrid Marie Olsson  1999      37.74  1:20.05  2:03.35    2:44.60   
  Kalundborg SK                   
                     
23  Emma Nørgaard Wiese  1999      36.76  1:17.62  2:01.09    2:44.74   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
24  Victoria Grøn Brandelev  2000      38.34  1:22.37  2:08.00    2:52.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Emma Nyborg-Vedsted  1999      39.23  1:24.13  2:11.01    2:57.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Maria Christensen  1999              3:06.68   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Lærke Sandholdt Jensen  2000              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Megan Forslund Hansen  1997      30.01  1:03.12  1:36.41    2:07.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996      30.69  1:03.25  1:36.45    2:08.15   
  Kalundborg SK                   
                     
Camilla Dufour  1996      30.10  1:02.81  1:36.64    2:10.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rikke Munkholm  1998      30.17  1:03.03  1:37.45    2:11.33   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Nanna Drewsen  1998      30.28  1:04.13  1:38.91    2:13.37   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Laura Holm Junge  1998      32.29  1:06.34  1:40.51    2:13.70   
  Kalundborg SK                   
                     
Louise Møller Jessen  1997      31.26  1:05.04  1:39.97    2:14.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Annabelle Grønbech Ladik  1997      32.15  1:05.57  1:40.36    2:14.63   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Emma Lyngby Larsen  1998      31.67  1:06.48  1:41.18    2:14.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Rebecca Grønlund  1998      31.26  1:05.68  1:41.63    2:18.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Rikke Knudsen  1998      31.77  1:07.13  1:43.12    2:18.59   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
12  Maria Heiberg Larsen  1998      31.89  1:07.52  1:44.09    2:21.02   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Nele Salow  1997      31.80  1:08.08  1:46.65    2:24.10   
  Psv Schwerin                   
                     
14  Ida Bzorek  1997      34.45  1:11.35  1:48.98    2:26.02   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
15  Louise Nicolaisen  1998      35.61  1:12.99  1:51.09    2:27.37   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Lærke Rasmussen  1997      34.47  1:12.20  1:51.92    2:31.07   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
17  Cecilie N. Petersen  1998      35.63  1:13.59  1:52.01    2:31.99   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Lise Coermann Nygaard  1998      34.71  1:13.07  1:53.07    2:32.25   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
19  Simone Thorsen  1998      35.80  1:16.32  1:58.10    2:39.50   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
20  Cecilie Elizabeth Jensen  1998      33.95  1:12.42  1:56.46    2:39.84   
  Næstved IF                   
                     
21  Trine Rübner-Petersen  1997      37.76  1:20.14  2:06.13    2:51.53   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark