2019-06-19   17:05:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marceline Lermark  2003      36.28  1:16.10  1:56.37    2:34.58   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Julie Laugesen  2003      35.03  1:14.99  1:56.34    2:34.79   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Amelie Ritter  2003      34.09  1:13.93  1:57.03    2:36.06   
  Psv Schwerin                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003      37.38  1:19.63  2:02.19    2:43.46   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003      36.97  1:20.80  2:07.43    2:52.14   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Nikoline Skovly Larsen  2003              2:53.97   
  Næstved IF                   
                     
Caroline Holm  2004      40.58  1:24.79  2:09.86    2:54.68   
  Kalundborg SK                   
                     
Wilma Anker  2004      39.74  1:24.97  2:12.78    2:56.87   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mathilde Mathiesen  2004      39.99  1:25.55  2:12.70    2:57.23   
  Albertslund IF                   
                     
10  Josefine Krumbak  2004      41.20  1:27.12  2:14.31    2:59.68   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
11  Viktoria Freja Sørensen  2004      39.92  1:26.47  2:14.81    2:59.84   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Julie Bruun Jørgensen  2003      40.69  1:27.81  2:16.12    3:00.31   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
13  Emilie Højen Meyer  2004      40.89  1:29.47  2:20.46    3:07.78   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
14  Maya Krogh Brønnicke  2005      41.63  1:30.00  2:20.40    3:08.02   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
15  Josephine B. U. Danielsen  2003      41.44  1:30.37  2:21.10    3:09.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Selma V Studnitz Andersen  2005      41.97  1:31.47  2:24.75    3:12.66   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
17  Emma Olsen  2003      41.57  1:35.14  2:29.60    3:22.20   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
18  Gaya Josefine Maar  2003      44.93  1:38.57  2:33.76    3:22.85   
  Næstved IF                   
                     
19  Malene Gjermandsen  2003      44.47  1:37.23  2:33.02    3:24.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
20  Helene Thielsen  2004      40.71  1:28.02  2:18.78    3:25.84   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
21  Petrine R. E. Sørensen  2005      45.35  1:41.42  2:41.50    3:35.69   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
22  Amalie Wichmann Larsen  2005      48.83  1:53.82  2:58.54    3:57.48   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brandt  2001      30.44  1:04.05  1:39.48    2:13.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Clara Neumann  2001      32.12  1:05.80  1:40.11    2:14.70   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001      31.24  1:05.82  1:41.93    2:17.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefine Nickelsen  2001      32.54  1:08.17  1:45.14    2:21.94   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Alberte Mammen  2001      33.12  1:09.14  1:46.01    2:22.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Friederike Fass  2002      31.90  1:08.08  1:46.43    2:23.48   
  Psv Schwerin                   
                     
Xandra Huryn  2001      32.97  1:09.11  1:46.62    2:24.29   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Laura Janner  2002      32.75  1:09.47  1:47.73    2:25.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Regitze Gotthard  2002      33.62  1:10.47  1:48.75    2:26.32   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Mathilde Laugesen  2001      32.68  1:09.67  1:48.68    2:26.91   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Elisa Stegemann  2002      32.58  1:10.66  1:50.05    2:27.18   
  Psv Schwerin                   
                     
12  Marie Uglebjerg  2002      35.31  1:12.77  1:50.74    2:27.55   
  Kalundborg SK                   
                     
13  Sofie Andersen  2001      34.85  1:12.77  1:50.93    2:27.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Victoria Vorm  2001      33.21  1:11.57  1:51.15    2:30.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Caroline Mathiesen  2001      34.29  1:12.45  1:52.45    2:31.62   
  Albertslund IF                   
                     
16  Alberte R. Jakobsen  2001      34.65  1:13.50  1:54.46    2:34.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
17  Victoria Bæts Kristensen  2002      36.39  1:17.33  1:58.75    2:35.38   
  Næstved IF                   
                     
18  Astrid Høgh Sørensen  2002      33.84  1:13.58  1:55.63    2:35.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Victoria Andersen  2001      37.76  1:17.37  1:56.57    2:35.95   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Emma Bruhn  2002      35.41  1:15.96  1:58.36    2:38.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
21  Sara Mortensen  2001      34.92  1:14.68  1:57.32    2:38.80   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Kathrine S. Jørgensen  2002      36.04  1:16.51  1:57.93    2:38.83   
  Albertslund IF                   
                     
23  Emilie Fischer  2001      35.86  1:16.40  1:58.13    2:39.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Sofie Hertzberg  2002      36.68  1:16.47  1:58.60    2:40.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
25  Line Helene Jensen  2001      35.96  1:17.04  2:01.13    2:43.84   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Ida T Mose  2002      36.28  1:19.53  2:05.09    2:45.69   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
27  Camilla Hougaard  2002      37.89  1:21.54  2:05.45    2:45.80   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
28  Anne-Sofie P. Clausen  2002      36.94  1:19.10  2:04.32    2:47.98   
  Næstved IF                   
                     
29  Ida Jensdottir Fremming  2002      38.31  1:21.57  2:05.23    2:48.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
30  Line Aarkrogh Steen  2001      37.03  1:20.31  2:06.33    2:48.87   
  Næstved IF                   
                     
31  Philippa Hallengreen  2002      38.76  1:21.90  2:07.37    2:52.41   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
32  Engeline Scheby Petersen  2002      38.18  1:22.10  2:09.56    2:55.05   
  Kalundborg SK                   
                     
33  Nicole Vaabengaard  2002      36.64  1:21.53  2:09.67    2:56.24   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
34  Nikoline Bolvig Nielsen  2001      37.43  1:23.32  2:11.41    2:58.22   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
35  Ida Rishøj  2002      40.84  1:29.07  2:15.36    2:59.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
36  Maria Szokody  2002      39.21  1:27.25  2:16.46    3:01.45   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
37  Caroline Bendtsen  2002      41.46  1:29.31  2:19.22    3:07.11   
  Næstved IF                   
                     
38  Freja Zerbst Hansen  2001      43.86  1:33.72  2:25.80    3:13.13   
  Næstved IF                   
                     
39  Clara Nyborg-Vedsted  2002      41.72  1:31.44  2:24.41    3:15.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
40  Cecilie Zachariassen  2001      42.61  1:31.13  2:21.73    3:22.34   
  Næstved IF                   
                     
41  Anna Larsen  2002      43.37  1:38.88  2:41.59    3:48.19   
  Næstved IF                   
                     
Patricia Andersen  2002              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Katja Kjær Nielsen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine B. Hansen  1999      30.04  1:02.39  1:35.21    2:07.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johanne Carr  1999      31.58  1:05.59  1:39.33    2:11.97   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Amanda Duus  2000      31.40  1:05.24  1:39.19    2:12.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Helena Berg Wenk  2000      31.67  1:06.43  1:41.87    2:15.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alberte M Hansen  2000      31.71  1:06.31  1:41.56    2:16.16   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Nanna Sonne  1999      31.20  1:05.54  1:41.66    2:16.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie Gotthard  1999      32.87  1:07.31  1:42.48    2:16.98   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Frederikke Jensen  2000      32.40  1:08.35  1:44.93    2:19.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nana Hansen  2000      32.66  1:08.67  1:44.76    2:20.12   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
10  Silvana Bodenstein  1999      32.24  1:08.54  1:46.31    2:22.42   
  Psv Schwerin                   
                     
11  Caroline Steffensen  2000      34.32  1:11.02  1:47.29    2:22.53   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Celina Langtoft  1999      33.10  1:09.40  1:46.36    2:23.75   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Annika Møller-Kristensen  2000      34.28  1:11.51  1:48.82    2:24.76   
  Kalundborg SK                   
                     
14  Anika Bryde  2000      32.89  1:09.41  1:47.23    2:25.33   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Julie Jørgensen  1999      35.47  1:13.23  1:51.30    2:27.91   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
16  Marie Müller  2000      35.30  1:13.55  1:52.67    2:29.49   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
17  Alberte Høgh  1999      34.08  1:12.29  1:52.15    2:30.83   
  Næstved IF                   
                     
18  Julie Galsgaard Hansen  2000      35.87  1:15.30  1:56.74    2:37.93   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
19  Emma Beyer  2000      36.20  1:16.19  1:56.94    2:39.75   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
20  Thea Krøll  2000      36.76  1:18.35  2:00.52    2:41.42   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
21  Isabella Voldby Ipsen  2000      36.34  1:18.17  2:00.76    2:42.52   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
22  Astrid Marie Olsson  1999      37.74  1:20.05  2:03.35    2:44.60   
  Kalundborg SK                   
                     
23  Emma Nørgaard Wiese  1999      36.76  1:17.62  2:01.09    2:44.74   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
24  Victoria Grøn Brandelev  2000      38.34  1:22.37  2:08.00    2:52.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Emma Nyborg-Vedsted  1999      39.23  1:24.13  2:11.01    2:57.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Maria Christensen  1999              3:06.68   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Lærke Sandholdt Jensen  2000              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Megan Forslund Hansen  1997      30.01  1:03.12  1:36.41    2:07.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996      30.69  1:03.25  1:36.45    2:08.15   
  Kalundborg SK                   
                     
Camilla Dufour  1996      30.10  1:02.81  1:36.64    2:10.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rikke Munkholm  1998      30.17  1:03.03  1:37.45    2:11.33   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Nanna Drewsen  1998      30.28  1:04.13  1:38.91    2:13.37   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Laura Holm Junge  1998      32.29  1:06.34  1:40.51    2:13.70   
  Kalundborg SK                   
                     
Louise Møller Jessen  1997      31.26  1:05.04  1:39.97    2:14.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Annabelle Grønbech Ladik  1997      32.15  1:05.57  1:40.36    2:14.63   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Emma Lyngby Larsen  1998      31.67  1:06.48  1:41.18    2:14.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Rebecca Grønlund  1998      31.26  1:05.68  1:41.63    2:18.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Rikke Knudsen  1998      31.77  1:07.13  1:43.12    2:18.59   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
12  Maria Heiberg Larsen  1998      31.89  1:07.52  1:44.09    2:21.02   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Nele Salow  1997      31.80  1:08.08  1:46.65    2:24.10   
  Psv Schwerin                   
                     
14  Ida Bzorek  1997      34.45  1:11.35  1:48.98    2:26.02   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
15  Louise Nicolaisen  1998      35.61  1:12.99  1:51.09    2:27.37   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Lærke Rasmussen  1997      34.47  1:12.20  1:51.92    2:31.07   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
17  Cecilie N. Petersen  1998      35.63  1:13.59  1:52.01    2:31.99   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Lise Coermann Nygaard  1998      34.71  1:13.07  1:53.07    2:32.25   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
19  Simone Thorsen  1998      35.80  1:16.32  1:58.10    2:39.50   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
20  Cecilie Elizabeth Jensen  1998      33.95  1:12.42  1:56.46    2:39.84   
  Næstved IF                   
                     
21  Trine Rübner-Petersen  1997      37.76  1:20.14  2:06.13    2:51.53   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Grandjean  2001      29.14  1:01.99  1:35.95    2:09.37   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Alexander Rendlev  2001      30.78  1:03.46  1:36.94    2:10.47   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Anders Nielsen  2001      31.22  1:05.08  1:40.06    2:14.15   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Mads Raaby Jensen  2001      32.00  1:07.84  1:41.85    2:16.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jonas Hansen  2001      32.71  1:08.24  1:44.90    2:20.39   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
William I. Kristiansen  2001      31.88  1:07.99  1:45.15    2:20.52   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Rasmus Nickelsen  2003      31.91  1:08.41  1:45.09    2:21.14   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Hanno Böckmann  2003      32.69  1:10.65  1:49.19    2:26.00   
  Psv Schwerin                   
                     
Alexander Søgaard  2002      32.96  1:10.75  1:49.06    2:26.25   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
10  Nicolai Pagh Petersen  2002      32.93  1:10.87  1:49.91    2:27.69   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
11  Magnus Aasberg  2001      33.81  1:11.80  1:51.04    2:27.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Karl Becker  2002      34.51  1:12.68  1:51.79    2:27.93   
  Psv Schwerin                   
                     
13  Tobias Dan Hansen  2002      32.85  1:12.41  1:51.38    2:30.45   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
14  Marcus Munkholm  2001      33.88  1:12.30  1:51.83    2:30.56   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Andreas Lind-Ellefsen  2001      34.87  1:13.75  1:53.56    2:30.86   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Lauge Bastian Maar  2001      35.20  1:13.21  1:52.85    2:32.38   
  Næstved IF                   
                     
17  Thomas Langvad  2002      35.77  1:15.71  1:56.87    2:33.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
18  Luccas Dam Brenner  2001      35.25  1:16.01  1:56.16    2:34.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
19  Frederik Birch Jørgensen  2001      34.59  1:13.63  1:55.45    2:34.98   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
20  Mikkel Hjelm  2003      34.27  1:14.10  1:54.77    2:35.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Sebastian Jensen  2001      35.62  2:00.69  2:38.34    2:38.34   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
22  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      35.88  1:17.11  1:59.20    2:38.42   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
23  Oskar Skov Grell  2002      37.45  1:19.12  2:00.20    2:38.70   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
24  Tobias Daniel Larsen  2001      36.47  1:18.22  1:59.94    2:40.97   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
25  Casper Koch Henriksen  2002      35.70  1:17.49  2:00.81    2:41.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
26  Mikkel Mortensen  2003      37.19  1:18.20  2:01.11    2:42.49   
  Kalundborg SK                   
                     
27  Kasper Francke Johannesen  2003      37.88  1:21.59  2:03.32    2:43.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
28  Lasse Darlem Brandt  2003      37.21  1:19.34  2:02.48    2:44.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
29  Lauritz Tanderup Hansen  2003      38.69  2:46.06      2:46.06   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
30  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001      36.87  1:19.60      2:47.90   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
31  Holger S. Rasmussen  2001      37.86  1:21.12  2:05.67    2:48.55   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
32  Rasmus Hatting Petersen  2002      37.52  1:21.95  2:07.37    2:48.98   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
33  Lucas Jul Pedersen  2003      37.92  1:20.01  2:05.63    2:49.25   
  Næstved IF                   
                     
34  Oliver Skadhauge  2002      37.57  1:20.81  2:05.76    2:49.82   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
35  Simon Wrist-Elkjær  2002      35.83  1:19.85  2:06.32    2:50.08   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
36  August Schade Cantby  2002      35.02  1:15.46  1:57.19    2:53.95   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
37  Harald Franck  2003      39.90  1:25.91  2:12.28    2:57.60   
  Næstved IF                   
                     
38  Karl-Emil Rohr  2001      38.76  1:23.97  2:12.48    2:58.98   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
39  Jeppe Jensen  2001      36.95  1:22.24  2:12.51    3:02.08   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
40  Mathias Clausen  2002      41.74  1:31.43  2:22.49    3:13.37   
  Næstved IF                   
                     
41  Magnus Bech  2001      41.24    2:26.48    3:17.13   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
42  Alexander Elbæk Nielsen  2001      41.45  1:33.07  2:28.62    3:24.13   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
43  Oliver Hostrup Sahlberg  2003      47.02  1:43.74  2:40.89    3:36.42   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Gram-Lange  1999      29.16  59.70  1:31.38    2:00.82   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Mathias Immerkjær  1999      28.38  59.25  1:30.96    2:02.43   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Marius Møldrup  1999      28.95  1:01.05  1:32.74    2:04.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000      28.38  59.87  1:33.24    2:04.50   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Oliver H. Andersen  1999      29.06  1:00.20  1:32.11    2:04.63   
  Kalundborg SK                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999      29.46  1:01.88  1:35.20    2:07.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Daniel Sørensen  1999      29.83  1:02.17  1:35.12    2:08.12   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Nikolai Hougaard  1999      30.26  1:03.83  1:37.84    2:08.83   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Niels Paulli Sparholt  2000      29.17  1:01.43  1:35.33    2:08.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Mads Rishøj  1999      30.14  1:04.08  1:38.06    2:10.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Till Otto Göttmann  2000      28.00  1:01.19  1:35.91    2:10.99   
  Psv Schwerin                   
                     
12  Martin Szokody  1999      30.35  1:04.65  1:39.45    2:13.13   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Yukia Hansen  2000      30.42  1:04.82  1:40.79    2:15.54   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Daniel Schytte  2000      31.56  1:05.80  1:40.89    2:15.58   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
15  Daniel Berg Wenk  2000      30.95  1:05.63  1:41.49    2:16.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Sipan Kawiani  2000      31.90  1:07.60  1:41.62    2:16.62   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
17  Mads Skøde Hansen  1999      31.54  1:07.18  1:42.46    2:17.36   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Nicolai Yung Hansen  2000      30.46  1:04.92  1:41.75    2:17.45   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
19  Illya Ponomarov  2000      31.75  1:07.78  1:43.75    2:19.10   
  Psv Schwerin                   
                     
20  Laurits Møller Petersen  1999      32.09  1:07.65  1:44.41    2:20.48   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
21  Emil Compen  2000      31.30  1:06.87  1:43.93    2:21.24   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
22  Karl Bryde  2000      32.18  1:08.69  1:45.42    2:21.64   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
23  Daniel Dyrved  2000      32.58  1:08.90  1:46.30    2:23.04   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
24  Teis Gerdt Høring  1999      32.76  1:09.97  1:47.84    2:25.14   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
25  Casper Ramsdahl Sørensen  2000      33.05  1:09.61  1:48.01    2:25.38   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
26  Jonas Kristensen  1999      33.34  1:10.86  1:49.35    2:26.08   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
27  Rasmus Langvad  2000      33.30  1:10.85  1:49.72    2:28.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
28  Victor N Andersen  2000      35.44  1:14.95  1:55.86    2:36.27   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
29  Rasmus Lynge Schmidt  2000      37.47  1:18.09  1:59.49    2:38.15   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
30  Gustav Notkin  1999      34.72  1:14.06  1:56.03    2:38.65   
  Næstved IF                   
                     
31  Jeppe Woetmann Pedersen  2000      36.45  1:21.91      2:57.68   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
32  Johan Larsen  2000      37.36  1:22.17  2:11.81    3:03.18   
  Næstved IF                   
                     
Mads Møller  2000              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997      26.46  55.10  1:24.30    1:53.71   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Nicolai Løwenstein  1997      26.98  55.91  1:25.31    1:54.58   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mads Holm  1998      27.85  57.73  1:28.65    1:59.30   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Gustav Bækgaard  1997      27.85  59.10  1:30.99    2:02.52   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Bjørn Hansen  1998      28.56  59.45  1:31.26    2:05.17   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Tobias Andersen  1998      28.62  1:00.39  1:32.78    2:05.27   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rasmus Wegener  1997      29.26  1:00.74  1:33.73    2:06.61   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Lars Andre Großmann  1997      27.62  58.93  1:32.89    2:07.48   
  Psv Schwerin                   
                     
Emil Zachariassen  1997      30.46  1:03.41  1:37.21    2:09.50   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Martin Jungersen  1997      28.72  1:01.64  1:36.17    2:10.19   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
11  Jonas Uglebjerg  1997      29.72  1:01.81  1:35.43    2:10.41   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Steffen Deutsch  1998      29.60  1:03.79  1:40.78    2:17.48   
  Psv Schwerin                   
                     
13  Rasmus Aavang Jensen  1998      31.78  1:06.48  1:42.36    2:17.75   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Tobias Rasmussen  1998      30.08  1:05.05  1:43.69    2:22.63   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Johan Müller  1998              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Lünell Bruhn  1998              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mads Peter Hansen  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Siem Pedersen  1991      24.94  52.12  1:19.92    1:48.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Victor Drevskich  1996      26.83  55.89  1:25.94    1:55.95   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Martin Nielsen  1996      27.60  57.08  1:27.33    1:57.34   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Bjørn Wismann  1996      29.37  1:00.23  1:31.42    2:02.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Mikkel H. Andersen  1991      28.37  59.69  1:31.41    2:02.81   
  Kalundborg SK                   
                     
Tobias Edvardsen  1995      28.26  58.92  1:31.06    2:03.11   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Rasmus Hasemann  1996      28.19  59.77  1:32.23    2:04.84   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Jonas B. Sørensen  1993      29.61  1:00.46  1:32.75    2:05.76   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jonas Hansen  1996      28.94  1:00.72  1:33.64    2:06.39   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Kruse Enemærke  2003      40.17        1:22.25   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Marceline Lermark  2003      41.29        1:22.58   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Amelie Ritter  2003      40.39        1:23.33   
  Psv Schwerin                   
                     
Mathilde M Mosegaard  2003      40.22        1:24.04   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Leena Hennes  2003      40.67        1:25.40   
  Psv Schwerin                   
                     
Caroline Holm  2004      43.14        1:26.81   
  Kalundborg SK                   
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003      43.44        1:28.66   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mathilde Mathiesen  2004      43.27        1:29.59   
  Albertslund IF                   
                     
Celine Jul Borggaard  2003      44.74        1:31.99   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Olivia Mammen  2003      45.43        1:33.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Katrine Duus  2003      45.66        1:34.93   
  Næstved IF                   
                     
12  Julie Bruun Jørgensen  2003      46.70        1:35.23   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
13  Josephine B. U. Danielsen  2003      47.38        1:38.72   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Viktoria Freja Sørensen  2004      48.50        1:38.99   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Emma Olsen  2003      49.65        1:40.81   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
16  Miamaja Skytt Knudsen  2003      51.05        1:43.72   
  Næstved IF                   
                     
17  Laura Rasmussen  2004      51.52        1:47.88   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Emma Ahrenkiel Karløv  2003      1:48.88        1:48.88   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
19  Kathrine Bang Rubak  2004      55.03        1:50.54   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      54.71        1:53.35   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
21  Freja Sxndergaard  2004      53.37        1:55.38   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
22  Freja Arentsen  2005      58.53        1:57.38   
  Næstved IF                   
                     
23  Mie Ankersen  2006      56.62        1:59.06   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
24  Emmeline S. Bertelsen  2005      1:03.49        2:12.17   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Andrea Holm Sørensen  2005              DSQ  Træk i banetov v. 25 
  Næstved IF                   
                     
Julie Eirup  2003              DSQ  Ej forts. bev. v. 25 
  Kalundborg SK                   
                     
Thea Torndal Jensen  2004              DSQ  Ej forts. bev. v. 75 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Frederiksen  2001      33.32        1:09.77   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Charlotte-Christin Sander  2001      35.19        1:12.73   
  Psv Schwerin                   
                     
Melanie Eggertsen  2002      36.09        1:14.61   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Line Strandby  2001      37.42        1:14.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Maike Kozelnik  2002      36.76        1:16.95   
  Psv Schwerin                   
                     
Abby Kristine Waterval  2002      38.22        1:17.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emilie Nyegaard  2001              1:17.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Noa Andersen  2001      38.72        1:18.35   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Madeleine Thornsen  2001      37.76        1:18.58   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
10  Emma Bækgaard  2002      38.56        1:20.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
11  Johanne B. Hansen  2002      39.42        1:20.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Hanna Stegemann  2002      38.15        1:20.56   
  Psv Schwerin                   
                     
13  Maria Andersen  2002      40.60        1:22.46   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Mathilde Kiehn  2001      39.15        1:22.86   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Maya Nykjær  2001      40.62        1:23.27   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
16  Victoria Bæts Kristensen  2002      42.19        1:23.58   
  Næstved IF                   
                     
17  Anne-Sofie P. Clausen  2002      41.70        1:24.41   
  Næstved IF                   
                     
18  Isabel Kol Eriksen  2001      41.29        1:25.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Cecilie Berg Jensen  2001      40.88        1:26.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Laura Mikkelsen  2001      44.17        1:29.98   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
21  Natalie Vaabengaard  2002      44.32        1:31.17   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
22  Freja Makienok  2002      43.56        1:31.59   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
23  Freja Zerbst Hansen  2001      45.58        1:32.54   
  Næstved IF                   
                     
24  Katja Kjær Nielsen  2002      45.01        1:32.60   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
25  Mathilde Rasmussen  2002      44.04        1:32.63   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Isabella Berthelsen  2002      45.96        1:33.27   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
27  Victoria F. Mikkelsen  2001      1:34.32        1:34.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
28  Line Due Truelsen  2002      45.78        1:34.86   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
29  Emilie Prahl Jagd  2002      47.75        1:36.25   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
30  Jasmin Larsen  2002      49.16        1:45.10   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
31  Signe T. Pedersen  2002      50.63        1:49.42   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
32  Sofie Høj Larsen  2002      51.53        1:50.42   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Nicoline Strandberg  2002              DSQ  Ej forts. bev. v. 50 
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katharina Nekhorochko  2000      31.73        1:05.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Anne Ljungstrøm  1999      32.64        1:08.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Astrid Ovesen  1999      33.59        1:08.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Gina Elisa Koop  2000      34.11        1:09.18   
  Psv Schwerin                   
                     
Julie Bingen Jacobsen  1999      33.82        1:10.07   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mille Hesselgren Ikov  2000      34.63        1:10.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emilia Harlund  1999      34.49        1:11.16   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Johanna Berthelsen  2000      35.53        1:12.62   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Josefine B. Pedersen  1999      35.51        1:13.06   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
10  Isa Hovmand  2000      36.23        1:14.58   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
11  Daniella Thea Johansen  2000      36.06        1:15.12   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Alberte M Hansen  2000      37.09        1:16.47   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
13  Emma Fie Holck Sørensen  1999      38.22        1:17.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Xenia Huryn  2000      37.52        1:17.43   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
15  Gabriella Sjursen  2000      39.28        1:19.05   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
16  Rikke Thustrup Mortensen  2000      38.62        1:19.92   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
17  Annika Møller-Kristensen  2000      39.96        1:21.03   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Juliane Løndahl Bjerre  1999      39.17        1:21.79   
  Næstved IF                   
                     
19  Thea Krøll  2000      40.98        1:22.34   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
20  Louise Holm  1999      40.32        1:24.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Maria Hjort Lodstrup  2000      45.18        1:33.59   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
22  Emma Nyborg-Vedsted  1999      45.56        1:33.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Røhmer Christensen  2000              DNS   
  Næstved IF                   
                     
Ida Sund  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Dalgaard Petersen  2000              DNS   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Lærke Sandholdt Jensen  2000              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Rikke Bæk Larsen  2000              DNS   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Raaby Jensen  1995      31.26        1:04.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefiné Mayer  1997      32.35        1:06.79   
  Psv Schwerin                   
                     
Sofie Witthøft  1997      31.85        1:06.88   
  Kalundborg SK                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998      32.80        1:07.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Tanja Lylloff  1998      33.40        1:08.58   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997      34.09        1:10.13   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Louise Møller Jessen  1997      35.34        1:12.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida Bzorek  1997      37.36        1:15.80   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Maria Dollas  1998      36.69        1:16.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Strandberg  1998      39.31        1:20.43   
  Kalundborg SK                   
                     
Maja Nielsen  1996              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Raaby Jensen  2001      31.53        1:06.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Victor Grandjean  2001      33.01        1:08.33   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Frederik S. Løwe  2001      33.82        1:10.62   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Matthias Hansen  2001      35.10        1:12.42   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mads Jensen  2001      35.69        1:13.38   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002      36.02        1:14.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Tobias Dan Hansen  2002      37.44        1:16.47   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Fabian Friese  2001      36.78        1:17.12   
  Psv Schwerin                   
                     
Marcus Munkholm  2001      37.23        1:17.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
10  Andreas Lind-Ellefsen  2001      37.97        1:18.27   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Frederik Møller  2002      37.95        1:18.71   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Alexander Søltoft  2001      38.02        1:19.09   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
13  Anders Nielsen  2001      38.38        1:19.43   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Jonas Christensen  2002      38.95        1:20.97   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      40.90        1:22.83   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Filip Guntofte  2001      39.49        1:23.29   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
17  Thomas Langvad  2002      41.66        1:24.82   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
18  Oliver Skadhauge  2002      42.29        1:25.45   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
19  Magnus Aasberg  2001      42.07        1:26.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Casper Koch Henriksen  2002      42.66        1:26.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Emil Carstensen  2002      40.93        1:26.28   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
22  Kasper Francke Johannesen  2003      42.49        1:27.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
23  Benjamin Bodal  2003      41.61        1:27.13   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
24  Frederik Kongsted Hansen  2001      42.75        1:27.29   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
25  Oskar Skov Grell  2002      44.27        1:28.86   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
26  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001      44.06        1:30.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
27  Lasse Darlem Brandt  2003      46.23        1:31.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
27  Rasmus Hatting Petersen  2002      44.06        1:31.49   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
29  Christoffer Jensen  2002      44.04        1:32.50   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
30  Frederik Scheby Petersen  2004      44.89        1:33.94   
  Kalundborg SK                   
                     
31  Nicolai Quist  2003      46.26        1:34.37   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
32  Jacob Meisner Hansen  2003      45.29        1:34.51   
  Næstved IF                   
                     
33  Mathias Ankersen  2004      45.78        1:36.05   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
34  Karl-Emil Rohr  2001      46.58        1:36.51   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
35  Joachim L Andersen  2003      48.09        1:40.04   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
36  Mathias Pedersen  2003      50.66        1:42.11   
  Kalundborg SK                   
                     
37  Oliver Hostrup Sahlberg  2003      56.46        1:53.12   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
38  Tobias Askhøj Petersen  2005      58.55        2:01.56   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
39  Jakob Stærmose  2005      2:05.95        2:05.95   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
40  Nicklas Tue Hein  2003      1:11.04        2:29.61   
  Næstved IF                   
                     
Gustav Stjernholm  2002              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Andreas M Nielsen  2005              DSQ  Ej forts. bev. v. 25 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Joachim Mårtensen  2004              DSQ  Ej forts. bev. v 50 
  Kalundborg SK                   
                     
Karl Becker  2002              DSQ  Ej forts. bev. v.25 
  Psv Schwerin                   
                     
Mathias Clausen  2002              DSQ  2 armtag på mave v75 
  Næstved IF                   
                     
Simon Wrist-Elkjær  2002              DSQ  Svøm på mave v50 
  Swim Team Tåstrup                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Immerkjær  1999      31.03        1:03.00   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Frederik Hatting Petersen  2000      31.86        1:04.81   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Filip Bækgaard  2000      31.64        1:06.29   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Emil Johansen  2000      32.71        1:07.95   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Tim Krüger  2000      33.04        1:09.05   
  Psv Schwerin                   
                     
Rasmus F. Jørgensen  1999      32.82        1:09.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Daniel Johansen  2000      35.75        1:14.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Magnus Madsen  2000      37.52        1:16.54   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Jens Gustav Nielson  1999      37.93        1:17.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Emil Kvistbo  1999      37.68        1:18.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Anders Dam Frandsen  2000      40.79        1:22.03   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Daniel Schwartzbach  1999      44.10        1:31.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Johan Larsen  2000      47.55        1:37.46   
  Næstved IF                   
                     
Mads Witthøft  2000              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
Oscar Fischer Kokholm  2000              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997      28.11        57.62   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jonathan Müller  1997      29.55        59.93   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
Benjamin Bürger  1998      28.69        1:00.42   
  Psv Schwerin                   
                     
Bjørn Hansen  1998      29.92        1:01.69   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Anders Juul Rasmussen  1997      30.81        1:03.31   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Gustav Bækgaard  1997      30.76        1:03.60   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Lars-Christian Rehse  1997      29.87        1:03.67   
  Psv Schwerin                   
                     
Mads Christensen  1997      31.33        1:05.14   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mads Holm  1998      31.80        1:06.30   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
10  Mathias Edvardsen  1998      34.40        1:12.60   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik K. Mortensen  1995      29.82        1:01.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Karim Møller  1994      30.69        1:02.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Andreas Nielsen  1994      31.71        1:05.14   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Tobias Edvardsen  1995      32.12        1:06.38   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Jonas B. Sørensen  1993      34.03        1:10.76   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Christian Andersen  1993      37.78        1:19.01   
  Næstved IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karoline Nielsen  2004              48.08   
  Slagelse Svømmeklub                   
Mikka Holm  2003              50.01   
  Haslev Svømmeklub                   
Anna Larsen  2004              50.14   
  Kalundborg SK                   
Cecilie Larsen  2003              50.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emma Ahrenkiel Karløv  2003              51.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
Monique Etsegenet Jensen  2003              51.32   
  Slagelse Svømmeklub                   
Frederikke B. Hansen  2005              52.45   
  Næstved IF                   
Lilli Andersen  2003              53.09   
  Kalundborg SK                   
Malene Gjermandsen  2003              53.18   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
10  Emma Hass  2004              53.53   
  Næstved IF                   
11  Dina Olschansky  2003              53.83   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
12  Ida Sjøgren Kaiser  2004              56.18   
  Slagelse Svømmeklub                   
13  Ida Bruhn  2004              57.39   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
14  Sophie Grandjean  2003              57.64   
  Ringsted Svømme Klub                   
15  Thea Torndal Jensen  2004              57.75   
  Næstved IF                   
16  Laura Rasmussen  2004              59.03   
  Kalundborg SK                   
17  Helene Thielsen  2004              59.18   
  Ringsted Svømme Klub                   
18  Olivia Nielsen  2005              1:00.67   
  Næstved IF                   
19  Amalie Nyhave Nielsen  2004              1:00.92   
  Ringsted Svømme Klub                   
19  Katrine Mørkeberg  2004              1:00.92   
  Næstved IF                   
21  Mathilde Jørgensen  2005              1:01.52   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
22  Alberte Jensen  2004              1:09.36   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
23  Freja Juul  2005              1:15.27   
  Næstved IF                   
24  Mie Ankersen  2006              1:16.34   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
25  Emilie Hostrup Sahlberg  2005              1:17.18   
  Ringsted Svømme Klub                   
Amalie Østerlund  2005              DNS   
  Næstved IF                   
Sofie Nielsen  2003              DNS   
  Haslev Svømmeklub                   
Ann-Kathrin Kuhlmann  2004              DSQ  tyvstart 
  Psv Schwerin                   
Camilla Gjermandsen  2004              DSQ  en hånd i afslutning 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Emmeline S. Bertelsen  2005              DSQ  crawl arm v.25m 
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Friederike Fass  2002              36.57   
  Psv Schwerin                   
Regitze Gotthard  2002              37.94   
  Slagelse Svømmeklub                   
Clara Neumann  2001              40.23   
  Svømmeklubben Syd                   
Sophia Lindegaard  2001              40.36   
  Nakskov Svømme Klub                   
Marie Uglebjerg  2002              40.53   
  Kalundborg SK                   
Maike Kozelnik  2002              40.76   
  Psv Schwerin                   
Nicoline Elmquist  2002              42.06   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Noa Andersen  2001              42.43   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Sarah Bærnholdt  2001              44.68   
  Vordingborg Svømme Klub                   
10  Nikoline Bolvig Nielsen  2001              45.68   
  Vordingborg Svømme Klub                   
11  Celine Nordal Jacobsen  2001              46.11   
  Svømmeklubben Syd                   
12  Line Aarkrogh Steen  2001              46.98   
  Næstved IF                   
13  Line Helene Jensen  2001              47.61   
  Slagelse Svømmeklub                   
14  Nicoline Strandberg  2002              47.79   
  Kalundborg SK                   
15  Katja Kjær Nielsen  2002              47.86   
  Ringsted Svømme Klub                   
16  Caroline Bendtsen  2002              48.22   
  Næstved IF                   
17  Mathilde Kiehn  2001              48.32   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
18  Clara Nyborg-Vedsted  2002              48.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
19  Emma Karstenberg  2002              49.08   
  Haslev Svømmeklub                   
20  Maria Szokody  2002              49.69   
  Ringsted Svømme Klub                   
21  Mathilde Rasmussen  2002              50.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
22  Anna Petersen  2001              52.53   
  Haslev Svømmeklub                   
23  Norie Glitten  2002              53.52   
  Ringsted Svømme Klub                   
24  Signe T. Pedersen  2002              58.12   
  Ringsted Svømme Klub                   
Josefine M. Kristiansen  2002              DNS   
  Næstved IF                   
Emilie Ferslev Christians  2002              DSQ  tyvstart 
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine B. Pedersen  1999              34.13   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Astrid Ovesen  1999              35.48   
  Slagelse Svømmeklub                   
Johanna Berthelsen  2000              35.85   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Hannah Rühlke  2000              36.47   
  Psv Schwerin                   
Mille Hesselgren Ikov  2000              36.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Sofie Strandby  1999              37.28   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Amalie Bonnesen  1999              37.75   
  Næstved IF                   
Eva Sperlich  1999              38.20   
  Psv Schwerin                   
Anika Bryde  2000              39.49   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Nicoline Larsen  1999              40.49   
  Nakskov Svømme Klub                   
11  Malou Carlsen  2000              41.11   
  Nakskov Svømme Klub                   
12  Frida Munch Jørgensen  1999              41.97   
  Nakskov Svømme Klub                   
13  Alberte Høgh  1999              42.17   
  Næstved IF                   
14  Emma Nørgaard Wiese  1999              44.90   
  Slagelse Svømmeklub                   
15  Astrid Marie Olsson  1999              46.26   
  Kalundborg SK                   
16  Isabella Voldby Ipsen  2000              46.38   
  Slagelse Svømmeklub                   
17  Marie Emilie Belmadani  2000              46.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
18  Emma Beyer  2000              49.30   
  Slagelse Svømmeklub                   
Clara Vest Bungaard  2000              DNS   
  Svømmeklubben Syd                   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Puggaard  1996              34.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Karen Tanderup Hansen  1996              34.46   
  Slagelse Svømmeklub                   
Signe Nielsen  1998              34.51   
  Ringsted Svømme Klub                   
Anne-Sofie Lindblad  1997              34.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Amanda Glerup Andersen  1998              35.64   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emma F. Nystrøm  1996              35.72   
  Kalundborg SK                   
Sophia Reck  1996              37.35   
  Psv Schwerin                   
Charlotte Pedersen  1996              38.43   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Cecilie Elizabeth Jensen  1998              40.83   
  Næstved IF                   
10  Maria Heiberg Larsen  1998              40.93   
  Ringsted Svømme Klub                   
11  Nikoline Elbæk Nielsen  1997              43.33   
  Haslev Svømmeklub                   
12  Trine Rübner-Petersen  1997              45.69   
  Svømmeklubben Syd                   
13  Louise Karstenberg  1998              46.11   
  Haslev Svømmeklub                   
14  Cecilie Kristiansen  1990              1:26.62   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:00 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Søgaard  2002              37.05   
  Ringsted Svømme Klub                   
Jonathan Kock Jensen  2001              39.15   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lukas Adeler  2001              40.44   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Gustav Nissen  2001              40.89   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Elias Rought  2003              41.46   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Lukas Christensen  2002              42.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Filip Guntofte  2001              43.37   
  Ringsted Svømme Klub                   
Adrian Paschke  2003              44.71   
  Psv Schwerin                   
Marc Amon Göttmann  2003              44.94   
  Psv Schwerin                   
10  Alexander Søltoft  2001              45.26   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
11  Holger S. Rasmussen  2001              45.58   
  Ringsted Svømme Klub                   
12  Lauritz Tanderup Hansen  2003              46.32   
  Slagelse Svømmeklub                   
13  Rasmus Lorentzen  2001              47.35   
  Næstved IF                   
14  Marcus Ipsen  2002              49.19   
  Slagelse Svømmeklub                   
15  Casper Madsen  2004              51.02   
  Slagelse Svømmeklub                   
16  Daniel Mir  2003              51.39   
  Slagelse Svømmeklub                   
17  Emil Carstensen  2002              51.97   
  Ringsted Svømme Klub                   
18  Andreas M Nielsen  2005              53.41   
  Slagelse Svømmeklub                   
19  Victor Compen  2003              53.66   
  Haslev Svømmeklub                   
20  Benjamin Bodal  2003              54.50   
  Ringsted Svømme Klub                   
21  Joachim L Andersen  2003              54.80   
  Slagelse Svømmeklub                   
22  Magnus Guul  2005              56.55   
  Ringsted Svømme Klub                   
23  Joachim Mårtensen  2004              58.27   
  Kalundborg SK                   
24  Magnus Gravlund  2002              58.72   
  Ringsted Svømme Klub                   
25  Mathias Pedersen  2003              1:03.68   
  Kalundborg SK                   
26  Marcus Holm  2003              1:04.98   
  Næstved IF                   
27  Marcus Artmann  2002              1:05.08   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
28  Kristian Dam Frandsen  2003              1:09.64   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Gustav Røhmer Christensen  2003              DNS   
  Næstved IF                   
Jeppe Jensen  2001              DSQ  uens berøring v.25 
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tim Krüger  2000              33.41   
  Psv Schwerin                   
Frederik Hatting Petersen  2000              34.13   
  Swim Team Tåstrup                   
Jakob Schmidt  1999              34.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Magnus Nygaard  2000              36.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
Asger Flytkjær-Hansen  2000              37.70   
  Haslev Svømmeklub                   
Niels Paulli Sparholt  2000              37.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000              38.25   
  Ringsted Svømme Klub                   
Emil Kvistbo  1999              38.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Daniel Schwartzbach  1999              41.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Bernhard Andersen  2000              41.99   
  Ringsted Svømme Klub                   
11  Kasper Nikolaj Lynge  1999              42.72   
  Haslev Svømmeklub                   
12  Patrick Riis Rasmussen  2000              46.91   
  Svømmeklubben Syd                   
Mads Witthøft  2000              DNS   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998              30.91   
  Kalundborg SK                   
Mads Ingeman Hansen  1997              30.95   
  Næstved IF                   
Andreas Kuhlmann  1997              30.96   
  Psv Schwerin                   
Lars Andre Großmann  1997              31.41   
  Psv Schwerin                   
Rasmus B. Larsen  1997              31.55   
  Slagelse Svømmeklub                   
Kasper Jensen  1997              32.22   
  Ringsted Svømme Klub                   
Bjørn Hansen  1998              32.60   
  Ringsted Svømme Klub                   
Martin Jungersen  1997              33.13   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Emil Zachariassen  1997              34.51   
  Kalundborg SK                   
10  Jonas Uglebjerg  1997              35.48   
  Kalundborg SK                   
11  Steffen Deutsch  1998              36.14   
  Psv Schwerin                   
12  Nicolai Ringhøj  1998              37.92   
  Kalundborg SK                   
Rasmus Aavang Jensen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claus Hansen  1995              30.97   
  Ringsted Svømme Klub                   
Esben Norup  1996              31.59   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Emil Andersen  1992              31.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Joachim Blach Kristensen  1995              32.39   
  Slagelse Svømmeklub                   
Jens Saugmann  1996              34.48   
  Svømmeklubben Syd                   
Jonas B. Sørensen  1993              34.56   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:00 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003      35.04        1:16.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Leena Hennes  2003      39.28        1:29.15   
  Psv Schwerin                   
                     
Olivia Mammen  2003      43.06        1:32.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Wilma Anker  2004      43.90        1:39.51   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Xandra Huryn  2001      34.41        1:14.05   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Victoria Vorm  2001      34.36        1:15.14   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Mathilde Laugesen  2001      34.18        1:15.52   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Julie Brandt  2001      35.05        1:15.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Line Strandby  2001      35.76        1:15.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Hanna Stegemann  2002      34.82        1:16.20   
  Psv Schwerin                   
                     
Josefine Nickelsen  2001      35.12        1:18.30   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Isabel Kol Eriksen  2001      36.18        1:20.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Caroline Mathiesen  2001      35.85        1:21.68   
  Albertslund IF                   
                     
10  Alberte R. Jakobsen  2001      37.88        1:23.60   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
11  Abby Kristine Waterval  2002      39.48        1:23.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Ida T Mose  2002      38.01        1:24.16   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
13  Astrid Høgh Sørensen  2002      37.95        1:24.73   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Sara Mortensen  2001      39.65        1:27.78   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Cecilie Berg Jensen  2001      39.58        1:29.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Johanne B. Hansen  2002      41.27        1:29.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Nicole Vaabengaard  2002      41.48        1:31.35   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
18  Sofie Mosegaard  2002      41.06        1:31.46   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Camilla Hougaard  2002      42.42        1:32.13   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
20  Ida Jensdottir Fremming  2002      41.61        1:33.67   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Sofie Hertzberg  2002      43.52        1:35.94   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Kathrine S. Jørgensen  2002      42.67        1:38.20   
  Albertslund IF                   
                     
23  Frida Bramming  2002      43.67        1:39.08   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
24  Engeline Scheby Petersen  2002      45.91        1:43.20   
  Kalundborg SK                   
                     
25  Emma Karstenberg  2002      47.93        1:49.55   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
26  Natalie Vaabengaard  2002              1:53.43   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
27  Victoria F. Mikkelsen  2001      49.85        1:53.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Madeleine Thornsen  2001              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Patricia Andersen  2002              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Alberte Mammen  2001              DSQ  En hånd i vend v50 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine B. Hansen  1999      30.72        1:05.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amanda Duus  2000      32.48        1:08.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nanna Sonne  1999      32.54        1:09.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Regitze Munch Nielsen  2000      32.84        1:10.27   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mille Rask Sander  1999      33.10        1:10.33   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Emma Anne Ljungstrøm  1999      33.05        1:10.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Silvana Bodenstein  1999      32.86        1:11.01   
  Psv Schwerin                   
                     
Nana Hansen  2000      33.56        1:11.96   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Helena Berg Wenk  2000      33.78        1:12.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Hannah Rühlke  2000      34.82        1:17.30   
  Psv Schwerin                   
                     
11  Caroline Steffensen  2000      35.27        1:18.01   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Emma Nyborg-Vedsted  1999      46.12        1:45.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Katharina Nekhorochko  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Dufour  1996      29.65        1:04.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995      31.27        1:06.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Laura Holm Junge  1998      32.10        1:07.79   
  Kalundborg SK                   
                     
Emma Lyngby Larsen  1998      32.27        1:07.87   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefiné Mayer  1997      32.06        1:08.02   
  Psv Schwerin                   
                     
Anna Puggaard  1996      31.68        1:08.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997      32.16        1:08.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Witthøft  1997      31.80        1:08.65   
  Kalundborg SK                   
                     
Rebecca Grønlund  1998      32.68        1:10.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Rikke Munkholm  1998      32.97        1:11.62   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Nicole Jensen  1996      33.80        1:15.54   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
12  Maria Heiberg Larsen  1998      36.25        1:21.00   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Signe Juhl Dynesen  1997      38.06        1:24.56   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Ida Pedersen  1998              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Maja Nielsen  1996              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jensen  2001    32.34        1:07.23   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Jonas Hansen  2001    32.32        1:07.95   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Victor Grandjean  2001    32.69        1:09.12   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Alexander Rendlev  2001    33.19        1:09.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Matthias Hansen  2001    33.29        1:10.91   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mads Raaby Jensen  2001      33.00        1:11.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Rasmus Nickelsen  2003      33.13        1:12.10   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002      33.42        1:13.25   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Fabian Friese  2001      34.75        1:16.68   
  Psv Schwerin                   
                     
10  William I. Kristiansen  2001      37.51        1:18.89   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Alexander Søgaard  2002      35.84        1:19.53   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Anders Nielsen  2001      37.15        1:19.62   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
13  Sebastian Jensen  2001      36.08        1:20.89   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
14  Nicolai Pagh Petersen  2002      37.54        1:22.95   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
15  Mikkel Hjelm  2003      38.64        1:25.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Valdemar Piihl Hansen  2001      39.40        1:26.37   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
17  Luccas Dam Brenner  2001      39.34        1:27.03   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
18  Tobias Daniel Larsen  2001      40.07        1:28.22   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
19  Adrian Paschke  2003      40.07        1:30.32   
  Psv Schwerin                   
                     
Gustav Stjernholm  2002              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nicolai Quist  2003              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marius Møldrup  1999    28.42        1:00.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    29.20        1:01.75   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Till Otto Göttmann  2000    28.99        1:03.91   
  Psv Schwerin                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999    30.51        1:04.44   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Daniel Sørensen  1999    30.32        1:04.66   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mathias Immerkjær  1999      30.59        1:06.59   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Jacob Friland  1999      31.12        1:07.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Martin Szokody  1999      31.23        1:08.17   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Illya Ponomarov  2000      32.18        1:09.17   
  Psv Schwerin                   
                     
10  Yukia Hansen  2000      31.23        1:10.60   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Daniel Berg Wenk  2000      33.57        1:11.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Mads Skøde Hansen  1999      33.26        1:11.19   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Mads Rishøj  1999