Results for Ringsted Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marceline Lermark | 2003 | 6 | 41.29 | 1:23.43 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
2 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 4 | 39.64 | 1:24.32 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 3 | 38.39 | 1:24.83 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 2 | 40.25 | 1:26.22 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amelie Ritter | 2003 | 1 | 39.79 | 1:26.59 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | 42.06 | 1:31.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Holm | 2004 | 45.08 | 1:32.77 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | 43.78 | 1:33.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
9 | Anna Larsen | 2004 | 45.96 | 1:35.07 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Julie Eirup | 2003 | 44.46 | 1:35.52 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Mathilde Mathiesen | 2004 | 45.53 | 1:35.89 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
12 | Karoline Nielsen | 2004 | 47.65 | 1:37.64 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katrine Duus | 2003 | 45.53 | 1:38.08 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 48.66 | 1:38.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 47.07 | 1:39.54 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 45.83 | 1:39.57 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Olivia Møller | 2004 | 44.50 | 1:40.11 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 46.57 | 1:40.89 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Cecilie Larsen | 2003 | 48.48 | 1:41.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helene Thielsen | 2004 | 48.22 | 1:43.15 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lilli Andersen | 2003 | 47.48 | 1:43.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Mikka Holm | 2003 | 50.60 | 1:46.07 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 51.45 | 1:47.78 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
24 | Sophie Grandjean | 2003 | 49.47 | 1:48.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 54.93 | 1:48.72 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 55.59 | 1:53.79 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
27 | Elida Thornsen | 2005 | 54.00 | 1:54.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | 58.01 | 1:56.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Nanna Lauritsen | 2004 | 57.77 | 1:59.56 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
30 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 54.98 | 1:59.88 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 57.91 | 2:04.89 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Emma Hass | 2004 | 1:07.55 | 2:09.80 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
33 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | 1:10.48 | 2:24.77 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Celine Jul Borggaard | 2003 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | DNF | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Gaya Josefine Maar | 2003 | DSQ | Ryg afslut på mave | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Frederiksen | 2001 | 6 | 32.48 | 1:11.08 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Brandt | 2001 | 4 | 34.64 | 1:11.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 3 | 35.16 | 1:13.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Laura Janner | 2002 | 2 | 35.63 | 1:14.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | 1 | 35.07 | 1:16.17 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Line Strandby | 2001 | 36.07 | 1:17.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Amalie Olsen | 2001 | 35.58 | 1:17.15 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | 36.50 | 1:17.88 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Elisa Stegemann | 2002 | 36.76 | 1:18.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Regitze Gotthard | 2002 | 38.40 | 1:18.51 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sofie Andersen | 2001 | 36.65 | 1:18.61 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 36.59 | 1:18.68 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maike Kozelnik | 2002 | 37.07 | 1:20.45 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Noa Andersen | 2001 | 38.70 | 1:22.23 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Maya Nykjær | 2001 | 39.49 | 1:22.91 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Melanie Eggertsen | 2002 | 36.56 | 1:24.05 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma Bækgaard | 2002 | 37.23 | 1:24.09 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maria Andersen | 2002 | 39.57 | 1:24.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria Andersen | 2001 | 41.13 | 1:27.08 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 41.96 | 1:27.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Emilie Fischer | 2001 | 42.21 | 1:27.97 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
22 | Laura Mikkelsen | 2001 | 41.90 | 1:29.10 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sofie Mosegaard | 2002 | 42.16 | 1:29.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | 40.04 | 1:29.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 43.25 | 1:31.52 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
26 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 43.88 | 1:32.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 43.22 | 1:33.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | 45.98 | 1:33.26 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
29 | Emilie Prahl Jagd | 2002 | 45.10 | 1:33.44 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nikoline Bolvig Nielsen | 2001 | 44.16 | 1:34.42 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Philippa Hallengreen | 2002 | 45.74 | 1:35.37 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Isabella Berthelsen | 2002 | 42.75 | 1:35.98 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
33 | Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 44.60 | 1:36.25 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
34 | Maria Szokody | 2002 | 45.11 | 1:36.95 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
35 | Caroline Bendtsen | 2002 | 47.38 | 1:38.48 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
36 | Line Due Truelsen | 2002 | 47.57 | 1:38.70 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
37 | Ida Rishøj | 2002 | 46.62 | 1:38.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
38 | Anna Petersen | 2001 | 51.66 | 1:50.91 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
39 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | 54.20 | 1:52.84 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sofie Høj Larsen | 2002 | 53.97 | 1:53.74 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | 6 | 31.77 | 1:07.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Johanne Carr | 1999 | 4 | 32.57 | 1:09.96 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | 3 | 34.02 | 1:10.24 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | 2 | 31.42 | 1:10.37 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 1 | 34.19 | 1:11.05 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
6 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 32.64 | 1:11.74 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Eva Sperlich | 1999 | 34.10 | 1:13.93 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 34.45 | 1:13.94 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 34.26 | 1:13.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emilia Harlund | 1999 | 34.96 | 1:14.70 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Amalie Gotthard | 1999 | 35.08 | 1:14.74 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 34.69 | 1:14.89 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Alberte M Hansen | 2000 | 35.16 | 1:14.97 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | 35.09 | 1:16.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Sofie Strandby | 1999 | 35.99 | 1:16.43 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Gina Elisa Koop | 2000 | 34.03 | 1:16.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Mille Rask Sander | 1999 | 34.94 | 1:16.88 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
18 | Xenia Huryn | 2000 | 35.85 | 1:17.84 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Celina Langtoft | 1999 | 35.72 | 1:19.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Isa Hovmand | 2000 | 36.54 | 1:20.35 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Alberte Høgh | 1999 | 38.55 | 1:20.94 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
22 | Gabriella Sjursen | 2000 | 37.20 | 1:21.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Marie Müller | 2000 | 38.05 | 1:21.91 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
24 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 38.47 | 1:22.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 41.07 | 1:23.63 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
26 | Julie Jørgensen | 1999 | 41.83 | 1:25.08 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
27 | Thea Krøll | 2000 | 39.68 | 1:25.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
28 | Louise Holm | 1999 | 38.42 | 1:26.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
29 | Malou Carlsen | 2000 | 41.09 | 1:27.32 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
30 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 41.49 | 1:27.56 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
31 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | 40.83 | 1:27.73 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Andrea Axelsen | 2000 | 40.87 | 1:28.61 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 41.89 | 1:31.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Clara Vest Bungaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Ida Sund | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Rikke Bæk Larsen | 2000 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | 6 | 30.27 | 1:05.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 4 | 31.30 | 1:06.89 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 3 | 32.24 | 1:08.50 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | 2 | 30.76 | 1:08.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | 1 | 31.21 | 1:09.35 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Signe Nielsen | 1998 | 32.93 | 1:09.51 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 31.41 | 1:10.04 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Josefiné Mayer | 1997 | 32.66 | 1:10.34 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 32.45 | 1:11.84 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | 33.12 | 1:12.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Rikke Munkholm | 1998 | 34.27 | 1:12.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Tanja Lylloff | 1998 | 33.06 | 1:13.90 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 34.45 | 1:14.49 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Rikke Knudsen | 1998 | 35.62 | 1:14.83 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
15 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 35.88 | 1:16.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Sophia Reck | 1996 | 35.63 | 1:16.85 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Maria Dollas | 1998 | 36.61 | 1:18.62 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Nicolaisen | 1998 | 36.67 | 1:18.97 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | 39.68 | 1:21.35 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Caroline Strandberg | 1998 | 37.55 | 1:21.50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | 39.30 | 1:21.63 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
22 | Signe Juhl Dynesen | 1997 | 37.98 | 1:26.27 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 41.35 | 1:26.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
24 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 39.16 | 1:27.03 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Karstenberg | 1998 | 41.46 | 1:27.60 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
26 | Simone Thorsen | 1998 | 40.99 | 1:28.97 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |