Tulokset Ringsted Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Jensen | 2001 | 6 | 32.34 | 1:07.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Jonas Hansen | 2001 | 4 | 32.32 | 1:07.95 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
3 | Victor Grandjean | 2001 | 3 | 32.69 | 1:09.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Rendlev | 2001 | 2 | 33.19 | 1:09.17 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Matthias Hansen | 2001 | 1 | 33.29 | 1:10.91 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 33.00 | 1:11.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 33.13 | 1:12.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
8 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 33.42 | 1:13.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Fabian Friese | 2001 | 34.75 | 1:16.68 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | William I. Kristiansen | 2001 | 37.51 | 1:18.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Alexander Søgaard | 2002 | 35.84 | 1:19.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Anders Nielsen | 2001 | 37.15 | 1:19.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sebastian Jensen | 2001 | 36.08 | 1:20.89 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Nicolai Pagh Petersen | 2002 | 37.54 | 1:22.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mikkel Hjelm | 2003 | 38.64 | 1:25.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 39.40 | 1:26.37 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 39.34 | 1:27.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
18 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | 40.07 | 1:28.22 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Adrian Paschke | 2003 | 40.07 | 1:30.32 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Gustav Stjernholm | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Nicolai Quist | 2003 | DNS | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marius Møldrup | 1999 | 6 | 28.42 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 4 | 29.20 | 1:01.75 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Till Otto Göttmann | 2000 | 3 | 28.99 | 1:03.91 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 2 | 30.51 | 1:04.44 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Daniel Sørensen | 1999 | 1 | 30.32 | 1:04.66 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | 30.59 | 1:06.59 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Jacob Friland | 1999 | 31.12 | 1:07.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Martin Szokody | 1999 | 31.23 | 1:08.17 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Illya Ponomarov | 2000 | 32.18 | 1:09.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Yukia Hansen | 2000 | 31.23 | 1:10.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
11 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 33.57 | 1:11.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Mads Skøde Hansen | 1999 | 33.26 | 1:11.19 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Mads Rishøj | 1999 | 33.80 | 1:11.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
14 | Sipan Kawiani | 2000 | 34.03 | 1:11.37 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Daniel Schytte | 2000 | 35.41 | 1:13.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Karl Bryde | 2000 | 33.79 | 1:13.67 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 33.48 | 1:14.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Laurits Møller Petersen | 1999 | 34.77 | 1:15.66 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Bernhard Andersen | 2000 | 34.69 | 1:16.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
20 | Daniel Dyrved | 2000 | 34.55 | 1:17.03 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
21 | Magnus Nygaard | 2000 | 35.65 | 1:17.49 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Rasmus Langvad | 2000 | 37.02 | 1:20.33 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
23 | Jakob Dynesen | 2000 | 35.99 | 1:22.83 | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victor N Andersen | 2000 | 39.18 | 1:26.57 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Møller | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 6 | 26.68 | 57.55 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | 4 | 28.23 | 1:01.18 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Nicolai Løwenstein | 1997 | 3 | 28.72 | 1:01.31 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Danny Corell | 1997 | 2 | 28.97 | 1:01.80 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Bjørn Hansen | 1998 | 1 | 29.52 | 1:02.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 29.97 | 1:03.79 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Holm | 1998 | 30.79 | 1:06.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Wegener | 1997 | 30.35 | 1:06.28 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Jungersen | 1997 | 30.07 | 1:06.92 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Johan Müller | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mads Lünell Bruhn | 1998 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Peter Hansen | 1998 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 6 | 26.68 | 57.22 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Christian Wichette | 1996 | 4 | 26.55 | 57.44 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | 3 | 26.30 | 57.59 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | 2 | 27.96 | 1:00.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Jens Saugmann | 1996 | 1 | 28.53 | 1:00.66 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
6 | Victor Drevskich | 1996 | 28.68 | 1:00.70 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Emil Müller | 1995 | 28.94 | 1:01.08 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
8 | Karim Møller | 1994 | 28.31 | 1:01.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
9 | Martin Nielsen | 1996 | 29.30 | 1:02.02 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 29.65 | 1:02.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Andreas Nielsen | 1994 | 32.63 | 1:08.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jonas B. Sørensen | 1993 | 31.76 | 1:09.43 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Marco Brander | 1996 | 33.24 | 1:11.41 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:26 |