Results for Ringsted Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karoline Nielsen | 2004 | 48.08 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mikka Holm | 2003 | 50.01 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | 50.14 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Cecilie Larsen | 2003 | 50.69 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 51.27 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 51.32 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 52.45 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Lilli Andersen | 2003 | 53.09 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Malene Gjermandsen | 2003 | 53.18 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Emma Hass | 2004 | 53.53 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
11 | Dina Olschansky | 2003 | 53.83 | |||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 56.18 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ida Bruhn | 2004 | 57.39 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | 57.64 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 57.75 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
16 | Laura Rasmussen | 2004 | 59.03 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Helene Thielsen | 2004 | 59.18 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Olivia Nielsen | 2005 | 1:00.67 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
19 | Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 1:00.92 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
19 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 1:00.92 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
21 | Mathilde Jørgensen | 2005 | 1:01.52 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
22 | Alberte Jensen | 2004 | 1:09.36 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Freja Juul | 2005 | 1:15.27 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
24 | Mie Ankersen | 2006 | 1:16.34 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 1:17.18 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Østerlund | 2005 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
- | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Camilla Gjermandsen | 2004 | DSQ | en hånd i afslutning | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | DSQ | crawl arm v.25m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Friederike Fass | 2002 | 36.57 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | 37.94 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Neumann | 2001 | 40.23 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
4 | Sophia Lindegaard | 2001 | 40.36 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | 40.53 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Maike Kozelnik | 2002 | 40.76 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Nicoline Elmquist | 2002 | 42.06 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Noa Andersen | 2001 | 42.43 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Bærnholdt | 2001 | 44.68 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikoline Bolvig Nielsen | 2001 | 45.68 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | 46.11 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Line Aarkrogh Steen | 2001 | 46.98 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
13 | Line Helene Jensen | 2001 | 47.61 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicoline Strandberg | 2002 | 47.79 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | 47.86 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Caroline Bendtsen | 2002 | 48.22 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
17 | Mathilde Kiehn | 2001 | 48.32 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Clara Nyborg-Vedsted | 2002 | 48.41 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
19 | Emma Karstenberg | 2002 | 49.08 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Szokody | 2002 | 49.69 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mathilde Rasmussen | 2002 | 50.92 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Petersen | 2001 | 52.53 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
23 | Norie Glitten | 2002 | 53.52 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Signe T. Pedersen | 2002 | 58.12 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Josefine M. Kristiansen | 2002 | DNS | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Emilie Ferslev Christians | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Josefine B. Pedersen | 1999 | 34.13 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
2 | Astrid Ovesen | 1999 | 35.48 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanna Berthelsen | 2000 | 35.85 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
4 | Hannah Rühlke | 2000 | 36.47 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 36.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Sofie Strandby | 1999 | 37.28 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Amalie Bonnesen | 1999 | 37.75 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
8 | Eva Sperlich | 1999 | 38.20 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Anika Bryde | 2000 | 39.49 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicoline Larsen | 1999 | 40.49 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Malou Carlsen | 2000 | 41.11 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 41.97 | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
13 | Alberte Høgh | 1999 | 42.17 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
14 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 44.90 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
15 | Astrid Marie Olsson | 1999 | 46.26 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 46.38 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | 46.93 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Emma Beyer | 2000 | 49.30 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Vest Bungaard | 2000 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Puggaard | 1996 | 34.20 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | 34.46 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 34.51 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 34.60 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | 35.64 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 35.72 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Sophia Reck | 1996 | 37.35 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Charlotte Pedersen | 1996 | 38.43 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 40.83 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
10 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | 40.93 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikoline Elbæk Nielsen | 1997 | 43.33 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
12 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 45.69 | |||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Louise Karstenberg | 1998 | 46.11 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:26.62 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |