Results for Ringsted Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Elite Piger 1 | 0 | 2:01.29 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Anna Puggaard | 1996 | 34.02 | 1:04.42 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 29.52 | 1:33.94 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 27.35 | 2:01.29 | |||||||
2 | Triton Elite Piger 2 | 0 | 2:04.56 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 34.75 | 1:06.82 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 30.68 | 1:37.50 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.06 | 2:04.56 | |||||||
3 | Stv 1 D | 1995 | 2:05.78 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 34.52 | 1:07.43 | |||||||
Johanne Carr | 1999 | 31.09 | 1:38.52 | |||||||
Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 27.26 | 2:05.78 | |||||||
4 | Vat-Cph Lionesses | 0 | 2:05.88 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Julie Bingen Jacobsen | 1999 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Josefine B. Pedersen | 1999 | 34.11 | 1:06.59 | |||||||
Nanna Drewsen | 1998 | 31.73 | 1:38.32 | |||||||
Rikke Munkholm | 1998 | 27.56 | 2:05.88 | |||||||
5 | Triton Elite Piger 3 | 0 | 2:08.53 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 31.50 | 31.50 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 37.12 | 1:08.62 | |||||||
Rebecca Grønlund | 1998 | 31.71 | 1:40.33 | |||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 28.20 | 2:08.53 | |||||||
6 | Ringsted Damer 1 | 0 | 2:09.24 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Christina Nordskilde | 1987 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 35.44 | 1:08.50 | |||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 31.85 | 1:40.35 | |||||||
Maria Heiberg Larsen | 1998 | 28.89 | 2:09.24 | |||||||
7 | Kalundborg Piger 1 | 0 | 2:09.28 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 35.50 | 1:06.96 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 30.61 | 1:37.57 | |||||||
Cecilie N. Petersen | 1998 | 31.71 | 2:09.28 | |||||||
8 | Psv Schwerin 1 | 0 | 2:09.46 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Gina Elisa Koop | 2000 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Hannah Rühlke | 2000 | 36.63 | 1:09.14 | |||||||
Josefiné Mayer | 1997 | 31.11 | 1:40.25 | |||||||
Nele Salow | 1997 | 29.21 | 2:09.46 | |||||||
9 | Stv 2 D | 1995 | 2:10.12 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 32.69 | 32.69 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 35.38 | 1:08.07 | |||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 32.81 | 1:40.88 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 29.24 | 2:10.12 | |||||||
10 | Vat-Cph Tigresses | 0 | 2:10.33 | |||||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 34.18 | 34.18 | |||||||
Anne-Sofie Lindblad | 1997 | 34.87 | 1:09.05 | |||||||
Mille Rask Sander | 1999 | 31.96 | 1:41.01 | |||||||
Rikke Knudsen | 1998 | 29.32 | 2:10.33 | |||||||
11 | Psv Schwerin 2 | 0 | 2:12.95 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Charlotte-Christin Sander | 2001 | 34.96 | 34.96 | |||||||
Friederike Fass | 2002 | 36.53 | 1:11.49 | |||||||
Silvana Bodenstein | 1999 | 31.87 | 1:43.36 | |||||||
Eva Sperlich | 1999 | 29.59 | 2:12.95 | |||||||
12 | Triton Elite Piger 4 | 0 | 2:13.57 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Louise Møller Jessen | 1997 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 37.48 | 1:12.73 | |||||||
Nanna Sonne | 1999 | 30.95 | 1:43.68 | |||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 29.89 | 2:13.57 | |||||||
13 | Triton Første Piger 1 | 0 | 2:15.14 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 34.31 | 34.31 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 36.95 | 1:11.26 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 34.36 | 1:45.62 | |||||||
Julie Brandt | 2001 | 29.52 | 2:15.14 | |||||||
14 | Psv Schwerin 3 | 0 | 2:17.07 | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Maike Kozelnik | 2002 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Sophia Reck | 1996 | 37.71 | 1:12.96 | |||||||
Hanna Stegemann | 2002 | 34.01 | 1:46.97 | |||||||
Elisa Stegemann | 2002 | 30.10 | 2:17.07 | |||||||
15 | Triton Første Piger 2 | 0 | 2:19.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 36.75 | 36.75 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 38.43 | 1:15.18 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 34.73 | 1:49.91 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 30.05 | 2:19.96 | |||||||
16 | Kalundborg Piger 2 | 0 | 2:20.82 | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Louise Nicolaisen | 1998 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 39.92 | 1:15.98 | |||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 33.73 | 1:49.71 | |||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 31.11 | 2:20.82 | |||||||
17 | Piger Vordingborg | 0 | 2:22.10 | |||||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Maya Nykjær | 2001 | 1:17.91 | 1:17.91 | |||||||
Charlotte Pedersen | 1996 | 31.95 | 1:49.86 | |||||||
Nana Hansen | 2000 | 32.24 | 2:22.10 | |||||||
Andrea Axelsen | 2000 | 2:22.10 | ||||||||
18 | Piger 1 Næstved | 0 | 2:24.96 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Juliane Løndahl Bjerre | 1999 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 39.69 | 1:17.61 | |||||||
Alberte Høgh | 1999 | 36.37 | 1:53.98 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 30.98 | 2:24.96 | |||||||
19 | Triton Første Piger 3 | 0 | 2:26.56 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 38.59 | 38.59 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 38.86 | 1:17.45 | |||||||
Isabel Kol Eriksen | 2001 | 35.93 | 1:53.38 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 33.18 | 2:26.56 | |||||||
20 | Stv 3 D | 1995 | 2:28.98 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 39.00 | 1:20.43 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 36.97 | 1:57.40 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | 31.58 | 2:28.98 | |||||||
21 | Stv 4 D | 1995 | 2:33.00 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Mathilde M Mosegaard | 2003 | 43.96 | 1:19.58 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 39.09 | 1:58.67 | |||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 34.33 | 2:33.00 | |||||||
22 | Triton 2. Holdet | 0 | 2:33.22 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 35.36 | 35.36 | |||||||
Louise Holm | 1999 | 46.20 | 1:21.56 | |||||||
Cecilie Berg Jensen | 2001 | 36.88 | 1:58.44 | |||||||
Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 34.78 | 2:33.22 | |||||||
23 | Ringsted Damer 2 | 0 | 2:35.43 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Steffensen | 2000 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 46.02 | 1:22.41 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 42.06 | 2:04.47 | |||||||
Victoria Lysholm Bach | 1999 | 30.96 | 2:35.43 | |||||||
24 | Haslev Piger | 1998 | 2:40.22 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 40.80 | 1:25.39 | |||||||
Louise Karstenberg | 1998 | 39.47 | 2:04.86 | |||||||
Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 35.36 | 2:40.22 | |||||||
25 | Piger 2 Næstved | 0 | 2:43.15 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 41.23 | 41.23 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 45.67 | 1:26.90 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 38.85 | 2:05.75 | |||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 37.40 | 2:43.15 | |||||||
26 | Stv 6 D | 1995 | 2:56.38 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 43.57 | 43.57 | |||||||
Emilie Prahl Jagd | 2002 | 50.72 | 1:34.29 | |||||||
Emma Beyer | 2000 | 46.52 | 2:20.81 | |||||||
Philippa Hallengreen | 2002 | 35.57 | 2:56.38 | |||||||
27 | Haslev Piger 2 | 2003 | 3:00.43 | |||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Olivia Møller | 2004 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 50.68 | 1:37.83 | |||||||
Emma Karstenberg | 2002 | 46.72 | 2:24.55 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 35.88 | 3:00.43 | |||||||
28 | Triton Talent 1 | 0 | 3:01.32 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 53.18 | 53.18 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 47.88 | 1:41.06 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 41.59 | 2:22.65 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 38.67 | 3:01.32 | |||||||
29 | Ringsted Damer 3 | 0 | 3:08.60 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Norie Glitten | 2002 | 47.60 | 47.60 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 52.72 | 1:40.32 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 53.42 | 2:33.74 | |||||||
Thea Krøll | 2000 | 34.86 | 3:08.60 | |||||||
30 | Piger 3 Næstved | 0 | 3:11.13 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 54.05 | 1:37.26 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 53.16 | 2:30.42 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 40.71 | 3:11.13 | |||||||
31 | Stv 5 D | 1995 | 3:14.94 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Isabella Berthelsen | 2002 | 44.86 | 44.86 | |||||||
Dina Olschansky | 2003 | 54.98 | 1:39.84 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 56.74 | 2:36.58 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 38.36 | 3:14.94 | |||||||
32 | Stv 7 D | 1995 | 3:21.75 | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | 50.81 | 50.81 | |||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 53.06 | 1:43.87 | |||||||
Cecilie Larsen | 2003 | 51.20 | 2:35.07 | |||||||
Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 46.68 | 3:21.75 | |||||||
33 | Piger 4 Næstved | 0 | 3:24.33 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 52.70 | 52.70 | |||||||
Cecilie Zachariassen | 2001 | 52.40 | 1:45.10 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 1:00.85 | 2:45.95 | |||||||
Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 38.38 | 3:24.33 | |||||||
34 | Ringsted Damer 4 | 0 | 3:29.11 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Emma Olsen | 2003 | 49.55 | 49.55 | |||||||
Amalie Nyhave Nielsen | 2004 | 59.28 | 1:48.83 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 57.62 | 2:46.45 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 42.66 | 3:29.11 | |||||||
35 | Ringsted Damer 5 | 0 | 3:55.53 | |||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 48.77 | 48.77 | |||||||
Cecilie Kristiansen | 1990 | 1:25.78 | 2:14.55 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 1:40.98 | 3:55.53 | |||||||
Signe T. Pedersen | 2002 | 3:55.53 | ||||||||
- | Stv 9 D | 1995 | DNS | |||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Haslev Piger 1 | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haslev Svømmeklub | ||||||||||
Nicole Jensen | 1996 | 37.04 | 37.04 | |||||||
- | Stv 8 D | 1995 | DSQ | 1 hånd i brystafslut | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 1:04.32 | 1:04.32 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:47 |