2019-08-25   23:10:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:00   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Søgaard  2002              37.05   
  Ringsted Svømme Klub                   
Jonathan Kock Jensen  2001              39.15   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lukas Adeler  2001              40.44   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Gustav Nissen  2001              40.89   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Elias Rought  2003              41.46   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Lukas Christensen  2002              42.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Filip Guntofte  2001              43.37   
  Ringsted Svømme Klub                   
Adrian Paschke  2003              44.71   
  Psv Schwerin                   
Marc Amon Göttmann  2003              44.94   
  Psv Schwerin                   
10  Alexander Søltoft  2001              45.26   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
11  Holger S. Rasmussen  2001              45.58   
  Ringsted Svømme Klub                   
12  Lauritz Tanderup Hansen  2003              46.32   
  Slagelse Svømmeklub                   
13  Rasmus Lorentzen  2001              47.35   
  Næstved IF                   
14  Marcus Ipsen  2002              49.19   
  Slagelse Svømmeklub                   
15  Casper Madsen  2004              51.02   
  Slagelse Svømmeklub                   
16  Daniel Mir  2003              51.39   
  Slagelse Svømmeklub                   
17  Emil Carstensen  2002              51.97   
  Ringsted Svømme Klub                   
18  Andreas M Nielsen  2005              53.41   
  Slagelse Svømmeklub                   
19  Victor Compen  2003              53.66   
  Haslev Svømmeklub                   
20  Benjamin Bodal  2003              54.50   
  Ringsted Svømme Klub                   
21  Joachim L Andersen  2003              54.80   
  Slagelse Svømmeklub                   
22  Magnus Guul  2005              56.55   
  Ringsted Svømme Klub                   
23  Joachim Mårtensen  2004              58.27   
  Kalundborg SK                   
24  Magnus Gravlund  2002              58.72   
  Ringsted Svømme Klub                   
25  Mathias Pedersen  2003              1:03.68   
  Kalundborg SK                   
26  Marcus Holm  2003              1:04.98   
  Næstved IF                   
27  Marcus Artmann  2002              1:05.08   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
28  Kristian Dam Frandsen  2003              1:09.64   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Gustav Røhmer Christensen  2003              DNS   
  Næstved IF                   
Jeppe Jensen  2001              DSQ  uens berøring v.25 
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tim Krüger  2000              33.41   
  Psv Schwerin                   
Frederik Hatting Petersen  2000              34.13   
  Swim Team Tåstrup                   
Jakob Schmidt  1999              34.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Magnus Nygaard  2000              36.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
Asger Flytkjær-Hansen  2000              37.70   
  Haslev Svømmeklub                   
Niels Paulli Sparholt  2000              37.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Casper Ramsdahl Sørensen  2000              38.25   
  Ringsted Svømme Klub                   
Emil Kvistbo  1999              38.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Daniel Schwartzbach  1999              41.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Bernhard Andersen  2000              41.99   
  Ringsted Svømme Klub                   
11  Kasper Nikolaj Lynge  1999              42.72   
  Haslev Svømmeklub                   
12  Patrick Riis Rasmussen  2000              46.91   
  Svømmeklubben Syd                   
Mads Witthøft  2000              DNS   
  Kalundborg SK                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Rysgaard  1998              30.91   
  Kalundborg SK                   
Mads Ingeman Hansen  1997              30.95   
  Næstved IF                   
Andreas Kuhlmann  1997              30.96   
  Psv Schwerin                   
Lars Andre Großmann  1997              31.41   
  Psv Schwerin                   
Rasmus B. Larsen  1997              31.55   
  Slagelse Svømmeklub                   
Kasper Jensen  1997              32.22   
  Ringsted Svømme Klub                   
Bjørn Hansen  1998              32.60   
  Ringsted Svømme Klub                   
Martin Jungersen  1997              33.13   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Emil Zachariassen  1997              34.51   
  Kalundborg SK                   
10  Jonas Uglebjerg  1997              35.48   
  Kalundborg SK                   
11  Steffen Deutsch  1998              36.14   
  Psv Schwerin                   
12  Nicolai Ringhøj  1998              37.92   
  Kalundborg SK                   
Rasmus Aavang Jensen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claus Hansen  1995              30.97   
  Ringsted Svømme Klub                   
Esben Norup  1996              31.59   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Emil Andersen  1992              31.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Joachim Blach Kristensen  1995              32.39   
  Slagelse Svømmeklub                   
Jens Saugmann  1996              34.48   
  Svømmeklubben Syd                   
Jonas B. Sørensen  1993              34.56   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark