2019-06-16   16:54:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  15:40   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Grandjean  2001            32.13   
  Ringsted Svømme Klub                   
Matthias Hansen  2001            33.15   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Jonas Hansen  2001            33.46   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Mads Jensen  2001            34.08   
  Ringsted Svømme Klub                   
Luccas Dam Brenner  2001            34.16   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Rasmus Nickelsen  2003              35.07   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
William I. Kristiansen  2001              35.07   
  Swim Team Tåstrup                   
Alexander Rendlev  2001              35.59   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Marcus Munkholm  2001              35.89   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Tobias Dan Hansen  2002              35.90   
  Glostrup Svømme Klub                   
11  Fabian Friese  2001              36.57   
  Psv Schwerin                   
12  Kasper Bonnichsen  2002              37.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
13  Frederik Møller  2002              37.74   
  Ringsted Svømme Klub                   
14  Jonathan Kock Jensen  2001              37.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
15  Asbjørn Floor-Bøjden  2002              38.02   
  Swim Team Tåstrup                   
16  Adrian Paschke  2003              38.66   
  Psv Schwerin                   
17  Lukas Christensen  2002              38.67   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
18  Thomas Langvad  2002              38.75   
  Glostrup Svømme Klub                   
19  Karl Becker  2002              38.80   
  Psv Schwerin                   
20  Filip Guntofte  2001              39.36   
  Ringsted Svømme Klub                   
21  Frederik Birch Jørgensen  2001              39.66   
  Haslev Svømmeklub                   
22  Simon Wrist-Elkjær  2002              39.73   
  Swim Team Tåstrup                   
23  Emil Carstensen  2002              39.84   
  Ringsted Svømme Klub                   
24  Casper Koch Henriksen  2002              40.04   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
25  August Schade Cantby  2002              40.49   
  Slagelse Svømmeklub                   
26  Oliver Skadhauge  2002              40.67   
  Swim Team Tåstrup                   
27  Frederik Kongsted Hansen  2001              40.81   
  Haslev Svømmeklub                   
28  Benjamin Bodal  2003              41.38   
  Ringsted Svømme Klub                   
29  Nikolai Vaabengaard Olsen  2001              41.45   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
30  Holger S. Rasmussen  2001              41.55   
  Ringsted Svømme Klub                   
31  Oskar Skov Grell  2002              41.76   
  Glostrup Svømme Klub                   
32  Alexander Lind-Ellefsen  2004              42.55   
  Kalundborg SK                   
33  Mikkel Mortensen  2003              42.84   
  Kalundborg SK                   
34  Joakim Mortensen  2002              42.94   
  Ringsted Svømme Klub                   
35  Rasmus Hatting Petersen  2002              43.40   
  Swim Team Tåstrup                   
36  Karl-Emil Rohr  2001              43.53   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
37  Frederik Scheby Petersen  2004              43.69   
  Kalundborg SK                   
38  Nicolai Quist  2003              45.60   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
39  Harald Franck  2003              45.82   
  Næstved IF                   
40  Mathias Ankersen  2004              46.33   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
41  Alfred Nissen  2002              47.12   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
42  Jacob Meisner Hansen  2003              47.15   
  Næstved IF                   
43  Lucas Jul Pedersen  2003              47.55   
  Næstved IF                   
44  Magnus Gravlund  2002              50.90   
  Ringsted Svømme Klub                   
45  Petar Trkulja  2006              54.50   
  Næstved IF                   
46  Victor Compen  2003              54.53   
  Haslev Svømmeklub                   
47  Oliver Hostrup Sahlberg  2003              56.20   
  Ringsted Svømme Klub                   
48  Magnus Guul  2005              1:01.24   
  Ringsted Svømme Klub                   
49  Jakob Stærmose  2005              1:02.65   
  Ringsted Svømme Klub                   
50  Kristoffer Mortensen  2005              1:05.00   
  Ringsted Svømme Klub                   
51  Nicklas Tue Hein  2003              1:16.83   
  Næstved IF                   
Alexander Würfel  2003              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Noah Leonhardt Nielsen  2003              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Marcus Holm  2003              DSQ  indslag på maven 
  Næstved IF                   
Mathias Clausen  2002              DSQ  svøm på maven v25m 
  Næstved IF                   
Oskar Schelke  2002              DSQ  ej fortsat bev. v25m 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Peter Lind-Ellefsen  2006              DSQ  svøm på mave v50m 
  Kalundborg SK                   
Tobias Askhøj Petersen  2005              DSQ  brystarm i vending 
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Till Otto Göttmann  2000            29.58   
  Psv Schwerin                   
Oliver H. Andersen  1999            30.61   
  Kalundborg SK                   
Jakob Schmidt  1999            30.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Nikolai Hougaard  1999            30.88   
  Swim Team Tåstrup                   
Filip Bækgaard  2000            31.09   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Jonas Gram-Lange  1999              31.13   
  Svømmeklubben Syd                   
Tim Krüger  2000              31.33   
  Psv Schwerin                   
Rasmus F. Jørgensen  1999              32.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Sipan Kawiani  2000              33.36   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Yukia Hansen  2000              34.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
11  Mads Skøde Hansen  1999              34.88   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
12  Daniel Dyrved  2000              34.89   
  Glostrup Svømme Klub                   
13  Daniel Johansen  2000              35.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
14  Magnus Madsen  2000              35.34   
  Nakskov Svømme Klub                   
15  Asger Flytkjær-Hansen  2000              35.82   
  Haslev Svømmeklub                   
16  Bernhard Andersen  2000              36.81   
  Ringsted Svømme Klub                   
17  Anders Dam Frandsen  2000              37.83   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
18  Magnus Nygaard  2000              38.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
19  Rasmus Langvad  2000              39.07   
  Glostrup Svømme Klub                   
20  Kasper Nikolaj Lynge  1999              39.35   
  Haslev Svømmeklub                   
21  Victor N Andersen  2000              39.90   
  Glostrup Svømme Klub                   
22  Rasmus Lynge Schmidt  2000              39.94   
  Haslev Svømmeklub                   
23  Jeppe Woetmann Pedersen  2000              42.10   
  Haslev Svømmeklub                   
Viktor Carlsen  2000              DNS   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Johan Larsen  2000              DSQ  svøm på maven v50m 
  Næstved IF                   
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Friberg  1997            26.70   
  Ringsted Svømme Klub                   
Benjamin Bürger  1998            27.70   
  Psv Schwerin                   
Lars-Christian Rehse  1997            29.24   
  Psv Schwerin                   
Bjørn Hansen  1998            29.85   
  Ringsted Svømme Klub                   
Sebastian H. Andersen  1997            30.10   
  Kalundborg SK                   
Gustav Bækgaard  1997              30.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Anders Juul Rasmussen  1997              30.31   
  Ringsted Svømme Klub                   
Rasmus Aavang Jensen  1998              35.50   
  Slagelse Svømmeklub                   
Johan Müller  1998              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik K. Mortensen  1995            28.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Jens Saugmann  1996            29.79   
  Svømmeklubben Syd                   
Rasmus Hasemann  1996            29.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Jonas B. Sørensen  1993            33.31   
  Ringsted Svømme Klub                   
Andreas Nielsen  1994              DNS   
  Ringsted Svømme Klub                   
Karim Møller  1994              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  15:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark