2019-06-17   03:45:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:57   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003              36.49   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Marceline Lermark  2003              38.25   
  Swim Team Tåstrup                   
Amelie Ritter  2003              39.10   
  Psv Schwerin                   
Amalie Kruse Enemærke  2003              39.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
Leena Hennes  2003              39.49   
  Psv Schwerin                   
Anna Wrist-Elkjær  2003              41.94   
  Swim Team Tåstrup                   
Mathilde Mathiesen  2004              43.23   
  Albertslund IF                   
Julie Bruun Jørgensen  2003              44.27   
  Svømmeklubben Syd                   
Wilma Anker  2004              44.31   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Katrine Duus  2003              44.72   
  Næstved IF                   
11  Viktoria Freja Sørensen  2004              44.75   
  Swim Team Tåstrup                   
12  Emilie Højen Meyer  2004              45.80   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
13  Miamaja Skytt Knudsen  2003              46.41   
  Næstved IF                   
14  Josephine B. U. Danielsen  2003              47.48   
  Swim Team Tåstrup                   
15  Helene Thielsen  2004              47.81   
  Ringsted Svømme Klub                   
16  Emma Olsen  2003              48.14   
  Ringsted Svømme Klub                   
17  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004              50.16   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
18  Malene Gjermandsen  2003              50.64   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
19  Clara Hillerup  2005              51.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
20  Gaya Josefine Maar  2003              51.62   
  Næstved IF                   
21  Kathrine Bang Rubak  2004              51.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
22  Petrine R. E. Sørensen  2005              52.28   
  Haslev Svømmeklub                   
23  Freja Sxndergaard  2004              52.73   
  Vordingborg Svømme Klub                   
24  Emilie Hostrup Sahlberg  2005              54.98   
  Ringsted Svømme Klub                   
25  Amalie Nyhave Nielsen  2004              55.30   
  Ringsted Svømme Klub                   
26  Elida Thornsen  2005              55.78   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
27  Thea Torndal Jensen  2004              55.94   
  Næstved IF                   
28  Nynne Jakobsen  2004              59.09   
  Haslev Svømmeklub                   
29  Lara W. S. Olsen  2006              1:00.35   
  Ringsted Svømme Klub                   
30  Emmeline S. Bertelsen  2005              1:01.61   
  Ringsted Svømme Klub                   
31  Freja Juul  2005              1:01.72   
  Næstved IF                   
32  Amalie K. Nielsen  2005              1:02.50   
  Ringsted Svømme Klub                   
33  Katrine Mørkeberg  2004              1:02.64   
  Næstved IF                   
Alberte Jensen  2004              DSQ  svøm på maven v.25m 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Celine Jul Borggaard  2003              DSQ  tyvstart 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Mille Scheel  2003              DSQ  svøm på maven v.25m 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Frederiksen  2001              32.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Mathilde Laugesen  2001              33.56   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Caroline Mathiesen  2001              33.70   
  Albertslund IF                   
Charlotte-Christin Sander  2001              34.24   
  Psv Schwerin                   
Melanie Eggertsen  2002              34.95   
  Nakskov Svømme Klub                   
Josefine Nickelsen  2001              35.13   
  Swim Team Tåstrup                   
Maike Kozelnik  2002              35.15   
  Psv Schwerin                   
Madeleine Thornsen  2001              36.10   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Xandra Huryn  2001              36.57   
  Swim Team Tåstrup                   
10  Emma Bækgaard  2002              36.81   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
11  Sofie Andersen  2001              36.84   
  Slagelse Svømmeklub                   
12  Victoria Vorm  2001              36.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
13  Hanna Stegemann  2002              37.45   
  Psv Schwerin                   
14  Regitze Gotthard  2002              37.48   
  Slagelse Svømmeklub                   
15  Sara Mortensen  2001              38.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
16  Alberte R. Jakobsen  2001              38.51   
  Glostrup Svømme Klub                   
17  Victoria Bæts Kristensen  2002              38.53   
  Næstved IF                   
18  Iben Flytkjær-Hansen  2001              38.85   
  Haslev Svømmeklub                   
19  Ida T Mose  2002              39.18   
  Glostrup Svømme Klub                   
20  Nicoline Strandberg  2002              39.37   
  Kalundborg SK                   
21  Anne-Sofie P. Clausen  2002              39.58   
  Næstved IF                   
22  Ida Jensdottir Fremming  2002              40.59   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
23  Camilla Hougaard  2002              40.61   
  Swim Team Tåstrup                   
24  Nicole Vaabengaard  2002              41.19   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
25  Line With Nielsen  2002              42.03   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
26  Natalie Vaabengaard  2002              42.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
27  Kathrine S. Jørgensen  2002              42.56   
  Albertslund IF                   
28  Freja Makienok  2002              42.82   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
29  Sofie Hertzberg  2002              43.18   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
30  Astrid Høgh Sørensen  2002              43.34   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
31  Maria Szokody  2002              43.39   
  Ringsted Svømme Klub                   
32  Freja Zerbst Hansen  2001              43.62   
  Næstved IF                   
33  Katja Kjær Nielsen  2002              43.73   
  Ringsted Svømme Klub                   
34  Norie Glitten  2002              46.84   
  Ringsted Svømme Klub                   
35  Jasmin Larsen  2002              49.58   
  Ringsted Svømme Klub                   
36  Sofie Høj Larsen  2002              52.23   
  Nakskov Svømme Klub                   
37  Signe T. Pedersen  2002              55.18   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katharina Nekhorochko  2000              30.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Clara Schade Cantby  2000              31.34   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emma Anne Ljungstrøm  1999              31.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Julie Bingen Jacobsen  1999              32.74   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Astrid Ovesen  1999              32.86   
  Slagelse Svømmeklub                   
Gina Elisa Koop  2000              32.94   
  Psv Schwerin                   
Emilia Harlund  1999              33.54   
  Nakskov Svømme Klub                   
Amalie Gotthard  1999              35.61   
  Slagelse Svømmeklub                   
Caroline Steffensen  2000              35.87   
  Ringsted Svømme Klub                   
10  Thea Krøll  2000              38.04   
  Ringsted Svømme Klub                   
11  Rikke Thustrup Mortensen  2000              38.61   
  Svømmeklubben Syd                   
12  Louise Holm  1999              38.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
13  Andrea Axelsen  2000              40.98   
  Vordingborg Svømme Klub                   
14  Malou Carlsen  2000              41.00   
  Nakskov Svømme Klub                   
15  Victoria Grøn Brandelev  2000              41.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
16  Maria Christensen  1999              43.24   
  Svømmeklubben Syd                   
17  Maria Hjort Lodstrup  2000              44.73   
  Haslev Svømmeklub                   
18  Anne Sofie Simonsen  2000              45.28   
  Næstved IF                   
Alberte Høgh  1999              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Raaby Jensen  1995              30.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Maja Nielsen  1996              31.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Sofie Witthøft  1997              31.56   
  Kalundborg SK                   
Josefiné Mayer  1997              31.94   
  Psv Schwerin                   
Caroline Amalie Duus  1998              32.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Cæcilie Schade Cantby  1998              32.18   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emma Lyngby Larsen  1998              32.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Tanja Lylloff  1998              32.75   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Anne-Sofie Lindblad  1997              33.35   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
10  Amanda Glerup Andersen  1998              34.26   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Maria Tanderup Hansen  1998              34.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
12  Ida Bzorek  1997              35.95   
  Svømmeklubben Syd                   
13  Lærke Rasmussen  1997              36.25   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark