2019-06-16   00:52:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003      34.60  1:17.89  2:12.30    2:51.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Marceline Lermark  2003      40.83  1:27.45  2:18.56    2:57.25   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Amelie Ritter  2003      40.75  1:25.80  2:19.14    2:58.12   
  Psv Schwerin                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003      39.90  1:26.51  2:19.52    2:59.33   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Ann-Kathrin Kuhlmann  2004      40.58  1:29.31  2:20.38    3:01.25   
  Psv Schwerin                   
                     
Mathilde M Mosegaard  2003      38.62  1:24.34  2:17.28    3:01.40   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Caroline Holm  2004      49.32  1:35.40  2:28.26    3:12.44   
  Kalundborg SK                   
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003      45.74  1:35.47  2:31.88    3:13.92   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Josefine Krumbak  2004      43.99  1:33.07  2:30.98    3:15.82   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Liva Stjernholm  2004      46.50  1:37.14  2:34.32    3:19.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Mathilde Mathiesen  2004      49.91  1:41.27  2:37.97    3:24.59   
  Albertslund IF                   
                     
12  Viktoria Freja Sørensen  2004      47.76  1:38.43  2:41.19    3:27.78   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
13  Josephine B. U. Danielsen  2003      53.36  1:47.74  2:44.79    3:31.48   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
14  Helene Thielsen  2004      50.30  1:45.26  2:53.19    3:41.10   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
15  Gaya Josefine Maar  2003      54.93  1:53.52  3:01.08    3:52.04   
  Næstved IF                   
                     
16  Sophie Grandjean  2003      54.01  1:50.86  3:05.28    3:53.86   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Olivia Mammen  2003              DSQ  ej synkr arme v.125m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Frederiksen  2001      33.76  1:13.40  1:58.08    2:34.47   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001      35.22  1:16.07  2:00.97    2:36.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Nielsen  2001      36.33  1:14.88  2:02.28    2:36.51   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Line Strandby  2001      35.85  1:16.04  2:01.42    2:37.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Friederike Fass  2002      35.40  1:18.17  2:03.21    2:40.00   
  Psv Schwerin                   
                     
Mathilde Laugesen  2001      33.91  1:15.52  2:03.10    2:42.02   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Charlotte-Christin Sander  2001      34.84  1:14.48  2:02.80    2:42.25   
  Psv Schwerin                   
                     
Marie Uglebjerg  2002      36.54  1:20.11  2:04.87    2:42.81   
  Kalundborg SK                   
                     
Josefine Nickelsen  2001      36.00  1:16.60  2:05.21    2:42.90   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Victoria Vorm  2001      34.12  1:17.57  2:06.44    2:44.40   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
11  Xandra Huryn  2001      34.73    2:05.75    2:44.42   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
12  Caroline Mathiesen  2001      37.40  1:17.95  2:08.44    2:48.12   
  Albertslund IF                   
                     
13  Alberte R. Jakobsen  2001      38.26  1:23.30  2:11.70    2:50.38   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
14  Astrid Høgh Sørensen  2002      37.58  1:24.10  2:13.26    2:51.32   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
15  Elisa Stegemann  2002      37.25  1:23.35  2:15.21    2:51.39   
  Psv Schwerin                   
                     
16  Sara Mortensen  2001      38.90  1:24.61  2:13.64    2:51.93   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
17  Isabel Kol Eriksen  2001      35.66  1:23.72  2:13.91    2:54.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Maria Andersen  2002      41.33  1:26.12  2:19.65    2:58.49   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
19  Kathrine S. Jørgensen  2002      38.88  1:28.13  2:20.84    3:00.52   
  Albertslund IF                   
                     
20  Camilla Hougaard  2002      42.74  1:30.53  2:21.54    3:00.91   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
21  Ida Jensdottir Fremming  2002      41.50  1:31.28  2:19.57    3:01.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
22  Sofie Hertzberg  2002      42.85  1:30.53  2:22.13    3:01.93   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
23  Ida T Mose  2002      40.53  1:29.66  2:22.59    3:04.25   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
24  Nicoline Strandberg  2002      41.53  1:27.67  2:22.99    3:06.13   
  Kalundborg SK                   
                     
25  Cecilie Berg Jensen  2001      39.51  1:25.99  2:24.54    3:13.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Sofie Mosegaard  2002      44.06  1:35.62  2:31.16    3:14.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
27  Nicole Vaabengaard  2002      40.14  1:28.34  2:31.87    3:16.75   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
28  Engeline Scheby Petersen  2002      47.93  1:36.80  2:38.91    3:22.61   
  Kalundborg SK                   
                     
29  Caroline Bendtsen  2002      48.76  1:43.60  2:41.33    3:27.54   
  Næstved IF                   
                     
Madeleine Thornsen  2001              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Abby Kristine Waterval  2002              DSQ  crawlben ved 100m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida Rishøj  2002              DSQ  1 hånd i vend v 25m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine B. Hansen  1999      31.75  1:09.66  1:50.21    2:23.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johanne Carr  1999      32.74  1:10.49  1:53.04    2:27.65   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Helena Berg Wenk  2000      34.03  1:13.92  2:00.62    2:33.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amanda Duus  2000      33.21  1:14.01  1:59.42    2:33.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johanna Berthelsen  2000      33.57  1:14.90  1:58.54    2:33.99   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Nanna Sonne  1999      32.39  1:12.02  1:59.15    2:34.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Eva Sperlich  1999      33.87  1:15.06  2:00.93    2:36.91   
  Psv Schwerin                   
                     
Regitze Munch Nielsen  2000      34.12  1:14.16  2:01.82    2:37.15   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Daniella Thea Johansen  2000      33.14  1:14.09  2:00.93    2:37.69   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Nana Hansen  2000      33.27  1:15.79  2:04.69    2:40.23   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
11  Mille Rask Sander  1999      33.47  1:13.85  2:03.85    2:40.38   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
12  Hannah Rühlke  2000      35.09  1:16.61  2:03.55    2:42.71   
  Psv Schwerin                   
                     
13  Caroline Steffensen  2000      35.68  1:18.81  2:07.66    2:44.94   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Annika Møller-Kristensen  2000      34.86  1:18.33  2:09.09    2:46.37   
  Kalundborg SK                   
                     
15  Marie Müller  2000      35.56  1:18.84  2:12.34    2:50.83   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
16  Frida Munch Jørgensen  1999      40.05  1:27.84  2:17.25    2:57.52   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
17  Malou Carlsen  2000      41.74  1:31.15  2:20.56    3:02.91   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
18  Astrid Marie Olsson  1999      43.74  1:31.47  2:22.26    3:03.71   
  Kalundborg SK                   
                     
19  Emma Nørgaard Wiese  1999      41.30  1:29.91  2:22.43    3:06.32   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma F. Nystrøm  1996      31.85  1:08.82  1:50.76    2:24.43   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Witthøft  1997      32.06  1:07.52  1:51.99    2:27.07   
  Kalundborg SK                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997      32.16  1:10.15  1:51.42    2:27.08   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Karen Tanderup Hansen  1996      34.02  1:10.86  1:51.84    2:27.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Camilla Dufour  1996      31.52  1:11.04  1:56.13    2:28.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Lyngby Larsen  1998      32.09  1:11.53  1:54.70    2:29.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Caroline Amalie Duus  1998      32.15  1:09.26  1:54.22    2:30.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Signe Nielsen  1998      33.48  1:12.64  1:55.64    2:30.56   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Laura Holm Junge  1998      32.39  1:12.02  1:56.85    2:31.91   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Josefiné Mayer  1997      32.90  1:12.01  1:57.71    2:33.18   
  Psv Schwerin                   
                     
11  Rebecca Grønlund  1998      33.71  1:12.93  1:57.97    2:34.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Louise Møller Jessen  1997      34.69  1:14.80  2:02.48    2:37.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Annabelle Grønbech Ladik  1997      34.59  1:15.04  2:03.66    2:40.27   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Rikke Knudsen  1998      33.80  1:15.36  2:04.47    2:40.30   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
15  Caroline Strandberg  1998      35.88  1:19.92  2:13.11    2:53.50   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Cecilie N. Petersen  1998      40.50  1:28.37  2:22.60    3:02.39   
  Kalundborg SK                   
                     
17  Simone Thorsen  1998      40.64  1:28.21  2:27.05    3:09.19   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
18  Louise Karstenberg  1998      41.48  1:34.35  2:28.43    3:14.30   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Maja Nielsen  1996              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997              DSQ  afslut på maven v100 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  13:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark