2019-06-17   03:00:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  11:14   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Leena Hennes  2003              36.87   
  Psv Schwerin                   
Josefine Krumbak  2004              40.75   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Wilma Anker  2004              42.54   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Nikoline Skovly Larsen  2003              42.65   
  Næstved IF                   
Julie Bruun Jørgensen  2003              43.46   
  Svømmeklubben Syd                   
Maya Krogh Brønnicke  2005              46.03   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Helene Thielsen  2004              46.16   
  Ringsted Svømme Klub                   
Olivia Møller  2004              46.91   
  Haslev Svømmeklub                   
Karoline Nielsen  2004              47.34   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Katrine Duus  2003              48.90   
  Næstved IF                   
11  Gaya Josefine Maar  2003              50.68   
  Næstved IF                   
12  Emilie Hostrup Sahlberg  2005              52.79   
  Ringsted Svømme Klub                   
13  Anna Petersen  2004              56.21   
  Haslev Svømmeklub                   
14  Amalie Wichmann Larsen  2005              56.90   
  Haslev Svømmeklub                   
Selma V Studnitz Andersen  2005              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Madeleine Thornsen  2001              33.50   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Hanna Stegemann  2002              33.62   
  Psv Schwerin                   
Line Strandby  2001              34.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Kamille Auerbach-Lind  2001              35.38   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Elisa Stegemann  2002              35.51   
  Psv Schwerin                   
Marie Uglebjerg  2002              35.55   
  Kalundborg SK                   
Abby Kristine Waterval  2002              35.83   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Maya Nykjær  2001              36.91   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Karla Sejling  2001              37.02   
  Ringsted Svømme Klub                   
10  Emma Bækgaard  2002              37.35   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
11  Nicole Vaabengaard  2002              38.41   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
12  Nicoline Elmquist  2002              38.64   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
13  Maria Andersen  2002              38.91   
  Ringsted Svømme Klub                   
14  Laura Mikkelsen  2001              41.95   
  Haslev Svømmeklub                   
15  Natalie Vaabengaard  2002              42.31   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
16  Katja Kjær Nielsen  2002              42.59   
  Ringsted Svømme Klub                   
17  Emilie Fischer  2001              42.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
18  Engeline Scheby Petersen  2002              43.14   
  Kalundborg SK                   
19  Maria Szokody  2002              43.36   
  Ringsted Svømme Klub                   
20  Josefine M. Kristiansen  2002              44.82   
  Næstved IF                   
21  Ida Rishøj  2002              45.81   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
22  Caroline Bendtsen  2002              46.05   
  Næstved IF                   
23  Sarah Kongsted Hansen  2001              47.47   
  Haslev Svømmeklub                   
24  Norie Glitten  2002              47.79   
  Ringsted Svømme Klub                   
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Schade Cantby  2000              29.71   
  Slagelse Svømmeklub                   
Nanna Sonne  1999              30.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Amanda Duus  2000              31.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Nana Hansen  2000              31.32   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Mille Hesselgren Ikov  2000              31.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mille Rask Sander  1999              31.50   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Regitze Munch Nielsen  2000              32.03   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Silvana Bodenstein  1999              32.49   
  Psv Schwerin                   
Eva Sperlich  1999              32.66   
  Psv Schwerin                   
10  Amalie Gotthard  1999              32.77   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Alberte M Hansen  2000              33.08   
  VAT Copenhagen-MK31                   
12  Annika Møller-Kristensen  2000              33.61   
  Kalundborg SK                   
13  Helena Berg Wenk  2000              33.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
14  Hannah Rühlke  2000              33.70   
  Psv Schwerin                   
15  Marie Müller  2000              34.61   
  Svømmeklubben Syd                   
16  Gabriella Sjursen  2000              36.06   
  Nakskov Svømme Klub                   
17  Frida Munch Jørgensen  1999              38.31   
  Nakskov Svømme Klub                   
18  Thea Krøll  2000              39.45   
  Ringsted Svømme Klub                   
19  Emma Nørgaard Wiese  1999              39.97   
  Slagelse Svømmeklub                   
20  Julie Galsgaard Hansen  2000              41.43   
  Nakskov Svømme Klub                   
21  Victoria Grøn Brandelev  2000              43.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Alberte Høgh  1999              DNS   
  Næstved IF                   
Anne Sofie Simonsen  2000              DNS   
  Næstved IF                   
 
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Dufour  1996              29.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Maja Nielsen  1996              29.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Stine Raaby Jensen  1995              29.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Signe Nielsen  1998              30.80   
  Ringsted Svømme Klub                   
Cæcilie Schade Cantby  1998              30.91   
  Slagelse Svømmeklub                   
Laura Holm Junge  1998              30.98   
  Kalundborg SK                   
Emma Lyngby Larsen  1998              31.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Anna Puggaard  1996              31.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Josefiné Mayer  1997              31.22   
  Psv Schwerin                   
10  Caroline Amalie Duus  1998              31.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
11  Nanna Drewsen  1998              31.36   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
12  Ida Pedersen  1998              31.47   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
13  Rikke Knudsen  1998              32.03   
  VAT Copenhagen-MK31                   
14  Annabelle Grønbech Ladik  1997              32.10   
  Ringsted Svømme Klub                   
15  Rikke Munkholm  1998              32.25   
  Swim Team Tåstrup                   
16  Karen Tanderup Hansen  1996              32.47   
  Slagelse Svømmeklub                   
17  Sophia Reck  1996              32.92   
  Psv Schwerin                   
18  Maria Heiberg Larsen  1998              33.33   
  Ringsted Svømme Klub                   
19  Nicole Jensen  1996              33.36   
  Haslev Svømmeklub                   
20  Caroline Strandberg  1998              34.00   
  Kalundborg SK                   
21  Cecilie N. Petersen  1998              37.95   
  Kalundborg SK                   
22  Simone Thorsen  1998              38.48   
  Svømmeklubben Syd                   
23  Louise Karstenberg  1998              38.78   
  Haslev Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark