Results for Ringsted Cup 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Ringsted Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
21 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
|
|
31.54 |
1:05.35 |
1:40.08 |
|
2:14.98 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
|
|
32.48 |
1:06.74 |
1:42.08 |
|
2:17.24 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
|
32.27 |
1:07.38 |
1:42.97 |
|
2:17.88 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Gram-Lange |
1999 |
|
|
33.04 |
1:07.89 |
1:44.21 |
|
2:20.35 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marius Møldrup |
1999 |
|
|
33.54 |
1:09.40 |
1:46.07 |
|
2:21.81 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Filip Bækgaard |
2000 |
|
|
33.01 |
1:08.91 |
1:45.84 |
|
2:22.55 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Johansen |
2000 |
|
|
33.20 |
1:09.80 |
1:48.59 |
|
2:28.28 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tim Krüger |
2000 |
|
|
33.66 |
1:10.90 |
1:50.59 |
|
2:30.19 |
|
|
Psv Schwerin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
|
35.56 |
1:14.30 |
1:53.73 |
|
2:32.50 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
|
|
37.32 |
1:17.69 |
1:57.82 |
|
2:35.47 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Johansen |
2000 |
|
|
37.20 |
1:16.46 |
1:56.42 |
|
2:36.13 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kasper Bitzer |
2000 |
|
|
37.15 |
1:16.37 |
1:56.27 |
|
2:36.48 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus F. Jørgensen |
1999 |
|
|
38.92 |
1:19.75 |
1:58.97 |
|
2:37.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniel Dyrved |
2000 |
|
|
37.45 |
1:18.24 |
2:00.18 |
|
2:40.65 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Yukia Hansen |
2000 |
|
|
36.82 |
1:17.78 |
2:00.83 |
|
2:42.34 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
|
38.98 |
1:21.23 |
2:04.66 |
|
2:46.95 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas Kristensen |
1999 |
|
|
40.32 |
1:23.91 |
2:06.43 |
|
2:47.60 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Victor N Andersen |
2000 |
|
|
43.89 |
1:29.67 |
2:15.79 |
|
2:59.21 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sipan Kawiani |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej forts. bev. v 125 |
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Friberg |
1997 |
|
|
29.48 |
1:00.75 |
1:32.64 |
|
2:04.25 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jonathan Müller |
1997 |
|
|
29.92 |
1:01.56 |
1:33.51 |
|
2:05.94 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Bjørn Hansen |
1998 |
|
|
30.90 |
1:03.60 |
1:37.87 |
|
2:12.01 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Bækgaard |
1997 |
|
|
31.47 |
|
|
|
2:17.21 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sebastian H. Andersen |
1997 |
|
|
32.57 |
1:08.16 |
1:44.60 |
|
2:19.94 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Holm |
1998 |
|
|
33.04 |
1:08.51 |
1:44.92 |
|
2:21.00 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Wegener |
1997 |
|
|
33.54 |
1:08.78 |
1:45.50 |
|
2:21.91 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
|
33.50 |
1:09.89 |
1:45.42 |
|
2:21.93 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Johan Müller |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Benjamin Bürger |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
2 armtag på mave 150 |
|
Psv Schwerin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1901-1996 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karim Møller |
1994 |
|
|
29.79 |
1:02.18 |
1:34.76 |
|
2:07.26 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik K. Mortensen |
1995 |
|
|
30.76 |
1:03.67 |
1:37.34 |
|
2:11.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Nielsen |
1996 |
|
|
31.58 |
1:04.69 |
1:38.79 |
|
2:11.91 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
|
|
36.06 |
1:14.14 |
1:53.74 |
|
2:32.68 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Andreas Nielsen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
21 september 2014 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:15 |
|