2019-08-25   22:41:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  10:29   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Laugesen  2003              2:47.87   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Marceline Lermark  2003              2:52.64   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Amalie Kruse Enemærke  2003              2:54.65   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
Caroline Holm  2004              3:00.62   
  Kalundborg SK                   
                     
Anna Wrist-Elkjær  2003              3:10.91   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mathilde Mathiesen  2004      45.80  1:34.49  2:24.88    3:12.37   
  Albertslund IF                   
                     
Celine Jul Borggaard  2003      47.03  1:37.26  2:27.27    3:16.13   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Liva Stjernholm  2004      46.69  1:37.75  2:27.63    3:17.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004              3:21.05   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
10  Josephine B. U. Danielsen  2003      49.21  1:43.60  2:36.45    3:27.70   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Maya Krogh Brønnicke  2005      49.44  1:43.90  2:37.81    3:31.02   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
12  Miamaja Skytt Knudsen  2003      50.69  1:45.77  2:43.41    3:37.86   
  Næstved IF                   
                     
Amelie Ritter  2003              DSQ  ej ryg ved 150m 
  Psv Schwerin                   
                     
Mathilde M Mosegaard  2003              DSQ  ej ryg ved 150m 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brandt  2001              2:29.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Amalie Frederiksen  2001              2:32.27   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Caroline Mathiesen  2001              2:32.75   
  Albertslund IF                   
                     
Mathilde Laugesen  2001              2:33.15   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Sofie Nielsen  2001              2:33.83   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Josefine Nickelsen  2001              2:35.31   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Line Strandby  2001              2:35.33   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Charlotte-Christin Sander  2001              2:35.39   
  Psv Schwerin                   
                     
Melanie Eggertsen  2002              2:40.18   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
10  Maike Kozelnik  2002      37.27  1:18.27  2:00.07    2:40.85   
  Psv Schwerin                   
                     
11  Sofie Andersen  2001      38.87  1:20.78  2:03.44    2:44.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Victoria Vorm  2001      38.57  1:20.85  2:03.11    2:44.76   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
13  Emilie Nyegaard  2001      38.15  1:20.37  2:03.53    2:45.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Laura Janner  2002      39.08  1:21.14  2:03.84    2:45.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Xandra Huryn  2001      38.93  1:20.88  2:03.46    2:46.10   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
16  Alberte Mammen  2001              2:46.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Hanna Stegemann  2002      39.36  1:23.19  2:07.49    2:48.25   
  Psv Schwerin                   
                     
18  Emma Bækgaard  2002      39.54  1:22.76  2:06.66    2:48.47   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
19  Johanne B. Hansen  2002              2:49.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Sara Mortensen  2001      40.31  1:23.66  2:08.07    2:51.61   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
21  Alberte R. Jakobsen  2001      40.74  1:24.93  2:09.28    2:52.13   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
22  Anne-Sofie P. Clausen  2002      42.06  1:27.16  2:12.87    2:56.02   
  Næstved IF                   
                     
23  Karla Sejling  2001      41.01  1:25.96  2:08.53    2:58.28   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
24  Victoria Bæts Kristensen  2002      43.57  1:29.80  2:15.25    2:58.82   
  Næstved IF                   
                     
25  Ida T Mose  2002      42.14  1:28.88  2:16.23    3:01.62   
  Glostrup Svømme Klub                   
                     
26  Astrid Høgh Sørensen  2002      42.16  1:29.15  2:16.69    3:02.32   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
27  Camilla Hougaard  2002      43.77  1:30.52  2:16.99    3:02.53   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
28  Kathrine S. Jørgensen  2002      43.55  1:30.14  2:17.82    3:03.90   
  Albertslund IF                   
                     
29  Sofie Hertzberg  2002      43.32  1:30.00  2:17.24    3:04.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
30  Ida Jensdottir Fremming  2002      44.20  1:31.27  2:18.75    3:04.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
31  Cecilie Berg Jensen  2001      42.74  1:31.16  2:20.81    3:11.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
32  Katja Kjær Nielsen  2002      44.87  1:34.85  2:24.67    3:12.29   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
33  Line With Nielsen  2002      43.77  1:32.08  2:23.07    3:13.75   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
34  Freja Zerbst Hansen  2001      47.12  1:36.58  2:26.69    3:14.63   
  Næstved IF                   
                     
35  Line Due Truelsen  2002      48.82  1:40.37  2:33.59    3:23.41   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
36  Emilie Prahl Jagd  2002      49.37  1:42.32  2:35.92    3:28.30   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
37  Natalie Vaabengaard  2002      47.27  1:41.51  2:37.18    3:31.38   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine B. Hansen  1999      34.52  1:10.64  1:47.40    2:23.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Gina Elisa Koop  2000      34.18  1:11.15  1:49.60    2:26.10   
  Psv Schwerin                   
                     
Emilia Harlund  1999      35.02  1:11.82  1:50.25    2:27.99   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Julie Bingen Jacobsen  1999      34.37  1:11.93  1:50.90    2:29.48   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Frederikke Jensen  2000      35.26  1:12.83  1:51.77    2:29.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Anne Ljungstrøm  1999      35.45  1:14.45  1:53.15    2:31.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Helena Berg Wenk  2000              2:32.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johanna Berthelsen  2000      36.36  1:14.96  1:55.46    2:35.98   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Isa Hovmand  2000              2:41.30   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
10  Xenia Huryn  2000      37.46  1:18.54  2:01.06    2:41.54   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
11  Caroline Steffensen  2000      38.74  1:20.23  2:02.23    2:42.56   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
12  Rikke Thustrup Mortensen  2000      39.81  1:23.73  2:09.90    2:54.45   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
13  Thea Krøll  2000      42.42  1:29.03  2:17.19    3:00.67   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
14  Nicoline Larsen  1999      43.29  1:30.64  2:17.33    3:02.51   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
15  Louise Holm  1999      41.57  1:29.72  2:19.91    3:09.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Maria Hjort Lodstrup  2000      47.87  1:38.53  2:29.59    3:16.27   
  Haslev Svømmeklub                   
                     
Katharina Nekhorochko  2000              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lærke Sandholdt Jensen  2000              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1901-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Witthøft  1997      32.40  1:07.68  1:43.78    2:20.46   
  Kalundborg SK                   
                     
Josefiné Mayer  1997      33.93  1:10.68  1:47.99    2:24.32   
  Psv Schwerin                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997      35.78  1:13.72  1:51.75    2:28.67   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Tanja Lylloff  1998      35.22  1:13.14  1:51.82    2:30.52   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997              2:31.11   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nanna Drewsen  1998      35.75  1:14.24  1:53.28    2:31.95   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Rebecca Grønlund  1998      36.91  1:16.41  1:55.54    2:32.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Louise Møller Jessen  1997      36.03  1:14.84  1:54.59    2:33.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida Bzorek  1997      37.31  1:16.94  1:57.66    2:38.48   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
10  Maria Dollas  1998              2:42.06   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  10:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark