2019-08-25   23:01:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Ringsted Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:47   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Triton Elite Piger 1              2:01.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Stine Raaby Jensen  1995      30.40        30.40   
  Anna Puggaard  1996      34.02        1:04.42   
  Camilla Dufour  1996      29.52        1:33.94   
  Megan Forslund Hansen  1997      27.35        2:01.29   
                     
Triton Elite Piger 2              2:04.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Caroline Amalie Duus  1998      32.07        32.07   
  Katrine B. Hansen  1999      34.75        1:06.82   
  Amanda Duus  2000      30.68        1:37.50   
  Maja Nielsen  1996      27.06        2:04.56   
                     
Stv 1 D  1995              2:05.78   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Clara Schade Cantby  2000      32.91        32.91   
  Karen Tanderup Hansen  1996      34.52        1:07.43   
  Johanne Carr  1999      31.09        1:38.52   
  Cæcilie Schade Cantby  1998      27.26        2:05.78   
                     
Vat-Cph Lionesses              2:05.88   
  VAT Copenhagen                   
  Julie Bingen Jacobsen  1999      32.48        32.48   
  Josefine B. Pedersen  1999      34.11        1:06.59   
  Nanna Drewsen  1998      31.73        1:38.32   
  Rikke Munkholm  1998      27.56        2:05.88   
                     
Triton Elite Piger 3              2:08.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Katharina Nekhorochko  2000      31.50        31.50   
  Emma Lyngby Larsen  1998      37.12        1:08.62   
  Rebecca Grønlund  1998      31.71        1:40.33   
  Emma Anne Ljungstrøm  1999      28.20        2:08.53   
                     
Ringsted Damer 1              2:09.24   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Christina Nordskilde  1987      33.06        33.06   
  Signe Nielsen  1998      35.44        1:08.50   
  Annabelle Grønbech Ladik  1997      31.85        1:40.35   
  Maria Heiberg Larsen  1998      28.89        2:09.24   
                     
Kalundborg Piger 1              2:09.28   
  Kalundborg SK                   
  Sofie Witthøft  1997      31.46        31.46   
  Emma F. Nystrøm  1996      35.50        1:06.96   
  Laura Holm Junge  1998      30.61        1:37.57   
  Cecilie N. Petersen  1998      31.71        2:09.28   
                     
Psv Schwerin 1              2:09.46   
  Psv Schwerin                   
  Gina Elisa Koop  2000      32.51        32.51   
  Hannah Rühlke  2000      36.63        1:09.14   
  Josefiné Mayer  1997      31.11        1:40.25   
  Nele Salow  1997      29.21        2:09.46   
                     
Stv 2 D  1995              2:10.12   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Astrid Ovesen  1999      32.69        32.69   
  Amanda Glerup Andersen  1998      35.38        1:08.07   
  Daniella Thea Johansen  2000      32.81        1:40.88   
  Amalie Gotthard  1999      29.24        2:10.12   
                     
10  Vat-Cph Tigresses              2:10.33   
  VAT Copenhagen                   
  Johanna Berthelsen  2000      34.18        34.18   
  Anne-Sofie Lindblad  1997      34.87        1:09.05   
  Mille Rask Sander  1999      31.96        1:41.01   
  Rikke Knudsen  1998      29.32        2:10.33   
                     
11  Psv Schwerin 2              2:12.95   
  Psv Schwerin                   
  Charlotte-Christin Sander  2001      34.96        34.96   
  Friederike Fass  2002      36.53        1:11.49   
  Silvana Bodenstein  1999      31.87        1:43.36   
  Eva Sperlich  1999      29.59        2:12.95   
                     
12  Triton Elite Piger 4              2:13.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Louise Møller Jessen  1997      35.25        35.25   
  Mille Hesselgren Ikov  2000      37.48        1:12.73   
  Nanna Sonne  1999      30.95        1:43.68   
  Helena Berg Wenk  2000      29.89        2:13.57   
                     
13  Triton Første Piger 1              2:15.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Frederikke Jensen  2000      34.31        34.31   
  Sofie Strandby  1999      36.95        1:11.26   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      34.36        1:45.62   
  Julie Brandt  2001      29.52        2:15.14   
                     
14  Psv Schwerin 3              2:17.07   
  Psv Schwerin                   
  Maike Kozelnik  2002      35.25        35.25   
  Sophia Reck  1996      37.71        1:12.96   
  Hanna Stegemann  2002      34.01        1:46.97   
  Elisa Stegemann  2002      30.10        2:17.07   
                     
15  Triton Første Piger 2              2:19.96   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Abby Kristine Waterval  2002      36.75        36.75   
  Alberte Mammen  2001      38.43        1:15.18   
  Line Strandby  2001      34.73        1:49.91   
  Laura Janner  2002      30.05        2:19.96   
                     
16  Kalundborg Piger 2              2:20.82   
  Kalundborg SK                   
  Louise Nicolaisen  1998      36.06        36.06   
  Marie Uglebjerg  2002      39.92        1:15.98   
  Caroline Strandberg  1998      33.73        1:49.71   
  Annika Møller-Kristensen  2000      31.11        2:20.82   
                     
17  Piger Vordingborg              2:22.10   
  Vordingborg Svømme Klub                   
  Maya Nykjær  2001      1:17.91        1:17.91   
  Charlotte Pedersen  1996      31.95        1:49.86   
  Nana Hansen  2000      32.24        2:22.10   
  Andrea Axelsen  2000              2:22.10   
                     
18  Piger 1 Næstved              2:24.96   
  Næstved IF                   
  Juliane Løndahl Bjerre  1999      37.92        37.92   
  Amalie Bonnesen  1999      39.69        1:17.61   
  Alberte Høgh  1999      36.37        1:53.98   
  Cecilie Elizabeth Jensen  1998      30.98        2:24.96   
                     
19  Triton Første Piger 3              2:26.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Johanne B. Hansen  2002      38.59        38.59   
  Emilie Nyegaard  2001      38.86        1:17.45   
  Isabel Kol Eriksen  2001      35.93        1:53.38   
  Emilie Fischer  2001      33.18        2:26.56   
                     
20  Stv 3 D  1995              2:28.98   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Emma Nørgaard Wiese  1999      41.43        41.43   
  Regitze Gotthard  2002      39.00        1:20.43   
  Maria Dollas  1998      36.97        1:57.40   
  Sofie Andersen  2001      31.58        2:28.98   
                     
21  Stv 4 D  1995              2:33.00   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Madeleine Thornsen  2001      35.62        35.62   
  Mathilde M Mosegaard  2003      43.96        1:19.58   
  Patricia Andersen  2002      39.09        1:58.67   
  Isabella Voldby Ipsen  2000      34.33        2:33.00   
                     
22  Triton 2. Holdet              2:33.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Emma Fie Holck Sørensen  1999      35.36        35.36   
  Louise Holm  1999      46.20        1:21.56   
  Cecilie Berg Jensen  2001      36.88        1:58.44   
  Victoria Grøn Brandelev  2000      34.78        2:33.22   
                     
23  Ringsted Damer 2              2:35.43   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Caroline Steffensen  2000      36.39        36.39   
  Maria Andersen  2002      46.02        1:22.41   
  Katja Kjær Nielsen  2002      42.06        2:04.47   
  Victoria Lysholm Bach  1999      30.96        2:35.43   
                     
24  Haslev Piger  1998              2:40.22   
  Haslev Svømmeklub                   
  Maria Hjort Lodstrup  2000      44.59        44.59   
  Iben Flytkjær-Hansen  2001      40.80        1:25.39   
  Louise Karstenberg  1998      39.47        2:04.86   
  Sarah Kongsted Hansen  2001      35.36        2:40.22   
                     
25  Piger 2 Næstved              2:43.15   
  Næstved IF                   
  Anne-Sofie P. Clausen  2002      41.23        41.23   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      45.67        1:26.90   
  Victoria Bæts Kristensen  2002      38.85        2:05.75   
  Line Aarkrogh Steen  2001      37.40        2:43.15   
                     
26  Stv 6 D  1995              2:56.38   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Line Helene Jensen  2001      43.57        43.57   
  Emilie Prahl Jagd  2002      50.72        1:34.29   
  Emma Beyer  2000      46.52        2:20.81   
  Philippa Hallengreen  2002      35.57        2:56.38   
                     
27  Haslev Piger 2  2003              3:00.43   
  Haslev Svømmeklub                   
  Olivia Møller  2004      47.15        47.15   
  Mikka Holm  2003      50.68        1:37.83   
  Emma Karstenberg  2002      46.72        2:24.55   
  Laura Mikkelsen  2001      35.88        3:00.43   
                     
28  Triton Talent 1              3:01.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
  Kathrine Bang Rubak  2004      53.18        53.18   
  Sofie Mosegaard  2002      47.88        1:41.06   
  Olivia Mammen  2003      41.59        2:22.65   
  Ida Rishøj  2002      38.67        3:01.32   
                     
29  Ringsted Damer 3              3:08.60   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Norie Glitten  2002      47.60        47.60   
  Maria Szokody  2002      52.72        1:40.32   
  Sophie Grandjean  2003      53.42        2:33.74   
  Thea Krøll  2000      34.86        3:08.60   
                     
30  Piger 3 Næstved              3:11.13   
  Næstved IF                   
  Freja Zerbst Hansen  2001      43.21        43.21   
  Katrine Duus  2003      54.05        1:37.26   
  Gaya Josefine Maar  2003      53.16        2:30.42   
  Caroline Bendtsen  2002      40.71        3:11.13   
                     
31  Stv 5 D  1995              3:14.94   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Isabella Berthelsen  2002      44.86        44.86   
  Dina Olschansky  2003      54.98        1:39.84   
  Malene Gjermandsen  2003      56.74        2:36.58   
  Selma V Studnitz Andersen  2005      38.36        3:14.94   
                     
32  Stv 7 D  1995              3:21.75   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Emma Ahrenkiel Karløv  2003      50.81        50.81   
  Monique Etsegenet Jensen  2003      53.06        1:43.87   
  Cecilie Larsen  2003      51.20        2:35.07   
  Silke Bruun Jørgensen  2005      46.68        3:21.75   
                     
33  Piger 4 Næstved              3:24.33   
  Næstved IF                   
  Thea Torndal Jensen  2004      52.70        52.70   
  Cecilie Zachariassen  2001      52.40        1:45.10   
  Frederikke B. Hansen  2005      1:00.85        2:45.95   
  Miamaja Skytt Knudsen  2003      38.38        3:24.33   
                     
34  Ringsted Damer 4              3:29.11   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Emma Olsen  2003      49.55        49.55   
  Amalie Nyhave Nielsen  2004      59.28        1:48.83   
  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      57.62        2:46.45   
  Helene Thielsen  2004      42.66        3:29.11   
                     
35  Ringsted Damer 5              3:55.53   
  Ringsted Svømme Klub                   
  Jasmin Larsen  2002      48.77        48.77   
  Cecilie Kristiansen  1990      1:25.78        2:14.55   
  Lara W. S. Olsen  2006      1:40.98        3:55.53   
  Signe T. Pedersen  2002              3:55.53   
                     
Stv 9 D  1995              DNS   
  Swim Team Vestsjælland                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Haslev Piger 1  2001              DSQ  Tyvstart 
  Haslev Svømmeklub                   
  Nicole Jensen  1996      37.04        37.04   
                     
Stv 8 D  1995              DSQ  1 hånd i brystafslut 
  Swim Team Vestsjælland                   
  Camilla Gjermandsen  2004      1:04.32        1:04.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark