Results for Ringsted Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Ringsted Cup 2014 | Udskriftsdato | 20 september 2014 | |||
Stvne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangr | Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 20 september 2014 |
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2001-2015 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 31.53 | 1:06.46 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Victor Grandjean | 2001 | 33.01 | 1:08.33 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
3 | Frederik S. Lwe | 2001 | 33.82 | 1:10.62 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 35.10 | 1:12.42 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Mads Jensen | 2001 | 35.69 | 1:13.38 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
6 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 36.02 | 1:14.86 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 37.44 | 1:16.47 | ||||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
8 | Fabian Friese | 2001 | 36.78 | 1:17.12 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Marcus Munkholm | 2001 | 37.23 | 1:17.27 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
10 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 37.97 | 1:18.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Frederik Mller | 2002 | 37.95 | 1:18.71 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
12 | Alexander Sltoft | 2001 | 38.02 | 1:19.09 | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
13 | Anders Nielsen | 2001 | 38.38 | 1:19.43 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Christensen | 2002 | 38.95 | 1:20.97 | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
15 | Asbjrn Floor-Bjden | 2002 | 40.90 | 1:22.83 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
16 | Filip Guntofte | 2001 | 39.49 | 1:23.29 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
17 | Thomas Langvad | 2002 | 41.66 | 1:24.82 | ||||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
18 | Oliver Skadhauge | 2002 | 42.29 | 1:25.45 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
19 | Magnus Aasberg | 2001 | 42.07 | 1:26.10 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 42.66 | 1:26.11 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
21 | Emil Carstensen | 2002 | 40.93 | 1:26.28 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
22 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | 42.49 | 1:27.06 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Benjamin Bodal | 2003 | 41.61 | 1:27.13 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
24 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | 42.75 | 1:27.29 | ||||||
Haslev Svmmeklub | ||||||||||
25 | Oskar Skov Grell | 2002 | 44.27 | 1:28.86 | ||||||
Glostrup Svmme Klub | ||||||||||
26 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | 44.06 | 1:30.15 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 46.23 | 1:31.49 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
27 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 44.06 | 1:31.49 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
29 | Christoffer Jensen | 2002 | 44.04 | 1:32.50 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
30 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | 44.89 | 1:33.94 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Nicolai Quist | 2003 | 46.26 | 1:34.37 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 45.29 | 1:34.51 | ||||||
Nstved IF | ||||||||||
33 | Mathias Ankersen | 2004 | 45.78 | 1:36.05 | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
34 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 46.58 | 1:36.51 | ||||||
Vallensbk IF Af 1939 | ||||||||||
35 | Joachim L Andersen | 2003 | 48.09 | 1:40.04 | ||||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
36 | Mathias Pedersen | 2003 | 50.66 | 1:42.11 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
37 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 56.46 | 1:53.12 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
38 | Tobias Askhj Petersen | 2005 | 58.55 | 2:01.56 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
39 | Jakob Strmose | 2005 | 2:05.95 | 2:05.95 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
40 | Nicklas Tue Hein | 2003 | 1:11.04 | 2:29.61 | ||||||
Nstved IF | ||||||||||
- | Gustav Stjernholm | 2002 | DNS | |||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Andreas M Nielsen | 2005 | DSQ | Ej forts. bev. v. 25 | ||||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
- | Joachim Mrtensen | 2004 | DSQ | Ej forts. bev. v 50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Karl Becker | 2002 | DSQ | Ej forts. bev. v.25 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Mathias Clausen | 2002 | DSQ | 2 armtag p mave v75 | ||||||
Nstved IF | ||||||||||
- | Simon Wrist-Elkjr | 2002 | DSQ | Svm p mave v50 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Immerkjr | 1999 | 31.03 | 1:03.00 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 31.86 | 1:04.81 | ||||||
Swim Team Tstrup | ||||||||||
3 | Filip Bkgaard | 2000 | 31.64 | 1:06.29 | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
4 | Emil Johansen | 2000 | 32.71 | 1:07.95 | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
5 | Tim Krger | 2000 | 33.04 | 1:09.05 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Rasmus F. Jrgensen | 1999 | 32.82 | 1:09.06 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
7 | Daniel Johansen | 2000 | 35.75 | 1:14.16 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Magnus Madsen | 2000 | 37.52 | 1:16.54 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
9 | Jens Gustav Nielson | 1999 | 37.93 | 1:17.78 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | 37.68 | 1:18.69 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 40.79 | 1:22.03 | ||||||
Korsr Sv & Livr. Klub | ||||||||||
12 | Daniel Schwartzbach | 1999 | 44.10 | 1:31.87 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Johan Larsen | 2000 | 47.55 | 1:37.46 | ||||||
Nstved IF | ||||||||||
- | Mads Witthft | 2000 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | DNS | |||||||
Slagelse Svmmeklub | ||||||||||
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | 28.11 | 57.62 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
2 | Jonathan Mller | 1997 | 29.55 | 59.93 | ||||||
Svmmeklubben Syd | ||||||||||
3 | Benjamin Brger | 1998 | 28.69 | 1:00.42 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Bjrn Hansen | 1998 | 29.92 | 1:01.69 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
5 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 30.81 | 1:03.31 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Bkgaard | 1997 | 30.76 | 1:03.60 | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
7 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 29.87 | 1:03.67 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Mads Christensen | 1997 | 31.33 | 1:05.14 | ||||||
Herlufsholm Svmmeklub | ||||||||||
9 | Mads Holm | 1998 | 31.80 | 1:06.30 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
10 | Mathias Edvardsen | 1998 | 34.40 | 1:12.60 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1901-1996 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | 29.82 | 1:01.03 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Karim Mller | 1994 | 30.69 | 1:02.30 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Andreas Nielsen | 1994 | 31.71 | 1:05.14 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
4 | Tobias Edvardsen | 1995 | 32.12 | 1:06.38 | ||||||
Nakskov Svmme Klub | ||||||||||
5 | Jonas B. Srensen | 1993 | 34.03 | 1:10.76 | ||||||
Ringsted Svmme Klub | ||||||||||
6 | Christian Andersen | 1993 | 37.78 | 1:19.01 | ||||||
Nstved IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 20 september 2014 |
Licens til Ringsted Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |