Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 3
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 1:09.18 | ||||||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.47 | ||||||
3 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.12 | ||||||
- | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | 1:10.63 | ||||||
2 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.07 | ||||||
3 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:15.42 | ||||||
4 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 1:16.60 | ||||||
5 | Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.07 | ||||||
6 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:17.25 | ||||||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.84 | ||||||
8 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Sigma Swim Allerød | 1:22.30 | ||||||
9 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.75 | ||||||
10 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.20 | ||||||
- | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.14 | ||||||
2 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.83 | ||||||
3 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.96 | ||||||
4 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.01 | ||||||
5 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:11.80 | ||||||
6 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:11.86 | ||||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.12 | ||||||
8 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.57 | ||||||
9 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.69 | ||||||
10 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.71 | ||||||
11 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.63 | ||||||
12 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.49 | ||||||
13 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:21.84 | ||||||
14 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 1:24.09 | ||||||
15 | Cecilie Berg Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.18 | ||||||
16 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 1:28.78 | ||||||
17 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.98 | ||||||
18 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:32.96 | ||||||
19 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.05 | ||||||
- | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej fort. bev. 75m | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:25.48 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:32.02 | ||||||
3 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:33.58 | ||||||
4 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:37.33 | ||||||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:39.06 | ||||||
6 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 1:40.38 | ||||||
7 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:41.44 | ||||||
8 | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:42.19 | ||||||
9 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:45.99 | ||||||
10 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:50.12 | ||||||
11 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:55.18 | ||||||
12 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 2:01.29 | ||||||
- | Mille Holbæk | 2004 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ingen ber. ved 75m | |||||
- | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej fort.bev. 25m | |||||
- | Olivia Bierre | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:41.77 | ||||||
2 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:02.42 | ||||||
- | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:14 |