2020-03-28   15:12:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  31 oktober 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  18:33   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Stephanie Hansen  1996  Sigma Swim Allerød    1:05.17  2:13.13  3:20.65  4:27.97  8:57.27   
          5:35.36  6:42.99  7:50.85       
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
                     
 
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub    1:11.23  2:25.79  3:40.64  4:55.36  9:58.60   
          6:10.30  7:26.49  8:43.49       
Line Aunstrup  2000  A6    1:13.91  2:34.63  3:56.05  5:18.07  10:41.86   
          6:40.36  8:02.26  9:23.59       
Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
                     
 
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:10.93  2:26.70  3:42.97  4:59.88  10:03.26   
          6:16.28  7:32.32  8:48.61       
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    1:12.17  2:28.67  3:45.80  5:02.47  10:05.77   
          6:19.52  7:36.65  8:52.35       
Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:13.29  2:29.91  3:46.66  5:03.45  10:07.48   
          6:20.05  7:36.39  8:52.84       
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    1:15.30  2:35.71  3:56.60  5:18.40  10:32.15   
          6:38.16  7:58.12  9:16.71       
Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:18.11  2:42.53  4:07.56  5:31.89  11:08.47   
          6:56.02  8:20.16  9:44.91       
Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  31 oktober 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:33 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  31 oktober 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 2, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Thomas Engdal  1998  Hillerød Svømmeklub    1:04.92  2:14.36  3:25.02  4:34.56  9:13.52   
          5:44.42  6:54.70  8:04.75       
Joachim Frimann  1997  Helsinge Skytte & IF    1:05.22  2:17.24  3:29.18  4:40.69  9:23.31   
          5:52.34  7:03.52  8:14.63       
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub    1:05.17  2:15.24  3:27.24  4:42.15  9:53.08   
          5:59.37  7:17.61  8:35.80       
                     
 
Løb 2, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frederik Bojesen  2002  A6    1:12.54  2:31.63  3:51.14  5:09.03  10:16.15   
          6:26.38  7:44.03  9:01.11       
Morten Østergaard  2002  A6    1:17.00  2:38.99  4:01.88  5:25.04  10:54.88   
          6:48.09  8:11.54  9:34.89       
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  31 oktober 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  31 oktober 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  19:01   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 3, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maiken Jakobsen  1999  Herlev Svømning    1:14.21  2:34.13  3:53.66  5:12.77  19:42.11   
          6:32.29  7:51.12  9:10.57  10:29.80     
          11:48.55  13:07.90  14:27.71  15:47.05     
          17:06.23  18:25.42         
                     
 
Løb 3, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.67  2:17.00  3:28.99  4:42.02  18:22.40   
          5:55.03  7:09.64  8:24.50  9:38.36     
          10:52.23  12:06.89  13:22.88  14:37.95     
          15:54.29  17:09.17         
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:07.32  2:18.91  3:32.12  4:46.34  18:35.12   
          6:00.42  7:15.20  8:30.74  9:46.75     
          11:02.08  12:17.46  13:33.88  14:49.62     
          16:05.52  17:21.59         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  31 oktober 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:01 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  31 oktober 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  19:18   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.96  2:13.65  3:23.21  4:33.38  17:25.81   
          5:43.05  6:52.86  8:02.97  9:12.96     
          10:23.39  11:33.72  12:44.49  13:55.10     
          15:05.45  16:15.63         
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Skytte & IF    1:06.97  2:18.88  3:30.94  4:42.06  17:34.59   
          5:53.82  7:04.38  8:14.61  9:25.00     
          10:35.03  11:45.87  12:55.68  14:05.79     
          15:16.24  16:26.92         
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.84  2:18.18  3:31.15  4:42.85  17:44.13   
          5:53.71  7:03.84  8:14.64  9:24.50     
          10:35.38  11:47.02  12:59.13  14:11.59     
          15:23.18  16:34.78         
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.94  2:15.90  3:27.20  4:38.64  17:45.37   
          5:50.11  7:01.23  8:12.64  9:24.30     
          10:37.81  11:50.10  13:03.11  14:15.05     
          15:26.27  16:36.59         
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:08.45  2:20.72  3:33.18  4:46.34  18:04.31   
          5:59.29  7:11.85  8:24.68  9:37.16     
          10:49.68  12:02.27  13:14.36  14:26.47     
          15:39.47  16:52.63         
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub    1:12.19  2:33.29  3:53.38  5:14.45  20:12.69   
          6:36.44  7:58.26  9:19.59  10:42.48     
          12:03.94  13:26.44  14:48.94  16:11.17     
          17:32.58  18:53.06         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  31 oktober 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:18 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Gerlach  1995      27.71        56.22   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Andreas Noer Sejrskild  1998      27.70        56.27   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Thomas Engdal  1998      28.42        58.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Magnus Grundesen  1998      28.28        58.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Philip Agerskov  1998      28.24        58.73   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Peter Forsberg  1997      30.30        1:02.76   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Tino Floris  1998      35.93        1:17.58   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Sebastian Kempff-Andersen  1996              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anton Borring Andersen  1999      25.99        53.54   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Sebastian Tullberg  2000      27.47        55.83   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Marius Møldrup  1999      27.01        56.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lukas Gustafson  1999      28.30        58.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mikkel S. Hansen  2000      28.58        58.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kasper Jeppsson  1999      28.61        59.18   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Alexander Eggers  1999      28.85        1:00.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Matthias Spring Granhøj  1999      29.56        1:00.33   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Markus Julian Lange  2000      29.57        1:02.89   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Rasmus F. Jørgensen  1999      31.18        1:02.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Alexander Mogensen  1999      30.75        1:03.46   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Oliver Schiellerup  2000      30.45        1:03.88   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
13  Jakob Forsberg  2000      31.41        1:04.54   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
14  Jens Gustav Nielson  1999      30.79        1:05.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Jacob Krog Christoffersen  2000      32.05        1:06.26   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
16  Anders Christian Damgaard  2000      32.43        1:07.35   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Daniel Johansen  2000      32.70        1:07.91   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Scott Steenberg  2000      33.44        1:11.01   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Andreas Cheng Milsgaard  2000      34.35        1:12.03   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jacob Friland  1999              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Aasberg  2001      31.87        1:06.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Pedja Kuzmanovic  2002      32.05        1:06.83   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mathias Persson  2001      32.61        1:08.80   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Christoffer D. Petersen  2001      33.80        1:09.20   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alexander Ravn Borch  2001      34.04        1:10.74   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Tobias Sundwall  2001      35.26        1:14.56   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Thor B. Jeppesen  2002      36.10        1:16.25   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Thorbjørn Ikkala  2002      37.94        1:19.38   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Carl Adelsten Kirchhoff  2002      37.77        1:20.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Andreas Bank Hyldal  2002      38.84        1:21.28   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Oscar Lykke Fischer  2002      38.46        1:21.71   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
12  Mikkel Kronborg Riis  2002      40.45        1:28.45   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Lucas Jøns  2002      41.50        1:29.94   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
14  Niels Peter Lund  2002      40.83        1:30.55   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Andreas Rasmussen  2002      42.30        1:31.80   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Tobias Kalmeyer Folkmann  2002              DSQ  Tyvstart 
  Herlev Svømning                   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Darlem Brandt  2003      35.08        1:12.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kasper Francke Johannesen  2003      36.09        1:14.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mathias Lindgaard  2004      39.74        1:18.59   
  Herlev Svømning                   
                     
Erik Li  2003      39.08        1:19.10   
  Herlev Svømning                   
                     
Gustav Bendix Beiter  2003      38.99        1:20.94   
  Herlev Svømning                   
                     
Klaes Skandov  2003      37.99        1:24.49   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Gabriel Elmedyb  2004      39.71        1:24.98   
  Herlev Svømning                   
                     
Gustav Larsen  2003      39.07        1:26.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kristian Moffett  2003      40.98        1:28.99   
  Herlev Svømning                   
                     
10  Peter Holm  2003      42.33        1:30.30   
  Herlev Svømning                   
                     
11  Elias Winther  2003      47.43        1:39.67   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Magnus Ravn Borch  2003      47.58        1:40.89   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Patrick Laursen  2004      50.19        1:43.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Lukas Frederiksen  2004      48.56        1:45.40   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Nikolaj Noording-Grooss  2004      50.83        1:49.18   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 1 - 10 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jeppe Bayer Christensen  2005      42.44        1:28.91   
  Herlev Svømning                   
                     
Morten Lindblom Andersen  2005      42.60        1:31.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Theodor Møller  2005      51.42        1:44.90   
  Herlev Svømning                   
                     
Louie Uldall  2005      50.90        1:47.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Elias Elmedyb  2006      51.98        1:51.98   
  Herlev Svømning                   
                     
Marius Grønholm  2005      51.97        1:52.50   
  Herlev Svømning                   
                     
Gustav Jacobsen  2005      52.90        1:53.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Johan Galsøe  2005      54.39        2:03.08   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Engels Henriksen  1999      1:05.21  2:21.90  3:46.76    4:52.79   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Johan Joensen  2000      1:05.49  2:22.82  3:47.15    4:54.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mads Rishøj  1999      1:10.61  2:30.07  3:55.48    5:02.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Niels Paulli Sparholt  2000      1:10.65  2:30.27  3:59.91    5:08.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Daniel Berg Wenk  2000      1:11.06  2:29.92  4:04.38    5:14.77   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kristian Torp  2000      1:12.14  2:39.08  4:12.55    5:25.62   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Christian K. Jensen  2000      1:18.94  2:40.02  4:22.62    5:35.12   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mads Thorenfeldt Poulsen  1999              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Raaby Jensen  2001      1:12.72  2:28.82  4:01.30    5:12.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002      1:14.39  2:38.07  4:18.28    5:35.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Christian Galsøe  2002      1:41.10  3:15.93  5:09.52    6:33.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001      1:40.28  3:18.03  5:04.87    6:38.93   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 400m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Villads Kruse  2003      1:44.21  3:17.78  5:25.99    6:59.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mikkel Hjelm  2003              DSQ  Ej fort. bev v/175 m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilie Jørgensen  1998      31.03  1:04.60  1:39.22    2:12.39   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Rikke Mundt Lohse  1996              2:17.05   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kaja Aunstrup  1998      34.07  1:11.56  1:52.06    2:33.48   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Cecilie Forsberg Adolfsen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
My Weitling  2000      31.07  1:06.20  1:42.58    2:18.23   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alice Gantriis  2000      32.88  1:09.46  1:47.99    2:24.97   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Sofie Strandby  1999      33.42  1:10.10  1:47.94    2:26.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Minella Jespersen  1999      33.68  1:10.18  1:48.47    2:26.69   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Annabella B. Wammen  2000      33.36  1:10.42  1:49.86    2:29.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emilie Trolle Pedersen  1999      33.56  1:11.18  1:50.70    2:30.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Nicoline Huusfelt  2000      35.90  1:17.24  2:00.39    2:43.59   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Ida Sund  2000      34.51  1:15.36  1:59.69    2:43.61   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Louise Holm  1999      37.25  1:20.77  2:07.86    2:54.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Victoria Grøn Brandelev  2000      38.32  1:22.45  2:09.17    2:55.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Julie Højer Truelsen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Føyn  2002              2:11.84   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Julie Brandt  2001              2:12.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001              2:15.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josephine G. Lauridsen  2001              2:16.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Camille Erichsen  2001      31.86  1:06.59  1:42.67    2:18.80   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mille Graasbøll  2002      32.35  1:07.96  1:43.87    2:18.93   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Alberte Mammen  2001      32.00  1:06.87  1:43.61    2:19.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofia Qvade Rasmusen  2001      31.43  1:07.33  1:43.77    2:20.02   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Stampe  2002      32.64  1:08.29  1:44.65    2:20.60   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Stine Saaby Schmidt  2002      31.69  1:07.65  1:44.73    2:21.68   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Line Strandby  2001      33.62  1:09.94  1:46.58    2:23.86   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Matilde Weibel  2002      33.23  1:10.52  1:48.29    2:25.26   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Johanne B. Hansen  2002      35.66  1:13.89  1:53.53    2:31.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Laura Janner  2002      35.60  1:15.47  1:56.19    2:36.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Ulrikke Veje  2002      36.59  1:17.47  1:59.80    2:37.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Emilie Fischer  2001      35.67  1:16.48  1:58.05    2:39.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Katrine S. Frederiksen  2002      35.94  1:17.09  1:59.47    2:39.83   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
18  Signe Salto Deleuran  2001      35.74  1:16.76  1:59.75    2:42.10   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
19  Sofie Mosegaard  2002      37.67  1:21.25  2:04.98    2:46.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emma Jensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Ida Rishøj  2002              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Haugsted Pihl  2003      35.30  1:14.72  1:53.86    2:31.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Liva Stjernholm  2004      38.65  1:18.93  2:00.79    2:41.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003      36.77  1:18.14  2:01.66    2:42.72   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Olivia Mammen  2003      36.60  1:18.77  2:02.11    2:45.03   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      40.09  1:23.84  2:08.57    2:50.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Emmanuella Nygaard  2003      42.84  1:34.35  2:26.72    3:17.95   
  Herlev Svømning                   
                     
Ida-Marie Frydenlund  2003      44.37  1:35.71  2:27.88    3:18.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Frederikke L. B. Høngaard  2003      43.17  1:34.24  2:29.22    3:21.68   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Josephine Gribsvad  2003      45.31  1:36.13  2:31.38    3:22.27   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Maria Voss Winkler  2003      46.40  1:40.61  2:33.90    3:22.45   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Amalie Lester  2003      46.79  1:41.14  2:35.54    3:26.30   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Kathrine Bang Rubak  2004      45.70  1:40.86  2:35.66    3:30.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Laura Thorlund Jensen  2004      48.77  1:46.39  2:44.63    3:38.39   
  Herlev Svømning                   
                     
14  Mathilde Laustsen  2003      47.28  1:42.91  2:43.30    3:43.15   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
15  Elinor Markussen  2004      48.16  1:49.25  2:53.66    3:57.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Sofie Sønderby Persson  2003      52.48  1:59.09  3:06.71    4:10.44   
  Herlev Svømning                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victor Kjærsgaard  1998              32.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
Søren Fritzbøger  1996              32.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
Joachim Frimann  1997              34.82   
  Helsinge Skytte & IF                   
Tino Floris  1998              42.48   
  Helsinge Skytte & IF                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel S. Hansen  2000              33.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Jakob Schmidt  1999              34.47   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Jakob Forsberg  2000              37.49   
  Helsinge Skytte & IF                   
Anders Christian Damgaard  2000              38.77   
  Farum Svømmeklub                   
Jakob Bjerre Eriksen  2000              40.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
Andreas Cheng Milsgaard  2000              41.40   
  Værløse Svømmeklub                   
Jens Gustav Nielson  1999              44.98   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Jacob Friland  1999              DNS   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001              37.90   
  Farum Svømmeklub                   
Tobias Sundwall  2001              43.35   
  Værløse Svømmeklub                   
Sebastian Ejdesgaard  2001              45.27   
  Hillerød Svømmeklub                   
Thorbjørn Ikkala  2002              47.24   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Lucas Jøns  2002              47.80   
  Værløse Svømmeklub                   
Frederik Clausen  2001              49.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
Pedja Kuzmanovic  2002              51.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
Tobias Kalmeyer Folkmann  2002              52.32   
  Herlev Svømning                   
Thor B. Jeppesen  2002              52.74   
  Helsinge Skytte & IF                   
10  Noel Willem Pihl  2002              52.77   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Andreas Rex Olsen  2002              55.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Carl Adelsten Kirchhoff  2002              57.89   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Andreas Rasmussen  2002              59.00   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Bendix Beiter  2003              47.04   
  Herlev Svømning                   
Villads Kruse  2003              49.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
Gabriel Elmedyb  2004              54.22   
  Herlev Svømning                   
Lukas Frederiksen  2004              58.31   
  Hillerød Svømmeklub                   
Patrick Laursen  2004              1:05.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
Kristian Moffett  2003              DSQ  Flere flyben v start 
  Herlev Svømning                   
Nikolaj Noording-Grooss  2004              DSQ  Svøm u/v 2. armtag 
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Theodor Møller  2005              1:02.11   
  Herlev Svømning                   
Elias Elmedyb  2006              DSQ  Asynkron. ben 
  Herlev Svømning                   
Gustav Jacobsen  2005              DSQ  Asynkrone ben 
  Hillerød Svømmeklub                   
Louie Uldall  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub    37.85        1:19.27   
Rebekka Gustafson  1997  Hillerød Svømmeklub    38.78        1:23.16   
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub    39.30        1:24.43   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub    40.09        1:24.04   
Line Aunstrup  2000  A6    41.53        1:27.59   
Katrine Maria Arnkjær  1999  Frederiksværk Svømmeklub    41.80        1:29.76   
Minella Jespersen  1999  Frederiksværk Svømmeklub    42.63        1:29.83   
Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.20        1:33.56   
Kathrine Pii Frederiksen  2000  Farum Svømmeklub    45.27        1:34.95   
Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub    45.22        1:35.21   
Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Skytte & IF    44.08        1:36.89   
Marie Emilie Belmadani  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.50        1:41.67   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    36.09        1:15.40   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    36.97        1:17.42   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.01        1:24.69   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub    41.20        1:28.12   
Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.19        1:32.54   
Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub    47.58        1:39.80   
Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.88        1:42.71   
Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub    50.11        1:43.85   
Stine Jensen  2001  Herlev Svømning    49.84        1:47.45   
10  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.09        1:47.62   
11  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Skytte & IF    53.03        1:52.36   
12  Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Skytte & IF    53.19        1:52.88   
13  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    54.41        1:55.18   
Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Skytte & IF            DNS   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub    46.12        1:39.58   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.40        1:41.10   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.34        1:41.64   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    52.42        1:48.19   
Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning    52.86        1:50.13   
Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    54.31        1:55.66   
Ida Oest  2003  Herlev Svømning    55.17        1:56.27   
Olivia Bierre  2004  Herlev Svømning    56.99        2:00.12   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub    58.46        2:00.22   
10  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    56.92        2:00.23   
11  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    1:01.78        2:08.02   
12  Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub    1:03.29        2:19.03   
13  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning    1:07.47        2:20.35   
14  Mille Holbæk  2004  Værløse Svømmeklub    1:06.35        2:22.65   
15  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub    1:09.15        2:31.39   
Olivia Rosenkilde  2004  Herlev Svømning            DNS   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            DSQ  1 hånd i afslutn. 
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Dobbelt benspark 75m 
Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  1 hånd i afslutning 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Crawl ved start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub    31.09        1:07.75   
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub    32.24        1:09.85   
Rebekka Gustafson  1997  Hillerød Svømmeklub    35.54        1:16.61   
Louise Albrechtsen  1998  Frederiksværk Svømmeklub    35.29        1:23.73   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    38.69        1:25.39   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub    32.02        1:09.63   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.33        1:13.14   
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub    35.36        1:14.97   
Iben Jeppesen  2000  Helsinge Skytte & IF    35.49        1:17.75   
Clara Marie Juhlert  2000  Sigma Swim Allerød    35.13        1:21.41   
Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub    38.36        1:24.08   
Ida Sund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.76        1:33.39   
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    32.61        1:09.21   
Isabel Kol Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.93        1:12.72   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.71        1:13.78   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.77        1:15.64   
Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    34.81        1:15.95   
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød    34.54        1:16.34   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    36.65        1:18.24   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    36.05        1:21.27   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    38.40        1:25.70   
10  Cecilie Berg Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.48        1:29.90   
11  Victoria F. Mikkelsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.79        1:50.15   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.87        1:32.68   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    47.22        1:45.85   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub    55.95        2:04.70   
Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            DSQ  Asynkron. arme 80m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:32 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Gerlach  1995      29.25        1:00.59   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Søren Fritzbøger  1996      30.55        1:03.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Thomas Engdal  1998      32.11        1:05.51   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Philip Agerskov  1998      33.54        1:08.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lukas Gustafson  1999      30.61        1:02.48   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alexander Eggers  1999      32.14        1:07.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Rasmus F. Jørgensen  1999      33.89        1:08.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Oliver Schiellerup  2000      34.21        1:10.79   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Niels Paulli Sparholt  2000      35.77        1:12.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Daniel Johansen  2000      36.36        1:14.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emil Kvistbo  1999      38.01        1:18.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Raaby Jensen  2001      32.61        1:07.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Malthe Letting  2001      32.96        1:07.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christoffer D. Petersen  2001      35.67        1:12.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Andreas Gram Peters  2001      36.26        1:13.85   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Christian Ong Hansen  2001      38.03        1:17.57   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mathias Persson  2001      39.07        1:18.40   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Magnus Aasberg  2001      40.87        1:21.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Christian Galsøe  2002      40.80        1:23.10   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Alexander Ravn Borch  2001      42.05        1:26.50   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Noel Willem Pihl  2002      43.09        1:26.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Altin Misimi  2002      44.35        1:28.35   
  Herlev Svømning                   
                     
12  Mikkel Kronborg Riis  2002      45.46        1:34.22   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Oscar Lykke Fischer  2002      46.42        1:34.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Andreas Bank Hyldal  2002      47.01        1:35.27   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Andreas Rex Olsen  2002      55.12        1:51.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Tobias Kalmeyer Folkmann  2002      55.51        1:55.20   
  Herlev Svømning                   
                     
Niels Peter Lund  2002              DSQ  Ej fortsat bev 25+75 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Simon Blidarevic  2002              DSQ  Tyvstart 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Hjelm  2003      37.87        1:17.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kasper Francke Johannesen  2003      41.39        1:23.50   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Villads Kruse  2003      41.32        1:24.27   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Erik Li  2003      43.50        1:28.65   
  Herlev Svømning                   
                     
Lasse Darlem Brandt  2003      44.81        1:29.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Gustav Larsen  2003      46.78        1:36.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Peter Holm  2003      49.64        1:41.12   
  Herlev Svømning                   
                     
Klaes Skandov  2003      49.39        1:44.10   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Elias Winther  2003      53.02        1:44.59   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Magnus Ravn Borch  2003      54.92        1:50.78   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Lukas Frederiksen  2004      55.85        1:53.71   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Patrick Laursen  2004              DSQ  Svøm på mave v 25 m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jeppe Bayer Christensen  2005      50.42        1:41.80   
  Herlev Svømning                   
                     
Morten Lindblom Andersen  2005      50.63        1:43.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Theodor Møller  2005      53.76        1:50.68   
  Herlev Svømning                   
                     
Elias Elmedyb  2006      58.39        1:54.22   
  Herlev Svømning                   
                     
Gustav Jacobsen  2005      59.05        1:59.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Louie Uldall  2005      1:01.05        2:06.43   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Johan Galsøe  2005              DSQ  Svøm på mave 75m 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Jørgensen  1998  Helsinge Skytte & IF            32.15   
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub            33.86   
Serina P. Snellman Floris  1995  Helsinge Skytte & IF            34.21   
Louise Albrechtsen  1998  Frederiksværk Svømmeklub            37.02   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            32.70   
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            33.13   
Line Aunstrup  2000  A6            33.30   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.71   
Katrine Maria Arnkjær  1999  Frederiksværk Svømmeklub            34.11   
Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.86   
Kathrine Pii Frederiksen  2000  Farum Svømmeklub            35.72   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Skytte & IF            37.72   
Alice Gantriis  2000  Helsinge Skytte & IF            38.03   
10  Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub            38.84   
11  Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub            39.64   
12  Louise Holm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.90   
13  Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub            43.68   
14  Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.95   
15  Marie Emilie Belmadani  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.04   
Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Skytte & IF            DSQ  Afs. på maven 
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            31.92   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            34.34   
Signe Salto Deleuran  2001  Værløse Svømmeklub            37.77   
Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub            38.88   
Emma Jensen  2002  Helsinge Skytte & IF            41.88   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            42.47   
Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            47.60   
Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Skytte & IF            50.33   
Emma Antonisen  2002  Helsinge Skytte & IF            53.85   
Cecilia Nisgaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            39.21   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            42.84   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            43.64   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            44.76   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            45.51   
Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            45.96   
Olivia Bierre  2004  Herlev Svømning            46.12   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            47.39   
Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub            47.39   
10  Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning            48.91   
11  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            49.90   
12  Laura Balbi  2003  Helsinge Skytte & IF            49.95   
13  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            50.69   
14  Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub            53.40   
15  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            54.63   
16  Amanda Egenæs Norup  2004  Hillerød Svømmeklub            1:03.71   
Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Sv. på maven v 25m 
Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bev. 25m 
Mille Holbæk  2004  Værløse Svømmeklub            DSQ  Ej berøring v 25m 
                     
 
Løb 12, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            55.51   
Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            1:07.72   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            1:07.99   
Asta Lund  2006  Herlev Svømning            DSQ  Sv. på maven v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    29.48  1:03.46  1:38.94    2:15.08   
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.21  1:06.52  1:42.31    2:16.57   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.65  1:07.22  1:43.68    2:19.49   
Kasper Jeppsson  1999  Sigma Swim Allerød    32.91  1:10.34  1:47.26    2:24.81   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.40  1:08.76  1:48.17    2:27.05   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    31.30  1:07.93  1:48.35    2:28.59   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.41  1:11.87  1:51.52    2:30.00   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.19  1:13.82  1:54.31    2:33.52   
Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    34.45  1:14.15  1:55.87    2:39.46   
10  Mads Thorenfeldt Poulsen  1999  Sigma Swim Allerød    35.95  1:18.07  2:02.09    2:46.33   
11  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød    35.98  1:18.75  2:03.21    2:46.74   
12  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød    36.04  1:20.38  2:06.40    2:52.89   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.81  1:15.98  1:58.85    2:41.33   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub    41.09  1:33.11  2:27.86    3:17.37   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Asynkrome arme 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub    32.89  1:12.70  1:54.49    2:30.75   
Cecilie Forsberg Adolfsen  1998  Hillerød Svømmeklub    33.59  1:10.97  1:56.16    2:33.18   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub    35.81  1:20.07  2:03.03    2:39.89   
                     
 
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.12  1:17.71  2:01.65    2:39.65   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub    33.02  1:12.14  2:02.94    2:40.40   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    38.38  1:23.40  2:15.43    2:52.46   
Ida Sund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.41  1:26.38  2:24.49    3:07.49   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Afs. på maven i ryg 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    33.10  1:11.82  1:53.25    2:26.86   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.79  1:14.50  1:57.51    2:31.91   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    32.86  1:11.93  1:58.25    2:32.18   
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød    34.15  1:10.52  1:56.77    2:32.77   
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    33.18  1:14.50  1:56.98    2:33.36   
Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.02  1:15.59  2:01.62    2:35.67   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.43  1:15.31  2:00.82    2:36.10   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    34.80  1:14.28  2:03.05    2:39.15   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    36.36  1:18.15  2:04.52    2:39.38   
10  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.58  1:16.69  2:03.86    2:40.61   
11  Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    35.50  1:18.73  2:07.97    2:44.49   
12  Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    37.52  1:20.55  2:10.13    2:47.30   
13  Isabel Kol Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.73  1:18.52  2:08.30    2:47.35   
14  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.65  1:26.20  2:14.16    2:52.58   
15  Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svømmeklub    39.53  1:24.83  2:13.39    2:53.80   
16  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    39.53  1:24.45  2:16.84    2:57.48   
17  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Skytte & IF    45.41  1:34.99  2:29.20    3:11.24   
18  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub    42.56  1:33.39  2:27.68    3:11.64   
19  Cecilie Berg Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.90  1:26.57  2:23.12    3:12.04   
20  Victoria F. Mikkelsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.07  1:42.55  2:41.69    3:31.11   
21  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    51.35  1:48.20  2:47.93    3:37.80   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej samtidig ber. 150 
Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ryg afs. på maven 
Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    39.58  1:23.76  2:16.08    2:54.94   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.95  1:32.27  2:24.04    3:05.50   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.97  1:36.40  2:32.69    3:15.58   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub    52.61  1:47.50  2:50.42    3:37.81   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    55.11  1:48.36  2:48.23    3:38.30   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    50.55  1:45.98  2:53.03    3:45.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:22 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub    1:04.11  2:14.05  3:25.94    4:35.11   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød    1:02.37  2:09.46  3:15.83    4:21.88   
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:02.61  2:10.19  3:17.54    4:24.01   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.34  2:12.72  3:21.37    4:29.90   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.52  2:14.06  3:23.07    4:30.70   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.05  2:13.33  3:23.11    4:31.31   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.91  2:12.82  3:22.44    4:31.34   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Skytte & IF    1:05.18  2:14.71  3:26.39    4:34.71   
Alexander Mogensen  1999  Helsinge Skytte & IF    1:10.09  2:23.95  3:36.47    4:48.52   
Scott Steenberg  2000  Farum Svømmeklub    1:17.93  2:44.59  4:14.30    5:37.98   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF    1:12.03  2:29.36  3:46.07    5:01.43   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub    1:15.39  2:40.93  4:07.16    5:29.35   
Thor B. Jeppesen  2002  Helsinge Skytte & IF    1:27.00  2:57.31  4:27.15    5:55.73   
Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub    1:27.23  3:03.47  4:40.04    6:12.46   
Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub    1:31.81  3:08.78  4:46.31    6:24.77   
Andreas Rex Olsen  2002  Hillerød Svømmeklub    1:40.79  3:23.45  5:09.65    6:54.38   
Andreas Rasmussen  2002  Hillerød Svømmeklub    1:37.95  3:26.88  5:18.04    7:06.65   
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 15, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    1:32.68  3:12.65  4:52.63    6:24.08   
Klaes Skandov  2003  Helsinge Skytte & IF    1:28.22  3:08.87  4:49.84    6:24.82   
Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub    1:33.32  3:14.10  4:56.52    6:33.97   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  13:50   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub            29.81   
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub            29.92   
Serina P. Snellman Floris  1995  Helsinge Skytte & IF            30.09   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub            30.15   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub            30.41   
Rebekka Gustafson  1997  Hillerød Svømmeklub            31.32   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            28.34   
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub            28.69   
Alice Gantriis  2000  Helsinge Skytte & IF            29.11   
Katrine Maria Arnkjær  1999  Frederiksværk Svømmeklub            29.52   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub            30.00   
Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub            30.23   
Iben Jeppesen  2000  Helsinge Skytte & IF            30.60   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub            30.76   
Minella Jespersen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            31.04   
10  Kathrine Pii Frederiksen  2000  Farum Svømmeklub            31.21   
11  Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.71   
12  Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub            32.07   
13  Clara Marie Juhlert  2000  Sigma Swim Allerød            32.37   
14  Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Skytte & IF            33.42   
15  Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub            33.51   
16  Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Skytte & IF            34.48   
17  Louise Holm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.77   
18  Marie Emilie Belmadani  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.45   
19  Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.76   
20  Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub            35.78   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            29.12   
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            29.22   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub            29.70   
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød            30.40   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub            31.44   
Signe Salto Deleuran  2001  Værløse Svømmeklub            32.32   
Isabel Kol Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.74   
Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub            32.80   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.86   
10  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            33.12   
11  Emma Jensen  2002  Helsinge Skytte & IF            33.40   
12  Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub            33.83   
13  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.91   
14  Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            35.13   
15  Katrine S. Frederiksen  2002  Helsinge Skytte & IF            35.55   
16  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            37.04   
17  Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Skytte & IF            38.08   
18  Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Skytte & IF            38.77   
19  Clara Nyborg-Vedsted  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            41.43   
20  Emma Antonisen  2002  Helsinge Skytte & IF            48.40   
Cecilia Nisgaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Skytte & IF            DNS   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub            34.08   
Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.27   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            38.88   
Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            40.24   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            40.74   
Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            41.52   
Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            41.69   
Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub            41.70   
Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            41.83   
10  Olivia Bierre  2004  Herlev Svømning            41.89   
11  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            42.08   
12  Laura Balbi  2003  Helsinge Skytte & IF            42.56   
13  Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning            42.77   
14  Mathilde Laustsen  2003  Frederiksværk Svømmeklub            44.38   
15  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            45.02   
16  Olivia Rosenkilde  2004  Herlev Svømning            46.68   
17  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            49.71   
18  Mille Holbæk  2004  Værløse Svømmeklub            50.03   
19  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            50.26   
20  Amanda Egenæs Norup  2004  Hillerød Svømmeklub            1:19.74   
                     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            47.86   
Asta Lund  2006  Herlev Svømning            49.11   
Anna Olivia Kichhhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            55.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:50 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub    35.30  1:14.97  1:56.22    2:38.44   
Thomas Engdal  1998  Hillerød Svømmeklub    36.68  1:18.38  2:00.97    2:42.44   
Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub    36.99  1:19.81  2:02.98    2:45.19   
Peter Forsberg  1997  Helsinge Skytte & IF    37.58  1:19.43  2:02.56    2:46.24   
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Thorenfeldt Poulsen  1999  Sigma Swim Allerød    37.37  1:18.62  2:01.19    2:43.08   
Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød    41.50  1:25.85  2:09.36    2:53.29   
Jakob Forsberg  2000  Helsinge Skytte & IF    40.15  1:24.30  2:09.19    2:54.17   
Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub    39.87  1:25.75  2:11.89    2:57.76   
Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.17  1:29.43  2:17.25    3:05.23   
Emil Kvistbo  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.00  1:26.81  2:16.94    3:07.42   
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.44  1:24.56  2:10.50    2:55.40   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    45.87  1:38.72  2:32.12    3:25.71   
Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub    50.49  1:49.11  2:47.71    3:42.32   
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning    51.58  1:49.32  2:47.19    3:42.47   
Elias Winther  2003  Værløse Svømmeklub    56.77  2:03.70  3:14.06    4:20.02   
Nikolaj Noording-Grooss  2004  Værløse Svømmeklub    1:11.12  2:31.51  3:52.22    5:06.25   
Magnus Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    1:12.86  2:35.27  3:58.31    5:19.11   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej samtidig ber. 400 
                     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub    1:01.09  2:06.93  3:15.77    4:20.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:14 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Joachim Frimann  1997  Helsinge Skytte & IF    32.06        1:07.39   
Sebastian Kempff-Andersen  1996  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    29.95        1:02.17   
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød    29.63        1:02.46   
Kasper Jeppsson  1999  Sigma Swim Allerød    31.77        1:08.58   
Rasmus F. Jørgensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.10        1:08.82   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød    32.36        1:09.29   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.75        1:11.82   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    33.85        1:12.98   
Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød    34.56        1:15.34   
Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød    35.76        1:17.22   
10  Jens Gustav Nielson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.85        1:18.38   
11  Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub    40.06        1:23.25   
Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malthe Letting  2001  Farum Svømmeklub    32.07        1:10.20   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.91        1:15.15   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub    34.78        1:16.28   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.39        1:18.73   
Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub    39.47        1:29.13   
Thorbjørn Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub    48.51        1:33.90   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Frederiksværk Svømmeklub    46.42        1:38.46   
Lindy Zhy  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
Christoffer D. Petersen  2001  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Afs. ryg på maven 
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.12        1:20.57   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    44.14        1:32.52   
Erik Li  2003  Herlev Svømning    40.89        1:33.00   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning    46.65        1:42.24   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    56.90        1:52.11   
Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            DSQ  Ryg afsl. på maven 
                     
 
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    48.75        1:43.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:19 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  14:50   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie Jørgensen  1998  Helsinge Skytte & IF    35.39  1:12.41  1:49.68    2:26.89   
Louise Albrechtsen  1998  Frederiksværk Svømmeklub    39.50  1:22.72  2:07.67    2:52.48   
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub    36.09  1:14.71  1:54.21    2:33.04   
Line Aunstrup  2000  A6    36.99  1:17.99  1:59.53    2:39.11   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Skytte & IF    39.40  1:20.33  2:01.86    2:42.76   
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub    38.32  1:19.52  2:01.72    2:43.34   
Emma Fie Holck Sørensen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.42  1:21.16  2:03.28    2:43.90   
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød    33.52  1:09.30  1:46.59    2:23.05   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    34.26  1:11.03  1:48.57    2:24.54   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød    35.89  1:13.52  1:52.16    2:29.63   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    35.89  1:13.87  1:52.48    2:30.72   
Julie Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.45  1:14.71  1:54.01    2:31.07   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    36.52  1:15.45  1:54.23    2:32.55   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.16  1:14.90  1:54.45    2:33.57   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.15  1:19.53  2:00.05    2:39.79   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    37.46  1:18.32  1:59.53    2:39.99   
10  Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    37.74  1:18.40  1:59.81    2:40.51   
11  Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød    37.80  1:18.87  2:01.15    2:42.07   
12  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    40.89  1:24.59  2:08.94    2:53.69   
13  Cecilie Berg Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.35  1:31.21  2:20.36    3:07.31   
14  Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub    47.74  1:38.01  2:27.74    3:16.47   
15  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub    52.53  1:48.67  2:46.40    3:42.61   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Svømn på maven 175m 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    38.18  1:18.93  2:00.99    2:41.83   
Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    53.12  1:49.49  2:45.17    3:37.47   
Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    1:03.61  2:10.35  3:18.35    4:19.86   
Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Svømn. på maven 100m 
Olivia Bierre  2004  Herlev Svømning            DSQ  Ej fortsat bev. 150m 
                     
 
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bev. 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:50 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Joachim Frimann  1997  Helsinge Skytte & IF            29.57   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            29.73   
Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub            30.01   
Andreas Gerlach  1995  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Sebastian Kempff-Andersen  1996  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.32   
Emil Engels Henriksen  1999  Sigma Swim Allerød            28.47   
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.28   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Skytte & IF            31.10   
Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            32.15   
Jens Gustav Nielson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.98   
Alexander Mogensen  1999  Helsinge Skytte & IF            34.65   
Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            35.46   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            34.72   
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub            35.78   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF            36.38   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub            40.42   
Altin Misimi  2002  Herlev Svømning            43.04   
Andreas Bank Hyldal  2002  Værløse Svømmeklub            51.39   
Niels Peter Lund  2002  Værløse Svømmeklub            56.75   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Li  2003  Herlev Svømning            39.06   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            42.08   
Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            56.19   
                     
 
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            51.32   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  15:19   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 21, 4X50m Medley Mix, Finaler 99 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigma Mix 1  1999  Sigma Swim            1:57.83   
Hils 1 Mix  1995  Hillerød Svømmeklub            1:58.13   
Triton Hold 1  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:59.71   
Triton Hold 2  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:02.07   
Sigma Mix 3  1999  Sigma Swim            2:07.79   
Triton Hold 3  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:08.57   
Hils 2 Mix  1995  Hillerød Svømmeklub            2:14.12   
Triton Hold 5  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:19.86   
Triton Talent Mix 1  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:22.35   
10  Værløse Mix 1  1999  Værløse Svømmeklub            2:24.06   
11  Værløse Mix 2  2000  Værløse Svømmeklub            2:35.37   
12  Triton Talent Mix 2  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:39.83   
13  Værløse Mix 3  2000  Værløse Svømmeklub            2:47.18   
14  Triton Talent Mix 3  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:48.15   
15  Værløse Mix 4  2000  Værløse Svømmeklub            2:55.04   
16  Hils 4 Mix  1995  Hillerød Svømmeklub            3:16.07   
Hils 3 Mix  1995  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Sigma Mix 2  1999  Sigma Swim            DSQ  Tyvstart ved 1.skift 
Sigma Mix 4  1999  Sigma Swim            DSQ  Tyvstart ved 3.skift 
Triton Hold 4  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:19 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Jørgensen  1998  Helsinge Skytte & IF    29.16        1:00.74   
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub    29.76        1:01.66   
Cecilie Forsberg Adolfsen  1998  Hillerød Svømmeklub    30.52        1:02.52   
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub    30.94        1:03.93   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub    31.23        1:04.11   
Serina P. Snellman Floris  1995  Helsinge Skytte & IF    30.71        1:05.68   
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    33.07        1:07.85   
                     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emily Gantriis  1999  Helsinge Skytte & IF    27.77        58.08   
Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub    29.17        1:02.05   
Alice Gantriis  2000  Helsinge Skytte & IF    30.45        1:03.63   
Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.78        1:03.63   
Amanda Bundgaard Pedersen  2000  Hillerød Svømmeklub    30.81        1:05.01   
Kathrine Pii Frederiksen  2000  Farum Svømmeklub    31.93        1:06.90   
Emilie Trolle Pedersen  1999  Hillerød Svømmeklub    32.24        1:07.06   
Iben Jeppesen  2000  Helsinge Skytte & IF    31.78        1:07.38   
Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub    32.40        1:08.64   
10  Clara Marie Juhlert  2000  Sigma Swim Allerød    33.36        1:09.84   
11  Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub    34.15        1:12.13   
12  Nicoline Huusfelt  2000  Frederiksværk Svømmeklub    35.43        1:13.67   
13  Louise Holm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:16.47   
14  Marie Emilie Belmadani  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:18.39   
Emma Walbjørn  2000  Værløse Svømmeklub            DNS   
Katrine Maria Arnkjær  1999  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
Minella Jespersen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            DNS   
My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Skytte & IF            DNS   
Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte Kjærsgaard  2001  Hillerød Svømmeklub    30.01        1:02.97   
Emma Brogaard  2001  Hillerød Svømmeklub    30.61        1:04.30   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.31        1:04.60   
Matilde Weibel  2002  Hillerød Svømmeklub    31.59        1:06.43   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.97        1:06.56   
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.56        1:07.24   
Julie Stampe Meier  2001  Sigma Swim Birkerød    31.78        1:07.49   
Clara Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    32.71        1:08.80   
Abby Kristine Waterval  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.28        1:09.27   
10  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.19        1:10.61   
11  Sofie Nording-Grooss  2001  Værløse Svømmeklub    33.50        1:10.98   
12  Ida Holm Hansen  2002  Værløse Svømmeklub    35.07        1:12.22   
13  Mia Krüger  2002  Farum Svømmeklub    36.03        1:12.60   
14  Emma Jensen  2002  Helsinge Skytte & IF    34.90        1:12.62   
15  Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub    35.14        1:12.69   
16  Emilie Fischer  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.10        1:14.48   
17  Sille Mundt  2002  Værløse Svømmeklub            1:15.55   
18  Cecilia Nisgaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.51        1:15.69   
19  Sofie Mosegaard  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:17.34   
20  Ida Rishøj  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:20.79   
21  Stine Jensen  2001  Herlev Svømning            1:21.11   
22  Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Skytte & IF    40.22        1:24.81   
23  Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub    41.60        1:27.82   
24  Emma Antonisen  2002  Helsinge Skytte & IF    51.75        1:45.97   
Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Skytte & IF            DNS   
Sarah Caroline Vibskov  2002  Værløse Svømmeklub            DNS   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Haugsted Pihl  2003  Hillerød Svømmeklub    32.91        1:09.59   
Sofie Lund-Scherbeck  2003  Værløse Svømmeklub    35.56        1:14.38   
Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:16.63   
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:18.51   
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            1:25.05   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub    41.14        1:26.68   
Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    42.12        1:29.91   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub    1:49.52        1:30.08   
Olivia Bierre  2004  Herlev Svømning    1:41.21        1:32.15   
10  Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub    1:24.81        1:32.77   
11  Mikala Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub    1:29.91        1:33.25   
12  Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub    1:26.68        1:34.03   
13  Frederikke L. B. Høngaard  2003  Værløse Svømmeklub            1:36.32   
14  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.36        1:41.21   
15  Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub    46.04        1:43.03   
16  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    50.74        1:47.28   
17  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning    49.50        1:49.52   
18  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub    57.11        1:59.48   
Mille Holbæk  2004  Værløse Svømmeklub            DNS   
Olivia Rosenkilde  2004  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    43.38        1:32.45   
Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub    49.34        1:46.35   
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub    48.90        1:47.54   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    51.96        1:52.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  02 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub    1:14.71  2:39.38  4:08.39    5:26.14   
                     
 
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sarah Sejr Aagaard  2000  Farum Svømmeklub    1:19.19  2:45.66  4:24.50    5:47.61   
                     
 
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    1:12.51  2:32.36  3:55.98    5:07.75   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.05  2:39.33  4:10.73    5:21.18   
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    1:13.93  2:39.68  4:06.84    5:21.70   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:17.61  2:39.83  4:09.91    5:24.50   
Camille Erichsen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:22.91  2:39.01  4:14.91    5:28.01   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød    1:19.12  2:40.14  4:18.52    5:31.90   
Mille Graasbøll  2002  Sigma Swim Allerød    1:22.56  2:47.23  4:21.11    5:32.30   
Isabel Kol Eriksen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.09  2:49.96  4:28.88    5:51.16   
Sofia Qvade Rasmusen  2001  Hillerød Svømmeklub    1:22.87  2:50.44  4:32.57    5:51.83   
10  Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    1:27.03  2:59.03  4:42.40    6:02.83   
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  02 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:18   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Skytte & IF            1:57.67   
Sebastian Kempff-Andersen  1996  Hillerød Svømmeklub            2:01.35   
Andreas Noer Sejrskild  1998  Hillerød Svømmeklub            2:07.29   
Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub            2:15.59   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød            1:56.35   
Marius Møldrup  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:03.80   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:06.88   
Kasper Jeppsson  1999  Sigma Swim Allerød            2:07.51   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:07.68   
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:09.26   
Matthias Spring Granhøj  1999  Helsinge Skytte & IF            2:10.76   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:14.38   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:14.74   
10  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            2:15.53   
11  Alexander Mogensen  1999  Helsinge Skytte & IF            2:16.94   
12  Christian K. Jensen  2000  Sigma Swim Allerød            2:18.47   
13  Jakob Bjerre Eriksen  2000  Hillerød Svømmeklub            2:21.47   
14  Asbjørn Hammershøj  2000  Værløse Svømmeklub            2:25.43   
15  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:26.69   
Jens Gustav Nielson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Emil Kvistbo  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:19.85   
Andreas Gram Peters  2001  Helsinge Skytte & IF            2:22.61   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:23.37   
Pedja Kuzmanovic  2002  Hillerød Svømmeklub            2:29.82   
Mathias Persson  2001  Værløse Svømmeklub            2:32.22   
Frederik Clausen  2001  Hillerød Svømmeklub            2:34.07   
Alexander Ravn Borch  2001  Værløse Svømmeklub            2:36.38   
Christian Galsøe  2002  Hillerød Svømmeklub            2:40.87   
Simon Blidarevic  2002  Hillerød Svømmeklub            2:42.88   
10  Noel Willem Pihl  2002  Hillerød Svømmeklub            2:51.07   
11  Andreas Bank Hyldal  2002  Værløse Svømmeklub            2:54.36   
12  Oscar Lykke Fischer  2002  Hillerød Svømmeklub            2:55.40   
13  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            3:03.99   
14  Niels Peter Lund  2002  Værløse Svømmeklub            3:14.34   
15  Lindy Zhy  2002  Værløse Svømmeklub            3:16.14   
16  Tobias Kalmeyer Folkmann  2002  Herlev Svømning            3:37.41   
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:30.70   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:37.35   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:38.15   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            2:47.85   
Gustav Bendix Beiter  2003  Herlev Svømning            2:56.00   
Villads Kruse  2003  Hillerød Svømmeklub            2:57.26   
Gustav Larsen  2003  Hillerød Svømmeklub            3:03.11   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning            3:03.99   
Kristian Moffett  2003  Herlev Svømning            3:08.33   
10  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            3:16.52   
11  Magnus Ravn Borch  2003  Værløse Svømmeklub            3:38.01   
12  Elias Winther  2003  Værløse Svømmeklub            3:39.77   
13  Patrick Laursen  2004  Hillerød Svømmeklub            3:45.99   
14  Silas Folke Drigsdahl  2004  Frederiksværk Svømmeklub            3:55.06   
Erik Li  2003  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 24, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            3:16.60   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            3:26.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  02 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:18 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:15   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Lamberth  1996  Hillerød Svømmeklub            35.67   
Rikke Mundt Lohse  1996  Hillerød Svømmeklub            37.53   
Rebekka Gustafson  1997  Hillerød Svømmeklub            38.04   
Pernille Nislev  1998  Hillerød Svømmeklub            39.75   
                     
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annabella B. Wammen  2000  Hillerød Svømmeklub            38.06   
Minella Jespersen  1999  Frederiksværk Svømmeklub            40.64   
Asta H Jensen  2000  Frederiksværk Svømmeklub            44.41   
Sofie W. Krattet  2000  Helsinge Skytte & IF            44.45   
Louise Holm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.48   
Marie Emilie Belmadani  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.06   
Katrine Høyer Tindbæk  1999  Værløse Svømmeklub            46.55   
Sofie Voss Thorsen  2000  Helsinge Skytte & IF            DNS   
Victoria Grøn Brandelev  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                     
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.16   
Cecilia Nisgaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.01   
Emma Jensen  2002  Helsinge Skytte & IF            45.14   
Ulrikke Veje  2002  Hillerød Svømmeklub            47.62   
Minna Juul  2001  Frederiksværk Svømmeklub            51.53   
Katrine Voss Thorsen  2002  Helsinge Skytte & IF            53.47   
Caroline Bach Offendal  2002  Helsinge Skytte & IF            53.87   
Emma Antonisen  2002  Helsinge Skytte & IF            1:07.28   
Pernille Møller Leisted  2002  Helsinge Skytte & IF            DNS   
                     
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanne Brown Marloth  2003  Værløse Svømmeklub            45.51   
Frida Uldall  2003  Hillerød Svømmeklub            47.69   
Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            50.61   
Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub            52.80   
Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub            53.86   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            54.32   
Olivia Bierre  2004  Herlev Svømning            58.39   
Josephine Gribsvad  2003  Hillerød Svømmeklub            1:00.13   
Elinor Markussen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:00.23   
10  Maria Voss Winkler  2003  Hillerød Svømmeklub            1:00.40   
11  Sofie Sønderby Persson  2003  Herlev Svømning            1:03.43   
12  Emma Nissen  2004  Hillerød Svømmeklub            1:10.36   
Amalie Lester  2003  Værløse Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            DSQ  Tyvstart 
Olivia Rosenkilde  2004  Herlev Svømning            DSQ  Flere flyben ved 25m 
                     
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esther Haudrum Larsen  2005  Værløse Svømmeklub            1:10.48   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            1:12.96   
Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub            DSQ  2 flyben efter 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  02 november 2014 
Licens til Hillerød Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:15 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Novo Nordisk Hillerød Cup 2014    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Hillerød    Udskriftstidspunkt  11:37   
  Arrangør  Hillerød Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Skytte & IF            1:09.40   
Thomas Engdal  1998  Hillerød Svømmeklub            1:13.51   
Victor Kjærsgaard  1998  Hillerød Svømmeklub            1:13.55   
Joachim Frimann  1997  Helsinge Skytte & IF            1:13.61   
Peter Forsberg  1997  Helsinge Skytte & IF            1:17.69   
Tino Floris  1998  Helsinge Skytte & IF            1:33.33   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:10.20   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            1:12.04   
Mads Thorenfeldt Poulsen  1999  Sigma Swim Allerød            1:12.87   
Frederik Junker Neldeberg  2000  Helsinge Skytte & IF            1:12.89   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            1:13.61   
Jakob Forsberg  2000  Helsinge Skytte & IF            1:18.02   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:21.97   
Anders Christian Damgaard  2000  Farum Svømmeklub            1:22.68   
Andreas Cheng Milsgaard  2000  Værløse Svømmeklub            1:30.84   
10  Daniel Schwartzbach  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:33.74   
                     
 
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:19.00   
Christian Ong Hansen  2001  Farum Svømmeklub            1:29.35   
Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:33.20   
Tobias Sundwall  2001  Værløse Svømmeklub            1:34.19   
Sebastian Ejdesgaard  2001  Hillerød Svømmeklub            1:36.04   
Thorbjørn Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:43.88   
Lucas Jøns  2002  Værløse Svømmeklub            1:44.08   
Mikkel Kronborg Riis  2002  Frederiksværk Svømmeklub            1:46.19   
Thor B. Jeppesen  2002  Helsinge Skytte & IF            1:50.68   
10  Andreas Rex Olsen  2002  Hillerød Svømmeklub            2:01.87