Resultat för Novo Nordisk Hillerød Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup 2014 | Udskriftsdato | 02 november 2014 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2014 |
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Skytte & IF | 29.16 | 1:00.74 | |||||
2 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 29.76 | 1:01.66 | |||||
3 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 30.52 | 1:02.52 | |||||
4 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 30.94 | 1:03.93 | |||||
5 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 31.23 | 1:04.11 | |||||
6 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 30.71 | 1:05.68 | |||||
7 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.07 | 1:07.85 | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 27.77 | 58.08 | |||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.17 | 1:02.05 | |||||
3 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 30.45 | 1:03.63 | |||||
3 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.78 | 1:03.63 | |||||
5 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 30.81 | 1:05.01 | |||||
6 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.93 | 1:06.90 | |||||
7 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.24 | 1:07.06 | |||||
8 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 31.78 | 1:07.38 | |||||
9 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 32.40 | 1:08.64 | |||||
10 | Clara Marie Juhlert | 2000 | Sigma Swim Allerød | 33.36 | 1:09.84 | |||||
11 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 34.15 | 1:12.13 | |||||
12 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.43 | 1:13.67 | |||||
13 | Louise Holm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.47 | ||||||
14 | Marie Emilie Belmadani | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.39 | ||||||
- | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Minella Jespersen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Voss Thorsen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.01 | 1:02.97 | |||||
2 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 30.61 | 1:04.30 | |||||
3 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | 1:04.60 | |||||
4 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.59 | 1:06.43 | |||||
5 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.97 | 1:06.56 | |||||
6 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.56 | 1:07.24 | |||||
7 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.78 | 1:07.49 | |||||
8 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.71 | 1:08.80 | |||||
9 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.28 | 1:09.27 | |||||
10 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.19 | 1:10.61 | |||||
11 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 33.50 | 1:10.98 | |||||
12 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.07 | 1:12.22 | |||||
13 | Mia Krüger | 2002 | Farum Svømmeklub | 36.03 | 1:12.60 | |||||
14 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 34.90 | 1:12.62 | |||||
15 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.14 | 1:12.69 | |||||
16 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.10 | 1:14.48 | |||||
17 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:15.55 | ||||||
18 | Cecilia Nisgaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.51 | 1:15.69 | |||||
19 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.34 | ||||||
20 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.79 | ||||||
21 | Stine Jensen | 2001 | Herlev Svømning | 1:21.11 | ||||||
22 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 40.22 | 1:24.81 | |||||
23 | Minna Juul | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.60 | 1:27.82 | |||||
24 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Skytte & IF | 51.75 | 1:45.97 | |||||
- | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
- | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Stine Saaby Schmidt | 2002 | Farum Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 32.91 | 1:09.59 | |||||
2 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 35.56 | 1:14.38 | |||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.63 | ||||||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.51 | ||||||
5 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:25.05 | ||||||
6 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 41.14 | 1:26.68 | |||||
7 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 42.12 | 1:29.91 | |||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:49.52 | 1:30.08 | |||||
9 | Olivia Bierre | 2004 | Herlev Svømning | 1:41.21 | 1:32.15 | |||||
10 | Maria Voss Winkler | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.81 | 1:32.77 | |||||
11 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:29.91 | 1:33.25 | |||||
12 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:26.68 | 1:34.03 | |||||
13 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:36.32 | ||||||
14 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.36 | 1:41.21 | |||||
15 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 46.04 | 1:43.03 | |||||
16 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 50.74 | 1:47.28 | |||||
17 | Sofie Sønderby Persson | 2003 | Herlev Svømning | 49.50 | 1:49.52 | |||||
18 | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 57.11 | 1:59.48 | |||||
- | Mille Holbæk | 2004 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 43.38 | 1:32.45 | |||||
2 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 49.34 | 1:46.35 | |||||
3 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 48.90 | 1:47.54 | |||||
4 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 51.96 | 1:52.40 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2014 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |