2019-11-14   15:34:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 31/10-2014

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2014    Udskriftsdato  02 november 2014   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  07:33   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 oktober 2014         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 
Sponsor: Sigma Seafood ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Illeborg Jensen  2000    303  44.57  1:35.09  2:28.01    3:20.34   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Katrine E. Andersen  1999    297  46.03  1:37.08  2:30.04    3:21.68   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
Ida Fink Baun  2000    231  47.55  1:44.07  2:41.80    3:39.07   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
Sponsor: Sigma Seafood ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Møller Glargaard  2001    531  38.05  1:19.98      2:46.17   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Michelle Jatta  2001    419  40.56  1:26.28  2:13.62    2:59.83   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Louise Hvarre  2001    404  42.00  1:28.63  2:15.77    3:01.97   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Ester Helth Møller  2001    352  43.51  1:31.99  2:21.32    3:10.46   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Kristine Hülsen  2002    332  44.90  1:33.49  2:24.37    3:14.19   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Freja Winkler  2001    331  44.14  1:32.95  2:24.01    3:14.35   
  NNGU - Team Blaabjerg                   
                     
Astrid Nielsen  2002    331  44.73  1:33.93  2:23.99    3:14.47   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Maja Johansen  2002    300  46.02  1:36.58  2:28.83    3:20.94   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Janni S Hansen  2001    294  46.52  1:37.96  2:30.10    3:22.23   
  Delta Svøm                   
                     
10  Emilie Eriksen  2002    286  46.25  1:38.40  2:31.47    3:24.15   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
11  Rikke Vagtborg Jensen  2002    282  46.57  1:39.30  2:32.53    3:25.04   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Clara Støttrup  2002    262  46.91  1:40.87  2:36.40    3:30.09   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
13  Natasja Muncrief  2002    206  51.98  1:50.49  2:50.81    3:47.85   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cecilie Christensen  2002              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Ellen Nielsen  2001              DNS   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Lea Brink Strandmark  2002              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Sif Rubæk  2001              DSQ  tyvstart 
  Delta Svøm                   
                     
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Sigma Seafood ApS 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Theophil Petersen  2003    327  44.37  1:33.84  2:25.56    3:15.23   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Andrea Schulz Mikkelsen  2003    298  46.52  1:37.63  2:30.53    3:21.32   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Cecilie Davidsen  2003    260  49.58  1:43.48  2:37.73    3:30.63   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    247  50.76  1:45.29  2:40.52    3:34.46   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Søs Freund  2004    244  49.30  1:45.27  2:42.40    3:35.21   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Maria Guldager Jensen  2004    232  48.80  1:43.35  2:41.17    3:38.87   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Victoria Underbjerg  2004    218  50.73  1:47.27  2:45.48    3:43.59   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Line Pedersen  2003    212  50.70  1:48.90  2:48.32    3:45.53   
  Vejen Svømmeklub                   
                     
Stine Rejkjær Gadgaard  2003    177  53.65  1:56.62  3:01.30    3:59.48   
  Struer Svømmeklub                   
                     
10  Nanna Sofie Rask Kralund  2003    168  53.86  1:56.08  3:00.41    4:03.75   
  Struer Svømmeklub                   
                     
11  Rigmor Bæhrenz  2004    141  1:02.21  2:07.34  3:13.52    4:18.15   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
Lea Pedersen  2003              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  02 november 2014 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark