2020-06-03   17:53:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK AL-Bank Årgangs CUP 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Al Bank Årgangs Cup 2015    Udskriftsdato  08 maj 2015   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:39   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.19   
Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby            28.43  Deltager ikke i finalen 
Jakob Schmidt  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.12   
Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.17   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.32   
Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            31.55   
Daniel Dyrved  2000  Glostrup Svømme Klub            31.89   
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub            34.48   
Frederik Borg  2000  Vest-Brøndby            34.94   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.48   
Mathias Luplau  2001  Køge Svømmeklub            31.32   
Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.39   
Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.97   
Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            32.09   
Marcus Munkholm  2001  Vallensbæk IF Af 1939            32.11   
Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.20   
Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.51   
Rasmus Danielsen  2001  Køge Svømmeklub            32.69   
10  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            34.18   
11  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            34.43   
12  Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub            35.37   
13  Lucas Sirek Larsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.79   
14  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            38.10   
15  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.40   
16  Johan Krohn Olsen  2001  Køge Svømmeklub            40.14   
17  Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.71   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.70   
Jonathan Eskildsen  2003  Køge Svømmeklub            37.69   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.92   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.84   
Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            39.61   
Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.75   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.42   
Sebastian Hvid Olavsgaard  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.46   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            1:05.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  08 maj 2015 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark