Resultat för Aquarapid international
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:34 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 1, 100 m FRITT FL E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 36.41 | 1:17.01 | |||||
2 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 36.69 | 1:17.98 | |||||
3 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 37.60 | 1:19.89 | |||||
4 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.81 | 1:22.33 | |||||
5 | Ida Pettersson | 1999 | Polisens IF | 39.12 | 1:23.95 | |||||
6 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.70 | 1:27.47 | |||||
7 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 40.27 | 1:29.07 | |||||
8 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 42.65 | 1:31.17 | |||||
9 | Hanna Åhlander | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.61 | 1:34.22 | |||||
10 | Moa Callenmark | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 47.86 | 1:39.09 | |||||
11 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.06 | 1:39.71 | |||||
12 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.25 | 1:40.45 | |||||
13 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.10 | 1:44.06 | |||||
14 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.18 | 1:45.95 | |||||
15 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.27 | 1:47.95 | |||||
16 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 51.34 | 1:52.65 | ENLIGT TL Beslut | ||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 2, 100 m FRITT PO E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 33.36 | 1:10.23 | |||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 34.43 | 1:13.11 | |||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.55 | 1:18.60 | |||||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.13 | 1:19.67 | |||||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.91 | 1:22.65 | |||||
6 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 40.15 | 1:24.57 | |||||
7 | Christian Norberg | 1998 | Polisens IF | 41.15 | 1:25.19 | |||||
8 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.15 | 1:26.67 | |||||
9 | Martin Falk | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 41.16 | 1:26.80 | |||||
10 | Nicklas Eriksson | 1998 | Polisens IF | 43.13 | 1:29.56 | |||||
11 | Simon Gippert | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.94 | 1:31.05 | |||||
12 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.49 | 1:32.48 | |||||
13 | Viktor Bäckström | 1998 | Polisens IF | 43.02 | 1:33.27 | |||||
14 | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.24 | 1:33.30 | |||||
15 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 45.29 | 1:41.57 | |||||
16 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.42 | 1:44.33 | |||||
- | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Oskar Andersson | 1998 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 18:45 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 3, 200 m FRITT FL D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.38 | 1:10.33 | 1:48.59 | 2:25.21 | |||
2 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 33.81 | 1:12.08 | 1:51.63 | 2:30.62 | |||
3 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.78 | 1:11.27 | 1:51.65 | 2:31.73 | |||
4 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.62 | 1:13.74 | 1:55.28 | 2:33.80 | |||
5 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 34.63 | 1:14.91 | 1:55.74 | 2:34.69 | |||
6 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.56 | 1:17.53 | 1:58.81 | 2:36.04 | |||
7 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.52 | 1:14.11 | 1:55.67 | 2:36.08 | |||
8 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.85 | 1:16.26 | 1:57.08 | 2:36.45 | |||
9 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.93 | 1:16.37 | 1:57.33 | 2:37.96 | |||
10 | Ada Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.96 | 1:17.07 | 1:58.78 | 2:38.08 | |||
11 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 36.40 | 1:18.29 | 2:01.36 | 2:39.87 | |||
12 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 36.05 | 1:17.15 | 1:59.78 | 2:40.18 | |||
13 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 37.07 | 1:17.63 | 1:59.64 | 2:40.85 | |||
14 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 36.65 | 1:17.94 | 2:00.41 | 2:41.74 | |||
15 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 35.43 | 1:16.77 | 2:00.39 | 2:43.15 | |||
16 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 37.20 | 1:21.57 | 2:05.06 | 2:44.42 | |||
17 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.99 | 1:18.97 | 2:02.97 | 2:44.91 | |||
18 | Natalie Strömdahl | 1996 | Täby Sim | 37.23 | 1:20.65 | 2:05.27 | 2:44.92 | |||
19 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.51 | 1:18.23 | 2:02.13 | 2:45.54 | |||
20 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.51 | 1:21.16 | 2:04.02 | 2:46.94 | |||
21 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 38.59 | 1:22.48 | 2:06.85 | 2:47.51 | |||
22 | Ronja Thoresen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.86 | 1:16.73 | 2:01.74 | 2:47.72 | |||
23 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 38.11 | 1:21.21 | 2:05.43 | 2:48.17 | |||
24 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.15 | 1:21.09 | 2:05.46 | 2:49.08 | |||
25 | Anna Oscarsson | 1996 | Wisby Simsällskap | 36.42 | 1:18.37 | 2:03.73 | 2:49.22 | |||
26 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.92 | 1:19.80 | 2:05.12 | 2:49.29 | |||
27 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.42 | 1:18.67 | 2:04.20 | 2:50.50 | |||
28 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.13 | 1:24.03 | 2:09.31 | 2:50.66 | |||
29 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.70 | 1:22.27 | 2:06.95 | 2:50.98 | |||
30 | Claudia Lienet | 1996 | Polisens IF | 36.85 | 1:19.81 | 2:06.01 | 2:51.00 | |||
31 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | 1:19.83 | 2:06.33 | 2:51.76 | |||
32 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 38.95 | 1:22.07 | 2:07.33 | 2:52.24 | |||
33 | Lisa Eklund | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.75 | 1:25.40 | 2:10.59 | 2:52.35 | |||
34 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 38.23 | 1:23.10 | 2:08.51 | 2:53.33 | |||
35 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.25 | 1:24.32 | 2:10.73 | 2:53.35 | |||
36 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.58 | 1:23.55 | 2:09.93 | 2:53.82 | |||
37 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.47 | 1:24.38 | 2:09.93 | 2:54.25 | |||
38 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:25.21 | 2:11.88 | 2:54.49 | |||
39 | Josefine Gidlöf | 1997 | Polisens IF | 39.65 | 1:25.38 | 2:12.18 | 2:55.11 | |||
40 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.70 | 1:27.14 | 2:14.06 | 2:55.16 | |||
41 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.23 | 1:24.39 | 2:10.73 | 2:56.44 | |||
42 | Olivia Hagmansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.06 | 1:26.06 | 2:13.75 | 2:57.08 | |||
43 | Daniela Pavicevic | 1997 | Polisens IF | 40.49 | 1:27.97 | 2:14.14 | 2:58.60 | |||
44 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.40 | 1:26.64 | 2:13.82 | 2:59.46 | |||
45 | Ayleen Burt | 1997 | Polisens IF | 42.24 | 1:28.07 | 2:15.56 | 3:00.08 | |||
46 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.99 | 1:26.86 | 2:15.61 | 3:01.14 | |||
47 | Alice Delfin | 1996 | Polisens IF | 39.35 | 1:26.11 | 2:14.38 | 3:01.18 | |||
48 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.41 | 1:26.32 | 2:14.59 | 3:01.39 | |||
49 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.07 | 1:26.61 | 2:15.31 | 3:01.80 | |||
50 | Mariana Eisa Robdyee | 1996 | Polisens IF | 44.50 | 1:33.58 | 2:21.12 | 3:03.11 | |||
51 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.95 | 1:27.63 | 2:17.23 | 3:03.59 | |||
52 | Julia Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.87 | 1:27.54 | 2:15.58 | 3:04.32 | |||
53 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.62 | 1:30.17 | 2:18.59 | 3:04.85 | |||
54 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.47 | 1:29.22 | 2:18.19 | 3:04.87 | |||
55 | Selin Baser | 1996 | Polisens IF | 40.72 | 1:28.44 | 2:17.77 | 3:05.15 | |||
56 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 41.63 | 1:30.36 | 2:20.44 | 3:05.66 | |||
57 | Ulrica Svensson | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 41.48 | 1:29.20 | 2:19.24 | 3:08.32 | |||
58 | Frederikke Björklund - la | 1996 | Turebergs Simklubb | 46.17 | 1:34.70 | 2:21.78 | 3:08.42 | |||
59 | Lovisa Kastensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.26 | 1:30.75 | 2:21.59 | 3:09.83 | |||
60 | Kelly Lindberg | 1997 | Tyresö Simsällskap | 44.10 | 1:37.39 | 2:29.42 | 3:20.26 | |||
61 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.58 | 1:35.53 | 2:29.50 | 3:21.10 | |||
62 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.12 | 1:35.60 | 2:28.27 | 3:21.44 | |||
63 | Isolde Mohlin | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.44 | 1:39.29 | 2:35.95 | 3:27.88 | |||
64 | Linda Thelenius | 1996 | Spårvägens Simförening | 45.88 | 1:39.92 | 2:35.68 | 3:29.03 | |||
65 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.56 | 1:42.80 | 2:39.29 | 3:34.40 | |||
66 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.46 | 1:42.41 | 2:41.13 | 3:34.48 | |||
67 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.46 | 1:45.93 | 2:44.01 | 3:37.65 | |||
68 | Olivia Diamanti Barredal | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.50 | 1:45.95 | 2:46.54 | 3:44.44 | |||
69 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.53 | 1:49.23 | 2:49.46 | 3:45.01 | |||
70 | Vera Elm | 1997 | Spårvägens Simförening | 50.27 | 1:50.43 | 2:46.05 | 3:56.36 | |||
71 | Clara Wikström | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.74 | 1:52.79 | 2:54.04 | 4:01.32 | |||
- | Respina Aslani | 1997 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marija Pajic | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Clara Olsson | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Nicki Poutos | 1997 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Fransas-Mäkinen | 1997 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | DNF | ||||||
- | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Corall Brooker | 1997 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 18:47 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 4, 200 m FRITT PO D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.21 | 1:08.61 | 1:46.37 | 2:23.27 | |||
2 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 31.90 | 1:09.38 | 1:48.52 | 2:27.86 | |||
3 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 31.66 | 1:08.89 | 1:48.66 | 2:28.10 | |||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.41 | 1:12.65 | 1:52.06 | 2:29.83 | |||
5 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.45 | 1:14.36 | 1:53.17 | 2:30.99 | |||
6 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 33.50 | 1:13.38 | 1:52.24 | 2:31.08 | |||
7 | Kristoffer Rosmo | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.59 | 1:14.66 | 1:55.73 | 2:34.72 | |||
8 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 35.52 | 1:15.92 | 1:57.18 | 2:35.15 | |||
9 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.47 | 1:13.34 | 1:53.49 | 2:35.57 | |||
10 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.42 | 1:14.33 | 1:55.23 | 2:35.77 | |||
11 | William Aldenberg-Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 35.95 | 1:16.85 | 1:59.90 | 2:37.98 | |||
12 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.46 | 1:17.12 | 1:58.79 | 2:40.48 | |||
13 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 35.40 | 1:15.42 | 1:58.33 | 2:40.95 | |||
14 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 36.91 | 1:18.69 | 2:00.96 | 2:41.33 | |||
15 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 36.69 | 1:17.25 | 2:00.70 | 2:42.57 | |||
16 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.42 | 1:18.36 | 2:01.84 | 2:43.60 | |||
17 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.08 | 1:17.80 | 2:02.14 | 2:44.55 | |||
18 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.32 | 1:21.09 | 2:04.58 | 2:44.88 | |||
19 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.87 | 1:19.31 | 2:02.74 | 2:45.17 | |||
20 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 37.12 | 1:20.00 | 2:04.19 | 2:46.77 | |||
21 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.43 | 1:21.26 | 2:06.48 | 2:47.43 | |||
22 | Martin Blomkvist | 1997 | Polisens IF | 39.90 | 1:23.50 | 2:03.38 | 2:48.83 | |||
23 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 38.84 | 1:22.63 | 2:07.09 | 2:49.09 | |||
24 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.58 | 1:22.26 | 2:07.34 | 2:49.22 | |||
25 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 36.77 | 1:18.82 | 2:04.03 | 2:49.65 | |||
26 | Filip Wickman | 1997 | Täby Sim | 35.72 | 1:19.90 | 2:06.78 | 2:49.75 | |||
27 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.28 | 1:25.67 | 2:09.86 | 2:51.26 | |||
28 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 39.13 | 1:22.77 | 2:07.98 | 2:51.92 | |||
29 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.47 | 1:24.98 | 2:10.60 | 2:55.44 | |||
30 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.17 | 1:23.30 | 2:11.84 | 2:58.84 | |||
31 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.03 | 1:27.35 | 2:16.95 | 3:03.31 | |||
32 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.64 | 1:30.69 | 2:19.27 | 3:07.29 | |||
33 | Joakim Söderberg | 1997 | Polisens IF | 41.32 | 1:31.18 | 2:21.64 | 3:07.43 | |||
34 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 42.20 | 1:31.00 | 2:21.06 | 3:07.95 | |||
35 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.65 | 1:31.65 | 2:22.13 | 3:08.84 | |||
36 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.89 | 1:31.42 | 2:23.38 | 3:09.37 | |||
37 | Marcus Svensson | 1997 | Polisens IF | 42.54 | 1:31.87 | 2:22.63 | 3:12.19 | |||
38 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 40.34 | 1:29.11 | 2:19.95 | 3:12.26 | |||
39 | Elias Sjöblom | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 41.13 | 1:31.18 | 2:22.66 | 3:12.51 | |||
40 | Alexander Cornils | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.21 | 1:48.66 | 2:50.48 | 3:50.59 | |||
- | Daniel Böhme | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 5, 200 m FRITT FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.58 | 1:04.38 | 1:38.54 | 2:11.95 | |||
2 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.20 | 1:03.41 | 1:37.94 | 2:12.19 | |||
3 | Josefin Eriksen | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.53 | 1:04.44 | 1:39.55 | 2:14.46 | |||
4 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.47 | 1:04.71 | 1:40.16 | 2:15.31 | |||
5 | Christine Ekman | 1994 | Polisens IF | 31.53 | 1:06.22 | 1:42.43 | 2:17.51 | |||
6 | Elsa Ericsson | 1995 | Täby Sim | 31.28 | 1:06.34 | 1:42.83 | 2:17.87 | |||
7 | Hanna Wideen | 1994 | Järfälla Simsällskap | 31.37 | 1:05.77 | 1:41.96 | 2:18.33 | |||
8 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.63 | 1:08.32 | 1:45.41 | 2:21.35 | |||
9 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.77 | 1:07.14 | 1:44.49 | 2:21.78 | |||
10 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.40 | 1:09.94 | 1:46.57 | 2:22.76 | |||
11 | Andrine Davidsen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.13 | 1:09.84 | 1:47.59 | 2:23.17 | |||
12 | Fanny Norkko | 1995 | Järfälla Simsällskap | 33.39 | 1:09.86 | 1:47.66 | 2:25.36 | |||
13 | Malin Blomkvist | 1994 | Polisens IF | 34.26 | 1:11.53 | 1:49.28 | 2:25.80 | |||
14 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.59 | 1:11.36 | 1:48.85 | 2:25.84 | |||
15 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.77 | 1:10.66 | 1:49.50 | 2:26.15 | |||
16 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 33.20 | 1:10.56 | 1:49.74 | 2:26.33 | |||
17 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.61 | 1:10.12 | 1:49.07 | 2:26.87 | |||
18 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.15 | 1:12.35 | 1:51.22 | 2:29.08 | |||
19 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 33.85 | 1:11.54 | 1:50.86 | 2:29.93 | |||
20 | Marina Hedberg | 1994 | Simklubben Neptun | 34.70 | 1:13.49 | 1:52.20 | 2:30.50 | |||
21 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 34.26 | 1:12.28 | 1:51.83 | 2:30.74 | |||
22 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 34.52 | 1:13.01 | 1:51.67 | 2:31.61 | |||
23 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.93 | 1:14.80 | 1:53.87 | 2:31.63 | |||
24 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.56 | 1:13.61 | 1:53.51 | 2:31.94 | |||
25 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.76 | 1:13.00 | 1:53.06 | 2:32.28 | |||
26 | Linn Söderberg | 1994 | Polisens IF | 34.21 | 1:12.89 | 1:53.14 | 2:32.30 | |||
27 | Sara Arpvall | 1995 | Polisens IF | 35.22 | 1:13.80 | 1:54.04 | 2:32.65 | |||
28 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.72 | 1:13.92 | 1:54.57 | 2:32.69 | |||
29 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.23 | 1:12.67 | 1:53.06 | 2:33.07 | |||
30 | Heidi Louise Audne | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.44 | 1:12.84 | 1:53.41 | 2:33.71 | |||
31 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 36.00 | 1:16.23 | 1:57.69 | 2:34.17 | |||
32 | Elisabeth Nilsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.31 | 1:13.73 | 1:54.83 | 2:34.40 | |||
33 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.74 | 1:17.44 | 1:57.44 | 2:35.10 | |||
34 | Ellinor Nyman | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.61 | 1:13.86 | 1:55.77 | 2:35.24 | |||
35 | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.77 | 1:14.00 | 1:54.55 | 2:35.33 | |||
36 | Maria Svedberg | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.43 | 1:13.97 | 1:54.62 | 2:35.45 | |||
37 | Emma Nyberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 31.50 | 1:13.82 | 1:55.27 | 2:35.60 | |||
38 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.97 | 1:16.33 | 1:58.25 | 2:36.26 | |||
39 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 35.11 | 1:15.15 | 1:56.53 | 2:36.73 | |||
40 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 37.06 | 1:17.65 | 1:59.29 | 2:37.16 | |||
41 | Sofia Bergkvist | 1995 | Polisens IF | 36.68 | 1:17.99 | 1:58.89 | 2:37.73 | |||
42 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.50 | 1:16.07 | 1:58.23 | 2:37.85 | |||
43 | Hanna Kaskal | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.25 | 1:13.80 | 1:56.40 | 2:38.17 | |||
44 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 36.59 | 1:17.35 | 1:58.60 | 2:38.57 | |||
45 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 33.38 | 1:13.32 | 1:55.75 | 2:38.69 | |||
46 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 35.26 | 1:16.10 | 1:58.47 | 2:39.04 | |||
47 | Victoria Thörnqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.79 | 1:17.74 | 1:59.38 | 2:39.41 | |||
48 | Emmeli Hansson | 1995 | Polisens IF | 36.37 | 1:16.44 | 1:58.73 | 2:39.91 | |||
49 | Isabelle Lundström | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.42 | 1:16.28 | 1:58.88 | 2:40.17 | |||
50 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 35.16 | 1:16.35 | 1:59.81 | 2:41.08 | |||
51 | Olivia Andersson | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.80 | 1:17.68 | 1:59.56 | 2:41.39 | |||
52 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.21 | 1:18.47 | 2:00.46 | 2:42.36 | |||
53 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.47 | 1:19.88 | 2:02.07 | 2:42.79 | |||
54 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 36.98 | 1:18.74 | 2:02.15 | 2:43.16 | |||
55 | Wilma Nykvist | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.11 | 1:19.15 | 2:03.78 | 2:46.35 | |||
56 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 37.04 | 1:18.84 | 2:02.66 | 2:46.81 | |||
57 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 35.83 | 1:18.46 | 2:02.13 | 2:46.94 | |||
58 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 35.09 | 1:17.13 | 2:03.35 | 2:47.79 | |||
59 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.16 | 1:17.65 | 2:02.79 | 2:47.92 | |||
60 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.36 | 1:22.16 | 2:07.41 | 2:48.32 | |||
61 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 37.63 | 1:21.41 | 2:07.39 | 2:50.24 | |||
62 | Katarina Berglund | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 39.73 | 1:24.22 | 2:09.64 | 2:53.48 | |||
63 | Victoria Wolmestam | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.21 | 1:21.21 | 2:09.13 | 2:54.63 | |||
64 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 40.25 | 1:24.34 | 2:10.47 | 2:54.90 | |||
65 | Hanna Linnea Bugge | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.47 | 1:27.87 | 2:18.14 | 3:07.12 | |||
66 | Lotte Emilie Hestad | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.19 | 1:26.92 | 2:19.33 | 3:09.95 | |||
67 | Hilda Westberg | 1995 | Kanaans Simsällskap | 41.95 | 1:32.05 | 2:22.81 | 3:10.65 | |||
68 | Edith Sandström | 1995 | Wisby Simsällskap | 41.54 | 1:32.73 | 2:27.04 | 3:20.92 | |||
- | Tove Andersson-Lind | 1995 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Klara Thorén | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Johanna Hägg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Therese Allstadius | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Emelie Remnebäck | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Hannah Walsh | 1994 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Sandra Äng | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Ida Lauritzen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | DNF | ||||||
- | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 19:50 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 6, 200 m FRITT PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | |
1 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.71 | 1:00.10 | 1:32.61 | 2:03.74 | |||
2 | Andreas Rotstam | 1994 | Järfälla Simsällskap | 28.63 | 59.80 | 1:32.41 | 2:04.04 | |||
3 | Elias Kirilmaz | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.33 | 1:00.30 | 1:32.75 | 2:04.90 | |||
4 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.80 | 1:02.62 | 1:35.93 | 2:08.41 | |||
5 | Mattias Demirian | 1994 | Järfälla Simsällskap | 29.91 | 1:03.29 | 1:37.76 | 2:11.62 | |||
6 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.80 | 1:04.62 | 1:38.71 | 2:12.32 | |||
7 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.58 | 1:03.57 | 1:39.06 | 2:12.53 | |||
8 | Emil Dansk | 1995 | Järfälla Simsällskap | 30.64 | 1:04.60 | 1:39.30 | 2:13.83 | |||
9 | Anton Orö | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.21 | 1:05.29 | 1:40.05 | 2:14.33 | |||
10 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 31.47 | 1:06.55 | 1:41.01 | 2:15.11 | |||
11 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.48 | 1:03.27 | 1:39.15 | 2:15.28 | |||
12 | Marcus Källbrink | 1994 | Järfälla Simsällskap | 30.91 | 1:04.78 | 1:40.48 | 2:16.07 | |||
13 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.03 | 1:05.50 | 1:41.43 | 2:16.69 | |||
14 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.23 | 1:04.05 | 1:40.79 | 2:17.01 | |||
15 | Benjamin Fredriksson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 31.16 | 1:06.29 | 1:42.65 | 2:17.12 | |||
16 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.06 | 1:06.11 | 1:42.04 | 2:17.36 | |||
17 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.94 | 1:07.01 | 1:43.35 | 2:19.33 | |||
18 | Konstantin Åström | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.23 | 1:07.67 | 1:43.87 | 2:19.43 | |||
19 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 31.97 | 1:07.55 | 1:43.72 | 2:19.47 | |||
20 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.69 | 1:08.54 | 1:45.95 | 2:20.96 | |||
21 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 32.39 | 1:07.72 | 1:45.29 | 2:21.02 | |||
22 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.13 | 1:06.78 | 1:44.77 | 2:21.24 | |||
23 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 31.28 | 1:08.44 | 1:46.06 | 2:21.31 | |||
24 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 31.66 | 1:07.72 | 1:45.85 | 2:21.32 | |||
25 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 31.86 | 1:07.98 | 1:45.43 | 2:21.55 | |||
26 | Joel Falk Hansson | 1994 | Polisens IF | 32.04 | 1:08.13 | 1:45.81 | 2:22.26 | |||
27 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.55 | 1:09.08 | 1:47.54 | 2:22.68 | |||
28 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.96 | 1:10.29 | 1:48.77 | 2:23.90 | |||
29 | Pontus Palmborg | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.86 | 1:09.63 | 1:47.23 | 2:24.04 | |||
30 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.97 | 1:06.12 | 1:45.10 | 2:24.34 | |||
31 | Babbi Hosseini | 1995 | Täby Sim | 33.96 | 1:11.74 | 1:49.58 | 2:25.80 | |||
32 | Conrad Hildebrant | 1995 | Polisens IF | 34.03 | 1:12.26 | 1:50.24 | 2:26.45 | |||
33 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.95 | 1:11.06 | 1:49.33 | 2:26.53 | |||
34 | Love Altin | 1995 | Polisens IF | 32.67 | 1:10.32 | 1:49.88 | 2:26.63 | |||
35 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.39 | 1:11.84 | 1:51.33 | 2:27.77 | |||
36 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.08 | 1:11.47 | 1:51.05 | 2:27.93 | |||
37 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.04 | 1:14.42 | 1:52.95 | 2:31.27 | |||
38 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 36.29 | 1:15.74 | 1:55.08 | 2:31.60 | |||
38 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.78 | 1:10.47 | 1:50.67 | 2:31.60 | |||
40 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.10 | 1:11.44 | 1:51.64 | 2:33.76 | |||
41 | Carl Eliasson | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.58 | 1:13.88 | 1:54.63 | 2:34.84 | |||
42 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.42 | 1:14.22 | 1:55.83 | 2:35.06 | |||
43 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 37.19 | 1:18.12 | 1:58.35 | 2:36.39 | |||
44 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.45 | 1:16.63 | 1:58.49 | 2:36.68 | |||
45 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.94 | 1:15.36 | 1:57.16 | 2:38.72 | |||
46 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.20 | 1:17.99 | 2:01.22 | 2:42.36 | |||
47 | Linus Wester | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 34.33 | 1:14.70 | 1:59.29 | 2:43.38 | |||
48 | Didrik Nygård | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.53 | 1:18.71 | 2:03.20 | 2:44.29 | |||
49 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.91 | 1:20.45 | 2:02.96 | 2:45.03 | |||
50 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.82 | 1:20.88 | 2:04.61 | 2:47.09 | |||
51 | Hugo Flytström | 1994 | Polisens IF | 36.37 | 1:17.70 | 2:03.72 | 2:48.99 | |||
52 | Pontus Brink | 1995 | Kanaans Simsällskap | 36.71 | 1:20.43 | 2:06.37 | 2:49.18 | |||
53 | Christian Martins | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 37.64 | 1:20.73 | 2:08.05 | 2:54.47 | |||
54 | Jonas Nord | 1994 | Tyresö Simsällskap | 37.00 | 1:21.53 | 2:09.35 | 2:56.00 | |||
55 | Victor Åhlander | 1995 | Södertörns Simsällskap | 39.49 | 1:24.68 | 2:11.82 | 2:57.35 | |||
56 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 38.97 | 1:24.92 | 2:16.66 | 3:11.23 | |||
57 | Herman Bergman | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.49 | 1:31.46 | 2:21.97 | 3:11.38 | |||
58 | Simon Wasebrot | 1995 | Simklubben Neptun | 41.96 | 1:32.88 | 2:28.26 | 3:25.65 | |||
- | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Ousama Cherif | 1994 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Erik Lindberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Pontus Mjöberg | 1994 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Ola Björnfot | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Carl-Gustaf Weider | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 20:14 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 7, 400 m FRITT FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Amanda Jernberg | 1992 | Södertörns Simsällskap | 1:07.20 | 2:18.23 | 3:31.50 | 4:43.30 | |||
2 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 1:06.98 | 2:18.13 | 3:32.27 | 4:46.30 | |||
3 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 1:07.38 | 2:21.67 | 3:36.84 | 4:50.43 | |||
4 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:09.66 | 2:23.53 | 3:37.47 | 4:51.42 | |||
5 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 1:08.57 | 2:22.70 | 3:37.94 | 4:53.10 | |||
6 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.78 | 2:24.35 | 3:39.81 | 4:56.38 | |||
7 | Pia Rønning | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:09.68 | 2:25.52 | 3:42.37 | 4:56.94 | |||
8 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 1:10.37 | 2:26.73 | 3:43.99 | 5:00.65 | |||
9 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:10.73 | 2:26.71 | 3:45.90 | 5:06.05 | |||
10 | Elin Onegård | 1993 | Tyresö Simsällskap | 1:11.57 | 2:29.56 | 3:48.90 | 5:07.88 | |||
11 | Nohadra Heido | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:11.52 | 2:30.28 | 3:52.00 | 5:11.36 | |||
12 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 1:11.82 | 2:31.70 | 3:52.74 | 5:12.56 | |||
13 | Caroline Krook | 1993 | Wisby Simsällskap | 1:11.95 | 2:34.25 | 3:55.95 | 5:15.10 | |||
14 | Malin Sundin | 1992 | Södertörns Simsällskap | 1:13.03 | 2:34.52 | 3:56.41 | 5:16.45 | |||
15 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 1:13.92 | 2:35.93 | 3:58.30 | 5:17.05 | |||
16 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 1:14.90 | 2:38.19 | 4:00.33 | 5:22.68 | |||
17 | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 1:14.74 | 2:36.76 | 4:01.97 | 5:25.76 | |||
18 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 1:15.64 | 2:39.14 | 4:03.46 | 5:26.57 | |||
19 | Denize Eskiizmirliler | 1993 | Spårvägens Simförening | 1:15.04 | 2:40.67 | 4:06.37 | 5:29.99 | |||
20 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 1:16.81 | 2:40.84 | 4:07.31 | 5:33.59 | |||
21 | Veronica Randleff | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:17.82 | 2:44.40 | 4:10.99 | 5:35.17 | |||
22 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 1:17.79 | 2:44.13 | 4:11.37 | 5:35.96 | |||
23 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 1:20.14 | 2:46.87 | 4:14.64 | 5:40.64 | |||
24 | Jonna Väntönen | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:21.85 | 2:55.33 | 4:31.00 | 6:01.78 | |||
- | Matilda Grillhammar | 1992 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 20:40 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 8, 400 m FRITT PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 1:04.44 | 2:10.76 | 3:16.16 | 4:20.03 | |||
2 | Joakim Q Hammarlind | 1993 | Polisens IF | 1:00.81 | 2:07.95 | 3:15.24 | 4:20.85 | |||
3 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 1:06.16 | 2:14.93 | 3:22.49 | 4:26.23 | |||
4 | Filip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.42 | 2:12.05 | 3:20.59 | 4:26.28 | |||
5 | Jakob Svensson | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.67 | 2:12.23 | 3:20.71 | 4:28.25 | |||
6 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.90 | 2:12.50 | 3:22.46 | 4:30.43 | |||
7 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:04.58 | 2:13.70 | 3:24.14 | 4:32.88 | |||
8 | Jakob Andersson | 1992 | Wisby Simsällskap | 1:03.18 | 2:14.52 | 3:26.98 | 4:39.73 | |||
9 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:04.58 | 2:15.48 | 3:28.21 | 4:40.36 | |||
10 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 1:05.10 | 2:17.27 | 3:30.25 | 4:41.72 | |||
11 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:05.15 | 2:18.06 | 3:31.12 | 4:41.81 | |||
12 | Filip Sancho Eriksson | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:06.08 | 2:18.74 | 3:30.93 | 4:43.25 | |||
13 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Polisens IF | 1:06.32 | 2:19.14 | 3:32.98 | 4:43.47 | |||
14 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:06.06 | 2:18.51 | 3:32.91 | 4:47.78 | |||
15 | Sondre Kallhovd | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:05.80 | 2:19.35 | 3:35.26 | 4:49.22 | |||
16 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:05.23 | 2:18.52 | 3:35.05 | 4:51.72 | |||
17 | Benjamin Brånth | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.35 | 2:22.68 | 3:39.85 | 4:55.49 | |||
18 | Niklas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 1:08.72 | 2:23.81 | 3:40.40 | 4:56.39 | |||
19 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 1:08.75 | 2:24.28 | 3:41.50 | 4:57.98 | |||
20 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.02 | 2:27.09 | 3:43.55 | 4:59.16 | |||
21 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 1:03.20 | 2:21.14 | 3:41.45 | 5:00.96 | |||
22 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 1:08.17 | 2:25.51 | 3:45.05 | 5:02.52 | |||
23 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:07.77 | 2:25.63 | 3:42.61 | 5:02.66 | |||
24 | Oscar Sehlin | 1992 | Tyresö Simsällskap | 1:08.94 | 2:25.31 | 3:41.86 | 5:07.14 | |||
25 | Jacob Uddin | 1993 | Wisby Simsällskap | 1:11.01 | 2:29.57 | 3:48.59 | 5:07.35 | |||
26 | Henrik Hove | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:10.15 | 2:29.61 | 3:50.83 | 5:13.77 | |||
27 | Philip Söderström | 1993 | Wisby Simsällskap | 1:14.84 | 2:39.18 | 4:01.87 | 5:21.18 | |||
28 | Viktor Borg | 1993 | Hemse Bollklubb | 1:15.29 | 2:39.62 | 4:04.54 | 5:29.44 | |||
29 | Otis Ingelstam | 1993 | Kanaans Simsällskap | 1:16.30 | 2:41.23 | 4:05.48 | 5:32.88 | |||
30 | Gustav Lindgren | 1992 | Täby Sim | 1:18.80 | 2:51.68 | 4:25.84 | 5:58.40 | |||
31 | Erik Welander | 1992 | Kanaans Simsällskap | 1:19.71 | 2:53.80 | 4:27.76 | 6:03.15 | |||
- | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 21:03 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 9, 400 m FRITT FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 1:05.00 | 2:12.77 | 3:19.73 | 4:26.80 | |||
2 | Stephanie Bolt | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 1:05.12 | 2:13.50 | 3:22.48 | 4:33.25 | |||
3 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 1:06.82 | 2:18.03 | 3:27.62 | 4:38.86 | |||
4 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:06.56 | 2:17.79 | 3:30.08 | 4:40.57 | |||
5 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 1:06.02 | 2:17.04 | 3:29.75 | 4:41.97 | |||
6 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.81 | 2:18.75 | 3:31.76 | 4:43.86 | |||
7 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 1:06.53 | 2:18.65 | 3:32.22 | 4:43.98 | |||
8 | Malin Werin | 1990 | Södertörns Simsällskap | 1:07.62 | 2:19.56 | 3:33.04 | 4:46.49 | |||
9 | Desirée Andersson | 1990 | Polisens IF | 1:08.50 | 2:21.75 | 3:34.97 | 4:46.56 | |||
10 | Matilda Angberg | 1990 | Polisens IF | 1:08.64 | 2:22.33 | 3:35.97 | 4:47.98 | |||
11 | Hanna Gabrielsson | 1991 | Polisens IF | 1:08.22 | 2:21.78 | 3:35.97 | 4:50.63 | |||
12 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:08.59 | 2:22.54 | 3:37.92 | 4:52.75 | |||
13 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:07.84 | 2:21.12 | 3:36.71 | 4:53.59 | |||
14 | Jenny Melinder | 1990 | Spårvägens Simförening | 1:08.75 | 2:24.33 | 3:39.59 | 4:54.89 | |||
15 | Pernilla Lundin | 1991 | Spårvägens Simförening | 1:09.49 | 2:24.87 | 3:41.40 | 4:58.39 | |||
16 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.12 | 2:24.71 | 3:42.85 | 5:00.31 | |||
17 | Johanna Gustafsson | 1990 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:11.56 | 2:27.84 | 3:45.73 | 5:02.50 | |||
18 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.81 | 2:26.88 | 3:44.67 | 5:03.02 | |||
19 | Lotten Gustafsson | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.80 | 2:26.90 | 3:45.80 | 5:03.25 | |||
20 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:10.43 | 2:28.46 | 3:47.39 | 5:06.27 | |||
21 | Carolina Sundberg | 1990 | Södertörns Simsällskap | 1:11.84 | 2:31.08 | 3:52.14 | 5:10.74 | |||
22 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.85 | 2:27.76 | 3:51.00 | 5:11.92 | |||
23 | Sara Löfgren | 1991 | Tyresö Simsällskap | 1:12.70 | 2:31.40 | 3:52.26 | 5:12.38 | |||
24 | Amanda Öhlin | 1991 | Tyresö Simsällskap | 1:11.48 | 2:31.56 | 3:54.28 | 5:16.52 | |||
25 | Malin Ekström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 1:13.71 | 2:35.51 | 3:59.76 | 5:24.40 | |||
- | Elin Dahl | 1991 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Beckman | 1991 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 14 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 21:19 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 10, 400 m FRITT PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | |
1 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 54.70 | 1:54.14 | 2:56.17 | 3:58.25 | |||
2 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 1:00.36 | 2:03.80 | 3:08.85 | 4:14.14 | |||
3 | Tom Thomasson | 1990 | Järfälla Simsällskap | 59.81 | 2:04.61 | 3:10.71 | 4:16.99 | |||
4 | Tom Andersson-Lind | 1990 | Polisens IF | 1:01.13 | 2:07.80 | 3:15.06 | 4:18.45 | |||
5 | Niklas Jonsson | 1988 | Polisens IF | 1:01.44 | 2:06.96 | 3:14.12 | 4:20.55 | |||
6 | Magnus Edlund | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 59.50 | 2:05.47 | 3:13.72 | 4:22.47 | |||
7 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 1:01.03 | 2:07.15 | 3:15.28 | 4:23.69 | |||
8 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 1:00.11 | 2:05.83 | 3:14.10 | 4:23.73 | |||
9 | Andreas Edlund | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 1:01.35 | 2:08.71 | 3:17.00 | 4:25.65 | |||
10 | Patrik Teut | 1986 | Polisens IF | 1:04.00 | 2:12.40 | 3:23.26 | 4:32.03 | |||
11 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:05.59 | 2:16.72 | 3:28.64 | 4:37.00 | |||
12 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:05.27 | 2:16.85 | 3:29.36 | 4:37.22 | |||
13 | Mattias Berglund | 1990 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 1:03.88 | 2:13.77 | 3:25.88 | 4:37.80 | |||
14 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 1:03.32 | 2:15.30 | 3:28.89 | 4:41.28 | |||
15 | Kristian Nygård | 1991 | Lambertseter Svømmeklubb | 1:06.34 | 2:19.26 | 3:31.53 | 4:42.20 | |||
16 | Brian Martinez | 1991 | Tyresö Simsällskap | 1:04.89 | 2:16.14 | 3:29.62 | 4:44.33 | |||
17 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:03.97 | 2:17.02 | 3:31.64 | 4:48.38 | |||
18 | Pontus Cederqvist | 1990 | Wisby Simsällskap | 1:06.93 | 2:23.33 | 3:38.74 | 4:48.41 | |||
19 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 1:04.74 | 2:19.10 | 3:36.45 | 4:52.82 | |||
20 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:07.88 | 2:25.48 | 3:46.66 | 5:08.60 | |||
- | Kristoffer Brander | 1989 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Oskar Nordstrand | 1991 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 11 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 11, 50 m BRÖST FL E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 39.70 | ||||||
2 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 44.56 | ||||||
3 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.03 | ||||||
4 | Ida Pettersson | 1999 | Polisens IF | 45.35 | ||||||
5 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 45.81 | ||||||
6 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.13 | ||||||
7 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 46.86 | ||||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.00 | ||||||
9 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.13 | ||||||
10 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 49.52 | ||||||
11 | Moa Callenmark | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 50.08 | ||||||
12 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.10 | ||||||
13 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.16 | ||||||
14 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.31 | ||||||
15 | Hanna Åhlander | 1998 | Södertörns Simsällskap | 50.51 | ||||||
16 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.93 | ||||||
17 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 51.01 | ||||||
18 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 51.21 | ||||||
19 | Emilia Berngarn | 1998 | Södertörns Simsällskap | 51.85 | ||||||
20 | Vilma Sunding | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 52.39 | ||||||
21 | Sefanit Rezene | 1998 | Polisens IF | 52.57 | ||||||
22 | Alice Hull | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 52.94 | ||||||
23 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.06 | ||||||
23 | Ida Bodhagen | 1998 | Södertörns Simsällskap | 53.06 | ||||||
25 | Amanda Eriksson | 1998 | Spårvägens Simförening | 53.35 | ||||||
26 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 53.59 | ||||||
27 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 54.74 | ||||||
28 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 55.07 | ||||||
29 | Emelie Karon Klefbom | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 55.09 | ||||||
30 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 55.71 | ||||||
31 | Fanny Tjus | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 56.04 | ||||||
32 | Maja Gutell | 1999 | Spårvägens Simförening | 56.75 | ||||||
33 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 57.33 | ||||||
34 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 59.24 | ||||||
35 | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | 59.29 | ||||||
36 | Veronica Dolan | 1998 | Polisens IF | 59.83 | ||||||
37 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 1:00.25 | ||||||
38 | Katja Häglund | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 1:00.70 | ||||||
38 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:00.70 | ||||||
40 | Felicia Balczar | 2000 | Polisens IF | 1:00.80 | ||||||
41 | Sandra Eisa Robdyee | 1999 | Polisens IF | 1:01.14 | ||||||
42 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 1:03.28 | ||||||
43 | Sabina Cross | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:11.07 | ||||||
- | Carolina Duenas | 1999 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Alem Hermella | 2000 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Alice Eskiizmirliler | 1999 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Karin Melanoz | 1999 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Hanna Macmahan | 1998 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Felicia Blom | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Adela Touma | 1998 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | Linda von Fircks | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Frida Lillstrand | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:13 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 11, 50 m BRÖST FL E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 40.04 | ||||||
2 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.78 | ||||||
3 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 43.63 | ||||||
4 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 45.17 | ||||||
5 | Ida Pettersson | 1999 | Polisens IF | 45.26 | ||||||
6 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.50 | ||||||
7 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 47.82 | ||||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 12, 50 m BRÖST PO E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 44.95 | ||||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 45.00 | ||||||
3 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 46.54 | ||||||
4 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.31 | ||||||
5 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.85 | ||||||
6 | Loke Mohlin | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.88 | ||||||
7 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 53.68 | ||||||
8 | Marcus Friberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 54.18 | ||||||
9 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 54.25 | ||||||
10 | Christian Norberg | 1998 | Polisens IF | 54.59 | ||||||
11 | Adel Araya | 1998 | Polisens IF | 54.94 | ||||||
12 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 55.59 | ||||||
13 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 55.81 | ||||||
14 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 58.06 | ||||||
15 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:04.60 | ||||||
16 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 1:05.97 | ||||||
- | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Simon Dolan | 1998 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Aeneas Andersson-Ljungkvi | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Simon Gippert | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:16 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 12, 50 m BRÖST PO E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 43.90 | ||||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 45.62 | ||||||
3 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.16 | ||||||
4 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 51.74 | ||||||
5 | Loke Mohlin | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.96 | ||||||
6 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.98 | ||||||
7 | Marcus Friberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 54.29 | ||||||
- | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 13 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 13, 100 m BRÖST FL D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.69 | 1:25.89 | |||||
2 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.62 | 1:26.07 | |||||
3 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 40.87 | 1:27.64 | |||||
4 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 41.30 | 1:27.65 | |||||
5 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.21 | 1:27.72 | |||||
6 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.77 | 1:28.40 | |||||
7 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 42.35 | 1:29.29 | |||||
8 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 41.56 | 1:29.93 | |||||
9 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.10 | 1:30.36 | |||||
10 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 42.31 | 1:30.99 | |||||
11 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.17 | 1:31.12 | |||||
12 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 42.93 | 1:31.14 | |||||
13 | Anna Oscarsson | 1996 | Wisby Simsällskap | 41.94 | 1:31.34 | |||||
14 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.46 | 1:31.57 | |||||
15 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 43.65 | 1:31.84 | |||||
16 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.19 | 1:32.18 | |||||
17 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.07 | 1:32.87 | |||||
18 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.13 | 1:33.10 | |||||
19 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 44.02 | 1:33.19 | |||||
20 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 43.22 | 1:33.50 | |||||
21 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 43.86 | 1:33.62 | |||||
22 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 45.28 | 1:33.69 | |||||
23 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.76 | 1:34.45 | |||||
24 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 45.15 | 1:34.60 | |||||
25 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 45.53 | 1:34.65 | |||||
26 | Ronja Thoresen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.12 | 1:35.02 | |||||
27 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.03 | 1:35.23 | |||||
28 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 46.20 | 1:35.92 | |||||
29 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.40 | 1:35.97 | |||||
30 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 45.67 | 1:36.94 | |||||
31 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 46.13 | 1:37.40 | |||||
32 | Caroline Magnenat | 1996 | Södertörns Simsällskap | 46.03 | 1:37.71 | |||||
33 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.72 | 1:38.04 | |||||
34 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.76 | 1:38.33 | |||||
35 | Lisa Eklund | 1997 | Tyresö Simsällskap | 46.49 | 1:38.58 | |||||
36 | Claudia Lienet | 1996 | Polisens IF | 45.65 | 1:38.67 | |||||
37 | Emelie Fransas-Mäkinen | 1997 | Tyresö Simsällskap | 46.58 | 1:39.16 | |||||
38 | Daniela Pavicevic | 1997 | Polisens IF | 46.88 | 1:39.40 | |||||
39 | Vera Green | 1996 | Spårvägens Simförening | 47.55 | 1:39.48 | |||||
40 | Natalie Strömdahl | 1996 | Täby Sim | 46.56 | 1:39.54 | |||||
41 | Johanna Söderström | 1996 | Spårvägens Simförening | 46.59 | 1:39.70 | |||||
42 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 47.60 | 1:39.98 | |||||
43 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 46.77 | 1:40.57 | |||||
44 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.05 | 1:41.28 | |||||
45 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 47.28 | 1:41.50 | |||||
46 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 47.19 | 1:41.52 | |||||
47 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 49.09 | 1:42.36 | |||||
48 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 48.18 | 1:42.62 | |||||
49 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 47.96 | 1:42.70 | |||||
50 | Ulrica Svensson | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 48.93 | 1:43.02 | |||||
51 | Marija Pajic | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 48.57 | 1:43.29 | |||||
52 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.13 | 1:43.44 | |||||
53 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 49.11 | 1:43.46 | |||||
54 | Ada Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 49.19 | 1:43.74 | |||||
55 | Linnéa Modig | 1996 | Polisens IF | 48.28 | 1:44.07 | |||||
56 | Alice Delfin | 1996 | Polisens IF | 49.49 | 1:44.65 | |||||
57 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 48.89 | 1:44.81 | |||||
58 | Victoria Sönnerhed | 1996 | Turebergs Simklubb | 48.61 | 1:44.84 | |||||
59 | Olivia Hagmansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 49.79 | 1:45.25 | |||||
60 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.93 | 1:45.32 | |||||
61 | Mariana Eisa Robdyee | 1996 | Polisens IF | 51.00 | 1:45.47 | |||||
62 | Louise Söderlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 49.25 | 1:45.55 | |||||
63 | Ayleen Burt | 1997 | Polisens IF | 51.16 | 1:45.73 | |||||
64 | Selin Baser | 1996 | Polisens IF | 49.98 | 1:46.42 | |||||
65 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.52 | 1:46.48 | |||||
66 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 51.72 | 1:46.79 | |||||
67 | Erika Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 51.29 | 1:47.95 | |||||
68 | Sofia Persson | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.00 | 1:48.21 | |||||
69 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 50.50 | 1:48.41 | |||||
70 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.86 | 1:48.60 | |||||
71 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 50.90 | 1:48.64 | |||||
72 | Lina Nybo | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 51.32 | 1:48.96 | |||||
73 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 51.24 | 1:48.98 | |||||
74 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 53.53 | 1:49.85 | |||||
75 | Andréa Friberg | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 51.47 | 1:50.39 | |||||
76 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.55 | 1:50.55 | |||||
77 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 52.44 | 1:50.86 | |||||
78 | Inez Feretti | 1997 | Södertörns Simsällskap | 54.04 | 1:53.33 | |||||
79 | Linnea Bouveng | 1997 | Turebergs Simklubb | 53.92 | 1:53.74 | |||||
80 | Amila Franca | 1996 | Spårvägens Simförening | 54.29 | 1:54.63 | |||||
81 | Mina Haeggman | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 53.43 | 1:56.00 | |||||
82 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.51 | 1:56.33 | |||||
83 | Olivia Diamanti Barredal | 1997 | Spårvägens Simförening | 54.82 | 1:56.55 | |||||
84 | Anna Tyburski | 1996 | Wisby Simsällskap | 52.13 | 1:56.72 | |||||
85 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 55.05 | 1:57.42 | |||||
86 | Clara Wikström | 1997 | Spårvägens Simförening | 55.21 | 1:57.64 | |||||
87 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 54.01 | 1:57.69 | |||||
88 | Vera Elm | 1997 | Spårvägens Simförening | 55.76 | 1:58.08 | |||||
89 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 59.05 | 2:00.99 | |||||
90 | Rebecca Mankeus | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 57.19 | 2:02.81 | |||||
91 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 58.23 | 2:03.59 | |||||
92 | Emely Blom | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 57.98 | 2:03.93 | |||||
93 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.66 | 2:04.05 | |||||
94 | Hanna Hansson | 1997 | Polisens IF | 58.15 | 2:05.11 | |||||
95 | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 59.90 | 2:10.11 | |||||
96 | Clara Olsson | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:05.40 | 2:24.74 | |||||
- | Fanny Dahlin | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jocelyn Hultman | 1997 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ina Hallberg | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Nilofar Vakili | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Kim-Louise Nordbåge | 1997 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ina Michaelsen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Karin Johansson | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Glabik | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Corall Brooker | 1997 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Hedlund | 1997 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | Helene Al-Ani | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Evelyn Hedkvist | 1996 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Valeri Rose Villahermosa | 1997 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | Olesia Mikhaljovskaia | 1997 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Julia Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Julie Makosir | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 13, 100 m BRÖST FL D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.66 | 1:23.70 | |||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.51 | 1:25.17 | |||||
3 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 41.51 | 1:26.53 | |||||
4 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.36 | 1:26.84 | |||||
5 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 41.42 | 1:28.04 | |||||
6 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.37 | 1:28.59 | |||||
7 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 42.14 | 1:30.60 | |||||
8 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 44.01 | 1:31.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 14 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 14, 100 m BRÖST PO D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 37.32 | 1:20.64 | |||||
2 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.82 | 1:23.14 | |||||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.03 | 1:23.97 | |||||
4 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.36 | 1:27.01 | |||||
5 | William Aldenberg-Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.18 | 1:27.13 | |||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.29 | 1:28.35 | |||||
7 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 41.95 | 1:29.19 | |||||
8 | Henrik Petrov | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.55 | 1:29.94 | |||||
9 | Kristoffer Rosmo | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.72 | 1:30.40 | |||||
10 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.50 | 1:30.58 | |||||
11 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 42.55 | 1:30.66 | |||||
12 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.08 | 1:31.03 | |||||
13 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 44.24 | 1:31.92 | |||||
14 | Martin Blomkvist | 1997 | Polisens IF | 43.49 | 1:32.11 | |||||
15 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 44.05 | 1:33.61 | |||||
16 | Julius Kruger | 1996 | Täby Sim | 45.15 | 1:34.16 | |||||
17 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.08 | 1:34.26 | |||||
18 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.32 | 1:34.55 | |||||
19 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.65 | 1:34.77 | |||||
20 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.29 | 1:35.02 | |||||
21 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 44.33 | 1:35.24 | |||||
22 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 44.70 | 1:35.32 | |||||
23 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.27 | 1:37.92 | |||||
24 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 47.04 | 1:38.23 | |||||
25 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 46.78 | 1:38.25 | |||||
26 | Filip Wickman | 1997 | Täby Sim | 45.88 | 1:38.26 | |||||
27 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 46.53 | 1:39.17 | |||||
28 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 47.98 | 1:39.26 | |||||
29 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 46.97 | 1:39.68 | |||||
30 | Lucas Allskog | 1996 | Täby Sim | 47.67 | 1:40.13 | |||||
31 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 46.67 | 1:40.75 | |||||
32 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 48.39 | 1:40.80 | |||||
33 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 47.38 | 1:41.05 | |||||
34 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 48.45 | 1:42.04 | |||||
35 | Patrik Aagesson | 1996 | Tyresö Simsällskap | 46.81 | 1:42.18 | |||||
36 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 48.50 | 1:42.21 | |||||
37 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 47.38 | 1:42.86 | |||||
38 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 48.41 | 1:43.09 | |||||
39 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 48.67 | 1:43.46 | |||||
40 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.49 | 1:43.79 | |||||
41 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 48.62 | 1:44.33 | |||||
42 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 47.86 | 1:45.33 | |||||
43 | Rasmus Larsson Damkier | 1996 | Simklubben Neptun | 48.94 | 1:45.48 | |||||
44 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 48.46 | 1:45.57 | |||||
45 | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | 50.95 | 1:45.69 | |||||
46 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 51.21 | 1:48.02 | |||||
47 | Niclas Jonsberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 48.88 | 1:48.63 | |||||
48 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.00 | 1:49.27 | |||||
49 | Stefan Mikaelsson | 1997 | Tyresö Simsällskap | 50.95 | 1:50.26 | |||||
50 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.54 | 1:50.73 | |||||
51 | Alexander Cornils | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.10 | 1:51.52 | |||||
52 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.46 | 1:51.58 | |||||
53 | Niklas Frimodig | 1997 | Södertörns Simsällskap | 50.85 | 1:52.26 | |||||
54 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 52.76 | 1:52.52 | |||||
55 | Andreas Voutsadakis | 1997 | Polisens IF | 52.77 | 1:53.38 | |||||
56 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.81 | 1:53.95 | |||||
57 | Marcus Svensson | 1997 | Polisens IF | 54.75 | 1:55.82 | |||||
58 | Hampus Hjärtstam | 1997 | Kanaans Simsällskap | 55.93 | 1:58.64 | |||||
59 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 57.65 | 2:02.53 | |||||
- | Ahmed Nadim | 1996 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Jonatan Wattle-Björk | 1997 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | David Wikström | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Stefan Eriksson | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alexander Gabri | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:22 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 14, 100 m BRÖST PO D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 37.50 | 1:19.22 | |||||
2 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.37 | 1:21.54 | |||||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.33 | 1:23.27 | |||||
4 | William Aldenberg-Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 41.77 | 1:27.54 | |||||
5 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.04 | 1:28.80 | |||||
6 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.87 | 1:29.48 | |||||
7 | Henrik Petrov | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.53 | 1:30.16 | |||||
8 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 43.05 | 1:30.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 15, 100 m BRÖST FL C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 34.60 | 1:15.47 | |||||
2 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 37.60 | 1:18.14 | |||||
3 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 37.60 | 1:19.21 | |||||
4 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.08 | 1:20.13 | |||||
5 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 38.93 | 1:20.85 | |||||
6 | Christine Ekman | 1994 | Polisens IF | 38.28 | 1:21.06 | |||||
7 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.25 | 1:22.08 | |||||
8 | Linnéa Rydberg | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.30 | 1:22.24 | |||||
9 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 39.95 | 1:23.22 | |||||
10 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 39.06 | 1:23.63 | |||||
11 | Isabella Nordmark | 1994 | Södertörns Simsällskap | 39.37 | 1:23.81 | |||||
12 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 39.86 | 1:24.08 | |||||
13 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.47 | 1:24.12 | |||||
14 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 40.15 | 1:25.26 | |||||
15 | Marie Carlsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.68 | 1:25.30 | |||||
16 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 39.29 | 1:25.46 | |||||
17 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 40.64 | 1:25.48 | |||||
18 | Emmeli Hansson | 1995 | Polisens IF | 41.41 | 1:25.94 | |||||
19 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.51 | 1:26.22 | |||||
19 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 40.10 | 1:26.22 | |||||
21 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 40.87 | 1:27.29 | |||||
22 | Linn Söderberg | 1994 | Polisens IF | 40.91 | 1:27.67 | |||||
23 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 41.07 | 1:27.76 | |||||
24 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.80 | 1:28.06 | |||||
25 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.48 | 1:28.31 | |||||
26 | Tina Johansson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 41.02 | 1:28.51 | |||||
27 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.04 | 1:29.03 | |||||
28 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 42.44 | 1:29.64 | |||||
29 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 42.54 | 1:29.69 | |||||
30 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 41.31 | 1:29.84 | |||||
31 | Hannah Walsh | 1994 | Polisens IF | 42.69 | 1:29.95 | |||||
32 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 41.69 | 1:30.06 | |||||
33 | Heidi Louise Audne | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.82 | 1:30.53 | |||||
34 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.96 | 1:31.68 | |||||
35 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.49 | 1:31.88 | |||||
36 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 43.75 | 1:32.16 | |||||
37 | Ellinor Nyman | 1994 | Väsby Simsällskap | 42.88 | 1:32.28 | |||||
38 | Isabelle Lundström | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.13 | 1:32.35 | |||||
39 | Emma Nyberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 43.82 | 1:32.39 | |||||
40 | Emmy Persson | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.20 | 1:32.67 | |||||
41 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.85 | 1:32.89 | |||||
42 | Andrine Davidsen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.52 | 1:33.11 | |||||
43 | Vira Engberg | 1994 | Simklubben Neptun | 44.23 | 1:33.15 | |||||
44 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 42.98 | 1:33.28 | |||||
45 | Johanna Hägg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 44.08 | 1:33.89 | |||||
46 | Emma Skelander | 1994 | Täby Sim | 44.87 | 1:34.35 | |||||
47 | Cornelia Söderström | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.78 | 1:34.76 | |||||
48 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 44.57 | 1:34.82 | |||||
49 | Matilda Englund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 44.64 | 1:35.13 | |||||
50 | Cecilia Berg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.77 | 1:35.35 | |||||
51 | Sofia Bergkvist | 1995 | Polisens IF | 44.29 | 1:35.52 | |||||
52 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 45.90 | 1:36.17 | |||||
53 | Jessika Rior | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.60 | 1:36.26 | |||||
54 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 46.01 | 1:37.02 | |||||
54 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 45.29 | 1:37.02 | |||||
56 | Sofia Holmström Pettersso | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.88 | 1:37.60 | |||||
57 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 46.28 | 1:37.62 | |||||
58 | Emelie Remnebäck | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 43.26 | 1:38.07 | |||||
59 | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | 45.61 | 1:38.28 | |||||
60 | Elisabeth Nilsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 46.71 | 1:38.87 | |||||
61 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.81 | 1:39.09 | |||||
62 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 45.81 | 1:39.16 | |||||
63 | Sofia Danielsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 47.18 | 1:40.45 | |||||
64 | Lotte Emilie Hestad | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 46.80 | 1:40.61 | |||||
65 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 47.05 | 1:40.66 | |||||
66 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 48.36 | 1:41.11 | |||||
67 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 47.87 | 1:41.22 | |||||
68 | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.87 | 1:41.53 | |||||
69 | Johanna Jansson | 1995 | Spårvägens Simförening | 47.90 | 1:42.64 | |||||
70 | Alexandra Zraly | 1995 | Tyresö Simsällskap | 48.16 | 1:42.68 | |||||
71 | Josefin Carlsson-Norman | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.87 | 1:42.73 | |||||
72 | Cassandra Wulf | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.56 | 1:42.91 | |||||
73 | Sophia Appelstål | 1994 | Turebergs Simklubb | 48.34 | 1:43.46 | |||||
74 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.00 | 1:43.60 | |||||
75 | Jessica Edwards | 1994 | Södertörns Simsällskap | 49.01 | 1:43.80 | |||||
76 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 49.48 | 1:44.29 | |||||
77 | Hanna Linnea Bugge | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 49.07 | 1:44.49 | |||||
78 | Anna von Fircks | 1995 | Älvsjö AIK Fritid | 50.91 | 1:44.67 | |||||
79 | Ida Lauritzen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 49.83 | 1:45.03 | |||||
80 | Victoria Wolmestam | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.65 | 1:47.84 | |||||
81 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.33 | 1:48.35 | |||||
82 | Edith Sandström | 1995 | Wisby Simsällskap | 51.59 | 1:48.93 | |||||
83 | Hilda Westberg | 1995 | Kanaans Simsällskap | 50.96 | 1:50.24 | |||||
84 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.81 | 1:50.92 | |||||
85 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.04 | 2:03.74 | |||||
- | Elin Andresen | 1994 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Klara Thorén | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Erika Garmelius | 1995 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sofia Annerstig | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 15, 100 m BRÖST FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 35.29 | 1:16.22 | |||||
2 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 37.03 | 1:17.52 | |||||
3 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 37.23 | 1:19.55 | |||||
4 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.66 | 1:19.80 | |||||
5 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 39.69 | 1:21.85 | |||||
6 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 39.06 | 1:21.92 | |||||
7 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.87 | 1:22.49 | |||||
- | Linnéa Rydberg | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 16 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 16, 100 m BRÖST PO C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.85 | 1:11.32 | |||||
2 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.28 | 1:15.04 | |||||
3 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.76 | 1:16.41 | |||||
4 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 36.84 | 1:17.59 | |||||
5 | Joel Falk Hansson | 1994 | Polisens IF | 36.97 | 1:18.04 | |||||
6 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.08 | 1:18.58 | |||||
7 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.15 | 1:19.44 | |||||
8 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.56 | 1:20.52 | |||||
9 | Christoffer Asplund | 1994 | Turebergs Simklubb | 37.45 | 1:20.75 | |||||
10 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.82 | 1:22.14 | |||||
11 | Love Altin | 1995 | Polisens IF | 38.55 | 1:22.26 | |||||
12 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 38.27 | 1:23.27 | |||||
13 | Babbi Hosseini | 1995 | Täby Sim | 39.31 | 1:23.64 | |||||
14 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 40.38 | 1:24.31 | |||||
15 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 39.94 | 1:24.52 | |||||
16 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 40.17 | 1:25.42 | |||||
17 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 40.63 | 1:26.69 | |||||
18 | Conrad Hildebrant | 1995 | Polisens IF | 40.44 | 1:27.12 | |||||
19 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 41.71 | 1:28.48 | |||||
20 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.59 | 1:28.62 | |||||
21 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 42.15 | 1:29.17 | |||||
22 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 41.88 | 1:30.75 | |||||
23 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.31 | 1:30.91 | |||||
24 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 42.86 | 1:30.95 | |||||
25 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.47 | 1:31.23 | |||||
26 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 42.43 | 1:31.26 | |||||
27 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 42.42 | 1:32.03 | |||||
28 | Gard S. Myhre | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.74 | 1:32.18 | |||||
29 | Simon Wasebrot | 1995 | Simklubben Neptun | 42.82 | 1:32.35 | |||||
30 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 42.78 | 1:33.46 | |||||
31 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 44.11 | 1:33.88 | |||||
32 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 45.04 | 1:35.88 | |||||
33 | Carl-Gustaf Weider | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 45.11 | 1:36.18 | |||||
34 | Christian Martins | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 46.58 | 1:38.53 | |||||
35 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 47.00 | 1:41.01 | |||||
36 | Victor Åhlander | 1995 | Södertörns Simsällskap | 48.76 | 1:42.55 | |||||
37 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 47.79 | 1:45.15 | |||||
38 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 48.63 | 1:45.89 | |||||
39 | Christian Backman | 1995 | Älvsjö AIK Fritid | 50.88 | 1:47.73 | |||||
40 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.65 | 1:49.95 | |||||
41 | Stefan Ekdahl | 1994 | Älvsjö AIK Fritid | 49.92 | 1:51.90 | |||||
42 | Erik Lindberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 51.79 | 1:54.19 | |||||
- | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonas Nord | 1994 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Axell | 1995 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Marios Chytiris | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 16, 100 m BRÖST PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.55 | 1:11.08 | |||||
2 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.26 | 1:14.23 | |||||
3 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.68 | 1:14.90 | |||||
4 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 35.93 | 1:16.31 | |||||
5 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.73 | 1:17.21 | |||||
6 | Joel Falk Hansson | 1994 | Polisens IF | 37.52 | 1:18.84 | |||||
7 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.63 | 1:20.35 | |||||
8 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.30 | 1:20.37 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 17 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 17, 100 m BRÖST FL B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Micaela Järncrantz | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.36 | 1:14.64 | |||||
2 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 35.18 | 1:14.81 | |||||
3 | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | 35.68 | 1:15.29 | |||||
4 | Elin Frank | 1992 | Simklubben Neptun | 36.33 | 1:17.04 | |||||
5 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.87 | 1:19.11 | |||||
6 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.59 | 1:19.75 | |||||
7 | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.36 | 1:20.73 | |||||
8 | Sofia Heilborn | 1992 | Södertörns Simsällskap | 37.72 | 1:20.85 | |||||
9 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 38.73 | 1:21.64 | |||||
10 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.74 | 1:21.98 | |||||
11 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 37.90 | 1:22.24 | |||||
12 | Nicole Thulin | 1992 | Polisens IF | 38.20 | 1:22.30 | |||||
13 | Rebecka Larsson | 1992 | Tyresö Simsällskap | 38.99 | 1:22.74 | |||||
14 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 38.87 | 1:22.83 | |||||
15 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.31 | 1:23.04 | |||||
16 | Kristin Marie Vala | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.20 | 1:23.95 | |||||
17 | Linnea Olofsson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 39.82 | 1:24.55 | |||||
18 | Emily Ho | 1992 | Täby Sim | 40.24 | 1:25.04 | |||||
19 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 40.10 | 1:25.08 | |||||
20 | Sofie Jensen | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.57 | 1:27.22 | |||||
21 | Caroline Krook | 1993 | Wisby Simsällskap | 40.33 | 1:27.26 | |||||
22 | Emma Wall | 1993 | Spårvägens Simförening | 42.31 | 1:27.52 | |||||
23 | Pia Rønning | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.08 | 1:27.74 | |||||
23 | Malin Sundin | 1992 | Södertörns Simsällskap | 40.84 | 1:27.74 | |||||
25 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.43 | 1:28.11 | |||||
26 | Anneli Ohlsson | 1992 | Simklubben Neptun | 41.86 | 1:28.96 | |||||
27 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 42.08 | 1:29.07 | |||||
28 | Madeleine Strömbäck | 1993 | Täby Sim | 42.55 | 1:29.21 | |||||
29 | Sanna Lindstrand | 1993 | Simklubben Neptun | 42.12 | 1:30.03 | |||||
30 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 42.50 | 1:30.29 | |||||
31 | Jonna Väntönen | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 43.29 | 1:32.04 | |||||
32 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 42.44 | 1:32.40 | |||||
33 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 43.62 | 1:32.51 | |||||
34 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Polisens IF | 43.41 | 1:32.99 | |||||
35 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 44.90 | 1:33.58 | |||||
36 | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.15 | 1:34.37 | |||||
37 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 44.31 | 1:37.33 | |||||
38 | Maren Elise Ruud | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 48.64 | 1:41.49 | |||||
- | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Felicia Gonzalez | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Denize Eskiizmirliler | 1993 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Elin Borén | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 17, 100 m BRÖST FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 34.71 | 1:14.08 | |||||
2 | Sofia Heilborn | 1992 | Södertörns Simsällskap | 35.85 | 1:19.10 | |||||
3 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.00 | 1:19.81 | |||||
4 | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.78 | 1:19.87 | |||||
5 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.35 | 1:20.27 | |||||
6 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 38.31 | 1:21.02 | |||||
7 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 38.33 | 1:21.16 | |||||
8 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.74 | 1:22.97 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 18, 100 m BRÖST PO B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 31.30 | 1:06.18 | |||||
2 | Ahmed Zakzouk | 1992 | Järfälla Simsällskap | 33.37 | 1:09.76 | |||||
3 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 33.97 | 1:12.77 | |||||
4 | Eugene Chan | 1992 | Södertörns Simsällskap | 34.11 | 1:13.14 | |||||
5 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 34.70 | 1:13.31 | |||||
6 | Nimer Hammoud | 1993 | Turebergs Simklubb | 35.06 | 1:14.38 | |||||
7 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 35.05 | 1:15.08 | |||||
8 | Robert Häggström | 1993 | Polisens IF | 34.73 | 1:15.36 | |||||
9 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 35.49 | 1:15.45 | |||||
10 | Filip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:15.60 | |||||
11 | Mikael Loberg | 1993 | Polisens IF | 34.91 | 1:17.06 | |||||
12 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.46 | 1:18.62 | |||||
13 | Martin Gustafsson | 1992 | Täby Sim | 37.23 | 1:19.14 | |||||
14 | Tor-Kristian Hilton | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.87 | 1:19.61 | |||||
15 | Niklas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 36.92 | 1:20.10 | |||||
16 | Jonathan Kamb | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.70 | 1:20.96 | |||||
17 | Daniel Carlson | 1993 | Täby Sim | 38.34 | 1:23.31 | |||||
18 | Viktor Lindgren | 1992 | Täby Sim | 38.98 | 1:24.16 | |||||
19 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 38.00 | 1:24.73 | |||||
20 | Jonathan Granado-Persson | 1992 | Täby Sim | 40.39 | 1:25.47 | |||||
21 | Gustav Lindgren | 1992 | Täby Sim | 39.91 | 1:25.89 | |||||
22 | Emil Tingström | 1993 | Hemse Bollklubb | 39.02 | 1:26.67 | |||||
23 | Philip Söderström | 1993 | Wisby Simsällskap | 40.65 | 1:27.61 | |||||
24 | Viktor Borg | 1993 | Hemse Bollklubb | 41.15 | 1:30.49 | |||||
25 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.01 | 1:31.91 | |||||
26 | Alexander Marinko | 1993 | Södertörns Simsällskap | 43.58 | 1:32.12 | |||||
27 | Niclas Lindegren | 1992 | Älvsjö AIK Fritid | 44.71 | 1:36.03 | |||||
28 | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsällskap | 44.17 | 1:39.90 | |||||
- | Andreas Erichsen | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Joakim Hvalgren | 1993 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Martin Danielsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Palmquist | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 18, 100 m BRÖST PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 34.10 | 1:11.90 | |||||
2 | Eugene Chan | 1992 | Södertörns Simsällskap | 33.78 | 1:12.23 | |||||
3 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.10 | 1:13.04 | |||||
4 | Nimer Hammoud | 1993 | Turebergs Simklubb | 34.96 | 1:14.01 | |||||
5 | Robert Häggström | 1993 | Polisens IF | 34.77 | 1:14.09 | |||||
6 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 34.79 | 1:14.40 | |||||
7 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 35.71 | 1:16.61 | |||||
- | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 19 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 19, 100 m BRÖST FL A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hanna Westrin | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 33.76 | 1:10.10 | |||||
2 | Ida Nilsson | 1986 | Spårvägens Simförening | 35.37 | 1:14.68 | |||||
3 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.28 | 1:15.64 | |||||
4 | Josephine Ewerbring | 1991 | Täby Sim | 35.65 | 1:15.70 | |||||
5 | Garbo Chan | 1990 | Södertörns Simsällskap | 35.87 | 1:16.56 | |||||
6 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 36.92 | 1:18.42 | |||||
7 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.71 | 1:18.71 | |||||
8 | Linnea Nyberg | 1991 | Tyresö Simsällskap | 37.12 | 1:18.75 | |||||
9 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 36.54 | 1:18.85 | |||||
10 | Veronica Nygren-Holland | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.26 | 1:19.51 | |||||
11 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 37.26 | 1:19.91 | |||||
12 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.33 | 1:20.22 | |||||
13 | Desirée Andersson | 1990 | Polisens IF | 37.69 | 1:20.72 | |||||
14 | Pernilla Lundin | 1991 | Spårvägens Simförening | 38.36 | 1:21.25 | |||||
15 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 38.97 | 1:22.70 | |||||
16 | Amanda Öhlin | 1991 | Tyresö Simsällskap | 38.85 | 1:22.98 | |||||
17 | Helen Wedberg | 1990 | Tyresö Simsällskap | 39.29 | 1:23.35 | |||||
18 | Randi Gaasvik | 1987 | Vestbyen IL | 40.06 | 1:24.07 | |||||
19 | Sara Löfgren | 1991 | Tyresö Simsällskap | 40.33 | 1:24.90 | |||||
20 | Ingrid Bratt | 1991 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.44 | 1:26.33 | |||||
21 | Malin Ekström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 41.18 | 1:27.67 | |||||
22 | Nathalie Kasprzak | 1991 | Södertörns Simsällskap | 44.01 | 1:32.69 | |||||
23 | Amnelisa Grbic | 1991 | Väsby Simsällskap | 42.43 | 1:32.98 | |||||
- | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 19, 100 m BRÖST FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hanna Westrin | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 33.17 | 1:09.62 | |||||
2 | Ida Nilsson | 1986 | Spårvägens Simförening | 35.26 | 1:15.41 | |||||
3 | Garbo Chan | 1990 | Södertörns Simsällskap | 35.71 | 1:16.65 | |||||
4 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.05 | 1:17.45 | |||||
5 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 36.55 | 1:17.98 | |||||
6 | Veronica Nygren-Holland | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.34 | 1:18.13 | |||||
7 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.73 | 1:19.21 | |||||
8 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 37.46 | 1:19.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 20 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:50 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 20, 100 m BRÖST PO A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 30.18 | 1:05.24 | |||||
2 | Erik Olsson | 1986 | Polisens IF | 30.98 | 1:06.78 | |||||
3 | Erik Trybom | 1984 | Spårvägens Simförening | 31.99 | 1:08.22 | |||||
4 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 32.00 | 1:08.67 | |||||
5 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Upsala Simsällskap | 31.85 | 1:08.85 | |||||
6 | Andreas Edlund | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 32.19 | 1:09.25 | |||||
7 | Rickard Häggström | 1987 | Polisens IF | 32.69 | 1:09.64 | |||||
8 | Johan Vakoniemi | 1985 | Polisens IF | 32.88 | 1:10.51 | |||||
9 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.20 | 1:11.15 | |||||
10 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 32.98 | 1:11.42 | |||||
11 | Magnus Edlund | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 32.56 | 1:11.45 | |||||
12 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.19 | 1:12.16 | |||||
13 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.90 | 1:12.37 | |||||
14 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 33.98 | 1:14.29 | |||||
15 | Öystein Gaasvik | 1982 | Vestbyen IL | 34.50 | 1:14.64 | |||||
16 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.66 | 1:14.78 | |||||
17 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 34.87 | 1:14.95 | |||||
18 | Pontus Cederqvist | 1990 | Wisby Simsällskap | 33.89 | 1:15.43 | |||||
19 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.34 | 1:17.01 | |||||
20 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.62 | 1:17.48 | |||||
21 | Fredrik Fineman | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.38 | 1:17.69 | |||||
22 | Fredrik Carlson | 1991 | Täby Sim | 36.36 | 1:18.29 | |||||
23 | Mattias Berglund | 1990 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.03 | 1:19.12 | |||||
24 | David Urumovic | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.05 | 1:19.80 | |||||
25 | Calle Berg | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.23 | 1:20.25 | |||||
- | Jesper Kalldin | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Brian Martinez | 1991 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kristian Nygård | 1991 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 20, 100 m BRÖST PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 30.22 | 1:04.93 | |||||
2 | Erik Olsson | 1986 | Polisens IF | 30.20 | 1:05.29 | |||||
3 | Erik Trybom | 1984 | Spårvägens Simförening | 31.33 | 1:07.28 | |||||
4 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 31.58 | 1:07.62 | |||||
5 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Upsala Simsällskap | 31.25 | 1:08.27 | |||||
6 | Andreas Edlund | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 32.94 | 1:09.60 | |||||
7 | Magnus Edlund | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 33.05 | 1:10.95 | |||||
8 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.36 | 1:11.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 21 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 21, 50 m RYGG FL E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 40.27 | ||||||
2 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.98 | ||||||
3 | Vilma Sunding | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.05 | ||||||
4 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.12 | ||||||
5 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.60 | ||||||
6 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 44.57 | ||||||
7 | Ida Pettersson | 1999 | Polisens IF | 45.96 | ||||||
8 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.76 | ||||||
9 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.94 | ||||||
10 | Moa Callenmark | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 48.48 | ||||||
11 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.97 | ||||||
12 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 49.21 | ||||||
13 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.34 | ||||||
14 | Carolina Hagman | 1998 | Spårvägens Simförening | 50.66 | ||||||
15 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 51.14 | ||||||
16 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.35 | ||||||
17 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.98 | ||||||
18 | Amanda Eriksson | 1998 | Spårvägens Simförening | 52.28 | ||||||
19 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 52.36 | ||||||
20 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 52.98 | ||||||
21 | Emelie Karon Klefbom | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 53.21 | ||||||
22 | Sefanit Rezene | 1998 | Polisens IF | 53.26 | ||||||
23 | Veronica Dolan | 1998 | Polisens IF | 54.80 | ||||||
24 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 55.90 | ||||||
25 | Felicia Balczar | 2000 | Polisens IF | 57.14 | ||||||
26 | Sabina Cross | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 58.54 | ||||||
27 | Adela Touma | 1998 | Polisens IF | 1:04.48 | ||||||
- | Alice Eskiizmirliler | 1999 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Karin Melanoz | 1999 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Alem Hermella | 2000 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Carolina Duenas | 1999 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Mella Micael | 1998 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Hanna Macmahan | 1998 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Malin Ingvarsson | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Sandra Eisa Robdyee | 1999 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | Maja Gutell | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 21, 50 m RYGG FL E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 39.51 | ||||||
2 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.91 | ||||||
3 | Vilma Sunding | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.96 | ||||||
4 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 43.58 | ||||||
5 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 43.83 | ||||||
6 | Ida Pettersson | 1999 | Polisens IF | 44.48 | ||||||
7 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 44.65 | ||||||
8 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 22 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:33 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 22, 50 m RYGG PO E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 37.87 | ||||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 38.21 | ||||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.77 | ||||||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.90 | ||||||
5 | Viktor Bäckström | 1998 | Polisens IF | 43.00 | ||||||
6 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.73 | ||||||
7 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 44.73 | ||||||
8 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.94 | ||||||
9 | Simon Gippert | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.98 | ||||||
10 | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | 46.62 | ||||||
11 | Christian Norberg | 1998 | Polisens IF | 47.84 | ||||||
12 | Nicklas Eriksson | 1998 | Polisens IF | 48.58 | ||||||
13 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.63 | ||||||
14 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.31 | ||||||
15 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 51.00 | ||||||
16 | Adel Araya | 1998 | Polisens IF | 51.89 | ||||||
17 | Alex Peschel | 1998 | Spårvägens Simförening | 53.09 | ||||||
18 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 54.09 | ||||||
19 | Aeneas Andersson-Ljungkvi | 1999 | Spårvägens Simförening | 55.28 | ||||||
20 | Simon Dolan | 1998 | Polisens IF | 55.83 | ||||||
21 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 1:08.36 | ||||||
- | Fredrik Voigt | 1998 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Loke Mohlin | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Marcus Friberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 22, 50 m RYGG PO E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 37.34 | ||||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 37.78 | ||||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.76 | ||||||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.78 | ||||||
5 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.32 | ||||||
6 | Viktor Bäckström | 1998 | Polisens IF | 44.18 | ||||||
7 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 46.07 | ||||||
- | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 23 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 23, 100 m RYGG FL D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.48 | 1:14.43 | |||||
2 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 36.91 | 1:16.53 | |||||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.99 | 1:17.60 | |||||
4 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 37.00 | 1:17.95 | |||||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.65 | 1:18.25 | |||||
6 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.45 | 1:19.74 | |||||
7 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 39.06 | 1:20.58 | |||||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 39.59 | 1:21.02 | |||||
9 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 39.30 | 1:21.08 | |||||
10 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.82 | 1:22.28 | |||||
11 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.83 | 1:22.34 | |||||
12 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.93 | 1:22.58 | |||||
13 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.77 | 1:23.21 | |||||
14 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 40.38 | 1:23.35 | |||||
15 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 40.18 | 1:23.84 | |||||
16 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 41.06 | 1:23.94 | |||||
17 | Natalie Strömdahl | 1996 | Täby Sim | 39.92 | 1:24.03 | |||||
18 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.94 | 1:25.59 | |||||
19 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 41.34 | 1:25.76 | |||||
20 | Vera Green | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.75 | 1:26.26 | |||||
21 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.61 | 1:26.27 | |||||
22 | Anna Oscarsson | 1996 | Wisby Simsällskap | 41.50 | 1:26.34 | |||||
22 | Amanda Hedlund | 1997 | Polisens IF | 41.98 | 1:26.34 | |||||
24 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 42.38 | 1:26.35 | |||||
25 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.90 | 1:26.50 | |||||
26 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.54 | 1:26.52 | |||||
27 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 43.14 | 1:26.88 | |||||
28 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.92 | 1:27.22 | |||||
29 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.20 | 1:27.29 | |||||
30 | Ada Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 43.67 | 1:27.41 | |||||
31 | Caroline Magnenat | 1996 | Södertörns Simsällskap | 42.22 | 1:27.46 | |||||
32 | Ronja Thoresen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.90 | 1:27.52 | |||||
33 | Lisa Eklund | 1997 | Tyresö Simsällskap | 43.42 | 1:27.58 | |||||
34 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 43.14 | 1:27.66 | |||||
35 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.82 | 1:27.95 | |||||
36 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.85 | 1:28.16 | |||||
37 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.42 | 1:28.19 | |||||
38 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 43.41 | 1:28.27 | |||||
39 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.28 | 1:28.36 | |||||
40 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.98 | 1:28.86 | |||||
41 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 44.75 | 1:29.64 | |||||
42 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 44.28 | 1:29.83 | |||||
43 | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.98 | 1:30.01 | |||||
43 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 44.02 | 1:30.01 | |||||
45 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.79 | 1:30.02 | |||||
46 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 45.07 | 1:30.28 | |||||
47 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.21 | 1:30.30 | |||||
48 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.49 | 1:30.43 | |||||
49 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 43.69 | 1:30.70 | |||||
50 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 45.16 | 1:31.18 | |||||
51 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.28 | 1:31.25 | |||||
52 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 45.34 | 1:31.85 | |||||
53 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.89 | 1:31.87 | |||||
54 | Claudia Lienet | 1996 | Polisens IF | 43.93 | 1:32.17 | |||||
55 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 45.57 | 1:32.45 | |||||
56 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.39 | 1:32.65 | |||||
57 | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | 45.42 | 1:32.84 | |||||
58 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.82 | 1:32.85 | |||||
59 | Olivia Hagmansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 45.52 | 1:33.37 | |||||
60 | Lovisa Kastensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.37 | 1:33.47 | |||||
61 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.31 | 1:34.32 | |||||
62 | Alice Delfin | 1996 | Polisens IF | 44.84 | 1:34.60 | |||||
63 | Evelyn Hedkvist | 1996 | Kanaans Simsällskap | 45.49 | 1:35.11 | |||||
64 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 46.82 | 1:35.19 | |||||
65 | Josefine Gidlöf | 1997 | Polisens IF | 45.42 | 1:35.39 | |||||
66 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Polisens IF | 46.47 | 1:35.45 | |||||
67 | Selin Baser | 1996 | Polisens IF | 47.23 | 1:35.47 | |||||
68 | Ulrica Svensson | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 46.27 | 1:35.48 | |||||
69 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 46.88 | 1:36.71 | |||||
70 | Emelie Fransas-Mäkinen | 1997 | Tyresö Simsällskap | 47.48 | 1:37.51 | |||||
71 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 47.14 | 1:38.21 | |||||
72 | Marija Pajic | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 48.54 | 1:39.57 | |||||
73 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 49.97 | 1:39.65 | |||||
74 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 49.65 | 1:39.87 | |||||
75 | Julia Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 47.65 | 1:40.95 | |||||
76 | Julie Makosir | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 48.13 | 1:41.09 | |||||
76 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 49.63 | 1:41.09 | |||||
78 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 49.93 | 1:41.50 | |||||
79 | Isolde Mohlin | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.61 | 1:42.75 | |||||
80 | Olivia Diamanti Barredal | 1997 | Spårvägens Simförening | 49.38 | 1:43.04 | |||||
81 | Corall Brooker | 1997 | Tyresö Simsällskap | 49.07 | 1:43.24 | |||||
82 | Clara Olsson | 1997 | Spårvägens Simförening | 50.47 | 1:44.19 | |||||
83 | Vera Elm | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.90 | 1:45.05 | |||||
84 | Olesia Mikhaljovskaia | 1997 | Polisens IF | 52.69 | 1:46.47 | |||||
85 | Clara Wikström | 1997 | Spårvägens Simförening | 52.33 | 1:46.79 | |||||
86 | Ellinor Hagberg | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.28 | 1:47.21 | |||||
87 | Mariana Eisa Robdyee | 1996 | Polisens IF | 53.91 | 1:48.06 | |||||
88 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 52.55 | 1:49.00 | |||||
89 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 55.93 | 1:49.31 | |||||
90 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 53.59 | 1:50.03 | |||||
91 | Linda Thelenius | 1996 | Spårvägens Simförening | 52.64 | 1:51.16 | |||||
92 | Valeri Rose Villahermosa | 1997 | Polisens IF | 51.30 | 1:51.80 | |||||
93 | Amila Franca | 1996 | Spårvägens Simförening | 53.88 | 1:53.14 | |||||
94 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 55.20 | 1:53.86 | |||||
95 | Anna Tyburski | 1996 | Wisby Simsällskap | 57.11 | 1:56.80 | |||||
96 | Ida Boje | 1997 | Spårvägens Simförening | 56.30 | 2:00.11 | |||||
97 | Hanna Hansson | 1997 | Polisens IF | 1:00.98 | 2:01.38 | |||||
98 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:01.46 | 2:04.39 | |||||
- | Julia Krieger | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victoria Sönnerhed | 1996 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Ina Hallberg | 1997 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Nilofar Vakili | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Kim-Louise Nordbåge | 1997 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jocelyn Hultman | 1997 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Erika Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Andréa Friberg | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 23, 100 m RYGG FL D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.42 | 1:13.11 | |||||
2 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.95 | 1:17.13 | |||||
3 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 37.00 | 1:17.16 | |||||
4 | Karolina Näsén | 1996 | Simklubben Ägir | 37.91 | 1:18.82 | |||||
5 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.41 | 1:19.17 | |||||
6 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.91 | 1:20.29 | |||||
7 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 39.22 | 1:21.22 | |||||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 40.66 | 1:23.75 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 24 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 24, 100 m RYGG PO D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 36.02 | 1:14.69 | |||||
2 | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.15 | 1:16.47 | |||||
3 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 36.92 | 1:16.64 | |||||
4 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 38.12 | 1:19.39 | |||||
5 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.80 | 1:19.99 | |||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.83 | 1:20.93 | |||||
7 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.22 | 1:22.72 | |||||
8 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 41.16 | 1:22.93 | |||||
9 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 42.08 | 1:22.96 | |||||
10 | Kristoffer Rosmo | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.11 | 1:23.10 | |||||
11 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.15 | 1:23.14 | |||||
12 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.86 | 1:23.91 | |||||
13 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.78 | 1:24.52 | |||||
14 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.07 | 1:24.74 | |||||
15 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.13 | 1:25.07 | |||||
16 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 40.79 | 1:25.71 | |||||
17 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 42.08 | 1:25.91 | |||||
18 | Michael Speiner | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.33 | 1:25.99 | |||||
19 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.64 | 1:26.53 | |||||
20 | William Aldenberg-Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.82 | 1:26.60 | |||||
21 | Filip Wickman | 1997 | Täby Sim | 42.33 | 1:27.03 | |||||
22 | Patrik Aagesson | 1996 | Tyresö Simsällskap | 41.23 | 1:27.37 | |||||
23 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.73 | 1:27.72 | |||||
24 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 43.59 | 1:28.16 | |||||
25 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.43 | 1:29.07 | |||||
26 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.56 | 1:29.11 | |||||
27 | Julius Kruger | 1996 | Täby Sim | 42.26 | 1:29.79 | |||||
28 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 45.15 | 1:30.88 | |||||
29 | Elias Sjöblom | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 43.76 | 1:31.09 | |||||
30 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.98 | 1:32.69 | |||||
31 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 46.10 | 1:34.16 | |||||
32 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 45.56 | 1:34.22 | |||||
33 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.31 | 1:34.27 | |||||
34 | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | 46.62 | 1:35.37 | |||||
35 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.43 | 1:35.99 | |||||
36 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 47.60 | 1:37.07 | |||||
37 | Joakim Söderberg | 1997 | Polisens IF | 46.27 | 1:37.11 | |||||
38 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 46.42 | 1:37.49 | |||||
39 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.56 | 1:38.43 | |||||
40 | Jens Haraldsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.46 | 1:38.80 | |||||
41 | Marcus Svensson | 1997 | Polisens IF | 48.37 | 1:39.96 | |||||
42 | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | 48.93 | 1:40.14 | |||||
43 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 50.09 | 1:40.51 | |||||
44 | Stefan Mikaelsson | 1997 | Tyresö Simsällskap | 49.44 | 1:40.59 | |||||
45 | Erland Ekholm | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 48.33 | 1:40.81 | |||||
46 | Rasmus Larsson Damkier | 1996 | Simklubben Neptun | 48.81 | 1:40.83 | |||||
47 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 49.90 | 1:41.21 | |||||
48 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 49.31 | 1:42.71 | |||||
49 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 49.72 | 1:43.33 | |||||
50 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.60 | 1:44.76 | |||||
51 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 50.69 | 1:45.23 | |||||
52 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 50.38 | 1:45.33 | |||||
53 | Alexander Gabri | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 53.18 | 1:49.15 | |||||
54 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 54.57 | 1:53.86 | |||||
55 | Joel Severin | 1997 | Spårvägens Simförening | 54.44 | 1:57.09 | |||||
56 | Alexander Cornils | 1997 | Spårvägens Simförening | 56.74 | 1:58.41 | |||||
- | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Christian de Andrade | 1996 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Ahmed Nadim | 1996 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | David Wikström | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Stefan Eriksson | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Filip Alvgren | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Hampus Hjärtstam | 1997 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oskar Moberg | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Nebay Aray | 1997 | Polisens IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:58 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 24, 100 m RYGG PO D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 36.11 | 1:14.13 | |||||
2 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 36.73 | 1:16.89 | |||||
3 | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.23 | 1:17.90 | |||||
4 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 37.70 | 1:18.41 | |||||
5 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.33 | 1:18.74 | |||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.12 | 1:19.79 | |||||
7 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.69 | 1:23.50 | |||||
8 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 41.09 | 1:25.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 25 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 25, 100 m RYGG FL C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.80 | 1:09.85 | |||||
2 | Christine Ekman | 1994 | Polisens IF | 34.91 | 1:10.08 | |||||
3 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.93 | 1:10.47 | |||||
4 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.43 | 1:12.43 | |||||
5 | Andrine Davidsen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.64 | 1:12.68 | |||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.74 | 1:12.99 | |||||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.50 | 1:13.64 | |||||
8 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.14 | 1:13.81 | |||||
9 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 34.82 | 1:14.60 | |||||
10 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.00 | 1:15.44 | |||||
11 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 36.43 | 1:15.68 | |||||
12 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 37.21 | 1:16.39 | |||||
13 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.75 | 1:16.82 | |||||
14 | Isabelle Hajek | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.87 | 1:16.97 | |||||
15 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.43 | 1:17.52 | |||||
16 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.94 | 1:17.53 | |||||
17 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.37 | 1:18.08 | |||||
18 | Anna Karle | 1994 | Polisens IF | 38.25 | 1:18.27 | |||||
19 | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.53 | 1:18.43 | |||||
20 | Marie Carlsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.77 | 1:18.48 | |||||
21 | Sara Sundin | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.56 | 1:18.83 | |||||
22 | Matilda Englund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 39.14 | 1:19.20 | |||||
23 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 39.21 | 1:19.33 | |||||
24 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.89 | 1:19.94 | |||||
25 | Emma Nyberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | 38.92 | 1:20.17 | |||||
26 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 39.03 | 1:21.03 | |||||
27 | Nicita Forsblad | 1994 | Tyresö Simsällskap | 39.39 | 1:21.12 | |||||
28 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 39.09 | 1:21.19 | |||||
29 | Tina Johansson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 39.70 | 1:21.41 | |||||
30 | Tove Johansson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 39.59 | 1:21.43 | |||||
31 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 39.96 | 1:21.75 | |||||
32 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 40.20 | 1:22.55 | |||||
33 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 40.55 | 1:22.67 | |||||
33 | Nora Jansson | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.23 | 1:22.67 | |||||
35 | Emelie Remnebäck | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 39.85 | 1:22.81 | |||||
36 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 41.37 | 1:23.05 | |||||
37 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.54 | 1:23.14 | |||||
38 | Elisabeth Nilsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.91 | 1:23.52 | |||||
39 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 41.22 | 1:24.28 | |||||
40 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.30 | 1:24.64 | |||||
41 | Emma Skelander | 1994 | Täby Sim | 42.04 | 1:25.12 | |||||
42 | Sara Arpvall | 1995 | Polisens IF | 41.43 | 1:25.19 | |||||
43 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 39.93 | 1:25.44 | |||||
44 | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | 41.25 | 1:25.65 | |||||
45 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.19 | 1:26.03 | |||||
46 | Evelina Gölles | 1995 | Tyresö Simsällskap | 41.38 | 1:26.15 | |||||
47 | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | 42.06 | 1:26.75 | |||||
48 | Isabelle Lundström | 1995 | Väsby Simsällskap | 42.01 | 1:26.77 | |||||
49 | Johanna Hägg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 41.99 | 1:27.76 | |||||
50 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 41.07 | 1:27.77 | |||||
51 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 43.25 | 1:27.95 | |||||
52 | Emmy Persson | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.84 | 1:27.99 | |||||
53 | Wilma Nykvist | 1994 | Södertörns Simsällskap | 43.28 | 1:28.08 | |||||
54 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 42.70 | 1:28.53 | |||||
55 | Victoria Thörnqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 43.47 | 1:28.62 | |||||
56 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 43.05 | 1:28.75 | |||||
57 | Jessica Edwards | 1994 | Södertörns Simsällskap | 43.94 | 1:28.86 | |||||
58 | Olivia Andersson | 1995 | Väsby Simsällskap | 43.86 | 1:28.97 | |||||
59 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.26 | 1:29.26 | |||||
60 | Cecilia Berg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.99 | 1:29.64 | |||||
61 | Sara Svanström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 44.17 | 1:30.32 | |||||
62 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 45.36 | 1:31.57 | |||||
63 | Angelica Salomonsson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.19 | 1:31.89 | |||||
64 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.96 | 1:32.08 | |||||
65 | Johanna Jansson | 1995 | Spårvägens Simförening | 44.95 | 1:32.14 | |||||
66 | Klara Thorén | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 45.23 | 1:32.22 | |||||
67 | Hanna Linnea Bugge | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 45.67 | 1:33.78 | |||||
68 | Alexandra Zraly | 1995 | Tyresö Simsällskap | 45.72 | 1:33.91 | |||||
69 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 45.71 | 1:34.59 | |||||
70 | Lotte Emilie Hestad | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 46.90 | 1:34.68 | |||||
71 | Hilda Westberg | 1995 | Kanaans Simsällskap | 44.90 | 1:36.75 | |||||
72 | Sofia Hallbäck | 1995 | Spårvägens Simförening | 47.19 | 1:36.97 | |||||
73 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.31 | 1:38.66 | |||||
74 | Edith Sandström | 1995 | Wisby Simsällskap | 48.66 | 1:40.25 | |||||
75 | Sofia Danielsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 49.65 | 1:40.36 | |||||
76 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.50 | 1:44.09 | |||||
77 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 51.83 | 1:47.38 | |||||
78 | Ida Bejvel Eriksson | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 50.92 | 1:49.65 | |||||
79 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 55.80 | 1:55.22 | |||||
- | Catherine Irstad | 1994 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Tove Andersson-Lind | 1995 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 25, 100 m RYGG FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.45 | 1:08.19 | |||||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.46 | 1:09.11 | |||||
3 | Christine Ekman | 1994 | Polisens IF | 34.70 | 1:10.61 | |||||
4 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.16 | 1:11.77 | |||||
5 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.24 | 1:12.43 | |||||
6 | Andrine Davidsen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.46 | 1:12.71 | |||||
7 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 35.63 | 1:13.18 | |||||
8 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.73 | 1:13.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 26 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 26, 100 m RYGG PO C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.77 | 1:05.02 | |||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.18 | 1:06.22 | |||||
3 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 32.10 | 1:07.20 | |||||
4 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.96 | 1:07.45 | |||||
5 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.55 | 1:09.07 | |||||
6 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.17 | 1:10.88 | |||||
7 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 35.89 | 1:12.49 | |||||
8 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 35.24 | 1:12.53 | |||||
9 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.54 | 1:12.58 | |||||
10 | Benjamin Fredriksson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 37.05 | 1:14.28 | |||||
11 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.74 | 1:14.57 | |||||
12 | Pontus Palmborg | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.04 | 1:14.67 | |||||
13 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.05 | 1:14.88 | |||||
13 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.66 | 1:14.88 | |||||
15 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 35.52 | 1:15.02 | |||||
16 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 35.40 | 1:15.07 | |||||
17 | Peter Nordbåge | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.35 | 1:15.90 | |||||
18 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.34 | 1:16.42 | |||||
18 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.34 | 1:16.42 | |||||
20 | Conrad Hildebrant | 1995 | Polisens IF | 37.94 | 1:17.49 | |||||
21 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 38.02 | 1:17.50 | |||||
22 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.83 | 1:17.89 | |||||
23 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.89 | 1:18.90 | |||||
24 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.29 | 1:19.29 | |||||
25 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.39 | 1:19.32 | |||||
26 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.76 | 1:19.41 | |||||
27 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.51 | 1:19.45 | |||||
28 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 38.71 | 1:19.46 | |||||
29 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 39.25 | 1:20.02 | |||||
30 | Love Altin | 1995 | Polisens IF | 38.41 | 1:20.11 | |||||
31 | Christoffer Asplund | 1994 | Turebergs Simklubb | 38.97 | 1:20.66 | |||||
32 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 39.74 | 1:22.10 | |||||
33 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 39.43 | 1:22.20 | |||||
34 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 40.29 | 1:22.25 | |||||
35 | Ousama Cherif | 1994 | Polisens IF | 40.21 | 1:23.17 | |||||
36 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.26 | 1:23.58 | |||||
37 | Hugo Flytström | 1994 | Polisens IF | 38.97 | 1:23.64 | |||||
38 | Linus Wester | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 39.83 | 1:24.39 | |||||
39 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.12 | 1:24.73 | |||||
40 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 41.21 | 1:25.28 | |||||
41 | Didrik Nygård | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.93 | 1:25.82 | |||||
42 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.19 | 1:26.08 | |||||
43 | Carl Eliasson | 1995 | Tyresö Simsällskap | 40.94 | 1:26.19 | |||||
44 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 43.20 | 1:27.34 | |||||
45 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 42.27 | 1:27.39 | |||||
46 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 42.83 | 1:27.53 | |||||
47 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 44.27 | 1:28.13 | |||||
48 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 43.49 | 1:28.56 | |||||
49 | Christian Martins | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 45.47 | 1:31.81 | |||||
50 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.58 | 1:31.89 | |||||
51 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 43.98 | 1:33.29 | |||||
52 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 45.95 | 1:34.30 | |||||
53 | Pontus Brink | 1995 | Kanaans Simsällskap | 45.96 | 1:35.33 | |||||
54 | Herman Bergman | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 47.87 | 1:36.04 | |||||
55 | Simon Wasebrot | 1995 | Simklubben Neptun | 47.24 | 1:40.24 | |||||
56 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 47.33 | 1:41.40 | |||||
57 | Erik Lindberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 48.84 | 1:42.25 | |||||
- | Gard S. Myhre | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Åhlander | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Brink | 1995 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 26, 100 m RYGG PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.53 | 1:04.52 | |||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.92 | 1:05.84 | |||||
3 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.77 | 1:06.76 | |||||
4 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 32.97 | 1:07.08 | |||||
5 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.78 | 1:09.02 | |||||
6 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.69 | 1:11.81 | |||||
7 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 35.01 | 1:12.28 | |||||
8 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 35.65 | 1:12.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 27 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 27, 100 m RYGG FL B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 33.36 | 1:09.18 | |||||
2 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 33.51 | 1:09.61 | |||||
3 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 34.37 | 1:10.68 | |||||
4 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.14 | 1:12.05 | |||||
5 | Nanny Gahm-Strage | 1992 | Hemse Bollklubb | 34.99 | 1:12.28 | |||||
6 | Malin Hellström | 1992 | Spårvägens Simförening | 35.08 | 1:12.44 | |||||
7 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.53 | 1:12.94 | |||||
8 | Linda Olsson | 1992 | Tyresö Simsällskap | 35.39 | 1:13.09 | |||||
9 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 35.71 | 1:13.73 | |||||
10 | Pia Rønning | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.18 | 1:13.86 | |||||
11 | Emily Ho | 1992 | Täby Sim | 36.22 | 1:13.92 | |||||
12 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.12 | 1:13.97 | |||||
13 | Linnea Adenborg | 1992 | Polisens IF | 35.81 | 1:14.49 | |||||
14 | Madeleine Strömbäck | 1993 | Täby Sim | 37.06 | 1:14.66 | |||||
15 | Anna Wågström | 1993 | Tyresö Simsällskap | 35.83 | 1:14.88 | |||||
16 | Marieke Merkle | 1992 | Polisens IF | 36.83 | 1:16.13 | |||||
17 | Julia Höglund | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.35 | 1:16.70 | |||||
18 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 37.70 | 1:17.23 | |||||
19 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Polisens IF | 37.80 | 1:17.69 | |||||
20 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.48 | 1:18.24 | |||||
21 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.80 | 1:18.36 | |||||
22 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 38.49 | 1:18.56 | |||||
23 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 38.32 | 1:18.85 | |||||
24 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.13 | 1:19.15 | |||||
25 | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 38.58 | 1:19.19 | |||||
26 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.46 | 1:19.51 | |||||
27 | Malin Sundin | 1992 | Södertörns Simsällskap | 38.44 | 1:19.63 | |||||
28 | Sofie Jensen | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.34 | 1:19.74 | |||||
29 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 38.61 | 1:20.49 | |||||
30 | Nicole Kuba | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.27 | 1:20.61 | |||||
31 | Maren Elise Ruud | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.55 | 1:20.76 | |||||
32 | Caroline Krook | 1993 | Wisby Simsällskap | 38.89 | 1:20.86 | |||||
33 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 40.01 | 1:22.13 | |||||
34 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 40.30 | 1:22.56 | |||||
35 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 39.87 | 1:22.60 | |||||
36 | Kristin Marie Vala | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.08 | 1:22.83 | |||||
37 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 43.86 | 1:27.45 | |||||
38 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 41.99 | 1:27.48 | |||||
39 | Rebecka Lindberg | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 45.05 | 1:31.27 | |||||
40 | Emma Wall | 1993 | Spårvägens Simförening | 46.51 | 1:34.94 | |||||
- | Erika Eriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 27, 100 m RYGG FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 33.12 | 1:08.29 | |||||
2 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 33.03 | 1:08.87 | |||||
3 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 34.35 | 1:10.80 | |||||
4 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.93 | 1:11.32 | |||||
5 | Linda Olsson | 1992 | Tyresö Simsällskap | 35.61 | 1:12.38 | |||||
6 | Malin Hellström | 1992 | Spårvägens Simförening | 34.79 | 1:13.04 | |||||
7 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.17 | 1:13.29 | |||||
8 | Nanny Gahm-Strage | 1992 | Hemse Bollklubb | 35.41 | 1:13.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 28 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 28, 100 m RYGG PO B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.26 | 1:02.74 | |||||
2 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.34 | 1:04.23 | |||||
3 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.15 | 1:04.30 | |||||
3 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.25 | 1:04.30 | |||||
5 | Niklas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 31.30 | 1:04.63 | |||||
6 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 31.28 | 1:05.36 | |||||
7 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.73 | 1:06.12 | |||||
8 | Robert Häggström | 1993 | Polisens IF | 31.59 | 1:06.22 | |||||
9 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 32.78 | 1:06.48 | |||||
10 | Joakim Engqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.62 | 1:07.62 | |||||
11 | Filip Sancho Eriksson | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.54 | 1:08.06 | |||||
12 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.67 | 1:08.12 | |||||
13 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.74 | 1:08.24 | |||||
14 | Jakob Svensson | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.91 | 1:08.53 | |||||
15 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.23 | 1:08.84 | |||||
16 | Jakob Andersson | 1992 | Wisby Simsällskap | 33.45 | 1:09.48 | |||||
17 | Alex Olivecrona | 1993 | Polisens IF | 33.94 | 1:10.65 | |||||
18 | Nimer Hammoud | 1993 | Turebergs Simklubb | 34.40 | 1:10.67 | |||||
19 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.61 | 1:11.01 | |||||
20 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 34.76 | 1:11.18 | |||||
21 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 34.24 | 1:11.22 | |||||
22 | Johannes Henriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.51 | 1:11.65 | |||||
23 | Andreas Erichsen | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.42 | 1:13.09 | |||||
24 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 34.85 | 1:13.81 | |||||
25 | Marcus Lind | 1992 | Täby Sim | 35.35 | 1:13.83 | |||||
26 | Philip Söderström | 1993 | Wisby Simsällskap | 35.75 | 1:14.14 | |||||
27 | Jonathan Kamb | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.49 | 1:14.50 | |||||
28 | Daniel Carlson | 1993 | Täby Sim | 36.09 | 1:15.30 | |||||
29 | Sondre Kallhovd | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.29 | 1:15.41 | |||||
30 | Tor-Kristian Hilton | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.77 | 1:16.73 | |||||
31 | Henrik Hove | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.04 | 1:17.16 | |||||
32 | Jacob Uddin | 1993 | Wisby Simsällskap | 36.67 | 1:17.42 | |||||
33 | Martin Danielsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 38.04 | 1:18.24 | |||||
34 | Otis Ingelstam | 1993 | Kanaans Simsällskap | 40.13 | 1:24.39 | |||||
35 | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsällskap | 40.11 | 1:25.67 | |||||
36 | Alexander Marinko | 1993 | Södertörns Simsällskap | 42.39 | 1:26.93 | |||||
- | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Andreas Petersson | 1992 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Kalle Thunell | 1992 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Alexander Green | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Erik Welander | 1992 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linus Nord | 1993 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Tingström | 1993 | Hemse Bollklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 28, 100 m RYGG PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.35 | 1:03.42 | |||||
2 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 31.02 | 1:03.46 | |||||
3 | Niklas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 30.59 | 1:03.53 | |||||
4 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.41 | 1:05.42 | |||||
5 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 32.00 | 1:05.72 | |||||
6 | Joakim Engqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.19 | 1:06.25 | |||||
7 | Robert Häggström | 1993 | Polisens IF | 32.03 | 1:06.44 | |||||
- | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 29 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 29, 100 m RYGG FL A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägens Simförening | 30.96 | 1:03.48 | |||||
2 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 31.87 | 1:05.17 | |||||
3 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.35 | 1:06.98 | |||||
4 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 32.80 | 1:07.12 | |||||
5 | Irene Eriksson | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.28 | 1:08.67 | |||||
6 | Hanna Westrin | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 33.65 | 1:08.82 | |||||
7 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 33.34 | 1:09.82 | |||||
8 | Fanny Varga | 1990 | Täby Sim | 33.41 | 1:09.91 | |||||
9 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 34.35 | 1:10.69 | |||||
10 | Matilda Angberg | 1990 | Polisens IF | 34.07 | 1:10.70 | |||||
11 | Erika Engstrand | 1990 | Tyresö Simsällskap | 34.66 | 1:12.31 | |||||
12 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.25 | 1:12.66 | |||||
13 | Manuela Isacson | 1991 | Täby Sim | 35.33 | 1:12.86 | |||||
14 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 35.38 | 1:13.08 | |||||
15 | Jenny Melinder | 1990 | Spårvägens Simförening | 35.34 | 1:13.33 | |||||
16 | Ingrid Bratt | 1991 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.42 | 1:14.23 | |||||
17 | Jenny Svensson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.78 | 1:17.62 | |||||
18 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.43 | 1:17.66 | |||||
19 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 37.07 | 1:17.90 | |||||
20 | Hanna Autio | 1991 | Väsby Simsällskap | 39.45 | 1:20.52 | |||||
21 | Helen Nordin | 1990 | Wisby Simsällskap | 44.04 | 1:29.92 | |||||
22 | Anne-Mona Lindström | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.43 | 1:30.48 | |||||
23 | Amnelisa Grbic | 1991 | Väsby Simsällskap | 43.84 | 1:31.25 | |||||
- | Emelie Beckman | 1991 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mathilda Åström | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Helene Farrants | 1991 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 29, 100 m RYGG FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 31.21 | 1:04.47 | |||||
2 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 32.13 | 1:05.74 | |||||
3 | Irene Eriksson | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.83 | 1:05.88 | |||||
4 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.75 | 1:05.93 | |||||
5 | Hanna Westrin | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 32.65 | 1:07.28 | |||||
6 | Matilda Angberg | 1990 | Polisens IF | 34.02 | 1:10.74 | |||||
7 | Fanny Varga | 1990 | Täby Sim | 33.60 | 1:10.90 | |||||
8 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 34.34 | 1:12.09 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 30 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 30, 100 m RYGG PO A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 27.01 | 55.84 | |||||
2 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 29.04 | 59.76 | |||||
3 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 28.83 | 1:00.53 | |||||
4 | Magnus Edlund | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 29.68 | 1:01.07 | |||||
5 | Tobias Karlsson | 1991 | Turebergs Simklubb | 30.17 | 1:02.41 | |||||
6 | Henrik Eklöf | 1991 | Täby Sim | 30.73 | 1:04.07 | |||||
7 | Andreas Edlund | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 31.32 | 1:04.79 | |||||
7 | Benny Hesselgren | 1990 | Södertörns Simsällskap | 30.90 | 1:04.79 | |||||
9 | Matti Melin | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.62 | 1:05.13 | |||||
10 | Joel Strand | 1991 | Täby Sim | 30.58 | 1:05.72 | |||||
11 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 31.75 | 1:05.80 | |||||
12 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 31.05 | 1:06.30 | |||||
13 | Öystein Gaasvik | 1982 | Vestbyen IL | 31.69 | 1:06.68 | |||||
14 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.03 | 1:06.71 | |||||
15 | Mattias Berglund | 1990 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 32.65 | 1:08.18 | |||||
16 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.23 | 1:09.02 | |||||
17 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 33.96 | 1:09.80 | |||||
18 | Calle Berg | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.40 | 1:09.86 | |||||
19 | Fredrik Carlson | 1991 | Täby Sim | 34.47 | 1:11.06 | |||||
20 | Kristian Nygård | 1991 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.96 | 1:11.43 | |||||
21 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.69 | 1:12.34 | |||||
22 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.65 | 1:13.54 | |||||
23 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.59 | 1:14.61 | |||||
24 | Patrik Teut | 1986 | Polisens IF | 36.60 | 1:15.51 | |||||
25 | Pontus Cederqvist | 1990 | Wisby Simsällskap | 38.66 | 1:20.01 | |||||
- | Andreas Westlund | 1990 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Jura Rahim | 1991 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Tom Thomasson | 1990 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joakim Bäck | 1991 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 30, 100 m RYGG PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 26.67 | 54.83 | |||||
2 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 27.71 | 57.95 | |||||
3 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 28.03 | 58.09 | |||||
4 | Magnus Edlund | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 28.91 | 1:00.38 | |||||
5 | Tobias Karlsson | 1991 | Turebergs Simklubb | 30.60 | 1:02.49 | |||||
6 | Henrik Eklöf | 1991 | Täby Sim | 31.23 | 1:04.79 | |||||
7 | Matti Melin | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.92 | 1:05.66 | |||||
8 | Benny Hesselgren | 1990 | Södertörns Simsällskap | 31.21 | 1:06.02 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 31 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 31, 100 m FJÄRIL FL C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 33.05 | 1:09.70 | |||||
2 | Malin Blomkvist | 1994 | Polisens IF | 33.56 | 1:11.34 | |||||
3 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.92 | 1:12.14 | |||||
4 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.42 | 1:12.55 | |||||
5 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 33.72 | 1:12.83 | |||||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 35.19 | 1:14.30 | |||||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.64 | 1:14.95 | |||||
8 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.65 | 1:15.85 | |||||
9 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.70 | 1:16.09 | |||||
10 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.24 | 1:16.10 | |||||
11 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.92 | 1:16.21 | |||||
12 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.81 | 1:16.52 | |||||
13 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 35.82 | 1:16.74 | |||||
14 | Marlene Wardle Edkvist | 1995 | Simklubben Neptun | 34.63 | 1:16.75 | |||||
15 | Lovisa Malmberg | 1995 | Simklubben Neptun | 36.30 | 1:16.78 | |||||
16 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.57 | 1:17.75 | |||||
17 | Heidi Louise Audne | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.31 | 1:18.12 | |||||
18 | Linn Söderberg | 1994 | Polisens IF | 36.68 | 1:18.26 | |||||
19 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 36.69 | 1:18.80 | |||||
20 | Andrine Davidsen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.93 | 1:19.39 | |||||
21 | Hannah Walsh | 1994 | Polisens IF | 36.43 | 1:19.91 | |||||
22 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 36.41 | 1:20.18 | |||||
23 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 35.94 | 1:20.66 | |||||
24 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 37.09 | 1:21.05 | |||||
25 | Anna-Cecilia Lundström | 1994 | Täby Sim | 36.55 | 1:21.70 | |||||
26 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.34 | 1:22.36 | |||||
27 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 38.70 | 1:23.55 | |||||
28 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.26 | 1:23.70 | |||||
29 | Nicita Forsblad | 1994 | Tyresö Simsällskap | 37.78 | 1:23.88 | |||||
29 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.52 | 1:23.88 | |||||
31 | Sofia Bergkvist | 1995 | Polisens IF | 39.74 | 1:24.26 | |||||
32 | Isabelle Hajek | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.26 | 1:24.48 | |||||
33 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.01 | 1:24.62 | |||||
34 | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.76 | 1:25.15 | |||||
35 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 40.79 | 1:25.18 | |||||
36 | Sara Sundin | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.67 | 1:25.79 | |||||
37 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 40.38 | 1:27.25 | |||||
38 | Victoria Thörnqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 40.44 | 1:27.26 | |||||
39 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.84 | 1:27.46 | |||||
40 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 40.11 | 1:27.63 | |||||
41 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.30 | 1:29.09 | |||||
42 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 40.56 | 1:29.33 | |||||
43 | Jessica Edwards | 1994 | Södertörns Simsällskap | 40.67 | 1:29.48 | |||||
44 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.89 | 1:29.92 | |||||
45 | Sara Svanström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 42.10 | 1:30.23 | |||||
46 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.10 | 1:31.94 | |||||
47 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.35 | 1:32.45 | |||||
48 | Emelie Remnebäck | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 41.63 | 1:32.47 | |||||
49 | Angelica Salomonsson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.07 | 1:32.86 | |||||
50 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.12 | 1:32.96 | |||||
51 | Katarina Berglund | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 42.94 | 1:33.50 | |||||
52 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 43.16 | 1:36.32 | |||||
53 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.90 | 1:37.80 | |||||
54 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.78 | 1:47.99 | |||||
55 | Sofia Hallbäck | 1995 | Spårvägens Simförening | 51.75 | 1:54.09 | |||||
- | Elin Andresen | 1994 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Leed | 1994 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Linnea Bugge | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Lotte Emilie Hestad | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sofia Danielsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 31, 100 m FJÄRIL FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 32.49 | 1:09.38 | |||||
2 | Malin Blomkvist | 1994 | Polisens IF | 33.19 | 1:11.20 | |||||
3 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 32.68 | 1:11.66 | |||||
4 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.75 | 1:12.05 | |||||
5 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.65 | 1:12.74 | |||||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.37 | 1:13.10 | |||||
7 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 34.27 | 1:14.76 | |||||
8 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.74 | 1:15.43 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 32 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:54 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 32, 100 m FJÄRIL PO C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 30.09 | 1:05.90 | |||||
2 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.03 | 1:06.47 | |||||
3 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.65 | 1:07.51 | |||||
4 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.57 | 1:09.39 | |||||
5 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.90 | 1:09.49 | |||||
6 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.84 | 1:11.28 | |||||
7 | Conrad Hildebrant | 1995 | Polisens IF | 33.70 | 1:11.89 | |||||
8 | Benjamin Fredriksson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.80 | 1:12.50 | |||||
9 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.12 | 1:13.66 | |||||
10 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.19 | 1:14.09 | |||||
11 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.89 | 1:15.44 | |||||
12 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.83 | 1:15.68 | |||||
13 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 35.53 | 1:15.70 | |||||
14 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.57 | 1:16.40 | |||||
15 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 35.36 | 1:16.41 | |||||
16 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.15 | 1:17.21 | |||||
17 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 35.71 | 1:17.33 | |||||
18 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 36.07 | 1:17.75 | |||||
19 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 36.21 | 1:18.43 | |||||
20 | Pontus Palmborg | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.34 | 1:18.49 | |||||
21 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 36.54 | 1:21.45 | |||||
22 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 39.22 | 1:23.48 | |||||
23 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.18 | 1:23.59 | |||||
24 | Love Altin | 1995 | Polisens IF | 37.94 | 1:23.90 | |||||
25 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.08 | 1:23.99 | |||||
26 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 38.73 | 1:25.74 | |||||
27 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.53 | 1:25.92 | |||||
28 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 38.35 | 1:26.28 | |||||
29 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 37.59 | 1:26.57 | |||||
30 | Didrik Nygård | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.06 | 1:26.80 | |||||
31 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 39.16 | 1:27.06 | |||||
32 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 39.08 | 1:28.25 | |||||
33 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 40.09 | 1:29.13 | |||||
34 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.99 | 1:29.33 | |||||
34 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 40.09 | 1:29.33 | |||||
36 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.38 | 1:32.66 | |||||
37 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 40.15 | 1:33.54 | |||||
38 | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 40.99 | 1:34.82 | |||||
39 | Viktor Djurdjevic | 1994 | Polisens IF | 42.65 | 1:36.17 | |||||
- | Ousama Cherif | 1994 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linus Wester | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 32, 100 m FJÄRIL PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 28.69 | 1:03.37 | |||||
2 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.35 | 1:07.12 | |||||
3 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.10 | 1:08.31 | |||||
4 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.36 | 1:08.54 | |||||
5 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.59 | 1:10.11 | |||||
6 | Benjamin Fredriksson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.35 | 1:11.91 | |||||
7 | Conrad Hildebrant | 1995 | Polisens IF | 33.54 | 1:12.24 | |||||
8 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.17 | 1:14.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 33 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 33, 100 m FJÄRIL FL B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 30.84 | 1:06.93 | |||||
2 | Therese Nord | 1993 | Järfälla Simsällskap | 31.30 | 1:07.66 | |||||
3 | Cecilia Baron | 1992 | Järfälla Simsällskap | 31.99 | 1:08.02 | |||||
4 | Kajsa Nyström | 1992 | Simklubben Neptun | 31.44 | 1:08.77 | |||||
5 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 31.80 | 1:11.43 | |||||
6 | Madeleine Forsgren | 1993 | Järfälla Simsällskap | 33.33 | 1:12.11 | |||||
7 | Nanny Gahm-Strage | 1992 | Hemse Bollklubb | 33.73 | 1:13.10 | |||||
8 | Linnea Olofsson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 33.84 | 1:13.18 | |||||
9 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.42 | 1:13.29 | |||||
10 | Pia Rønning | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.17 | 1:13.92 | |||||
11 | Nicole Thulin | 1992 | Polisens IF | 34.83 | 1:14.93 | |||||
12 | Nohadra Heido | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.94 | 1:15.39 | |||||
13 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.28 | 1:16.13 | |||||
14 | Veronika Feldwisch | 1992 | Tyresö Simsällskap | 35.52 | 1:16.83 | |||||
15 | Anna Wågström | 1993 | Tyresö Simsällskap | 34.76 | 1:17.30 | |||||
16 | Sofie Jensen | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.13 | 1:17.40 | |||||
17 | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.97 | 1:17.70 | |||||
18 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 36.16 | 1:18.50 | |||||
19 | Maren Elise Ruud | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.66 | 1:19.42 | |||||
20 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 35.33 | 1:19.43 | |||||
21 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.01 | 1:19.49 | |||||
22 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 35.69 | 1:19.85 | |||||
23 | Sanna Lindstrand | 1993 | Simklubben Neptun | 37.16 | 1:20.61 | |||||
24 | Malin Wallmon | 1992 | Täby Sim | 37.90 | 1:23.25 | |||||
25 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 39.37 | 1:23.30 | |||||
26 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 38.98 | 1:23.68 | |||||
27 | Hanna Nordin von Platen | 1993 | Södertörns Simsällskap | 37.51 | 1:24.15 | |||||
28 | Emma Wall | 1993 | Spårvägens Simförening | 37.91 | 1:24.25 | |||||
29 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 38.29 | 1:24.76 | |||||
- | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Denize Eskiizmirliler | 1993 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Sofia Sjöblom | 1993 | Älvsjö AIK Fritid | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 33, 100 m FJÄRIL FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 31.17 | 1:07.58 | |||||
2 | Kajsa Nyström | 1992 | Simklubben Neptun | 31.78 | 1:07.67 | |||||
3 | Linnea Olofsson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 34.08 | 1:12.47 | |||||
4 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 32.49 | 1:12.75 | |||||
5 | Nanny Gahm-Strage | 1992 | Hemse Bollklubb | 33.64 | 1:13.20 | |||||
6 | Pia Rønning | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.31 | 1:13.42 | |||||
7 | Nicole Thulin | 1992 | Polisens IF | 34.87 | 1:14.53 | |||||
8 | Nohadra Heido | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.47 | 1:15.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 34 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 34, 100 m FJÄRIL PO B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Jesper Björk | 1993 | Järfälla Simsällskap | 28.10 | 1:00.07 | |||||
2 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 27.83 | 1:00.44 | |||||
3 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.38 | 1:00.50 | |||||
4 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 28.86 | 1:02.29 | |||||
5 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.02 | 1:02.62 | |||||
6 | Filip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.83 | 1:02.74 | |||||
7 | Fabian Modin | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.27 | 1:03.64 | |||||
8 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.74 | 1:04.72 | |||||
9 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 30.29 | 1:04.77 | |||||
10 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.30 | 1:04.85 | |||||
11 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.48 | 1:06.35 | |||||
12 | James Watson | 1992 | Simklubben Neptun | 30.95 | 1:07.36 | |||||
13 | Joel Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.18 | 1:07.80 | |||||
14 | Kristian Persson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.43 | 1:07.96 | |||||
15 | Robert Häggström | 1993 | Polisens IF | 30.07 | 1:08.52 | |||||
16 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Polisens IF | 31.73 | 1:08.60 | |||||
17 | Harald Olsson | 1992 | Täby Sim | 31.24 | 1:09.87 | |||||
18 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.68 | 1:09.94 | |||||
19 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 31.89 | 1:09.95 | |||||
20 | Hampus Widmark | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.47 | 1:10.07 | |||||
21 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 32.91 | 1:10.23 | |||||
22 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 32.71 | 1:10.75 | |||||
23 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.88 | 1:13.72 | |||||
24 | Jonathan Kamb | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.02 | 1:14.41 | |||||
25 | Jacob Uddin | 1993 | Wisby Simsällskap | 32.89 | 1:15.10 | |||||
26 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.75 | 1:15.57 | |||||
27 | Niklas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 34.47 | 1:15.89 | |||||
28 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.08 | 1:18.13 | |||||
29 | Jakob Andersson | 1992 | Wisby Simsällskap | 35.08 | 1:18.15 | |||||
30 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.05 | 1:18.83 | |||||
31 | Daniel Carlson | 1993 | Täby Sim | 34.95 | 1:19.96 | |||||
32 | Alexander Marinko | 1993 | Södertörns Simsällskap | 36.74 | 1:21.34 | |||||
33 | Emil Tingström | 1993 | Hemse Bollklubb | 35.45 | 1:22.06 | |||||
34 | Henrik Hove | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 36.78 | 1:22.96 | |||||
35 | Martin Danielsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 38.34 | 1:23.63 | |||||
36 | Viktor Borg | 1993 | Hemse Bollklubb | 38.49 | 1:28.22 | |||||
- | Jonathan Granado-Persson | 1992 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 34, 100 m FJÄRIL PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 27.89 | 59.45 | |||||
2 | Filip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.29 | 1:01.07 | |||||
3 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 28.34 | 1:01.37 | |||||
4 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.01 | 1:01.59 | |||||
5 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 29.30 | 1:03.87 | |||||
6 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.76 | 1:04.25 | |||||
7 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.06 | 1:04.68 | |||||
8 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.66 | 1:05.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 35 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 35, 100 m FJÄRIL FL A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 28.81 | 1:03.35 | |||||
2 | Stina Gardell | 1990 | Spårvägens Simförening | 29.48 | 1:03.49 | |||||
3 | Josefina Lockner | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 29.96 | 1:03.87 | |||||
4 | Sofie Gardell | 1986 | Spårvägens Simförening | 29.87 | 1:04.34 | |||||
5 | Cornelia Hanes | 1989 | Täby Sim | 30.50 | 1:04.72 | |||||
6 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 30.46 | 1:05.59 | |||||
7 | Cecilia Malmgren | 1989 | Spårvägens Simförening | 30.32 | 1:06.01 | |||||
8 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.67 | 1:07.67 | |||||
9 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 31.98 | 1:07.81 | |||||
10 | Malin Hofstedt | 1991 | Järfälla Simsällskap | 31.26 | 1:07.84 | |||||
11 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 31.27 | 1:07.92 | |||||
12 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.77 | 1:09.26 | |||||
13 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 32.76 | 1:09.42 | |||||
14 | Alexandra Jerresand | 1991 | Täby Sim | 31.32 | 1:10.18 | |||||
15 | Anna Stenkula | 1991 | Polisens IF | 32.20 | 1:10.24 | |||||
16 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 31.98 | 1:10.47 | |||||
17 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 33.22 | 1:11.89 | |||||
18 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 33.75 | 1:13.64 | |||||
19 | Randi Gaasvik | 1987 | Vestbyen IL | 33.54 | 1:14.63 | |||||
20 | Helen Wedberg | 1990 | Tyresö Simsällskap | 34.06 | 1:14.83 | |||||
21 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.64 | 1:15.04 | |||||
22 | Pernilla Lundin | 1991 | Spårvägens Simförening | 32.95 | 1:15.14 | |||||
23 | Erika Engstrand | 1990 | Tyresö Simsällskap | 34.73 | 1:16.64 | |||||
24 | Ingrid Bratt | 1991 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.42 | 1:19.06 | |||||
25 | Helene Farrants | 1991 | Södertörns Simsällskap | 38.60 | 1:23.97 | |||||
26 | Nathalie Kasprzak | 1991 | Södertörns Simsällskap | 38.51 | 1:24.56 | |||||
27 | Malin Ekström | 1991 | Södertörns Simsällskap | 39.22 | 1:25.21 | |||||
28 | Helen Nordin | 1990 | Wisby Simsällskap | 38.91 | 1:29.60 | |||||
- | Johanna Gustafsson | 1990 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 35, 100 m FJÄRIL FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sofie Gardell | 1986 | Spårvägens Simförening | 28.76 | 1:01.89 | |||||
2 | Josefina Lockner | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 29.70 | 1:04.14 | |||||
3 | Cornelia Hanes | 1989 | Täby Sim | 30.14 | 1:05.02 | |||||
4 | Cecilia Malmgren | 1989 | Spårvägens Simförening | 30.60 | 1:05.40 | |||||
5 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 31.32 | 1:07.17 | |||||
6 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 31.78 | 1:07.19 | |||||
7 | Alexandra Jerresand | 1991 | Täby Sim | 31.22 | 1:09.41 | |||||
8 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.25 | 1:10.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 36 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 15 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 36, 100 m FJÄRIL PO A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Andreas Edlund | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 26.78 | 56.91 | |||||
2 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 26.95 | 57.25 | |||||
3 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 27.04 | 57.93 | |||||
4 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Polisens IF | 27.04 | 58.38 | |||||
5 | Mikael Gerlach | 1984 | Sundsvalls Simsällskap | 27.60 | 58.79 | |||||
6 | Öystein Gaasvik | 1982 | Vestbyen IL | 27.46 | 59.52 | |||||
7 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.03 | 59.59 | |||||
8 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 27.91 | 59.88 | |||||
9 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 27.89 | 1:00.04 | |||||
10 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 28.25 | 1:01.37 | |||||
11 | Rickard Häggström | 1987 | Polisens IF | 27.76 | 1:01.65 | |||||
12 | Johan Vakoniemi | 1985 | Polisens IF | 28.44 | 1:01.80 | |||||
13 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 27.86 | 1:01.94 | |||||
14 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 27.92 | 1:01.95 | |||||
15 | Erik Trybom | 1984 | Spårvägens Simförening | 29.11 | 1:02.46 | |||||
16 | Niklas Jonsson | 1988 | Polisens IF | 29.59 | 1:03.52 | |||||
17 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.66 | 1:03.55 | |||||
18 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.35 | 1:03.68 | |||||
19 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.60 | 1:03.88 | |||||
20 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 29.40 | 1:04.02 | |||||
21 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 29.95 | 1:04.04 | |||||
22 | Jura Rahim | 1991 | Spårvägens Simförening | 29.25 | 1:04.92 | |||||
23 | Anton Ekhult | 1991 | Polisens IF | 30.78 | 1:05.13 | |||||
24 | Magnus Edlund | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 28.97 | 1:05.18 | |||||
25 | Mattias Berglund | 1990 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 29.95 | 1:05.44 | |||||
26 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 30.03 | 1:05.91 | |||||
27 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 30.54 | 1:06.70 | |||||
28 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 29.58 | 1:07.23 | |||||
29 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.37 | 1:07.85 | |||||
30 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 30.45 | 1:08.28 | |||||
31 | Olof Thorén | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 30.23 | 1:08.54 | |||||
32 | Patrik Teut | 1986 | Polisens IF | 31.92 | 1:09.81 | |||||
33 | Pontus Cederqvist | 1990 | Wisby Simsällskap | 32.11 | 1:10.22 | |||||
34 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 32.94 | 1:10.56 | |||||
35 | Kristian Nygård | 1991 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.05 | 1:11.69 | |||||
36 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.24 | 1:17.79 | |||||
- | David Urumovic | 1991 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.13 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 36, 100 m FJÄRIL PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Konstantin Sundin | 1987 | Spårvägens Simförening | 26.53 | 56.39 | |||||
2 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 26.52 | 57.04 | |||||
3 | Andreas Edlund | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 27.15 | 57.31 | |||||
4 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.75 | 58.89 | |||||
5 | Tim Andersson-Lind | 1989 | Polisens IF | 27.19 | 59.09 | |||||
6 | Mikael Gerlach | 1984 | Sundsvalls Simsällskap | 27.18 | 59.12 | |||||
7 | Öystein Gaasvik | 1982 | Vestbyen IL | 27.65 | 59.45 | |||||
8 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 28.34 | 1:00.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 37 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 37, 50 m FJÄRIL FL E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 37.00 | ||||||
2 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 37.83 | ||||||
3 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.85 | ||||||
4 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 43.57 | ||||||
5 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 44.05 | ||||||
6 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.73 | ||||||
7 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 44.92 | ||||||
8 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.83 | ||||||
9 | Hanna Åhlander | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.20 | ||||||
10 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 49.19 | ||||||
11 | Vilma Sunding | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 50.38 | ||||||
12 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 51.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 37, 50 m FJÄRIL FL E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 36.42 | ||||||
2 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 37.89 | ||||||
3 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 43.31 | ||||||
4 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.34 | ||||||
5 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.46 | ||||||
6 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 44.53 | ||||||
7 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 45.27 | ||||||
8 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 47.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 38 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:05 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 38, 50 m FJÄRIL PO E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 36.95 | ||||||
2 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 37.54 | ||||||
3 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 40.25 | ||||||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.92 | ||||||
5 | Christian Norberg | 1998 | Polisens IF | 43.39 | ||||||
6 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.77 | ||||||
7 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 47.90 | ||||||
8 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 48.09 | ||||||
- | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 38, 50 m FJÄRIL PO E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 36.92 | ||||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 37.11 | ||||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 38.52 | ||||||
4 | Christian Norberg | 1998 | Polisens IF | 42.90 | ||||||
5 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 44.89 | ||||||
6 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.67 | ||||||
7 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 47.50 | ||||||
8 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 51.23 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 39 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:17 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 39, 100 m FJÄRIL FL D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 34.07 | 1:12.13 | |||||
2 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.62 | 1:14.71 | |||||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.30 | 1:18.29 | |||||
4 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.19 | 1:19.65 | |||||
5 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.53 | 1:22.31 | |||||
6 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 37.84 | 1:22.75 | |||||
7 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.39 | 1:23.37 | |||||
8 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.71 | 1:23.85 | |||||
9 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 39.17 | 1:24.12 | |||||
10 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.31 | 1:24.39 | |||||
11 | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.08 | 1:24.41 | |||||
12 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 39.88 | 1:24.65 | |||||
13 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.82 | 1:26.86 | |||||
14 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 40.66 | 1:27.36 | |||||
15 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 40.72 | 1:27.59 | |||||
16 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.18 | 1:29.60 | |||||
17 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 41.39 | 1:29.61 | |||||
18 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 41.03 | 1:31.06 | |||||
19 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.59 | 1:32.16 | |||||
20 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.21 | 1:32.27 | |||||
21 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 42.87 | 1:32.44 | |||||
22 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.05 | 1:32.69 | |||||
23 | Kajsa Leed | 1996 | Väsby Simsällskap | 43.66 | 1:32.97 | |||||
24 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Polisens IF | 43.58 | 1:34.23 | |||||
25 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.31 | 1:35.49 | |||||
26 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.00 | 1:36.50 | |||||
27 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 44.06 | 1:36.52 | |||||
28 | Erika Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 44.24 | 1:37.66 | |||||
29 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.03 | 1:37.89 | |||||
30 | Lisa Eklund | 1997 | Tyresö Simsällskap | 43.60 | 1:38.45 | |||||
31 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.69 | 1:39.85 | |||||
32 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.60 | 1:40.01 | |||||
33 | Vera Green | 1996 | Spårvägens Simförening | 44.78 | 1:41.74 | |||||
34 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 47.65 | 1:42.33 | |||||
35 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.95 | 1:44.91 | |||||
36 | Ada Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 47.86 | 1:45.71 | |||||
37 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.10 | 1:45.99 | |||||
38 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 49.93 | 1:49.63 | |||||
39 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 52.15 | 1:58.21 | |||||
- | Karin Johansson | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Daniela Pavicevic | 1997 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Cecilia Chatelain | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ronja Thoresen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | DNF | ||||||
- | Emelie Fransas-Mäkinen | 1997 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 39, 100 m FJÄRIL FL D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 33.21 | 1:11.98 | |||||
2 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.44 | 1:16.65 | |||||
3 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.16 | 1:16.83 | |||||
4 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.86 | 1:19.20 | |||||
5 | Elsa Arksand | 1996 | Täby Sim | 36.87 | 1:19.63 | |||||
6 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.70 | 1:23.01 | |||||
7 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.59 | 1:25.03 | |||||
- | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 40 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 40, 100 m FJÄRIL PO D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 32.84 | 1:12.49 | |||||
2 | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.67 | 1:16.15 | |||||
3 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.99 | 1:18.60 | |||||
4 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 37.34 | 1:22.36 | |||||
5 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.85 | 1:24.07 | |||||
6 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 37.19 | 1:24.39 | |||||
7 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.31 | 1:25.83 | |||||
8 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 38.97 | 1:25.91 | |||||
9 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 39.46 | 1:27.19 | |||||
10 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.42 | 1:28.49 | |||||
11 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 41.39 | 1:28.97 | |||||
12 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.63 | 1:29.21 | |||||
13 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 40.56 | 1:29.49 | |||||
14 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.60 | 1:30.87 | |||||
15 | Filip Wickman | 1997 | Täby Sim | 42.66 | 1:32.41 | |||||
16 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.62 | 1:32.47 | |||||
17 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.14 | 1:32.90 | |||||
18 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.23 | 1:36.01 | |||||
19 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.68 | 1:37.02 | |||||
20 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 45.02 | 1:38.76 | |||||
21 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.59 | 1:46.04 | |||||
- | Joakim Söderberg | 1997 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 40, 100 m FJÄRIL PO D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 32.60 | 1:11.49 | |||||
2 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.46 | 1:18.41 | |||||
3 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 36.08 | 1:20.14 | |||||
4 | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.91 | 1:20.28 | |||||
5 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.00 | 1:23.96 | |||||
6 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 38.53 | 1:24.38 | |||||
7 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 39.42 | 1:25.60 | |||||
- | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 41 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:59 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 41, 100 m FRITT FL C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.95 | 1:02.17 | |||||
2 | Christine Ekman | 1994 | Polisens IF | 30.39 | 1:02.55 | |||||
3 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 29.79 | 1:02.97 | |||||
4 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 30.42 | 1:03.03 | |||||
5 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 30.95 | 1:03.52 | |||||
6 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.50 | 1:03.55 | |||||
7 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.36 | 1:04.82 | |||||
8 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 31.52 | 1:04.97 | |||||
9 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.33 | 1:05.08 | |||||
10 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 31.11 | 1:05.27 | |||||
11 | Marie Carlsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.84 | 1:05.37 | |||||
12 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.92 | 1:05.41 | |||||
13 | Eirin Jakobsen Avlund | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.62 | 1:05.60 | |||||
14 | Petra Johansson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.47 | 1:05.82 | |||||
15 | Linnea Rydberg | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.17 | 1:06.01 | |||||
16 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.78 | 1:06.33 | |||||
17 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.08 | 1:06.42 | |||||
18 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.03 | 1:06.50 | |||||
19 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.44 | 1:06.85 | |||||
20 | Andrine Davidsen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.19 | 1:07.14 | |||||
20 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 32.28 | 1:07.14 | |||||
22 | Hannah Walsh | 1994 | Polisens IF | 32.38 | 1:07.28 | |||||
23 | Sara Eklund | 1995 | Tyresö Simsällskap | 32.50 | 1:07.47 | |||||
24 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 32.94 | 1:07.48 | |||||
25 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.40 | 1:07.98 | |||||
26 | Anna Karle | 1994 | Polisens IF | 33.55 | 1:08.07 | |||||
27 | Sara Sangfelt | 1995 | Täby Sim | 31.78 | 1:08.41 | |||||
28 | Lovisa Malmberg | 1995 | Simklubben Neptun | 33.74 | 1:08.61 | |||||
29 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 32.81 | 1:08.81 | |||||
30 | Isabelle Lundström | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.84 | 1:09.13 | |||||
31 | Elin Tinge | 1995 | Wisby Simsällskap | 32.99 | 1:09.36 | |||||
32 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.73 | 1:09.42 | |||||
33 | Jennifer Ulmgren | 1995 | Täby Sim | 33.04 | 1:09.47 | |||||
34 | Emma Bärnau | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.26 | 1:09.62 | |||||
35 | Nicita Forsblad | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.04 | 1:09.64 | |||||
36 | Ellinor Nyman | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.12 | 1:09.69 | |||||
37 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.44 | 1:09.74 | |||||
38 | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.46 | 1:09.84 | |||||
39 | Linn Söderberg | 1994 | Polisens IF | 33.40 | 1:09.89 | |||||
40 | Sara Nyström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 33.09 | 1:09.90 | |||||
41 | Heidi Louise Audne | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.48 | 1:10.10 | |||||
42 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.79 | 1:10.36 | |||||
43 | Sara Sundin | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.41 | 1:10.41 | |||||
44 | Victoria Thörnqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 33.84 | 1:10.46 | |||||
44 | Malin Blomkvist | 1994 | Polisens IF | 32.67 | 1:10.46 | |||||
46 | Tove Johansson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.23 | 1:10.47 | |||||
47 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 34.04 | 1:10.52 | |||||
48 | Tina Johansson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.78 | 1:10.78 | |||||
49 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.45 | 1:11.03 | |||||
50 | Marina Hedberg | 1994 | Simklubben Neptun | 32.97 | 1:11.13 | |||||
51 | Hanna Kaskal | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.93 | 1:11.55 | |||||
52 | Elisabeth Nilsen | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.92 | 1:11.76 | |||||
53 | Sara Arpvall | 1995 | Polisens IF | 34.37 | 1:12.38 | |||||
54 | Matilda Englund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 35.42 | 1:12.49 | |||||
55 | Sofia Sandholm | 1995 | Täby Sim | 34.57 | 1:12.74 | |||||
56 | Emmeli Hansson | 1995 | Polisens IF | 34.88 | 1:12.88 | |||||
57 | Christine Korssell | 1995 | Täby Sim | 35.26 | 1:12.90 | |||||
58 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.78 | 1:13.55 | |||||
59 | Matilda Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 35.54 | 1:13.62 | |||||
60 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.33 | 1:13.77 | |||||
61 | Cornelia Söderström | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.05 | 1:13.83 | |||||
62 | Evelina Gölles | 1995 | Tyresö Simsällskap | 35.36 | 1:13.89 | |||||
63 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.21 | 1:14.08 | |||||
64 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 35.39 | 1:14.58 | |||||
65 | Susanna Haverinen | 1994 | Kanaans Simsällskap | 34.87 | 1:14.85 | |||||
66 | Wilma Nykvist | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:14.91 | |||||
67 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 35.97 | 1:15.03 | |||||
68 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.58 | 1:15.05 | |||||
69 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 35.94 | 1:15.14 | |||||
70 | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.76 | 1:15.22 | |||||
71 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.12 | 1:15.30 | |||||
72 | Olivia Andersson | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.65 | 1:15.51 | |||||
73 | Jessica Edwards | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.20 | 1:15.90 | |||||
74 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.65 | 1:16.07 | |||||
75 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.49 | 1:16.11 | |||||
76 | Nora Jansson | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.92 | 1:16.38 | |||||
77 | Katarina Berglund | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 36.84 | 1:16.65 | |||||
78 | Emmy Persson | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.47 | 1:16.78 | |||||
79 | Emma Leed | 1994 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:17.79 | |||||
80 | Emma Strömbäck | 1995 | Täby Sim | 36.78 | 1:18.13 | |||||
81 | Klara Thorén | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.02 | 1:18.45 | |||||
82 | Johanna Hägg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.47 | 1:19.11 | |||||
83 | Sara Svanström | 1995 | Tyresö Simsällskap | 37.60 | 1:19.39 | |||||
84 | Victoria Wolmestam | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.60 | 1:19.67 | |||||
85 | Cassandra Wulf | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.71 | 1:19.73 | |||||
86 | Johanna Jansson | 1995 | Spårvägens Simförening | 38.81 | 1:20.22 | |||||
87 | Hanna Linnea Bugge | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.95 | 1:20.88 | |||||
88 | Jessika Rior | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.43 | 1:21.49 | |||||
89 | Tove Fransson Lindqvist | 1995 | Tyresö Simsällskap | 39.01 | 1:21.91 | |||||
90 | Alexandra Zraly | 1995 | Tyresö Simsällskap | 39.27 | 1:23.76 | |||||
91 | Josefin Carlsson-Norman | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.08 | 1:23.79 | |||||
92 | Angelica Salomonsson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.36 | 1:24.70 | |||||
93 | Edith Sandström | 1995 | Wisby Simsällskap | 40.66 | 1:25.64 | |||||
94 | Sofia Holmström Pettersso | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.46 | 1:25.85 | |||||
95 | Hilda Westberg | 1995 | Kanaans Simsällskap | 40.68 | 1:26.03 | |||||
96 | Sofia Danielsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 40.65 | 1:26.67 | |||||
97 | Ida Lauritzen | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 42.23 | 1:28.04 | |||||
98 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.02 | 1:28.84 | |||||
99 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.20 | 1:28.95 | |||||
100 | Sofia Hallbäck | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.56 | 1:31.69 | |||||
101 | Sara Södersten | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.20 | 1:34.46 | |||||
102 | Ida Bejvel Eriksson | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 43.24 | 1:37.09 | |||||
- | Emma Nyberg | 1995 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Bergkvist | 1995 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Lotte Emilie Hestad | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Emelie Remnebäck | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Lova Duvnäs | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Camilla Jitelius | 1994 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Freja Ingelstam | 1994 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 41, 100 m FRITT FL C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.23 | 1:02.08 | |||||
2 | Christine Ekman | 1994 | Polisens IF | 30.26 | 1:02.43 | |||||
3 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 30.33 | 1:02.75 | |||||
4 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 30.53 | 1:03.12 | |||||
5 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 30.11 | 1:03.46 | |||||
6 | Annalee Hogan | 1995 | Tyresö Simsällskap | 31.10 | 1:03.69 | |||||
7 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 31.38 | 1:04.82 | |||||
8 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 31.36 | 1:05.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 42 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 42, 100 m FRITT PO C, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 27.20 | 56.71 | |||||
2 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 27.98 | 58.23 | |||||
3 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.34 | 58.77 | |||||
4 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 27.99 | 59.62 | |||||
5 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 28.42 | 1:00.13 | |||||
6 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.73 | 1:00.21 | |||||
7 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 28.27 | 1:00.24 | |||||
8 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.58 | 1:01.08 | |||||
9 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.80 | 1:01.48 | |||||
10 | Hannes Nyström | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.37 | 1:01.58 | |||||
11 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 29.28 | 1:01.89 | |||||
12 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.75 | 1:02.27 | |||||
13 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.43 | 1:02.73 | |||||
14 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 29.92 | 1:02.89 | |||||
15 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.41 | 1:03.85 | |||||
16 | Pontus Palmborg | 1994 | Södertörns Simsällskap | 30.87 | 1:03.98 | |||||
17 | Torbjørn Øvrebø | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.43 | 1:04.02 | |||||
18 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.85 | 1:04.42 | |||||
19 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 31.24 | 1:04.77 | |||||
20 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 31.58 | 1:04.89 | |||||
21 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.81 | 1:05.12 | |||||
22 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.59 | 1:05.16 | |||||
23 | Joel Falk Hansson | 1994 | Polisens IF | 30.83 | 1:05.22 | |||||
24 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.72 | 1:05.23 | |||||
25 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.79 | 1:05.28 | |||||
26 | Conrad Hildebrant | 1995 | Polisens IF | 30.96 | 1:05.35 | |||||
27 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.21 | 1:05.68 | |||||
28 | Mikael Assarsson | 1994 | Täby Sim | 31.21 | 1:05.90 | |||||
29 | Peter Nordbåge | 1995 | Tyresö Simsällskap | 31.30 | 1:06.00 | |||||
30 | Anders Erichsen Torvanger | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.56 | 1:06.11 | |||||
31 | Oskar Persson | 1995 | Wisby Simsällskap | 31.09 | 1:06.38 | |||||
32 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.62 | 1:06.56 | |||||
33 | Fredrik Carls | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.50 | 1:06.95 | |||||
34 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 32.67 | 1:07.14 | |||||
35 | Love Altin | 1995 | Polisens IF | 31.95 | 1:07.57 | |||||
36 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.88 | 1:07.71 | |||||
37 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.38 | 1:08.15 | |||||
38 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 34.20 | 1:09.38 | |||||
39 | Mattias Suvinen | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.29 | 1:09.80 | |||||
40 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.69 | 1:10.74 | |||||
41 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 33.90 | 1:11.23 | |||||
42 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.75 | 1:11.31 | |||||
43 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.86 | 1:11.39 | |||||
44 | Fredrik Nilsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.76 | 1:11.83 | |||||
45 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 33.43 | 1:11.95 | |||||
46 | Felix Gudéhn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.09 | 1:12.24 | |||||
47 | Hugo Flytström | 1994 | Polisens IF | 34.22 | 1:13.05 | |||||
48 | Didrik Nygård | 1994 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.51 | 1:13.19 | |||||
49 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.50 | 1:13.21 | |||||
50 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.97 | 1:14.88 | |||||
51 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.40 | 1:15.30 | |||||
52 | Pontus Brink | 1995 | Kanaans Simsällskap | 35.08 | 1:15.33 | |||||
53 | Linus Wester | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.51 | 1:15.95 | |||||
54 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 34.49 | 1:16.27 | |||||
55 | Carl-Gustaf Weider | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 36.72 | 1:16.90 | |||||
56 | Viktor Djurdjevic | 1994 | Polisens IF | 36.23 | 1:17.17 | |||||
57 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.55 | 1:17.48 | |||||
58 | Marcus Stridfeldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 38.01 | 1:18.28 | |||||
59 | Victor Åhlander | 1995 | Södertörns Simsällskap | 37.64 | 1:18.82 | |||||
60 | Christian Backman | 1995 | Älvsjö AIK Fritid | 38.38 | 1:20.57 | |||||
61 | Anton Brink | 1995 | Kanaans Simsällskap | 38.31 | 1:21.57 | |||||
62 | Gard S. Myhre | 1995 | Lambertseter Svømmeklubb | 38.03 | 1:21.78 | |||||
63 | Rasmus Hansson | 1995 | Wisby Simsällskap | 37.13 | 1:22.71 | |||||
64 | Jack Sjölund | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.14 | 1:23.22 | |||||
65 | Mirza Kozica | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.84 | 1:26.29 | |||||
66 | Simon Wasebrot | 1995 | Simklubben Neptun | 40.89 | 1:28.32 | |||||
- | Benjamin Fredriksson | 1994 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pontus Mjöberg | 1994 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Carl Klingeman | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Carl Eliasson | 1995 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Marcus Stolt | 1995 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonas Nord | 1994 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erik Lindberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Ousama Cherif | 1994 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | Max Axell | 1995 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 42, 100 m FRITT PO C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 27.29 | 56.26 | |||||
2 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.34 | 58.49 | |||||
3 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 28.23 | 58.72 | |||||
4 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.03 | 59.31 | |||||
5 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.14 | 1:00.07 | |||||
6 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 28.92 | 1:01.57 | |||||
7 | Fabian Bergman | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.11 | 1:02.12 | |||||
8 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 30.47 | 1:03.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 43 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 43, 100 m FRITT FL B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Amanda Jernberg | 1992 | Södertörns Simsällskap | 28.94 | 1:00.14 | |||||
2 | Kajsa Nyström | 1992 | Simklubben Neptun | 29.18 | 1:01.13 | |||||
3 | Elin Frank | 1992 | Simklubben Neptun | 29.62 | 1:01.30 | |||||
4 | Malin Hellström | 1992 | Spårvägens Simförening | 29.14 | 1:01.40 | |||||
5 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 29.56 | 1:01.59 | |||||
6 | Malin Lorge | 1993 | Järfälla Simsällskap | 30.33 | 1:02.40 | |||||
7 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 30.04 | 1:02.73 | |||||
8 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.78 | 1:03.10 | |||||
9 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.61 | 1:03.72 | |||||
10 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 30.55 | 1:04.03 | |||||
11 | Rebecka Larsson | 1992 | Tyresö Simsällskap | 31.07 | 1:04.11 | |||||
12 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.35 | 1:04.29 | |||||
13 | Linda Olsson | 1992 | Tyresö Simsällskap | 30.62 | 1:04.53 | |||||
14 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.31 | 1:04.58 | |||||
15 | Sanna Lindstrand | 1993 | Simklubben Neptun | 31.36 | 1:04.64 | |||||
16 | Amanda Bouveng | 1992 | Polisens IF | 31.05 | 1:04.86 | |||||
17 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.58 | 1:04.87 | |||||
18 | Matilda Grillhammar | 1992 | Simklubben Neptun | 30.63 | 1:04.93 | |||||
19 | Nathali Konrad | 1993 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.01 | 1:05.26 | |||||
20 | Jessica Igelström | 1992 | Södertörns Simsällskap | 31.00 | 1:05.43 | |||||
21 | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.53 | 1:05.48 | |||||
21 | Nohadra Heido | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.71 | 1:05.48 | |||||
23 | Julia Höglund | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.46 | 1:05.69 | |||||
24 | Emily Ho | 1992 | Täby Sim | 31.66 | 1:05.82 | |||||
25 | Pia Rønning | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.59 | 1:05.99 | |||||
26 | Johanna Wetterborg | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.95 | 1:06.01 | |||||
27 | Linnea Adenborg | 1992 | Polisens IF | 31.26 | 1:06.05 | |||||
28 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 31.55 | 1:06.08 | |||||
29 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 30.84 | 1:06.14 | |||||
30 | Nanny Gahm-Strage | 1992 | Hemse Bollklubb | 31.37 | 1:06.19 | |||||
31 | Caroline Krook | 1993 | Wisby Simsällskap | 31.70 | 1:06.25 | |||||
32 | Elin Onegård | 1993 | Tyresö Simsällskap | 31.62 | 1:06.44 | |||||
33 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.04 | 1:06.70 | |||||
34 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.94 | 1:06.92 | |||||
35 | Linnea Olofsson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 31.82 | 1:07.26 | |||||
36 | Marieke Merkle | 1992 | Polisens IF | 32.42 | 1:07.97 | |||||
37 | Camilla Hamdi | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.71 | 1:07.98 | |||||
38 | Sofie Jensen | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.69 | 1:08.02 | |||||
39 | Filippa Kärrfelt | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.30 | 1:08.22 | |||||
40 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Polisens IF | 31.68 | 1:08.68 | |||||
41 | Elin Postlind | 1992 | Turebergs Simklubb | 32.74 | 1:08.70 | |||||
42 | Malin Sundin | 1992 | Södertörns Simsällskap | 32.51 | 1:08.77 | |||||
43 | Daniela Engström | 1992 | Täby Sim | 33.69 | 1:08.79 | |||||
44 | Sofia Heilborn | 1992 | Södertörns Simsällskap | 31.96 | 1:08.82 | |||||
45 | Julia Högström | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.63 | 1:08.85 | |||||
46 | Veronika Feldwisch | 1992 | Tyresö Simsällskap | 33.40 | 1:08.86 | |||||
47 | Towe Hjelmar | 1993 | Tyresö Simsällskap | 33.03 | 1:08.97 | |||||
48 | Madeleine Strömbäck | 1993 | Täby Sim | 33.34 | 1:09.43 | |||||
49 | Helena Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | 33.24 | 1:09.70 | |||||
50 | Sofia Sjöblom | 1993 | Älvsjö AIK Fritid | 34.05 | 1:10.74 | |||||
51 | Hedvig Ekmark | 1992 | Täby Sim | 33.04 | 1:10.99 | |||||
52 | Emma Wall | 1993 | Spårvägens Simförening | 33.57 | 1:11.53 | |||||
53 | Nicole Kuba | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.68 | 1:11.64 | |||||
53 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.45 | 1:11.64 | |||||
55 | Maren Elise Ruud | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.09 | 1:12.04 | |||||
56 | Katarina Rylander | 1993 | Turebergs Simklubb | 34.93 | 1:12.88 | |||||
57 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.04 | 1:14.17 | |||||
58 | Jenny Stensson | 1993 | Tyresö Simsällskap | 36.93 | 1:14.34 | |||||
59 | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.74 | 1:22.95 | |||||
60 | Jennifer Kronholm | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.93 | 1:24.54 | |||||
61 | Rebecka Lindberg | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 41.26 | 1:26.25 | |||||
- | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Jessica Ugander | 1992 | Järfälla Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Sara Edenfelt | 1992 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kristin Marie Vala | 1992 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 43, 100 m FRITT FL B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Amanda Jernberg | 1992 | Södertörns Simsällskap | 28.74 | 59.48 | |||||
2 | Malin Hellström | 1992 | Spårvägens Simförening | 29.23 | 1:00.31 | |||||
3 | Kajsa Nyström | 1992 | Simklubben Neptun | 29.38 | 1:00.65 | |||||
4 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 29.39 | 1:00.82 | |||||
5 | Elin Frank | 1992 | Simklubben Neptun | 29.44 | 1:01.11 | |||||
6 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.04 | 1:03.76 | |||||
7 | Hanna Gustavsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 30.88 | 1:04.26 | |||||
8 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.89 | 1:04.69 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 44 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 44, 100 m FRITT PO B, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 26.62 | 55.05 | |||||
2 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.94 | 55.85 | |||||
3 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 27.22 | 56.41 | |||||
4 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 26.94 | 56.62 | |||||
5 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 27.43 | 56.75 | |||||
6 | Robert Häggström | 1993 | Polisens IF | 27.47 | 57.31 | |||||
7 | Joel Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.23 | 57.62 | |||||
8 | Caspar Hanes | 1992 | Täby Sim | 27.70 | 57.74 | |||||
9 | Jakob Svensson | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.50 | 57.80 | |||||
10 | Filip Bäckström | 1992 | Polisens IF | 27.92 | 57.99 | |||||
11 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Polisens IF | 28.23 | 58.20 | |||||
12 | Ernst Winsa | 1993 | Södertörns Simsällskap | 27.89 | 58.40 | |||||
13 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 28.17 | 58.44 | |||||
13 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.74 | 58.44 | |||||
15 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.50 | 58.49 | |||||
16 | Nimer Hammoud | 1993 | Turebergs Simklubb | 28.13 | 58.57 | |||||
17 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.12 | 58.83 | |||||
18 | Alex Olivecrona | 1993 | Polisens IF | 27.76 | 58.96 | |||||
19 | Niklas Högberg | 1992 | Wisby Simsällskap | 28.51 | 59.03 | |||||
20 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.56 | 59.08 | |||||
21 | Johannes Henriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.51 | 59.22 | |||||
22 | Jakob Andersson | 1992 | Wisby Simsällskap | 28.15 | 59.53 | |||||
23 | Filip Sancho Eriksson | 1992 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.30 | 59.83 | |||||
24 | Jonathan Granado-Persson | 1992 | Täby Sim | 27.76 | 59.86 | |||||
25 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.16 | 1:00.14 | |||||
26 | Mikael Loberg | 1993 | Polisens IF | 27.73 | 1:00.38 | |||||
27 | Aksel Øvern | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.67 | 1:00.47 | |||||
28 | Jokum Hansson | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.85 | 1:00.67 | |||||
29 | Eugene Chan | 1992 | Södertörns Simsällskap | 28.92 | 1:00.77 | |||||
30 | Benjamin Brånth | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.15 | 1:00.83 | |||||
31 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.05 | 1:00.94 | |||||
32 | Sondre Kallhovd | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.62 | 1:00.99 | |||||
33 | Harald Olsson | 1992 | Täby Sim | 28.83 | 1:01.10 | |||||
34 | Joakim Stalberg | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.08 | 1:01.14 | |||||
35 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 29.19 | 1:01.31 | |||||
36 | Jonathan Kamb | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.78 | 1:01.49 | |||||
37 | Martin Gustafsson | 1992 | Täby Sim | 28.63 | 1:01.52 | |||||
38 | Hampus Widmark | 1993 | Södertörns Simsällskap | 29.15 | 1:01.54 | |||||
39 | Marcus Lind | 1992 | Täby Sim | 29.21 | 1:01.93 | |||||
40 | Oscar Sehlin | 1992 | Tyresö Simsällskap | 29.24 | 1:02.51 | |||||
41 | Jonn Magnus Nordahl | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.68 | 1:03.33 | |||||
42 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 29.56 | 1:03.51 | |||||
43 | Philip Söderström | 1993 | Wisby Simsällskap | 30.15 | 1:03.54 | |||||
44 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 29.46 | 1:03.63 | |||||
45 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:03.74 | |||||
46 | Vidar Alkelin | 1993 | Täby Sim | 30.41 | 1:03.89 | |||||
47 | Johan Carls | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.37 | 1:04.10 | |||||
48 | Jacob Uddin | 1993 | Wisby Simsällskap | 30.31 | 1:04.19 | |||||
49 | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsällskap | 30.35 | 1:04.37 | |||||
50 | Henrik Hove | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.79 | 1:05.11 | |||||
51 | Emil Tingström | 1993 | Hemse Bollklubb | 30.97 | 1:06.16 | |||||
52 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 31.30 | 1:06.18 | |||||
53 | Daniel Carlson | 1993 | Täby Sim | 31.17 | 1:06.40 | |||||
54 | Viktor Lindgren | 1992 | Täby Sim | 31.27 | 1:06.41 | |||||
55 | Alexander Marinko | 1993 | Södertörns Simsällskap | 31.77 | 1:06.43 | |||||
56 | Tor-Kristian Hilton | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.19 | 1:08.07 | |||||
57 | Gustav Lindgren | 1992 | Täby Sim | 31.40 | 1:08.53 | |||||
58 | Otis Ingelstam | 1993 | Kanaans Simsällskap | 32.75 | 1:08.93 | |||||
59 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 32.40 | 1:09.64 | |||||
60 | Viktor Borg | 1993 | Hemse Bollklubb | 33.42 | 1:10.00 | |||||
61 | Gustav Palmquist | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.91 | 1:10.10 | |||||
62 | Erik Welander | 1992 | Kanaans Simsällskap | 33.27 | 1:11.26 | |||||
63 | Niclas Lindegren | 1992 | Älvsjö AIK Fritid | 34.73 | 1:12.96 | |||||
64 | Love Wickberg | 1993 | Älvsjö AIK Fritid | 35.62 | 1:15.61 | |||||
65 | Linus Nord | 1993 | Kanaans Simsällskap | 36.91 | 1:19.19 | |||||
- | Martin Danielsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Green | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Andreas Erichsen | 1993 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Filip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 44, 100 m FRITT PO B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 26.26 | 54.04 | |||||
2 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 25.98 | 54.20 | |||||
3 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 26.58 | 55.39 | |||||
4 | Joel Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.37 | 57.01 | |||||
5 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 28.03 | 57.90 | |||||
6 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 28.14 | 58.17 | |||||
7 | Robert Häggström | 1993 | Polisens IF | 27.77 | 58.31 | |||||
8 | Caspar Hanes | 1992 | Täby Sim | 28.01 | 58.61 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 45 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 45, 100 m FRITT FL A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Sofie Jansson | 1988 | Täby Sim | 27.43 | 57.52 | |||||
2 | Cecilia Rasmuson | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 27.75 | 58.10 | |||||
3 | Elin Kjos | 1988 | Simklubben Neptun | 28.07 | 58.47 | |||||
4 | Sofie Gardell | 1986 | Spårvägens Simförening | 28.63 | 59.51 | |||||
5 | Stephanie Bolt | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 28.78 | 59.84 | |||||
6 | Sandra Luiga | 1991 | Järfälla Simsällskap | 28.82 | 1:00.03 | |||||
7 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 28.97 | 1:00.07 | |||||
8 | Natasha Sundin | 1990 | Spårvägens Simförening | 28.48 | 1:00.30 | |||||
9 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 29.30 | 1:00.41 | |||||
10 | Emma Gustafsson | 1990 | Tyresö Simsällskap | 28.73 | 1:00.42 | |||||
11 | Josefina Lockner | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 29.28 | 1:00.68 | |||||
12 | Cecilia Malmgren | 1989 | Spårvägens Simförening | 29.11 | 1:00.74 | |||||
13 | Ebba Rosenquist | 1989 | Järfälla Simsällskap | 29.51 | 1:01.35 | |||||
14 | Cornelia Hanes | 1989 | Täby Sim | 29.68 | 1:01.49 | |||||
15 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.16 | 1:01.54 | |||||
16 | Stina Olofsson | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.15 | 1:01.56 | |||||
17 | Hanna Westrin | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 29.13 | 1:01.58 | |||||
18 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.75 | 1:01.67 | |||||
19 | Malin Dahlqvist | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 29.89 | 1:02.55 | |||||
20 | Philippa Larsson | 1989 | Polisens IF | 29.35 | 1:02.69 | |||||
21 | Malin Werin | 1990 | Södertörns Simsällskap | 30.37 | 1:03.10 | |||||
22 | Fanny Varga | 1990 | Täby Sim | 29.53 | 1:03.18 | |||||
23 | Alexandra Jerresand | 1991 | Täby Sim | 29.75 | 1:03.24 | |||||
23 | Julia Norman | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.45 | 1:03.24 | |||||
25 | Malin Hofstedt | 1991 | Järfälla Simsällskap | 30.42 | 1:03.53 | |||||
26 | Micaela Ödling | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.77 | 1:03.63 | |||||
27 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.67 | 1:03.66 | |||||
28 | Jenny Melinder | 1990 | Spårvägens Simförening | 30.52 | 1:03.68 | |||||
29 | Anna Stenkula | 1991 | Polisens IF | 30.64 | 1:04.38 | |||||
30 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 30.58 | 1:04.49 | |||||
31 | Manuela Isacson | 1991 | Täby Sim | 30.89 | 1:04.98 | |||||
32 | Erika Engstrand | 1990 | Tyresö Simsällskap | 31.18 | 1:05.06 | |||||
33 | Hanna Gabrielsson | 1991 | Polisens IF | 30.92 | 1:05.39 | |||||
34 | Helen Wedberg | 1990 | Tyresö Simsällskap | 31.50 | 1:05.75 | |||||
35 | Marica Nilsson | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 30.66 | 1:06.33 | |||||
36 | Linnea Nyberg | 1991 | Tyresö Simsällskap | 31.16 | 1:06.51 | |||||
37 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.13 | 1:06.93 | |||||
38 | Ann-Sofie Zetterlund | 1991 | Täby Sim | 31.51 | 1:07.00 | |||||
39 | Carolina Sundberg | 1990 | Södertörns Simsällskap | 32.53 | 1:07.78 | |||||
40 | Sara Löfgren | 1991 | Tyresö Simsällskap | 33.00 | 1:08.10 | |||||
41 | Lotten Gustafsson | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.83 | 1:08.29 | |||||
42 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 31.78 | 1:08.79 | |||||
43 | Sarah Hellgren | 1991 | Polisens IF | 32.79 | 1:09.03 | |||||
44 | Hanna Autio | 1991 | Väsby Simsällskap | 33.01 | 1:09.67 | |||||
45 | Anne-Mona Lindström | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.41 | 1:09.90 | |||||
46 | Nathalie Kasprzak | 1991 | Södertörns Simsällskap | 34.86 | 1:13.36 | |||||
47 | Helen Nordin | 1990 | Wisby Simsällskap | 36.07 | 1:14.57 | |||||
48 | Amnelisa Grbic | 1991 | Väsby Simsällskap | 35.66 | 1:17.13 | |||||
- | Sofia Grenholm | 1988 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emelie Beckman | 1991 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Lundström | 1989 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 45, 100 m FRITT FL A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Cecilia Rasmuson | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 27.31 | 56.85 | |||||
2 | Sofie Gardell | 1986 | Spårvägens Simförening | 28.24 | 58.14 | |||||
3 | Anna Åhlin | 1991 | Spårvägens Simförening | 28.68 | 58.93 | |||||
4 | Stephanie Bolt | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 28.53 | 59.61 | |||||
5 | Cecilia Malmgren | 1989 | Spårvägens Simförening | 29.38 | 1:00.71 | |||||
6 | Emma Wallin | 1985 | Sundsvalls Simsällskap | 29.32 | 1:00.74 | |||||
7 | Cornelia Hanes | 1989 | Täby Sim | 29.34 | 1:01.34 | |||||
8 | Josefina Lockner | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 29.39 | 1:02.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 46 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:02 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 46, 100 m FRITT PO A, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Peter Edvardsson | 1981 | Simklubben Neptun | 24.43 | 50.99 | |||||
2 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 25.06 | 53.03 | |||||
3 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 25.79 | 53.46 | |||||
4 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 25.36 | 53.79 | |||||
5 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 25.81 | 53.88 | |||||
6 | Tom Thomasson | 1990 | Järfälla Simsällskap | 26.17 | 53.99 | |||||
7 | Jesper Kalldin | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.72 | 54.06 | |||||
8 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 26.29 | 54.50 | |||||
8 | Niklas Borin | 1989 | Turebergs Simklubb | 25.46 | 54.50 | |||||
10 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 25.88 | 54.70 | |||||
11 | Mikael Gerlach | 1984 | Sundsvalls Simsällskap | 26.41 | 54.73 | |||||
12 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 26.01 | 54.85 | |||||
13 | Theo Zätterström | 1991 | Simklubben Neptun | 26.72 | 54.95 | |||||
14 | Simon Lund | 1989 | Södertörns Simsällskap | 25.82 | 54.98 | |||||
15 | Erik Persson | 1987 | Kanaans Simsällskap | 26.22 | 55.16 | |||||
16 | André Magnusson | 1990 | Spårvägens Simförening | 26.71 | 55.24 | |||||
17 | Tobias Karlsson | 1991 | Turebergs Simklubb | 26.53 | 55.29 | |||||
18 | Henrik Eklöf | 1991 | Täby Sim | 26.15 | 55.53 | |||||
19 | Andreas Edlund | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 27.11 | 55.76 | |||||
20 | Anton Marcusson | 1989 | Polisens IF | 26.35 | 55.89 | |||||
21 | Niklas Jonsson | 1988 | Polisens IF | 27.35 | 56.49 | |||||
22 | Mattias Lindgren | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.14 | 56.65 | |||||
23 | Magnus Edlund | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 26.15 | 56.68 | |||||
24 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 27.39 | 57.09 | |||||
24 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 27.07 | 57.09 | |||||
26 | Joel Strand | 1991 | Täby Sim | 26.79 | 57.10 | |||||
27 | Jura Rahim | 1991 | Spårvägens Simförening | 27.34 | 57.20 | |||||
28 | Benny Hesselgren | 1990 | Södertörns Simsällskap | 26.58 | 57.29 | |||||
29 | Christoffer Tolj | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.48 | 57.73 | |||||
30 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 27.41 | 57.79 | |||||
31 | Anton Ekhult | 1991 | Polisens IF | 28.53 | 57.80 | |||||
32 | Pontus Cederqvist | 1990 | Wisby Simsällskap | 27.58 | 57.92 | |||||
33 | Matti Melin | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.27 | 58.31 | |||||
34 | Mattias Berglund | 1990 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 27.78 | 58.51 | |||||
35 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 28.26 | 58.62 | |||||
36 | Arvid Wiklund | 1991 | Skellefte Simsällskap 34 | 28.13 | 58.63 | |||||
37 | Emil Strömberg | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.22 | 58.85 | |||||
38 | Marcus Wikström | 1990 | Skellefte Simsällskap 34 | 27.86 | 58.92 | |||||
39 | Brian Martinez | 1991 | Tyresö Simsällskap | 28.47 | 59.27 | |||||
40 | Kristian Nygård | 1991 | Lambertseter Svømmeklubb | 28.61 | 59.57 | |||||
41 | Kristofer Ek | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.08 | 59.63 | |||||
42 | Fredrik Carlson | 1991 | Täby Sim | 28.15 | 59.65 | |||||
43 | Patrik Gummeson | 1988 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.36 | 59.73 | |||||
44 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.77 | 1:00.20 | |||||
45 | Alexander Bratt | 1989 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 25.21 | 1:01.80 | |||||
46 | Olof Thorén | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 28.51 | 1:02.01 | |||||
47 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 29.34 | 1:02.05 | |||||
48 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.27 | 1:03.82 | |||||
49 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 31.11 | 1:05.72 | |||||
50 | Fredrik Fineman | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.12 | 1:06.89 | |||||
51 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Upsala Simsällskap | 32.73 | 1:11.23 | |||||
- | Öystein Gaasvik | 1982 | Vestbyen IL | DNS | ||||||
- | Joakim Bäck | 1991 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:24 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 46, 100 m FRITT PO A, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 24.83 | 52.10 | |||||
2 | Carl Wikblom | 1987 | Sundsvalls Simsällskap | 25.16 | 53.05 | |||||
3 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 25.73 | 53.35 | |||||
4 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 25.58 | 53.64 | |||||
5 | Jesper Kalldin | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.70 | 54.42 | |||||
6 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 26.04 | 54.86 | |||||
7 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 26.90 | 56.01 | |||||
8 | Mikael Gerlach | 1984 | Sundsvalls Simsällskap | 27.48 | 56.60 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 47 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 47, 50 m FRITT FL E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 33.31 | ||||||
2 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 34.06 | ||||||
3 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.55 | ||||||
4 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 36.31 | ||||||
5 | Vilma Sunding | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.72 | ||||||
6 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.88 | ||||||
7 | Ida Pettersson | 1999 | Polisens IF | 37.96 | ||||||
8 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.39 | ||||||
9 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.60 | ||||||
10 | Ella Stork | 1998 | Väsby Simsällskap | 39.26 | ||||||
11 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.64 | ||||||
12 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.11 | ||||||
13 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.75 | ||||||
14 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 40.84 | ||||||
15 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 41.51 | ||||||
16 | Emilia Berngarn | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.40 | ||||||
17 | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.48 | ||||||
18 | Moa Callenmark | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 42.69 | ||||||
19 | Hanna Åhlander | 1998 | Södertörns Simsällskap | 42.93 | ||||||
20 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.41 | ||||||
21 | Emelie Karon Klefbom | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 44.38 | ||||||
22 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 44.71 | ||||||
23 | Sandra Eisa Robdyee | 1999 | Polisens IF | 45.31 | ||||||
24 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.74 | ||||||
25 | Wilma Andersson | 1998 | Spårvägens Simförening | 45.85 | ||||||
26 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.03 | ||||||
27 | Sefanit Rezene | 1998 | Polisens IF | 46.05 | ||||||
28 | Alice Hull | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 46.35 | ||||||
29 | Veronica Dolan | 1998 | Polisens IF | 47.85 | ||||||
30 | Felicia Balczar | 2000 | Polisens IF | 50.00 | ||||||
31 | Adela Touma | 1998 | Polisens IF | 51.31 | ||||||
32 | Katja Häglund | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 51.41 | ||||||
33 | Elin Eriksson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 54.33 | ||||||
34 | Ida Bodhagen | 1998 | Södertörns Simsällskap | 55.07 | ||||||
- | Linda von Fircks | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 47, 50 m FRITT FL E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 33.86 | ||||||
2 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 35.03 | ||||||
3 | Alexandra Nilsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.98 | ||||||
4 | Julia Augustsson | 1998 | Täby Sim | 36.88 | ||||||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.47 | ||||||
6 | Vilma Sunding | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.22 | ||||||
7 | Ida Pettersson | 1999 | Polisens IF | 38.66 | ||||||
8 | Sofia Tegnér | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 48 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 48, 50 m FRITT PO E, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 31.90 | ||||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 33.72 | ||||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.69 | ||||||
4 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.76 | ||||||
5 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.85 | ||||||
6 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.88 | ||||||
7 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 37.37 | ||||||
8 | Christian Norberg | 1998 | Polisens IF | 37.79 | ||||||
9 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 38.06 | ||||||
10 | Viktor Bäckström | 1998 | Polisens IF | 38.42 | ||||||
11 | Sebastian Balogh | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.53 | ||||||
12 | Marcus Friberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.91 | ||||||
13 | Nicklas Eriksson | 1998 | Polisens IF | 40.31 | ||||||
14 | Simon Gippert | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.36 | ||||||
15 | Frederick Holmer Fann | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.39 | ||||||
16 | Vincent Kastmark | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.15 | ||||||
17 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.42 | ||||||
18 | Loke Mohlin | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.64 | ||||||
19 | Thimmy Wallmon | 1998 | Tyresö Simsällskap | 42.38 | ||||||
20 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.09 | ||||||
21 | Alexander Lund | 1998 | Tyresö Simsällskap | 43.94 | ||||||
22 | Joakim Olsson | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.21 | ||||||
23 | Adel Araya | 1998 | Polisens IF | 46.88 | ||||||
24 | Oskar Thuresson | 1999 | Wisby Simsällskap | 54.74 | ||||||
25 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 57.04 | ||||||
- | Simon Dolan | 1998 | Polisens IF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 48, 50 m FRITT PO E, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | Tid | Status | ||||
1 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 31.90 | ||||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 33.94 | ||||||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.49 | ||||||
4 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 36.10 | ||||||
5 | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.40 | ||||||
6 | Killian Walsh | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 37.23 | ||||||
7 | Arvid Kjellén | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.63 | ||||||
8 | Christian Norberg | 1998 | Polisens IF | 39.13 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 49 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 49, 100 m FRITT FL D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 31.47 | 1:05.29 | |||||
2 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.19 | 1:07.09 | |||||
3 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.39 | 1:07.49 | |||||
4 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 32.93 | 1:07.94 | |||||
5 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 32.59 | 1:07.97 | |||||
6 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 33.16 | 1:09.46 | |||||
7 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 34.03 | 1:09.48 | |||||
8 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.68 | 1:09.67 | |||||
9 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.19 | 1:09.81 | |||||
10 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.52 | 1:09.89 | |||||
11 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.25 | 1:10.28 | |||||
12 | Matilda Bouveng | 1996 | Turebergs Simklubb | 33.57 | 1:10.93 | |||||
13 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.75 | 1:10.94 | |||||
14 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 34.43 | 1:12.42 | |||||
15 | Ada Bekk Berggren | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.29 | 1:13.08 | |||||
15 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.66 | 1:13.08 | |||||
17 | Crystal Ho | 1996 | Täby Sim | 34.76 | 1:13.15 | |||||
17 | Åsa Hambraeus | 1996 | Täby Sim | 35.24 | 1:13.15 | |||||
19 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 36.04 | 1:13.21 | |||||
20 | Elin Timbäck | 1997 | Täby Sim | 35.19 | 1:13.48 | |||||
21 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.61 | 1:13.78 | |||||
22 | Rebecka Bergström | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.09 | 1:14.13 | |||||
23 | Johanna Söderström | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.70 | 1:14.42 | |||||
24 | Vera Green | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.12 | 1:14.70 | |||||
25 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.31 | 1:14.88 | |||||
26 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.89 | 1:15.05 | |||||
27 | Anna Oscarsson | 1996 | Wisby Simsällskap | 34.41 | 1:15.12 | |||||
28 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 36.52 | 1:15.16 | |||||
29 | Olivia Hagmansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.04 | 1:15.23 | |||||
30 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.93 | 1:15.32 | |||||
31 | Claudia Lienet | 1996 | Polisens IF | 35.55 | 1:15.34 | |||||
32 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.46 | 1:15.41 | |||||
33 | Lisa Eklund | 1997 | Tyresö Simsällskap | 37.36 | 1:15.66 | |||||
34 | Natalie Strömdahl | 1996 | Täby Sim | 36.87 | 1:15.73 | |||||
35 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.07 | 1:15.81 | |||||
36 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 37.02 | 1:15.89 | |||||
37 | Ronja Thoresen | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 35.08 | 1:15.92 | |||||
38 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 37.03 | 1:16.31 | |||||
39 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.98 | 1:16.61 | |||||
40 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.36 | 1:16.81 | |||||
41 | Agnes Wiiand | 1997 | Väsby Simsällskap | 36.05 | 1:16.96 | |||||
42 | Amanda Hedlund | 1997 | Polisens IF | 37.10 | 1:17.69 | |||||
43 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 37.24 | 1:17.94 | |||||
44 | Kajsa Leed | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.16 | 1:18.12 | |||||
45 | Nanna Nissar - Borg | 1996 | Turebergs Simklubb | 36.88 | 1:18.37 | |||||
46 | Marija Pajic | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.05 | 1:18.39 | |||||
47 | Madeleine Bergh | 1996 | Täby Sim | 37.45 | 1:18.41 | |||||
48 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.88 | 1:18.64 | |||||
49 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.18 | 1:19.34 | |||||
50 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.07 | 1:20.03 | |||||
51 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.81 | 1:20.19 | |||||
52 | Lovisa Kastensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.88 | 1:20.57 | |||||
53 | Line Henanger | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.20 | 1:20.76 | |||||
54 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.25 | 1:20.90 | |||||
55 | Madeleine Frisk-Garcia | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.72 | 1:21.06 | |||||
56 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.73 | 1:21.15 | |||||
57 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Polisens IF | 40.33 | 1:21.33 | |||||
58 | Alice Delfin | 1996 | Polisens IF | 38.70 | 1:21.94 | |||||
59 | Agnes Bolling | 1996 | Tyresö Simsällskap | 38.83 | 1:22.22 | |||||
60 | Matilda Thurfjell | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.42 | 1:22.28 | |||||
61 | Josefine Gidlöf | 1997 | Polisens IF | 39.76 | 1:22.31 | |||||
62 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.69 | 1:22.60 | |||||
63 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 39.27 | 1:23.11 | |||||
64 | Daniela Pavicevic | 1997 | Polisens IF | 39.59 | 1:23.15 | |||||
65 | Erika Wågström | 1996 | Tyresö Simsällskap | 39.96 | 1:23.18 | |||||
66 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.97 | 1:23.25 | |||||
67 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 40.12 | 1:23.69 | |||||
68 | Evelyn Hedkvist | 1996 | Kanaans Simsällskap | 39.67 | 1:23.83 | |||||
69 | Linnéa Modig | 1996 | Polisens IF | 39.36 | 1:24.10 | |||||
70 | Emelie Fransas-Mäkinen | 1997 | Tyresö Simsällskap | 38.85 | 1:24.24 | |||||
71 | Julie Makosir | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 39.60 | 1:25.03 | |||||
72 | Ayleen Burt | 1997 | Polisens IF | 41.59 | 1:25.13 | |||||
73 | Malin Klingre | 1997 | Tyresö Simsällskap | 40.97 | 1:26.21 | |||||
74 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.12 | 1:26.27 | |||||
75 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.05 | 1:26.70 | |||||
76 | Mariana Eisa Robdyee | 1996 | Polisens IF | 42.72 | 1:26.75 | |||||
77 | Sofia Persson | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.88 | 1:26.88 | |||||
78 | Ada Jakobsen Avlund | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 41.43 | 1:26.93 | |||||
79 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.82 | 1:27.52 | |||||
80 | Clara Olsson | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.01 | 1:28.88 | |||||
81 | Louise Söderlund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 41.42 | 1:29.37 | |||||
82 | Olesia Mikhaljovskaia | 1997 | Polisens IF | 41.37 | 1:29.75 | |||||
83 | Anna Erdhage | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.37 | 1:32.00 | |||||
84 | Elin Suvinen | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.11 | 1:32.41 | |||||
85 | Julia Forsgren | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.70 | 1:32.83 | |||||
86 | Lina Nybo | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.23 | 1:33.05 | |||||
87 | Corall Brooker | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.51 | 1:33.27 | |||||
88 | Respina Aslani | 1997 | Tyresö Simsällskap | 42.40 | 1:33.44 | |||||
88 | Sepideh Assadi | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.78 | 1:33.44 | |||||
90 | Isolde Mohlin | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.37 | 1:34.49 | |||||
91 | Inez Feretti | 1997 | Södertörns Simsällskap | 44.35 | 1:34.70 | |||||
92 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.90 | 1:36.23 | |||||
93 | Sara Nyström | 1997 | Spårvägens Simförening | 43.76 | 1:36.55 | |||||
94 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 43.03 | 1:36.63 | |||||
95 | Hanna Westerberg | 1997 | Spårvägens Simförening | 45.54 | 1:37.21 | |||||
96 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.63 | 1:39.56 | |||||
97 | Vera Elm | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.70 | 1:39.73 | |||||
98 | Olivia Diamanti Barredal | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.61 | 1:41.37 | |||||
99 | Linda Thelenius | 1996 | Spårvägens Simförening | 46.41 | 1:42.38 | |||||
100 | Diana Bagheri | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.81 | 1:42.49 | |||||
101 | Hanna Hansson | 1997 | Polisens IF | 49.23 | 1:42.86 | |||||
102 | Clara Wikström | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.97 | 1:42.99 | |||||
103 | Sofie Weibull | 1997 | Spårvägens Simförening | 50.68 | 1:43.32 | |||||
104 | Anna Tyburski | 1996 | Wisby Simsällskap | 50.01 | 1:50.97 | |||||
- | Cecilia Chatelain | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Karin Johansson | 1996 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Amanda Kimander | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Rebecca Mankeus | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Ida Pettersson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Valeri Rose Villahermosa | 1997 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Jocelyn Hultman | 1997 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ida Svensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Selin Baser | 1996 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Julia Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 49, 100 m FRITT FL D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Anna Sandäng | 1996 | Täby Sim | 32.00 | 1:06.31 | |||||
2 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.40 | 1:06.78 | |||||
3 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.58 | 1:08.48 | |||||
4 | Vår Celine Søgaard | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 32.94 | 1:08.77 | |||||
5 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.55 | 1:09.43 | |||||
6 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 34.54 | 1:09.69 | |||||
7 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 33.74 | 1:09.78 | |||||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 33.45 | 1:10.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 50 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 50, 100 m FRITT PO D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 30.39 | 1:04.81 | |||||
2 | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.52 | 1:05.34 | |||||
3 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 31.32 | 1:06.14 | |||||
4 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.42 | 1:06.23 | |||||
5 | William Aldenberg-Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 33.61 | 1:09.03 | |||||
6 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 33.03 | 1:09.86 | |||||
7 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.68 | 1:10.40 | |||||
8 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.65 | 1:10.78 | |||||
9 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 34.41 | 1:10.94 | |||||
10 | Casper Forsblad | 1996 | Tyresö Simsällskap | 34.17 | 1:11.07 | |||||
11 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.19 | 1:11.48 | |||||
12 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.56 | 1:11.51 | |||||
13 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 33.54 | 1:11.99 | |||||
14 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.76 | 1:12.50 | |||||
15 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.60 | 1:12.54 | |||||
16 | Victor Höglund | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.11 | 1:12.86 | |||||
17 | Filip Wickman | 1997 | Täby Sim | 34.95 | 1:12.97 | |||||
18 | Jacob Husberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | 34.54 | 1:13.03 | |||||
19 | Nisse Jansson | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 34.64 | 1:13.09 | |||||
20 | Oscar Frisk-Garcia | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.65 | 1:13.26 | |||||
21 | Kristoffer Rosmo | 1996 | Lambertseter Svømmeklubb | 34.50 | 1:13.31 | |||||
22 | Elias Höckerfelt | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.26 | 1:13.62 | |||||
23 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 35.71 | 1:13.77 | |||||
24 | Max Bergh | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.44 | 1:13.97 | |||||
25 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 35.25 | 1:14.24 | |||||
26 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.29 | 1:15.28 | |||||
27 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 35.44 | 1:15.30 | |||||
28 | Patrik Aagesson | 1996 | Tyresö Simsällskap | 35.51 | 1:15.54 | |||||
29 | Daniel Lönnberg | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 37.17 | 1:16.28 | |||||
30 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 37.45 | 1:17.00 | |||||
31 | Julius Kruger | 1996 | Täby Sim | 35.65 | 1:17.30 | |||||
32 | Daniel Thörnqvist | 1996 | Tyresö Simsällskap | 36.96 | 1:17.31 | |||||
33 | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | 35.59 | 1:17.99 | |||||
34 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 37.37 | 1:18.13 | |||||
35 | Martin Blomkvist | 1997 | Polisens IF | 37.36 | 1:18.24 | |||||
36 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.78 | 1:18.30 | |||||
37 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 38.43 | 1:18.97 | |||||
38 | Gustav Thuresson | 1997 | Wisby Simsällskap | 38.32 | 1:19.39 | |||||
39 | Rasmus Larsson Damkier | 1996 | Simklubben Neptun | 38.70 | 1:20.82 | |||||
40 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 38.07 | 1:21.33 | |||||
41 | Hampus Hjärtstam | 1997 | Kanaans Simsällskap | 38.35 | 1:22.72 | |||||
42 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 39.19 | 1:22.90 | |||||
43 | Elias Sjöblom | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 39.21 | 1:23.09 | |||||
44 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.86 | 1:23.53 | |||||
45 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 40.55 | 1:24.97 | |||||
46 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.05 | 1:25.08 | |||||
47 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 40.53 | 1:25.33 | |||||
48 | Markus Mäkelä | 1996 | Södertörns Simsällskap | 39.90 | 1:26.45 | |||||
49 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.60 | 1:27.17 | |||||
50 | Gustav Strömbeck | 1997 | Wisby Simsällskap | 41.69 | 1:27.56 | |||||
51 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 43.03 | 1:27.77 | |||||
52 | Joakim Söderberg | 1997 | Polisens IF | 41.55 | 1:28.50 | |||||
53 | Marcus Svensson | 1997 | Polisens IF | 41.82 | 1:28.63 | |||||
54 | Nebay Aray | 1997 | Polisens IF | 40.41 | 1:28.71 | |||||
55 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.29 | 1:29.47 | |||||
56 | Axel Bååthe | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.71 | 1:30.08 | |||||
57 | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | 41.27 | 1:30.54 | |||||
58 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.98 | 1:31.05 | |||||
59 | Stefan Mikaelsson | 1997 | Tyresö Simsällskap | 43.48 | 1:31.45 | |||||
60 | Lucas Allskog | 1996 | Täby Sim | 43.60 | 1:31.93 | |||||
61 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 45.11 | 1:31.97 | |||||
62 | Alexander Gabri | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 43.47 | 1:32.15 | |||||
63 | Christian Scheid | 1997 | Tyresö Simsällskap | 45.65 | 1:39.37 | |||||
64 | Efeson Araia | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.67 | 1:40.14 | |||||
65 | Alexander Cornils | 1997 | Spårvägens Simförening | 47.45 | 1:44.71 | |||||
66 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 49.54 | 1:46.29 | |||||
- | Niklas Frimodig | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Jonatan Wattle-Björk | 1997 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Niclas Jonsberg | 1996 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Andreas Voutsadakis | 1997 | Polisens IF | DSQ | ||||||
- | David Kruthammar | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2008 | Utskriftsdatum | 16 november 2008 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 17:10 | |||
Arrangör | Polisen IF , Simsektionen |
Gren 50, 100 m FRITT PO D, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Grunde Myhrer | 1996 | Oslo Idrettslag | 30.02 | 1:04.26 | |||||
2 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.08 | 1:05.16 | |||||
3 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 31.40 | 1:07.23 | |||||
4 | Fredrik Lövberg | 1997 | Lambertseter Svømmeklubb | 31.85 | 1:07.67 | |||||
5 | William Aldenberg-Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 33.09 | 1:07.97 | |||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 33.97 | 1:11.56 | |||||
7 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 34.70 | 1:11.80 | |||||
8 | Oskar Ericsson | 1997 | Täby Sim | 34.28 | 1:13.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.16.12 |
Licensierad till: Polisens IF |