2018-06-24   03:26:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Condordia Forsikring Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag indl.

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 8.37.13, 2013 
Løbssponsor: Sparkassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mie Ø. Nielsen  1996    817  1:00.17  2:04.59  3:08.52  4:12.88  8:34.56  Stævnerekord 
  Aalborg Svømmeklub        5:17.68  6:23.42  7:29.79       
                     
Jackie Gade  1998    685  1:04.82  2:13.24  3:22.15  4:31.17  9:05.64   
  Aalborg Svømmeklub        5:39.42  6:48.31  7:57.96       
                     
Marie Voigt Lauridsen  1995    646  1:04.47  2:13.15  3:22.24  4:32.11  9:16.37   
  Esbjerg Svømmeklub        5:43.06  6:53.87  8:05.33       
                     
Lisa Schøn  1999    629  1:09.18  2:22.06  3:34.57  4:46.67  9:21.44   
  Aalborg Svømmeklub        5:56.74  7:07.11  8:15.26       
                     
Trine Kjøngerskov  2000    615  1:11.39  2:25.05  3:36.02  4:47.27  9:25.51   
  Herning Svømmeklub        5:57.27  7:07.29  8:16.20       
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    605  1:05.86  2:17.04  3:29.13  4:41.51  9:28.73   
  Thisted Svømmeklub        5:54.23  7:06.79  8:19.12       
                     
Nicoline Pontoppidan  1998    603  1:08.01  2:20.59  3:33.16  4:46.34  9:29.10   
  Silkeborg Svømmeklub        5:57.33  7:08.60  8:19.81       
                     
Camilla Rimmereide  2000    575  1:08.43  2:21.32  3:34.24  4:46.86  9:38.25   
  Ullensakersvømmerne        5:59.20  7:12.90  8:26.91       
                     
Louise Bach Andersen  2001    570  1:08.53  2:21.37  3:35.01  4:49.20  9:39.87   
  Aalborg Svømmeklub        6:02.72  7:16.44  8:28.92       
                     
10  Katja Petersson  2001    558  1:09.01  2:21.54  3:34.63  4:47.47  9:44.19   
  A6        6:02.06  7:16.71  8:31.10       
                     
11  Frederikke Asfeldt  1999    533  1:09.81  2:24.12  3:38.89  4:54.59  9:53.31   
  Herning Svømmeklub        6:10.34  7:25.06  8:40.50       
                     
12  Maren Sofie Aske  1997    514  1:10.39  2:24.67  3:40.23  4:56.45  10:00.37   
  Vågsbygd SLK        6:13.37  7:30.08  8:45.65       
                     
13  Simone H. Lauridsen  1999    506  1:08.38  2:21.75  3:36.20  4:52.90  10:03.67   
  Esbjerg Svømmeklub        6:10.43  7:28.92  8:47.11       
                     
14  Johanne Marie Poulsen  2001    484  1:12.73  2:29.25  3:46.09  5:04.46  10:12.43   
  Aalborg Svømmeklub        6:22.03  7:40.11  8:57.51       
                     
15  Sarah Andersen  1999    455  1:12.02  2:30.68  3:49.90  5:09.16  10:25.44   
  Thisted Svømmeklub        6:28.53  7:48.25  9:08.05       
                     
16  Nadia Nørskov Vogt  2000    443  1:13.49  2:32.75  3:52.92  5:13.56  10:30.90   
  Esbjerg Svømmeklub        6:33.44  7:52.45  9:11.85       
                     
17  Julie Dahl Schneider  1998    421  1:13.11  2:32.31  3:51.79  5:12.36  10:41.45   
  Svømmeklubben Nord        6:34.55  7:56.98  9:19.77       
                     
18  Victoria K. Jespersen  2001    413  1:14.23  2:35.56  3:56.48  5:19.42  10:45.55   
  IHF Svømning        6:41.55  8:04.43  9:27.23       
                     
19  Matilde Fuglsang  2000    408  1:14.51  2:35.65  3:55.94  5:18.17  10:48.24   
  Viborg Svømme Klub        6:41.18  8:04.52  9:27.45       
                     
20  Camilla D. Hansen  2000    392  1:18.70  2:41.60  4:04.82  5:28.22  10:57.08   
  Svømmeklubben S 68        6:51.24  8:13.94  9:37.32       
                     
21  Sigrid Jensen  1999    392  1:14.37  2:37.52  4:02.57  5:27.15  10:57.17   
  Svømmeklubben Nord        6:52.88  8:16.32  9:37.82       
                     
22  Kathrine Kristiansen  2001    373  1:17.92  2:41.99  4:06.73  5:32.15  11:07.97   
  Lillesand IL        6:57.51  8:23.34  9:48.07       
                     
23  Elisabeth Pedersen  2000    345  1:18.79  2:44.95  4:12.22  5:40.19  11:25.80   
  Skive Svømmeklub Poseidon        7:08.39  8:35.68  10:03.76       
                     
24  Mathilde Hedemand  1999    339  1:20.28  2:46.30  4:14.53  5:42.25  11:29.75   
  Idrætsforening Jarl, Arden        7:10.78  8:38.72  10:06.19       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark