2018-06-24   03:23:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Condordia Forsikring Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  17:33   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor B. Bromer  1993    782  25.41        55.03  Stævnerekord 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Chris Christensen  1988    718  26.15        56.63   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Janus Meinert  1995    555  28.97        1:01.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kasper Winther  1995    540  29.04        1:02.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Lasse Kammer  1995    539  29.02        1:02.28   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Sebastian Strandberg  1994    535  27.60        1:02.46   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christoffer Bing Madsen  1994    488  29.32        1:04.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Alexander Gilberg  1995    481  29.56        1:04.72   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Niels Mortensen  1995    371  30.48        1:10.57   
  Swim Team Neptun                   
                     
10  Alexander S. Halkjær  1994    363  33.10        1:11.08   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
11  Martin Lønstrup  1993    202  39.73        1:26.33   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Jesper Stilling Julius  1993              DNS   
  Swim Team Neptun                   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ole-Mikal Fløgstad  1997    624  27.28        59.32   
  SSK Skjetten Svømming                   
                     
Nicolas Blanch  1997    607  27.58        59.89   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Kristoffer Moos  1996    585  29.02        1:00.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian Gravgaard  1997    563  28.64        1:01.41   
  Kolding SK                   
                     
Robert Asfeldt  1996    560  28.94        1:01.51   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Magnus Yde  1996    554  28.32        1:01.74   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Nikolai Skelsager  1996    551  28.45        1:01.85   
  A6                   
                     
Jens Bach  1997    536  28.52        1:02.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Rasmus Jørgensen  1996    533  28.30        1:02.52   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Frederik M. Mortensen  1996    528  28.60        1:02.72   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
11  Hans Martin Aasheim  1997    502  30.33        1:03.79   
  Elverum Svømming                   
                     
12  Fredrik Hille  1996    501  28.83        1:03.82   
  Vågsbygd SLK                   
                     
13  Eirik Rugsveen  1996    494  29.31        1:04.12   
  Elverum Svømming                   
                     
14  Peter Birk  1996    493  29.50        1:04.15   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Martin Grønning  1997    490  29.15        1:04.32   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
16  Mikkel Grønbo  1996    464  30.12        1:05.47   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    452  29.93        1:06.07   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Rune K. Jensen  1997    419  30.01        1:07.74   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
19  Anders Frimor Kirk  1996    386  32.10        1:09.62   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Asger Mikkelsen  1997              DNS   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Dennis Madsen  1997              DSQ  Tyvstart 
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Fallesen  1998    570  27.93        1:01.14   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Daniel Haahr Pallesen  1998    487  29.81        1:04.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Andreas M. Porsmose  1998    463  30.77        1:05.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Martin Larsen  1998    422  30.87        1:07.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emil Rihti Olsson  1998    414  30.59        1:08.02   
  Grimstad Svømmeklubb                   
                     
Sebastian Brun Koch  1998    407  30.48        1:08.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Peter Enevold Sørensen  1998    359  31.77        1:11.30   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Espen Lislevand Pavljuk  1998    324  32.59        1:13.83   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Anton Cornelius Tolfsen  1998    315  34.59        1:14.46   
  Vågsbygd SLK                   
                     
10  Thomas Hille  1998    277  35.09        1:17.71   
  Vågsbygd SLK                   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    538  27.76        1:02.33   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    528  29.69        1:02.72   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Lars Lyhne  1999    459  30.02        1:05.73   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Fredrik Håbesland Klausen  1999    384  31.50        1:09.76   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Frederik Peter Bager  1999    377  33.77        1:10.18   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Mark Jensby Madsen  1999    376  33.77        1:10.24   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Karl Meisner-Jensen  1999    371  32.48        1:10.52   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Kristian Berthelsen  1999    344  33.47        1:12.33   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Rasmus Ulka Nielsen  1999    327  34.45        1:13.55   
  Kolding SK                   
                     
10  Mathias Kær  1999    315  34.48        1:14.46   
  Struer Svømmeklub                   
                     
11  Jens Jensen  1999    196  39.79        1:27.25   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Morten Due Nielsen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Yde  2000    466  31.03        1:05.37   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Nickolai Fredheim  2000    452  31.42        1:06.07   
  Elverum Svømming                   
                     
Håkon Syrrist  2000    434  31.39        1:06.97   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
Mats Andersen  2000    420  31.76        1:07.68   
  Poseidon                   
                     
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    414  31.34        1:08.03   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Andrej Jessen  2000    409  32.63        1:08.27   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mantas Laurusonis  2000    405  33.78        1:08.49   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
Kasper Jørgensen  2000    390  31.19        1:09.36   
  Kolding SK                   
                     
Kristoffer Birkeland  2000    382  33.14        1:09.88   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
10  Andreas Jørgensen  2000    367  32.33        1:10.82   
  Kolding SK                   
                     
11  Rune Nørgaard  2000    342  32.56        1:12.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Jens Fredrik Holberg  2000    334  34.69        1:13.03   
  Elverum Svømming                   
                     
13  Snorre Myrvold Stener  2000    303  35.84        1:15.48   
  Elverum Svømming                   
                     
14  Alexander Dahl  2000    299  36.64        1:15.77   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
15  Simon Andersen  2000    297  35.98        1:15.92   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
16  Rasmus Abildgaard  2000    260  36.78        1:19.42   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
17  Anders Storgaard Nielsen  2000    235  38.44        1:22.13   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Mads Tornow Rasmussen  2000              DNS   
  A6                   
                     
 
Løb 1, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 
Victor B. Bromer, 0.55.72, 2013 
Løbssponsor: Sparekassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ole Marius Rist Jensen  2001    414  32.25        1:08.02   
  Lillesand IL                   
                     
Christoffer Lohne  2001    300  34.22        1:15.70   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Mads Kloster  2002    290  34.20        1:16.61   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Rasmus Thilleman  2001    245  36.79        1:20.95   
  A6                   
                     
Sebastian Dogger  2001    232  39.32        1:22.43   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Andreas Håbesland Klausen  2002    225  39.21        1:23.30   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Birk Lee Johansen  2002    206  40.98        1:25.85   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Nicolai Therkelsen  2003    199  40.68        1:26.72   
  A6                   
                     
Nikolai Sander  2003    197  39.17        1:27.01   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
10  Paw Jensby Madsen  2002    196  41.45        1:27.21   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Titus Phillipson  2002    184  39.40        1:29.08   
  Vågsbygd SLK                   
                     
12  Alex Søndergaard  2003    172  42.11        1:31.03   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Jacob Lybech Christensen  2002    170  44.25        1:31.39   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
14  Nicklas M Jensen  2001    161  43.41        1:33.07   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
15  Jimmy Nielsen  2003    133  45.67        1:39.16   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
16  Fredrik Erasmus Bonderup  2002    130  47.76        1:39.86   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
17  Lau Kæseler Nielsen  2002    127  47.11        1:40.68   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
18  Jacob Toft  2003    102  53.44        1:48.48   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
19  Nicklas Bager  2003    94  47.41        1:51.22   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
20  Jonas Abildgaard  2003    92  54.91        1:52.00   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:33 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-1997 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Ø. Nielsen  1996    876  27.43        1:00.33  Stævnerekord 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Julie Levisen  1997    759  29.68        1:03.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Isabella K. Sørensen  1994    715  29.07        1:04.55   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Louise B. Dalgaard  1990    701  30.77        1:04.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Amalie Thorstensen  1996    657  30.88        1:06.41   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Tiril Fredrikke Rist Jensen  1994    623  31.56        1:07.59   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Cecilie Hansen  1995    579  30.56        1:09.26   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emma-Sofie Hestbech  1996    578  32.11        1:09.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Elise Skjæveland  1997    569  32.14        1:09.65   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
10  Ingelin Elisabeth Lima  1997    568  31.45        1:09.69   
  Asker Svømmeklubb                   
                     
11  Marie Malvik  1997    548  33.62        1:10.53   
  Poseidon                   
                     
12  Kristina K Hedegaard  1995    548  30.90        1:10.54   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Rebekka R. Andersen  1996    528  32.80        1:11.43   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
14  Julie D. Hald  1996    518  34.37        1:11.89   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Ina A. Steinsland  1996    515  33.83        1:12.00   
  Vågsbygd SLK                   
                     
16  Lenette Nielsen  1997    490  32.78        1:13.19   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
17  Ine Haga Famestad  1997    471  33.16        1:14.21   
  Elverum Svømming                   
                     
18  Ida Christiansen Jordan  1997    442  34.73        1:15.77   
  Elverum Svømming                   
                     
19  Julia Farkas  1996    419  35.98        1:17.11   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
20  Tea Olsen Lierstuen  1997    412  35.23        1:17.56   
  Elverum Svømming                   
                     
21  Karoline Holmestrand  1997    393  36.72        1:18.77   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
22  Karoline Nielsen  1997    349  37.16        1:21.99   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
23  Laura Christensen  1997    326  39.72        1:23.81   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
24  Amalie Vinther  1995    274  42.93        1:28.87   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinne Sørensen  1999    647  29.89        1:06.73   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Tone Hartmark Nielsen  1998    616  30.99        1:07.86   
  Mandal Svømmeklubb                   
                     
Stine Knudsen  1999    604  30.92        1:08.28   
  Kolding SK                   
                     
Jackie Gade  1998    604  31.83        1:08.30   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lærke Toft Ruby  1999    583  30.97        1:09.09   
  A6                   
                     
Stine Marie Karlberg  1999    569  31.69        1:09.67   
  Poseidon                   
                     
Malene Bang  1999    563  33.95        1:09.91   
  A6                   
                     
Isabel Mass  1998    550  32.01        1:10.44   
  A6                   
                     
Lærke Harksen Nehmdahl  1999    544  32.99        1:10.69   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
10  Tuva Tronstad  1998    538  31.44        1:10.95   
  Vågsbygd SLK                   
                     
11  Sofie W. Bunten  1999    530  33.99        1:11.31   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Anna Bonde  1999    526  33.56        1:11.51   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
13  Thea Skjæveland  1999    520  34.78        1:11.80   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
14  Emma Sand Majlund  1999    518  33.54        1:11.86   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Sara Stoebner  1998    513  32.44        1:12.12   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
16  Celia Erikstad  1999    511  32.54        1:12.18   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
17  Louise Kronborg Frandsen  1999    497  33.80        1:12.86   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
18  Shanna Armstrong  1998    492  34.28        1:13.12   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
19  Rebecca Sundtjønn  1998    489  32.92        1:13.27   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
20  Laura Blendstrup  1999    486  32.60        1:13.39   
  Swim Team Neptun                   
                     
21  Maja Østergaard  1998    484  32.80        1:13.51   
  A6                   
                     
22  Sofie Møller Sørensen  1998    478  32.85        1:13.84   
  Swim Team Neptun                   
                     
23  Anette Poulsen  1999    471  33.79        1:14.16   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
24  Marie Eske  1999    471  34.89        1:14.21   
  Swim Team Neptun                   
                     
25  Ida Kusk  1999    464  33.74        1:14.56   
  Kolding SK                   
                     
26  Sofie Poulsen  1999    461  35.47        1:14.70   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
27  Annabell Skytt Kristensen  1999    461  35.82        1:14.73   
  Kolding SK                   
                     
28  Anne-Mette Pedersen  1998    450  34.92        1:15.30   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
28  Vilde Serena Skaara  1999    450  35.15        1:15.30   
  Vågsbygd SLK                   
                     
30  Maren Ditlefsen Dahl  1998    447  33.94        1:15.48   
  Vågsbygd SLK                   
                     
31  Caroline Christensen  1999    445  34.89        1:15.62   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
32  Camilla Johannesen  1999    444  35.37        1:15.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
33  Millie Haga Famestad  1999    443  35.91        1:15.74   
  Elverum Svømming                   
                     
34  Sarah Andersen  1999    441  34.93        1:15.84   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
35  Lærke Højbjerg  1999    435  35.24        1:16.20   
  Kolding SK                   
                     
36  Rebecca Grindland Ege  1998    428  32.48        1:16.59   
  Vågsbygd SLK                   
                     
37  Anne Kristine Storvold  1999    413  34.97        1:17.48   
  Lillesand IL                   
                     
38  Emma Johanne Rist Jensen  1999    407  34.40        1:17.88   
  Lillesand IL                   
                     
39  Agnete Hoset  1999    404  36.69        1:18.06   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
40  Silke Christoffersen  1998    401  35.08        1:18.26   
  Elverum Svømming                   
                     
41  Mathilde Hedemand  1999    396  38.36        1:18.60   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
42  Cathrine E Carstensen  1999    369  35.32        1:20.49   
  Kolding SK                   
                     
43  Freja Emborg Sørensen  1999    360  38.16        1:21.15   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
44  Charlotte Norstad  1998    357  38.13        1:21.36   
  Elverum Svømming                   
                     
45  Mariet Anna Nijmeijer  1999    325  40.25        1:23.98   
  Poseidon                   
                     
46  Celina R. Wiis  1999    319  37.31        1:24.42   
  Kolding SK                   
                     
47  Julia Beachell Myki  1998    314  40.09        1:24.87   
  Elverum Svømming                   
                     
48  Hedda Nes  1999    247  42.97        1:31.96   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
49  Emma Gleitze Holm  1999    199  47.70        1:38.89   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
Sofie Rasmussen  1999              DNS   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Emma Sofie Almås  1999              DSQ  2 flyben start bryst 
  Elverum Svømming                   
                     
Gitta Nielsen  1999              DSQ  Ej samt bev brystben 
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
                     
Trine Guldberg  1999              DSQ  2 flyben bryststart 
  Herning Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kepp Jensen  2000    755  29.08        1:03.41   
  A6                   
                     
Klaudia W. Mogensen  2000    624  31.67        1:07.56   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Julie Lundorff Larsen  2000    608  32.57        1:08.12   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    581  31.53        1:09.18   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Amalie Bærentsen  2000    538  32.67        1:10.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Emilia Somogyi Hoseth  2000    512  33.21        1:12.13   
  Lørenskog-Rælingen KK                   
                     
Astrid Dyrmose Kestner  2000    511  33.44        1:12.21   
  A6                   
                     
Louise Sørensen  2000    509  33.35        1:12.27   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Sølvkjær  2000    505  34.94        1:12.47   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Smilla Lyhne  2000    495  33.89        1:12.98   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Ella Christensen Blanch  2000    493  33.51        1:13.06   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Maria M. Porsmose  2000    475  34.04        1:13.99   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
13  Silje Mariell Madsen  2000    473  33.55        1:14.08   
  Vågsbygd SLK                   
                     
14  Line Aunstrup  2000    454  34.24        1:15.12   
  A6                   
                     
15  Anne Katrine Jørgensen  2000    433  35.26        1:16.27   
  Kolding SK                   
                     
16  Matilde Fuglsang  2000    430  35.05        1:16.46   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
17  Rebecca Haahr Pallesen  2000    425  36.45        1:16.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
18  Laura Davidsen Nielsen  2000    412  35.78        1:17.56   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
19  Camilla Strandqvist  2000    410  35.17        1:17.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Anna Mathiasen  2000    391  35.88        1:18.93   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
21  Marie Brandt Pedersen  2000    388  36.03        1:19.12   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
22  Kathrine Fog  2000    378  39.20        1:19.80   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
23  Camilla Melstein Johannessen  2000    365  37.52        1:20.74   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
24  Camilla Ottesen  2000    362  35.11        1:20.95   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
24  Julie Elefsen  2000    362  38.70        1:20.95   
  Vågsbygd SLK                   
                     
26  Heidi Brobakken  2000    360  38.58        1:21.10   
  Lillesand IL                   
                     
27  Kamilla Kleppang  2000    351  39.82        1:21.79   
  Elverum Svømming                   
                     
28  Marie Kæseler Nielsen  2000    344  37.44        1:22.35   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
29  Astrid Yde  2000    339  38.81        1:22.75   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
30  Henriette Syrrist  2000    334  38.27        1:23.17   
  Ullensakersvømmerne                   
                     
31  Andrea Sørensen  2000    319  39.76        1:24.46   
  Poseidon                   
                     
32  Anne Rasmussen Sand  2000    318  37.83        1:24.53   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
33  Ine Marie Andersen  2000    315  38.19        1:24.85   
  Poseidon                   
                     
34  Elisabeth Pedersen  2000    302  39.54        1:26.01   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
35  Helena Kristensen  2000    296  39.71        1:26.59   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
36  Andrea Zanchetta  2000    264  42.04        1:29.95   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
37  Ida Fink Baun  2000    244  42.55        1:32.32   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
38  Josephine Strøm Hansen  2000    209  42.64        1:37.19   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
39  Hedvig Opheim  2000    200  45.80        1:38.68   
  Lillesand IL                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisa Rijkhoff  2001    533  33.29        1:11.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Louise Bach Andersen  2001    527  32.73        1:11.48   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Katja Petersson  2001    498  33.52        1:12.84   
  A6                   
                     
Stefanie Brun Koch  2001    482  33.41        1:13.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Johanne Marie Poulsen  2001    459  33.33        1:14.85   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Sloth Holm  2001    434  35.24        1:16.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Julie Søgaard  2001    431  35.08        1:16.43   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
Vera Fossdal-Uleberg  2001    421  35.95        1:17.03   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
Kristine Johnsson  2001    395  37.25        1:18.67   
  Poseidon                   
                     
10  Othine Ruenes  2001    383  35.32        1:19.46   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
                     
11  Sirin Andrea Hamoudeh  2001    355  37.35        1:21.48   
  Elverum Svømming                   
                     
12  Tuva Schreiner  2001    355  37.20        1:21.51   
  Vågsbygd SLK                   
                     
13  Olivia Poulsen  2001    331  38.99        1:23.46   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
                     
14  Elin Lislevand Pavljuk  2001    323  36.91        1:24.07   
  Vågsbygd SLK                   
                     
15  Nora Margrethe Tolfsen  2001    319  40.46        1:24.47   
  Vågsbygd SLK                   
                     
16  Klea Christensen  2001    298  40.89        1:26.40   
  Struer Svømmeklub                   
                     
17  Nora Lund  2001    291  39.68        1:27.09   
  Vågsbygd SLK                   
                     
18  Kathrine Lislevand Pavljuk  2001    270  39.23        1:29.31   
  Vågsbygd SLK                   
                     
19  Elise Hammer  2001    261  42.85        1:30.26   
  Vågsbygd SLK                   
                     
20  Julie Tilsted  2001    258  40.01        1:30.60   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
21  Sofie Astrup  2001    208  47.02        1:37.43   
  Struer Svømmeklub                   
                     
Anne Sofie Brodersen  2001              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001              DSQ  Tyvstart 
  A6                   
                     
Pernille Harbo  2001              DSQ  ej sam. bev v/50m 
  Thisted Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2002 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Moeslund Lausen  2002    460  34.86        1:14.77   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Thea Søe Bach  2002    400  36.96        1:18.35   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    395  36.23        1:18.65   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Karoline Sørensen  2002    395  36.24        1:18.68   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Lærke Bjerre Tange  2002    354  37.24        1:21.57   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Oda Erikka Holberg  2002    346  37.95        1:22.22   
  Elverum Svømming                   
                     
Lea Adalia Strømman  2002    316  38.56        1:24.69   
  Lillesand IL                   
                     
Cathrine Emilie Fagge  2002    311  38.14        1:25.18   
  Lillesand IL                   
                     
Julie Kappel Petersen  2002    307  38.85        1:25.57   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Charlotte S. Jensen  2002    307  40.02        1:25.58   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
11  Lise Lindemann-Larsen  2002    302  39.66        1:26.02   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
12  Elisabeth Sølvkjær  2002    299  42.66        1:26.32   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
13  Cecilie V Jensen  2002    252  43.11        1:31.36   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
14  Maja Stie Svensgaard  2002    227  42.91        1:34.61   
  Struer Svømmeklub                   
                     
15  Adela Søyland  2002    205  49.42        1:37.78   
  Vågsbygd SLK                   
                     
16  Emma Rose Treney  2002    204  47.22        1:37.93   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
17  Åsne Berge  2002    196  47.83        1:39.27   
  Vågsbygd SLK                   
                     
18  Clara Grønkjær  2002    189  43.19        1:40.54   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
19  Therese Mardal  2002    184  48.76        1:41.44   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
20  Maria Søgaard Lund  2002    171  46.89        1:44.01   
  Struer Svømmeklub                   
                     
21  Sofia Bak  2002    168  50.92        1:44.60   
  Hobro Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2015 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg 1.01.27, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Liva Buchholt Johansen  2003    374  38.12        1:20.08   
  A6                   
                     
Luna Emilie Olsen  2003    359  36.79        1:21.19   
  A6                   
                     
Pernille Elm Jensen  2003    345  39.79        1:22.31   
  A6                   
                     
Tirill Hammerstrøm  2003    302  38.20        1:26.06   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Solveig Bratland  2003    299  39.92        1:26.32   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Selma Pruzljanin  2003    291  40.39        1:27.13   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Signe Thomsen  2003    250  42.44        1:31.55   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
Marthine Strædet Helmundsen  2003    246  42.57        1:32.05   
  Vågsbygd SLK                   
                     
Mathilde Løkkegaard  2003    224  46.47        1:34.98   
  A6                   
                     
10  Camilla Kjær  2003    211  45.27        1:36.98   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Freja Møller  2004    209  46.43        1:37.16   
  A6                   
                     
12  Stine Rejkjær Gadgaard  2003    170  51.75        1:44.06   
  Struer Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:11 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:24   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frans Johannessen  1992    715          28.23  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub                   
Chris Christensen  1988    632          29.41   
  Herning Svømmeklub                   
Janus Meinert  1995    620          29.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
Daniel Svane Halkjær  1991    562          30.58   
  Aalborg Svømmeklub                   
Michael Petersen  1994    541          30.98   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Michael Kjær  1995    537          31.05   
  Thisted Svømmeklub                   
Lasse Schrøder Jakobsen  1993    521          31.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lasse Kammer  1995    509          31.61   
  Viborg Svømme Klub                   
Kasper Winther  1995    506          31.67   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Martin Lønstrup  1993    222          41.70   
  Struer Svømmeklub                   
Jesper Stilling Julius  1993              DNS   
  Swim Team Neptun                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristoffer Moos  1996    641          29.27   
  Aalborg Svømmeklub                   
Marcus Brandborg  1997    573          30.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
Magnus Yde  1996    560          30.63   
  Svømmeklubben S 68                   
Christian Gravgaard  1997    545          30.91   
  Kolding SK                   
Robert Asfeldt  1996    498          31.85   
  Herning Svømmeklub                   
Hans Martin Aasheim  1997    490          32.02   
  Elverum Svømming                   
Mikael Thode Sørensen  1997    487          32.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
Peter Birk  1996    434          33.34   
  Thisted Svømmeklub                   
Eirik Rugsveen  1996    431          33.42   
  Elverum Svømming                   
10  Simen Halse Larsen  1997    349          35.84   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
11  Asger Mikkelsen  1997    267          39.20   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Vingolf Larsen  1998    550          30.80   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Jonas Bruun Sleiman  1998    539          31.01   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Sebastian Reese  1998    519          31.40   
  Aalborg Svømmeklub                   
Daniel Haahr Pallesen  1998    514          31.51   
  Aalborg Svømmeklub                   
Simon Lundby Pedersen  1998    499          31.83   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Ludvig Lind  1998    472          32.41   
  Svømmeklubben Nord                   
Emil Houlborg  1998    468          32.52   
  Viborg Svømme Klub                   
Frederik Jessen  1998    462          32.66   
  Thisted Svømmeklub                   
Jonas Gadegaard Hansen  1998    456          32.80   
  Kolding SK                   
10  Andreas M. Porsmose  1998    396          34.38   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Anton Cornelius Tolfsen  1998    313          37.18   
  Vågsbygd SLK                   
12  Christopher Arnholtz  1998    270          39.02   
  Swim Team Neptun                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Due Nielsen  1999    440          33.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
Toke Michaelsen  1999    419          33.72   
  Herning Svømmeklub                   
Michael Terp Olesen  1999    402          34.19   
  Struer Svømmeklub                   
Frederik Peter Bager  1999    383          34.74   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Mark Jensby Madsen  1999    336          36.30   
  Thisted Svømmeklub                   
Rasmus Grøn  1999    181          44.57   
  Aabybro Idrætsforening                   
Magnus B. Høgild  1999              DNS   
  Herning Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nickolai Fredheim  2000    445          33.06   
  Elverum Svømming                   
Håkon Syrrist  2000    394          34.43   
  Ullensakersvømmerne                   
Mantas Laurusonis  2000    382          34.78   
  Ullensakersvømmerne                   
Andrej Jessen  2000    375          35.01   
  Thisted Svømmeklub                   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    355          35.64   
  Struer Svømmeklub                   
Mats Andersen  2000    336          36.30   
  Poseidon                   
Jens Fredrik Holberg  2000    312          37.19   
  Elverum Svømming                   
Mads L. Werther  2000    284          38.41   
  Aalborg Svømmeklub                   
Simon Andersen  2000    268          39.13   
  Aabybro Idrætsforening                   
10  Anders Valdar  2000    212          42.29   
  Poseidon                   
11  Anders Storgaard Nielsen  2000    206          42.70   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
Alexander Dale Oen, Vestkantsvømmerne, 0.27.79, 2004 
Løbssponsor: Revision Limfjord 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Aateigen  2001    390          34.55   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Ole Marius Rist Jensen  2001    363          35.38   
  Lillesand IL                   
Malthe Levisen  2001    274          38.83   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Christian Hovmark  2001    244          40.38   
  Thisted Svømmeklub                   
Alexander Skarby Madsen  2001    215          42.14   
  A6                   
Sebastian Dogger  2001    206          42.70   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Nicolai Therkelsen  2003    162          46.29   
  A6                   
Birk Lee Johansen  2002    147          47.82   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Nicklas M Jensen  2001    119          51.27   
  Aabybro Idrætsforening                   
10  Lau Kæseler Nielsen  2002    113          52.11   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Alex Søndergaard  2003    110          52.68   
  Thisted Svømmeklub                   
12  Thomas F. Nielsen  2002    92          55.86   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Jacob Toft  2003    80          58.48   
  Aabybro Idrætsforening                   
14  Jonas Abildgaard  2003    67          1:01.96   
  Aabybro Idrætsforening                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:24 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise B. Dalgaard  1990    652          33.21   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sofie Reisænen  1997    649          33.26   
  Vågsbygd SLK                   
Tiril Fredrikke Rist Jensen  1994    616          33.84   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Julie D. Hald  1996    601          34.11   
  Herning Svømmeklub                   
Amalie Thorstensen  1996    590          34.32   
  Vågsbygd SLK                   
Julie Levisen  1997    575          34.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emma-Sofie Hestbech  1996    550          35.15   
  Aalborg Svømmeklub                   
Laura Cebula  1997    503          36.20   
  Viborg Svømme Klub                   
Marie Malvik  1997    482          36.72   
  Poseidon                   
10  Elise Skjæveland  1997    480          36.78   
  Ullensakersvømmerne                   
11  Ida Marie Nielsen  1995    398          39.13   
  Viborg Svømme Klub                   
12  Julia Farkas  1996    336          41.39   
  Ullensakersvømmerne                   
13  Christine Skouboe  1997    330          41.65   
  Swim Team Neptun                   
14  Alma Aaste Løvstuen Moen  1997    293          43.33   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
15  Laura Christensen  1997    282          43.91   
  Svømmeklubben Nord                   
16  Amalie Vinther  1995    212          48.29   
  Thisted Svømmeklub                   
Karoline Holmestrand  1997              DSQ  Ej samt berøring 25m 
  Ullensakersvømmerne                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tone Hartmark Nielsen  1998    617          33.82   
  Mandal Svømmeklubb                   
Simone H. Lauridsen  1999    609          33.96   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Malene Bang  1999    595          34.23   
  A6                   
Stine Marie Karlberg  1999    515          35.92   
  Poseidon                   
Anna C. Lange  1998    503          36.21   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Thea Skjæveland  1999    501          36.24   
  Ullensakersvømmerne                   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    487          36.59   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Sofie Poulsen  1999    476          36.86   
  Thisted Svømmeklub                   
Nicoline Pontoppidan  1998    474          36.92   
  Silkeborg Svømmeklub                   
10  Isabel Mass  1998    457          37.37   
  A6                   
11  Malene Tørnkvist  1998    425          38.29   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
12  Frederikke Asfeldt  1999    422          38.37   
  Herning Svømmeklub                   
13  Maren Ditlefsen Dahl  1998    415          38.58   
  Vågsbygd SLK                   
14  Emma Sand Majlund  1999    407          38.84   
  Herning Svømmeklub                   
15  Millie Haga Famestad  1999    391          39.38   
  Elverum Svømming                   
16  Caroline Christensen  1999    390          39.40   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
17  Mathilde Clausen  1998    336          41.39   
  Herning Svømmeklub                   
18  Charlotte Norstad  1998    336          41.40   
  Elverum Svømming                   
19  Camilla Johannesen  1999    330          41.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
20  Silke Christoffersen  1998    325          41.88   
  Elverum Svømming                   
21  Mariet Anna Nijmeijer  1999    293          43.35   
  Poseidon                   
22  Gitta Nielsen  1999    282          43.91   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
23  Freja Emborg Sørensen  1999    259          45.16   
  Aabybro Idrætsforening                   
24  Hedda Nes  1999    203          48.98   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lundorff Larsen  2000    594          34.25   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Anne Sofie Sølvkjær  2000    521          35.79   
  Thisted Svømmeklub                   
Klaudia W. Mogensen  2000    480          36.76   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Rebecca Haahr Pallesen  2000    445          37.70   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Kathrine Fog  2000    438          37.91   
  Viborg Svømme Klub                   
Julie Elefsen  2000    433          38.06   
  Vågsbygd SLK                   
Emma A Andersen  2000    426          38.27   
  Aalborg Svømmeklub                   
Astrid Dyrmose Kestner  2000    425          38.30   
  A6                   
Ella Christensen Blanch  2000    418          38.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Nadia Nørskov Vogt  2000    404          38.95   
  Esbjerg Svømmeklub                   
11  Camilla Strandqvist  2000    403          38.96   
  Aalborg Svømmeklub                   
12  Heidi Eftestøl  2000    373          40.00   
  Lillesand IL                   
13  Camilla D. Hansen  2000    370          40.10   
  Svømmeklubben S 68                   
14  Laura Davidsen Nielsen  2000    359          40.52   
  Viborg Svømme Klub                   
15  Heidi Brobakken  2000    357          40.57   
  Lillesand IL                   
16  Kamilla Kleppang  2000    339          41.28   
  Elverum Svømming                   
17  Michelle Pedersen  2000    319          42.13   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
18  Andrea Sørensen  2000    304          42.82   
  Poseidon                   
19  Camilla Aagaard  2000    267          44.71   
  Svømmeklubben Nord                   
20  Ida Fink Baun  2000    265          44.81   
  Thisted Svømmeklub                   
21  Emilia Nielsen  2000    243          46.12   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
21  Line Teilberg Madsen  2000    243          46.12   
  Thisted Svømmeklub                   
23  Helena Kristensen  2000    241          46.22   
  Thisted Svømmeklub                   
24  Astrid Yde  2000    240          46.31   
  Svømmeklubben S 68                   
25  Line Tinggaard  2000    218          47.79   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Meinert  2001    372          40.04   
  Aalborg Svømmeklub                   
Signe Christensen  2001    355          40.67   
  Svømmeklubben S 68                   
Julie Søgaard  2001    349          40.90   
  Viborg Svømme Klub                   
Olivia Poulsen  2001    346          41.02   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Vera Fossdal-Uleberg  2001    321          42.04   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Klea Christensen  2001    295          43.25   
  Struer Svømmeklub                   
Rebecca Hauerberg Terp  2001    293          43.36   
  A6                   
Tuva Schreiner  2001    270          44.55   
  Vågsbygd SLK                   
Nora Margrethe Tolfsen  2001    257          45.24   
  Vågsbygd SLK                   
10  Sirin Andrea Hamoudeh  2001    255          45.41   
  Elverum Svømming                   
11  Julie Tilsted  2001    232          46.83   
  Thisted Svømmeklub                   
12  Nora Lund  2001    228          47.11   
  Vågsbygd SLK                   
13  Sofie Astrup  2001    185          50.47   
  Struer Svømmeklub                   
Anne Sofie Brodersen  2001              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Sofie S. Madsen  2001              DSQ  Flyben 
  Aabybro Idrætsforening                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Victoria Haahr Pallesen  2002    389          39.45   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Elisabeth Sølvkjær  2002    331          41.61   
  Thisted Svømmeklub                   
Karoline Sørensen  2002    307          42.67   
  Thisted Svømmeklub                   
Lærke Bjerre Tange  2002    302          42.91   
  Svømmeklubben Nord                   
Oda Erikka Holberg  2002    284          43.81   
  Elverum Svømming                   
Emma Rose Treney  2002    253          45.53   
  Aabybro Idrætsforening                   
Cecilie V Jensen  2002    233          46.77   
  Svømmeklubben S 68                   
Lærke Als  2002    222          47.50   
  Svømmeklubben Nord                   
Maria Søgaard Lund  2002    205          48.81   
  Struer Svømmeklub                   
10  Adela Søyland  2002    184          50.61   
  Vågsbygd SLK                   
11  Åsne Berge  2002    180          50.94   
  Vågsbygd SLK                   
12  Therese Mardal  2002    178          51.11   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Sofia Bak  2002    168          52.14   
  Hobro Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
Louise B. Dalgaard, Aalborg, 0.31.56, 2013 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pernille Elm Jensen  2003    382          39.69   
  A6                   
Lærke Schelde-Mollerup  2003    350          40.83   
  A6                   
Solveig Bratland  2003    252          45.55   
  Vågsbygd SLK                   
Camilla S Mortensen  2003    237          46.49   
  Struer Svømmeklub                   
Selma Pruzljanin  2003    230          46.96   
  Thisted Svømmeklub                   
Mathilde Løkkegaard  2003    212          48.25   
  A6                   
Freja Møller  2004    207          48.66   
  A6                   
Michelle Philipsen  2003    191          50.00   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Stine Rejkjær Gadgaard  2003    180          51.00   
  Struer Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 5, 800m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2015 
Frans Johannesen, Esbjerg Svømmeklub, 8.04.37, 2012 
Løbssponsor: Ejner Hessel 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Frans Johannessen  1992    759  58.18  2:00.31  3:02.41  4:03.28  8:06.06   
  Esbjerg Svømmeklub        5:04.18  6:06.37  7:07.69       
                     
Nicolas Blanch  1997    711  58.31  2:00.78  3:03.59  4:06.08  8:16.76   
  Aalborg Svømmeklub        5:08.74  6:11.53  7:14.63       
                     
Laust Moesgaard  1996    666  59.68  2:03.54  3:07.98  4:11.84  8:27.72   
  Herning Svømmeklub        5:15.85  6:19.85  7:24.04       
                     
Frederik Jessen  1998    643  59.63  2:03.84  3:09.24  4:14.45  8:33.72   
  Thisted Svømmeklub        5:19.04  6:23.95  7:29.13       
                     
Mikael Thode Sørensen  1997    624  1:01.51  2:06.14  3:11.66  4:17.28  8:38.65   
  Aalborg Svømmeklub        5:22.36  6:27.82  7:34.08       
                     
Jens Bach  1997    610  1:01.92  2:08.59  3:14.60  4:21.04  8:42.78   
  Aalborg Svømmeklub        5:26.86  6:33.20  7:39.98       
                     
Henrik Aspegren  1999    602  1:01.96  2:06.59  3:11.99  4:17.87  8:44.95   
  Ullensakersvømmerne        5:23.80  6:30.78  7:39.04       
                     
Rasmus Larsen  1997    596  1:01.39  2:06.10  3:11.73  4:17.95  8:46.66   
  Esbjerg Svømmeklub        5:24.77  6:32.55  7:40.43       
                     
Mikkel B. Høgild  1998    570  1:02.69  2:10.37  3:19.14  4:27.59  8:54.71   
  Herning Svømmeklub        5:33.79  6:41.41  7:49.13       
                     
10  Fredrik Hille  1996    549  1:03.94  2:12.02  3:20.22  4:28.39  9:01.45   
  Vågsbygd SLK        5:37.38  6:45.94  7:55.11       
                     
11  Gustav Yde  2000    528  1:05.65  2:14.44  3:22.85  4:31.03  9:08.51   
  Svømmeklubben S 68        5:39.46  6:49.73  7:59.82       
                     
12  Tobias Alstrup Kjær  1998    515  1:05.40  2:14.92  3:24.29  4:34.62  9:13.06   
  Viborg Svømme Klub        5:44.58  6:54.60  8:04.24       
                     
13  Martin Larsen  1998    485  1:06.07  2:17.37  3:28.75  4:40.35  9:24.35   
  Aalborg Svømmeklub        5:52.10  7:03.82  8:15.46       
                     
14  Frederik Elmann  1997    473  1:04.02  2:15.43  3:26.61  4:38.47  9:28.72   
  Kolding SK        5:50.38  7:03.45  8:16.65       
                     
15  Rasmus Ulka Nielsen  1999    464  1:06.46  2:17.40  3:29.38  4:41.93  9:32.54   
  Kolding SK        5:55.01  7:08.15  8:21.69       
                     
16  Lasse Harde  1998    452  1:05.07  2:16.14  3:28.53  4:41.65  9:37.60   
  Aalborg Svømmeklub        5:56.36  7:11.38  8:25.71       
                     
17  Mathias Kær  1999    426  1:09.94  2:25.22  3:40.30  4:54.73  9:49.14   
  Struer Svømmeklub        6:09.49  7:23.01  8:37.62       
                     
18  Anders Husted  1997    372  1:09.86  2:24.98  3:41.32  4:58.99  10:16.16   
  Viborg Svømme Klub        6:17.43  7:37.23  8:56.98       
                     
19  Frederik Bojesen  2002    323  1:15.94  2:38.71  4:01.81  5:25.79  10:45.63   
  A6        6:45.98  8:06.36  9:28.05       
                     
20  Rasmus Pedersen  2000    189  1:24.16  2:59.64  4:38.45  6:18.84  12:51.56   
  Idrætsforening Jarl, Arden        7:59.57  9:41.33  11:23.76       
                     
21  Rasmus Grøn  1999    189  1:29.06  3:07.28  4:48.21  6:28.51  12:52.53   
  Aabybro Idrætsforening        8:08.84  9:48.70  11:24.96       
                     
22  Jens Jensen  1999    175  1:22.23  3:55.45  6:33.37  9:08.29  13:12.15   
  Idrætsforening Jarl, Arden        10:47.64  12:29.49         
                     
Casper G. Kristensen  1995              DNS   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:26 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  19:56   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 6, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 
Mie Ø. Nielsen, Aalborg, 8.37.13, 2013 
Løbssponsor: Sparkassen Thy 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mie Ø. Nielsen  1996    817  1:00.17  2:04.59  3:08.52  4:12.88  8:34.56  Stævnerekord 
  Aalborg Svømmeklub        5:17.68  6:23.42  7:29.79       
                     
Jackie Gade  1998    685  1:04.82  2:13.24  3:22.15  4:31.17  9:05.64   
  Aalborg Svømmeklub        5:39.42  6:48.31  7:57.96       
                     
Marie Voigt Lauridsen  1995    646  1:04.47  2:13.15  3:22.24  4:32.11  9:16.37   
  Esbjerg Svømmeklub        5:43.06  6:53.87  8:05.33       
                     
Lisa Schøn  1999    629  1:09.18  2:22.06  3:34.57  4:46.67  9:21.44   
  Aalborg Svømmeklub        5:56.74  7:07.11  8:15.26       
                     
Trine Kjøngerskov  2000    615  1:11.39  2:25.05  3:36.02  4:47.27  9:25.51   
  Herning Svømmeklub        5:57.27  7:07.29  8:16.20       
                     
Katrine Bukh Villesen  2000    605  1:05.86  2:17.04  3:29.13  4:41.51  9:28.73   
  Thisted Svømmeklub        5:54.23  7:06.79  8:19.12       
                     
Nicoline Pontoppidan  1998    603  1:08.01  2:20.59  3:33.16  4:46.34  9:29.10   
  Silkeborg Svømmeklub        5:57.33  7:08.60  8:19.81       
                     
Camilla Rimmereide  2000    575  1:08.43  2:21.32  3:34.24  4:46.86  9:38.25   
  Ullensakersvømmerne        5:59.20  7:12.90  8:26.91       
                     
Louise Bach Andersen  2001    570  1:08.53  2:21.37  3:35.01  4:49.20  9:39.87   
  Aalborg Svømmeklub        6:02.72  7:16.44  8:28.92       
                     
10  Katja Petersson  2001    558  1:09.01  2:21.54  3:34.63  4:47.47  9:44.19   
  A6        6:02.06  7:16.71  8:31.10       
                     
11  Frederikke Asfeldt  1999    533  1:09.81  2:24.12  3:38.89  4:54.59  9:53.31   
  Herning Svømmeklub        6:10.34  7:25.06  8:40.50       
                     
12  Maren Sofie Aske  1997    514  1:10.39  2:24.67  3:40.23  4:56.45  10:00.37   
  Vågsbygd SLK        6:13.37  7:30.08  8:45.65       
                     
13  Simone H. Lauridsen  1999    506  1:08.38  2:21.75  3:36.20  4:52.90  10:03.67   
  Esbjerg Svømmeklub        6:10.43  7:28.92  8:47.11       
                     
14  Johanne Marie Poulsen  2001    484  1:12.73  2:29.25  3:46.09  5:04.46  10:12.43   
  Aalborg Svømmeklub        6:22.03  7:40.11  8:57.51       
                     
15  Sarah Andersen  1999    455  1:12.02  2:30.68  3:49.90  5:09.16  10:25.44   
  Thisted Svømmeklub        6:28.53  7:48.25  9:08.05       
                     
16  Nadia Nørskov Vogt  2000    443  1:13.49  2:32.75  3:52.92  5:13.56  10:30.90   
  Esbjerg Svømmeklub        6:33.44  7:52.45  9:11.85       
                     
17  Julie Dahl Schneider  1998    421  1:13.11  2:32.31  3:51.79  5:12.36  10:41.45   
  Svømmeklubben Nord        6:34.55  7:56.98  9:19.77       
                     
18  Victoria K. Jespersen  2001    413  1:14.23  2:35.56  3:56.48  5:19.42  10:45.55   
  IHF Svømning        6:41.55  8:04.43  9:27.23       
                     
19  Matilde Fuglsang  2000    408  1:14.51  2:35.65  3:55.94  5:18.17  10:48.24   
  Viborg Svømme Klub        6:41.18  8:04.52  9:27.45       
                     
20  Camilla D. Hansen  2000    392  1:18.70  2:41.60  4:04.82  5:28.22  10:57.08   
  Svømmeklubben S 68        6:51.24  8:13.94  9:37.32       
                     
21  Sigrid Jensen  1999    392  1:14.37  2:37.52  4:02.57  5:27.15  10:57.17   
  Svømmeklubben Nord        6:52.88  8:16.32  9:37.82       
                     
22  Kathrine Kristiansen  2001    373  1:17.92  2:41.99  4:06.73  5:32.15  11:07.97   
  Lillesand IL        6:57.51  8:23.34  9:48.07       
                     
23  Elisabeth Pedersen  2000    345  1:18.79  2:44.95  4:12.22  5:40.19  11:25.80   
  Skive Svømmeklub Poseidon        7:08.39  8:35.68  10:03.76       
                     
24  Mathilde Hedemand  1999    339  1:20.28  2:46.30  4:14.53  5:42.25  11:29.75   
  Idrætsforening Jarl, Arden        7:10.78  8:38.72  10:06.19       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:56 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1995 
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Chris Christensen  1988    649          26.11   
  Herning Svømmeklub                   
Sebastian Strandberg  1994    591          26.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
Daniel Svane Halkjær  1991    545          27.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frans Johannessen  1992    531          27.91  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub                   
Jesper Stilling Julius  1993    470          29.06   
  Swim Team Neptun                   
Janus Meinert  1995    417          30.24   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lasse Kammer  1995    413          30.34   
  Viborg Svømme Klub                   
Michael Petersen  1994    369          31.51   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Martin Lønstrup  1993    112          46.83   
  Struer Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1996-1997 
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Eirik Frestad  1997    546          27.65   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Ole-Mikal Fløgstad  1997    512          28.25   
  SSK Skjetten Svømming                   
Frederik M. Mortensen  1996    477          28.93   
  Viborg Svømme Klub                   
Nikolai Skelsager  1996    473          29.01   
  A6                   
Alexander Wildenschild  1997    465          29.18   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Martin Grønning  1997    464          29.20   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Eirik Rugsveen  1996    444          29.63   
  Elverum Svømming                   
Magnus Yde  1996    431          29.92   
  Svømmeklubben S 68                   
Peter Birk  1996    429          29.97   
  Thisted Svømmeklub                   
10  Christian Gravgaard  1997    419          30.21   
  Kolding SK                   
11  Mikkel Grønbo  1996    412          30.37   
  Silkeborg Svømmeklub                   
12  Christoffer Beck  1996    395          30.79   
  Viborg Svømme Klub                   
13  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    383          31.12   
  Esbjerg Svømmeklub                   
14  Dennis Madsen  1997    382          31.14   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
15  Rune K. Jensen  1997    371          31.44   
  Silkeborg Svømmeklub                   
16  Simon Juhl Schmidt  1997    360          31.77   
  Esbjerg Svømmeklub                   
17  Anders Frimor Kirk  1996    328          32.76   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1998 
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Vingolf Larsen  1998    543          27.70   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Magnus Fallesen  1998    538          27.79   
  Herning Svømmeklub                   
Sebastian Brun Koch  1998    439          29.74   
  Aalborg Svømmeklub                   
Simon Lundby Pedersen  1998    419          30.20   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Emil Leander Bonderup  1998    410          30.42   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Nikolaj J. Jørgensen  1998    407          30.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
Lasse Harde  1998    395          30.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
Daniel Haahr Pallesen  1998    372          31.43   
  Aalborg Svømmeklub                   
Emil Houlborg  1998    359          31.81   
  Viborg Svømme Klub                   
10  Espen Lislevand Pavljuk  1998    356          31.90   
  Vågsbygd SLK                   
11  Christopher Arnholtz  1998    297          33.88   
  Swim Team Neptun                   
12  Anton Cornelius Tolfsen  1998    235          36.62   
  Vågsbygd SLK                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-1999 
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michael Terp Olesen  1999    487          28.72   
  Struer Svømmeklub                   
Lars Lyhne  1999    453          29.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
Hadrian Phillipson  1999    452          29.44   
  Vågsbygd SLK                   
Henrik Aspegren  1999    409          30.44   
  Ullensakersvømmerne                   
Kristian Berthelsen  1999    290          34.13   
  Aabybro Idrætsforening                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2000 
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Tornow Rasmussen  2000    405          30.54   
  A6                   
Gustav Yde  2000    399          30.71   
  Svømmeklubben S 68                   
Kristoffer Birkeland  2000    358          31.83   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Håkon Syrrist  2000    349          32.11   
  Ullensakersvømmerne                   
Mats Andersen  2000    342          32.32   
  Poseidon                   
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    333          32.62   
  Struer Svømmeklub                   
Andreas Jørgensen  2000    330          32.69   
  Kolding SK                   
Nickolai Fredheim  2000    330          32.71   
  Elverum Svømming                   
Snorre Myrvold Stener  2000    261          35.36   
  Elverum Svømming                   
10  Anders Valdar  2000    260          35.38   
  Poseidon                   
11  Rasmus Abildgaard  2000    216          37.65   
  Aabybro Idrætsforening                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2015 
Petter Sjødal, Norge, 0.25.64, 2002 
Løbssponsor: Sportigan 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dennis Aateigen  2001    379          31.22   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Ole Marius Rist Jensen  2001    328          32.78   
  Lillesand IL                   
Malthe Levisen  2001    254          35.68   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Sebastian Dogger  2001    201          38.56   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Titus Phillipson  2002    186          39.58   
  Vågsbygd SLK                   
Eliezer Toro Arcega  2001    169          40.87   
  Thisted Svømmeklub                   
Birk Lee Johansen  2002    156          41.96   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Jacob Lybech Christensen  2002    144          43.04   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Jimmy Nielsen  2003    141          43.42   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
10  Paw Jensby Madsen  2002    138          43.72   
  Thisted Svømmeklub                   
11  Nicklas M Jensen  2001    131          44.42   
  Aabybro Idrætsforening                   
12  Nicklas Bager  2003    121          45.70   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Thomas F. Nielsen  2002    119          45.87   
  Thisted Svømmeklub                   
14  Fredrik Erasmus Bonderup  2002    96          49.21   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
15  Lau Kæseler Nielsen  2002    95          49.48   
  Thisted Svømmeklub                   
16  Jonas Abildgaard  2003    80          52.31   
  Aabybro Idrætsforening                   
Nikolai Sander  2003              DSQ  afslut på maven 50m 
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:03 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:25   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1997 
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Ø. Nielsen  1996    795          27.74  Stævnerekord 
  Aalborg Svømmeklub                   
Isabella K. Sørensen  1994    712          28.78   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cecilie Hansen  1995    665          29.44   
  Aalborg Svømmeklub                   
Mathilde Pugholm Hvid  1990    618          30.16   
  Aalborg Svømmeklub                   
Sofie Reisænen  1997    592          30.60   
  Vågsbygd SLK                   
Julie Levisen  1997    578          30.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
Kalinka T. Mogensen  1995    553          31.30   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Ingelin Elisabeth Lima  1997    539          31.57   
  Asker Svømmeklubb                   
Line Jørgensen Bruun  1995    528          31.79   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Kristina K Hedegaard  1995    513          32.09   
  Aalborg Svømmeklub                   
11  Amalie Thorstensen  1996    490          32.58   
  Vågsbygd SLK                   
12  Asta Blanch  1996    480          32.82   
  Aalborg Svømmeklub                   
13  Lenette Nielsen  1997    475          32.92   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
14  Elise Skjæveland  1997    445          33.65   
  Ullensakersvømmerne                   
15  Elise Fjeldstad  1995    444          33.67   
  Vågsbygd SLK                   
16  Ine Haga Famestad  1997    436          33.88   
  Elverum Svømming                   
17  Laura Cebula  1997    431          34.00   
  Viborg Svømme Klub                   
18  Ina A. Steinsland  1996    401          34.84   
  Vågsbygd SLK                   
19  Marie Malvik  1997    397          34.96   
  Poseidon                   
20  Rebekka R. Andersen  1996    395          35.01   
  Svømmeklubben S 68                   
21  Maren Mæhre  1996    373          35.68   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
22  Tea Olsen Lierstuen  1997    355          36.28   
  Elverum Svømming                   
23  Karoline Holmestrand  1997    295          38.57   
  Ullensakersvømmerne                   
24  Ida Marie Nielsen  1995    257          40.42   
  Viborg Svømme Klub                   
25  Alma Aaste Løvstuen Moen  1997    254          40.58   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
26  Laura Christensen  1997    247          40.92   
  Svømmeklubben Nord                   
27  Amalie Vinther  1995    170          46.33   
  Thisted Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1998-1999 
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stinne Sørensen  1999    651          29.64   
  Herning Svømmeklub                   
Tone Hartmark Nielsen  1998    590          30.63   
  Mandal Svømmeklubb                   
Tuva Tronstad  1998    540          31.55   
  Vågsbygd SLK                   
Sara Stoebner  1998    520          31.94   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Lærke Toft Ruby  1999    516          32.04   
  A6                   
Isabel Mass  1998    488          32.64   
  A6                   
Sofie Møller Sørensen  1998    477          32.87   
  Swim Team Neptun                   
Anette Poulsen  1999    469          33.06   
  Thisted Svømmeklub                   
Stine Marie Karlberg  1999    469          33.06   
  Poseidon                   
10  Celia Erikstad  1999    465          33.17   
  Silkeborg Svømmeklub                   
11  Stine Knudsen  1999    463          33.21   
  Kolding SK                   
12  Maja Østergaard  1998    457          33.35   
  A6                   
13  Rebecca Sundtjønn  1998    451          33.49   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
14  Silke Christoffersen  1998    439          33.79   
  Elverum Svømming                   
15  Anna Bonde  1999    438          33.83   
  Hobro Svømmeklub                   
16  Louise Kronborg Frandsen  1999    422          34.24   
  Esbjerg Svømmeklub                   
17  Anne-Mette Pedersen  1998    410          34.59   
  Thisted Svømmeklub                   
18  Emma Johanne Rist Jensen  1999    392          35.10   
  Lillesand IL                   
19  Malene Tørnkvist  1998    391          35.13   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
20  Maren Ditlefsen Dahl  1998    390          35.17   
  Vågsbygd SLK                   
21  Trine Guldberg  1999    387          35.25   
  Herning Svømmeklub                   
22  Annabell Skytt Kristensen  1999    383          35.38   
  Kolding SK                   
23  Thea Skjæveland  1999    381          35.45   
  Ullensakersvømmerne                   
24  Anne Kristine Storvold  1999    378          35.54   
  Lillesand IL                   
25  Rebecca Grindland Ege  1998    370          35.77   
  Vågsbygd SLK                   
26  Cathrine E Carstensen  1999    369          35.83   
  Kolding SK                   
26  Sarah Andersen  1999    369          35.83   
  Thisted Svømmeklub                   
28  Camilla Johannesen  1999    364          35.97   
  Aalborg Svømmeklub                   
29  Christie Prøhl  1998    362          36.06   
  Viborg Svømme Klub                   
30  Charlotte Norstad  1998    309          38.00   
  Elverum Svømming                   
31  Freja Emborg Sørensen  1999    302          38.27   
  Aabybro Idrætsforening                   
32  Gitta Nielsen  1999    301          38.31   
  Idrætsforening Jarl, Arden                   
33  Celina R. Wiis  1999    299          38.43   
  Kolding SK                   
34  Mathilde Clausen  1998    293          38.68   
  Herning Svømmeklub                   
35  Julia Beachell Myki  1998    248          40.89   
  Elverum Svømming                   
36  Isabella Hansen  1999    198          44.04   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
37  Hedda Nes  1999    191          44.58   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
38  Emma Gleitze Holm  1999    161          47.18   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998              DSQ  ej fortsat bev v25m 
  Kristiansand Svømmeallianse                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2000 
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Kepp Jensen  2000    694          29.02   
  A6                   
Louise Sørensen  2000    507          32.23   
  Thisted Svømmeklub                   
Emma A Andersen  2000    468          33.08   
  Aalborg Svømmeklub                   
Silje Mariell Madsen  2000    466          33.13   
  Vågsbygd SLK                   
Maria M. Porsmose  2000    461          33.25   
  Aalborg Svømmeklub                   
Line Aunstrup  2000    452          33.47   
  A6                   
Emilia Somogyi Hoseth  2000    450          33.52   
  Lørenskog-Rælingen KK                   
Anna Mathiasen  2000    383          35.38   
  Thisted Svømmeklub                   
Camilla Strandqvist  2000    374          35.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
10  Camilla Ottesen  2000    370          35.79   
  Svømmeklubben Nord                   
11  Matilde Fuglsang  2000    359          36.16   
  Viborg Svømme Klub                   
12  Marie Brandt Pedersen  2000    338          36.89   
  Svømmeklubben S 68                   
13  Anne Rasmussen Sand  2000    331          37.14   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
14  Line Teilberg Madsen  2000    316          37.72   
  Thisted Svømmeklub                   
15  Ine Marie Andersen  2000    306          38.11   
  Poseidon                   
16  Michelle Pedersen  2000    305          38.16   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
17  Julie Elefsen  2000    300          38.39   
  Vågsbygd SLK                   
18  Marie Kæseler Nielsen  2000    285          39.04   
  Thisted Svømmeklub                   
19  Kathrine Fog  2000    272          39.65   
  Viborg Svømme Klub                   
20  Line Tinggaard  2000    263          40.10   
  Thisted Svømmeklub                   
21  Astrid Yde  2000    251          40.74   
  Svømmeklubben S 68                   
22  Helena Kristensen  2000    248          40.90   
  Thisted Svømmeklub                   
23  Andrea Sørensen  2000    236          41.53   
  Poseidon                   
24  Emilia Nielsen  2000    228          42.03   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
25  Andrea Zanchetta  2000    225          42.20   
  Aabybro Idrætsforening                   
26  Ida Fink Baun  2000    215          42.85   
  Thisted Svømmeklub                   
27  Josephine Strøm Hansen  2000    213          42.98   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2001 
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Marie Poulsen  2001    462          33.23   
  Aalborg Svømmeklub                   
Line Sloth Holm  2001    415          34.45   
  Aalborg Svømmeklub                   
Cæcilie Buchholt Johansen  2001    413          34.49   
  A6                   
Stefanie Brun Koch  2001    409          34.61   
  Aalborg Svømmeklub                   
Othine Ruenes  2001    393          35.07   
  Kristiansand Svømmeallianse                   
Lisa Rijkhoff  2001    391          35.14   
  Aalborg Svømmeklub                   
Julie Søgaard  2001    373          35.69   
  Viborg Svømme Klub                   
Tuva Schreiner  2001    312          37.86   
  Vågsbygd SLK                   
Signe Christensen  2001    281          39.22   
  Svømmeklubben S 68                   
10  Olivia Poulsen  2001    267          39.89   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
11  Nora Lund  2001    255          40.52   
  Vågsbygd SLK                   
12  Pernille Harbo  2001    216          42.79   
  Thisted Svømmeklub                   
13  Klea Christensen  2001    213          42.99   
  Struer Svømmeklub                   
14  Sofie Astrup  2001    181          45.37   
  Struer Svømmeklub                   
15  Ida Christensen  2001    180          45.44   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Anne Sofie Brodersen  2001              DNS   
  Thisted Svømmeklub                   
Sofie S. Madsen  2001              DNS   
  Aabybro Idrætsforening                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2002 
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karoline Sørensen  2002    379          35.51   
  Thisted Svømmeklub                   
Victoria Haahr Pallesen  2002    346          36.60   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Thea Søe Bach  2002    345          36.61   
  Thisted Svømmeklub                   
Cathrine Emilie Fagge  2002    311          37.90   
  Lillesand IL                   
Julie Kappel Petersen  2002    286          38.98   
  Thisted Svømmeklub                   
Lea Adalia Strømman  2002    274          39.54   
  Lillesand IL                   
Charlotte S. Jensen  2002    273          39.57   
  Svømmeklubben Nord                   
Cecilie V Jensen  2002    225          42.24   
  Svømmeklubben S 68                   
Clara Grønkjær  2002    216          42.82   
  Thisted Svømmeklub                   
10  Maja Stie Svensgaard  2002    197          44.13   
  Struer Svømmeklub                   
Lise Lindemann-Larsen  2002              DSQ  2 armtag på mave 25m 
  Thisted Svømmeklub                   
Lærke Als  2002              DSQ  ej fortsat bev 25m 
  Svømmeklubben Nord                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2015 
Ida Lindborg, Malmö Kappsim 0.28.72, 2013 
Løbssponsor: Concordia Forsikring 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Tirill Hammerstrøm  2003    308          38.03   
  Vågsbygd SLK                   
Signe Thomsen  2003    267          39.88   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Camilla S Mortensen  2003    201          43.84   
  Struer Svømmeklub                   
Solveig Bratland  2003    187          44.87   
  Vågsbygd SLK                   
Christine Henriksen  2003    182          45.28   
  A6                   
Michelle Philipsen  2003    167          46.66   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
Camilla Kjær  2003    166          46.74   
  Thisted Svømmeklub                   
Freja Møller  2004    158          47.47   
  A6                   
Stine Rejkjær Gadgaard  2003              DSQ  Tyvstart 
  Struer Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:25 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2014    Udskriftsdato  26 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  20:39   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 september 2014         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
Victor B. Bromer, Aalborg, 0.53.54, 2013 
Løbssponsor: Skoda, Thisted 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor B. Bromer  1993    773  25.40        52.82  Stævnerekord 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Frans Johannessen  1992    650  26.34        55.94   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Daniel Svane Halkjær  1991    629  26.96        56.57   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Strandberg  1994    624  26.93        56.73