Tulokset SydCup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Sunday
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:36 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 31.10 | ||||||
2 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.14 | ||||||
3 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 32.12 | ||||||
4 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 33.79 | ||||||
5 | Liselotte Baxter | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.48 | ||||||
6 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 36.15 | ||||||
7 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.29 | ||||||
8 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.08 | ||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.91 | ||||||
2 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 31.56 | ||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder IGF | 31.71 | ||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.75 | ||||||
5 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 32.01 | ||||||
6 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 32.92 | ||||||
7 | Zoe Julia Krause | 1999 | Sg Elbe | 33.18 | ||||||
8 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 33.48 | ||||||
9 | Emily Schröder | 2000 | Sg Elbe | 33.50 | ||||||
10 | Cecilie Dalgas | 2000 | Odder IGF | 33.86 | ||||||
11 | Annika Hoffmann | 1999 | Flensburg | 34.49 | ||||||
12 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburg | 34.92 | ||||||
13 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 35.07 | ||||||
14 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 36.60 | ||||||
15 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 36.63 | ||||||
16 | Katrine Elmann | 1999 | Kolding SK | 37.25 | ||||||
17 | Cecilie Bækkelund Knudsen | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.27 | ||||||
18 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 40.79 | ||||||
19 | Mie K. Svane | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.28 | ||||||
20 | Luna Ladefoged | 2000 | Odder IGF | 42.86 | ||||||
21 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.36 | ||||||
22 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 49.88 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Miriam Schulze | 2001 | Flensburg | 30.93 | ||||||
2 | Louisa Marie Obermark | 2002 | Flensburg | 33.96 | ||||||
3 | Nikoline Nielsen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 34.22 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.78 | ||||||
5 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 35.47 | ||||||
6 | Lea Böhme | 2001 | Sg Elbe | 35.61 | ||||||
7 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | ||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | Odder IGF | 36.18 | ||||||
9 | Didde Meyer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 37.00 | ||||||
10 | Cecilie Gregersen | 2002 | Odder IGF | 37.53 | ||||||
11 | Signe Søby Jensen | 2001 | Odder IGF | 38.42 | ||||||
12 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder IGF | 38.45 | ||||||
13 | Carolin Schröder | 2002 | Sg Elbe | 38.63 | ||||||
14 | Liv Hingeberg | 2001 | Odder IGF | 39.78 | ||||||
15 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 40.07 | ||||||
16 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.20 | ||||||
17 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 40.34 | ||||||
18 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 40.62 | ||||||
19 | Anne Marie S. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 40.75 | ||||||
20 | Freja Larsen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 40.98 | ||||||
21 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.81 | ||||||
22 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 42.29 | ||||||
23 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 42.63 | ||||||
24 | Katrine Mejlsbye | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 42.90 | ||||||
25 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 43.67 | ||||||
26 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 43.78 | ||||||
27 | Clara Mortensen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 44.71 | ||||||
28 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 47.57 | ||||||
29 | Anna Kathrine Skjøth | 2001 | O.S.L.F. | 48.64 | ||||||
30 | Mia Andersen | 2002 | O.S.L.F. | 57.47 | ||||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | Kolding SK | 44.46 | ||||||
2 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.94 | ||||||
3 | Lena Maria Grohmann | 2004 | Flensburg | 48.34 | ||||||
4 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.74 | ||||||
5 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 50.97 | ||||||
6 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 54.30 | ||||||
7 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 54.41 | ||||||
8 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 59.95 | ||||||
9 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 1:00.96 | ||||||
10 | Ronja Beck Christensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:06.53 | ||||||
11 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:07.88 | ||||||
- | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Woman, Indledende Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Wachs | 2005 | Flensburg | 49.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:36 |