Resultat för SydCup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunday
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 36.62 | ||||||
2 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe | 37.16 | ||||||
3 | Julie Oxenvad | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 37.52 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Pernille Jensen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.52 | ||||||
5 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 37.53 | ||||||
6 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.72 | ||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder IGF | 38.42 | ||||||
8 | Jane Meißner | 1998 | Flensburg | 40.30 | ||||||
9 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.90 | ||||||
10 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 42.10 | ||||||
11 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 44.87 | ||||||
12 | Kannika N. Christensen | 1998 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.18 | ||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 38.41 | ||||||
2 | Nikoline Mathiesen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.12 | ||||||
3 | Therese E. Christensen | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.57 | ||||||
4 | Vanessa Nitsch | 1999 | Sg Elbe | 40.84 | ||||||
5 | Katrine E. Andersen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 43.43 | ||||||
6 | Caroline M. Knudsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 43.46 | ||||||
7 | Karoline Munch Hansen | 2000 | Svendborg Svømme Klub | 43.89 | ||||||
8 | Sandra Kristensen | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.95 | ||||||
9 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | Odder IGF | 44.55 | ||||||
10 | Anna Kruse Mathiase | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 44.56 | ||||||
11 | Mia Schou Brock | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.60 | ||||||
12 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | Odder IGF | 44.76 | ||||||
13 | Freja Møller | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.56 | ||||||
14 | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | 47.84 | ||||||
15 | Isabella Paulsen | 2000 | Bov IF | 47.94 | ||||||
16 | Lea Augenstein | 2000 | Sg Elbe | 49.49 | ||||||
17 | Theresa Ringgaard Teist | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.96 | ||||||
18 | Laura Ælmholdt | 1999 | Ikast Svømmeklub | 50.04 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.29 | ||||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.29 | ||||||
3 | Emma Mewes | 2001 | Sg Elbe | 40.44 | ||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.67 | ||||||
5 | Karoline Weltz Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.79 | ||||||
6 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder IGF | 42.41 | ||||||
7 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | Odder IGF | 42.60 | ||||||
8 | Christine Rasmussen | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 42.67 | ||||||
9 | Melissa Damsgaard | 2001 | O.S.L.F. | 44.00 | ||||||
10 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Bov IF | 44.97 | ||||||
11 | Sofie B G Tolsøe | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 45.11 | ||||||
12 | Louise Skovgaard Jensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.60 | ||||||
13 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 45.84 | ||||||
14 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 46.99 | ||||||
15 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 47.57 | ||||||
16 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Bov IF | 47.81 | ||||||
17 | Emma Bodum | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 48.09 | ||||||
18 | Marie Lunding Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 48.44 | ||||||
19 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 49.31 | ||||||
19 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 49.31 | ||||||
21 | Mie Petersen | 2002 | Bov IF | 49.52 | ||||||
22 | Camille Klinge | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.51 | ||||||
23 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:05.46 | ||||||
- | Freja Barthelmes | 2001 | Sg Elbe | DNS | ||||||
- | Paulina Frandsen | 2001 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Sophie Ruholl | 2003 | Sg Elbe | 44.45 | ||||||
2 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 46.19 | ||||||
3 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 47.07 | ||||||
4 | Elina Barthelmes | 2004 | Sg Elbe | 48.36 | ||||||
5 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.30 | ||||||
6 | Freja Ulka Nielsen | 2003 | Kolding SK | 49.96 | ||||||
7 | Liva Busk | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 50.55 | ||||||
8 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 52.89 | ||||||
9 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 53.19 | ||||||
10 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 53.68 | ||||||
11 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 54.44 | ||||||
12 | Benedicte Lumbye | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.50 | ||||||
13 | Emma Uhrenholdt | 2003 | Svendborg Svømme Klub | 55.37 | ||||||
14 | Sara Farag | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.46 | ||||||
15 | Nanna Bütikofer | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 57.39 | ||||||
16 | Jasmin Jepsen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 57.79 | ||||||
17 | Christina B Jurgensen | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:02.92 | ||||||
18 | Mathilde Ribert Laursen | 2004 | Svendborg Svømme Klub | 1:03.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:40 |