Results for SydCup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2014 |
|
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
14:07 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 september 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 0-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mette Brendstrup Petersen |
1996 |
Bov IF |
|
39.96 |
1:24.21 |
2:09.11 |
|
2:50.65 |
|
2 |
Lisa-Marie Nuppenau |
1996 |
Sg Elbe |
|
39.27 |
1:22.66 |
2:07.77 |
|
2:52.13 |
|
3 |
Mette Dyrhauge Winther |
1998 |
Odder IGF |
|
41.36 |
1:27.60 |
2:13.83 |
|
2:59.90 |
|
4 |
Nikoline Munksgaard-Ottos |
1996 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
41.88 |
1:28.13 |
2:15.37 |
|
3:03.10 |
|
5 |
Emma Louise Frohn |
1998 |
Ikast Svømmeklub |
|
45.96 |
1:39.06 |
2:31.96 |
|
3:25.51 |
|
- |
Fjolla Krasniqi |
1997 |
Sg Elbe |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 1999-2000 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Therese E. Christensen |
1999 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
40.55 |
1:25.39 |
2:11.23 |
|
2:55.60 |
|
2 |
Nikoline Mathiesen |
2000 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
41.73 |
1:28.29 |
2:14.76 |
|
2:59.69 |
|
3 |
Freya Ellehus |
2000 |
Svendborg Svømme Klub |
|
41.25 |
1:28.26 |
2:16.70 |
|
3:07.22 |
|
4 |
Katrine E. Andersen |
1999 |
Vejen Svømmeklub |
|
44.85 |
1:34.81 |
2:27.07 |
|
3:18.97 |
|
5 |
Vanessa Nitsch |
1999 |
Sg Elbe |
|
44.87 |
1:35.22 |
2:28.68 |
|
3:21.59 |
|
6 |
Sandra Kristensen |
1999 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
|
46.58 |
1:38.70 |
2:31.63 |
|
3:23.50 |
|
7 |
Lærke Meyer |
2000 |
Ikast Svømmeklub |
|
50.41 |
1:48.61 |
2:50.63 |
|
3:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2001-2002 |
|
Løb 36, 200m Breaststroke Woman, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nele Sophie Ruholl |
2003 |
Sg Elbe |
|
48.28 |
1:41.17 |
2:34.30 |
|
3:25.48 |
|
2 |
Elina Barthelmes |
2004 |
Sg Elbe |
|
51.27 |
1:46.98 |
2:44.01 |
|
3:36.38 |
|
3 |
Charlotte Jürgensen |
2004 |
Flensburg |
|
50.98 |
1:48.35 |
2:46.45 |
|
3:43.16 |
|
4 |
Lilith Schwedler |
2003 |
Flensburg |
|
51.03 |
1:49.96 |
2:48.95 |
|
3:45.74 |
|
5 |
Marie Vestergaard Jensen |
2003 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
54.21 |
1:57.20 |
3:01.63 |
|
4:04.46 |
|
- |
Johanne A Andersson |
2003 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
DSQ |
ej samt ber 50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:07 |
|