Resultater for SydCup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 28 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 35.74 | 1:17.09 | |||||
2 | Florian Zarp | 1991 | Flensburg | 37.75 | 1:20.92 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 32.04 | 1:07.43 | |||||
2 | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | 33.06 | 1:29.72 | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 33.68 | 1:11.36 | |||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 36.17 | 1:16.18 | |||||
3 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 37.08 | 1:17.38 | |||||
4 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 36.65 | 1:17.68 | |||||
5 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 38.51 | 1:20.47 | |||||
6 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 39.04 | 1:22.67 | |||||
7 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 39.71 | 1:24.41 | |||||
8 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 39.39 | 1:24.43 | |||||
9 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 41.38 | 1:26.87 | |||||
10 | Magnus Lund Munk | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.87 | 1:28.50 | |||||
11 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 43.24 | 1:31.40 | |||||
12 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 45.71 | 1:36.99 | |||||
13 | Christopher Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.74 | 1:41.14 | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.64 | 1:20.18 | |||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 39.55 | 1:25.68 | |||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.46 | 1:30.58 | |||||
4 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 43.44 | 1:31.53 | |||||
5 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 42.84 | 1:33.43 | |||||
6 | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 45.54 | 1:37.90 | |||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 47.41 | 1:39.16 | |||||
8 | Hans Christian L. Thomsen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 47.42 | 1:40.68 | |||||
9 | Torben Wetcke-Brask | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.22 | 1:41.18 | |||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 49.23 | 1:41.22 | |||||
11 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 49.78 | 1:44.23 | |||||
12 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 47.00 | 1:44.34 | |||||
13 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 50.98 | 1:46.32 | |||||
14 | Jeppe Dall | 2002 | Odder IGF | 54.01 | 1:52.39 | |||||
15 | Emil Aabo Andreasen | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 57.07 | 2:05.29 | |||||
16 | Peter Fritsdal Refer | 2001 | O.S.L.F. | 1:03.28 | 2:12.78 | |||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | 2 armtag i udsv. | |||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | 2 armtag v udsv | |||||
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.72 | 1:41.50 | |||||
2 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 49.86 | 1:43.30 | |||||
3 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 49.34 | 1:45.00 | |||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 50.69 | 1:45.66 | |||||
5 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 50.90 | 1:49.92 | |||||
6 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 56.01 | 1:56.06 | |||||
7 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:00.31 | 2:05.62 | |||||
8 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:09.24 | 2:23.85 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 28 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:23 |