Resultater for SydCup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2014 | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2014 |
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Møller | 1991 | Herlev Svømning | 25.58 | 53.71 | |||||
2 | Lars Kopp | 1991 | Sg Elbe | 27.54 | 57.15 | |||||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 27.40 | 57.17 | |||||
4 | Oliver Degn | 1996 | Odder IGF | 27.89 | 57.42 | |||||
5 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.43 | 57.80 | |||||
6 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe | 27.01 | 58.28 | |||||
7 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 28.16 | 59.52 | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe | 26.02 | 54.75 | |||||
2 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 26.94 | 55.12 | |||||
3 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 27.52 | 56.46 | |||||
4 | Mads Ottosen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 27.96 | 57.63 | |||||
5 | Thomas Frits Nielsen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 28.09 | 58.60 | |||||
6 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 29.19 | 59.99 | |||||
7 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburg | 28.62 | 1:00.17 | |||||
8 | Kasper Kraft Mathiesen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 30.14 | 1:02.44 | |||||
9 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 30.36 | 1:02.88 | |||||
10 | Malthe Hartz | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 30.47 | 1:04.10 | |||||
11 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 30.51 | 1:04.40 | |||||
12 | Nicklas Frandsen | 1998 | Kolding SK | 33.17 | 1:08.71 | |||||
- | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Bos | 1998 | Vejen Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.24 | 55.98 | |||||
2 | Nikolaj Isdahl | 1999 | Odder IGF | 27.28 | 56.37 | |||||
3 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 26.68 | 56.42 | |||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Kolding SK | 28.14 | 57.12 | |||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.03 | 57.41 | |||||
6 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 27.93 | 58.65 | |||||
7 | Thomas Christiansen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.78 | 58.69 | |||||
8 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.63 | 59.27 | |||||
9 | Frederik Palmø | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 29.81 | 59.51 | |||||
10 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.60 | 59.69 | |||||
11 | Thomas Frederiksen | 2000 | Odder IGF | 28.88 | 59.95 | |||||
12 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 28.67 | 1:00.21 | |||||
12 | Frederick K. Madsen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 29.07 | 1:00.21 | |||||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.54 | 1:01.12 | |||||
15 | Steffen Vesterø Uldal | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.20 | 1:01.14 | |||||
16 | Svend Matzen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 29.61 | 1:02.18 | |||||
17 | Finn Seesemann | 1999 | Flensburg | 30.13 | 1:02.53 | |||||
18 | Luca Manuel Krause | 2000 | Sg Elbe | 29.82 | 1:03.20 | |||||
19 | Nicolaj Absalon | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 30.34 | 1:03.45 | |||||
20 | Mathias Kjfr Nielsen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 30.91 | 1:04.01 | |||||
21 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburg | 31.36 | 1:04.37 | |||||
22 | Casper Piessenberger | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 30.70 | 1:04.80 | |||||
23 | Christian Stender | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 31.53 | 1:05.48 | |||||
24 | Andreas Foverskov | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 32.18 | 1:05.63 | |||||
25 | Magnus Havemann | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 32.04 | 1:05.84 | |||||
26 | Mathias Flugt Sørensen | 1999 | Vejen Svømmeklub | 31.62 | 1:06.06 | |||||
27 | Lau Lindquist | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.81 | 1:06.19 | |||||
28 | Malthe Sielemann | 1999 | Kolding SK | 31.62 | 1:06.44 | |||||
29 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | Kolding SK | 32.56 | 1:07.42 | |||||
30 | Lucas Arumugam | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.96 | 1:10.32 | |||||
31 | Frederik L. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 34.91 | 1:13.60 | |||||
32 | Jacob Petersen | 2000 | Haderslev Svømme Klub | 34.84 | 1:15.21 | |||||
33 | Simon G. Jensen | 2000 | Bov IF | 41.30 | 1:26.81 | |||||
- | Hark Rink | 2000 | Flensburg | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.31 | 1:00.78 | |||||
2 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 31.36 | 1:04.35 | |||||
3 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.97 | 1:05.10 | |||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | Odder IGF | 32.61 | 1:05.57 | |||||
5 | Jacob Tietgen | 2002 | Frem Odense | 32.56 | 1:07.48 | |||||
6 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.85 | 1:07.69 | |||||
7 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Vejen Svømmeklub | 32.95 | 1:08.17 | |||||
8 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.99 | 1:08.26 | |||||
9 | Daniel Ernst | 2001 | Flensburg | 31.99 | 1:08.38 | |||||
10 | William Vig Stærmose | 2002 | Frem Odense | 33.97 | 1:10.25 | |||||
11 | Simon Perzynski | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.08 | 1:10.37 | |||||
12 | Theodor Palmø | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 33.92 | 1:10.78 | |||||
13 | Jannick Hagensen | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 34.18 | 1:11.48 | |||||
14 | Viktor Skytt Kristensen | 2001 | Kolding SK | 34.17 | 1:11.84 | |||||
15 | Benjamin Peruchon | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 35.25 | 1:12.01 | |||||
16 | Sebastian Piessenberger | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 34.46 | 1:12.25 | |||||
17 | Thor G. Nedergaard | 2002 | Odder IGF | 35.36 | 1:12.39 | |||||
18 | Nicholas Bundgaard | 2002 | Odder IGF | 36.17 | 1:14.49 | |||||
19 | Rasmus Petersen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 36.15 | 1:14.95 | |||||
20 | Victor Christensen | 2001 | Frem Odense | 37.40 | 1:16.02 | |||||
21 | André Iversen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.68 | 1:16.13 | |||||
22 | Benjamin B Nielsen | 2001 | Odder IGF | 37.39 | 1:16.40 | |||||
23 | Mads Holm Skovby | 2001 | Haderslev Svømme Klub | 36.86 | 1:17.17 | |||||
24 | Oliver Salby | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 35.73 | 1:17.28 | |||||
25 | Mads Tønder | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 35.94 | 1:17.53 | |||||
26 | Niclas Stølegaard | 2001 | Vejen Svømmeklub | 36.09 | 1:17.89 | |||||
27 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 37.61 | 1:18.88 | |||||
28 | Hjalte Andersen | 2002 | Svømmeklubben Opnør | 37.76 | 1:19.13 | |||||
29 | Christian Weidenmann | 2001 | Svendborg Svømme Klub | 37.97 | 1:19.91 | |||||
30 | Hjalte Flader Skov | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 38.18 | 1:21.36 | |||||
31 | Benjamin Friis | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.65 | 1:21.80 | |||||
32 | Asbjørn Guldager | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 38.75 | 1:24.33 | |||||
33 | Magnus Denker | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 41.97 | 1:28.02 | |||||
34 | Magnus Friis Kamelarczyk | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 43.26 | 1:35.04 | |||||
35 | Mikkel Nissen | 2002 | Frem Odense | 44.97 | 1:35.54 | |||||
36 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 51.57 | 1:45.31 | |||||
- | Martin Nielsen | 2002 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburg | DNS | ||||||
- | Tom Hoflic | 2002 | Svømmeklubben Opnør | DNS | ||||||
- | Magnus Ipsen Pedersen | 2001 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Rafael Vahala Hvass | 2001 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.44 | 1:15.58 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.79 | 1:16.03 | |||||
3 | Linus Schwedler | 2005 | Flensburg | 36.93 | 1:16.48 | |||||
4 | Gustav Anton Bewernitz | 2003 | Flensburg | 37.28 | 1:18.12 | |||||
5 | Arved Hornschuh | 2004 | Flensburg | 38.03 | 1:19.97 | |||||
6 | Magnus Dalsgaard Pedersen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.08 | 1:26.97 | |||||
7 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.66 | 1:27.15 | |||||
8 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.06 | 1:29.12 | |||||
9 | Casper Fink | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.55 | 1:29.75 | |||||
10 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.73 | 1:30.59 | |||||
11 | Emil Neumann | 2004 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.01 | 1:31.42 | |||||
12 | Rasmus Ravn Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 46.99 | 1:41.05 | |||||
13 | Viktor Dalsgaard Pedersen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 53.17 | 1:58.38 | |||||
- | Christoffer Hald | 2003 | Frem Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |