Results for Dalamästerskapen 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.66 | 57.69 | |||||
2 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 27.86 | 58.78 | |||||
3 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 29.11 | 1:01.06 | |||||
4 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 28.40 | 1:02.11 | |||||
5 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.58 | 1:05.93 | |||||
6 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 31.23 | 1:06.34 | |||||
7 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 33.75 | 1:09.75 | |||||
8 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 32.97 | 1:09.97 | |||||
9 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 33.36 | 1:10.32 | |||||
10 | Jörgen Danielsson | 1958 | Malungs Simsällskap | 33.85 | 1:10.74 | |||||
11 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 35.46 | 1:16.70 | |||||
12 | Gustav Neljesjö | 1998 | Rättviks simförening | 36.98 | 1:17.33 | |||||
13 | Leif Andersson | 1961 | Falu Simsällskap | 37.07 | 1:17.35 | |||||
14 | Gustav Knis | 2002 | Rättviks simförening | 37.75 | 1:21.37 | |||||
15 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 38.35 | 1:22.79 | |||||
16 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.29 | 1:27.09 | |||||
17 | Eric Persson | 2004 | Simsällskapet Mora | 44.83 | 1:34.15 | |||||
18 | William Handeland | 2003 | Hedemora Simsällskap | 45.02 | 1:39.28 | |||||
- | Erik Gummås | 2002 | Simsällskapet Mora | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 2, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 36.79 | 1:19.28 | |||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.37 | 1:20.98 | |||||
3 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.43 | 1:23.78 | |||||
4 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.86 | 1:24.61 | |||||
5 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 40.36 | 1:24.80 | |||||
6 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 40.03 | 1:26.46 | |||||
7 | Emma Granström | 2002 | Leksands Simförening | 40.69 | 1:27.46 | |||||
8 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.46 | 1:29.75 | |||||
9 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.14 | 1:30.07 | |||||
10 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 44.88 | 1:32.43 | |||||
11 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 43.65 | 1:32.95 | |||||
12 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.06 | 1:33.08 | |||||
13 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 43.07 | 1:33.27 | |||||
14 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 44.12 | 1:33.42 | |||||
15 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 44.73 | 1:35.06 | |||||
16 | Kristin Andersson | 1999 | Falu Simsällskap | 44.37 | 1:35.20 | |||||
17 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 45.10 | 1:36.28 | |||||
18 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 44.71 | 1:36.87 | |||||
19 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 47.20 | 1:39.78 | |||||
20 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 47.59 | 1:40.55 | |||||
21 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 47.26 | 1:41.27 | |||||
22 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 47.39 | 1:41.37 | |||||
23 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 49.01 | 1:44.50 | |||||
24 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 48.29 | 1:44.63 | |||||
25 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 48.36 | 1:45.54 | |||||
26 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 50.70 | 1:47.58 | |||||
27 | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | 50.62 | 1:48.95 | |||||
28 | Judith Smids | 2001 | Simsällskapet Mora | 54.07 | 1:55.20 | |||||
29 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 54.77 | 1:55.77 | |||||
30 | Alva Honak | 2002 | Simsällskapet Mora | 1:08.95 | 2:30.54 | |||||
- | Elin Sisell | 2000 | Simsällskapet Mora | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 33.36 | ||||||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 34.10 | ||||||
3 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 37.08 | ||||||
4 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.54 | ||||||
5 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 40.07 | ||||||
6 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 50.75 | ||||||
7 | William Handeland | 2003 | Hedemora Simsällskap | 54.83 | ||||||
8 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 1:01.89 | ||||||
- | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 35.35 | ||||||
2 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 38.15 | ||||||
3 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 41.18 | ||||||
4 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 42.30 | ||||||
5 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 42.63 | ||||||
6 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 43.35 | ||||||
7 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 43.51 | ||||||
8 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 44.56 | ||||||
9 | Anna Sisell | 2003 | Simsällskapet Mora | 54.02 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 10:46 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jan Forsman | 1969 | Malungs Simsällskap | 34.27 | 1:12.43 | 1:52.14 | 2:31.40 | |||
2 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 41.13 | 1:26.69 | 2:14.44 | 3:02.79 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 10:46 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 6, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.38 | 1:05.62 | 1:40.10 | 2:14.23 | |||
2 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.42 | 1:06.64 | 1:41.37 | 2:16.50 | |||
3 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 34.33 | 1:10.27 | 1:46.76 | 2:22.44 | |||
4 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.35 | 1:10.93 | 1:48.84 | 2:25.13 | |||
5 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.34 | 1:10.25 | 1:49.32 | 2:25.42 | |||
6 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 35.26 | 1:14.25 | 1:53.69 | 2:30.32 | |||
7 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 34.18 | 1:13.19 | 1:53.38 | 2:32.27 | |||
8 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.06 | 1:14.48 | 1:54.00 | 2:34.32 | |||
9 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 34.92 | 1:13.14 | 1:53.51 | 2:35.29 | |||
10 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 34.85 | 1:16.11 | 1:57.54 | 2:37.13 | |||
11 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 35.69 | 1:15.65 | 1:57.41 | 2:38.09 | |||
12 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 35.41 | 1:15.22 | 1:56.96 | 2:39.31 | |||
13 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 37.39 | 1:18.24 | 1:59.80 | 2:39.77 | |||
14 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 37.36 | 1:19.48 | 2:01.12 | 2:39.83 | |||
15 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 36.12 | 1:17.54 | 2:00.58 | 2:40.60 | |||
16 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 35.47 | 1:16.99 | 2:00.62 | 2:43.15 | |||
17 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 37.51 | 1:21.21 | 2:04.79 | 2:47.23 | |||
18 | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.36 | 1:23.38 | 2:08.87 | 2:50.25 | |||
19 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 37.77 | 1:22.68 | 2:09.20 | 2:52.39 | |||
20 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 39.76 | 1:23.94 | 2:09.60 | 2:53.91 | |||
21 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.74 | 1:24.90 | 2:11.71 | 2:54.17 | |||
22 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.15 | 1:24.75 | 2:12.09 | 2:56.06 | |||
23 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 40.97 | 1:28.91 | 2:15.76 | 2:58.92 | |||
24 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 41.72 | 1:28.90 | 2:15.58 | 2:59.71 | |||
25 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 41.48 | 1:29.43 | 2:18.54 | 3:06.30 | |||
26 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 47.75 | 1:41.43 | 2:35.47 | 3:24.18 | |||
27 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 49.04 | 1:43.83 | 2:41.35 | 3:36.98 | |||
- | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.24 | 1:03.82 | |||||
2 | Jacob Leidefeldt | 1997 | Borlänge Simsällskap | 32.12 | 1:10.05 | |||||
3 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 32.90 | 1:11.53 | |||||
4 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.80 | 1:18.89 | |||||
5 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 38.58 | 1:20.79 | |||||
6 | Jörgen Danielsson | 1958 | Malungs Simsällskap | 41.45 | 1:31.50 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 33.03 | 1:10.05 | 1:57.28 | 2:34.02 | |||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.60 | 1:17.44 | 2:01.78 | 2:38.23 | |||
3 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.23 | 1:22.76 | 2:17.23 | 2:54.81 | |||
4 | Elin Sisell | 2000 | Simsällskapet Mora | 39.88 | 1:26.24 | 2:17.86 | 2:56.47 | |||
5 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 39.40 | 1:28.67 | 2:21.37 | 3:02.10 | |||
6 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.28 | 1:30.04 | 2:21.41 | 3:03.79 | |||
7 | Kristin Andersson | 1999 | Falu Simsällskap | 41.96 | 1:27.97 | 2:22.39 | 3:06.65 | |||
8 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.22 | 1:31.86 | 2:25.07 | 3:07.14 | |||
9 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 44.32 | 1:33.33 | 2:28.64 | 3:10.28 | |||
- | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 45.09 | ||||||
2 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 54.36 | ||||||
3 | Eric Persson | 2004 | Simsällskapet Mora | 57.17 | ||||||
4 | William Handeland | 2003 | Hedemora Simsällskap | 57.80 | ||||||
- | Johan Kviele | 2004 | Simsällskapet Mora | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 42.49 | ||||||
2 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 46.34 | ||||||
3 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 48.07 | ||||||
4 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 48.28 | ||||||
5 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 48.66 | ||||||
6 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 49.96 | ||||||
7 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 52.52 | ||||||
8 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 54.68 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:40 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:45 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jan Forsman | 1969 | Malungs Simsällskap | 32.53 | 1:07.26 | |||||
2 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.24 | 1:11.83 | |||||
3 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 37.84 | 1:18.60 | |||||
4 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 38.05 | 1:20.05 | |||||
5 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 41.92 | 1:25.20 | |||||
6 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.70 | 1:25.88 | |||||
7 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 42.75 | 1:28.14 | |||||
8 | Gustav Neljesjö | 1998 | Rättviks simförening | 48.37 | 1:35.98 | |||||
9 | Gustav Knis | 2002 | Rättviks simförening | 46.88 | 1:36.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:45 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:54 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 12, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 34.11 | 1:14.77 | |||||
2 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 37.40 | 1:18.37 | |||||
3 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 36.93 | 1:18.76 | |||||
4 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 37.17 | 1:22.22 | |||||
5 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 39.77 | 1:22.80 | |||||
6 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 40.50 | 1:24.79 | |||||
7 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 41.71 | 1:29.48 | |||||
8 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 44.20 | 1:29.59 | |||||
9 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 46.71 | 1:32.65 | |||||
10 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 42.59 | 1:33.72 | |||||
11 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 43.47 | 1:34.33 | |||||
12 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.35 | 1:34.40 | |||||
13 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 46.90 | 1:34.93 | |||||
14 | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | 45.38 | 1:35.37 | |||||
15 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 47.24 | 1:35.44 | |||||
16 | Evelina Karlsson | 2002 | Leksands Simförening | 52.65 | 1:45.44 | |||||
17 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 53.38 | 1:48.30 | |||||
18 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 56.36 | 1:49.04 | |||||
19 | Tuva Hjemli | 2005 | Falu Simsällskap | 51.87 | 1:49.24 | |||||
20 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 54.99 | 1:52.43 | |||||
21 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 59.19 | 1:57.08 | |||||
22 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 58.63 | 2:07.35 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:54 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 38.72 | 1:23.95 | 2:11.68 | 2:55.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 14, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falun Damer Lag 1 | 2001 | Falu Simsällskap | 2:11.46 | ||||||
Alva Wikström | 2002 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Hilda Sander | 2002 | 34.07 | 1:08.69 | |||||||
Jessika Borbos | 2001 | 31.79 | 1:40.48 | |||||||
Emmy Östling | 2001 | 30.98 | 2:11.46 | |||||||
2 | Bss1 Dom Små [2001] | 2001 | Borlänge Simsällskap | 2:31.91 | ||||||
Moa Wimnell Åblad | 2002 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Linn Roos | 2003 | 41.50 | 1:18.33 | |||||||
Anna Falk | 2001 | 37.73 | 1:56.06 | |||||||
Emma Larsson | 2002 | 35.85 | 2:31.91 | |||||||
3 | Falun Damer Lag 2 | 2002 | Falu Simsällskap | 2:32.35 | ||||||
Nelly Antlöv | 2002 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Alva Wiker | 2003 | 36.72 | 1:13.54 | |||||||
Agnes Olsson | 2002 | 39.17 | 1:52.71 | |||||||
Anja Zetterberg | 2003 | 39.64 | 2:32.35 | |||||||
4 | SS Mora Damer [2001] | 2001 | Simsällskapet Mora | 2:44.80 | ||||||
Femke van Zonneveld | 2002 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Alva Honak | 2002 | 46.43 | 1:22.91 | |||||||
Judith Smids | 2001 | 38.43 | 2:01.34 | |||||||
Liv Jonsson | 2004 | 43.46 | 2:44.80 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 12:17 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 16, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ludvika SS | 1999 | Ludvika Simsällskap | 4:23.73 | ||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 32.35 | 1:07.67 | 1:07.67 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 30.93 | 1:05.49 | 2:13.16 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 31.22 | 1:05.41 | 3:18.57 | ||||||
Rebecka Östh | 1999 | 30.26 | 1:05.16 | 4:23.73 | ||||||
2 | SS Mora Damer | 1999 | Simsällskapet Mora | 4:52.52 | ||||||
Elin Sisell | 2000 | 34.08 | 1:11.49 | 1:11.49 | ||||||
Lisen Hill | 2002 | 36.51 | 1:19.24 | 2:30.73 | ||||||
Marit van Zonneveld | 1999 | 33.09 | 1:09.72 | 3:40.45 | ||||||
Hanna Karlsson | 2000 | 32.98 | 1:12.07 | 4:52.52 | ||||||
3 | Leksands Sf | 1999 | Leksands Simförening | 5:07.21 | ||||||
Emma Granström | 2002 | 34.37 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Julia Jones | 2000 | 41.21 | 1:26.24 | 2:41.54 | ||||||
Karolin Karlsson | 1999 | 34.44 | 1:11.30 | 3:52.84 | ||||||
Linnea Hedvall | 1999 | 35.31 | 1:14.37 | 5:07.21 | ||||||
4 | Bss2 Dom Stora Damer | 1999 | Borlänge Simsällskap | 5:07.89 | ||||||
Linnea Kallin | 2001 | 37.93 | 1:20.64 | 1:20.64 | ||||||
Jonna Jämte | 2000 | 34.23 | 1:12.15 | 2:32.79 | ||||||
Madelene Nilsson | 1999 | 34.54 | 1:13.08 | 3:45.87 | ||||||
Nora Lindqvist | 2001 | 39.51 | 1:22.02 | 5:07.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 12:17 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 12:23 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 17, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Borlänge Herrar [2000] | 1997 | Borlänge Simsällskap | 4:43.04 | ||||||
Markus Tägtström | 2002 | 34.14 | 1:12.17 | 1:12.17 | ||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 39.66 | 1:24.81 | 2:36.98 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 31.30 | 1:05.82 | 3:42.80 | ||||||
Jacob Leidefeldt | 1997 | 28.42 | 1:00.24 | 4:43.04 | ||||||
2 | SS Mora Herrar | 1999 | Simsällskapet Mora | 4:46.18 | ||||||
Elias Persson | 2002 | 32.76 | 1:09.65 | 1:09.65 | ||||||
Edvin Persson | 1999 | 26.99 | 57.88 | 2:07.53 | ||||||
Eric Persson | 2004 | 45.86 | 1:37.35 | 3:44.88 | ||||||
Lukas Hill | 1999 | 28.44 | 1:01.30 | 4:46.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 12:23 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 18, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 31.18 | 1:03.39 | |||||
2 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.46 | 1:03.67 | |||||
3 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 31.25 | 1:03.86 | |||||
4 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 31.57 | 1:05.46 | |||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 32.47 | 1:06.50 | |||||
6 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 32.92 | 1:08.93 | |||||
7 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 32.34 | 1:09.20 | |||||
8 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 33.79 | 1:10.46 | |||||
9 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 33.92 | 1:10.78 | |||||
10 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 33.92 | 1:10.99 | |||||
11 | Elin Sisell | 2000 | Simsällskapet Mora | 34.68 | 1:12.04 | |||||
12 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 35.25 | 1:12.20 | |||||
13 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 35.43 | 1:12.45 | |||||
14 | Kristin Andersson | 1999 | Falu Simsällskap | 34.73 | 1:12.89 | |||||
15 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 36.17 | 1:13.27 | |||||
16 | Karolin Karlsson | 1999 | Leksands Simförening | 35.72 | 1:13.33 | |||||
17 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 34.42 | 1:13.49 | |||||
18 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.75 | 1:13.91 | |||||
19 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 36.34 | 1:14.18 | |||||
20 | Linnea Hedvall | 1999 | Leksands Simförening | 36.01 | 1:15.03 | |||||
21 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.69 | 1:16.90 | |||||
22 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 37.61 | 1:17.67 | |||||
23 | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | 37.58 | 1:19.45 | |||||
24 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.44 | 1:19.90 | |||||
25 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 39.64 | 1:21.53 | |||||
26 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.48 | 1:21.61 | |||||
27 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 38.47 | 1:21.71 | |||||
28 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 39.17 | 1:21.74 | |||||
29 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 39.74 | 1:22.78 | |||||
30 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 40.60 | 1:22.89 | |||||
31 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 40.88 | 1:25.77 | |||||
32 | Judith Smids | 2001 | Simsällskapet Mora | 42.05 | 1:26.91 | |||||
33 | Julia Jones | 2000 | Leksands Simförening | 42.08 | 1:28.49 | |||||
34 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 42.02 | 1:30.08 | |||||
35 | Evelina Karlsson | 2002 | Leksands Simförening | 44.94 | 1:30.60 | |||||
36 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 1:32.93 | ||||||
37 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 45.08 | 1:34.88 | |||||
38 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 46.57 | 1:37.03 | |||||
39 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 1:41.19 | ||||||
40 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 48.13 | 1:42.59 | |||||
41 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 48.13 | 1:44.86 | |||||
- | Alva Honak | 2002 | Simsällskapet Mora | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 19, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 34.38 | 1:13.27 | |||||
2 | Nico Axelsson | 1976 | Borlänge Simsällskap | 34.27 | 1:14.62 | |||||
3 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 35.23 | 1:14.86 | |||||
4 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.18 | 1:21.97 | |||||
5 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 39.41 | 1:25.45 | |||||
6 | Gustav Neljesjö | 1998 | Rättviks simförening | 44.06 | 1:34.13 | |||||
7 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 45.34 | 1:34.71 | |||||
8 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 43.97 | 1:34.80 | |||||
9 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 46.07 | 1:35.24 | |||||
10 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 46.52 | 1:44.05 | |||||
11 | Erik Gummås | 2002 | Simsällskapet Mora | 50.40 | 1:49.63 | |||||
12 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 53.07 | 1:55.10 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 33.82 | ||||||
2 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 35.06 | ||||||
3 | Hilda Sander | 2002 | Falu Simsällskap | 37.26 | ||||||
4 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.28 | ||||||
5 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 38.65 | ||||||
6 | Petra Forsman | 2001 | Malungs Simsällskap | 39.14 | ||||||
7 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 41.01 | ||||||
8 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 42.09 | ||||||
9 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.27 | ||||||
10 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 42.50 | ||||||
11 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 42.68 | ||||||
12 | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | 42.74 | ||||||
13 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 44.17 | ||||||
14 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 44.38 | ||||||
15 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.78 | ||||||
16 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 45.80 | ||||||
17 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 52.13 | ||||||
18 | Linn Roos | 2003 | Borlänge Simsällskap | 54.23 | ||||||
19 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 1:04.32 | ||||||
- | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 21, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 35.40 | ||||||
2 | Eric Persson | 2004 | Simsällskapet Mora | 40.58 | ||||||
3 | William Handeland | 2003 | Hedemora Simsällskap | 41.67 | ||||||
4 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 42.87 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.89 | 1:13.82 | 1:53.14 | 2:31.02 | |||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 38.17 | 1:18.00 | 1:58.72 | 2:38.81 | |||
3 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 38.97 | 1:20.73 | 2:01.90 | 2:42.16 | |||
4 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 39.30 | 1:20.41 | 2:03.62 | 2:44.15 | |||
5 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 41.00 | 1:24.11 | 2:07.29 | 2:49.61 | |||
6 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.44 | 1:30.85 | 2:20.59 | 3:05.89 | |||
7 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 43.43 | 1:31.25 | 2:20.10 | 3:07.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 23, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jan Forsman | 1969 | Malungs Simsällskap | 30.23 | 1:03.88 | 1:38.54 | 2:10.41 | |||
2 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 29.78 | 1:03.78 | 1:38.92 | 2:11.86 | |||
3 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.18 | 1:06.70 | 1:45.17 | 2:18.67 | |||
4 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.16 | 1:10.55 | 1:49.36 | 2:25.09 | |||
5 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 33.67 | 1:11.54 | 1:49.68 | 2:26.72 | |||
6 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 33.95 | 1:12.39 | 1:51.97 | 2:28.85 | |||
7 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 35.09 | 1:12.94 | 1:51.42 | 2:29.10 | |||
8 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 35.75 | 1:17.33 | 1:58.60 | 2:38.19 | |||
9 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 41.88 | 1:30.19 | 2:18.93 | 2:59.20 | |||
10 | Hampus Bjärud | 2001 | Ludvika Simsällskap | 42.24 | 1:34.02 | 2:31.58 | 3:22.89 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 35.76 | 1:13.13 | |||||
2 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.95 | 1:13.50 | |||||
3 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.34 | 1:26.91 | |||||
4 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 40.02 | 1:28.54 | |||||
5 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 39.04 | 1:30.45 | |||||
6 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 41.51 | 1:31.80 | |||||
7 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.10 | 1:33.98 | |||||
8 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.20 | 1:36.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:33 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 25, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nico Axelsson | 1976 | Borlänge Simsällskap | 32.25 | 1:13.76 | 1:55.03 | 2:29.93 | |||
2 | Anton Campalto | 1998 | Ludvika Simsällskap | 33.85 | 1:19.00 | 2:01.99 | 2:38.63 | |||
3 | Henrik Bransell | 1999 | Ludvika Simsällskap | 39.07 | 1:25.51 | 2:16.78 | 2:58.74 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:33 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:55 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 26, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Julia Lindgren | 2004 | Falu Simsällskap | 49.76 | ||||||
2 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 49.81 | ||||||
3 | Anja Zetterberg | 2003 | Falu Simsällskap | 50.34 | ||||||
4 | Liv Jonsson | 2004 | Simsällskapet Mora | 52.95 | ||||||
5 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 55.51 | ||||||
6 | Emilia Nordin | 2003 | Hedemora Simsällskap | 1:02.97 | ||||||
7 | Anna Sisell | 2003 | Simsällskapet Mora | 1:03.47 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:55 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 45.26 | ||||||
2 | William Handeland | 2003 | Hedemora Simsällskap | 48.62 | ||||||
3 | Eric Persson | 2004 | Simsällskapet Mora | 49.15 | ||||||
4 | Harald Bergqvist | 2005 | Falu Simsällskap | 51.94 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 28, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 34.20 | 1:09.91 | |||||
2 | Frida Lannhard | 2000 | Ludvika Simsällskap | 36.29 | 1:13.52 | |||||
3 | Emmy Östling | 2001 | Falu Simsällskap | 36.53 | 1:14.12 | |||||
4 | Rebecka Östh | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.01 | 1:15.49 | |||||
5 | Cecilia Czarnecki | 1999 | Ludvika Simsällskap | 37.84 | 1:17.74 | |||||
6 | Elin Carlsson | 2001 | Ludvika Simsällskap | 39.14 | 1:19.18 | |||||
7 | Jessika Borbos | 2001 | Falu Simsällskap | 38.46 | 1:19.98 | |||||
8 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.48 | 1:21.75 | |||||
9 | Elin Sisell | 2000 | Simsällskapet Mora | 40.30 | 1:21.93 | |||||
10 | Karolin Karlsson | 1999 | Leksands Simförening | 40.75 | 1:22.70 | |||||
11 | Kristin Andersson | 1999 | Falu Simsällskap | 40.50 | 1:22.98 | |||||
12 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 42.42 | 1:23.94 | |||||
13 | Moa Holmström | 2001 | Ludvika Simsällskap | 41.30 | 1:26.83 | |||||
14 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 41.97 | 1:27.09 | |||||
15 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 41.76 | 1:27.15 | |||||
16 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.61 | 1:27.46 | |||||
17 | Madelene Nilsson | 1999 | Borlänge Simsällskap | 43.11 | 1:27.77 | |||||
18 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.89 | 1:28.33 | |||||
19 | Lisen Hill | 2002 | Simsällskapet Mora | 44.45 | 1:31.77 | |||||
20 | Nora Lindqvist | 2001 | Borlänge Simsällskap | 48.36 | 1:38.09 | |||||
21 | Evelina Karlsson | 2002 | Leksands Simförening | 49.52 | 1:38.38 | |||||
22 | Femke van Zonneveld | 2002 | Simsällskapet Mora | 50.72 | 1:41.41 | |||||
23 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 56.34 | 1:55.35 | |||||
24 | Emilia Lövstrand | 2002 | Borlänge Simsällskap | 57.69 | 1:59.79 | |||||
- | Moa Wimnell Åblad | 2002 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 29, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathias Renström | 2001 | Falu Simsällskap | 35.65 | 1:16.31 | |||||
2 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.63 | 1:16.57 | |||||
3 | Tim Hansson | 2001 | Falu Simsällskap | 38.57 | 1:20.81 | |||||
4 | Markus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 38.87 | 1:22.90 | |||||
5 | Johan Werkmästar | 2002 | Rättviks simförening | 42.64 | 1:33.23 | |||||
6 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 48.19 | 1:36.87 | |||||
- | William Handeland | 2003 | Hedemora Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 30, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 43.30 | 1:32.08 | 2:22.34 | 3:11.88 | |||
2 | Emma Granström | 2002 | Leksands Simförening | 43.76 | 1:33.28 | 2:24.02 | 3:14.02 | |||
3 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 45.15 | 1:36.36 | 2:26.73 | 3:16.68 | |||
4 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 42.94 | 1:33.70 | 2:26.72 | 3:18.81 | |||
5 | Emelie Eriksson | 2000 | Hedemora Simsällskap | 45.93 | 1:37.22 | 2:29.04 | 3:19.47 | |||
6 | Jonna Jämte | 2000 | Borlänge Simsällskap | 45.11 | 1:37.27 | 2:31.37 | 3:25.94 | |||
7 | Anna Falk | 2001 | Borlänge Simsällskap | 49.05 | 1:45.52 | 2:43.16 | 3:38.88 | |||
8 | Linnea Kallin | 2001 | Borlänge Simsällskap | 50.05 | 1:49.06 | 2:47.91 | 3:42.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 17:22 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 32, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Falun Damer Lag 1 | 2001 | Falu Simsällskap | 2:30.18 | ||||||
Jessika Borbos | 2001 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Nelly Antlöv | 2002 | 43.63 | 1:20.94 | |||||||
Hilda Sander | 2002 | 37.37 | 1:58.31 | |||||||
Emmy Östling | 2001 | 31.87 | 2:30.18 | |||||||
2 | Bss1 Dom Små [2001] | 2001 | Borlänge Simsällskap | 2:48.21 | ||||||
Moa Wimnell Åblad | 2002 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Anna Falk | 2001 | 46.90 | 1:28.99 | |||||||
Emma Larsson | 2002 | 39.29 | 2:08.28 | |||||||
Linn Roos | 2003 | 39.93 | 2:48.21 | |||||||
3 | Falun Damer Lag 2 | 2002 | Falu Simsällskap | 2:48.70 | ||||||
Alva Wikström | 2002 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Agnes Olsson | 2002 | 49.28 | 1:29.48 | |||||||
Alva Wiker | 2003 | 41.13 | 2:10.61 | |||||||
Anja Zetterberg | 2003 | 38.09 | 2:48.70 | |||||||
4 | SS Mora Damer [2001] | 2001 | Simsällskapet Mora | 3:12.11 | ||||||
Liv Jonsson | 2004 | 54.10 | 54.10 | |||||||
Judith Smids | 2001 | 52.33 | 1:46.43 | |||||||
Femke van Zonneveld | 2002 | 41.51 | 2:27.94 | |||||||
Alva Honak | 2002 | 44.17 | 3:12.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 33, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SS Mora Herrar | 1999 | Simsällskapet Mora | 5:07.84 | ||||||
Lukas Hill | 1999 | 33.06 | 1:08.82 | 1:08.82 | ||||||
Elias Persson | 2002 | 38.25 | 1:21.80 | 2:30.62 | ||||||
Edvin Persson | 1999 | 27.66 | 1:01.41 | 3:32.03 | ||||||
Eric Persson | 2004 | 45.99 | 1:35.81 | 5:07.84 | ||||||
2 | Borlänge Herrar [2000] | 1997 | Borlänge Simsällskap | 5:28.86 | ||||||
Nico Axelsson | 1976 | 36.62 | 1:14.29 | 1:14.29 | ||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 47.90 | 1:41.95 | 2:56.24 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 36.51 | 1:19.90 | 4:16.14 | ||||||
Markus Tägtström | 2002 | 34.02 | 1:12.72 | 5:28.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 17:42 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Dalamästerskapen 2014 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 34, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Ludvika SS | 1999 | Ludvika Simsällskap | 5:03.22 | ||||||
Cecilia Czarnecki | 1999 | 37.28 | 1:16.09 | 1:16.09 | ||||||
Maja Fredriksson | 1999 | 38.81 | 1:24.42 | 2:40.51 | ||||||
Frida Lannhard | 2000 | 35.37 | 1:16.16 | 3:56.67 | ||||||
Rebecka Östh | 1999 | 31.26 | 1:06.55 | 5:03.22 | ||||||
2 | SS Mora Damer | 1999 | Simsällskapet Mora | 5:40.26 | ||||||
Lisen Hill | 2002 | 45.00 | 1:31.53 | 1:31.53 | ||||||
Marit van Zonneveld | 1999 | 40.05 | 1:25.36 | 2:56.89 | ||||||
Elin Sisell | 2000 | 39.34 | 1:28.13 | 4:25.02 | ||||||
Hanna Karlsson | 2000 | 34.29 | 1:15.24 | 5:40.26 | ||||||
3 | Leksands Sf | 1999 | Leksands Simförening | 6:03.69 | ||||||
Karolin Karlsson | 1999 | 41.48 | 1:24.11 | 1:24.11 | ||||||
Emma Granström | 2002 | 42.30 | 1:31.09 | 2:55.20 | ||||||
Linnea Hedvall | 1999 | 45.79 | 1:42.23 | 4:37.43 | ||||||
Julia Jones | 2000 | 41.59 | 1:26.26 | 6:03.69 | ||||||
4 | Bss2 Dom Stora Damer | 1999 | Borlänge Simsällskap | 6:09.88 | ||||||
Madelene Nilsson | 1999 | 43.65 | 1:28.92 | 1:28.92 | ||||||
Linnea Kallin | 2001 | 47.76 | 1:44.06 | 3:12.98 | ||||||
Nora Lindqvist | 2001 | 45.74 | 1:45.22 | 4:58.20 | ||||||
Jonna Jämte | 2000 | 33.72 | 1:11.68 | 6:09.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 17:49 |