2019-12-14   19:18:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 29/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  14:09   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    35.63        1:14.02   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    37.21        1:16.05   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    37.70        1:17.45   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    37.50        1:17.47   
Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    37.46        1:17.51   
Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb    38.60        1:18.22   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap    39.71        1:20.08   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    39.45        1:21.11   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.02        1:21.65   
10  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    40.50        1:21.85   
11  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians    39.51        1:21.88   
12  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap    39.11        1:22.11   
13  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    40.55        1:22.44   
14  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    40.86        1:22.98   
15  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    40.15        1:23.17   
16  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    41.01        1:25.03   
17  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.17        1:25.40   
18  Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb    40.77        1:25.55   
18  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    41.29        1:25.55   
20  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb    41.28        1:26.07   
21  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap    42.32        1:28.02   
22  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb    44.64        1:30.12   
23  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    43.36        1:30.98   
24  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap    43.50        1:32.00   
25  Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    44.55        1:32.53   
26  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    45.48        1:33.01   
27  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap    43.86        1:35.01   
28  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap    46.20        1:35.10   
29  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    45.88        1:35.93   
30  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    46.91        1:36.19   
31  Tyra König  2002  Örebro Simallians    47.09        1:36.87   
32  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb    48.73        1:38.56   
33  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb    49.25        1:39.89   
34  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    50.05        1:40.02   
35  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians    49.18        1:41.37   
36  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    51.93        1:46.40   
37  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap    53.03        1:49.64   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Ariadna Karlsson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    34.26        1:11.59   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.70        1:12.42   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    35.79        1:14.14  Deltar ej i final 
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.30        1:18.29   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.72        1:18.39   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    38.26        1:18.60   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    37.71        1:19.79  Deltar ej i final 
Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04    39.47        1:20.15   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    39.05        1:20.41   
10  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.60        1:20.57   
11  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians    39.89        1:21.99   
12  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    40.41        1:22.71   
13  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    40.41        1:23.07   
14  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    40.51        1:23.65   
15  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    40.65        1:23.80   
16  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb    40.43        1:23.85   
17  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    41.64        1:24.12   
18  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap    41.51        1:26.60   
19  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    41.42        1:27.77   
20  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap    42.93        1:28.67   
21  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians    43.89        1:30.97   
22  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians    44.79        1:32.06   
Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    35.92        1:13.93   
Hannah Berndtson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    36.58        1:14.89   
Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap    36.88        1:16.11   
Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.32        1:18.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner