2019-09-19   17:39:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 29/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  14:51   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Damer, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb            27.16   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb            28.19   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            28.23   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb            28.50   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap            28.64   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb            28.65   
Nathali Konrad  1993  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            28.66   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            28.70   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            28.99   
10  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            29.18   
11  Amanda Hyllbrant  1999  Strängnäs Simklubb            29.52   
12  Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb            29.63   
13  Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb            29.64   
14  Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb            29.65   
15  Wilma Wennerberg  2001  Strängnäs Simklubb            29.67   
16  Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb            29.73  Deltar ej i final 
17  Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening            29.75   
18  Sandra Bergerstam  2001  Bålsta Simklubb            29.76   
19  Maria Eriksson  1997  Njurunda Simsällskap            30.06   
20  Mikaela Jarlemark  1998  Karlskoga Simförening            30.07   
21  Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb            30.15   
22  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap            30.34   
23  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            30.51   
24  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb            30.67   
25  Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap            30.68   
26  My Lord  1999  Strängnäs Simklubb            30.96   
27  Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            31.11   
28  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb            31.28   
29  Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04            31.31   
30  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            31.36   
31  Alexandra Thungren  1997  Hallsberg Kumla Simklubb            31.49   
32  Josefine Åhlund  2002  Örebro Simallians            31.53   
33  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            31.55   
34  Jennie Lundgren  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            31.59   
35  Astrid Blomberg  2000  Solna Sundbyberg SS 04            31.65   
36  Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena            31.68   
37  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            31.69   
38  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            31.71   
39  Mikaela Eriksson  1997  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.73   
40  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            31.79   
41  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            31.96   
42  My Rundberg  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            31.99   
43  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            32.02   
44  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            32.07   
45  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            32.21   
46  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb            32.27   
47  Johanna Larsson  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            32.37   
47  Maja Hallström  2000  Hedemora Simsällskap            32.37   
49  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.41   
50  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb            32.71   
51  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            32.72   
52  Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            32.78   
53  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb            32.81   
54  Amanda Sjöholm  2000  Solna Sundbyberg SS 04            32.90   
55  Emma Sibelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            32.94   
55  Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap            32.94   
57  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            33.00   
58  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            33.03   
59  Evelina Rydén  2000  Örebro Simallians            33.04   
60  Salma Gabot  2001  Örebro Simallians            33.08   
61  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            33.22   
62  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians            33.23   
63  Ebba Filipsson  2001  Norrtälje Simklubb            33.27   
63  Magdalena Hagsten Skarda  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            33.27   
65  Ebba Gustafsson Wernersson  1999  Örebro Simallians            33.38   
66  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.43   
67  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            33.49   
68  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.58   
69  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.64   
70  Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb            33.67   
71  Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb            33.68   
71  Maja Andersson  2000  Strängnäs Simklubb            33.68   
73  Cecilia Ahnlund  2001  Eskilstuna Simklubb            33.76   
74  Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.97   
75  Paula Wiberg-Jansson  2001  Nyköpings Simsällskap            34.28   
76  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb            34.39   
77  Julia Månsson  2002  Örebro Simallians            34.45   
78  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb            34.76   
79  Ariadna Karlsson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            34.83   
79  Maja Svensson  2002  Katrineholms Simsällskap            34.83   
81  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            35.08   
82  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.12   
83  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap            35.14   
83  Ronja Colldén  2000  Strängnäs Simklubb            35.14   
85  Josefin Asp  2000  Solna Sundbyberg SS 04            35.19   
86  Wendy Lam  2001  Eskilstuna Simklubb            35.29   
87  Tyra König  2002  Örebro Simallians            35.58   
88  Alva Wiker  2003  Falu Simsällskap            35.63   
89  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            35.80   
90  Michaela Thungren  2000  Hallsberg Kumla Simklubb            36.09   
91  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            37.11   
92  Mikaela Juhler  2000  Örebro Simallians            37.43   
93  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            37.68   
94  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            37.70   
95  Anna Nyberg  2003  Falu Simsällskap            37.83   
96  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb            38.26   
97  Yildiz Soyal  2002  Norrtälje Simklubb            38.36   
98  Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            38.56   
99  Smilla Holgersson Eliasson  2003  Örebro Simallians            39.87   
100  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            40.79   
101  Johanna Pettersson  2003  Eskilstuna Simklubb            43.61   
102  Emelie Ekvall  2003  Falu Simsällskap            43.66   
103  Lovisa Laine  2005  Köpings Simsällskap            47.17   
Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Ellen Eriksson  2001  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Emma Cullberg  2002  Örebro Simallians            DSQ   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  14:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner