2019-12-14   19:18:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 29/11 Klockan 10:00 (Insim kl. 09:00)

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    40.82  1:27.31  2:13.13    2:59.10   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    40.29  1:27.30  2:13.63    2:59.13   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    39.92  1:26.59  2:16.15    3:03.88   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    43.76  1:33.30  2:23.76    3:13.99   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    44.63  1:34.80  2:25.04    3:14.13   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    44.94  1:36.32  2:29.06    3:19.16   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    47.84  1:42.41  2:36.17    3:26.08   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    46.96  1:41.04  2:34.60    3:27.76   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    46.97  1:41.77  2:37.64    3:32.79   
10  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    48.07  1:41.04  2:35.38    3:33.50   
11  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    48.21  1:45.22  2:44.19    3:44.50   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    35.50  1:16.34  1:59.37    2:41.92   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    36.73  1:19.95  2:04.02    2:46.11   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.89  1:21.86  2:07.37    2:51.05   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    38.66  1:22.19  2:08.20    2:52.23   
Erik Olsson Sande  1999  Solna Sundbyberg SS 04    37.55  1:21.97  2:08.01    2:52.60   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.44  1:22.91  2:08.62    2:54.02   
Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    41.08  1:26.88  2:14.77    3:02.38   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    39.23  1:26.22  2:15.28    3:04.21   
Sam Thai  1999  Eskilstuna Simklubb    40.02  1:26.10  2:15.14    3:05.18   
10  Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    41.35  1:28.57  2:17.53    3:10.29   
11  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    43.34  1:33.98  2:23.49    3:10.40   
12  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    47.19  1:38.84  2:27.80    3:16.72   
13  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    49.20  1:45.82  2:41.19    3:35.99   
Albin Karlsson  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    36.91  1:19.47  2:02.38    2:44.50   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    39.20  1:26.26  2:14.70    3:02.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner