Tulokset Speedo Cup 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Speedo Cup 2014 | Utskriftsdatum | 29 november 2014 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 14:09 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 november 2014 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.63 | 1:14.02 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 37.21 | 1:16.05 | |||||
3 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.70 | 1:17.45 | |||||
4 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 37.50 | 1:17.47 | |||||
5 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.46 | 1:17.51 | |||||
6 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 38.60 | 1:18.22 | |||||
7 | Alva Wikström | 2002 | Falu Simsällskap | 39.71 | 1:20.08 | |||||
8 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.45 | 1:21.11 | |||||
9 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.02 | 1:21.65 | |||||
10 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 40.50 | 1:21.85 | |||||
11 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 39.51 | 1:21.88 | |||||
12 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.11 | 1:22.11 | |||||
13 | Saga Bäckström | 2002 | Strängnäs Simklubb | 40.55 | 1:22.44 | |||||
14 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.86 | 1:22.98 | |||||
15 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.15 | 1:23.17 | |||||
16 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.01 | 1:25.03 | |||||
17 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.17 | 1:25.40 | |||||
18 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.77 | 1:25.55 | |||||
18 | Emelie Widhe | 2001 | Strängnäs Simklubb | 41.29 | 1:25.55 | |||||
20 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 41.28 | 1:26.07 | |||||
21 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 42.32 | 1:28.02 | |||||
22 | Wendy Lam | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.64 | 1:30.12 | |||||
23 | Jessica Edlundh | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.36 | 1:30.98 | |||||
24 | Alva Wiker | 2003 | Falu Simsällskap | 43.50 | 1:32.00 | |||||
25 | Thindra Åkerblom | 2003 | Norrtälje Simklubb | 44.55 | 1:32.53 | |||||
26 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 45.48 | 1:33.01 | |||||
27 | Agnes Olsson | 2002 | Falu Simsällskap | 43.86 | 1:35.01 | |||||
28 | Anna Nyberg | 2003 | Falu Simsällskap | 46.20 | 1:35.10 | |||||
29 | Emma Pettersson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 45.88 | 1:35.93 | |||||
30 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.91 | 1:36.19 | |||||
31 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 47.09 | 1:36.87 | |||||
32 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.73 | 1:38.56 | |||||
33 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 49.25 | 1:39.89 | |||||
34 | Isabelle Persson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.05 | 1:40.02 | |||||
35 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 49.18 | 1:41.37 | |||||
36 | Emma Järnebrink | 2003 | Norrtälje Simklubb | 51.93 | 1:46.40 | |||||
37 | Emelie Ekvall | 2003 | Falu Simsällskap | 53.03 | 1:49.64 | |||||
- | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ariadna Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.26 | 1:11.59 | |||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.70 | 1:12.42 | |||||
3 | Amanda Granlund | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.79 | 1:14.14 | Deltar ej i final | ||||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.30 | 1:18.29 | |||||
5 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.72 | 1:18.39 | |||||
6 | Ronja Rantanen | 1999 | Falu Simsällskap | 38.26 | 1:18.60 | |||||
7 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.71 | 1:19.79 | Deltar ej i final | ||||
8 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.47 | 1:20.15 | |||||
9 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.05 | 1:20.41 | |||||
10 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.60 | 1:20.57 | |||||
11 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 39.89 | 1:21.99 | |||||
12 | Tova Adrelius | 2000 | Falu Simsällskap | 40.41 | 1:22.71 | |||||
13 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.41 | 1:23.07 | |||||
14 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 40.51 | 1:23.65 | |||||
15 | Anna Hedlund | 2000 | Hedemora Simsällskap | 40.65 | 1:23.80 | |||||
16 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 40.43 | 1:23.85 | |||||
17 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.64 | 1:24.12 | |||||
18 | Tilde Forslund | 2000 | Njurunda Simsällskap | 41.51 | 1:26.60 | |||||
19 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.42 | 1:27.77 | |||||
20 | Maja Hallström | 2000 | Hedemora Simsällskap | 42.93 | 1:28.67 | |||||
21 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 43.89 | 1:30.97 | |||||
22 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 44.79 | 1:32.06 | |||||
- | Ronja Colldén | 2000 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.92 | 1:13.93 | |||||
2 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.58 | 1:14.89 | |||||
3 | Maria Eriksson | 1997 | Njurunda Simsällskap | 36.88 | 1:16.11 | |||||
4 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.32 | 1:18.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 29 november 2014 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 14:09 |