2019-09-21   03:16:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:15   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eskilstuna Herrar Lag 1  1996  Eskilstuna Simklubb            1:39.52   
  Axel Brorsson  1996      24.25        24.25   
  Karl Lindoff  1998      24.99        49.24   
  William Brand  1998      24.89        1:14.13   
  Erik Skogfors  1996      25.39        1:39.52   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 2  1998  Eskilstuna Simklubb            1:47.01   
  Daniel Truong  1995      26.76        26.76   
  Marko Biscevic  1998      26.40        53.16   
  Stefan Biscevic  1998      27.09        1:20.25   
  Eldin Kadic  1999      26.76        1:47.01   
                     
Falun Herrar Lag 1  1998  Falu Simsällskap            1:52.81   
  David Hambraeus  1999      27.52        27.52   
  Victor Peltomaa  1998      27.50        55.02   
  Gustav Sander  1998      28.82        1:23.84   
  Per Höijer  1998      28.97        1:52.81   
                     
Hk Sim Herrar  Hallsberg Kumla Simklubb            1:53.59   
  Vilmer Jansson  2000      27.62        27.62   
  Dennis Tillquist  1999      28.13        55.75   
  Andreas Thungren  2002      30.13        1:25.88   
  Daniel Thungren  1999      27.71        1:53.59   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 3  2000  Eskilstuna Simklubb            1:57.49   
  Carl Bidebo  2000      29.13        29.13   
  Viktor Syrén  2000      28.95        58.08   
  Arvid Heikinniemi  2001      29.44        1:27.52   
  Artush Shahverdyan  2000      29.97        1:57.49   
                     
Örebro Sa Lag 1  Örebro Simallians            1:58.35   
  Herman Törnvall  1999      28.76        28.76   
  Theodor Pasztor  2000      28.08        56.84   
  Michal Laszewski  2002      30.77        1:27.61   
  Anton Wallin  2000      30.74        1:58.35   
                     
Katrineholms Ss  Katrineholms Simsällskap            2:00.24   
  Tim Ekström Lundemo  1999      29.53        29.53   
  Kevin Grahn  2003      32.41        1:01.94   
  Filip Rautiainen  2001      31.29        1:33.23   
  John Aldrin  2001      27.01        2:00.24   
                     
Botk-Rönn Herrar Lag1  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:02.59   
  Brian Ooi  1999      28.31        28.31   
  Daniel Karlsson  2001      29.58        57.89   
  Robin Serti  2001      36.51        1:34.40   
  Alexander Koufakis  2000      28.19        2:02.59   
                     
Eskilstuna Herrar Lag 4  2000  Eskilstuna Simklubb            2:07.75   
  Sam Thai  1999      31.05        31.05   
  Adam Fröjdfeldt  1999      31.25        1:02.30   
  Albin Karlsson  2000      32.34        1:34.64   
  Gustaf Hellmark  2000      33.11        2:07.75   
                     
10  Örebro Sa Lag 2  Örebro Simallians            2:10.93   
  Robert Kurt  2000      31.72        31.72   
  Melvin Larsson  2002      32.45        1:04.17   
  Oscar Wilhelmsson  2002      32.45        1:36.62   
  Simon Baastad  2002      34.31        2:10.93   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner