2019-09-16   00:29:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Speedo Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Speedo Cup 2014    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.02  1:10.30  1:48.87    2:22.36   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    35.14  1:12.76  1:51.41    2:28.20   
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    34.80  1:13.67  1:52.83    2:30.22   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    33.87  1:13.92  1:53.73    2:30.93   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    35.67  1:14.28  1:54.79    2:33.54   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap    35.19  1:13.95  1:54.84    2:34.23   
Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap    35.36  1:15.40  1:54.80    2:34.71   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.43  1:14.69  1:56.37    2:35.79   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.27  1:17.73  1:57.84    2:36.96   
10  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    38.01  1:20.01  2:02.72    2:41.08   
11  Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    36.90  1:19.76  2:02.13    2:41.33   
12  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    38.27  1:20.56  2:02.72    2:44.89   
13  Melvin Larsson  2002  Örebro Simallians    36.15  1:18.28  2:05.04    2:45.73   
14  Johan Werkmästar  2002  Falu Simsällskap    38.39  1:23.24  2:07.19    2:47.36   
15  Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    39.45  1:22.84  2:06.16    2:48.14   
16  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    37.84  1:21.76  2:08.32    2:50.53   
17  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.99  1:23.67  2:09.01    2:54.22   
18  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    38.83  1:25.86  2:13.51    2:58.18   
19  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    39.68  1:25.83  2:12.26    2:58.46   
David Olsson  2001  Järfälla Simsällskap            DNS   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            DNS   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Mastrangeli  1999  Simklubben Ena    28.29  59.13  1:31.55    2:02.90   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    28.78  1:00.79  1:33.30    2:05.93   
Emil Bengtsson  1999  Järfälla Simsällskap    28.84  1:00.95  1:33.93    2:07.03   
Dennis Tillquist  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    31.40  1:05.95  1:39.84    2:10.72   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    29.95  1:04.22  1:40.25    2:14.26   
Alexej Potorochyn  1999  Nyköpings Simsällskap    29.77  1:03.75  1:39.40    2:15.11   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    28.87  1:03.15  1:39.55    2:15.37   
Fredrik Olsson  1999  Järfälla Simsällskap    30.98  1:05.32  1:41.57    2:16.16   
Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.18  1:06.09  1:43.16    2:16.59   
10  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    31.54  1:05.86  1:41.76    2:16.61   
11  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    29.88  1:04.82  1:41.60    2:17.07   
12  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    31.33  1:06.34  1:42.86    2:17.17   
13  Brian Ooi  1999  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.65  1:07.52  1:45.12    2:21.51   
14  Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    33.16  1:10.14  1:48.27    2:24.85   
15  Samuel Bladin  1999  Järfälla Simsällskap    32.35  1:11.34  1:51.87    2:27.34   
16  Herman Törnvall  1999  Örebro Simallians    33.40  1:12.56  1:52.07    2:29.15   
17  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    33.31  1:11.82  1:51.91    2:29.56   
18  Daniel Thungren  1999  Hallsberg Kumla Simklubb    32.58  1:10.22  1:50.69    2:30.44   
19  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.99  1:12.96  1:53.59    2:31.12   
20  Anton Wallin  2000  Örebro Simallians    36.63  1:17.55  2:00.17    2:41.40   
21  Theodor Pasztor  2000  Örebro Simallians    36.52  1:18.62  2:02.53    2:44.24   
22  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    37.23  1:21.39  2:06.58    2:49.89   
23  August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    38.55  1:23.31  2:09.03    2:52.98   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    27.11  56.66  1:26.91    1:56.73   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    27.35  56.90  1:27.56    1:57.98   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.11  59.14  1:30.82    2:02.80   
Rasmus Rantanen  1997  Södertälje Simsällskap    27.66  58.49  1:31.31    2:03.57   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    29.34  1:03.66  1:38.45    2:12.10   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    29.88  1:03.63  1:38.33    2:12.55   
Emil Borgström  1997  Njurunda Simsällskap    31.02  1:05.89  1:41.40    2:16.29   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.01  1:02.10  1:39.13    2:18.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner