2018-12-15   20:43:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Friday 5 september

Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  19:40   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 10, 200m Backstroke Woman -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Olivia Ülger  2000    530  35.61  1:13.32  1:51.49    2:28.49   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Sofie Karlsson  2000    526  35.67  1:13.94  1:52.45    2:28.80   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
My Weitling  2000    465  37.10  1:16.17  1:55.70    2:35.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Højer Truelsen  2000    453  36.45  1:15.12  1:55.29    2:36.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Ida Widén  2001    448  36.77  1:16.38  1:57.53    2:36.95   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Kajsa-Elsa Lindestam  2000    413  38.38  1:19.04  2:00.62    2:41.31   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Klara Johansson  2001    400  2:01.20  2:43.06      2:43.06   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Saga Bodsjö  2002    397  2:02.77  2:43.41      2:43.41   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Natalie Noreblad  2002    393  39.70  1:21.30  2:03.44    2:44.04   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Amanda Björkman  2001    372  37.87  1:18.75  2:04.00    2:46.97   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003    355  2:06.79  2:49.64      2:49.64   
  Trelleborg Sim                   
                     
12  Isabella Lagnerup  2000    350  40.12  1:23.18  2:07.11    2:50.40   
  Simklubben Sydsim                   
                     
13  Annamaria Bontidean  2000    341  2:07.13  2:51.90      2:51.90   
  Simklubben Poseidon                   
                     
14  Sara Jendbro  2000    338  40.89  1:24.55  1:24.70    2:52.36   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Linn Tufvesson  2001    329  2:10.58  2:54.02      2:54.02   
  Simklubben Poseidon                   
                     
16  Mary Lagoguez  2001    327  2:10.95  2:54.28      2:54.28   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Clara Örnhem  2002    316  43.03  1:27.63  2:12.54    2:56.28   
  Växjö Simsällskap                   
                     
18  Felicia Bremark  2000    311  42.41  1:27.65  2:13.39    2:57.26   
  Växjö Simsällskap                   
                     
19  Emilia Rönningdal  2002    291  2:14.76  3:01.29      3:01.29   
  S71                   
                     
20  Sanna Bodsjö  2003    283  41.61  45.56  2:18.23    3:03.02   
  Växjö Simsällskap                   
                     
21  Linnéa Persson  2002    274  2:17.96  3:04.90      3:04.90   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
22  Emilia Olsson  2002    273  43.57  1:29.88  2:17.87    3:05.11   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
23  Emilia Ohlsson  2001    258  45.21  1:32.85  2:21.30    3:08.78   
  Simklubben Poseidon                   
                     
24  Isabelle Bengtsson  2002    255  43.59  1:30.80  2:20.41    3:09.48   
  Simklubben Poseidon                   
                     
25  Josefine Franzén  2000    211  46.05  1:37.34  2:30.71    3:21.57   
  Simklubben Sydsim                   
                     
26  Cazzandra Lindblad  2003    205  46.97  1:39.89  2:32.33    3:23.61   
  Simklubben Laxen                   
                     
27  Zabrina Lindblad  2000    162  50.82  1:49.11      3:40.19   
  Simklubben Laxen                   
                     
Hannah Fritz  2003              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner