2018-12-18   22:18:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för PTC - Arena & Poseidon Team Cup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Results Event 1 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 1 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:11   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 1, 8x50 Buttefly Relay Mixed, Finals 0 years and older 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
SK Sydsim Mix              4:06.98   
  Simklubben Sydsim                   
  Caroline Andersson-Ekström  1994      29.97        29.97   
  Jimmy Lu  1997      27.97        57.94   
  My Grewell  1998      30.04        1:27.98   
  Teodor Cvijic  1999      29.15        1:57.13   
  Frida Nordefell  2000      32.22        2:29.35   
  Jonathan Hiltonsson  2000      31.96        3:01.31   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002      33.21        3:34.52   
  Dennie Halilovic  2002      32.46        4:06.98   
                     
Poseidon 1  2014              4:12.42   
  Simklubben Poseidon                   
  Hugo Cedervall  1997      26.53        26.53   
  Maria Persson  1993      31.03        57.56   
  Nils Tired  2003      39.66        1:37.22   
  Olivia Berglund  1998      31.00        2:08.22   
  Victor Bergstrand  2000      27.82        2:36.04   
  Tova Hegardt  2002      34.47        3:10.51   
  Simon Pettersson  1998      29.11        3:39.62   
  Nicodemos Abraha  2000      32.80        4:12.42   
                     
Växjö SS Mix 1              4:23.58   
  Växjö Simsällskap                   
  Marcus Ottosson  1997      28.07        28.07   
  Johanna Johnsson  1997      31.28        59.35   
  Mirza Dzafic  2000      31.28        1:30.63   
  Felicia Bremark  2000      36.27        2:06.90   
  Emanuel Tidåsen  2002      40.13        2:47.03   
  Clara Örnhem  2002      35.55        3:22.58   
  Johan Bergwall  1999      29.53        3:52.11   
  Malin Homman  1999      31.47        4:23.58   
                     
Poseidon 2  2014              4:29.17   
  Simklubben Poseidon                   
  Gustav Östlund  1997      28.89        28.89   
  Anna Björnberg  1992      32.74        1:01.63   
  Julius Ekstrand  1998      28.61        1:30.24   
  Ditte Oredsson  2003      37.03        2:07.27   
  Oscar Johansson  2000      32.78        2:40.05   
  Elin Moberg  1999      33.73        3:13.78   
  Ivan Sivolov  2003      42.71        3:56.49   
  Mary Lagoguez  2001      32.68        4:29.17   
                     
SK Hajen Mix              4:39.93   
  Simklubben Hajen                   
  Elin Lundgren  1995      31.18        31.18   
  Marcus Henriksson  1997      27.93        59.11   
  Elsa Bitzén  2003      37.62        1:36.73   
  Andreas Aminoff  2000      33.95        2:10.68   
  Li Björner Oh  1998      30.15        2:40.83   
  Måns Burmester-Lysell  2004      48.38        3:29.21   
  Lovisa Christerson  2002      36.63        4:05.84   
  Hugo Rogmark  1999      34.09        4:39.93   
                     
Växjö SS Mix 2              4:42.17   
  Växjö Simsällskap                   
  Hugo Wiman  1997      31.21        31.21   
  Julia Landberg  1999      34.64        1:05.85   
  Bertil Björn  2001      34.55        1:40.40   
  Ebba Petersson  1998      32.35        2:12.75   
  Gösta Björn  2003      43.53        2:56.28   
  Saga Bodsjö  2002      33.69        3:29.97   
  Victor Jacobsson  1999      37.04        4:07.01   
  Ebba Bergström  2000      35.16        4:42.17   
                     
Karlskrona Mix  1986              DSQ   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:11 
 
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 2 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:13   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 2, 100m Freestyle Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Klara Juliusson  1997    626  28.27        59.61   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Ebba Rosenquist  1989    624  28.77        59.69   
  Simklubben Triton                   
                     
Sofia Heimsten  1997    597  29.12        1:00.55   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Johanna Johnsson  1997    574  29.50        1:01.36   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Jenny Christensson  1996    566  28.99        1:01.65   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Malin Johansson  1997    542  29.91        1:02.53   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Anna Björnberg  1992    537  30.74        1:02.75   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996    512  30.95        1:03.76   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Caroline Andersson-Ekström  1994    499  30.59        1:04.27   
  Simklubben Sydsim                   
                     
10  Josefine Johnsson  1996    498  30.71        1:04.32   
  Trelleborg Sim                   
                     
11  Elin Lundgren  1995    472  31.69        1:05.49   
  Simklubben Hajen                   
                     
12  Julia Ström  1997    417  32.68        1:08.26   
  Trelleborg Sim                   
                     
13  Sara Edenfelt  1992    389  32.24        1:09.85   
  Simklubben Hajen                   
                     
14  Julia Schubert  1997    381  33.62        1:10.35   
  Trelleborg Sim                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:13 
 
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 3 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:15   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 3, 100m Freestyle Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Frederik Siem Pedersen  1991    738  23.65        49.71   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Hugo Cedervall  1997    594  25.93        53.46   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Adam Schön-Svensson  1991    540  26.47        55.16   
  Malmö Kappsimningsklubb                   
                     
Eric Schollin  1997    524  26.78        55.73   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Andreas Gerlach  1995    521  26.94        55.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Martin Rogmark  1996    517  27.02        55.99   
  Simklubben Hajen                   
                     
Jonas Andersson  1996    509  26.90        56.28   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Gustav Östlund  1997    494  27.88        56.84   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Hugo Wiman  1997    479  27.42        57.40   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Erik Nilsson  1996    465  28.07        57.99   
  Simklubben Sydsim                   
                     
11  Jonatan Wede  1988    459  27.68        58.24   
  Simsällskapet Iden                   
                     
12  Marcus Ottosson  1997    434  29.23        59.35   
  Växjö Simsällskap                   
                     
13  Marcus Henriksson  1997    431  28.81        59.47   
  Simklubben Hajen                   
                     
14  Jimmy Lu  1997    371  29.61        1:02.54   
  Simklubben Sydsim                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:15 
 
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 4 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:23   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 4, 100m Freestyle Woma 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
My Grewell  1998    578  29.73        1:01.21   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Olivia Berglund  1998    559  29.59        1:01.91   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Emilia Christiansen  1999    536  30.04        1:02.78   
  S71                   
                     
Li Björner Oh  1998    518  30.50        1:03.49   
  Simklubben Hajen                   
                     
Thelma Jöhncke  1999    511  30.28        1:03.78   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Elin Moberg  1999    504  31.18        1:04.09   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Malin Homman  1999    496  30.88        1:04.44   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Pernille Nislev  1998    494  31.26        1:04.51   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Maja Johansson  1999    487  31.20        1:04.82   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
10  Fanny Elingfors  1998    474  31.23        1:05.41   
  Växjö Simsällskap                   
                     
11  Sara Nilsson  1998    469  31.60        1:05.65   
  Simsällskapet Iden                   
                     
12  Tilda Vesterlund Kocsis  1999    449  31.80        1:06.58   
  Simklubben Sydsim                   
                     
13  Louise Dellhede  1999    448  31.87        1:06.66   
  Simsällskapet Iden                   
                     
14  Vilma Flodfält  1999    439  32.48        1:07.09   
  Simklubben Sydsim                   
                     
15  Sanna Westerberg  1998    436  1:07.24        1:07.24   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
16  Josefin Nilsson  1999    434  32.33        1:07.33   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
17  Heidi Winberg  1999    428  32.07        1:07.66   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
18  Julia Landberg  1999    419  32.11        1:08.14   
  Växjö Simsällskap                   
                     
19  Ebba Petersson  1998    389  33.07        1:09.87   
  Växjö Simsällskap                   
                     
20  Wilma Heij-Lindholm  1999    386  32.53        1:10.01   
  Simklubben Sydsim                   
                     
21  Liv Widqvist  1999    379  33.97        1:10.44   
  Växjö Simsällskap                   
                     
22  Sofia Christerson  1999    372  33.98        1:10.88   
  Simklubben Hajen                   
                     
23  Yara Waked  1998    353  34.41        1:12.16   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
24  Ellen Ronnebring  1999    233  39.14        1:22.80   
  Växjö Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:23 
 
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 5 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:28   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 5, 100m Freestyle Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Julius Ekstrand  1998    522  26.93        55.81   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Marko Vasilijevic  1999    463  28.14        58.05   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Sebastian Andersson  1999    463  27.52        58.07   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Philip Agerskov  1998    455  28.02        58.42   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Elias Kromnow  1999    446  28.59        58.80   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Teodor Cvijic  1999    445  28.19        58.85   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Axel Lloyd  1999    440  28.13        59.06   
  Trelleborg Sim                   
                     
Johan Bergwall  1999    433  28.35        59.36   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Viktor Cado  1999    429  27.89        59.56   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
10  Alexander Ström  1998    425  28.68        59.74   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
11  Erik Boos  1999    412  29.12        1:00.38   
  Simklubben Sydsim                   
                     
12  Simon Pettersson  1998    407  29.48        1:00.60   
  Simklubben Poseidon                   
                     
13  Eddie Halilovic  1999    398  28.78        1:01.09   
  Simklubben Sydsim                   
                     
14  Erik Andrén  1998    389  29.26        1:01.51   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
15  Edvin Paul  1998    367  29.41        1:02.72   
  Simklubben Poseidon                   
                     
16  Erik Juliusson  1998    360  30.04        1:03.15   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
17  Victor Kjærsgaard  1998    348  29.82        1:03.83   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Mikael Johansson  1999    338  30.51        1:04.50   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
19  Gustav Vallbo  1999    320  30.93        1:05.70   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
20  Hugo Rogmark  1999    269  32.51        1:09.56   
  Simklubben Hajen                   
                     
21  Victor Jacobsson  1999    236  33.93        1:12.65   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Sigge Ivarsson  1999              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:28 
 
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:43   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 6, 100m Freestyle Woma 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Olivia Ülger  2000    578  29.89        1:01.21   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Tea Gladher  2000    570  29.29        1:01.51   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Julie Højer Truelsen  2000    562  29.32        1:01.80   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
My Weitling  2000    545  29.20        1:02.43   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Amanda Bundgaard Pedersen  2000    512  30.07        1:03.74   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Micaela Jönsson  2001    508  30.57        1:03.90   
  S71                   
                     
Frida Nordefell  2000    500  31.03        1:04.23   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Hanna Bergman  2001    492  31.04        1:04.58   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Nicola Parfitt  2000    475  31.54        1:05.37   
  Trelleborg Sim                   
                     
10  Alberte Kjærsgaard  2001    470  31.42        1:05.60   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
11  Klara Johansson  2001    462  31.40        1:05.94   
  Simklubben Sydsim                   
                     
12  Anna Svensson-Fehér  2000    454  31.93        1:06.35   
  Trelleborg Sim                   
                     
13  Annabella B. Wammen  2000    432  32.39        1:07.47   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Ida Widén  2001    431  32.08        1:07.49   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
15  Sofia Qvade Rasmusen  2001    421  32.04        1:08.02   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Annamaria Bontidean  2000    418  32.04        1:08.18   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Amanda Björkman  2001    410  33.05        1:08.65   
  Simklubben Poseidon                   
                     
18  Mary Lagoguez  2001    410  32.68        1:08.66   
  Simklubben Poseidon                   
                     
19  Ebba Bergström  2000    400  33.11        1:09.21   
  Växjö Simsällskap                   
                     
20  Isabella Lagnerup  2000    396  33.39        1:09.42   
  Simklubben Sydsim                   
                     
21  Noemi Karlsson  2001    391  33.72        1:09.72   
  Simklubben Poseidon                   
                     
22  Sara Jendbro  2000    387  33.77        1:09.96   
  Simklubben Poseidon                   
                     
23  Isabella Wivsätter  2001    386  33.11        1:10.04   
  Simklubben Sydsim                   
                     
24  Kajsa-Elsa Lindestam  2000    385  33.77        1:10.07   
  Simklubben Sydsim                   
                     
25  Linn Tufvesson  2001    375  33.75        1:10.72   
  Simklubben Poseidon                   
                     
26  Felicia Bremark  2000    374  33.95        1:10.75   
  Växjö Simsällskap                   
                     
27  Hanna Nilsson  2000    358  34.17        1:11.83   
  Simklubben Hajen                   
                     
27  Vendela Augustsson  2000    358  33.71        1:11.83   
  Växjö Simsällskap                   
                     
29  Sara Wilhelmsson  2001    348  35.15        1:12.46   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
30  Clara Qvade Rasmusen  2001    346  33.94        1:12.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
31  Serena Gravrogk-Linde  2000    340  34.26        1:13.04   
  Simklubben Poseidon                   
                     
32  Elin Hansen  2000    336  33.68        1:13.34   
  Simsällskapet Iden                   
                     
33  Klara Borgqvist  2001    324  35.14        1:14.20   
  Simklubben Poseidon                   
                     
34  Cajsa Lindberg  2000    322  33.66        1:14.40   
  Simklubben Poseidon                   
                     
35  Sonja Boos  2001    303  36.38        1:15.94   
  Simklubben Sydsim                   
                     
36  Ellinor Ahlgren  2001    302  36.10        1:15.95   
  Simklubben Hajen                   
                     
37  Josefine Franzén  2000    292  35.13        1:16.83   
  Simklubben Sydsim                   
                     
38  Emilia Ohlsson  2001    264  37.64        1:19.51   
  Simklubben Poseidon                   
                     
39  Julia Arthursson  2000    231  37.92        1:23.11   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
40  Emely Nilsson  2001    214  40.02        1:25.16   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
41  Zabrina Lindblad  2000    174  42.60        1:31.32   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:43 
 
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 7 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:50   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 7, 100m Freestyle Man 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Victor Bergstrand  2000    503  27.13        56.49   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Gustav Östlund  2000    483  27.02        57.24   
  Simklubben Lödde                   
                     
Mattias Rydqvist  2000    434  28.67        59.33   
  Trelleborg Sim                   
                     
Lars Hallberg  2001    385  29.61        1:01.74   
  Trelleborg Sim                   
                     
Philip Chen  2000    368  28.50        1:02.68   
  S71                   
                     
Jonathan Hiltonsson  2000    361  30.02        1:03.07   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    354  30.89        1:03.51   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Viktor Carlsson  2000    350  30.10        1:03.74   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Mirza Dzafic  2000    342  30.91        1:04.24   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Oscar Johansson  2000    321  31.37        1:05.61   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Anton Jönsson  2001    300  32.23        1:07.11   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
12  Pascal Björkman  2001    298  32.32        1:07.24   
  Simklubben Poseidon                   
                     
13  Georg Emmanouilidis  2000    296  32.29        1:07.40   
  Simklubben Sydsim                   
                     
14  Jacob Engström  2000    278  33.27        1:08.81   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
15  Jacob Werner  2000    238  33.98        1:12.48   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
16  Bertil Björn  2001    227  34.66        1:13.67   
  Växjö Simsällskap                   
                     
17  Anton Månsson  2001    191  36.78        1:17.95   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
18  Nicodemos Abraha  2000    155  39.13        1:23.59   
  Simklubben Poseidon                   
                     
19  Adam Hsissi  2001    144  39.39        1:25.65   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Tadas Paskevicius  2000              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:50 
 
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 8 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  18:57   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 8, 100m Freestyle Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Isabelle Sering  2002    489  30.71        1:04.72   
  Trelleborg Sim                   
                     
Moa Karlsson  2002    466  31.61        1:05.76   
  S71                   
                     
Emilia Rönningdal  2002    448  31.52        1:06.63   
  S71                   
                     
Gabriella Wivsätter  2003    416  33.31        1:08.33   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Saga Bodsjö  2002    413  32.90        1:08.46   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Natalie Noreblad  2002    401  33.49        1:09.14   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Lovisa Christerson  2002    392  33.50        1:09.65   
  Simklubben Hajen                   
                     
Ditte Oredsson  2003    390  33.11        1:09.77   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Matilde Weibel  2002    387  32.79        1:09.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
10  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002    381  33.46        1:10.36   
  Simklubben Sydsim                   
                     
11  Tova Hegardt  2002    367  33.75        1:11.19   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Emma Cerutti  2002    364  32.85        1:11.43   
  Simklubben Sydsim                   
                     
13  Anna Haugsted Pihl  2003    358  33.86        1:11.83   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Clara Örnhem  2002    352  35.11        1:12.22   
  Växjö Simsällskap                   
                     
15  Linnéa Persson  2002    339  35.08        1:13.10   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
16  Disa Gladher  2002    331  34.60        1:13.69   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
17  Hannah Olsson-Lindhé  2003    331  34.42        1:13.72   
  Trelleborg Sim                   
                     
18  Tuva Pålsson  2003    324  34.34        1:14.23   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
19  Julia Larsson  2002    320  35.81        1:14.55   
  Simklubben Hajen                   
                     
20  Amanda Lindahl Andersson  2002    318  35.27        1:14.67   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
21  Sanna Bodsjö  2003    300  36.58        1:16.12   
  Växjö Simsällskap                   
                     
22  Ulrikke Veje  2002    291  37.76        1:16.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Tilda Johansson  2002    290  36.14        1:17.05   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
24  Lovisa Hjelmberg  2002    275  37.56        1:18.36   
  Växjö Simsällskap                   
                     
25  Thea Dahlqvist  2003    273  36.01        1:18.63   
  Simklubben Hajen                   
                     
26  Elsa Bitzén  2003    272  36.55        1:18.70   
  Simklubben Hajen                   
                     
27  Linnea Dolmark  2002    266  36.99        1:19.31   
  Simklubben Hajen                   
                     
28  Emilia Olsson  2002    261  37.99        1:19.76   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
29  Hannah Fritz  2003    260  38.05        1:19.82   
  Simklubben Laxen                   
                     
30  Aliah Moberg  2003    241  38.02        1:21.91   
  Simklubben Hajen                   
                     
31  Ella Gutenwik  2004    211  39.27        1:25.58   
  Simklubben Hajen                   
                     
32  Mathilda Ülger  2003    211  40.51        1:25.67   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
33  Vilma Rudolf  2002    209  40.22        1:25.94   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
34  Isabell Tretinjak  2003    200  40.90        1:27.16   
  Simklubben Hajen                   
                     
35  Elma Kjellin  2003    170  41.38        1:31.94   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
36  Sanna Westerberg  2004    160  42.99        1:33.82   
  Trelleborg Sim                   
                     
37  Cazzandra Lindblad  2003    136  45.58        1:39.15   
  Simklubben Laxen                   
                     
Pia Ekman  2002              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  18:57 
 
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 9 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  19:04   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 9, 100m Freestyle Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Dennie Halilovic  2002    353  30.27        1:03.53   
  Simklubben Sydsim                   
                     
William Bevréus  2003    336  30.40        1:04.61   
  S71                   
                     
Filip Salbrink  2002    318  30.73        1:05.83   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Axel Auer  2003    301  32.07        1:07.05   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Marcus Barkrot  2002    276  32.69        1:09.01   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Felix Rosenkvist  2004    203  36.08        1:16.41   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Viggo Winberg  2002    197  36.48        1:17.21   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Jonathan Fröjd  2004    191  37.57        1:18.00   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Oskar Axandersson  2002    190  34.77        1:18.08   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Simon Persson  2003    189  36.38        1:18.29   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
11  Nils Tired  2003    169  36.14        1:21.14   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Gabriel Olsson  2004    158  39.61        1:22.96   
  Trelleborg Sim                   
                     
13  Emanuel Tidåsen  2002    158  37.91        1:23.09   
  Växjö Simsällskap                   
                     
14  Gösta Björn  2003    157  38.64        1:23.18   
  Växjö Simsällskap                   
                     
15  Måns Burmester-Lysell  2004    150  40.66        1:24.48   
  Simklubben Hajen                   
                     
16  Ivan Sivolov  2003    141  39.83        1:26.23   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Lukas Waide  2004    129  41.13        1:28.89   
  Simklubben Laxen                   
                     
18  Ludvig Hallum  2003    125  42.15        1:29.82   
  Växjö Simsällskap                   
                     
19  Jesper Franzén  2002    124  42.14        1:30.09   
  Simklubben Sydsim                   
                     
20  Edward Gudmundsson  2003    117  42.08        1:31.82   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
21  Vincent Grahn  2004    108  45.08        1:34.26   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
22  Adam Olsson-Lindhé  2004    108  45.59        1:34.33   
  Trelleborg Sim                   
                     
23  Emilio Castellanos  2004    45  55.73        2:06.17   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Oskar Strandqvist  2004              DNS   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:04 
 
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 10 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  19:40   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 10, 200m Backstroke Woman -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Olivia Ülger  2000    530  35.61  1:13.32  1:51.49    2:28.49   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Sofie Karlsson  2000    526  35.67  1:13.94  1:52.45    2:28.80   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
My Weitling  2000    465  37.10  1:16.17  1:55.70    2:35.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Højer Truelsen  2000    453  36.45  1:15.12  1:55.29    2:36.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Ida Widén  2001    448  36.77  1:16.38  1:57.53    2:36.95   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Kajsa-Elsa Lindestam  2000    413  38.38  1:19.04  2:00.62    2:41.31   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Klara Johansson  2001    400  2:01.20  2:43.06      2:43.06   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Saga Bodsjö  2002    397  2:02.77  2:43.41      2:43.41   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Natalie Noreblad  2002    393  39.70  1:21.30  2:03.44    2:44.04   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Amanda Björkman  2001    372  37.87  1:18.75  2:04.00    2:46.97   
  Simklubben Poseidon                   
                     
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003    355  2:06.79  2:49.64      2:49.64   
  Trelleborg Sim                   
                     
12  Isabella Lagnerup  2000    350  40.12  1:23.18  2:07.11    2:50.40   
  Simklubben Sydsim                   
                     
13  Annamaria Bontidean  2000    341  2:07.13  2:51.90      2:51.90   
  Simklubben Poseidon                   
                     
14  Sara Jendbro  2000    338  40.89  1:24.55  1:24.70    2:52.36   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Linn Tufvesson  2001    329  2:10.58  2:54.02      2:54.02   
  Simklubben Poseidon                   
                     
16  Mary Lagoguez  2001    327  2:10.95  2:54.28      2:54.28   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Clara Örnhem  2002    316  43.03  1:27.63  2:12.54    2:56.28   
  Växjö Simsällskap                   
                     
18  Felicia Bremark  2000    311  42.41  1:27.65  2:13.39    2:57.26   
  Växjö Simsällskap                   
                     
19  Emilia Rönningdal  2002    291  2:14.76  3:01.29      3:01.29   
  S71                   
                     
20  Sanna Bodsjö  2003    283  41.61  45.56  2:18.23    3:03.02   
  Växjö Simsällskap                   
                     
21  Linnéa Persson  2002    274  2:17.96  3:04.90      3:04.90   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
22  Emilia Olsson  2002    273  43.57  1:29.88  2:17.87    3:05.11   
  Kappsimningsklubben Karpen                   
                     
23  Emilia Ohlsson  2001    258  45.21  1:32.85  2:21.30    3:08.78   
  Simklubben Poseidon                   
                     
24  Isabelle Bengtsson  2002    255  43.59  1:30.80  2:20.41    3:09.48   
  Simklubben Poseidon                   
                     
25  Josefine Franzén  2000    211  46.05  1:37.34  2:30.71    3:21.57   
  Simklubben Sydsim                   
                     
26  Cazzandra Lindblad  2003    205  46.97  1:39.89  2:32.33    3:23.61   
  Simklubben Laxen                   
                     
27  Zabrina Lindblad  2000    162  50.82  1:49.11      3:40.19   
  Simklubben Laxen                   
                     
Hannah Fritz  2003              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:40 
 
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 11 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  19:48   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 11, 200m Backstroke Man -14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Lars Hallberg  2001    361  35.46  1:13.28  1:51.79    2:28.90   
  Trelleborg Sim                   
                     
Mattias Rydqvist  2000    360  35.27  1:12.75  1:51.41    2:29.07   
  Trelleborg Sim                   
                     
Philip Chen  2000    337  34.60  1:12.94  1:53.37    2:32.40   
  S71                   
                     
Christoffer D. Petersen  2001    318  36.70  1:15.63  1:55.63    2:35.45   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Oscar Johansson  2000    236  39.69  1:23.29  2:07.40    2:51.59   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Erik Kromnow  2001    203  40.53  1:25.19  2:13.57    3:00.45   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Bertil Björn  2001    190  41.17  1:28.24  2:18.11    3:04.34   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Emanuel Tidåsen  2002    148  46.15  1:37.98  2:31.33    3:20.18   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Jesper Franzén  2002    132  48.43  1:41.53  2:35.43    3:28.31   
  Simklubben Sydsim                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:48 
 
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 12 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  19:55   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 12, 200m Backstroke Woman 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Ida Liljeqvist  1999    551  35.10  1:12.38  1:50.05    2:26.51   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Malin Johansson  1997    543  34.89  1:11.86  1:50.02    2:27.22   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Sofia Heimsten  1997    526  34.71  1:12.58  1:50.80    2:28.82   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Fanny Elingfors  1998    498  35.37  1:13.38  1:52.72    2:31.57   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Emilia Christiansen  1999    448  35.83  1:14.73  1:55.88    2:37.00   
  S71                   
                     
Vilma Flodfält  1999    426  36.84  1:17.37  1:58.70    2:39.66   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Julia Landberg  1999    397  37.12  1:18.30  2:01.19    2:43.41   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Thelma Jöhncke  1999    389  37.94  1:19.57  2:02.51    2:44.61   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Josefin Nilsson  1999    366  39.79  1:21.84  2:04.86    2:47.97   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
10  Wilma Heij-Lindholm  1999    332  41.23  1:25.11  2:09.87    2:53.48   
  Simklubben Sydsim                   
                     
11  Tilda Vesterlund Kocsis  1999    292  41.43  1:28.09  2:16.43    3:00.96   
  Simklubben Sydsim                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:55 
 
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 13 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  19:59   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 13, 200m Backstroke Man 15+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Eric Schollin  1997    511  31.32  1:04.56  1:38.72    2:12.64   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Marcus Ottosson  1997    431  32.41  1:08.66  1:44.31    2:20.42   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Hugo Wiman  1997    414  33.93  1:10.15  1:46.75    2:22.27   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Johan Bergwall  1999    386  34.71  1:11.22  1:49.02    2:25.64   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Teodor Cvijic  1999    313  37.01  1:16.35  1:56.07    2:36.25   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Viktor Cado  1999    312  35.32  1:14.61  1:56.49    2:36.36   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Eddie Halilovic  1999    272  37.88  1:18.57  2:01.40    2:43.60   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Alexander Ström  1998    268  36.37  1:18.02  2:01.52    2:44.38   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  19:59 
 
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 14 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  05 september 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  20:14   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 september 2014         
 
 
Event 14, 10x50 Frestyle 25-100-25, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Poseidon 1  2014  32            4:52.38   
  Simklubben Poseidon                   
  Ditte Oredsson  2003                 
  Julius Ekstrand  1998                 
  Olivia Berglund  1998                 
  Hugo Cedervall  1997                 
  Maria Persson  1993                 
  Victor Bergstrand  2000                 
  Hanna Bergman  2001                 
  Nils Tired  2003                 
                   
        4:52.38        4:52.38   
                     
SK Sydsim Mix  30            4:58.06   
  Simklubben Sydsim                   
  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002                 
  Dennie Halilovic  2002                 
  My Grewell  1998                 
  Teodor Cvijic  1999                 
  Sofia Heimsten  1997                 
  Erik Nilsson  1996                 
  Frida Nordefell  2000                 
  Jonathan Hiltonsson  2000                 
                   
        4:58.06        4:58.06   
                     
Karlskrona Mix  86  28            4:58.24   
  Karlskrona Simsällskap                   
  Disa Gladher  2002                 
  Viktor Carlsson  2000                 
  Sanna Westerberg  1998                 
  Alexander Ström  1998                 
  Lina Petersson  1986                 
  Fredrik Hjalmarsson  1998                 
  Tea Gladher  2000                 
  Marcus Barkrot  2002                 
                   
        4:58.24        4:58.24   
                     
Poseidon 2  2014  26            5:01.43   
  Simklubben Poseidon                   
  Tova Hegardt  2002                 
  Oscar Johansson  2000                 
  Elin Moberg  1999                 
  Gustav Östlund  1997                 
  Anna Björnberg  1992                 
  Marko Vasilijevic  1999                 
  Annamaria Bontidean  2000                 
  Ivan Sivolov  2003                 
                   
        5:01.43        5:01.43   
                     
Växjö SS Mix 1  24            5:02.21   
  Växjö Simsällskap                   
  Saga Bodsjö  2002                 
  Ebba Bergström  2000                 
  Johanna Johnsson  1997                 
  Hugo Wiman  1997                 
  Johan Bergwall  1999                 
  Malin Homman  1999                 
  Mirza Dzafic  2000                 
  Emanuel Tidåsen  2002                 
                   
        5:02.21        5:02.21   
                     
SK Hajen Mix  22            5:08.33   
  Simklubben Hajen                   
  Lovisa Christerson  2002                 
  Hugo Rogmark  1999                 
  Li Björner Oh  1998                 
  Martin Rogmark  1996                 
  Elin Lundgren  1995                 
  Andreas Aminoff  2000                 
  Hanna Nilsson  2000                 
  Måns Burmester-Lysell  2004                 
                   
        5:08.33        5:08.33   
                     
Växjö SS Mix 2  20            5:33.16   
  Växjö Simsällskap                   
  Bertil Björn  2001                 
  Fanny Elingfors  1998                 
  Victor Jacobsson  1999                 
  Julia Landberg  1999                 
  Marcus Ottosson  1997                 
  Clara Örnhem  2002                 
  Felicia Bremark  2000                 
  Oskar Axandersson  2002                 
                   
        5:33.16        5:33.16   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  05 september 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  20:14 
 
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 15 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  09:08   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 15, 200m Medley Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Jenny Christensson  1996    609  32.82  1:10.44  1:52.41    2:26.93   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Klara Juliusson  1997    598  32.71  1:10.03  1:52.52    2:27.86   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Malin Johansson  1997    556  32.91  1:10.67  1:56.81    2:31.51   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Ebba Rosenquist  1989    550  30.26  1:11.65  1:57.20    2:32.07   
  Simklubben Triton                   
                     
Johanna Johnsson  1997    532  32.65  1:11.92  1:57.60    2:33.72   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Sofia Heimsten  1997    513  34.29  1:13.30  2:01.60    2:35.64   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Maria Persson  1993    497  33.79  1:14.45  2:01.33    2:37.21   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Amanda Wittström  1997    475  34.75  1:16.33  1:59.89    2:39.64   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Josefine Johnsson  1996    464  32.55  1:13.93  2:01.53    2:40.88   
  Trelleborg Sim                   
                     
10  Caroline Andersson-Ekström  1994    444  32.82  1:13.63  2:03.42    2:43.21   
  Simklubben Sydsim                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:08 
 
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 16 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  09:14   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 16, 200m Medley Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Marcus Kindberg  1993    512  29.61  1:05.37  1:47.55    2:17.54   
  Simklubben Ran                   
                     
Eric Schollin  1997    487  29.14  1:03.78  1:47.23    2:19.87   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Andreas Gerlach  1995    485  29.62  1:03.58  1:46.77    2:20.04   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Jonatan Wede  1988    465  28.95  1:07.03  1:48.13    2:22.08   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Ali Hariri  1996    454  30.69  1:06.00  1:49.36    2:23.18   
  Simklubben Ran                   
                     
Marcus Ottosson  1997    447  30.71  1:06.98  1:50.85    2:23.97   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Gustav Östlund  1997    437  31.15  1:09.04  1:52.10    2:25.02   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Marcus Henriksson  1997    429  30.88  1:07.02  1:51.84    2:25.89   
  Simklubben Hajen                   
                     
Jesper Åkesson  1988    427  29.49  1:09.90  1:51.02    2:26.16   
  Simklubben Ran                   
                     
10  Daniel Olsson-Shirazi  1997    411  30.77  1:08.53  1:53.15    2:28.05   
  Simklubben Ran                   
                     
11  Erik Nilsson  1996    372  30.73  1:11.58  1:57.11    2:33.00   
  Simklubben Sydsim                   
                     
12  Gustav Nyrenstedt  1992    369  30.59  1:08.51  1:55.30    2:33.34   
  Simklubben Poseidon                   
                     
13  Max Andersson  1996    304  33.75  1:14.35  2:05.97    2:43.67   
  Simklubben Ran                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:14 
 
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 17 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  09:26   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 17, 200m Medley Woman 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Ida Liljeqvist  1999    583  31.45  1:10.71  1:53.27    2:29.11   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Emilie Buurgaard Westh  1999    548  31.84  1:12.80  1:56.46    2:32.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Malin Homman  1999    487  33.91  1:14.41  2:02.14    2:38.29   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Sara Nilsson  1998    483  35.18  1:16.67  2:03.62    2:38.71   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Elin Moberg  1999    475  34.54  1:15.21  2:04.25    2:39.64   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Vilma Flodfält  1999    463  33.40  1:15.87  2:03.22    2:40.99   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Sara Krell Refn  1999    461  33.64  1:12.63  2:02.25    2:41.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Maja Johansson  1999    460  37.19  1:20.66  2:03.17    2:41.38   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Thelma Jöhncke  1999    436  34.83  1:16.69  2:06.45    2:44.29   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
10  Ebba Petersson  1998    429  34.10  1:16.31  2:04.52    2:45.16   
  Växjö Simsällskap                   
                     
11  Josefin Nilsson  1999    409  36.39  1:19.25  2:09.41    2:47.75   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
12  Sanna Westerberg  1998    401  34.76  1:17.44  2:08.67    2:48.86   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
13  Wilma Heij-Lindholm  1999    356  35.60  1:22.98  2:15.89    2:55.79   
  Simklubben Sydsim                   
                     
14  Heidi Winberg  1999    349  37.35  1:22.01  2:17.43    2:56.82   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
15  Tilda Vesterlund Kocsis  1999    337  37.78  1:24.25  2:19.62    2:58.89   
  Simklubben Sydsim                   
                     
16  Lovisa Sjögren  1999    335  38.39  1:24.72  2:18.38    2:59.38   
  Simklubben Ran                   
                     
17  Sofia Christerson  1999    326  37.71  1:23.57  2:20.08    3:00.95   
  Simklubben Hajen                   
                     
18  Ellen Ronnebring  1999    240  45.76  1:35.34  2:31.91    3:20.28   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Liv Widqvist  1999              DSQ   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Sandra Metzsch  1999              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Yara Waked  1998              DSQ   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:26 
 
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 18 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  09:36   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 18, 200m Medley Man 15-16, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Daniel Christian  1998    618  28.70  1:01.14  1:39.15    2:09.22   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    536  29.36  1:05.12  1:43.60    2:15.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Jørner  1998    525  29.20  1:04.35  1:44.67    2:16.45   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Axel Lloyd  1999    417  32.08  1:11.07  1:53.45    2:27.32   
  Trelleborg Sim                   
                     
Simon Pettersson  1998    406  30.54  1:09.78  1:54.08    2:28.60   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Philip Agerskov  1998    395  30.36  1:08.63  1:56.40    2:30.02   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Richard Berg  1998    392  30.80  1:09.32  1:53.35    2:30.36   
  Simklubben Ran                   
                     
Erik Juliusson  1998    387  33.23  1:13.01  1:54.88    2:31.05   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Johan Bergwall  1999    386  31.34  1:09.25  1:58.04    2:31.15   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Joel Mörck  1999    385  32.64  1:13.85  1:57.26    2:31.28   
  S71                   
                     
11  Alexander Ström  1998    373  32.71  1:13.81  1:57.50    2:32.79   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
12  Viktor Cado  1999    353  32.28  1:12.84  1:58.13    2:35.62   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
13  Teodor Cvijic  1999    345  31.43  1:11.15  1:59.64    2:36.82   
  Simklubben Sydsim                   
                     
14  Erik Andrén  1998    338  32.53  1:17.94  2:05.03    2:37.97   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
15  Victor Kjærsgaard  1998    335  33.16  1:15.36  2:00.45    2:38.40   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Eddie Halilovic  1999    319  32.17  1:13.54  2:01.27    2:41.01   
  Simklubben Sydsim                   
                     
17  Sebastian Lundgren  1999    300  33.80  1:16.29  2:05.52    2:44.40   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
18  Philip Karlin-Reteike  1999    277  35.69  1:17.93  2:10.64    2:48.79   
  Simklubben Ran                   
                     
Philip Greve  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Elias Kromnow  1999              DSQ   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999              DSQ   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Marcus Karlin-Reteike  1999              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
Victor Jacobsson  1999              DSQ   
  Växjö Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  09:36 
 
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 19 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  10:04   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 19, 200m Medley Woman 13-14, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Olivia Ülger  2000    523  33.35  1:12.89  1:59.73    2:34.61   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Tea Gladher  2000    504  33.31  1:16.44  2:01.84    2:36.56   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Stina Lindberg  2000    493  32.61  1:13.95  2:00.58    2:37.71   
  Simklubben Ran                   
                     
Davilda Lareva  2000    473  33.93  1:13.40  2:02.25    2:39.90   
  Trelleborg Sim                   
                     
Nicola Parfitt  2000    461  36.45  1:16.68  2:04.24    2:41.20   
  Trelleborg Sim                   
                     
Alberte Kjærsgaard  2001    449  34.13  1:18.56  2:04.33    2:42.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Frida Nordefell  2000    449  33.79  1:15.75  2:08.27    2:42.69   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Hanna Bergman  2001    426  34.59  1:19.57  2:08.78    2:45.57   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Klara Johansson  2001    414  33.86  1:15.69  2:08.79    2:47.17   
  Simklubben Sydsim                   
                     
10  Ida Widén  2001    410  39.92  1:21.56  2:10.65    2:47.65   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
11  Sara Jendbro  2000    409  37.74  1:21.16  2:09.22    2:47.74   
  Simklubben Poseidon                   
                     
12  Vickie Berg  2000    388  36.24  1:21.84  2:09.68    2:50.78   
  Simklubben Ran                   
                     
13  Sarah Sejr Aagaard  2000    387  36.33  1:19.13  2:10.95    2:50.94   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Mary Lagoguez  2001    385  37.41  1:23.28  2:14.48    2:51.22   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Kathrine Pii Frederiksen  2000    381  38.80  1:21.19  2:12.68    2:51.85   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Sofia Qvade Rasmusen  2001    380  38.31  1:22.85  2:13.22    2:51.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
17  Isabella Wivsätter  2001    375  38.31  1:24.74  2:14.17    2:52.75   
  Simklubben Sydsim                   
                     
18  Amanda Björkman  2001    369  39.29  1:21.78  2:15.07    2:53.60   
  Simklubben Poseidon                   
                     
19  Clara Qvade Rasmusen  2001    367  37.40  1:23.27  2:13.20    2:54.03   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
20  Kajsa-Elsa Lindestam  2000    366  38.19  1:20.92  2:14.68    2:54.12   
  Simklubben Sydsim                   
                     
21  Kajsa Norell Dahlqvist  2001    363  39.05  1:22.94  2:12.60    2:54.58   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
22  Carolina Sahl Rasmussen  2001    358  37.57  1:22.82  2:13.67    2:55.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Elin Lackegård  2000    352  36.78  1:22.06  2:16.52    2:56.46   
  Simklubben Hajen                   
                     
24  Ebba Bergström  2000    344  38.02  1:24.37  2:17.43    2:57.72   
  Växjö Simsällskap                   
                     
25  Mathilda Herlin  2001    342  37.37  1:28.08  2:18.94    2:58.13   
  Simklubben Ran                   
                     
26  Vendela Augustsson  2000    341  39.53  1:24.06  2:17.17    2:58.32   
  Växjö Simsällskap                   
                     
27  Sara Wilhelmsson  2001    338  40.39  1:28.59  2:17.96    2:58.75   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
28  Moa Liljeqvist  2001    331  40.52  1:26.69  2:20.27    2:59.99   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
29  Kajsa Persson  2000    318  39.00  1:27.67  2:18.94    3:02.49   
  Simsällskapet Iden                   
                     
30  Felicia Bremark  2000    315  39.62  1:26.60  2:23.30    3:03.09   
  Växjö Simsällskap                   
                     
31  Noemi Karlsson  2001    310  40.59  1:28.83  2:24.22    3:03.99   
  Simklubben Poseidon                   
                     
32  Elin Hansen  2000    299  40.12  1:28.57  2:24.04    3:06.29   
  Simsällskapet Iden                   
                     
33  Elin Melin  2000    290  37.33  1:25.49  2:23.38    3:08.22   
  Simklubben Poseidon                   
                     
34  Cajsa Lindberg  2000    289  39.92  1:30.13  2:22.99    3:08.25   
  Simklubben Poseidon                   
                     
35  Isabella Revstedt  2001    271  43.60  1:31.45  2:30.74    3:12.32   
  Simklubben Ran                   
                     
36  Astrid Hemmingsson  2000    260  43.09  1:34.28  2:31.87    3:15.10   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Julia Arthursson  2000              DNS   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
Linnea Carlsén  2000              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Clara Marott  2000              DSQ   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Isabella Lagnerup  2000              DSQ   
  Simklubben Sydsim                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:04 
 
Results Event 20 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 20 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  10:04   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 20, 200m Medley Men, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m  100m  150m    Finish  Status 
  Club                   











 
Julius Thielst  2000    474  29.78  1:06.29  1:49.06    2:21.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Victor Bergstrand  2000    471  30.43  1:07.08  1:49.42    2:21.39   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Lars Hallberg  2001    388  31.95  1:10.23  1:56.12    2:30.83   
  Trelleborg Sim                   
                     
Jonathan Hiltonsson  2000    349  33.60  1:15.59  1:59.17    2:36.27   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Andreas Eklundh Sørensen  2001    329  36.01  1:18.22  2:02.13    2:39.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Primus Olsson  2000    323  31.32  1:12.93  2:03.60    2:40.35   
  Simklubben Ran                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    323  35.30  1:15.29  2:03.89    2:40.42   
  Simsällskapet Iden                   
                     
Viktor Carlsson  2000    309  34.13  1:16.05  2:05.03    2:42.70   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Mirza Dzafic  2000    302  33.18  1:18.93  2:08.45    2:43.98   
  Växjö Simsällskap                   
                     
10  Georg Emmanouilidis  2000    296  38.34  1:21.51  2:07.26    2:45.00   
  Simklubben Sydsim                   
                     
11  Anders Christian Damgaard  2000    296  35.60  1:19.22  2:06.14    2:45.05   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Christian Ong Hansen  2001    271  37.56  1:19.61  2:11.35    2:49.94   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Leonardo Nilsson  2000    264  33.53  1:16.07  2:13.81    2:51.41   
  Simklubben Ran                   
                     
14  Oscar Johansson  2000    264  35.40  1:19.77  2:13.14    2:51.46   
  Simklubben Poseidon                   
                     
15  Christoffer D. Petersen  2001    247  38.26  1:18.85  2:13.60    2:55.40   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
16  Pascal Björkman  2001    238  39.01  1:25.94  2:20.04    2:57.60   
  Simklubben Poseidon                   
                     
17  Douglas Romare  2001    224  38.31  1:25.94  2:19.76    3:01.09   
  Trelleborg Sim                   
                     
18  Jens Christiansen  2001    210  39.48  1:27.67  2:26.11    3:05.19   
  Simklubben Sydsim                   
                     
19  Jacob Werner  2000    208  39.34  1:25.71  2:21.60    3:05.62   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
20  Erik Kromnow  2001    208  40.43  1:25.17  2:23.93    3:05.65   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Bertil Björn  2001              DSQ   
  Växjö Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:04 
 
Results Event 21 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 21 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  10:22   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 21, 100m Medley Woman -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Isabelle Sering  2002    485  33.98        1:13.48   
  Trelleborg Sim                   
                     
Stine Saaby Schmidt  2002    471  33.37        1:14.19   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Saga Bodsjö  2002    418  36.37        1:17.21   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Lovisa Vesterlund Kocsis  2002    405  35.47        1:18.00   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Clara Örnhem  2002    392  38.11        1:18.83   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Tova Hegardt  2002    384  38.14        1:19.41   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Natalie Noreblad  2002    375  37.62        1:20.00   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Emilia Rönningdal  2002    374  36.85        1:20.14   
  S71                   
                     
Fanny Lindfors  2002    366  38.46        1:20.66   
  S71                   
                     
10  Gabriella Wivsätter  2003    362  39.92        1:21.01   
  Simklubben Sydsim                   
                     
11  Hannah Olsson-Lindhé  2003    357  36.91        1:21.39   
  Trelleborg Sim                   
                     
12  Emmy Nordström  2002    350  37.15        1:21.88   
  Simsällskapet Delfin                   
                     
13  Matilde Weibel  2002    345  37.68        1:22.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Lovisa Christerson  2002    343  38.72        1:22.44   
  Simklubben Hajen                   
                     
15  Disa Gladher  2002    342  39.16        1:22.50   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
16  Sanna Bodsjö  2003    335  38.45        1:23.06   
  Växjö Simsällskap                   
                     
17  Julia Larsson  2002    328  39.59        1:23.72   
  Simklubben Hajen                   
                     
18  Tova Nilsson  2002    319  39.14        1:24.45   
  S71                   
                     
19  Elsa Bitzén  2003    313  39.35        1:24.96   
  Simklubben Hajen                   
                     
20  Ditte Oredsson  2003    312  39.72        1:25.13   
  Simklubben Poseidon                   
                     
21  Anna Haugsted Pihl  2003    310  39.59        1:25.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
22  Lovisa Hjelmberg  2002    304  40.68        1:25.80   
  Växjö Simsällskap                   
                     
23  Julia Andersson  2003    289  40.16        1:27.28   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
24  Tuva Pålsson  2003    284  40.24        1:27.79   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
25  Lina Ostreus  2002    282  39.75        1:28.02   
  Simklubben Sydsim                   
                     
26  Aliah Moberg  2003    280  43.17        1:28.25   
  Simklubben Hajen                   
                     
27  Ulrikke Veje  2002    279  42.78        1:28.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
28  Linnea Liljenfors  2004    273  41.19        1:28.90   
  Trelleborg Sim                   
                     
29  Tilda Johansson  2002    267  41.99        1:29.56   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
30  Amanda Lindahl Andersson  2002    263  41.20        1:30.11   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
31  Thea Dahlqvist  2003    251  44.44        1:31.43   
  Simklubben Hajen                   
                     
32  Tilde Thorsson  2003    247  45.21        1:31.95   
  Simklubben Hajen                   
                     
33  Linnea Dolmark  2002    244  44.35        1:32.31   
  Simklubben Hajen                   
                     
34  Moa Knutsson  2002    243  41.83        1:32.42   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
35  Ella Gutenwik  2004    237  42.73        1:33.29   
  Simklubben Hajen                   
                     
36  Vilma Andersson  2004    235  44.96        1:33.55   
  Trelleborg Sim                   
                     
37  Matilda Carlberg  2002    234  43.82        1:33.67   
  Simklubben Poseidon                   
                     
38  Henna Kjaergaard  2003    226  44.36        1:34.78   
  Simklubben Laxen                   
                     
39  Mathilda Ülger  2003    218  46.16        1:35.90   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
40  Isabell Tretinjak  2003    214  45.90        1:36.44   
  Simklubben Hajen                   
                     
41  Alicia Sjögren  2005    201  45.26        1:38.54   
  Trelleborg Sim                   
                     
42  Moa Bergdahl  2003    200  46.91        1:38.67   
  Simklubben Laxen                   
                     
43  Elsa Jonsson  2004    191  48.63        1:40.10   
  Simklubben Laxen                   
                     
44  Tova Kjellberg  2004    173  48.19        1:43.56   
  Trelleborg Sim                   
                     
45  Olivia Pantzar  2004    172  50.25        1:43.74   
  Simklubben Hajen                   
                     
46  Sofia Hansen  2002    160  51.00        1:46.26   
  Simklubben Ran                   
                     
47  Maja Schriever-Abeln  2003    159  49.62        1:46.41   
  Simklubben Laxen                   
                     
48  Cazzandra Lindblad  2003    153  48.76        1:47.91   
  Simklubben Laxen                   
                     
49  Ivana Dzudovic  2004    145  51.00        1:49.80   
  Simklubben Ran                   
                     
50  Sanna Westerberg  2004    142  50.93        1:50.55   
  Trelleborg Sim                   
                     
51  Angelica Björkman  2002    124  52.30        1:55.73   
  Simklubben Ran                   
                     
52  Elin Edlund  2003    123  51.12        1:55.88   
  Simklubben Ran                   
                     
53  Jennie Christiansen  2004    103  58.38        2:02.91   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Alexandra Skogberg  2003              DNS   
  Simklubben Ran                   
                     
Selma Berro  2003              DNS   
  Simklubben Ran                   
                     
Ella Ljungdahl  2004              DSQ   
  Simklubben Laxen                   
                     
Isabelle Bengtsson  2002              DSQ   
  Simklubben Poseidon                   
                     
Linnea Nimander  2002              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
Lova Persson  2004              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
                     
Sara Nobrell  2002              DSQ   
  Simklubben Hajen                   
                     
Sofia Dzudovic  2003              DSQ   
  Simklubben Ran                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:22 
 
Results Event 22 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 22 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  10:34   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 22, 100m Medley Man -12, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA  50m        Finish  Status 
  Club                   











 
Nicklas Östman Pedersen  2002    360  30.15        1:11.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
William Bevréus  2003    308  34.31        1:15.14   
  S71                   
                     
Filip Salbrink  2002    295  34.27        1:16.20   
  Eslövs Simsällskap                   
                     
Dennie Halilovic  2002    281  34.70        1:17.47   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Axel Auer  2003    272  36.19        1:18.31   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Marcus Barkrot  2002    236  37.48        1:22.07   
  Karlskrona Simsällskap                   
                     
Jonathan Seanderdahl  2002    223  38.03        1:23.67   
  Simklubben Sydsim                   
                     
Oskar Axandersson  2002    196  43.14        1:27.35   
  Växjö Simsällskap                   
                     
Nils Tired  2003    186  38.84        1:28.82   
  Simklubben Poseidon                   
                     
10  Walter Hero  2002    181  44.27        1:29.60   
  Simklubben Laxen                   
                     
11  Jonathan Fröjd  2004    180  41.64        1:29.87   
  Simklubben Sydsim                   
                     
12  Philip Primetta  2002    173  43.97        1:31.02   
  Trelleborg Sim                   
                     
13  Gösta Björn  2003    167  42.49        1:32.13   
  Växjö Simsällskap                   
                     
14  Emanuel Tidåsen  2002    166  39.40        1:32.31   
  Växjö Simsällskap                   
                     
15  Viggo Winberg  2002    165  45.17        1:32.38   
  Höganäs Simsällskap                   
                     
16  Oskar Nordström  2003    163  44.23        1:32.76   
  Föreningen Österlen Sim                   
                     
17  Felix Rosenkvist  2004    160  41.42        1:33.35   
  Simklubben Sydsim                   
                     
18  Johan Rauer  2002    158  43.12        1:33.87   
  Simklubben Poseidon                   
                     
19  Ivan Sivolov  2003    156  44.82        1:34.16   
  Simklubben Poseidon                   
                     
20  Gustaf Jonsson  2003    154  44.08        1:34.58   
  Simklubben Laxen                   
                     
21  Axel Vaide  2005    148  45.36        1:35.78   
  Simklubben Laxen                   
                     
22  Ludvig Romare  2004    142  47.44        1:37.10   
  Trelleborg Sim                   
                     
23  Gabriel Olsson  2004    140  46.22        1:37.68   
  Trelleborg Sim                   
                     
24  Albin Ekstrand  2004    137  43.73        1:38.23   
  Simklubben Laxen                   
                     
25  Måns Burmester-Lysell  2004    125  48.04        1:41.41   
  Simklubben Hajen                   
                     
26  Ludvig Hallum  2003    119  49.24        1:42.97   
  Växjö Simsällskap                   
                     
27  Erik Olsson  2002    117  51.36        1:43.56   
  Trelleborg Sim                   
                     
28  Isac Andersson  2002    115  49.09        1:44.26   
  Simklubben Laxen                   
                     
29  August Anderud  2004    108  49.38        1:46.30   
  Simklubben Laxen                   
                     
30  Marcus Bjering  2002    105  51.53        1:47.55   
  Simklubben Laxen                   
                     
31  Arvid Axelsson  2003    99  53.15        1:49.41   
  Simklubben Ran                   
                     
32  Nils Gröndahl  2004    99  50.97        1:49.48   
  Simklubben Laxen                   
                     
33  Elias Palmhager  2002    96  52.89        1:50.63   
  Simklubben Laxen                   
                     
34  Lukas Waide  2004    95  53.05        1:51.22   
  Simklubben Laxen                   
                     
35  Pavli Rafael  2002    82  53.57        1:56.66   
  Simklubben Ran                   
                     
36  Elshan Hajibadali  2002    76  54.45        1:59.35   
  Simklubben Ran                   
                     
37  Daniel Novosel  2002    75  57.52        1:59.98   
  Simklubben Ran                   
                     
38  Simon Quander  2003    74  1:00.43        2:00.60   
  Simklubben Laxen                   
                     
Ebbe Persson  2003              DNS   
  Simklubben Ran                   
                     
Emilio Castellanos  2004              DSQ   
  Växjö Simsällskap                   
                     
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:34 
 
Results Event 23 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 23 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  10:53   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 23, 50m Freestyle Woman 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Klara Juliusson  1997    601          27.54   
  Höganäs Simsällskap                   
Maria Persson  1993    601          27.55   
  Simklubben Poseidon                   
Lina Petersson  1986    597          27.60   
  Karlskrona Simsällskap                   
Ebba Rosenquist  1989    584          27.81   
  Simklubben Triton                   
Anna Björnberg  1992    538          28.57   
  Simklubben Poseidon                   
Malin Johansson  1997    512          29.06   
  Simklubben Sydsim                   
Sofia Heimsten  1997    506          29.16   
  Simklubben Sydsim                   
Caroline Andersson-Ekström  1994    488          29.52   
  Simklubben Sydsim                   
Josefine Johnsson  1996    484          29.60   
  Trelleborg Sim                   
10  Amanda Hörberg-Zdanowski  1996    470          29.89   
  Simsällskapet Iden                   
11  Sara Edenfelt  1992    459          30.13   
  Simklubben Hajen                   
12  Julia Ström  1997    404          31.43   
  Trelleborg Sim                   
13  Amanda Wittström  1997    399          31.58   
  Höganäs Simsällskap                   
14  Julia Schubert  1997    387          31.90   
  Trelleborg Sim                   
15  Marika Holmefalk  1995    312          34.25   
  Växjö Simsällskap                   
Rebecca Nordberg  1996              DNS   
  Simklubben Poseidon                   
 
 

Generated by WinGrodan 1.22.11  Print Date  06 September 2014 
Licensed to: Simklubben Poseidon  Print Time  10:53 
 
Results Event 24 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 24 (Finals) - With Points and lap times 
 
  Competition name  Arena & Poseidon Team Cup 2014    Print Date  06 September 2014   
  Competition place  Lund    Print Time  10:56   
  Organizer  SK Poseidon         
  Pool  25m         
  Competition date  05 September 2014         
 
 
Event 24, 50m Freestyle Man 17+, Finals 
 
Place  Name  Born  Points  FINA          Finish  Status 
  Club                   











 
Frederik Siem Pedersen  1991    703          22.83