2020-09-23   01:38:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Wadköpingsdoppet 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 20/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.30)

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2014    Utskriftsdatum  20 september 2014   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  09:02   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 september 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år 
Sponsor: Risifrutti 
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.85  1:02.34  1:34.95    2:06.12   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    30.79  1:03.53  1:35.71    2:07.42   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    30.46  1:02.77  1:35.63    2:07.73   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.30  1:04.04  1:37.33    2:10.04   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    30.71  1:04.17  1:37.67    2:10.32   
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    30.89  1:04.23  1:37.56    2:10.94   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    30.93  1:04.12  1:38.40    2:12.14   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    30.79  1:04.46  1:38.99    2:13.20   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.74  1:04.02  1:38.38    2:13.75   
10  Christin Heina  1996  Simklubben S 02    30.63  1:04.78  1:39.42    2:14.22   
11  Vera Rohlin Johansson  1995  Örebro Simallians    31.54  1:05.57  1:40.52    2:14.69   
12  Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    31.77  1:06.36  1:41.34    2:15.28   
13  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.44  1:05.62  1:40.59    2:16.22   
14  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    31.86  1:06.13  1:41.31    2:17.05   
15  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.60  1:06.49  1:41.84    2:17.76   
16  Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    31.74  1:06.63  1:42.48    2:18.48   
17  Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    32.50  1:08.93  1:44.75    2:21.26   
My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år 
Sponsor: Risifrutti 
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    30.55  1:03.43  1:36.65    2:09.35   
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    29.89  1:02.97  1:36.85    2:10.52   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.43  1:03.33  1:37.15    2:10.97   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    30.18  1:03.68  1:38.00    2:11.02   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.52  1:03.64  1:37.97    2:11.43   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.46  1:04.70  1:38.74    2:12.03   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    30.37  1:04.48  1:38.99    2:12.88   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    31.34  1:05.21  1:39.55    2:13.46   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.44  1:05.61  1:40.03    2:14.08   
10  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.32  1:06.73  1:41.27    2:15.14   
11  Alice Sundberg  1999  Täby Sim    31.46  1:05.59  1:40.81    2:15.24   
12  Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    31.68  1:06.51  1:42.86    2:18.09   
13  Linda Brännlund  1998  Täby Sim    32.46  1:08.72  1:45.57    2:22.03   
14  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    32.37  1:10.51  1:48.31    2:24.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  20 september 2014 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  09:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner