2020-04-05   09:39:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Fjärran Höjderspelen 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:19   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            40.24   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.03   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            49.70   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            51.41   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            51.48   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            52.31   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            52.35   
Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            52.88   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            56.03   
10  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            58.37   
11  Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:02.83   
12  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            1:03.04   
13  Signe Löf  2005  Gävle Simsällskap            1:07.66   
14  Emilia Wisselinck  2005  Bollnäs Simsällskap            1:10.73   
15  Grace Dekeyser  2006  Bollnäs Simsällskap            1:14.44   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            37.45   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            41.35   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.52   
Tyra Persson  2002  Söderhamns Simsällskap            43.55   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            44.56   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            45.46   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            46.24   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            46.27   
Lovisa Öberg  2002  Bollnäs Simsällskap            47.54   
10  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            47.83   
11  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            47.92   
12  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            48.51   
13  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap            50.51   
14  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap            50.59   
15  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            50.97   
16  Ella Fröhler  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.56   
17  Linnéa Brodin  2002  Gävle Simsällskap            53.17   
18  Marlene Wisselinck  2002  Bollnäs Simsällskap            53.34   
19  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            54.17   
20  Julia Forsgren  2002  Gävle Simsällskap            55.13   
21  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            55.39   
22  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.89   
23  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            58.58   
24  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            1:03.55   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.53   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            37.64   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap            38.57   
Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.27   
Ester Ekman  2000  Gävle Simsällskap            41.86   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            42.20   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            43.55   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            43.66   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            44.62   
10  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            44.86   
11  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.38   
12  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.82   
13  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.55   
14  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            47.65   
15  Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap            47.84   
16  Emilia Rönn  2000  Bollnäs Simsällskap            48.91   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            38.04   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            43.44   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.64   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.18   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            43.64   
Monica Pesu  1996  Bollnäs Simsällskap            46.30   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  10:19 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            49.63   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            52.85   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora            54.39   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            56.52   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            1:01.15   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            37.28   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            45.22   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            51.17   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            55.35   
Oscar Bergsten  2002  Gävle Simsällskap            57.87   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            1:01.37   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            1:05.85   
Augustus Dekeyser  2003  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.20   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.28   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            39.04   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            41.73   
Erik Bäckström  2001  Hudiksvalls Simsällskap            43.22   
Nicolas Wisselinck  2000  Bollnäs Simsällskap            43.47   
Nugzari Batsikadze  2000  Gävle Simsällskap            44.12   
Arnold Ekstrand  2001  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            33.40   
Jonas Pesu  1998  Bollnäs Simsällskap            49.05   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.77   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.96   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    35.54        1:15.35   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    37.83        1:18.06   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.01        1:23.92   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    40.90        1:26.09   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap    44.12        1:33.00   
Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap    51.88        1:53.06   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    32.45        1:07.42   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.30        1:11.42   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    36.63        1:16.55   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    37.28        1:16.76   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    37.48        1:16.99   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    35.95        1:17.40   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap    37.51        1:18.21   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    38.02        1:20.31   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.08        1:20.55   
10  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    39.45        1:21.56   
11  Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap    39.81        1:22.56   
12  Wilma Burman  2003  Söderhamns Simsällskap    41.51        1:26.60   
13  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    45.68        1:35.50   
14  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap    46.78        1:39.99   
15  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    48.31        1:43.68   
16  Julia Forsgren  2002  Gävle Simsällskap    47.90        1:45.23   
17  Linnéa Brodin  2002  Gävle Simsällskap    50.96        1:49.20   
Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    31.39        1:05.13   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    31.50        1:05.58   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.14        1:09.81   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.89        1:10.71   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.37        1:10.88   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    34.26        1:11.06   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    33.93        1:11.31   
Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.64        1:13.06   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    35.10        1:13.78   
10  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    34.79        1:14.06   
11  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    36.10        1:16.51   
12  Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    37.75        1:17.81   
13  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    37.23        1:19.14   
14  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.21        1:19.78   
15  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    38.20        1:19.95   
16  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    39.03        1:20.42   
17  Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap    39.10        1:21.33   
18  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.34        1:23.66   
19  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.99        1:27.34   
20  Emilia Rönn  2000  Bollnäs Simsällskap    41.73        1:27.79   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    31.77        1:05.85   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    33.88        1:10.36   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    36.68        1:16.50   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.66        1:05.99   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.02        1:06.98   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    33.93        1:11.62   
Monica Pesu  1996  Bollnäs Simsällskap    41.37        1:28.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:02   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    41.01        1:26.02   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora    45.25        1:32.37   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    44.92        1:37.96   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    32.96        1:09.67   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    35.39        1:14.01   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    39.26        1:21.74   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    43.63        1:33.90   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    1:37.49        1:37.49   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    1:39.17        1:39.17   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    28.55        59.53   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.41        1:01.89   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    32.02        1:06.31   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    32.38        1:09.11   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.97        1:09.13   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.33        1:09.45   
Erik Bäckström  2001  Hudiksvalls Simsällskap    35.18        1:13.69   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    34.43        1:15.27   
Nicolas Wisselinck  2000  Bollnäs Simsällskap    35.68        1:16.94   
10  Nugzari Batsikadze  2000  Gävle Simsällskap    36.74        1:18.67   
11  Sean Stelling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.74        1:23.62   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    27.57        58.35   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.27        1:01.40   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    28.96        1:01.71   
Jonas Pesu  1998  Bollnäs Simsällskap    40.48        1:26.89   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.36        55.43   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap    27.53        57.28   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.54        1:00.45   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.69        1:05.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:02 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:20   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            41.11   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            41.87   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            48.98   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.88   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            51.67   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            52.38   
Matilda Holmström  2005  Gävle Simsällskap            53.21   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            53.65   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            1:06.41   
10  Grace Dekeyser  2006  Bollnäs Simsällskap            1:12.78   
Emilia Wisselinck  2005  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            35.15   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            40.54   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            40.72   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            41.33   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            41.82   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            42.54   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            43.80   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            44.44   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.28   
10  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            45.31   
11  Lovisa Öberg  2002  Bollnäs Simsällskap            45.68   
12  Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            46.08   
13  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.64   
14  Julia Forsgren  2002  Gävle Simsällskap            50.58   
15  Wilma Burman  2003  Söderhamns Simsällskap            50.60   
16  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.71   
17  Marlene Wisselinck  2002  Bollnäs Simsällskap            51.83   
18  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            53.71   
19  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            55.81   
20  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap            56.31   
21  Ella Fröhler  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.83   
22  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            57.14   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap            34.69   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.17   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            36.10   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.26   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            39.45   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            41.25   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            41.46   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.47   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            42.29   
10  Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap            42.63   
11  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.33   
12  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            43.44   
13  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            44.43   
14  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.80   
15  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            45.11   
16  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.15   
17  Emilia Rönn  2000  Bollnäs Simsällskap            49.42   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            38.74   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            41.35   
Monica Pesu  1996  Bollnäs Simsällskap            46.62   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:20 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            44.91   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.07   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora            49.31   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            55.92   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            36.64   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            38.15   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            41.53   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            47.15   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.53   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            53.29   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            53.94   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            31.62   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            39.72   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            40.75   
Arnold Ekstrand  2001  Hudiksvalls Simsällskap            42.17   
Erik Bäckström  2001  Hudiksvalls Simsällskap            42.17   
Nugzari Batsikadze  2000  Gävle Simsällskap            42.85   
Sean Stelling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.03   
Nicolas Wisselinck  2000  Bollnäs Simsällskap            44.27   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            31.58   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.09   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            32.42   
Jonas Pesu  1998  Bollnäs Simsällskap            45.13   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.28   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.71   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:20   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:12.95  2:32.51  3:51.55    5:06.78   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.49  2:34.84  3:55.05    5:14.05   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:16.49  2:40.76  4:05.93    5:30.04   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:19.89  2:48.79  4:16.35    5:42.72   
Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    1:23.67  2:54.08  4:24.88    5:51.68   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:25.93  2:59.04  4:34.94    6:05.31   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    1:27.05  3:02.23  4:37.59    6:06.77   
Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap    1:28.78  3:05.82  4:43.36    6:17.67   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            DNS   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:20 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:19   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:05.55  2:14.12  3:23.95    4:34.98   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:06.66  2:17.43  3:29.27    4:37.86   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:05.72  2:16.24  3:30.01    4:44.88   
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:10.52  2:26.77  3:43.65    5:01.18   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.95  2:30.40  3:47.25    5:04.61   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:12.92  2:31.70  3:50.26    5:07.27   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    1:13.60  2:33.80  3:54.90    5:14.77   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:31.97  3:12.78  4:54.44    6:28.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:19 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:26   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 9, 4X50m Medley Mixed, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harnäs Sku Mix Lag Swag  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:03.67   
  Petter Cyrén  1996      30.71        30.71   
  Robert Lindblom  1995      30.45        1:01.16   
  Emelie Hansson  1997      35.10        1:36.26   
  Samuel Hillman  1997      27.41        2:03.67   
                     
SS Mora Mix [1915]  1915  Simsällskapet Mora            2:09.64   
  Lukas Hill  1999      31.90        31.90   
  Marit van Zonneveld  1999      37.85        1:09.75   
  Edvin Persson  1999      27.69        1:37.44   
  Elin Sisell  2000      32.20        2:09.64   
                     
Harnäs Sku Mix Lag 1  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:11.70   
  Erik Forsström  1999      32.36        32.36   
  Sarah Wallin  2000      35.73        1:08.09   
  Minje Karlsson  2000      36.12        1:44.21   
  William Borg  2000      27.49        2:11.70   
                     
Borlänge Mix [1915]  1915  Borlänge Simsällskap            2:37.34   
  Anna Falk  2001      41.93        41.93   
  Anna Häll  1999      44.87        1:26.80   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      35.48        2:02.28   
  Nora Lindqvist  2001      35.06        2:37.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:26 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:32   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 10, 4X50m Medley Mixed, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix [2001]  2001  Gävle Simsällskap            2:19.18   
  Jakob Källquist  2001      31.68        31.68   
  Helmi Swanson  2004      40.87        1:12.55   
  Amie Molin Richtnér  2001      33.56        1:46.11   
  Carl Hansson  2003      33.07        2:19.18   
                     
Harnäs Sku Mix [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:24.34   
  Alice Eriksson  2001      37.95        37.95   
  Marcus Ålenius  2001      36.95        1:14.90   
  Elina Carlsson  2001      36.94        1:51.84   
  Clara Florén  2002      32.50        2:24.34   
                     
Harnäs Sku Mix Lag 2  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:37.07   
  Adam Carlsson  2001      39.63        39.63   
  Elvira Lind  2001      41.18        1:20.81   
  Frida Florén  2004      40.88        2:01.69   
  Nora Hägglund  2001      35.38        2:37.07   
                     
Gävle SS Mix 2 [2001]  2001  Gävle Simsällskap            2:48.67   
  Albin Östlund  2004      46.21        46.21   
  Wilma Hedberg  2002      2:02.46        2:48.67   
  Ida Lundén  2002                 
  Cajsa Blomberg  2002      2:48.67        2:48.67   
                     
Sandviken Mix [2001]  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            3:11.24   
  Julius Grell  2003      48.44        48.44   
  Magdalena Dahl  2001      47.78        1:36.22   
  Maja Wikström  2002      50.23        2:26.45   
  Lucas Humling  2005      44.79        3:11.24   
                     
SS Mora Mix [2001]  2001  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  14:37   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    36.06  1:18.76  2:03.98    2:40.40   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    34.51  1:17.14  2:04.74    2:43.94   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    38.54  1:24.78  2:13.74    2:53.53   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap    39.52  1:30.24  2:21.81    3:01.92   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    39.83  1:29.19  2:22.83    3:03.85   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    48.50  1:39.81  2:33.81    3:16.80   
Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap    47.03  1:41.77  2:37.04    3:18.22   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    42.32  1:35.38  2:33.51    3:19.08   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    49.34  1:39.74  2:38.49    3:20.04   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    45.01  1:44.37  2:39.91    3:25.99   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.92  1:47.58  2:49.21    3:42.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  14:37 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  14:45   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    31.53  1:08.52  1:51.67    2:25.30   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.77  1:10.14  1:51.41    2:26.44   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.53  1:23.26  2:05.69    2:43.70   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    38.59  1:24.11  2:15.47    2:56.13   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    32.04  1:12.01  1:55.74    2:28.98   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.58  1:10.73  1:54.77    2:29.38   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.46  1:05.76  1:42.71    2:15.45   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.53  1:08.19  1:49.02    2:23.82   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.81  1:14.36  1:59.88    2:37.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  14:45 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  14:56   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    42.50        1:25.44   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    41.35        1:31.61   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.05        1:33.71   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap    48.23        1:41.87   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:49.57        1:49.57   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    34.38        1:13.99   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.15        1:23.92   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    40.78        1:25.98   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    41.82        1:26.71   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap    41.81        1:27.93   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    41.55        1:29.42   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    42.69        1:29.83   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap    45.41        1:32.38   
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora    44.71        1:33.46   
10  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    45.02        1:34.05   
11  Lovisa Öberg  2002  Bollnäs Simsällskap    45.42        1:35.36   
12  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.18        1:37.67   
13  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap    47.74        1:39.97   
14  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    49.87        1:40.34   
15  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    49.77        1:43.34   
16  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:45.94        1:45.94   
17  Marlene Wisselinck  2002  Bollnäs Simsällskap    52.10        1:47.38   
18  Wilma Burman  2003  Söderhamns Simsällskap    50.61        1:48.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  14:56 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    44.26        1:37.68   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    52.66        1:50.53   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    49.95        1:52.13   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    35.52        1:16.07   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap    43.21        1:31.21   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap    47.68        1:47.60   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap    52.07        1:49.67   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap    49.53        1:50.11   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    53.91        1:51.14   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:13   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            33.73   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            37.96   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            40.77   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            41.45   
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            41.87   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            42.81   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            43.04   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            43.88   
Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            46.89   
10  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.16   
11  Marlene Wisselinck  2002  Bollnäs Simsällskap            54.72   
Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.52   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            33.70   
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap            33.89   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.23   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.47   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            36.42   
Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            36.67   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            36.95   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            38.34   
10  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.59   
11  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.87   
12  Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap            39.76   
13  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            40.10   
14  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap            41.11   
15  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            45.36   
16  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.92   
17  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.00   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            DNS   
Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            35.87   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            38.83   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.13   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:13 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:19   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            34.10   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            47.45   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            48.92   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            51.68   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            57.82   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            30.49   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.23   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            33.48   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            38.78   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            38.83   
Nicolas Wisselinck  2000  Bollnäs Simsällskap            40.38   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            28.17   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            30.79   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.07   
Jonas Pesu  1998  Bollnäs Simsällskap            46.08   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.46   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.09   
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            29.34   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:19 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:22   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            17.00   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            17.99   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.98   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            21.39   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            22.07   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            23.16   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            24.08   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            24.14   
Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            25.79   
10  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            30.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:22 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            19.95   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora            19.95   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            24.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            33.96   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            36.81   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            38.70   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            39.56   
Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.96   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.48   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            41.00   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            41.68   
Nellie Demir  2004  Hudiksvalls Simsällskap            42.61   
10  Frida Ljusberg  2004  Söderhamns Simsällskap            47.53   
11  Linnea Cederberg Sandberg  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.86   
12  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            52.07   
13  Vera Stefanovic  2006  Bollnäs Simsällskap            57.71   
14  Emilia Wisselinck  2005  Bollnäs Simsällskap            1:05.13   
Grace Dekeyser  2006  Bollnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            31.00   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            33.63   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.89   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            34.16   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            35.98   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.15   
Cajsa Blomberg  2002  Gävle Simsällskap            36.30   
Alva Genberg  2002  Hudiksvalls Simsällskap            36.41   
Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            36.65   
10  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            36.90   
11  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap            37.01   
12  Lovisa Öberg  2002  Bollnäs Simsällskap            38.67   
13  Moa Glämsta  2002  Söderhamns Simsällskap            39.82   
14  Wilma Burman  2003  Söderhamns Simsällskap            40.11   
15  Anna Philipsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.41   
16  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.55   
17  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            41.45   
18  Marlene Wisselinck  2002  Bollnäs Simsällskap            42.02   
19  Ella Fröhler  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.18   
20  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            43.83   
21  Karin Englund  2003  Söderhamns Simsällskap            45.24   
22  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            46.51   
23  Wilma Pettersson  2003  Gävle Simsällskap            51.75   
24  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            53.65   
Tyra Persson  2002  Söderhamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap            29.98   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            30.34   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.67   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.07   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.37   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            32.61   
Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            32.85   
Minje Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.91   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            33.19   
10  Elvira Lind  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.57   
11  Emma Jansson-Söderman  2001  Söderhamns Simsällskap            34.14   
12  Ellinor Backfält  2000  Söderhamns Simsällskap            34.51   
13  Ester Ekman  2000  Gävle Simsällskap            34.91   
14  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap            36.23   
15  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            36.26   
16  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.39   
17  Fanny Genberg  2000  Hudiksvalls Simsällskap            36.44   
18  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            36.92   
19  Magdalena Dahl  2001  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.48   
20  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.64   
21  Emilia Rönn  2000  Bollnäs Simsällskap            39.43   
Cecelina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            30.10   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            32.41   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            33.46   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.06   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.74   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            32.24   
Monica Pesu  1996  Bollnäs Simsällskap            37.58   
Sandra Tallberg  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            38.77   
Erik Persson  2004  Simsällskapet Mora            39.62   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            42.82   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            47.13   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            48.06   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            30.80   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            33.64   
Martin Schön  2003  Bollnäs Simsällskap            36.56   
Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            41.19   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            42.37   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.11   
Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            44.58   
Augustus Dekeyser  2003  Bollnäs Simsällskap            45.37   
Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            45.55   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            27.34   
William Borg  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.81   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            30.21   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            31.11   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.14   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            31.75   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.10   
Nicolas Wisselinck  2000  Bollnäs Simsällskap            33.14   
Arnold Ekstrand  2001  Hudiksvalls Simsällskap            34.78   
10  Nugzari Batsikadze  2000  Gävle Simsällskap            35.61   
11  Sean Stelling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.79   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            26.42   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            27.24   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.55   
Jonas Pesu  1998  Bollnäs Simsällskap            37.93   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicklas Eriksson  1996  Nyköpings Simsällskap            25.38   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.43   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.53   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.38   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 14 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harnäs Sku Mix Lag Swag  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:48.04   
  Petter Cyrén  1996      25.27        25.27   
  Emelie Hansson  1997      29.40        54.67   
  Robert Lindblom  1995      25.01        1:19.68   
  Samuel Hillman  1997      28.36        1:48.04   
                     
SS Mora Mix [1915]  1915  Simsällskapet Mora            1:57.75   
  Hanna Karlsson  2000      32.81        32.81   
  Lukas Hill  1999      27.24        1:00.05   
  Marit van Zonneveld  1999      31.61        1:31.66   
  Edvin Persson  1999      26.09        1:57.75   
                     
Harnäs Sku Mix Lag 1  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:58.15   
  William Borg  2000      27.82        27.82   
  Erik Forsström  1999      28.30        56.12   
  Minje Karlsson  2000      32.39        1:28.51   
  Sarah Wallin  2000      29.64        1:58.15   
                     
Borlänge Mix [1915]  1915  Borlänge Simsällskap            2:19.77   
  Emma Larsson  2002      37.25        37.25   
  Anna Häll  1999      37.84        1:15.09   
  Jonna Jämte  2000      33.49        1:48.58   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      31.19        2:19.77   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  04 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 oktober 2014         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix [2001]  2001  Gävle Simsällskap            2:04.31   
  Jakob Källquist  2001      27.71        27.71   
  Amie Molin Richtnér  2001      29.82        57.53   
  Carl Hansson  2003      33.12        1:30.65   
  Helmi Swanson  2004      33.66        2:04.31   
                     
Harnäs Sku Mix [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:10.59   
  Clara Florén  2002      33.97        33.97   
  Marcus Ålenius  2001      31.65        1:05.62   
  Elina Carlsson  2001      33.06        1:38.68   
  Alice Eriksson  2001      31.91        2:10.59   
                     
SS Mora Mix [2001]  2001  Simsällskapet Mora            2:21.98   
  Femke van Zonneveld  2002      36.93        36.93   
  Erik Persson  2004      39.96        1:16.89   
  Lisen Hill  2002      35.20        1:52.09   
  Elias Persson  2002      29.89        2:21.98   
                     
Harnäs Sku Mix Lag 2  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:22.52   
  Adam Carlsson  2001      33.12        33.12   
  Elvira Lind  2001      32.49        1:05.61   
  Frida Florén  2004      40.60        1:46.21   
  Nora Hägglund  2001      36.31        2:22.52   
                     
Gävle SS Mix 2 [2001]  2001  Gävle Simsällskap            2:33.60   
  Ida Lundén  2002      1:19.60        1:19.60   
  Hugo Swanson  2006      35.88        1:55.48   
  Cajsa Blomberg  2002      38.12        2:33.60   
  Albin Östlund  2004              2:33.60   
                     
Gävle SS Mix 3  2001  Gävle Simsällskap            2:54.56   
  Gabriella Mosbach  2003      42.37        42.37   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      42.36        1:24.73   
  Maja Nilsson  2003      47.26        2:11.99   
  Lisa Löf  2004      42.57        2:54.56   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  04 oktober 2014 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner