2018-08-19   13:45:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Mix Megapol Simcup 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 27/9 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Mix Megapol Simcup 2014.    Utskriftsdatum  29 september 2014   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  21:17   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  27 september 2014         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Esk Mix 12-13 Lag 1  2001  Eskilstuna Simklubb            2:26.52   
  Harry Chan  2001      42.50        42.50   
  Arvid Heikinniemi  2001      37.26        1:19.76   
  Cecilia Ahnlund  2001      35.62        1:55.38   
  Ida Fundberg  2002      31.14        2:26.52   
                     
Skuru Ik Mix  2001  Skuru Idrottsklubb            2:35.49   
  Josefin Almgren  2002      42.43        42.43   
  Felicia Östlund  2002      44.24        1:26.67   
  Morgan Malmfors  2002      37.60        2:04.27   
  Axel Flykt-Rosén  2002      31.22        2:35.49   
                     
Esk Mix 12-13 Lag 2  2001  Eskilstuna Simklubb            2:41.31   
  Jakob Meeker  2001      45.06        45.06   
  Frida Hammar  2002      40.60        1:25.66   
  Frida Gustafsson  2001      36.71        2:02.37   
  Arman Dumanyan  2002      38.94        2:41.31   
                     
Upplands-B Mix [2001]  2001  Upplands-Bro Simsällskap            2:46.83   
  Camilla Renström  2002      43.99        43.99   
  Naomi Sterling  2002      48.52        1:32.51   
  Hugo Sandberg  2001      38.44        2:10.95   
  Ludvig Eriksson  2002      35.88        2:46.83   
                     
Eskilstuna Lag 3  2001  Eskilstuna Simklubb            2:53.66   
  Emelie Moroni  2001      41.64        41.64   
  Gustav Lindoff  2002      52.09        1:33.73   
  Tilda Wik  2001      38.90        2:12.63   
  Josef Faraj  2002      41.03        2:53.66   
                     
Skuru Ik Mix Lag 2  2001  Skuru Idrottsklubb            3:04.55   
  Gustavs Cerps  2004      50.30        50.30   
  Lukas Åkerblom  2002      41.47        1:31.77   
  Felicia Heinz  2004      50.98        2:22.75   
  Annie Thylin  2002      41.80        3:04.55   
                     
Nyköping Mix [2001]  2001  Nyköpings Simsällskap            3:09.90   
  Nicholas Tsoi  2004      52.44        52.44   
  Sanna Elfgren  2002      53.71        1:46.15   
  Paula Wiberg-Jansson  2001      38.73        2:24.88   
  Ludvig Persson  2004      45.02        3:09.90   
                     
Karlsko Sf Mix Lag 1  2001  Karlskoga Simförening            2:26.18  EXTRA 
  Inez Rydh-Dufva  2001      38.80        38.80   
  Saga Grandelius  2001      40.52        1:19.32   
  Viktor Lübeck  2002      35.92        1:55.24   
  Agnes Rydh-Dufva  2002      30.94        2:26.18   
                     
Karlsko Sf Mix Lag 2  2001  Karlskoga Simförening            2:43.20  EXTRA 
  Elin Nilsson  2001      42.83        42.83   
  Matilda Ek  2002      47.69        1:30.52   
  Stina Andersson  2002      39.72        2:10.24   
  Linn Granlund  2001      32.96        2:43.20   
                     
Karlsko Sf Mix Lag 3  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
Katrinehol Mix (2001)  2001  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  29 september 2014 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  21:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner