Tulokset Grand Prix Challenge
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:53 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 1, 50m Perhosuinti M S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 808 | 29.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Petri Koli | 1986 | 396 | 36.86 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Manu Lahtinen | 1991 | 391 | 37.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Aleksi Kaidesoja | 1997 | 345 | 38.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Mikael Natunen | 1992 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:53 |
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:03 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 758 | 24.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Valtteri Halonen | 1992 | 725 | 24.96 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 717 | 25.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Niko Mäkelä | 1998 | 705 | 25.20 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Tatu Waltari | 1987 | 684 | 25.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tony Eriksson | 1995 | 678 | 25.52 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 678 | 25.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Anton Herrala | 1993 | 676 | 25.55 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Teemu Vuorela | 1994 | 666 | 25.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Toni Kurkinen | 1989 | 665 | 25.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sergei Haukka | 1989 | 658 | 25.78 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
12 | Janne Markkanen | 1994 | 656 | 25.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Miro Vasko | 1993 | 648 | 25.92 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Severi Allonen | 1991 | 642 | 26.00 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Arttu Erkinaro | 1992 | 640 | 26.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Kasper Nylund | 1994 | 622 | 26.27 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Adam Vik | 1996 | 621 | 26.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Ville Laine | 1995 | 611 | 26.43 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
19 | Nikita Saunonen | 1997 | 605 | 26.52 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Lauri Leinonen | 1992 | 597 | 26.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Juha Kollin | 1993 | 594 | 26.67 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Miika Tolvanen | 1996 | 590 | 26.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Juho Eerola | 1995 | 588 | 26.76 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
24 | Henri Heinonen | 1996 | 587 | 26.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 584 | 26.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Jussi Leinonen | 1991 | 581 | 26.88 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Sakari Rautalin | 1991 | 579 | 26.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Pontus Kaisti | 1997 | 573 | 26.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Tatu Peltonen | 1989 | 572 | 27.01 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
30 | Johannes Lindroos | 1996 | 571 | 27.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
31 | Valtteri Eloranta | 1992 | 565 | 27.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Eetu Soini | 1996 | 559 | 27.22 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Marko Vilpponen | 1990 | 557 | 27.26 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Matti Mattsson | 1993 | 555 | 27.29 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
35 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 554 | 27.31 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
35 | Martin Kartau | 1995 | 554 | 27.31 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
37 | Oskari Soini | 1997 | 553 | 27.32 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Sami Aaltomaa | 1992 | 553 | 27.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Jari Schwarte | 1990 | 549 | 27.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 547 | 27.41 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Sami Pakarinen | 1992 | 547 | 27.41 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
40 | Tommi Wallenius | 1994 | 547 | 27.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Topias Vainio | 1997 | 546 | 27.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Oiva Lahtinen | 1997 | 544 | 27.47 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
45 | Miro Torola | 1995 | 543 | 27.49 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
46 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 542 | 27.50 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
47 | Saku Salo | 1995 | 540 | 27.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 539 | 27.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
49 | Lauri Pilpola | 1993 | 537 | 27.59 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 536 | 27.61 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
51 | Pietari Virta | 1997 | 535 | 27.62 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
52 | Kristian Johansson | 1969 | 534 | 27.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Samuli Lahti | 1995 | 534 | 27.64 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
54 | Vesa Suominen | 1979 | 531 | 27.69 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
55 | Elias Hurskainen | 1997 | 530 | 27.70 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
55 | Oula Soininen | 1994 | 530 | 27.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
57 | Alex Nygård | 1996 | 529 | 27.73 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
57 | Jaakko Poutamo | 1994 | 529 | 27.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
57 | Jyri Lähde | 1996 | 529 | 27.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
60 | Santeri Rantanen | 1996 | 527 | 27.76 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
61 | Elias Päivinen | 1997 | 525 | 27.79 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
62 | Ville Ihalainen | 1996 | 524 | 27.82 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
63 | Hannu Vilpponen | 1991 | 522 | 27.85 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
63 | Mikko Pesso | 1997 | 522 | 27.85 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
65 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 519 | 27.90 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
66 | Jasper Järvelä | 1996 | 518 | 27.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
66 | Jere Kotomäki | 1997 | 518 | 27.92 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
68 | Arttu Vänttinen | 1996 | 515 | 27.98 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
69 | Janne Kekkonen | 1989 | 514 | 27.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
70 | Panu Laukkanen | 1994 | 510 | 28.06 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
70 | Simo Laiho | 1993 | 510 | 28.06 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
72 | Miro Juvonen | 1994 | 509 | 28.09 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
73 | Jani Hartikainen | 1993 | 508 | 28.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
74 | Henri Hellström | 1997 | 506 | 28.14 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
75 | Roope Lehtonen | 1996 | 505 | 28.15 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
75 | Tomi Järvelä | 1995 | 505 | 28.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
77 | Remi Tolppala | 1997 | 504 | 28.17 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
78 | Santeri Horst | 1997 | 498 | 28.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
79 | Samu Vuoriainen | 1995 | 496 | 28.32 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
80 | Juho Päivinen | 1996 | 494 | 28.37 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
80 | Samuli Korpi | 1997 | 494 | 28.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
82 | Robin Thodin | 1995 | 493 | 28.39 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
83 | Santeri Teppola | 1994 | 487 | 28.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
84 | Henri Kämäräinen | 1997 | 486 | 28.51 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
84 | Mikko Väänänen | 1977 | 486 | 28.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
86 | Eeli Aavasalo | 1996 | 486 | 28.52 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
87 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 483 | 28.58 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
88 | Antti Leiponen | 1998 | 481 | 28.61 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
88 | Juuso Seppä | 1997 | 481 | 28.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
88 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 481 | 28.61 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
91 | Antti Salo | 1995 | 478 | 28.67 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
92 | Niki Karlsson | 2000 | 470 | 28.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
93 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 467 | 28.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
94 | Elmo Kiuru | 1997 | 466 | 28.92 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
95 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 460 | 29.04 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
96 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 456 | 29.13 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
97 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 453 | 29.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
98 | Jon Lundgren | 1998 | 451 | 29.24 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
98 | Ossi Airaksinen | 1996 | 451 | 29.24 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
100 | Riku Raikio | 1997 | 445 | 29.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
101 | Arni Siline | 1997 | 441 | 29.45 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
102 | Leevi Suhonen | 1999 | 440 | 29.49 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
103 | Joni Honkala | 1995 | 438 | 29.53 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
104 | Tuomas Luukinen | 1996 | 435 | 29.60 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
105 | Vilppu Penttilä | 1997 | 429 | 29.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
106 | Aku Luukko | 1997 | 425 | 29.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
107 | Juha Hyvärinen | 1998 | 424 | 29.84 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
108 | Verneri Mattila | 1999 | 422 | 29.89 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
109 | Heikki Tervanen | 1998 | 421 | 29.91 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
109 | Oskari Mäkinen | 1997 | 421 | 29.91 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
111 | Esa Paavilainen | 1997 | 412 | 30.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
112 | Riku Soini | 1997 | 408 | 30.24 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
113 | Andres Heinikangas | 1995 | 406 | 30.27 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
113 | Panu Sipilä | 1996 | 406 | 30.27 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
115 | Mikko Suova | 1997 | 405 | 30.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
116 | Roope Pakkanen | 1997 | 403 | 30.36 | ||||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
117 | Aake Nyrhinen | 1997 | 402 | 30.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
118 | Joonatan Mustonen | 1997 | 399 | 30.45 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
119 | Benjamin Paloniemi | 1997 | 396 | 30.52 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
119 | Valtteri Somero | 1998 | 396 | 30.52 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
121 | Jan Strömberg | 1999 | 394 | 30.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
122 | Leo Renman | 1997 | 393 | 30.60 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
123 | Sami Kaipainen | 1998 | 386 | 30.79 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
124 | Jami Heinilä | 2000 | 376 | 31.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
124 | Jonas Fellman | 1999 | 376 | 31.06 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
126 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 374 | 31.12 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
127 | Artturi Rantala | 1996 | 361 | 31.49 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
128 | Elias Soukola | 1999 | 359 | 31.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
129 | Pietu Kinnunen | 1996 | 356 | 31.62 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
130 | Dmitry Nosov | 1998 | 355 | 31.65 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
131 | Teemu Saarinen | 1995 | 355 | 31.66 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
132 | Jaakko Koivunen | 1997 | 352 | 31.75 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
133 | Tuomas Herlevi | 1999 | 339 | 32.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
134 | Kevin Andersson | 1998 | 330 | 32.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
135 | Ali Tahmasabi | 1998 | 326 | 32.57 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Arto Auri | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jere Laukkanen | 1993 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:03 |
Tulokset Laji 3 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:08 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 774 | 24.42 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Valtteri Halonen | 1992 | 737 | 24.83 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 730 | 24.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tatu Waltari | 1987 | 709 | 25.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Niko Mäkelä | 1998 | 706 | 25.18 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
6 | Tony Eriksson | 1995 | 700 | 25.26 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Anton Herrala | 1993 | 692 | 25.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 690 | 25.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Sergei Haukka | 1989 | 689 | 25.39 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
9 | Teemu Vuorela | 1994 | 689 | 25.39 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Janne Markkanen | 1994 | 677 | 25.54 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Toni Kurkinen | 1989 | 676 | 25.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Miro Vasko | 1993 | 667 | 25.67 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Severi Allonen | 1991 | 651 | 25.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Arttu Erkinaro | 1992 | 629 | 26.17 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Kasper Nylund | 1994 | 617 | 26.34 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:08 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:55 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 3, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 753 | 24.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Valtteri Halonen | 1992 | 738 | 24.82 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Anton Herrala | 1993 | 709 | 25.15 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 709 | 25.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Tatu Waltari | 1987 | 709 | 25.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Tony Eriksson | 1995 | 698 | 25.28 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 696 | 25.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 694 | 25.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Anton Herrala | 1993 | 688 | 25.40 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Niko Mäkelä | 1998 | 681 | 25.49 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
11 | Tony Eriksson | 1995 | 673 | 25.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Valtteri Halonen | 1992 | 655 | 25.82 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
13 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 654 | 25.83 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Valtteri Halonen | 1992 | 624 | 26.24 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
15 | Tatu Waltari | 1987 | 619 | 26.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 618 | 26.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Anton Herrala | 1993 | 609 | 26.45 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Tony Eriksson | 1995 | 602 | 26.55 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
19 | Valtteri Halonen | 1992 | 540 | 27.54 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
20 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 505 | 28.16 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:55 |
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:22 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 738 | 27.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Noora Laukkanen | 1993 | 721 | 27.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Susanne Hirvonen | 1997 | 685 | 28.43 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Johanna Silventoinen | 1997 | 684 | 28.44 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 679 | 28.51 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Nea Norismaa | 1995 | 679 | 28.52 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Laura Kurki | 1994 | 678 | 28.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Kaisla Kollanus | 1993 | 675 | 28.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Reetta Kanervo | 1999 | 674 | 28.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Anni Alitalo | 1991 | 659 | 28.80 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Sohvi Nenonen | 1999 | 658 | 28.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Petra Soininen | 1992 | 654 | 28.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 644 | 29.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Nea Rinne | 1995 | 630 | 29.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Anna Kotonen | 1997 | 619 | 29.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Lotta Upanne | 1998 | 613 | 29.51 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
17 | Salla Elovirta | 1997 | 609 | 29.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Moona Koski | 1999 | 598 | 29.75 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
19 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 595 | 29.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Fanni Riiho | 1995 | 591 | 29.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Suvi Huhtanen | 1999 | 589 | 29.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Yvonne Tollander | 1997 | 589 | 29.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Alma Lumio | 1999 | 585 | 29.97 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Janna Ovaska | 1996 | 584 | 29.99 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 582 | 30.01 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Jenni Lampi | 2000 | 582 | 30.01 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Nina Haltia | 1999 | 581 | 30.03 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Nea Kolu | 1997 | 577 | 30.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 576 | 30.13 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
30 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 571 | 30.21 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
31 | Riina Strengell | 1997 | 569 | 30.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Anna Mäkinen | 1995 | 568 | 30.26 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Annika Karinkanta | 2000 | 567 | 30.28 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Claudia Åvist | 1997 | 567 | 30.28 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
35 | Ida Tahvanainen | 1997 | 564 | 30.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
36 | Saara Ruti | 1997 | 559 | 30.42 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
37 | Emma Männikkö | 1998 | 559 | 30.43 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Erika Lappalainen | 1996 | 546 | 30.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 545 | 30.68 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
40 | Emma Nieminen | 1996 | 540 | 30.77 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Saima Kivimäki | 1997 | 540 | 30.78 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
42 | Tea Österlund | 1998 | 532 | 30.93 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
43 | Selina Virkkunen | 1997 | 530 | 30.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Anna Röytiö | 1998 | 528 | 31.00 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
45 | Maria Ripatti | 1987 | 527 | 31.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
46 | Jenna Lehtinen | 1995 | 525 | 31.06 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
47 | Elina Karinkanta | 2000 | 525 | 31.07 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
48 | Salla Puhtimäki | 1998 | 522 | 31.13 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
48 | Veera Venäläinen | 1995 | 522 | 31.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
50 | Wilma Jacobson | 2000 | 521 | 31.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Emma Suomio | 1998 | 517 | 31.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
51 | Selma Soininen | 1999 | 517 | 31.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
53 | Iida Koiranen | 2000 | 513 | 31.30 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
54 | Janette Karppinen | 1996 | 507 | 31.43 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
55 | Ella Aalto | 2000 | 494 | 31.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Henna Kainulainen | 1998 | 491 | 31.77 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
57 | Jessika Patjas | 1997 | 490 | 31.79 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
58 | Ksenia Egorova | 2000 | 489 | 31.81 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
58 | Vilma Venäläinen | 1996 | 489 | 31.81 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
60 | Anniina Perkiö | 1999 | 488 | 31.83 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
61 | Ronja Mehtonen | 1999 | 486 | 31.88 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
62 | Saara Salokangas | 1996 | 484 | 31.92 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
63 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 483 | 31.95 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
64 | Sini Niemi | 1993 | 479 | 32.03 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
65 | Ella Kurttila | 1998 | 476 | 32.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Enni Hukka | 1997 | 476 | 32.09 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
65 | Katja Malmi | 1998 | 476 | 32.09 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
65 | Mia Pentti | 2002 | 476 | 32.09 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
69 | Emilia Lahtinen | 1996 | 475 | 32.11 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
70 | Janina Viitanen | 1997 | 473 | 32.16 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
71 | Suvi Taskinen | 1998 | 471 | 32.20 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
72 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 470 | 32.23 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
73 | Vera Viitasuo | 1995 | 466 | 32.32 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
74 | Nea Kontturi | 1998 | 464 | 32.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
75 | Alina Katajisto | 1998 | 464 | 32.38 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
76 | Ida Mustonen | 1998 | 458 | 32.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
77 | Hanna Kareinen | 2000 | 456 | 32.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
78 | Jenni Kukkonen | 1999 | 456 | 32.56 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
79 | Ylva Sjölund | 1998 | 455 | 32.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
80 | Ninni Luoma | 1998 | 454 | 32.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
81 | Eveliina Ala-Seppälä | 1995 | 453 | 32.63 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
82 | Viivi Immonen | 1996 | 452 | 32.65 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
83 | Katarina Korpinen | 1993 | 451 | 32.67 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
84 | Emilia Kokko | 1999 | 450 | 32.70 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
85 | Tiina Soukka | 1996 | 449 | 32.72 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
86 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 448 | 32.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
87 | Jenny Ek | 1999 | 448 | 32.76 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
88 | Lotta Räisänen | 1999 | 444 | 32.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
89 | Sanna Putkonen | 2001 | 442 | 32.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
90 | Roosa Hyypiä | 1997 | 439 | 32.98 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
91 | Peppi Päiviö | 1999 | 438 | 33.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
91 | Roosa Nieminen | 1999 | 438 | 33.00 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
93 | Sofia Rönkkö | 1999 | 436 | 33.06 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
94 | Rebekka Holma | 1999 | 434 | 33.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
95 | Ella Lumio | 2000 | 434 | 33.10 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
95 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 434 | 33.10 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
97 | Ada Alajääskö | 1998 | 433 | 33.12 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
98 | Mari Kausiala | 1997 | 432 | 33.15 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
99 | Ina Pollari | 2002 | 431 | 33.17 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
100 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 429 | 33.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
101 | Noora Saarinen | 1996 | 427 | 33.29 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
102 | Jonna Siilin | 1997 | 426 | 33.30 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
103 | Olivia Hellsten | 2000 | 426 | 33.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
104 | Marie Tuominen | 2000 | 420 | 33.45 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
105 | Isabel Hagelin | 2001 | 420 | 33.46 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
106 | Nelli Uusitalo | 1999 | 418 | 33.51 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
107 | Noora Angelva | 1999 | 410 | 33.73 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
108 | Katri Pyhältö | 2000 | 408 | 33.78 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
109 | Emmi Kölhi | 2000 | 406 | 33.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
110 | Jenita Liimatta | 1998 | 403 | 33.92 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
111 | Amanda Vilenius | 1999 | 402 | 33.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
112 | Sini Sariola | 1996 | 402 | 33.96 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
113 | Sanni Malinen | 1998 | 401 | 33.98 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
114 | Onerva Lahtinen | 1998 | 396 | 34.13 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
115 | Sara Lehtolainen | 1996 | 393 | 34.20 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
116 | Anna Silventoinen | 1994 | 389 | 34.34 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
117 | Eveliina Perämäki | 1997 | 380 | 34.61 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
118 | Hanni Pratsch | 1999 | 378 | 34.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
119 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 363 | 35.12 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
120 | Toini Kempinen | 1999 | 362 | 35.15 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Iida Sihvonen | 1998 | DNS | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
- | Sini Kuutamo | 1995 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Aino Puomila | 1992 | DSQ | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Amanda Suihkonen | 1995 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Karoliina Pulkkinen | 1998 | DSQ | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Marianne Killström | 1998 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:22 |
Tulokset Laji 4 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:51 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 762 | 27.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Mimosa Jallow | 1994 | 744 | 27.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Johanna Silventoinen | 1997 | 717 | 28.00 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Laura Kurki | 1994 | 692 | 28.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 692 | 28.34 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Kaisla Kollanus | 1993 | 683 | 28.46 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Susanne Hirvonen | 1997 | 674 | 28.58 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Nea Norismaa | 1995 | 674 | 28.59 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 673 | 28.60 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Nea Rinne | 1995 | 672 | 28.61 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Anni Alitalo | 1991 | 666 | 28.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Salla Elovirta | 1997 | 665 | 28.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Petra Soininen | 1992 | 663 | 28.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Anna Kotonen | 1997 | 653 | 28.89 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Reetta Kanervo | 1999 | 648 | 28.96 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Moona Koski | 1999 | 597 | 29.77 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:51 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:09 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Laukkanen | 1993 | 734 | 27.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Mimosa Jallow | 1994 | 733 | 27.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Noora Laukkanen | 1993 | 723 | 27.92 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Laura Kurki | 1994 | 713 | 28.06 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Kaisla Kollanus | 1993 | 704 | 28.17 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Johanna Silventoinen | 1997 | 701 | 28.21 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Nea Rinne | 1995 | 682 | 28.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 676 | 28.56 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Johanna Silventoinen | 1997 | 668 | 28.67 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Nea Norismaa | 1995 | 667 | 28.68 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
11 | Laura Kurki | 1994 | 665 | 28.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Noora Laukkanen | 1993 | 649 | 28.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Kaisla Kollanus | 1993 | 646 | 28.99 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Laura Kurki | 1994 | 640 | 29.09 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Laura Kurki | 1994 | 625 | 29.32 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Kaisla Kollanus | 1993 | 624 | 29.33 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Nea Rinne | 1995 | 623 | 29.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Johanna Silventoinen | 1997 | 608 | 29.58 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
19 | Mimosa Jallow | 1994 | 598 | 29.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Noora Laukkanen | 1993 | 563 | 30.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:09 |
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:50 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Karvonen | 1986 | 791 | 28.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Sami Myren | 1991 | 781 | 28.95 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Lassi Ohtonen | 1992 | 767 | 29.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 765 | 29.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Sami Aaltomaa | 1992 | 764 | 29.17 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | William Wihanto | 1994 | 741 | 29.47 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 736 | 29.53 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Miika Nuorinko | 1996 | 723 | 29.71 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Matti Mattsson | 1993 | 694 | 30.11 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
10 | Jesse Laukkanen | 1996 | 682 | 30.29 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Tapio Junninen | 1995 | 681 | 30.30 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Jaakko Poutamo | 1994 | 668 | 30.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Severi Allonen | 1991 | 668 | 30.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Jussi Leinonen | 1991 | 653 | 30.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Konsta Naumanen | 1996 | 653 | 30.74 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
16 | Lauri Tolvanen | 1988 | 647 | 30.83 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Mikael Laakso | 1997 | 647 | 30.83 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
18 | Arttu Ristmeri | 1992 | 646 | 30.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Bruce Clayhills | 1997 | 645 | 30.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Miika Pentti | 1997 | 645 | 30.86 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 636 | 31.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 616 | 31.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Thomas Böckerman | 1997 | 613 | 31.38 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Samuli Lahti | 1995 | 609 | 31.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Antti Kiviaho | 1996 | 608 | 31.47 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
26 | Werneri Koskinen | 1998 | 600 | 31.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Lauri Hatunen | 1998 | 589 | 31.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Eetu Alitalo | 1999 | 589 | 31.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
29 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 578 | 32.00 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
30 | Eerikki Rutanen | 1972 | 576 | 32.04 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
31 | Juho Päivinen | 1996 | 574 | 32.09 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
32 | Konsta Nenonen | 1998 | 568 | 32.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Santeri Siiranen | 1998 | 568 | 32.19 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
34 | Arttu Mitrunen | 1997 | 564 | 32.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Oskar Karjalainen | 1995 | 553 | 32.48 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
36 | Jaro Salo | 1997 | 550 | 32.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Santeri Pigg | 1996 | 545 | 32.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
38 | Jyri Lähde | 1996 | 535 | 32.85 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
39 | Juha Hyvärinen | 1998 | 534 | 32.87 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
40 | Mikko Pesso | 1997 | 525 | 33.05 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
41 | Aleksi Kurronen | 1997 | 522 | 33.11 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
42 | Aku Luukko | 1997 | 522 | 33.12 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Tino Laine | 1998 | 520 | 33.16 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Adam Vik | 1996 | 514 | 33.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
45 | Olli Soramies | 1998 | 492 | 33.77 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
46 | Andrei Prytkov | 1991 | 490 | 33.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Jonni Aho | 1999 | 490 | 33.82 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
48 | Rafael Stenman | 1997 | 489 | 33.83 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
49 | Antti Leiponen | 1998 | 482 | 34.00 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
50 | Aake Nyrhinen | 1997 | 477 | 34.11 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
51 | Otto Kuittinen | 1995 | 468 | 34.35 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
52 | Joni Honkala | 1995 | 465 | 34.42 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
53 | Tim Kontturi | 1996 | 447 | 34.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Antti Salo | 1995 | 444 | 34.94 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
55 | Leo Renman | 1997 | 440 | 35.04 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
56 | Matias Yritys | 1997 | 436 | 35.15 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
57 | Valtteri Somero | 1998 | 434 | 35.21 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
58 | Samuli Pellinen | 1994 | 433 | 35.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
59 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 432 | 35.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
59 | Leevi Suhonen | 1999 | 432 | 35.27 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
61 | Mikko Suova | 1997 | 430 | 35.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
62 | Joonas Kotiranta | 1998 | 427 | 35.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
63 | Joonatan Mustonen | 1997 | 421 | 35.57 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
64 | Miko Koljonen | 1998 | 414 | 35.76 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
65 | Teemu Saarinen | 1995 | 413 | 35.80 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
66 | Lassi Ruohonen | 1998 | 412 | 35.83 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
67 | Olli Kapiainen | 1997 | 408 | 35.95 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
68 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 405 | 36.02 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
69 | Kirill Egorov | 2000 | 399 | 36.22 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
70 | Artturi Rantala | 1996 | 396 | 36.30 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
71 | Pietu Kinnunen | 1996 | 389 | 36.51 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
72 | Joonatan Saxberg | 1997 | 389 | 36.53 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
73 | Markus Svanberg | 1998 | 385 | 36.65 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
74 | Jaakko Koivunen | 1997 | 359 | 37.50 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
75 | Aarne Santamäki | 1998 | 352 | 37.75 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
76 | Oskari Mäkinen | 1997 | 351 | 37.80 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Lauri Tolvanen | 1988 | 30.42 | EXTRA | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Mikael Laakso | 1997 | 30.34 | EXTRA | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
- | Christofer Talvitie | 1999 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:50 |
Tulokset Laji 5 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:19 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Karvonen | 1986 | 817 | 28.52 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 773 | 29.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Matti Mattsson | 1993 | 771 | 29.08 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | William Wihanto | 1994 | 764 | 29.17 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Sami Myren | 1991 | 762 | 29.19 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Lassi Ohtonen | 1992 | 754 | 29.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Sami Aaltomaa | 1992 | 744 | 29.42 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 734 | 29.56 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Jesse Laukkanen | 1996 | 677 | 30.37 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Miika Nuorinko | 1996 | 673 | 30.43 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Tapio Junninen | 1995 | 666 | 30.53 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Severi Allonen | 1991 | 660 | 30.63 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Mikael Laakso | 1997 | 655 | 30.70 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Konsta Naumanen | 1996 | 652 | 30.75 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Jussi Leinonen | 1991 | 650 | 30.78 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Jaakko Poutamo | 1994 | 638 | 30.98 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:19 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:24 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Karvonen | 1986 | 784 | 28.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | William Wihanto | 1994 | 779 | 28.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
3 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 776 | 29.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Sami Aaltomaa | 1992 | 769 | 29.10 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Sami Myren | 1991 | 763 | 29.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Lassi Ohtonen | 1992 | 762 | 29.19 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Matti Mattsson | 1993 | 761 | 29.20 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Lassi Ohtonen | 1992 | 749 | 29.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | William Wihanto | 1994 | 742 | 29.45 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Eetu Karvonen | 1986 | 734 | 29.56 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 732 | 29.59 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 731 | 29.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Sami Myren | 1991 | 729 | 29.63 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Eetu Karvonen | 1986 | 709 | 29.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 707 | 29.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Lassi Ohtonen | 1992 | 700 | 30.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Sami Aaltomaa | 1992 | 694 | 30.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Eetu Karvonen | 1986 | 674 | 30.41 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | William Wihanto | 1994 | 666 | 30.53 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
20 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 642 | 30.90 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:24 |
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:46 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 806 | 32.01 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 762 | 32.62 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jenna Laukkanen | 1995 | 761 | 32.63 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Anna Mäkinen | 1995 | 755 | 32.72 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Ida Hulkko | 1998 | 736 | 33.00 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
6 | Emilia Eloranta | 1997 | 706 | 33.46 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Alisa Ponomareva | 1991 | 690 | 33.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Leena Koivusalo | 1993 | 680 | 33.88 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Maria Siiskonen | 1997 | 680 | 33.88 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 669 | 34.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emilia Flyckt | 2001 | 652 | 34.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Lyydia Kalenius | 2000 | 627 | 34.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sonja Pentti | 1999 | 609 | 35.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Hanna Hammar | 1998 | 605 | 35.23 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 590 | 35.53 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Janette Karppinen | 1996 | 588 | 35.57 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Aura Lehtonen | 1998 | 586 | 35.60 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Sofia Risteelä | 1993 | 577 | 35.78 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Veronica Wahlstedt | 2000 | 577 | 35.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Julia Bruneau | 1999 | 576 | 35.80 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Selina Virkkunen | 1997 | 575 | 35.82 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
22 | Lotta Räisänen | 1999 | 573 | 35.86 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Hanna Kareinen | 2000 | 571 | 35.90 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Reetta Pahkala | 1997 | 569 | 35.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 569 | 35.96 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
26 | Kiia Karimaa | 1996 | 562 | 36.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
27 | Melek Ayarci | 1999 | 562 | 36.10 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Ella Varis | 1998 | 560 | 36.15 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
29 | Ada Alajääskö | 1998 | 556 | 36.23 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Lotta Mielonen | 1996 | 551 | 36.34 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
31 | Lotta Ruhala | 1997 | 549 | 36.38 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
31 | Maija Hirvo | 1997 | 549 | 36.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
33 | Henni Kangas-Kärki | 2000 | 542 | 36.53 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Nadja Åman | 1996 | 540 | 36.59 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Jonna Laukkanen | 1998 | 536 | 36.68 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
36 | Aada Illikainen | 1998 | 533 | 36.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Ada Nyström | 2001 | 528 | 36.86 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
38 | Maria Ripatti | 1987 | 521 | 37.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
39 | Ida Tahvanainen | 1997 | 512 | 37.24 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Emmi Kölhi | 2000 | 506 | 37.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Alma Lumio | 1999 | 503 | 37.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Emilia Potkonen | 1998 | 502 | 37.49 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Ninni Luoma | 1998 | 495 | 37.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Fanny Nyström | 1999 | 489 | 37.82 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
45 | Kiia Kagan | 1997 | 487 | 37.87 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
46 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 481 | 38.01 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
46 | Tea Österlund | 1998 | 481 | 38.01 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
48 | Kia Karike | 1999 | 479 | 38.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Janina Pyrrö | 1998 | 472 | 38.27 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
50 | Malla Huusko | 1999 | 469 | 38.34 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
50 | Minttu Hörkkö | 1997 | 469 | 38.34 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
50 | Salla Puhtimäki | 1998 | 469 | 38.34 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
53 | Iida Nyman | 2002 | 457 | 38.67 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
54 | Helena Knaapi | 1999 | 455 | 38.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Elli Ylinen | 1996 | 449 | 38.90 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
56 | Roosa Nieminen | 1999 | 449 | 38.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
57 | Kiia Korsu | 1999 | 445 | 39.02 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
58 | Ella Lumio | 2000 | 438 | 39.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
59 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 432 | 39.41 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
60 | Aino Räike | 1999 | 429 | 39.49 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
61 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 425 | 39.61 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
62 | Emilia Riipinen | 2000 | 425 | 39.62 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
63 | Ksenia Egorova | 2000 | 420 | 39.77 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
64 | Nora Ijäs | 1999 | 419 | 39.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
65 | Pinja Partinen | 1999 | 415 | 39.92 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
66 | Tytti Karjalainen | 1998 | 414 | 39.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
67 | Aino Puomila | 1992 | 413 | 39.99 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
68 | Ida Grundström | 2002 | 410 | 40.09 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
69 | Sofia Lindfors | 1999 | 405 | 40.27 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
70 | Saara Vesa | 1999 | 402 | 40.36 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
71 | Marianne Killström | 1998 | 395 | 40.59 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
72 | Emilia Kokko | 1999 | 394 | 40.62 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
73 | Jenita Liimatta | 1998 | 382 | 41.06 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
74 | Tiina Soukka | 1996 | 381 | 41.10 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
75 | Noora Saarinen | 1996 | 364 | 41.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
76 | Roosa Hjelm | 1997 | 360 | 41.88 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Ida Metsämäki | 1998 | DNS | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Emma Kotiranta | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Micaela Orellana | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva) | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:46 |
Tulokset Laji 6 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:25 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Veera Kivirinta | 1995 | 803 | 32.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 775 | 32.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Jenna Laukkanen | 1995 | 774 | 32.45 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
4 | Anna Mäkinen | 1995 | 770 | 32.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Maria Siiskonen | 1997 | 710 | 33.40 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
6 | Alisa Ponomareva | 1991 | 698 | 33.58 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Emilia Eloranta | 1997 | 695 | 33.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Ida Hulkko | 1998 | 694 | 33.65 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
9 | Leena Koivusalo | 1993 | 682 | 33.85 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 676 | 33.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Emilia Flyckt | 2001 | 654 | 34.32 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Lyydia Kalenius | 2000 | 631 | 34.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Hanna Hammar | 1998 | 624 | 34.87 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Janette Karppinen | 1996 | 609 | 35.14 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Sonja Pentti | 1999 | 602 | 35.28 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
16 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 575 | 35.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:25 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:41 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 6, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 837 | 31.62 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Jenna Laukkanen | 1995 | 826 | 31.75 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 777 | 32.41 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Jenna Laukkanen | 1995 | 773 | 32.47 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Jenna Laukkanen | 1995 | 772 | 32.48 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Veera Kivirinta | 1995 | 771 | 32.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Silja Känsäkoski | 1997 | 737 | 32.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Veera Kivirinta | 1995 | 737 | 32.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Ida Hulkko | 1998 | 716 | 33.30 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
10 | Ida Hulkko | 1998 | 712 | 33.37 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
11 | Silja Känsäkoski | 1997 | 704 | 33.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Silja Känsäkoski | 1997 | 704 | 33.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Alisa Ponomareva | 1991 | 703 | 33.50 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Maria Siiskonen | 1997 | 701 | 33.54 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
15 | Leena Koivusalo | 1993 | 698 | 33.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Emilia Eloranta | 1997 | 686 | 33.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Veera Kivirinta | 1995 | 684 | 33.82 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Ida Hulkko | 1998 | 635 | 34.67 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Alisa Ponomareva | 1991 | 614 | 35.06 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Maria Siiskonen | 1997 | 607 | 35.18 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 19:41 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:52 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 7, 1500m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 687 | 1:02.34 | 2:08.45 | 3:14.37 | 4:20.13 | 16:30.76 | ||
Cetus Espoo | 5:25.97 | 6:31.89 | 7:38.26 | 8:44.46 | ||||||
9:50.42 | 10:57.24 | 12:04.01 | 13:10.96 | |||||||
14:17.95 | 15:25.21 | |||||||||
2 | Joni Kitinoja | 1996 | 579 | 1:05.34 | 2:15.71 | 3:26.87 | 4:37.80 | 17:29.09 | ||
Keravan Uimarit | 5:48.60 | 6:59.68 | 8:10.85 | 9:22.16 | ||||||
10:32.74 | 11:43.16 | 12:53.66 | 14:04.24 | |||||||
15:14.09 | 16:23.22 | |||||||||
3 | Jimi Kallio | 1993 | 560 | 1:03.86 | 2:13.66 | 3:25.13 | 4:36.38 | 17:40.53 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:48.23 | 7:00.24 | 8:12.18 | 9:24.02 | ||||||
10:36.30 | 11:48.85 | 12:59.57 | 14:11.09 | |||||||
15:22.32 | 16:32.50 | |||||||||
4 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 549 | 1:04.82 | 2:14.39 | 3:25.26 | 4:36.41 | 17:47.67 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:48.29 | 7:00.45 | 8:12.61 | 9:25.19 | ||||||
10:37.75 | 11:49.26 | 13:00.85 | 14:13.29 | |||||||
15:25.67 | 16:36.07 | |||||||||
5 | Anton Kallio | 1996 | 548 | 1:05.29 | 2:16.47 | 3:28.10 | 4:40.83 | 17:48.49 | ||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 5:53.23 | 7:05.88 | 8:18.18 | 9:30.66 | ||||||
10:43.00 | 11:55.42 | 13:07.51 | 14:18.57 | |||||||
15:30.05 | 16:40.63 | |||||||||
6 | Jani Hartikainen | 1993 | 471 | 1:07.10 | 2:19.34 | 3:32.34 | 4:46.68 | 18:43.32 | ||
Swimming Jyväskylä | 6:01.14 | 7:16.30 | 8:32.34 | 9:48.38 | ||||||
11:04.66 | 12:21.57 | 13:38.55 | 14:54.95 | |||||||
16:11.22 | 17:27.61 | |||||||||
7 | Elias Soukola | 1999 | 458 | 1:10.20 | 2:25.52 | 3:41.97 | 4:59.03 | 18:54.24 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:14.97 | 7:31.16 | 8:47.37 | 10:03.44 | ||||||
11:19.28 | 12:35.88 | 13:51.58 | 15:08.01 | |||||||
16:24.40 | 17:40.35 | |||||||||
- | Juho Röytiö | 1998 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:52 |
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:26 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 8, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 1:10.49 | 2:26.77 | 3:43.53 | 5:00.59 | 10:10.17 | |||
Helsingfors Simsällskap | 6:18.32 | 7:37.36 | 8:55.30 | |||||||
2 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 1:10.38 | 2:26.97 | 3:44.97 | 5:04.01 | 10:13.69 | |||
Uinti Tampere | 6:21.51 | 7:39.74 | 8:57.63 | |||||||
3 | Reetta Schroderus | 1997 | 1:13.49 | 2:31.59 | 3:49.29 | 5:07.27 | 10:16.57 | |||
Järvenpään Uintiklubi | 6:25.06 | 7:42.85 | 9:00.24 | |||||||
4 | Sanna Saarinen | 1998 | 1:10.50 | 2:27.39 | 3:44.66 | 5:03.45 | 10:17.51 | |||
Simmis Wanda | 6:21.20 | 7:40.89 | 8:59.29 | |||||||
5 | Annika Laihonen | 1997 | 1:09.53 | 2:25.98 | 3:43.08 | 5:01.37 | 10:20.62 | |||
Nummelan Kisaajat | 6:20.79 | 7:40.89 | 9:00.83 | |||||||
6 | Jenni Kukkonen | 1999 | 1:12.50 | 2:31.26 | 3:50.48 | 5:09.54 | 10:20.72 | |||
Keravan Uimarit | 6:28.28 | 7:46.78 | 9:04.77 | |||||||
7 | Susanna Ellonen | 1999 | 1:10.72 | 2:29.61 | 3:48.53 | 5:08.15 | 10:20.94 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:28.05 | 7:47.50 | 9:05.86 | |||||||
8 | Kiia Kagan | 1997 | 1:09.73 | 2:26.51 | 3:45.28 | 5:04.03 | 10:20.95 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:24.28 | 7:44.38 | 9:04.38 | |||||||
9 | Henna Turunen | 1999 | 1:12.45 | 2:31.73 | 3:50.95 | 5:10.70 | 10:23.45 | |||
Lahden Uimaseura | 6:30.48 | 7:48.69 | 9:06.94 | |||||||
10 | Katariina Räsänen | 1999 | 1:11.89 | 2:30.53 | 3:50.38 | 5:10.54 | 10:27.32 | |||
Oulun Uinti 1906 | 6:30.62 | 7:50.89 | 9:10.54 | |||||||
11 | Toini Kempinen | 1999 | 1:14.83 | 2:35.17 | 3:56.54 | 5:18.55 | 10:34.56 | |||
Helsingfors Simsällskap | 6:39.00 | 7:58.72 | 9:18.42 | |||||||
12 | Katarina Korpinen | 1993 | 1:15.93 | 2:35.22 | 3:54.94 | 5:15.21 | 10:34.71 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 6:35.80 | 7:57.16 | 9:19.01 | |||||||
13 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 1:12.99 | 2:31.70 | 3:50.16 | 5:10.63 | 10:35.31 | |||
Aurajoen Uinti | 6:31.27 | 7:52.68 | 9:14.87 | |||||||
14 | Kristina Mustonen | 1999 | 1:10.17 | 2:29.15 | 3:49.94 | 5:11.76 | 10:35.68 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:33.08 | 7:55.12 | 9:17.04 | |||||||
15 | Marilla Parhiala | 2000 | 1:11.88 | 2:31.89 | 3:53.03 | 5:15.25 | 10:36.13 | |||
Gladius Kirkkonummi | 6:36.77 | 7:57.46 | 9:18.69 | |||||||
16 | Marika Kajander | 1997 | 1:11.94 | 2:31.33 | 3:52.17 | 5:13.26 | 10:37.52 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | 6:35.40 | 7:57.57 | 9:19.12 | |||||||
17 | Noora Koponen | 1996 | 1:11.90 | 2:32.33 | 3:54.21 | 5:17.04 | 10:44.78 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 6:39.86 | 8:02.48 | 9:25.34 | |||||||
18 | Aino Räike | 1999 | 1:14.20 | 2:33.73 | 3:55.70 | 5:17.93 | 10:54.91 | |||
Salon Uimarit | 6:41.88 | 8:06.86 | 9:30.94 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:26 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 8, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila |
Seura | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 748 | 1:07.25 | 2:17.47 | 3:26.14 | 4:34.60 | 9:04.25 | ||
Lahden Uimaseura | 5:42.34 | 6:50.65 | 7:58.04 | |||||||
2 | Lotta Jacobson | 1998 | 634 | 1:07.91 | 2:18.95 | 3:31.38 | 4:44.64 | 9:34.92 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:58.34 | 7:11.47 | 8:23.98 | |||||||
3 | Aada Alastalo | 1998 | 629 | 1:07.69 | 2:19.73 | 3:32.57 | 4:46.03 | 9:36.48 | ||
Helsingfors Simsällskap | 5:58.95 | 7:12.27 | 8:25.50 | |||||||
4 | Veera Pellinen | 1997 | 603 | 1:08.24 | 2:20.49 | 3:34.42 | 4:49.03 | 9:44.58 | ||
Swimming Jyväskylä | 6:03.93 | 7:19.15 | 8:34.41 | |||||||
5 | Anna Silventoinen | 1994 | 585 | 1:09.34 | 2:21.84 | 3:35.32 | 4:49.79 | 9:50.63 | ||
Poseidon | 6:05.71 | 7:20.72 | 8:36.35 | |||||||
6 | Saara Ruti | 1997 | 569 | 1:11.44 | 2:27.10 | 3:42.10 | 4:57.75 | 9:56.25 | ||
Swimming Club Vuokatti | 6:12.71 | 7:27.44 | 8:43.39 | |||||||
7 | Niina Korhonen | 1996 | 548 | 1:11.47 | 2:26.53 | 3:42.72 | 4:58.77 | 10:03.79 | ||
Cetus Espoo | 6:15.43 | 7:32.15 | 8:48.77 | |||||||
8 | Millie Kuusniemi Fishwick | 2000 | 530 | 1:10.49 | 2:26.77 | 3:43.53 | 5:00.59 | 10:10.17 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:18.32 | 7:37.36 | 8:55.30 | |||||||
9 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 521 | 1:10.38 | 2:26.97 | 3:44.97 | 5:04.01 | 10:13.69 | ||
Uinti Tampere | 6:21.51 | 7:39.74 | 8:57.63 | |||||||
10 | Reetta Schroderus | 1997 | 514 | 1:13.49 | 2:31.59 | 3:49.29 | 5:07.27 | 10:16.57 | ||
Järvenpään Uintiklubi | 6:25.06 | 7:42.85 | 9:00.24 | |||||||
11 | Sanna Saarinen | 1998 | 512 | 1:10.50 | 2:27.39 | 3:44.66 | 5:03.45 | 10:17.51 | ||
Simmis Wanda | 6:21.20 | 7:40.89 | 8:59.29 | |||||||
12 | Annika Laihonen | 1997 | 504 | 1:09.53 | 2:25.98 | 3:43.08 | 5:01.37 | 10:20.62 | ||
Nummelan Kisaajat | 6:20.79 | 7:40.89 | 9:00.83 | |||||||
13 | Jenni Kukkonen | 1999 | 504 | 1:12.50 | 2:31.26 | 3:50.48 | 5:09.54 | 10:20.72 | ||
Keravan Uimarit | 6:28.28 | 7:46.78 | 9:04.77 | |||||||
14 | Susanna Ellonen | 1999 | 503 | 1:10.72 | 2:29.61 | 3:48.53 | 5:08.15 | 10:20.94 | ||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 6:28.05 | 7:47.50 | 9:05.86 | |||||||
15 | Kiia Kagan | 1997 | 503 | 1:09.73 | 2:26.51 | 3:45.28 | 5:04.03 | 10:20.95 | ||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 6:24.28 | 7:44.38 | 9:04.38 | |||||||
16 | Sini Niemi | 1993 | 501 | 1:12.00 | 2:28.52 | 3:47.01 | 5:05.68 | 10:21.90 | ||
Tornion Uimaseura | 6:25.34 | 7:44.75 | 9:03.90 | |||||||
17 | Henna Turunen | 1999 | 497 | 1:12.45 | 2:31.73 | 3:50.95 | 5:10.70 | 10:23.45 | ||
Lahden Uimaseura | 6:30.48 | 7:48.69 | 9:06.94 | |||||||
18 | Katariina Räsänen | 1999 | 488 | 1:11.89 | 2:30.53 | 3:50.38 | 5:10.54 | 10:27.32 | ||
Oulun Uinti 1906 | 6:30.62 | 7:50.89 | 9:10.54 | |||||||
19 | Toini Kempinen | 1999 | 472 | 1:14.83 | 2:35.17 | 3:56.54 | 5:18.55 | 10:34.56 | ||
Helsingfors Simsällskap | 6:39.00 | 7:58.72 | 9:18.42 | |||||||
20 | Katarina Korpinen | 1993 | 471 | 1:15.93 | 2:35.22 | 3:54.94 | 5:15.21 | 10:34.71 | ||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 6:35.80 | 7:57.16 | 9:19.01 | |||||||
21 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 470 | 1:12.99 | 2:31.70 | 3:50.16 | 5:10.63 | 10:35.31 | ||
Aurajoen Uinti | 6:31.27 | 7:52.68 | 9:14.87 | |||||||
22 | Kristina Mustonen | 1999 | 469 | 1:10.17 | 2:29.15 | 3:49.94 | 5:11.76 | 10:35.68 | ||
Hämeenlinnan Uimaseura | 6:33.08 | 7:55.12 | 9:17.04 | |||||||
23 | Marilla Parhiala | 2000 | 468 | 1:11.88 | 2:31.89 | 3:53.03 | 5:15.25 | 10:36.13 | ||
Gladius Kirkkonummi | 6:36.77 | 7:57.46 | 9:18.69 | |||||||
24 | Marika Kajander | 1997 | 465 | 1:11.94 | 2:31.33 | 3:52.17 | 5:13.26 | 10:37.52 | ||
Uimaseura KoVe-Ve | 6:35.40 | 7:57.57 | 9:19.12 | |||||||
25 | Noora Koponen | 1996 | 449 | 1:11.90 | 2:32.33 | 3:54.21 | 5:17.04 | 10:44.78 | ||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | 6:39.86 | 8:02.48 | 9:25.34 | |||||||
26 | Aino Räike | 1999 | 429 | 1:14.20 | 2:33.73 | 3:55.70 | 5:17.93 | 10:54.91 | ||
Salon Uimarit | 6:41.88 | 8:06.86 | 9:30.94 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:52 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 9, 200m Sekauinti M S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Petri Koli | 1986 | 306 | 37.21 | 1:31.79 | 2:27.93 | 3:15.70 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Manu Lahtinen | 1991 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:52 |
Tulokset Laji 11 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:46 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 761 | 24.40 | 51.37 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tony Eriksson | 1995 | 721 | 25.24 | 52.30 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 717 | 25.52 | 52.41 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Valtteri Halonen | 1992 | 704 | 25.24 | 52.71 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
5 | Anton Herrala | 1993 | 702 | 25.54 | 52.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Teemu Vuorela | 1994 | 700 | 25.92 | 52.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Andrei Tuomola | 1989 | 699 | 25.83 | 52.84 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Sami Juopperi | 1992 | 692 | 25.72 | 53.02 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jere Laukkanen | 1993 | 688 | 25.82 | 53.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Tapio Junninen | 1995 | 684 | 26.00 | 53.24 | |||||
Poseidon | ||||||||||
11 | Matias Tyry | 1993 | 682 | 25.50 | 53.28 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Hannes Väre | 1997 | 675 | 25.65 | 53.47 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
13 | Kasper Nylund | 1994 | 670 | 25.95 | 53.59 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Gustav Carlsson | 1993 | 668 | 25.80 | 53.65 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
15 | Ville Laine | 1995 | 666 | 25.52 | 53.71 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
16 | Miika Tolvanen | 1996 | 664 | 26.28 | 53.75 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Emil Kaidesoja | 1995 | 663 | 25.73 | 53.79 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Janne Markkanen | 1994 | 661 | 25.55 | 53.84 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Tuukka Myller | 1994 | 658 | 25.38 | 53.91 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Matti Myllyaho | 1995 | 657 | 26.19 | 53.94 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
21 | Eetu Piiroinen | 1995 | 650 | 26.04 | 54.14 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
22 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 643 | 26.62 | 54.34 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Miro Torola | 1995 | 642 | 26.56 | 54.36 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Juho Eerola | 1995 | 641 | 26.13 | 54.38 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
25 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 636 | 26.38 | 54.52 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Sami Pakarinen | 1992 | 636 | 25.99 | 54.52 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Jesse Laukkanen | 1996 | 633 | 26.38 | 54.63 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
28 | Antti Viilos | 1989 | 632 | 26.00 | 54.65 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Pontus Kaisti | 1997 | 632 | 26.90 | 54.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Matias Suihkonen | 1993 | 630 | 25.69 | 54.72 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Samuli Jeskanen | 1996 | 628 | 26.70 | 54.75 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
32 | Ville Ihalainen | 1996 | 627 | 26.40 | 54.79 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
33 | Teemu Aho | 1994 | 623 | 26.23 | 54.90 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Lauri Pilpola | 1993 | 622 | 26.26 | 54.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Elias Lampinen | 1997 | 619 | 26.73 | 55.03 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Pietari Virta | 1997 | 616 | 26.82 | 55.12 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
37 | Marko Vilpponen | 1990 | 612 | 26.40 | 55.25 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
38 | Topias Vainio | 1997 | 608 | 26.78 | 55.35 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Konsta Naumanen | 1996 | 605 | 26.91 | 55.46 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
40 | Elmo Kiuru | 1997 | 604 | 26.98 | 55.49 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
41 | Thomas Böckerman | 1997 | 602 | 26.16 | 55.53 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 602 | 26.96 | 55.55 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
43 | Jari Schwarte | 1990 | 601 | 26.60 | 55.58 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
44 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 597 | 27.10 | 55.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
45 | Jimi Kallio | 1993 | 592 | 27.32 | 55.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
46 | Miika Pentti | 1997 | 579 | 26.87 | 56.26 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
47 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 576 | 27.03 | 56.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
48 | Lauri Leinonen | 1992 | 575 | 27.30 | 56.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
49 | Arttu Erkinaro | 1992 | 575 | 26.88 | 56.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
50 | Simo Laiho | 1993 | 572 | 27.30 | 56.48 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
51 | Santeri Horst | 1997 | 572 | 27.49 | 56.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
52 | Sakari Rautalin | 1991 | 572 | 27.70 | 56.50 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Jere Kotomäki | 1997 | 570 | 26.86 | 56.56 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
54 | Joni Kitinoja | 1996 | 566 | 27.41 | 56.69 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
55 | Samu Vuoriainen | 1995 | 563 | 27.63 | 56.78 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
56 | Janne Kekkonen | 1989 | 559 | 26.82 | 56.94 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
57 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 558 | 27.61 | 56.97 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
57 | Tommi Wallenius | 1994 | 558 | 27.29 | 56.97 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
59 | Alex Nygård | 1996 | 556 | 27.73 | 57.04 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
60 | Miro Juvonen | 1994 | 555 | 27.15 | 57.07 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
61 | Oiva Lahtinen | 1997 | 554 | 28.08 | 57.09 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
62 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 551 | 26.72 | 57.19 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
63 | Henrik Rinkinen | 1997 | 545 | 27.27 | 57.41 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
64 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 534 | 27.15 | 57.80 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
65 | Esa Paavilainen | 1997 | 532 | 27.30 | 57.86 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
66 | Jon Lundgren | 1998 | 531 | 27.62 | 57.90 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
67 | Elias Päivinen | 1997 | 526 | 28.13 | 58.11 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
68 | Aleksi Kurronen | 1997 | 523 | 27.51 | 58.20 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
69 | Daniel Zimmermann | 1997 | 516 | 28.53 | 58.46 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
70 | Juho Seppälä | 1999 | 514 | 28.13 | 58.55 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
71 | Ossi Airaksinen | 1996 | 510 | 28.40 | 58.68 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
72 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 507 | 27.87 | 58.82 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
73 | Oula Soininen | 1994 | 506 | 28.07 | 58.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
74 | Antti Leiponen | 1998 | 505 | 28.11 | 58.90 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
75 | Oskari Mäkinen | 1997 | 504 | 27.97 | 58.92 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
76 | Robin Thodin | 1995 | 503 | 28.79 | 58.97 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
77 | Andrei Prytkov | 1991 | 502 | 28.55 | 59.01 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
78 | Jonni Aho | 1999 | 502 | 28.03 | 59.02 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
79 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 499 | 28.22 | 59.13 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
80 | Arto Auri | 1997 | 498 | 28.12 | 59.16 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
81 | Roope Pakkanen | 1997 | 496 | 28.49 | 59.26 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
82 | Tomi Järvelä | 1995 | 495 | 27.70 | 59.29 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
83 | Olli Soramies | 1998 | 491 | 28.34 | 59.46 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
84 | Panu Sipilä | 1996 | 490 | 28.99 | 59.47 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
85 | Vesa Suominen | 1979 | 485 | 27.79 | 59.67 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
86 | Santeri Huhtala | 1998 | 485 | 28.18 | 59.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
87 | Sami Kaipainen | 1998 | 481 | 28.75 | 59.85 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
88 | Andres Heinikangas | 1995 | 476 | 28.57 | 1:00.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
89 | Jami Heinilä | 2000 | 474 | 29.26 | 1:00.14 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
90 | Tim Kontturi | 1996 | 467 | 29.04 | 1:00.44 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
91 | Santeri Siiranen | 1998 | 465 | 28.39 | 1:00.51 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:46 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:12 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 11, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Andrei Tuomola | 1989 | 741 | 24.55 | 51.83 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Anton Herrala | 1993 | 740 | 25.13 | 51.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Teemu Vuorela | 1994 | 727 | 25.02 | 52.15 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 725 | 25.09 | 52.21 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Tony Eriksson | 1995 | 715 | 25.22 | 52.44 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Valtteri Halonen | 1992 | 704 | 25.12 | 52.71 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
7 | Sami Juopperi | 1992 | 688 | 25.21 | 53.12 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Jere Laukkanen | 1993 | 683 | 25.58 | 53.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:12 |
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:08 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mira Palovuori | 1997 | 698 | 28.13 | 58.69 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Kaisla Kollanus | 1993 | 694 | 28.63 | 58.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 672 | 28.79 | 59.42 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Johanna Silventoinen | 1997 | 651 | 29.02 | 1:00.06 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 650 | 29.62 | 1:00.08 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Veera Venäläinen | 1995 | 641 | 28.87 | 1:00.37 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Erika Lappalainen | 1996 | 641 | 29.51 | 1:00.38 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Nea Virta | 1996 | 634 | 29.41 | 1:00.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Veera Rinne | 1998 | 631 | 29.36 | 1:00.70 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 626 | 29.77 | 1:00.84 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Nelli Määttänen | 1993 | 626 | 29.43 | 1:00.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Sonja Portin | 1998 | 622 | 29.08 | 1:00.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Erica Nieminen | 1992 | 618 | 28.78 | 1:01.13 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Melek Ayarci | 1999 | 615 | 29.02 | 1:01.21 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Laura Oesch | 1997 | 613 | 29.22 | 1:01.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Julia Bruneau | 1999 | 612 | 29.85 | 1:01.31 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
17 | Veera Kivirinta | 1995 | 608 | 29.74 | 1:01.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Milla Inkeroinen | 1998 | 607 | 28.65 | 1:01.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 602 | 30.01 | 1:01.66 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
20 | Noora Sartela | 1991 | 597 | 29.56 | 1:01.81 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Jenna Lehtinen | 1995 | 597 | 29.96 | 1:01.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Hanna Hammar | 1998 | 596 | 29.87 | 1:01.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 589 | 30.15 | 1:02.10 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
24 | Reetta Pahkala | 1997 | 586 | 29.54 | 1:02.21 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Moona Koski | 1999 | 584 | 30.11 | 1:02.29 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
26 | Emma Männikkö | 1998 | 581 | 30.55 | 1:02.38 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Emma Lehtola | 1997 | 579 | 30.53 | 1:02.44 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
27 | Vilma Havo | 1999 | 579 | 30.32 | 1:02.44 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Nenne Tommiska | 1993 | 572 | 30.38 | 1:02.71 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Anna Röytiö | 1998 | 571 | 30.48 | 1:02.74 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
31 | Emma Suomio | 1998 | 570 | 30.10 | 1:02.78 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
32 | Nea Kolu | 1997 | 569 | 30.26 | 1:02.83 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
33 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 567 | 29.61 | 1:02.90 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
34 | Vilma Venäläinen | 1996 | 566 | 30.51 | 1:02.92 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
35 | Saara Salokangas | 1996 | 565 | 29.86 | 1:02.98 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
36 | Saima Kivimäki | 1997 | 564 | 30.29 | 1:03.02 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
37 | Eveliina Ala-Seppälä | 1995 | 562 | 30.35 | 1:03.08 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
38 | Viivi Immonen | 1996 | 561 | 29.33 | 1:03.10 | |||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
39 | Nea Kontturi | 1998 | 557 | 30.35 | 1:03.25 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Janina Viitanen | 1997 | 556 | 30.81 | 1:03.29 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
41 | Aleksia Halonen | 1996 | 546 | 30.53 | 1:03.70 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Vera Viitasuo | 1995 | 542 | 30.99 | 1:03.86 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 540 | 30.56 | 1:03.91 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
44 | Annika Karinkanta | 2000 | 537 | 30.95 | 1:04.04 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
45 | Maria Ripatti | 1987 | 531 | 30.34 | 1:04.28 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
46 | Iida Sihvonen | 1998 | 530 | 30.96 | 1:04.31 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
46 | Lotta Räisänen | 1999 | 530 | 30.33 | 1:04.31 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
48 | Vera Lammi | 1998 | 530 | 30.61 | 1:04.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
49 | Veera Kallio | 1997 | 529 | 30.21 | 1:04.38 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
50 | Nadja Åman | 1996 | 526 | 31.29 | 1:04.47 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
51 | Emma Nieminen | 1996 | 524 | 31.28 | 1:04.56 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
52 | Tytti Karjalainen | 1998 | 523 | 31.45 | 1:04.60 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
53 | Ada Alajääskö | 1998 | 523 | 30.56 | 1:04.62 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
54 | Mari Kausiala | 1997 | 521 | 30.85 | 1:04.71 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
55 | Ella Varis | 1998 | 520 | 30.61 | 1:04.75 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
55 | Hanna Kareinen | 2000 | 520 | 31.21 | 1:04.75 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
57 | Sonja Rajakangas | 1997 | 519 | 30.98 | 1:04.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
58 | Ylva Sjölund | 1998 | 517 | 31.83 | 1:04.85 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
59 | Kia Purhonen | 1998 | 514 | 30.79 | 1:04.99 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
60 | Rita Valkama | 1999 | 514 | 31.60 | 1:05.00 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
61 | Emma Hällfors | 1998 | 511 | 31.00 | 1:05.10 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
62 | Henna Kainulainen | 1998 | 511 | 30.70 | 1:05.12 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
63 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 509 | 30.79 | 1:05.19 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
64 | Alina Katajisto | 1998 | 509 | 31.40 | 1:05.20 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
64 | Ida Hulkko | 1998 | 509 | 31.27 | 1:05.20 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
66 | Emilia Potkonen | 1998 | 507 | 31.74 | 1:05.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Elina Karinkanta | 2000 | 505 | 31.69 | 1:05.38 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
68 | Enni Hukka | 1997 | 504 | 30.88 | 1:05.42 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
69 | Marilla Parhiala | 2000 | 499 | 31.69 | 1:05.61 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
70 | Anniina Perkiö | 1999 | 498 | 31.55 | 1:05.69 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
71 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 497 | 31.52 | 1:05.72 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
71 | Petra Steen | 1999 | 497 | 30.99 | 1:05.72 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
73 | Satu Mäkinen | 1997 | 497 | 31.70 | 1:05.73 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
74 | Tiia Nikkanen | 1997 | 496 | 30.91 | 1:05.74 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
75 | Milla Koskela | 1999 | 493 | 31.07 | 1:05.90 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
76 | Malla Huusko | 1999 | 490 | 31.28 | 1:06.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
77 | Jonna Siilin | 1997 | 489 | 31.59 | 1:06.07 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
78 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 487 | 31.78 | 1:06.14 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
79 | Tuuli Vuorentausta | 1998 | 486 | 31.95 | 1:06.19 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
80 | Sofia Risteelä | 1993 | 486 | 31.40 | 1:06.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
81 | Jessika Patjas | 1997 | 485 | 31.24 | 1:06.24 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
82 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 481 | 32.33 | 1:06.42 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
83 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 480 | 32.30 | 1:06.47 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
84 | Susanna Ellonen | 1999 | 479 | 31.29 | 1:06.54 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
85 | Salla Puhtimäki | 1998 | 477 | 31.83 | 1:06.64 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
86 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 474 | 32.02 | 1:06.76 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
87 | Heidi Manninen | 1999 | 472 | 31.88 | 1:06.84 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
88 | Hanni Pratsch | 1999 | 469 | 31.81 | 1:06.98 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
88 | Nelli Uusitalo | 1999 | 469 | 32.10 | 1:06.98 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
90 | Isabel Hagelin | 2001 | 469 | 32.67 | 1:06.99 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
90 | Noora Angelva | 1999 | 469 | 32.49 | 1:06.99 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
92 | Milja Korte | 1998 | 467 | 32.08 | 1:07.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
93 | Rebekka Holma | 1999 | 467 | 31.79 | 1:07.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
94 | Onerva Lahtinen | 1998 | 466 | 31.85 | 1:07.14 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
95 | Nea-Maria Laitervo | 1997 | 462 | 32.40 | 1:07.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
96 | Alexandra Kapanen | 2000 | 459 | 32.02 | 1:07.47 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
97 | Ksenia Egorova | 2000 | 458 | 33.05 | 1:07.54 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
98 | Merja Miesmaa | 1994 | 457 | 32.19 | 1:07.56 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
99 | Sara Lehtolainen | 1996 | 455 | 32.08 | 1:07.68 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
100 | Kiira Mauranen | 1999 | 450 | 32.54 | 1:07.92 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
101 | Reetta Schroderus | 1997 | 448 | 32.17 | 1:08.02 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
102 | Sanni Malinen | 1998 | 447 | 32.53 | 1:08.07 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
103 | Tiina Soukka | 1996 | 447 | 32.43 | 1:08.09 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
104 | Saara Svahn | 2001 | 443 | 33.26 | 1:08.27 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
105 | Noora Koponen | 1996 | 440 | 32.72 | 1:08.42 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
106 | Annika Laihonen | 1997 | 438 | 32.11 | 1:08.52 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
107 | Emma Ingberg | 1999 | 436 | 31.83 | 1:08.66 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
108 | Marianne Killström | 1998 | 431 | 32.56 | 1:08.91 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
109 | Minttu Hörkkö | 1997 | 409 | 32.80 | 1:10.10 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Fanny Teijonsalo | 1996 | DNF | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:08 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:17 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 12, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisla Kollanus | 1993 | 719 | 28.33 | 58.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Mira Palovuori | 1997 | 717 | 28.12 | 58.15 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 666 | 28.86 | 59.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Nea Virta | 1996 | 665 | 28.93 | 59.63 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Veera Venäläinen | 1995 | 662 | 28.55 | 59.73 | |||||
Poseidon | ||||||||||
6 | Erika Lappalainen | 1996 | 656 | 28.80 | 59.92 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 647 | 29.57 | 1:00.18 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Veera Rinne | 1998 | 631 | 28.96 | 1:00.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:17 |
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:24 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 13, 4X50m Vapaauinti Seka, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 1:38.35 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Sohvi Nenonen | 1999 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 26.10 | 52.91 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 23.17 | 1:16.08 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 22.27 | 1:38.35 | |||||||
2 | Swim Mixed Vuv 1 | 0 | 1:39.22 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Miikka Ruohoniemi | 1993 | 23.94 | 23.94 | |||||||
Noora Sartela | 1991 | 26.61 | 50.55 | |||||||
Severi Allonen | 1991 | 23.57 | 1:14.12 | |||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 25.10 | 1:39.22 | |||||||
3 | Hss 1 | 1997 | 1:39.75 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tuukka Myller | 1994 | 24.25 | 24.25 | |||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 26.31 | 50.56 | |||||||
Laura Kurki | 1994 | 25.70 | 1:16.26 | |||||||
Sami Myren | 1991 | 23.49 | 1:39.75 | |||||||
4 | Uita 1 | 0 | 1:39.94 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Anton Herrala | 1993 | 23.98 | 23.98 | |||||||
Matias Tyry | 1993 | 23.58 | 47.56 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 26.01 | 1:13.57 | |||||||
Riina Kaakkolammi | 1994 | 26.37 | 1:39.94 | |||||||
5 | Cetus 2 | 0 | 1:40.05 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Sini Kuutamo | 1995 | 27.12 | 53.84 | |||||||
Tatu Waltari | 1987 | 22.96 | 1:16.80 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.25 | 1:40.05 | |||||||
6 | Cetus 3 | 0 | 1:42.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Salla Elovirta | 1997 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Anni Alitalo | 1991 | 26.65 | 55.00 | |||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 23.48 | 1:18.48 | |||||||
Tuomas Pokkinen | 1995 | 23.54 | 1:42.02 | |||||||
7 | Oulun Uinti Seka | 1984 | 1:42.04 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 24.78 | 24.78 | |||||||
Arttu Erkinaro | 1992 | 23.87 | 48.65 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 26.91 | 1:15.56 | |||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 26.48 | 1:42.04 | |||||||
8 | Raisu Seka 1 | 0 | 1:43.24 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
William Wihanto | 1994 | 25.70 | 25.70 | |||||||
Gustav Carlsson | 1993 | 23.81 | 49.51 | |||||||
Janna Ovaska | 1996 | 26.36 | 1:15.87 | |||||||
Hilla Kortetjärvi | 1996 | 27.37 | 1:43.24 | |||||||
9 | Vus-Vss | 1990 | 1:43.76 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Mira Palovuori | 1997 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Matti Myllyaho | 1995 | 24.29 | 51.39 | |||||||
Erica Nieminen | 1992 | 27.72 | 1:19.11 | |||||||
Jimi Kallio | 1993 | 24.65 | 1:43.76 | |||||||
10 | Sihy Seka | 0 | 1:43.91 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Amanda Suihkonen | 1995 | 27.28 | 27.28 | |||||||
Oona Palonen | 1995 | 27.98 | 55.26 | |||||||
Kasper Nylund | 1994 | 24.03 | 1:19.29 | |||||||
Otto Kuittinen | 1995 | 24.62 | 1:43.91 | |||||||
11 | Tatu Seka | 0 | 1:44.26 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Ville Laine | 1995 | 24.57 | 24.57 | |||||||
Juho Eerola | 1995 | 23.51 | 48.08 | |||||||
Emilia Lähteenmäki | 1995 | 28.70 | 1:16.78 | |||||||
Aino Puomila | 1992 | 27.48 | 1:44.26 | |||||||
12 | Swim Mixed Vuv 3 | 0 | 1:45.24 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Ville Kallinen | 1989 | 24.49 | 24.49 | |||||||
Tea Österlund | 1998 | 28.16 | 52.65 | |||||||
Nenne Tommiska | 1993 | 28.53 | 1:21.18 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 24.06 | 1:45.24 | |||||||
13 | Åsk Mix | 0 | 1:45.50 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Veera Kallio | 1997 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Veera Rinne | 1998 | 28.63 | 56.69 | |||||||
Tommi Wallenius | 1994 | 24.89 | 1:21.58 | |||||||
Lauri Pilpola | 1993 | 23.92 | 1:45.50 | |||||||
14 | Hss 2 | 1997 | 1:46.58 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Nelli Määttänen | 1993 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Laura Oesch | 1997 | 27.63 | 55.80 | |||||||
Ville Tirroniemi | 1986 | 24.18 | 1:19.98 | |||||||
Tomi Järvelä | 1995 | 26.60 | 1:46.58 | |||||||
15 | Uita 3 | 0 | 1:46.85 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Fanni Riiho | 1995 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Emilia Lahtinen | 1996 | 28.81 | 57.28 | |||||||
Arttu Ristmeri | 1992 | 24.70 | 1:21.98 | |||||||
Lauri Leinonen | 1992 | 24.87 | 1:46.85 | |||||||
16 | Mius Seka | 1995 | 1:47.38 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
Aleksi Kurronen | 1997 | 25.98 | 25.98 | |||||||
Lotta Upanne | 1998 | 27.77 | 53.75 | |||||||
Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 27.57 | 1:21.32 | |||||||
Leevi Suhonen | 1999 | 26.06 | 1:47.38 | |||||||
17 | Swim Mixed Vuv 4 | 0 | 1:47.56 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Juho Hyrkkänen | 1994 | 25.37 | 25.37 | |||||||
Rita Valkama | 1999 | 29.28 | 54.65 | |||||||
Antti Viilos | 1989 | 24.75 | 1:19.40 | |||||||
Jenni Lampi | 2000 | 28.16 | 1:47.56 | |||||||
18 | Jous Seka | 0 | 1:48.10 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Konsta Naumanen | 1996 | 25.78 | 25.78 | |||||||
Nea Norismaa | 1995 | 27.40 | 53.18 | |||||||
Jonna Siilin | 1997 | 28.84 | 1:22.02 | |||||||
Pietu Kinnunen | 1996 | 26.08 | 1:48.10 | |||||||
19 | Häus Vuv 1 | 0 | 1:48.74 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Henna Kainulainen | 1998 | 29.31 | 54.88 | |||||||
Jyri Lähde | 1996 | 25.44 | 1:20.32 | |||||||
Selina Virkkunen | 1997 | 28.42 | 1:48.74 | |||||||
20 | Häus Vuv 2 | 0 | 1:52.23 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Elias Hurskainen | 1997 | 26.64 | 26.64 | |||||||
Noora Saarinen | 1996 | 29.40 | 56.04 | |||||||
Juha Hyvärinen | 1998 | 26.16 | 1:22.20 | |||||||
Petra Steen | 1999 | 30.03 | 1:52.23 | |||||||
21 | Gladius | 1996 | 1:54.24 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Dmitry Nosov | 1998 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Jonni Aho | 1999 | 26.90 | 54.68 | |||||||
Marilla Parhiala | 2000 | 29.55 | 1:24.23 | |||||||
Sara Lehtolainen | 1996 | 30.01 | 1:54.24 | |||||||
22 | Häus Vuv 3 | 0 | 1:57.70 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Teemu Saarinen | 1995 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Sofia Lindfors | 1999 | 30.96 | 58.79 | |||||||
Tino Laine | 1998 | 28.69 | 1:27.48 | |||||||
Kristina Mustonen | 1999 | 30.22 | 1:57.70 | |||||||
- | Uita 2 | 0 | DNS | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Alma Lumio | 1999 | |||||||||
Sakari Rautalin | 1991 | |||||||||
Nea Virta | 1996 | |||||||||
Jussi Leinonen | 1991 | DNS | ||||||||
- | Swim Mixed Vuv 2 | 0 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Moona Myllyaho | 1990 | 27.33 | 27.33 | |||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:24 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 13, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 1:35.64 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 25.84 | 25.84 | |||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 25.96 | 51.80 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 22.35 | 1:14.15 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 21.49 | 1:35.64 | |||||||
2 | Cetus 2 | 0 | 1:38.63 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Sini Kuutamo | 1995 | 26.37 | 53.09 | |||||||
Tatu Waltari | 1987 | 22.48 | 1:15.57 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.06 | 1:38.63 | |||||||
3 | Swim Mixed Vuv 1 | 0 | 1:38.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Miikka Ruohoniemi | 1993 | 23.99 | 23.99 | |||||||
Noora Sartela | 1991 | 26.46 | 50.45 | |||||||
Severi Allonen | 1991 | 23.49 | 1:13.94 | |||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 24.96 | 1:38.90 | |||||||
4 | Hss 1 | 1997 | 1:38.98 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Laura Kurki | 1994 | 25.23 | 52.13 | |||||||
Tuukka Myller | 1994 | 23.99 | 1:16.12 | |||||||
Sami Myren | 1991 | 22.86 | 1:38.98 | |||||||
5 | Uita 1 | 0 | 1:39.64 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Anton Herrala | 1993 | 23.99 | 23.99 | |||||||
Riina Kaakkolammi | 1994 | 26.20 | 50.19 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 26.00 | 1:16.19 | |||||||
Matias Tyry | 1993 | 23.45 | 1:39.64 | |||||||
6 | Cetus 3 | 0 | 1:41.08 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Anni Alitalo | 1991 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 23.06 | 49.96 | |||||||
Nea Rinne | 1995 | 27.47 | 1:17.43 | |||||||
Tuomas Pokkinen | 1995 | 23.65 | 1:41.08 | |||||||
7 | Raisu Seka 1 | 0 | 1:42.30 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Johannes Lindroos | 1996 | 24.80 | 24.80 | |||||||
Gustav Carlsson | 1993 | 23.61 | 48.41 | |||||||
Janna Ovaska | 1996 | 26.52 | 1:14.93 | |||||||
Hilla Kortetjärvi | 1996 | 27.37 | 1:42.30 | |||||||
8 | Oulun Uinti Seka | 1984 | 1:43.78 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 24.75 | 24.75 | |||||||
Arttu Erkinaro | 1992 | 24.02 | 48.77 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 27.32 | 1:16.09 | |||||||
Sofia Risteelä | 1993 | 27.69 | 1:43.78 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:18 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 14, 4X100m Sekauinti P-18, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Raisu Pojat [1996] 2 | 1996 | 4:05.86 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Joel Rantala | 1999 | 32.28 | 1:05.94 | 1:05.94 | ||||||
Eeli Aavasalo | 1996 | 31.52 | 1:08.73 | 2:14.67 | ||||||
Janne Rissanen | 1997 | 26.67 | 57.72 | 3:12.39 | ||||||
Johannes Lindroos | 1996 | 25.48 | 53.47 | 4:05.86 | ||||||
2 | Uita 1 | 1996 | 4:07.70 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Juuso Seppä | 1997 | 31.17 | 1:05.83 | 1:05.83 | ||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 29.27 | 1:04.04 | 2:09.87 | ||||||
Werneri Koskinen | 1998 | 27.57 | 1:00.33 | 3:10.20 | ||||||
Arto Auri | 1997 | 26.61 | 57.50 | 4:07.70 | ||||||
3 | Hss | 1998 | 4:08.11 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Niki Karlsson | 2000 | 31.13 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Bruce Clayhills | 1997 | 31.10 | 1:07.39 | 2:11.72 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 27.24 | 59.70 | 3:11.42 | ||||||
Alari Pakarinen | 1998 | 26.39 | 56.69 | 4:08.11 | ||||||
4 | Cetus 3 | 1996 | 4:13.58 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Santeri Pigg | 1996 | 30.29 | 1:04.86 | 1:04.86 | ||||||
Konsta Nenonen | 1998 | 32.34 | 1:10.19 | 2:15.05 | ||||||
Jasper Järvelä | 1996 | 28.30 | 1:02.87 | 3:17.92 | ||||||
Thomas Böckerman | 1997 | 26.69 | 55.66 | 4:13.58 | ||||||
5 | Keui Miehet [1996] | 1996 | 4:16.05 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Henri Kämäräinen | 1997 | 31.91 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Joni Kitinoja | 1996 | 33.62 | 1:12.41 | 2:19.19 | ||||||
Oiva Lahtinen | 1997 | 29.00 | 1:01.27 | 3:20.46 | ||||||
Elmo Kiuru | 1997 | 26.41 | 55.59 | 4:16.05 | ||||||
6 | Vus-Vss | 1996 | 4:19.76 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Alex Nygård | 1996 | 32.67 | 1:07.60 | 1:07.60 | ||||||
Samuli Korpi | 1997 | 33.08 | 1:13.30 | 2:20.90 | ||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 26.98 | 59.44 | 3:20.34 | ||||||
Riku Raikio | 1997 | 27.85 | 59.42 | 4:19.76 | ||||||
7 | Sihy Miehet [1996] | 1996 | 4:26.28 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Matias Yritys | 1997 | 32.70 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Arni Siline | 1997 | 35.91 | 1:17.57 | 2:25.06 | ||||||
Arttu Vänttinen | 1996 | 27.47 | 1:00.33 | 3:25.39 | ||||||
Mitja Hyytiäinen | 1996 | 28.48 | 1:00.89 | 4:26.28 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 13:18 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 14, 4X100m Sekauinti P-18, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Rius Miehet [1997] | 1997 | 667 | 3:57.15 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Mikael Laakso | 1997 | 29.48 | 1:01.90 | 1:01.90 | ||||||
Tuomas Tiainen | 1996 | 30.22 | 1:05.95 | 2:07.85 | ||||||
Niko Mäkelä | 1998 | 26.32 | 57.14 | 3:04.99 | ||||||
Hannes Väre | 1997 | 24.71 | 52.16 | 3:57.15 | ||||||
2 | Scr Miehet | 1996 | 648 | 3:59.42 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Aleksanteri Järvinen | 1996 | 29.02 | 1:00.60 | 1:00.60 | ||||||
Antti Kiviaho | 1996 | 30.53 | 1:06.04 | 2:06.64 | ||||||
Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 27.36 | 59.12 | 3:05.76 | ||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 25.51 | 53.66 | 3:59.42 | ||||||
3 | Cetus 1 | 1996 | 639 | 4:00.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Christoffer Fredrikson | 1997 | 28.59 | 58.66 | 58.66 | ||||||
Jaro Salo | 1997 | 32.01 | 1:09.57 | 2:08.23 | ||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 26.99 | 58.35 | 3:06.58 | ||||||
Pontus Kaisti | 1997 | 26.06 | 54.00 | 4:00.58 | ||||||
4 | Raisu Pojat [1996] 1 | 1996 | 630 | 4:01.70 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Henri Hellström | 1997 | 30.09 | 1:02.28 | 1:02.28 | ||||||
Roope Lehtonen | 1996 | 31.64 | 1:09.39 | 2:11.67 | ||||||
Juho Grönblom | 1998 | 26.51 | 57.10 | 3:08.77 | ||||||
Eetu Soini | 1996 | 25.26 | 52.93 | 4:01.70 | ||||||
5 | Numkis Miehet [1996] | 1996 | 625 | 4:02.41 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Santeri Rantanen | 1996 | 31.40 | 1:04.60 | 1:04.60 | ||||||
Miika Nuorinko | 1996 | 29.88 | 1:04.88 | 2:09.48 | ||||||
Henri Heinonen | 1996 | 27.11 | 59.48 | 3:08.96 | ||||||
Elias Lampinen | 1997 | 24.97 | 53.45 | 4:02.41 | ||||||
6 | Raisu Pojat [1996] 2 | 1996 | 599 | 4:05.86 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Joel Rantala | 1999 | 32.28 | 1:05.94 | 1:05.94 | ||||||
Eeli Aavasalo | 1996 | 31.52 | 1:08.73 | 2:14.67 | ||||||
Janne Rissanen | 1997 | 26.67 | 57.72 | 3:12.39 | ||||||
Johannes Lindroos | 1996 | 25.48 | 53.47 | 4:05.86 | ||||||
7 | Swim Pojat [1996] | 1996 | 597 | 4:06.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 31.61 | 1:05.65 | 1:05.65 | ||||||
Miika Pentti | 1997 | 30.60 | 1:07.70 | 2:13.35 | ||||||
Miika Tolvanen | 1996 | 26.65 | 58.48 | 3:11.83 | ||||||
Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 25.72 | 54.21 | 4:06.04 | ||||||
8 | Cetus 2 | 1996 | 596 | 4:06.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Topias Vainio | 1997 | 30.34 | 1:02.83 | 1:02.83 | ||||||
Eetu Alitalo | 1999 | 31.52 | 1:09.61 | 2:12.44 | ||||||
Samuli Jeskanen | 1996 | 26.53 | 59.38 | 3:11.82 | ||||||
Vladislav Vorobiev | 1996 | 25.73 | 54.35 | 4:06.17 | ||||||
9 | Uita 1 | 1996 | 585 | 4:07.70 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Juuso Seppä | 1997 | 31.17 | 1:05.83 | 1:05.83 | ||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 29.27 | 1:04.04 | 2:09.87 | ||||||
Werneri Koskinen | 1998 | 27.57 | 1:00.33 | 3:10.20 | ||||||
Arto Auri | 1997 | 26.61 | 57.50 | 4:07.70 | ||||||
10 | Hss | 1998 | 583 | 4:08.11 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Niki Karlsson | 2000 | 31.13 | 1:04.33 | 1:04.33 | ||||||
Bruce Clayhills | 1997 | 31.10 | 1:07.39 | 2:11.72 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 27.24 | 59.70 | 3:11.42 | ||||||
Alari Pakarinen | 1998 | 26.39 | 56.69 | 4:08.11 | ||||||
11 | Laus 1 Miehet | 1997 | 570 | 4:09.96 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Kasper Jämsä | 1997 | 30.07 | 1:01.81 | 1:01.81 | ||||||
Andreas Niemi | 1996 | 31.19 | 1:06.63 | 2:08.44 | ||||||
Riku Soini | 1997 | 29.91 | 1:04.73 | 3:13.17 | ||||||
Remi Tolppala | 1997 | 26.75 | 56.79 | 4:09.96 | ||||||
12 | Cetus 3 | 1996 | 546 | 4:13.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Santeri Pigg | 1996 | 30.29 | 1:04.86 | 1:04.86 | ||||||
Konsta Nenonen | 1998 | 32.34 | 1:10.19 | 2:15.05 | ||||||
Jasper Järvelä | 1996 | 28.30 | 1:02.87 | 3:17.92 | ||||||
Thomas Böckerman | 1997 | 26.69 | 55.66 | 4:13.58 | ||||||
13 | Keui Miehet [1996] | 1996 | 530 | 4:16.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Henri Kämäräinen | 1997 | 31.91 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Joni Kitinoja | 1996 | 33.62 | 1:12.41 | 2:19.19 | ||||||
Oiva Lahtinen | 1997 | 29.00 | 1:01.27 | 3:20.46 | ||||||
Elmo Kiuru | 1997 | 26.41 | 55.59 | 4:16.05 | ||||||
14 | Vus-Vss | 1996 | 508 | 4:19.76 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Alex Nygård | 1996 | 32.67 | 1:07.60 | 1:07.60 | ||||||
Samuli Korpi | 1997 | 33.08 | 1:13.30 | 2:20.90 | ||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 26.98 | 59.44 | 3:20.34 | ||||||
Riku Raikio | 1997 | 27.85 | 59.42 | 4:19.76 | ||||||
15 | Sihy Miehet [1996] | 1996 | 471 | 4:26.28 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Matias Yritys | 1997 | 32.70 | 1:07.49 | 1:07.49 | ||||||
Arni Siline | 1997 | 35.91 | 1:17.57 | 2:25.06 | ||||||
Arttu Vänttinen | 1996 | 27.47 | 1:00.33 | 3:25.39 | ||||||
Mitja Hyytiäinen | 1996 | 28.48 | 1:00.89 | 4:26.28 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:53 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 15, 4X100m Sekauinti T-17, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 3 | 1997 | 4:34.78 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Alissa Eloranta | 1999 | 34.29 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 35.54 | 1:16.96 | 2:27.94 | ||||||
Adelia Spångberg | 1999 | 29.50 | 1:06.34 | 3:34.28 | ||||||
Wilma Jacobson | 2000 | 27.72 | 1:00.50 | 4:34.78 | ||||||
2 | Rius Naiset [1998] | 1998 | 4:40.92 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Noora Tuovinen | 1998 | 35.42 | 1:14.39 | 1:14.39 | ||||||
Lotta Ruhala | 1997 | 36.62 | 1:18.37 | 2:32.76 | ||||||
Eveliina Pihkamäki | 1998 | 30.15 | 1:04.74 | 3:37.50 | ||||||
Emmi Mustakoski | 1999 | 30.09 | 1:03.42 | 4:40.92 | ||||||
3 | Scv Tytöt | 1997 | 4:44.43 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Rosa Sahlström | 1997 | 34.85 | 1:12.51 | 1:12.51 | ||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 39.06 | 1:22.60 | 2:35.11 | ||||||
Saara Ruti | 1997 | 31.26 | 1:07.46 | 3:42.57 | ||||||
Emma Lehtola | 1997 | 29.46 | 1:01.86 | 4:44.43 | ||||||
4 | Ukk Naiset [1998] | 1998 | 4:51.10 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Minea Bogdanoff | 2001 | 38.17 | 1:20.50 | 1:20.50 | ||||||
Ella Varis | 1998 | 36.09 | 1:18.63 | 2:39.13 | ||||||
Annika Karinkanta | 2000 | 31.14 | 1:06.60 | 3:45.73 | ||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 30.08 | 1:05.37 | 4:51.10 | ||||||
5 | Keui Naiset [1997] | 1997 | 4:53.14 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Onerva Lahtinen | 1998 | 35.48 | 1:12.93 | 1:12.93 | ||||||
Hanna Kareinen | 2000 | 36.66 | 1:19.88 | 2:32.81 | ||||||
Jenni Kukkonen | 1999 | 33.06 | 1:13.53 | 3:46.34 | ||||||
Lotta Räisänen | 1999 | 31.24 | 1:06.80 | 4:53.14 | ||||||
6 | Scr Naiset [1997] | 1997 | 4:53.78 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Venla Niemelä | 1999 | 34.46 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Minttu Hörkkö | 1997 | 38.69 | 1:26.81 | 2:38.32 | ||||||
Anna Röytiö | 1998 | 31.00 | 1:07.60 | 3:45.92 | ||||||
Enni Hukka | 1997 | 32.65 | 1:07.86 | 4:53.78 | ||||||
7 | Åsk T-17 | 1997 | 4:54.49 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Veera Rinne | 1998 | 35.32 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Kiia Kagan | 1997 | 38.91 | 1:24.53 | 2:37.10 | ||||||
Nea Kolu | 1997 | 32.04 | 1:10.86 | 3:47.96 | ||||||
Veera Kallio | 1997 | 31.94 | 1:06.53 | 4:54.49 | ||||||
8 | Orca Naiset [1999) | 1999 | 5:10.72 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Ksenia Egorova | 2000 | 35.37 | 1:12.83 | 1:12.83 | ||||||
Saara Vesa | 1999 | 40.45 | 1:26.99 | 2:39.82 | ||||||
Linda Simula | 2001 | 37.23 | 1:23.69 | 4:03.51 | ||||||
Heidi Manninen | 1999 | 31.67 | 1:07.21 | 5:10.72 | ||||||
- | Uita 2 | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Emma Männikkö | 1998 | 35.58 | 1:13.04 | 1:13.04 | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:53 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:58 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 15, 4X100m Sekauinti T-17, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 1997 | 708 | 4:20.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Sini Koivu | 1999 | 32.32 | 1:07.59 | 1:07.59 | ||||||
Emilia Eloranta | 1997 | 33.72 | 1:12.38 | 2:19.97 | ||||||
Sohvi Nenonen | 1999 | 28.65 | 1:02.79 | 3:22.76 | ||||||
Aino Otava | 1999 | 28.05 | 57.67 | 4:20.43 | ||||||
2 | Hss 1 | 1998 | 684 | 4:23.45 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Susanne Hirvonen | 1997 | 31.56 | 1:06.35 | 1:06.35 | ||||||
Lotta Hämäläinen | 1998 | 35.56 | 1:16.09 | 2:22.44 | ||||||
Viola Kilpeläinen | 1998 | 29.25 | 1:03.51 | 3:25.95 | ||||||
Anna Kotonen | 1997 | 27.28 | 57.50 | 4:23.45 | ||||||
3 | Ou Naiset | 1997 | 667 | 4:25.64 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 34.07 | 1:10.08 | 1:10.08 | ||||||
Silja Känsäkoski | 1997 | 32.64 | 1:09.26 | 2:19.34 | ||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 29.92 | 1:05.32 | 3:24.66 | ||||||
Kaisa Kariniemi | 1999 | 28.72 | 1:00.98 | 4:25.64 | ||||||
4 | Cetus 2 | 1997 | 636 | 4:29.99 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Mirva Kallström | 1999 | 33.34 | 1:09.92 | 1:09.92 | ||||||
Rebecca Wahlstedt | 1997 | 35.09 | 1:14.10 | 2:24.02 | ||||||
Yvonne Tollander | 1997 | 29.79 | 1:05.85 | 3:29.87 | ||||||
Milla Inkeroinen | 1998 | 28.43 | 1:00.12 | 4:29.99 | ||||||
5 | Cetus 3 | 1997 | 603 | 4:34.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Alissa Eloranta | 1999 | 34.29 | 1:10.98 | 1:10.98 | ||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 35.54 | 1:16.96 | 2:27.94 | ||||||
Adelia Spångberg | 1999 | 29.50 | 1:06.34 | 3:34.28 | ||||||
Wilma Jacobson | 2000 | 27.72 | 1:00.50 | 4:34.78 | ||||||
6 | Hss 2 | 1998 | 599 | 4:35.31 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Sanni Alamattila | 1999 | 33.20 | 1:10.16 | 1:10.16 | ||||||
Maija Hirvo | 1997 | 36.01 | 1:17.48 | 2:27.64 | ||||||
Iida Koiranen | 2000 | 30.91 | 1:07.80 | 3:35.44 | ||||||
Laura Oesch | 1997 | 28.16 | 59.87 | 4:35.31 | ||||||
7 | Uita 1 | 1997 | 591 | 4:36.66 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Suvi Huhtanen | 1999 | 33.95 | 1:09.63 | 1:09.63 | ||||||
Hanna Hammar | 1998 | 35.20 | 1:17.21 | 2:26.84 | ||||||
Inka Aaltonen | 1999 | 31.56 | 1:08.44 | 3:35.28 | ||||||
Alma Lumio | 1999 | 28.81 | 1:01.38 | 4:36.66 | ||||||
8 | Swim Tytöt [1997] | 1997 | 584 | 4:37.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Selma Soininen | 1999 | 33.50 | 1:08.99 | 1:08.99 | ||||||
Sonja Pentti | 1999 | 35.92 | 1:18.73 | 2:27.72 | ||||||
Jenni Lampi | 2000 | 30.18 | 1:08.04 | 3:35.76 | ||||||
Veera Pellinen | 1997 | 29.35 | 1:01.99 | 4:37.75 | ||||||
9 | Rius Naiset [1998] | 1998 | 564 | 4:40.92 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Noora Tuovinen | 1998 | 35.42 | 1:14.39 | 1:14.39 | ||||||
Lotta Ruhala | 1997 | 36.62 | 1:18.37 | 2:32.76 | ||||||
Eveliina Pihkamäki | 1998 | 30.15 | 1:04.74 | 3:37.50 | ||||||
Emmi Mustakoski | 1999 | 30.09 | 1:03.42 | 4:40.92 | ||||||
10 | Scv Tytöt | 1997 | 544 | 4:44.43 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Rosa Sahlström | 1997 | 34.85 | 1:12.51 | 1:12.51 | ||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 39.06 | 1:22.60 | 2:35.11 | ||||||
Saara Ruti | 1997 | 31.26 | 1:07.46 | 3:42.57 | ||||||
Emma Lehtola | 1997 | 29.46 | 1:01.86 | 4:44.43 | ||||||
11 | Ukk Naiset [1998] | 1998 | 507 | 4:51.10 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Minea Bogdanoff | 2001 | 38.17 | 1:20.50 | 1:20.50 | ||||||
Ella Varis | 1998 | 36.09 | 1:18.63 | 2:39.13 | ||||||
Annika Karinkanta | 2000 | 31.14 | 1:06.60 | 3:45.73 | ||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 30.08 | 1:05.37 | 4:51.10 | ||||||
12 | Keui Naiset [1997] | 1997 | 496 | 4:53.14 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Onerva Lahtinen | 1998 | 35.48 | 1:12.93 | 1:12.93 | ||||||
Hanna Kareinen | 2000 | 36.66 | 1:19.88 | 2:32.81 | ||||||
Jenni Kukkonen | 1999 | 33.06 | 1:13.53 | 3:46.34 | ||||||
Lotta Räisänen | 1999 | 31.24 | 1:06.80 | 4:53.14 | ||||||
13 | Scr Naiset [1997] | 1997 | 493 | 4:53.78 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Venla Niemelä | 1999 | 34.46 | 1:11.51 | 1:11.51 | ||||||
Minttu Hörkkö | 1997 | 38.69 | 1:26.81 | 2:38.32 | ||||||
Anna Röytiö | 1998 | 31.00 | 1:07.60 | 3:45.92 | ||||||
Enni Hukka | 1997 | 32.65 | 1:07.86 | 4:53.78 | ||||||
14 | Åsk T-17 | 1997 | 490 | 4:54.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Veera Rinne | 1998 | 35.32 | 1:12.57 | 1:12.57 | ||||||
Kiia Kagan | 1997 | 38.91 | 1:24.53 | 2:37.10 | ||||||
Nea Kolu | 1997 | 32.04 | 1:10.86 | 3:47.96 | ||||||
Veera Kallio | 1997 | 31.94 | 1:06.53 | 4:54.49 | ||||||
15 | Orca Naiset [1999) | 1999 | 417 | 5:10.72 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Ksenia Egorova | 2000 | 35.37 | 1:12.83 | 1:12.83 | ||||||
Saara Vesa | 1999 | 40.45 | 1:26.99 | 2:39.82 | ||||||
Linda Simula | 2001 | 37.23 | 1:23.69 | 4:03.51 | ||||||
Heidi Manninen | 1999 | 31.67 | 1:07.21 | 5:10.72 | ||||||
- | Raisu Tytöt [1997] 1 | 1997 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Uita 2 | 1997 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Emma Männikkö | 1998 | 35.58 | 1:13.04 | 1:13.04 | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 04 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:58 |
Tulokset Laji 16 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:29 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 16, 4X50m Sekauinti Seka, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 0 | 1:48.16 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Anni Alitalo | 1991 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Lassi Ohtonen | 1992 | 29.16 | 59.20 | |||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 27.16 | 1:26.36 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 21.80 | 1:48.16 | |||||||
2 | Cetus 2 | 0 | 1:48.23 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Tuomas Pokkinen | 1995 | 29.20 | 58.98 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.92 | 1:22.90 | |||||||
Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 25.33 | 1:48.23 | |||||||
3 | Swim Mixed Sku 1 | 0 | 1:48.99 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Janne Markkanen | 1994 | 27.62 | 27.62 | |||||||
Miikka Ruohoniemi | 1993 | 28.59 | 56.21 | |||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 26.45 | 1:22.66 | |||||||
Noora Sartela | 1991 | 26.33 | 1:48.99 | |||||||
4 | Hss 1 | 1997 | 1:49.82 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Susanne Hirvonen | 1997 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Sami Myren | 1991 | 28.79 | 59.00 | |||||||
Ville Tirroniemi | 1986 | 25.28 | 1:24.28 | |||||||
Laura Kurki | 1994 | 25.54 | 1:49.82 | |||||||
5 | Uita 1 | 0 | 1:50.51 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Suvi Huhtanen | 1999 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Eetu Karvonen | 1986 | 28.46 | 59.64 | |||||||
Anton Herrala | 1993 | 24.87 | 1:24.51 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 26.00 | 1:50.51 | |||||||
6 | Raisu Seka 1 | 0 | 1:51.33 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Janna Ovaska | 1996 | 30.48 | 30.48 | |||||||
William Wihanto | 1994 | 28.99 | 59.47 | |||||||
Laura Mäki | 1997 | 28.05 | 1:27.52 | |||||||
Gustav Carlsson | 1993 | 23.81 | 1:51.33 | |||||||
7 | Cetus 3 | 0 | 1:52.20 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 27.76 | 27.76 | |||||||
Emilia Eloranta | 1997 | 32.95 | 1:00.71 | |||||||
Nea Rinne | 1995 | 28.69 | 1:29.40 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 22.80 | 1:52.20 | |||||||
8 | Hss 2 | 1997 | 1:52.88 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Matti Mäki | 1982 | 27.78 | 27.78 | |||||||
Leena Koivusalo | 1993 | 33.00 | 1:00.78 | |||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 28.37 | 1:29.15 | |||||||
Tuukka Myller | 1994 | 23.73 | 1:52.88 | |||||||
9 | Swim Mixed Skuv 2 | 0 | 1:53.50 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Moona Myllyaho | 1990 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Severi Allonen | 1991 | 30.20 | 1:01.24 | |||||||
Teemu Vuorela | 1994 | 25.23 | 1:26.47 | |||||||
Erika Lappalainen | 1996 | 27.03 | 1:53.50 | |||||||
10 | Uita 2 | 0 | 1:53.55 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Fanni Riiho | 1995 | 1:01.98 | 1:01.98 | |||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 51.57 | 1:53.55 | |||||||
Riina Kaakkolammi | 1994 | |||||||||
Matias Tyry | 1993 | 1:53.55 | 1:53.55 | |||||||
11 | Oulun Uinti Seka | 1984 | 1:54.16 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Arttu Erkinaro | 1992 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Sami Aaltomaa | 1992 | 28.54 | 58.12 | |||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 28.82 | 1:26.94 | |||||||
Veera Kivirinta | 1995 | 27.22 | 1:54.16 | |||||||
12 | Uita 3 | 0 | 1:55.33 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Arttu Ristmeri | 1992 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Jussi Leinonen | 1991 | 29.81 | 59.13 | |||||||
Alma Lumio | 1999 | 29.35 | 1:28.48 | |||||||
Nea Virta | 1996 | 26.85 | 1:55.33 | |||||||
13 | Tatu Seka | 0 | 1:55.73 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Emilia Lähteenmäki | 1995 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Miro Vasko | 1993 | 29.83 | 1:03.03 | |||||||
Aino Puomila | 1992 | 29.36 | 1:32.39 | |||||||
Juho Eerola | 1995 | 23.34 | 1:55.73 | |||||||
14 | Vus-Vss | 1990 | 1:56.19 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Mira Palovuori | 1997 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Samuli Lahti | 1995 | 30.41 | 1:03.14 | |||||||
Alisa Ponomareva | 1991 | 29.11 | 1:32.25 | |||||||
Matti Myllyaho | 1995 | 23.94 | 1:56.19 | |||||||
15 | Swim Mixed Skuv 3 | 0 | 1:56.34 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Nenne Tommiska | 1993 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Jaakko Poutamo | 1994 | 30.28 | 1:02.77 | |||||||
Ville Kallinen | 1989 | 25.84 | 1:28.61 | |||||||
Sonja Pentti | 1999 | 27.73 | 1:56.34 | |||||||
16 | Sihy Seka | 0 | 1:57.10 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Petja Yritys | 1993 | 28.57 | 28.57 | |||||||
Martti Pyysalo | 1992 | 31.81 | 1:00.38 | |||||||
Amanda Suihkonen | 1995 | 28.04 | 1:28.42 | |||||||
Oona Palonen | 1995 | 28.68 | 1:57.10 | |||||||
17 | Åsk Mix | 0 | 1:57.42 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Ida Konkka | 2000 | 1:04.84 | 1:04.84 | |||||||
Lauri Pilpola | 1993 | 26.83 | 1:31.67 | |||||||
Tommi Wallenius | 1994 | 25.75 | 1:57.42 | |||||||
Veera Kallio | 1997 | 1:57.42 | ||||||||
18 | Mius Seka | 1995 | 1:58.84 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
Lotta Upanne | 1998 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Aleksi Kurronen | 1997 | 32.12 | 1:02.72 | |||||||
Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 30.11 | 1:32.83 | |||||||
Leevi Suhonen | 1999 | 26.01 | 1:58.84 | |||||||
19 | Swim Mixed Skuv 4 | 0 | 1:59.91 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Selma Soininen | 1999 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 31.90 | 1:04.19 | |||||||
Tea Österlund | 1998 | 31.47 | 1:35.66 | |||||||
Antti Viilos | 1989 | 24.25 | 1:59.91 | |||||||
20 | Kuus Seka | 0 | 2:00.90 | |||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
Ville Ihalainen | 1996 | 28.96 | 28.96 | |||||||
Maria Siiskonen | 1997 | 34.06 | 1:03.02 | |||||||
Saara Salokangas | 1996 | 31.32 | 1:34.34 | |||||||
Joonas Kuutsa | 1998 | 26.56 | 2:00.90 | |||||||
21 | Häus Skuv 1 | 0 | 2:01.59 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Henna Kainulainen | 1998 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Selina Virkkunen | 1997 | 35.04 | 1:08.58 | |||||||
Elias Hurskainen | 1997 | 27.95 | 1:36.53 | |||||||
Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 25.06 | 2:01.59 | |||||||
22 | Jous Seka | 0 | 2:02.44 | |||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Aino Mononen | 2001 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Konsta Naumanen | 1996 | 31.21 | 1:07.07 | |||||||
Nea Norismaa | 1995 | 28.57 | 1:35.64 | |||||||
Pietu Kinnunen | 1996 | 26.80 | 2:02.44 | |||||||
23 | Häus Skuv 2 | 0 | 2:03.07 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Noora Saarinen | 1996 | 34.13 | 34.13 | |||||||
Juha Hyvärinen | 1998 | 31.99 | 1:06.12 | |||||||
Jyri Lähde | 1996 | 26.75 | 1:32.87 | |||||||
Petra Steen | 1999 | 30.20 | 2:03.07 | |||||||
24 | Gladius | 1996 | 2:10.07 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Sara Lehtolainen | 1996 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Aarne Santamäki | 1998 | 37.12 | 1:11.87 | |||||||
Jonni Aho | 1999 | 28.62 | 1:40.49 | |||||||
Marilla Parhiala | 2000 | 29.58 | 2:10.07 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:29 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:12 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 16, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 2 | 0 | 1:46.41 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 29.29 | 29.29 | |||||||
Tuomas Pokkinen | 1995 | 28.42 | 57.71 | |||||||
Riku Pöytäkivi | 1993 | 23.73 | 1:21.44 | |||||||
Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 24.97 | 1:46.41 | |||||||
2 | Cetus 1 | 0 | 1:46.49 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Anni Alitalo | 1991 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Lassi Ohtonen | 1992 | 28.75 | 58.18 | |||||||
Noora Laukkanen | 1993 | 26.98 | 1:25.16 | |||||||
Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 21.33 | 1:46.49 | |||||||
3 | Swim Mixed Sku 1 | 0 | 1:47.90 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Janne Markkanen | 1994 | 26.96 | 26.96 | |||||||
Miikka Ruohoniemi | 1993 | 28.39 | 55.35 | |||||||
Mimosa Jallow | 1994 | 26.53 | 1:21.88 | |||||||
Noora Sartela | 1991 | 26.02 | 1:47.90 | |||||||
4 | Uita 1 | 0 | 1:48.92 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Suvi Huhtanen | 1999 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Eetu Karvonen | 1986 | 27.84 | 58.72 | |||||||
Anton Herrala | 1993 | 24.55 | 1:23.27 | |||||||
Anna Mäkinen | 1995 | 25.65 | 1:48.92 | |||||||
5 | Raisu Seka 1 | 0 | 1:50.63 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Janna Ovaska | 1996 | 30.54 | 30.54 | |||||||
William Wihanto | 1994 | 28.40 | 58.94 | |||||||
Laura Mäki | 1997 | 27.91 | 1:26.85 | |||||||
Gustav Carlsson | 1993 | 23.78 | 1:50.63 | |||||||
6 | Cetus 3 | 0 | 1:51.44 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tuomas Kiviluoma | 1993 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Emilia Eloranta | 1997 | 32.76 | 1:00.37 | |||||||
Nea Rinne | 1995 | 28.27 | 1:28.64 | |||||||
Toni Kurkinen | 1989 | 22.80 | 1:51.44 | |||||||
7 | Hss 2 | 1997 | 1:52.43 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Matti Mäki | 1982 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Leena Koivusalo | 1993 | 33.00 | 1:00.87 | |||||||
Kaisla Kollanus | 1993 | 27.77 | 1:28.64 | |||||||
Tuukka Myller | 1994 | 23.79 | 1:52.43 | |||||||
- | Hss 1 | 1997 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:12 |
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:35 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 17, 4X100m Vapaauinti P-18, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Numkis Miehet [1996] | 1996 | 3:44.00 | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Miika Nuorinko | 1996 | 26.91 | 55.67 | 55.67 | ||||||
Santeri Rantanen | 1996 | 27.46 | 58.10 | 1:53.77 | ||||||
Henri Heinonen | 1996 | 26.82 | 56.15 | 2:49.92 | ||||||
Elias Lampinen | 1997 | 25.44 | 54.08 | 3:44.00 | ||||||
2 | Scr Miehet | 1996 | 3:45.69 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 26.24 | 54.35 | 54.35 | ||||||
Antti Kiviaho | 1996 | 27.97 | 59.47 | 1:53.82 | ||||||
Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 27.06 | 57.07 | 2:50.89 | ||||||
Aleksanteri Järvinen | 1996 | 25.73 | 54.80 | 3:45.69 | ||||||
3 | Vus-Vss | 1996 | 3:45.83 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Samuli Korpi | 1997 | 25.59 | 55.27 | 55.27 | ||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 26.35 | 55.95 | 1:51.22 | ||||||
Alex Nygård | 1996 | 26.60 | 56.45 | 2:47.67 | ||||||
Riku Raikio | 1997 | 27.04 | 58.16 | 3:45.83 | ||||||
4 | Uita 1 | 1996 | 3:46.30 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Oskari Mäkinen | 1997 | 27.38 | 58.71 | 58.71 | ||||||
Werneri Koskinen | 1998 | 26.98 | 56.27 | 1:54.98 | ||||||
Arto Auri | 1997 | 27.01 | 57.82 | 2:52.80 | ||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 25.58 | 53.50 | 3:46.30 | ||||||
5 | Hss | 1998 | 3:46.44 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Kaarlo Seppänen | 1999 | 27.14 | 57.48 | 57.48 | ||||||
Bruce Clayhills | 1997 | 27.24 | 56.93 | 1:54.41 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 26.36 | 55.53 | 2:49.94 | ||||||
Alari Pakarinen | 1998 | 27.27 | 56.50 | 3:46.44 | ||||||
6 | Åsk P-18 | 1996 | 3:46.49 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 27.01 | 56.70 | 56.70 | ||||||
Otto Rannikko | 1999 | 26.52 | 55.94 | 1:52.64 | ||||||
Joni Aaltonen | 1999 | 27.11 | 56.92 | 2:49.56 | ||||||
Akseli Heino | 1999 | 26.55 | 56.93 | 3:46.49 | ||||||
7 | Cetus 3 | 1996 | 3:48.48 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Jaro Salo | 1997 | 26.99 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Esa Paavilainen | 1997 | 26.68 | 56.27 | 1:53.69 | ||||||
Konsta Nenonen | 1998 | 26.70 | 57.51 | 2:51.20 | ||||||
Jasper Järvelä | 1996 | 27.20 | 57.28 | 3:48.48 | ||||||
8 | Sihy Miehet [1996] | 1996 | 3:52.83 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Matias Yritys | 1997 | 27.70 | 58.02 | 58.02 | ||||||
Arttu Vänttinen | 1996 | 26.52 | 55.98 | 1:54.00 | ||||||
Mitja Hyytiäinen | 1996 | 27.73 | 58.55 | 2:52.55 | ||||||
Arni Siline | 1997 | 29.10 | 1:00.28 | 3:52.83 | ||||||
9 | Åsk P-18 Kakkonen | 1996 | 3:55.91 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Miikka Kylmänen | 1998 | 27.95 | 58.23 | 58.23 | ||||||
Jaakko Kuusisto | 2000 | 28.65 | 1:01.24 | 1:59.47 | ||||||
Peik Lindberg | 1999 | 27.16 | 57.05 | 2:56.52 | ||||||
Jaakko Siipola | 1999 | 27.77 | 59.39 | 3:55.91 | ||||||
10 | Orca Miehet [1998] | 1998 | 4:10.00 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Valtteri Kiiskinen | 1998 | 28.35 | 59.11 | 59.11 | ||||||
Verneri Mattila | 1999 | 29.67 | 1:01.37 | 2:00.48 | ||||||
Kirill Egorov | 2000 | 28.60 | 1:00.87 | 3:01.35 | ||||||
Miko Lepistö | 1998 | 31.90 | 1:08.65 | 4:10.00 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:35 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:19 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 17, 4X100m Vapaauinti P-18, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 1996 | 667 | 3:35.39 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Christoffer Fredrikson | 1997 | 25.91 | 53.73 | 53.73 | ||||||
Pontus Kaisti | 1997 | 25.40 | 53.52 | 1:47.25 | ||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 25.39 | 54.16 | 2:41.41 | ||||||
Samuli Jeskanen | 1996 | 24.82 | 53.98 | 3:35.39 | ||||||
2 | Raisu Pojat [1996] 1 | 1996 | 662 | 3:35.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Johannes Lindroos | 1996 | 26.20 | 54.47 | 54.47 | ||||||
Roope Lehtonen | 1996 | 26.31 | 54.36 | 1:48.83 | ||||||
Eetu Soini | 1996 | 25.17 | 52.73 | 2:41.56 | ||||||
Juho Grönblom | 1998 | 26.14 | 54.42 | 3:35.98 | ||||||
3 | Rius Miehet [1997] | 1997 | 636 | 3:38.78 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
Mikael Laakso | 1997 | 26.75 | 56.33 | 56.33 | ||||||
Tuomas Tiainen | 1996 | 25.95 | 55.47 | 1:51.80 | ||||||
Hannes Väre | 1997 | 25.19 | 53.49 | 2:45.29 | ||||||
Niko Mäkelä | 1998 | 24.91 | 53.49 | 3:38.78 | ||||||
4 | Swim Pojat [1996] | 1996 | 628 | 3:39.78 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 26.40 | 55.05 | 55.05 | ||||||
Miika Tolvanen | 1996 | 24.98 | 53.09 | 1:48.14 | ||||||
Miika Pentti | 1997 | 25.85 | 54.69 | 2:42.83 | ||||||
Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 26.51 | 56.95 | 3:39.78 | ||||||
5 | Cetus 2 | 1996 | 623 | 3:40.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Vladislav Vorobiev | 1996 | 26.36 | 55.04 | 55.04 | ||||||
Thomas Böckerman | 1997 | 25.85 | 55.42 | 1:50.46 | ||||||
Eetu Alitalo | 1999 | 26.33 | 55.81 | 2:46.27 | ||||||
Topias Vainio | 1997 | 25.37 | 54.06 | 3:40.33 | ||||||
6 | Laus 1 Miehet | 1997 | 606 | 3:42.37 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Andreas Niemi | 1996 | 26.40 | 54.15 | 54.15 | ||||||
Kasper Jämsä | 1997 | 26.71 | 55.52 | 1:49.67 | ||||||
Daniel Zimmermann | 1997 | 26.99 | 57.01 | 2:46.68 | ||||||
Remi Tolppala | 1997 | 25.78 | 55.69 | 3:42.37 | ||||||
7 | Raisu Pojat [1996] 2 | 1996 | 594 | 3:43.86 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Waltteri Rintala | 1998 | 26.89 | 55.71 | 55.71 | ||||||
Janne Rissanen | 1997 | 26.05 | 55.65 | 1:51.36 | ||||||
Eeli Aavasalo | 1996 | 26.71 | 56.59 | 2:47.95 | ||||||
Henri Hellström | 1997 | 26.66 | 55.91 | 3:43.86 | ||||||
8 | Numkis Miehet [1996] | 1996 | 593 | 3:44.00 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Miika Nuorinko | 1996 | 26.91 | 55.67 | 55.67 | ||||||
Santeri Rantanen | 1996 | 27.46 | 58.10 | 1:53.77 | ||||||
Henri Heinonen | 1996 | 26.82 | 56.15 | 2:49.92 | ||||||
Elias Lampinen | 1997 | 25.44 | 54.08 | 3:44.00 | ||||||
9 | Scr Miehet | 1996 | 580 | 3:45.69 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 26.24 | 54.35 | 54.35 | ||||||
Antti Kiviaho | 1996 | 27.97 | 59.47 | 1:53.82 | ||||||
Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 27.06 | 57.07 | 2:50.89 | ||||||
Aleksanteri Järvinen | 1996 | 25.73 | 54.80 | 3:45.69 | ||||||
10 | Vus-Vss | 1996 | 579 | 3:45.83 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Samuli Korpi | 1997 | 25.59 | 55.27 | 55.27 | ||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 26.35 | 55.95 | 1:51.22 | ||||||
Alex Nygård | 1996 | 26.60 | 56.45 | 2:47.67 | ||||||
Riku Raikio | 1997 | 27.04 | 58.16 | 3:45.83 | ||||||
11 | Uita 1 | 1996 | 575 | 3:46.30 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Oskari Mäkinen | 1997 | 27.38 | 58.71 | 58.71 | ||||||
Werneri Koskinen | 1998 | 26.98 | 56.27 | 1:54.98 | ||||||
Arto Auri | 1997 | 27.01 | 57.82 | 2:52.80 | ||||||
Kalle Pyykkönen | 1996 | 25.58 | 53.50 | 3:46.30 | ||||||
12 | Hss | 1998 | 574 | 3:46.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Kaarlo Seppänen | 1999 | 27.14 | 57.48 | 57.48 | ||||||
Bruce Clayhills | 1997 | 27.24 | 56.93 | 1:54.41 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 26.36 | 55.53 | 2:49.94 | ||||||
Alari Pakarinen | 1998 | 27.27 | 56.50 | 3:46.44 | ||||||
13 | Åsk P-18 | 1996 | 574 | 3:46.49 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 27.01 | 56.70 | 56.70 | ||||||
Otto Rannikko | 1999 | 26.52 | 55.94 | 1:52.64 | ||||||
Joni Aaltonen | 1999 | 27.11 | 56.92 | 2:49.56 | ||||||
Akseli Heino | 1999 | 26.55 | 56.93 | 3:46.49 | ||||||
14 | Keui Miehet [1996] | 1996 | 563 | 3:47.84 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Elmo Kiuru | 1997 | 26.52 | 55.41 | 55.41 | ||||||
Oiva Lahtinen | 1997 | 27.17 | 56.30 | 1:51.71 | ||||||
Henri Kämäräinen | 1997 | 26.88 | 58.85 | 2:50.56 | ||||||
Joni Kitinoja | 1996 | 27.28 | 57.28 | 3:47.84 | ||||||
15 | Cetus 3 | 1996 | 559 | 3:48.48 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Jaro Salo | 1997 | 26.99 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Esa Paavilainen | 1997 | 26.68 | 56.27 | 1:53.69 | ||||||
Konsta Nenonen | 1998 | 26.70 | 57.51 | 2:51.20 | ||||||
Jasper Järvelä | 1996 | 27.20 | 57.28 | 3:48.48 | ||||||
16 | Sihy Miehet [1996] | 1996 | 528 | 3:52.83 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Matias Yritys | 1997 | 27.70 | 58.02 | 58.02 | ||||||
Arttu Vänttinen | 1996 | 26.52 | 55.98 | 1:54.00 | ||||||
Mitja Hyytiäinen | 1996 | 27.73 | 58.55 | 2:52.55 | ||||||
Arni Siline | 1997 | 29.10 | 1:00.28 | 3:52.83 | ||||||
17 | Åsk P-18 Kakkonen | 1996 | 508 | 3:55.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Miikka Kylmänen | 1998 | 27.95 | 58.23 | 58.23 | ||||||
Jaakko Kuusisto | 2000 | 28.65 | 1:01.24 | 1:59.47 | ||||||
Peik Lindberg | 1999 | 27.16 | 57.05 | 2:56.52 | ||||||
Jaakko Siipola | 1999 | 27.77 | 59.39 | 3:55.91 | ||||||
18 | Orca Miehet [1998] | 1998 | 426 | 4:10.00 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Valtteri Kiiskinen | 1998 | 28.35 | 59.11 | 59.11 | ||||||
Verneri Mattila | 1999 | 29.67 | 1:01.37 | 2:00.48 | ||||||
Kirill Egorov | 2000 | 28.60 | 1:00.87 | 3:01.35 | ||||||
Miko Lepistö | 1998 | 31.90 | 1:08.65 | 4:10.00 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:19 |
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:33 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 18, 4X100m Vapaauinti T-17, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Hss 2 | 1998 | 4:06.18 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Aada Alastalo | 1998 | 30.17 | 1:02.40 | 1:02.40 | ||||||
Iida Koiranen | 2000 | 29.50 | 1:01.68 | 2:04.08 | ||||||
Lotta Jacobson | 1998 | 29.34 | 1:00.95 | 3:05.03 | ||||||
Susanne Hirvonen | 1997 | 29.10 | 1:01.15 | 4:06.18 | ||||||
2 | Swim Tytöt [1997] | 1997 | 4:11.04 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Veera Pellinen | 1997 | 29.92 | 1:01.68 | 1:01.68 | ||||||
Sonja Pentti | 1999 | 29.18 | 1:02.35 | 2:04.03 | ||||||
Jenni Lampi | 2000 | 29.99 | 1:03.29 | 3:07.32 | ||||||
Rita Valkama | 1999 | 29.96 | 1:03.72 | 4:11.04 | ||||||
3 | Cetus 4 | 1997 | 4:11.07 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Lyydia Kalenius | 2000 | 29.89 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 29.87 | 1:04.47 | 2:06.36 | ||||||
Rebecca Wahlstedt | 1997 | 29.78 | 1:02.11 | 3:08.47 | ||||||
Yvonne Tollander | 1997 | 29.47 | 1:02.60 | 4:11.07 | ||||||
4 | Tatu Naiset [1997] | 1997 | 4:12.39 | |||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Mari Kausiala | 1997 | 31.00 | 1:05.77 | 1:05.77 | ||||||
Amanda Saari | 2000 | 29.39 | 1:02.02 | 2:07.79 | ||||||
Noora Kukkonen | 1999 | 29.77 | 1:03.15 | 3:10.94 | ||||||
Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 29.42 | 1:01.45 | 4:12.39 | ||||||
5 | Scv Tytöt | 1997 | 4:16.24 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Saara Ruti | 1997 | 30.43 | 1:03.39 | 1:03.39 | ||||||
Rosa Sahlström | 1997 | 30.96 | 1:04.75 | 2:08.14 | ||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 31.42 | 1:06.07 | 3:14.21 | ||||||
Emma Lehtola | 1997 | 29.22 | 1:02.03 | 4:16.24 | ||||||
6 | Ukk Naiset [1998] | 1998 | 4:16.52 | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 30.67 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Ella Varis | 1998 | 29.58 | 1:03.50 | 2:08.31 | ||||||
Elina Karinkanta | 2000 | 30.96 | 1:05.03 | 3:13.34 | ||||||
Annika Karinkanta | 2000 | 30.09 | 1:03.18 | 4:16.52 | ||||||
7 | Hss 3 | 1999 | 4:16.95 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Sanni Alamattila | 1999 | 30.37 | 1:03.32 | 1:03.32 | ||||||
Vera Lammi | 1998 | 30.14 | 1:03.65 | 2:06.97 | ||||||
Sophia Lindeberg | 2000 | 30.55 | 1:04.00 | 3:10.97 | ||||||
Aura Lehtonen | 1998 | 30.83 | 1:05.98 | 4:16.95 | ||||||
8 | Åsk T-17 Kakkonen | 1997 | 4:19.38 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kiia Kagan | 1997 | 30.50 | 1:04.42 | 1:04.42 | ||||||
Nea Kolu | 1997 | 29.79 | 1:03.49 | 2:07.91 | ||||||
Roosa Rekola | 2000 | 30.42 | 1:05.29 | 3:13.20 | ||||||
Helene Helo | 1999 | 31.53 | 1:06.18 | 4:19.38 | ||||||
9 | Uita 2 | 1997 | 4:19.72 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Ida Tahvanainen | 1997 | 30.99 | 1:04.90 | 1:04.90 | ||||||
Ninni Luoma | 1998 | 30.53 | 1:04.90 | 2:09.80 | ||||||
Emilia Potkonen | 1998 | 31.19 | 1:05.13 | 3:14.93 | ||||||
Iida-Maria Rantanen | 1998 | 30.99 | 1:04.79 | 4:19.72 | ||||||
10 | Keui Naiset [1997] | 1997 | 4:20.48 | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Lotta Räisänen | 1999 | 30.71 | 1:05.97 | 1:05.97 | ||||||
Hanna Kareinen | 2000 | 30.92 | 1:02.85 | 2:08.82 | ||||||
Jenni Kukkonen | 1999 | 31.02 | 1:07.26 | 3:16.08 | ||||||
Onerva Lahtinen | 1998 | 30.16 | 1:04.40 | 4:20.48 | ||||||
11 | Scr Naiset [1997] | 1997 | 4:22.67 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Anna Röytiö | 1998 | 29.71 | 1:02.51 | 1:02.51 | ||||||
Enni Hukka | 1997 | 31.71 | 1:06.43 | 2:08.94 | ||||||
Venla Niemelä | 1999 | 30.87 | 1:06.35 | 3:15.29 | ||||||
Noora Angelva | 1999 | 31.78 | 1:07.38 | 4:22.67 | ||||||
12 | Orca Naiset [1999) | 1999 | 4:27.85 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Heidi Manninen | 1999 | 32.12 | 1:07.19 | 1:07.19 | ||||||
Ksenia Egorova | 2000 | 31.58 | 1:05.32 | 2:12.51 | ||||||
Saara Vesa | 1999 | 31.40 | 1:06.66 | 3:19.17 | ||||||
Linda Simula | 2001 | 32.40 | 1:08.68 | 4:27.85 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:33 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:28 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 18, 4X100m Vapaauinti T-17, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Hss 1 | 1998 | 714 | 3:56.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Viola Kilpeläinen | 1998 | 28.65 | 59.47 | 59.47 | ||||||
Laura Oesch | 1997 | 28.17 | 59.51 | 1:58.98 | ||||||
Anna Kotonen | 1997 | 27.32 | 57.72 | 2:56.70 | ||||||
Vilma Havo | 1999 | 28.74 | 1:00.07 | 3:56.77 | ||||||
2 | Cetus 1 | 1997 | 713 | 3:56.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Sohvi Nenonen | 1999 | 28.04 | 59.05 | 59.05 | ||||||
Mirva Kallström | 1999 | 28.78 | 1:00.10 | 1:59.15 | ||||||
Aino Otava | 1999 | 27.72 | 57.39 | 2:56.54 | ||||||
Milla Inkeroinen | 1998 | 27.94 | 1:00.39 | 3:56.93 | ||||||
3 | Ou Naiset | 1997 | 693 | 3:59.17 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Silja Känsäkoski | 1997 | 28.36 | 59.39 | 59.39 | ||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 28.20 | 58.85 | 1:58.24 | ||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 28.09 | 1:00.09 | 2:58.33 | ||||||
Kaisa Kariniemi | 1999 | 29.09 | 1:00.84 | 3:59.17 | ||||||
4 | Cetus 2 | 1997 | 685 | 4:00.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Adelia Spångberg | 1999 | 28.92 | 1:00.60 | 1:00.60 | ||||||
Sini Koivu | 1999 | 28.74 | 1:00.14 | 2:00.74 | ||||||
Wilma Jacobson | 2000 | 28.10 | 1:00.20 | 3:00.94 | ||||||
Emilia Eloranta | 1997 | 28.38 | 59.17 | 4:00.11 | ||||||
5 | Åsk T-17 | 1997 | 649 | 4:04.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Ida Konkka | 2000 | 28.74 | 1:01.61 | 1:01.61 | ||||||
Tiia Puolakka | 1998 | 28.81 | 1:01.10 | 2:02.71 | ||||||
Merina Suoranta | 1999 | 29.57 | 1:02.13 | 3:04.84 | ||||||
Veera Rinne | 1998 | 28.17 | 59.68 | 4:04.52 | ||||||
6 | Raisu Tytöt [1997] 1 | 1997 | 642 | 4:05.38 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Eveliina Kallio | 1999 | 28.69 | 59.41 | 59.41 | ||||||
Laura Mäki | 1997 | 29.74 | 1:01.65 | 2:01.06 | ||||||
Sara Kazi | 1999 | 28.99 | 1:00.94 | 3:02.00 | ||||||
Irene Ruuskanen | 1999 | 30.20 | 1:03.38 | 4:05.38 | ||||||
7 | Uita 1 | 1997 | 640 | 4:05.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Alma Lumio | 1999 | 29.58 | 1:02.26 | 1:02.26 | ||||||
Emma Männikkö | 1998 | 28.98 | 1:01.76 | 2:04.02 | ||||||
Suvi Huhtanen | 1999 | 28.67 | 1:00.78 | 3:04.80 | ||||||
Hanna Hammar | 1998 | 28.60 | 1:00.81 | 4:05.61 | ||||||
8 | Cetus 3 | 1997 | 638 | 4:05.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Ella Aalto | 2000 | 29.80 | 1:01.41 | 1:01.41 | ||||||
Salla Elovirta | 1997 | 28.70 | 1:01.54 | 2:02.95 | ||||||
Nea Kontturi | 1998 | 29.46 | 1:02.41 | 3:05.36 | ||||||
Alissa Eloranta | 1999 | 28.57 | 1:00.45 | 4:05.81 | ||||||
9 | Hss 2 | 1998 | 636 | 4:06.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Aada Alastalo | 1998 | 30.17 | 1:02.40 | 1:02.40 | ||||||
Iida Koiranen | 2000 | 29.50 | 1:01.68 | 2:04.08 | ||||||
Lotta Jacobson | 1998 | 29.34 | 1:00.95 | 3:05.03 | ||||||
Susanne Hirvonen | 1997 | 29.10 | 1:01.15 | 4:06.18 | ||||||
10 | Swim Tytöt [1997] | 1997 | 599 | 4:11.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Veera Pellinen | 1997 | 29.92 | 1:01.68 | 1:01.68 | ||||||
Sonja Pentti | 1999 | 29.18 | 1:02.35 | 2:04.03 | ||||||
Jenni Lampi | 2000 | 29.99 | 1:03.29 | 3:07.32 | ||||||
Rita Valkama | 1999 | 29.96 | 1:03.72 | 4:11.04 | ||||||
11 | Cetus 4 | 1997 | 599 | 4:11.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Lyydia Kalenius | 2000 | 29.89 | 1:01.89 | 1:01.89 | ||||||
Emilia Flyckt | 2001 | 29.87 | 1:04.47 | 2:06.36 | ||||||
Rebecca Wahlstedt | 1997 | 29.78 | 1:02.11 | 3:08.47 | ||||||
Yvonne Tollander | 1997 | 29.47 | 1:02.60 | 4:11.07 | ||||||
12 | Tatu Naiset [1997] | 1997 | 590 | 4:12.39 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Mari Kausiala | 1997 | 31.00 | 1:05.77 | 1:05.77 | ||||||
Amanda Saari | 2000 | 29.39 | 1:02.02 | 2:07.79 | ||||||
Noora Kukkonen | 1999 | 29.77 | 1:03.15 | 3:10.94 | ||||||
Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 29.42 | 1:01.45 | 4:12.39 | ||||||
13 | Scv Tytöt | 1997 | 564 | 4:16.24 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Saara Ruti | 1997 | 30.43 | 1:03.39 | 1:03.39 | ||||||
Rosa Sahlström | 1997 | 30.96 | 1:04.75 | 2:08.14 | ||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 31.42 | 1:06.07 | 3:14.21 | ||||||
Emma Lehtola | 1997 | 29.22 | 1:02.03 | 4:16.24 | ||||||
14 | Ukk Naiset [1998] | 1998 | 562 | 4:16.52 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 30.67 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Ella Varis | 1998 | 29.58 | 1:03.50 | 2:08.31 | ||||||
Elina Karinkanta | 2000 | 30.96 | 1:05.03 | 3:13.34 | ||||||
Annika Karinkanta | 2000 | 30.09 | 1:03.18 | 4:16.52 | ||||||
15 | Hss 3 | 1999 | 559 | 4:16.95 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Sanni Alamattila | 1999 | 30.37 | 1:03.32 | 1:03.32 | ||||||
Vera Lammi | 1998 | 30.14 | 1:03.65 | 2:06.97 | ||||||
Sophia Lindeberg | 2000 | 30.55 | 1:04.00 | 3:10.97 | ||||||
Aura Lehtonen | 1998 | 30.83 | 1:05.98 | 4:16.95 | ||||||
16 | Åsk T-17 Kakkonen | 1997 | 543 | 4:19.38 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kiia Kagan | 1997 | 30.50 | 1:04.42 | 1:04.42 | ||||||
Nea Kolu | 1997 | 29.79 | 1:03.49 | 2:07.91 | ||||||
Roosa Rekola | 2000 | 30.42 | 1:05.29 | 3:13.20 | ||||||
Helene Helo | 1999 | 31.53 | 1:06.18 | 4:19.38 | ||||||
17 | Uita 2 | 1997 | 541 | 4:19.72 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Ida Tahvanainen | 1997 | 30.99 | 1:04.90 | 1:04.90 | ||||||
Ninni Luoma | 1998 | 30.53 | 1:04.90 | 2:09.80 | ||||||
Emilia Potkonen | 1998 | 31.19 | 1:05.13 | 3:14.93 | ||||||
Iida-Maria Rantanen | 1998 | 30.99 | 1:04.79 | 4:19.72 | ||||||
18 | Keui Naiset [1997] | 1997 | 536 | 4:20.48 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Lotta Räisänen | 1999 | 30.71 | 1:05.97 | 1:05.97 | ||||||
Hanna Kareinen | 2000 | 30.92 | 1:02.85 | 2:08.82 | ||||||
Jenni Kukkonen | 1999 | 31.02 | 1:07.26 | 3:16.08 | ||||||
Onerva Lahtinen | 1998 | 30.16 | 1:04.40 | 4:20.48 | ||||||
19 | Scr Naiset [1997] | 1997 | 523 | 4:22.67 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Anna Röytiö | 1998 | 29.71 | 1:02.51 | 1:02.51 | ||||||
Enni Hukka | 1997 | 31.71 | 1:06.43 | 2:08.94 | ||||||
Venla Niemelä | 1999 | 30.87 | 1:06.35 | 3:15.29 | ||||||
Noora Angelva | 1999 | 31.78 | 1:07.38 | 4:22.67 | ||||||
20 | Orca Naiset [1999) | 1999 | 493 | 4:27.85 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Heidi Manninen | 1999 | 32.12 | 1:07.19 | 1:07.19 | ||||||
Ksenia Egorova | 2000 | 31.58 | 1:05.32 | 2:12.51 | ||||||
Saara Vesa | 1999 | 31.40 | 1:06.66 | 3:19.17 | ||||||
Linda Simula | 2001 | 32.40 | 1:08.68 | 4:27.85 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:28 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:48 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 19, 50m Selkäuinti M S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Koli | 1986 | 393 | 40.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Manu Lahtinen | 1991 | 259 | 46.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Aleksi Kaidesoja | 1997 | 246 | 47.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Toni Järvinen | 1997 | 86 | 1:09.89 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:48 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:53 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 20, 50m Selkäuinti N S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Meri-Maari Mäkinen | 1992 | 449 | 50.98 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Jenna Saarinen | 2001 | 279 | 48.36 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:53 |
Tulokset Laji 21 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:37 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Myren | 1991 | 691 | 27.18 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Valtteri Halonen | 1992 | 680 | 27.33 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Martin Kartau | 1995 | 663 | 27.56 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
4 | Miro Vasko | 1993 | 657 | 27.65 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 656 | 27.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Sergei Haukka | 1989 | 655 | 27.67 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Janne Markkanen | 1994 | 641 | 27.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Hannes Väre | 1997 | 632 | 28.01 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Valtteri Eloranta | 1992 | 626 | 28.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Teemu Aho | 1994 | 621 | 28.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jari Schwarte | 1990 | 602 | 28.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Jere Laukkanen | 1993 | 593 | 28.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sami Pakarinen | 1992 | 592 | 28.62 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Sami Juopperi | 1992 | 587 | 28.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 583 | 28.77 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
16 | Petja Yritys | 1993 | 580 | 28.82 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Lauri Pilpola | 1993 | 574 | 28.91 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Ville Ihalainen | 1996 | 568 | 29.02 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
19 | Topias Vainio | 1997 | 566 | 29.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Jasper Järvelä | 1996 | 563 | 29.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Tatu Waltari | 1987 | 559 | 29.17 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jussi Leinonen | 1991 | 555 | 29.25 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Arttu Ristmeri | 1992 | 553 | 29.28 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Heikki Luukko | 1988 | 553 | 29.28 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Santeri Pigg | 1996 | 544 | 29.44 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Eetu Soini | 1996 | 534 | 29.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Saku Salo | 1995 | 531 | 29.67 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Arttu Erkinaro | 1992 | 528 | 29.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
29 | Antti Viilos | 1989 | 527 | 29.76 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Miro Juvonen | 1994 | 526 | 29.78 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
31 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 521 | 29.86 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 520 | 29.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Sami Aaltomaa | 1992 | 515 | 29.98 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Oiva Lahtinen | 1997 | 513 | 30.03 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Peik Lindberg | 1999 | 512 | 30.04 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Niki Karlsson | 2000 | 510 | 30.07 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
37 | Kaarlo Seppänen | 1999 | 499 | 30.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
38 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 499 | 30.30 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
39 | Adam Vik | 1996 | 490 | 30.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
40 | Joel Rantala | 1999 | 489 | 30.50 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
41 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 484 | 30.60 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Juuso Seppä | 1997 | 483 | 30.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
43 | Henri Kämäräinen | 1997 | 466 | 31.00 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
44 | Antti Leiponen | 1998 | 465 | 31.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
45 | Remi Tolppala | 1997 | 462 | 31.09 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
46 | Jonas Fellman | 1999 | 459 | 31.16 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
47 | Jyri Lähde | 1996 | 457 | 31.21 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
48 | Arttu Vänttinen | 1996 | 454 | 31.26 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
49 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 452 | 31.31 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
50 | Tommi Wallenius | 1994 | 452 | 31.32 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
51 | Antti Salo | 1995 | 446 | 31.45 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
52 | Samu Vuoriainen | 1995 | 444 | 31.49 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
53 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 443 | 31.52 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
54 | Oskari Soini | 1997 | 439 | 31.62 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
55 | Juho Seppälä | 1999 | 428 | 31.88 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Juho Röytiö | 1998 | 422 | 32.03 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
57 | Vinski Pyykönen | 2000 | 416 | 32.19 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
58 | Venni Rastas | 1999 | 413 | 32.26 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
59 | Lauri Jämsén | 2000 | 411 | 32.32 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
60 | Akseli Heino | 1999 | 407 | 32.42 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
61 | Verneri Mattila | 1999 | 396 | 32.72 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
62 | Mikko Suova | 1997 | 390 | 32.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
63 | Leevi Suhonen | 1999 | 387 | 32.97 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
64 | Antti Myllynen | 1999 | 385 | 33.02 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
65 | Miika Mäentaus | 1998 | 383 | 33.09 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
66 | Oskari Mäkinen | 1997 | 369 | 33.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
67 | Dmitry Nosov | 1998 | 351 | 34.07 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
68 | Kirill Egorov | 2000 | 348 | 34.15 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
69 | Aarne Sarkima | 1999 | 343 | 34.31 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
- | Mikael Laakso | 1997 | DSQ | |||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Severi Allonen | 1991 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:37 |
Tulokset Laji 21 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:54 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Markkanen | 1994 | 716 | 26.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Valtteri Halonen | 1992 | 688 | 27.22 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Miro Vasko | 1993 | 680 | 27.33 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Martin Kartau | 1995 | 677 | 27.37 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
5 | Sami Myren | 1991 | 674 | 27.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Sergei Haukka | 1989 | 668 | 27.50 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
7 | Teemu Aho | 1994 | 654 | 27.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 652 | 27.72 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Valtteri Eloranta | 1992 | 643 | 27.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
10 | Sami Juopperi | 1992 | 632 | 28.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Jere Laukkanen | 1993 | 630 | 28.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Aleksanteri Järvinen | 1996 | 613 | 28.29 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
12 | Jari Schwarte | 1990 | 613 | 28.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Petja Yritys | 1993 | 599 | 28.51 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Sami Pakarinen | 1992 | 582 | 28.79 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Lauri Pilpola | 1993 | 574 | 28.92 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:54 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 21, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Myren | 1991 | 695 | 27.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Martin Kartau | 1995 | 684 | 27.28 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Janne Markkanen | 1994 | 682 | 27.30 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Sergei Haukka | 1989 | 682 | 27.30 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
5 | Miro Vasko | 1993 | 667 | 27.51 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 657 | 27.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Teemu Aho | 1994 | 657 | 27.64 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Valtteri Halonen | 1992 | 650 | 27.74 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
9 | Sergei Haukka | 1989 | 626 | 28.10 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
10 | Sergei Haukka | 1989 | 622 | 28.15 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
11 | Janne Markkanen | 1994 | 620 | 28.18 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Martin Kartau | 1995 | 617 | 28.23 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Sami Myren | 1991 | 617 | 28.23 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 615 | 28.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Miro Vasko | 1993 | 605 | 28.42 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
16 | Sergei Haukka | 1989 | 601 | 28.48 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Sami Myren | 1991 | 580 | 28.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Janne Markkanen | 1994 | 577 | 28.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Teemu Aho | 1994 | 533 | 29.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Sami Myren | 1991 | 515 | 29.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Martin Kartau | 1995 | 507 | 30.14 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:39 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 799 | 29.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 727 | 30.09 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 717 | 30.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Lotta Upanne | 1998 | 712 | 30.29 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
5 | Susanne Hirvonen | 1997 | 709 | 30.34 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Carita Luukkanen | 1996 | 702 | 30.44 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
7 | Anni Alitalo | 1991 | 698 | 30.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 688 | 30.64 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Jenna Laukkanen | 1995 | 676 | 30.82 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Janna Ovaska | 1996 | 672 | 30.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Sini Koivu | 1999 | 648 | 31.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 624 | 31.65 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Suvi Huhtanen | 1999 | 622 | 31.70 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Moona Myllyaho | 1990 | 620 | 31.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Reetta Pahkala | 1997 | 606 | 31.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Noora Sartela | 1991 | 604 | 32.01 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Iida Koiranen | 2000 | 602 | 32.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
18 | Alma Lumio | 1999 | 599 | 32.10 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Nina Haltia | 1999 | 599 | 32.10 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Selma Soininen | 1999 | 595 | 32.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Emma Nieminen | 1996 | 590 | 32.26 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Nenne Tommiska | 1993 | 586 | 32.32 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Fanni Riiho | 1995 | 584 | 32.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
24 | Sonja Portin | 1998 | 583 | 32.38 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
25 | Sanni Alamattila | 1999 | 576 | 32.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Ronja Mehtonen | 1999 | 572 | 32.58 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Ksenia Egorova | 2000 | 564 | 32.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
28 | Emma Lehtola | 1997 | 563 | 32.76 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
29 | Claudia Åvist | 1997 | 563 | 32.77 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
30 | Nea Norismaa | 1995 | 562 | 32.79 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
31 | Pinja Peippo | 1999 | 548 | 33.05 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
32 | Aino Puomila | 1992 | 543 | 33.15 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
33 | Nea Kolu | 1997 | 541 | 33.19 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Rosa Sahlström | 1997 | 541 | 33.20 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
35 | Selina Virkkunen | 1997 | 536 | 33.30 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
36 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 533 | 33.36 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
37 | Onerva Lahtinen | 1998 | 528 | 33.47 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
38 | Emilia Lahtinen | 1996 | 522 | 33.60 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Nea Virta | 1996 | 520 | 33.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Ida Konkka | 2000 | 520 | 33.65 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Jenni Lampi | 2000 | 519 | 33.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
42 | Janina Viitanen | 1997 | 517 | 33.70 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Venla Niemelä | 1999 | 511 | 33.83 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
44 | Anna Mäkinen | 1995 | 509 | 33.88 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
45 | Noora Saarinen | 1996 | 506 | 33.95 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
46 | Nea Tiesmäki | 2000 | 503 | 34.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Alina Katajisto | 1998 | 501 | 34.07 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
48 | Emma Hällfors | 1998 | 497 | 34.14 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
49 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 497 | 34.16 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
49 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 497 | 34.16 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
51 | Ida Tahvanainen | 1997 | 495 | 34.19 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
52 | Emma Ingberg | 1999 | 488 | 34.37 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Nea-Maria Laitervo | 1997 | 486 | 34.41 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
54 | Tiia Nikkanen | 1997 | 475 | 34.67 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
55 | Satu Mäkinen | 1997 | 475 | 34.68 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
56 | Mia Pentti | 2002 | 469 | 34.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
57 | Emma Suomio | 1998 | 460 | 35.03 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
58 | Salla Puhtimäki | 1998 | 457 | 35.12 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
59 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 456 | 35.14 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
60 | Mari Hekkala | 2000 | 451 | 35.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
60 | Niina Korhonen | 1996 | 451 | 35.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Emmi Valdolin | 1999 | 448 | 35.34 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
63 | Saara Vesa | 1999 | 447 | 35.37 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
64 | Jenny Ek | 1999 | 446 | 35.41 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
65 | Ella Lumio | 2000 | 433 | 35.75 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
66 | Marie Tuominen | 2000 | 432 | 35.79 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
67 | Fanny Ek | 1999 | 431 | 35.81 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
68 | Noora Angelva | 1999 | 430 | 35.83 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
69 | Jonna Laukkanen | 1998 | 429 | 35.86 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
70 | Kiira Mauranen | 1999 | 428 | 35.90 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
71 | Senja Saarteinen | 1999 | 426 | 35.95 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
72 | Olivia Hellsten | 2000 | 423 | 36.03 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
73 | Noora Kokko | 2001 | 422 | 36.05 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
74 | Reetta Schroderus | 1997 | 421 | 36.10 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
75 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 418 | 36.18 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
76 | Lotta Mielonen | 1996 | 408 | 36.48 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
77 | Roosa Hyypiä | 1997 | 402 | 36.64 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
78 | Heidi Manninen | 1999 | 399 | 36.75 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
79 | Krista Mettinen | 1997 | 398 | 36.78 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
80 | Sanna Salonen | 1995 | 397 | 36.81 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
81 | Aino Mononen | 2001 | 396 | 36.82 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
82 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 396 | 36.83 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
83 | Sanni Malinen | 1998 | 394 | 36.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
84 | Alexandra Kapanen | 2000 | 392 | 36.95 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
85 | Iida Sihvonen | 1998 | 389 | 37.06 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
86 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 350 | 38.37 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
- | Veera Rinne | 1998 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:39 |
Tulokset Laji 22 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:59 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 817 | 28.94 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Anni Alitalo | 1991 | 733 | 30.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 711 | 30.31 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 694 | 30.55 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Carita Luukkanen | 1996 | 694 | 30.56 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
6 | Jenna Laukkanen | 1995 | 691 | 30.60 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Janna Ovaska | 1996 | 688 | 30.65 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Sini Koivu | 1999 | 669 | 30.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Suvi Huhtanen | 1999 | 668 | 30.95 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Moona Myllyaho | 1990 | 656 | 31.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 635 | 31.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Alma Lumio | 1999 | 630 | 31.56 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Nina Haltia | 1999 | 629 | 31.58 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Iida Koiranen | 2000 | 623 | 31.67 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Reetta Pahkala | 1997 | 615 | 31.82 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Selma Soininen | 1999 | 576 | 32.52 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:59 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:58 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 766 | 29.57 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Mimosa Jallow | 1994 | 753 | 29.74 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Anni Alitalo | 1991 | 732 | 30.02 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Anni Alitalo | 1991 | 719 | 30.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 718 | 30.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Mimosa Jallow | 1994 | 714 | 30.27 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Jenna Laukkanen | 1995 | 701 | 30.46 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 695 | 30.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Jenna Laukkanen | 1995 | 694 | 30.55 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
10 | Carita Luukkanen | 1996 | 688 | 30.64 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
11 | Janna Ovaska | 1996 | 682 | 30.73 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Sini Koivu | 1999 | 674 | 30.86 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 672 | 30.89 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Jenna Laukkanen | 1995 | 665 | 31.00 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
15 | Carita Luukkanen | 1996 | 662 | 31.04 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
16 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 659 | 31.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Jenna Laukkanen | 1995 | 651 | 31.22 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Janna Ovaska | 1996 | 645 | 31.31 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Anni Alitalo | 1991 | 604 | 32.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Mimosa Jallow | 1994 | 593 | 32.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:58 |
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:39 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 798 | 22.54 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Anton Herrala | 1993 | 708 | 23.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Toni Kurkinen | 1989 | 705 | 23.49 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Andrei Tuomola | 1989 | 701 | 23.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Tatu Waltari | 1987 | 695 | 23.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jani Rusi | 1984 | 669 | 23.90 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 659 | 24.02 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Tony Eriksson | 1995 | 658 | 24.03 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Matias Tyry | 1993 | 644 | 24.21 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 644 | 24.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Nikita Saunonen | 1997 | 643 | 24.22 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Valtteri Halonen | 1992 | 637 | 24.30 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
13 | Teemu Vuorela | 1994 | 633 | 24.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Samuli Korpi | 1997 | 628 | 24.41 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Hannes Väre | 1997 | 621 | 24.50 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Ville Laine | 1995 | 621 | 24.50 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
17 | Juho Eerola | 1995 | 612 | 24.62 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
18 | Tuukka Myller | 1994 | 612 | 24.62 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Severi Allonen | 1991 | 608 | 24.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
20 | Miika Tolvanen | 1996 | 606 | 24.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
21 | Sergei Haukka | 1989 | 605 | 24.72 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
22 | Emil Kaidesoja | 1995 | 604 | 24.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Kasper Nylund | 1994 | 601 | 24.77 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
24 | Tatu Peltonen | 1989 | 597 | 24.82 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
25 | Matti Myllyaho | 1995 | 595 | 24.85 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
26 | Janne Markkanen | 1994 | 594 | 24.87 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
27 | Jere Kotomäki | 1997 | 590 | 24.92 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
28 | Matias Suihkonen | 1993 | 585 | 25.00 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
29 | Gustav Carlsson | 1993 | 582 | 25.04 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
30 | Jesse Laukkanen | 1996 | 580 | 25.06 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
31 | Lauri Pilpola | 1993 | 578 | 25.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Antti Viilos | 1989 | 578 | 25.10 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
32 | Sakari Rautalin | 1991 | 578 | 25.10 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 576 | 25.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Pontus Kaisti | 1997 | 576 | 25.12 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
36 | Janne Kekkonen | 1989 | 574 | 25.15 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
37 | Juho Hyrkkänen | 1994 | 574 | 25.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
38 | Sami Aaltomaa | 1992 | 563 | 25.32 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
39 | Arttu Erkinaro | 1992 | 555 | 25.44 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
40 | Jussi Leinonen | 1991 | 552 | 25.49 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
41 | Arttu Ristmeri | 1992 | 551 | 25.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
42 | Jari Schwarte | 1990 | 546 | 25.58 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
43 | Jaakko Löyttyniemi | 1997 | 545 | 25.59 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Elmo Kiuru | 1997 | 543 | 25.62 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
45 | Miika Pentti | 1997 | 539 | 25.68 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
46 | Henrik Rinkinen | 1997 | 538 | 25.70 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
46 | Konsta Nenonen | 1998 | 538 | 25.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Juha Kollin | 1993 | 536 | 25.74 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
49 | Jimi Kallio | 1993 | 535 | 25.75 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
49 | Pietari Virta | 1997 | 535 | 25.75 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
51 | Remi Tolppala | 1997 | 533 | 25.78 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
52 | Roope Lehtonen | 1996 | 532 | 25.80 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
53 | Konsta Naumanen | 1996 | 531 | 25.81 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
53 | Samuli Jeskanen | 1996 | 531 | 25.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Adam Vik | 1996 | 529 | 25.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
56 | Otto Rannikko | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
56 | Tommi Wallenius | 1994 | 528 | 25.86 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
58 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 523 | 25.94 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
59 | Tomi Järvelä | 1995 | 521 | 25.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
60 | Esa Paavilainen | 1997 | 519 | 26.01 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
61 | Oiva Lahtinen | 1997 | 518 | 26.02 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
61 | Simo Laiho | 1993 | 518 | 26.02 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
63 | Samuli Lahti | 1995 | 515 | 26.08 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
64 | Eeli Aavasalo | 1996 | 513 | 26.12 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
64 | Hannu Vilpponen | 1991 | 513 | 26.12 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
64 | Vesa Suominen | 1979 | 513 | 26.12 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
67 | Aleksi Kurronen | 1997 | 510 | 26.17 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
68 | Arto Auri | 1997 | 507 | 26.22 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
69 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 503 | 26.28 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
70 | Miro Juvonen | 1994 | 501 | 26.32 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
71 | Andrei Prytkov | 1991 | 500 | 26.33 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
72 | Jyri Lähde | 1996 | 499 | 26.35 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
73 | Matias Yritys | 1997 | 499 | 26.36 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
74 | Alex Nygård | 1996 | 498 | 26.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
75 | Lauri Hatunen | 1998 | 498 | 26.38 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
76 | Elias Hurskainen | 1997 | 495 | 26.42 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
77 | Oula Soininen | 1994 | 495 | 26.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
78 | Saku Salo | 1995 | 493 | 26.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
79 | Joni Kitinoja | 1996 | 492 | 26.47 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
80 | Robin Thodin | 1995 | 492 | 26.48 | ||||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
81 | Akseli Heino | 1999 | 491 | 26.50 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
82 | Juho Seppälä | 1999 | 490 | 26.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
83 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 489 | 26.53 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
84 | Oskari Mäkinen | 1997 | 489 | 26.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
84 | Samu Vuoriainen | 1995 | 489 | 26.54 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
86 | Joni Aaltonen | 1999 | 487 | 26.56 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
87 | Antti Leiponen | 1998 | 486 | 26.58 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
88 | Juho Päivinen | 1996 | 486 | 26.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
89 | Panu Sipilä | 1996 | 485 | 26.60 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
90 | Joni Honkala | 1995 | 480 | 26.69 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
91 | Jon Lundgren | 1998 | 479 | 26.71 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
92 | Elias Päivinen | 1997 | 478 | 26.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
93 | Henri Kämäräinen | 1997 | 478 | 26.74 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
94 | Ossi Airaksinen | 1996 | 474 | 26.80 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
95 | Leevi Suhonen | 1999 | 474 | 26.81 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
96 | Samuli Pellinen | 1994 | 473 | 26.83 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
97 | Jani Hartikainen | 1993 | 470 | 26.88 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
98 | Allar Lihtsa | 1999 | 468 | 26.92 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
99 | Aaro Tähtivuori | 1998 | 468 | 26.93 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
99 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 468 | 26.93 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
101 | Aake Nyrhinen | 1997 | 467 | 26.94 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
102 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 465 | 26.99 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
103 | Miikka Kylmänen | 1998 | 462 | 27.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
104 | Panu Laukkanen | 1994 | 460 | 27.08 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
105 | Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 459 | 27.09 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
106 | Rafael Stenman | 1997 | 454 | 27.19 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
106 | Samuel Laiho | 1995 | 454 | 27.19 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
108 | Santeri Siiranen | 1998 | 454 | 27.20 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
109 | Niki Karlsson | 2000 | 453 | 27.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
109 | Saku Laakkonen | 1999 | 453 | 27.21 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
111 | Santeri Teppola | 1994 | 453 | 27.22 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
112 | Arttu Mitrunen | 1997 | 451 | 27.26 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
113 | Joonas Kotiranta | 1998 | 450 | 27.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
114 | Santeri Huhtala | 1998 | 449 | 27.29 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
115 | Rasmus Virta | 1998 | 446 | 27.35 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
116 | Juha Hyvärinen | 1998 | 446 | 27.36 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
116 | Pietu Kinnunen | 1996 | 446 | 27.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
118 | Joonas Sipari | 1991 | 445 | 27.38 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
119 | Juuso Seppä | 1997 | 441 | 27.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
120 | Henry Hatanpää | 2000 | 440 | 27.48 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
120 | Jonni Aho | 1999 | 440 | 27.48 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
122 | Jonas Fellman | 1999 | 438 | 27.53 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
123 | Mika Vänskä | 1998 | 436 | 27.56 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
124 | Riku Raikio | 1997 | 435 | 27.59 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
125 | Joonas Kuutsa | 1998 | 431 | 27.68 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
125 | Tuomas Luukinen | 1996 | 431 | 27.68 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
127 | Mika Katajisto | 1997 | 428 | 27.73 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
128 | Antti Salo | 1995 | 427 | 27.76 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
128 | Jere Honkamäki | 1998 | 427 | 27.76 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
130 | Jaakko Koivunen | 1997 | 425 | 27.81 | ||||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
131 | Tuomas Herlevi | 1999 | 423 | 27.84 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
132 | Miika Mäentaus | 1998 | 416 | 28.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
133 | Valtteri Somero | 1998 | 410 | 28.13 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
134 | Dmitry Nosov | 1998 | 406 | 28.22 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
135 | Heikki Tervanen | 1998 | 405 | 28.25 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
136 | Artturi Rantala | 1996 | 399 | 28.39 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
137 | Andres Heinikangas | 1995 | 397 | 28.43 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
138 | Markus Svanberg | 1998 | 391 | 28.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Juho Eerola | 1995 | 24.33 | EXTRA | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
- | Tuukka Myller | 1994 | 24.51 | EXTRA | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Elias Lampinen | 1997 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Wilhelm Suominen | 1999 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:39 |
Tulokset Laji 23 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:06 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 827 | 22.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tatu Waltari | 1987 | 751 | 23.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Toni Kurkinen | 1989 | 730 | 23.22 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Jani Rusi | 1984 | 708 | 23.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Andrei Tuomola | 1989 | 707 | 23.47 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Anton Herrala | 1993 | 707 | 23.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 684 | 23.73 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Tony Eriksson | 1995 | 678 | 23.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Matias Tyry | 1993 | 664 | 23.96 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 649 | 24.14 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Samuli Korpi | 1997 | 649 | 24.15 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Teemu Vuorela | 1994 | 645 | 24.20 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Ville Laine | 1995 | 633 | 24.35 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Nikita Saunonen | 1997 | 632 | 24.36 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Hannes Väre | 1997 | 623 | 24.47 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
16 | Juho Eerola | 1995 | 619 | 24.53 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:06 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:15 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 23, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 817 | 22.36 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Tatu Waltari | 1987 | 754 | 22.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Toni Kurkinen | 1989 | 748 | 23.03 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Andrei Tuomola | 1989 | 728 | 23.24 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Anton Herrala | 1993 | 717 | 23.36 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Jani Rusi | 1984 | 699 | 23.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 697 | 23.58 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Tony Eriksson | 1995 | 679 | 23.79 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Anton Herrala | 1993 | 596 | 24.84 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Anton Herrala | 1993 | 569 | 25.22 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Andrei Tuomola | 1989 | 553 | 25.46 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
12 | Andrei Tuomola | 1989 | 551 | 25.50 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
13 | Anton Herrala | 1993 | 543 | 25.63 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Tatu Waltari | 1987 | 541 | 25.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Toni Kurkinen | 1989 | 529 | 25.84 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Jani Rusi | 1984 | 499 | 26.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Toni Kurkinen | 1989 | 488 | 26.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Tatu Waltari | 1987 | 417 | 27.97 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
19 | Andrei Tuomola | 1989 | 401 | 28.35 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 373 | 29.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:15 |
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:36 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 762 | 25.98 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Laura Kurki | 1994 | 736 | 26.28 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Kaisla Kollanus | 1993 | 680 | 26.98 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Reetta Kanervo | 1999 | 663 | 27.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Anna Mäkinen | 1995 | 658 | 27.27 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Mira Palovuori | 1997 | 657 | 27.29 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Johanna Silventoinen | 1997 | 650 | 27.39 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Erika Lappalainen | 1996 | 646 | 27.44 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 641 | 27.52 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Noora Sartela | 1991 | 634 | 27.62 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Amanda Suihkonen | 1995 | 630 | 27.67 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 628 | 27.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Salla Elovirta | 1997 | 625 | 27.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Amanda Saari | 2000 | 617 | 27.86 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Nelli Määttänen | 1993 | 615 | 27.90 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Nina Haltia | 1999 | 615 | 27.90 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Veera Kivirinta | 1995 | 614 | 27.91 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Veera Venäläinen | 1995 | 610 | 27.97 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Reetta Pahkala | 1997 | 604 | 28.06 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Nea Rinne | 1995 | 601 | 28.11 | Ei osallistu loppukilpailuun | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Nea Virta | 1996 | 601 | 28.11 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Laura Oesch | 1997 | 599 | 28.14 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 596 | 28.19 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
24 | Viivi Immonen | 1996 | 593 | 28.24 | ||||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
25 | Nea Norismaa | 1995 | 588 | 28.31 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Vilma Venäläinen | 1996 | 587 | 28.33 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 583 | 28.40 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
27 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 583 | 28.40 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
27 | Sonja Pentti | 1999 | 583 | 28.40 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
30 | Milla Inkeroinen | 1998 | 582 | 28.41 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Veera Rinne | 1998 | 582 | 28.41 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Mirva Kallström | 1999 | 581 | 28.43 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Sonja Portin | 1998 | 576 | 28.52 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
34 | Emma Männikkö | 1998 | 574 | 28.54 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Emma-Lotta Tynkkynen | 1999 | 574 | 28.54 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
36 | Moona Koski | 1999 | 573 | 28.57 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
37 | Ida Konkka | 2000 | 571 | 28.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
38 | Veera Pellinen | 1997 | 570 | 28.61 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Saara Salokangas | 1996 | 570 | 28.62 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
40 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 569 | 28.63 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
41 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 566 | 28.68 | ||||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
41 | Nea Kolu | 1997 | 566 | 28.68 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Hanna Hammar | 1998 | 565 | 28.69 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Erica Nieminen | 1992 | 564 | 28.71 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
44 | Jenna Lehtinen | 1995 | 564 | 28.71 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
46 | Alma Lumio | 1999 | 561 | 28.77 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Nea Kontturi | 1998 | 561 | 28.77 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
48 | Alissa Eloranta | 1999 | 559 | 28.79 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
49 | Alisa Ponomareva | 1991 | 559 | 28.80 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
50 | Anna Röytiö | 1998 | 554 | 28.88 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
50 | Merina Suoranta | 1999 | 554 | 28.88 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
52 | Lotta Räisänen | 1999 | 554 | 28.89 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
53 | Eveliina Ala-Seppälä | 1995 | 550 | 28.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
54 | Maria Ripatti | 1987 | 549 | 28.97 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
55 | Onerva Lahtinen | 1998 | 549 | 28.98 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
56 | Noora Kukkonen | 1999 | 544 | 29.06 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
57 | Kia Purhonen | 1998 | 542 | 29.10 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
58 | Emma Lehtola | 1997 | 541 | 29.12 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
59 | Veera Kallio | 1997 | 540 | 29.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
60 | Vera Viitasuo | 1995 | 538 | 29.16 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
61 | Selina Virkkunen | 1997 | 537 | 29.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
62 | Vilma Havo | 1999 | 536 | 29.20 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
63 | Tea Österlund | 1998 | 534 | 29.24 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
64 | Ksenia Egorova | 2000 | 528 | 29.35 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
65 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 527 | 29.36 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
66 | Yvonne Tollander | 1997 | 527 | 29.37 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
67 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 524 | 29.43 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
68 | Enni Hukka | 1997 | 523 | 29.45 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
69 | Sofia Risteelä | 1993 | 522 | 29.47 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
70 | Sonja Rajakangas | 1997 | 521 | 29.48 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
71 | Janette Karppinen | 1996 | 521 | 29.49 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
72 | Mia Pentti | 2002 | 520 | 29.50 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
73 | Jessika Patjas | 1997 | 518 | 29.53 | ||||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
74 | Henna Kainulainen | 1998 | 518 | 29.54 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
75 | Hanna Kareinen | 2000 | 517 | 29.55 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
75 | Nenne Tommiska | 1993 | 517 | 29.55 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
75 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 517 | 29.55 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
78 | Annika Karinkanta | 2000 | 517 | 29.56 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
78 | Iida Sihvonen | 1998 | 517 | 29.56 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
78 | Tiia Nikkanen | 1997 | 517 | 29.56 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
81 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 516 | 29.58 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
82 | Ella Lumio | 2000 | 515 | 29.60 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
83 | Janina Viitanen | 1997 | 514 | 29.61 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
83 | Nadja Åman | 1996 | 514 | 29.61 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
85 | Iida Koiranen | 2000 | 514 | 29.62 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
86 | Aleksia Halonen | 1996 | 512 | 29.66 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
87 | Kiia Karimaa | 1996 | 511 | 29.67 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
88 | Ella Kurttila | 1998 | 510 | 29.69 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
89 | Tytti Karjalainen | 1998 | 509 | 29.71 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
90 | Milla Koskela | 1999 | 509 | 29.72 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
91 | Niina Korhonen | 1996 | 508 | 29.73 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
92 | Ada Alajääskö | 1998 | 504 | 29.81 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
92 | Roosa Rekola | 2000 | 504 | 29.81 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
94 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 503 | 29.83 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
95 | Sanni Malinen | 1998 | 502 | 29.85 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
96 | Jonna Siilin | 1997 | 501 | 29.87 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
96 | Marilla Parhiala | 2000 | 501 | 29.87 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
96 | Sara Lehtolainen | 1996 | 501 | 29.87 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
99 | Rita Valkama | 1999 | 499 | 29.91 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
100 | Ylva Sjölund | 1998 | 498 | 29.93 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
101 | Annika Laihonen | 1997 | 496 | 29.96 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
102 | Petra Steen | 1999 | 496 | 29.97 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
102 | Rebekka Holma | 1999 | 496 | 29.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
102 | Vera Lammi | 1998 | 496 | 29.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
105 | Emma Hällfors | 1998 | 495 | 29.98 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
105 | Kiia Kagan | 1997 | 495 | 29.98 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
105 | Salla Puhtimäki | 1998 | 495 | 29.98 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
108 | Alina Katajisto | 1998 | 495 | 29.99 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
109 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 494 | 30.00 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
109 | Mari Kausiala | 1997 | 494 | 30.00 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
109 | Pinja Tiainen | 1999 | 494 | 30.00 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
112 | Malla Huusko | 1999 | 493 | 30.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
113 | Sini Niemi | 1993 | 489 | 30.10 | ||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
114 | Milja Korte | 1998 | 488 | 30.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
115 | Ronja Mehtonen | 1999 | 487 | 30.15 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
116 | Tuuli Vuorentausta | 1998 | 486 | 30.18 | ||||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
117 | Pinja Peippo | 1999 | 484 | 30.22 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
118 | Venla Niemelä | 1999 | 483 | 30.24 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
119 | Emma Ingberg | 1999 | 482 | 30.25 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
120 | Emilia Lahtinen | 1996 | 480 | 30.30 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
121 | Ninni Luoma | 1998 | 477 | 30.37 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
122 | Isabel Hagelin | 2001 | 472 | 30.47 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
123 | Eveliina Perämäki | 1997 | 469 | 30.53 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
123 | Nea-Maria Laitervo | 1997 | 469 | 30.53 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
125 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 469 | 30.54 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
126 | Iiris Loukkola | 1999 | 467 | 30.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
127 | Nelli Uusitalo | 1999 | 466 | 30.59 | ||||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
128 | Merja Miesmaa | 1994 | 466 | 30.60 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
129 | Essi Laine | 2000 | 465 | 30.62 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
130 | Emilia Potkonen | 1998 | 463 | 30.66 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
131 | Minttu Hörkkö | 1997 | 463 | 30.67 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
132 | Jenni Kukkonen | 1999 | 462 | 30.68 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
133 | Saara Svahn | 2001 | 461 | 30.70 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
134 | Senja Saarteinen | 1999 | 461 | 30.71 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
135 | Kiira Mauranen | 1999 | 460 | 30.72 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
136 | Tiina Soukka | 1996 | 460 | 30.73 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
137 | Anna Silventoinen | 1994 | 460 | 30.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
137 | Hanni Pratsch | 1999 | 460 | 30.74 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
137 | Noora Saarinen | 1996 | 460 | 30.74 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
140 | Sofia Rönkkö | 1999 | 458 | 30.77 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
141 | Katja Malmi | 1998 | 454 | 30.86 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
142 | Noora Angelva | 1999 | 453 | 30.88 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
143 | Jenny Ek | 1999 | 453 | 30.89 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
144 | Emilia Kokko | 1999 | 450 | 30.96 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
145 | Suvi Taskinen | 1998 | 449 | 30.98 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
146 | Heidi Manninen | 1999 | 448 | 30.99 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
147 | Sini Tuominen | 2000 | 448 | 31.00 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
148 | Linnea Eklund | 2000 | 445 | 31.06 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
149 | Marianne Killström | 1998 | 444 | 31.09 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
150 | Elli Ylinen | 1996 | 443 | 31.11 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
150 | Kiia Kärkkäinen | 2003 | 443 | 31.11 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
152 | Saga Valtonen | 1998 | 442 | 31.13 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
153 | Roosa Hyypiä | 1997 | 442 | 31.14 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
154 | Alexandra Kapanen | 2000 | 442 | 31.15 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
155 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 439 | 31.22 | ||||||
Someron Esa | ||||||||||
155 | Noora Koponen | 1996 | 439 | 31.22 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
157 | Sanna Salonen | 1995 | 436 | 31.28 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
158 | Sini Sariola | 1996 | 433 | 31.36 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
159 | Ella Auvinen | 1999 | 431 | 31.40 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
160 | Jenna Brunila | 1996 | 431 | 31.41 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
161 | Katariina Räsänen | 1999 | 430 | 31.43 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
162 | Milja Mettinen | 2000 | 429 | 31.44 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
163 | Aino Mononen | 2001 | 429 | 31.45 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
164 | Roosa Paukku | 2000 | 428 | 31.47 | ||||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
165 | Meri Kallio | 1999 | 427 | 31.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
165 | Reetta Schroderus | 1997 | 427 | 31.51 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
167 | Pinja Aro | 1999 | 423 | 31.61 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
168 | Emmi Valdolin | 1999 | 422 | 31.62 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
169 | Sara Taskinen | 2000 | 419 | 31.69 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
170 | Elina Heino | 1999 | 419 | 31.70 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
171 | Maija Hirvo | 1997 | 418 | 31.73 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
172 | Meri Lauronen | 2002 | 414 | 31.82 | ||||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
173 | Linda Simula | 2001 | 412 | 31.87 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
174 | Marie Tuominen | 2000 | 411 | 31.91 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
175 | Aada Illikainen | 1998 | 406 | 32.03 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
176 | Olivia Hellsten | 2000 | 405 | 32.05 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
177 | Amanda Kankkunen | 2000 | 399 | 32.22 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
178 | Micaela Orellana | 1999 | 398 | 32.24 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
179 | Pinja Partinen | 1999 | 393 | 32.39 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
180 | Ida Grundström | 2002 | 391 | 32.44 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
180 | Roosa Hjelm | 1997 | 391 | 32.44 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
182 | Fanny Ek | 1999 | 389 | 32.50 | ||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Sini Kuutamo | 1995 | DNS | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:36 |
Tulokset Laji 24 (Välierät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Välierät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kurki | 1994 | 763 | 25.96 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Anna Mäkinen | 1995 | 709 | 26.60 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Kaisla Kollanus | 1993 | 696 | 26.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Reetta Kanervo | 1999 | 686 | 26.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Erika Lappalainen | 1996 | 668 | 27.14 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Johanna Silventoinen | 1997 | 666 | 27.16 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Mira Palovuori | 1997 | 663 | 27.21 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Noora Sartela | 1991 | 661 | 27.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Amanda Suihkonen | 1995 | 651 | 27.38 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 643 | 27.48 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Viola Kilpeläinen | 1998 | 637 | 27.57 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Nelli Määttänen | 1993 | 625 | 27.74 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Amanda Saari | 2000 | 611 | 27.95 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
14 | Nina Haltia | 1999 | 610 | 27.97 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Nea Virta | 1996 | 595 | 28.20 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Salla Elovirta | 1997 | 565 | 28.70 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:29 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Kurki | 1994 | 725 | 26.41 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Laura Kurki | 1994 | 706 | 26.64 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Kaisla Kollanus | 1993 | 702 | 26.70 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Anna Mäkinen | 1995 | 695 | 26.78 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Johanna Silventoinen | 1997 | 694 | 26.80 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Laura Kurki | 1994 | 693 | 26.81 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Reetta Kanervo | 1999 | 688 | 26.88 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Laura Kurki | 1994 | 675 | 27.04 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Noora Sartela | 1991 | 675 | 27.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Erika Lappalainen | 1996 | 662 | 27.22 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Mira Palovuori | 1997 | 658 | 27.28 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Kaisla Kollanus | 1993 | 650 | 27.39 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Kaisla Kollanus | 1993 | 646 | 27.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Anna Mäkinen | 1995 | 634 | 27.62 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Reetta Kanervo | 1999 | 629 | 27.69 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Johanna Silventoinen | 1997 | 613 | 27.93 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
17 | Noora Sartela | 1991 | 606 | 28.04 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Reetta Kanervo | 1999 | 595 | 28.21 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Kaisla Kollanus | 1993 | 566 | 28.68 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Anna Mäkinen | 1995 | 533 | 29.25 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:29 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:22 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 25, 100m Vapaauinti M S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 786 | 28.21 | 59.54 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Petri Koli | 1986 | 383 | 34.39 | 1:14.61 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Manu Lahtinen | 1991 | 381 | 35.40 | 1:14.76 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Aleksi Kaidesoja | 1997 | 191 | 39.95 | 1:34.01 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Toni Järvinen | 1997 | 78 | 1:01.26 | 2:11.93 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
- | Mikael Natunen | 1992 | DSQ | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:22 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:53 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 26, 100m Vapaauinti N S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Meri-Maari Mäkinen | 1992 | 467 | 42.89 | 1:27.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Jenna Saarinen | 2001 | 245 | 44.40 | 1:36.00 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:53 |
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:41 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 27, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Myren | 1991 | 801 | 29.52 | 1:03.06 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Eetu Karvonen | 1986 | 772 | 29.90 | 1:03.84 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
3 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 738 | 30.61 | 1:04.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Matti Mattsson | 1993 | 734 | 30.34 | 1:04.92 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Lassi Ohtonen | 1992 | 730 | 30.48 | 1:05.05 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | William Wihanto | 1994 | 728 | 31.55 | 1:05.10 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Miika Nuorinko | 1996 | 718 | 30.55 | 1:05.41 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 700 | 31.55 | 1:05.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Tapio Junninen | 1995 | 698 | 31.21 | 1:06.02 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Tuomas Pokkinen | 1995 | 678 | 30.92 | 1:06.67 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Mikael Laakso | 1997 | 669 | 31.29 | 1:06.96 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Lauri Tolvanen | 1988 | 664 | 31.33 | 1:07.14 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Miika Tolvanen | 1996 | 663 | 32.34 | 1:07.17 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
14 | Tuomas Tiainen | 1996 | 663 | 31.78 | 1:07.18 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
15 | Werneri Koskinen | 1998 | 651 | 32.35 | 1:07.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Bruce Clayhills | 1997 | 646 | 31.96 | 1:07.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
17 | Jaakko Poutamo | 1994 | 640 | 31.60 | 1:07.96 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Miika Pentti | 1997 | 627 | 31.88 | 1:08.44 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
19 | Antti Kiviaho | 1996 | 614 | 32.05 | 1:08.90 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
20 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 611 | 32.69 | 1:09.02 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
21 | Lauri Leinonen | 1992 | 609 | 31.55 | 1:09.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 588 | 32.65 | 1:09.91 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 585 | 32.20 | 1:10.03 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
24 | Lauri Hatunen | 1998 | 568 | 32.93 | 1:10.71 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Jaro Salo | 1997 | 565 | 33.42 | 1:10.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Thomas Böckerman | 1997 | 562 | 32.57 | 1:10.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Aku Luukko | 1997 | 559 | 32.97 | 1:11.09 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
28 | Mikko Pesso | 1997 | 545 | 33.71 | 1:11.70 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
29 | Samuli Lahti | 1995 | 537 | 33.27 | 1:12.05 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
30 | Martti Pyysalo | 1992 | 524 | 33.04 | 1:12.62 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
31 | Oskar Karjalainen | 1995 | 524 | 33.88 | 1:12.65 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
32 | Santeri Siiranen | 1998 | 519 | 33.40 | 1:12.85 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
33 | Eerikki Rutanen | 1972 | 517 | 33.94 | 1:12.96 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
34 | Vilppu Penttilä | 1997 | 508 | 35.12 | 1:13.41 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
35 | Olli Soramies | 1998 | 504 | 33.83 | 1:13.58 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
36 | Arttu Mitrunen | 1997 | 496 | 33.70 | 1:13.97 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
37 | Aleksi Kurronen | 1997 | 487 | 34.45 | 1:14.41 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
38 | Miikka Kylmänen | 1998 | 486 | 34.18 | 1:14.50 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Jasper Järvelä | 1996 | 485 | 34.56 | 1:14.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Henri Kyyrä | 1999 | 481 | 35.01 | 1:14.74 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
41 | Jonni Aho | 1999 | 479 | 34.28 | 1:14.85 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
42 | Daniel Zimmermann | 1997 | 461 | 36.17 | 1:15.79 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
43 | Joel Rantala | 1999 | 460 | 36.44 | 1:15.87 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
44 | Otto Kuittinen | 1995 | 458 | 34.84 | 1:15.96 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
45 | Wilhelm Suominen | 1999 | 453 | 35.73 | 1:16.24 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
46 | Antti Leiponen | 1998 | 446 | 35.68 | 1:16.62 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
47 | Aake Nyrhinen | 1997 | 446 | 36.29 | 1:16.65 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
48 | Ossi Airaksinen | 1996 | 446 | 35.27 | 1:16.66 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
49 | Andrei Prytkov | 1991 | 432 | 35.48 | 1:17.44 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
50 | Adam Vik | 1996 | 431 | 35.00 | 1:17.54 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
51 | Rafael Stenman | 1997 | 423 | 35.41 | 1:18.00 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
52 | Tim Kontturi | 1996 | 416 | 35.76 | 1:18.45 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Olli Kapiainen | 1997 | 413 | 35.16 | 1:18.65 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
54 | Arni Siline | 1997 | 410 | 37.38 | 1:18.84 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
55 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 377 | 37.23 | 1:21.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:41 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:19 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 27, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Karvonen | 1986 | 814 | 29.32 | 1:02.72 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Matti Mattsson | 1993 | 803 | 29.70 | 1:03.02 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Sami Myren | 1991 | 798 | 29.46 | 1:03.13 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Lassi Ohtonen | 1992 | 772 | 30.24 | 1:03.84 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 726 | 30.43 | 1:05.16 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Miika Nuorinko | 1996 | 706 | 30.48 | 1:05.76 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 681 | 30.88 | 1:06.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Tapio Junninen | 1995 | 673 | 31.11 | 1:06.84 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:19 |
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:41 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 28, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 764 | 33.69 | 1:10.50 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 734 | 33.84 | 1:11.44 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Emilia Eloranta | 1997 | 686 | 34.79 | 1:13.06 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Veera Kivirinta | 1995 | 669 | 34.34 | 1:13.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Carita Luukkanen | 1996 | 657 | 35.59 | 1:14.13 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
6 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 640 | 35.04 | 1:14.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 579 | 37.03 | 1:17.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Lotta Räisänen | 1999 | 567 | 36.83 | 1:17.84 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 561 | 37.09 | 1:18.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Hanna Kareinen | 2000 | 559 | 37.04 | 1:18.23 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Lotta Ruhala | 1997 | 555 | 37.24 | 1:18.38 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
12 | Aura Lehtonen | 1998 | 553 | 36.38 | 1:18.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Maija Hirvo | 1997 | 552 | 36.75 | 1:18.54 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Riina Strengell | 1997 | 549 | 36.38 | 1:18.68 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Lotta Mielonen | 1996 | 544 | 36.98 | 1:18.93 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Ada Alajääskö | 1998 | 515 | 37.15 | 1:20.36 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Ella Varis | 1998 | 513 | 36.88 | 1:20.48 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Aada Illikainen | 1998 | 508 | 37.69 | 1:20.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Emilia Potkonen | 1998 | 507 | 37.75 | 1:20.82 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Kia Karike | 1999 | 500 | 38.70 | 1:21.18 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Sofia Risteelä | 1993 | 499 | 37.94 | 1:21.22 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Ida Tahvanainen | 1997 | 499 | 38.10 | 1:21.25 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Ada Nyström | 2001 | 495 | 37.77 | 1:21.43 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
24 | Jonna Laukkanen | 1998 | 492 | 39.16 | 1:21.61 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
25 | Nadja Åman | 1996 | 491 | 37.95 | 1:21.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 482 | 38.85 | 1:22.19 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
27 | Emilia Liven | 2002 | 478 | 39.35 | 1:22.38 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
28 | Fanny Nyström | 1999 | 475 | 38.85 | 1:22.59 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
29 | Ninni Luoma | 1998 | 473 | 39.68 | 1:22.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
30 | Kiia Korsu | 1999 | 462 | 39.31 | 1:23.31 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Annika Karinkanta | 2000 | 459 | 40.10 | 1:23.54 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Sini Sariola | 1996 | 458 | 40.63 | 1:23.58 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
33 | Elina Karinkanta | 2000 | 455 | 39.36 | 1:23.79 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
34 | Janette Karppinen | 1996 | 449 | 38.51 | 1:24.14 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Susanna Ellonen | 1999 | 448 | 39.14 | 1:24.20 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
36 | Ksenia Egorova | 2000 | 445 | 39.87 | 1:24.37 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
37 | Janina Pyrrö | 1998 | 443 | 39.79 | 1:24.54 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
38 | Merina Suoranta | 1999 | 440 | 40.00 | 1:24.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
39 | Johanna Kara | 1965 | 439 | 38.99 | 1:24.76 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
40 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 436 | 40.53 | 1:24.98 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
41 | Helena Knaapi | 1999 | 434 | 40.19 | 1:25.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Minttu Hörkkö | 1997 | 420 | 39.01 | 1:26.01 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
43 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 412 | 39.61 | 1:26.56 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
44 | Salla Puhtimäki | 1998 | 411 | 39.47 | 1:26.63 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
45 | Kiia Kagan | 1997 | 408 | 40.83 | 1:26.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
46 | Roosa Rekola | 2000 | 405 | 40.76 | 1:27.06 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
47 | Pinja Penttilä | 2001 | 400 | 40.69 | 1:27.46 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
48 | Saara Vesa | 1999 | 399 | 42.12 | 1:27.49 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
49 | Tytti Karjalainen | 1998 | 399 | 41.23 | 1:27.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
50 | Pinja Partinen | 1999 | 393 | 41.68 | 1:27.94 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
51 | Elli Ylinen | 1996 | 390 | 40.17 | 1:28.20 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
52 | Micaela Orellana | 1999 | 389 | 41.22 | 1:28.23 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Malla Huusko | 1999 | 383 | 41.13 | 1:28.74 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
54 | Emilia Riipinen | 2000 | 373 | 40.88 | 1:29.47 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
55 | Maria Yli-Jama | 1999 | 357 | 43.15 | 1:30.82 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Leena Koivusalo | 1993 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:41 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:23 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 28, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenna Laukkanen | 1995 | 784 | 33.72 | 1:09.89 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
2 | Silja Känsäkoski | 1997 | 760 | 33.57 | 1:10.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 721 | 33.15 | 1:11.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 665 | 34.93 | 1:13.81 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Carita Luukkanen | 1996 | 657 | 35.28 | 1:14.12 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
6 | Eveliina Pihkamäki | 1998 | 609 | 35.80 | 1:16.03 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
7 | Lotta Hämäläinen | 1998 | 600 | 36.05 | 1:16.40 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Lotta Räisänen | 1999 | 558 | 36.57 | 1:18.26 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:23 |
Tulokset Laji 29 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:42 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 29, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Horst | 1997 | 1:07.83 | 2:23.48 | 3:44.88 | 4:50.74 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
2 | Konsta Naumanen | 1996 | 1:09.19 | 2:26.78 | 3:44.57 | 4:50.81 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
3 | Pietari Virta | 1997 | 1:08.82 | 2:22.51 | 3:50.23 | 4:54.71 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
4 | Tapio Junninen | 1995 | 1:07.52 | 2:30.82 | 3:52.00 | 5:01.93 | ||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Anton Kallio | 1996 | 1:05.58 | 2:27.31 | 4:02.80 | 5:12.20 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Jani Hartikainen | 1993 | 1:08.83 | 2:29.91 | 4:01.80 | 5:12.56 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Lassi Ruohonen | 1998 | 1:13.70 | 2:33.93 | 4:01.05 | 5:15.12 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Mikko Suova | 1997 | 1:12.07 | 2:35.30 | 4:06.65 | 5:19.03 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Aku Luukko | 1997 | 1:16.36 | 2:37.67 | 4:02.36 | 5:21.44 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 1:09.03 | 2:32.98 | 4:08.11 | 5:22.63 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Henrik Rinkinen | 1997 | 1:06.62 | 2:29.18 | 4:05.23 | 5:24.28 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
12 | Riku Soini | 1997 | 1:12.37 | 2:41.02 | 4:17.45 | 5:32.18 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
13 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 1:15.90 | 2:44.36 | 4:16.17 | 5:32.46 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Kirill Egorov | 2000 | 1:16.37 | 2:45.04 | 4:19.06 | 5:33.08 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Santeri Rantanen | 1996 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:42 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:31 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 29, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Sami Juopperi | 1992 | 682 | 1:01.42 | 2:13.40 | 3:30.95 | 4:36.94 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eetu Piiroinen | 1995 | 671 | 1:01.00 | 2:13.47 | 3:33.95 | 4:38.40 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Miro Torola | 1995 | 667 | 1:01.72 | 2:14.41 | 3:37.24 | 4:39.04 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Matti Myllyaho | 1995 | 619 | 1:04.32 | 2:19.57 | 3:39.58 | 4:45.97 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Heikki Luukko | 1988 | 609 | 1:04.80 | 2:17.85 | 3:39.17 | 4:47.61 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 598 | 1:04.05 | 2:19.30 | 3:42.96 | 4:49.28 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Santeri Horst | 1997 | 589 | 1:07.83 | 2:23.48 | 3:44.88 | 4:50.74 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Konsta Naumanen | 1996 | 589 | 1:09.19 | 2:26.78 | 3:44.57 | 4:50.81 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
9 | Pietari Virta | 1997 | 566 | 1:08.82 | 2:22.51 | 3:50.23 | 4:54.71 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Tapio Junninen | 1995 | 526 | 1:07.52 | 2:30.82 | 3:52.00 | 5:01.93 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Mikko Pesso | 1997 | 517 | 1:03.44 | 2:20.25 | 3:49.54 | 5:03.69 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 498 | 1:07.32 | 2:30.17 | 3:55.74 | 5:07.58 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Anton Kallio | 1996 | 476 | 1:05.58 | 2:27.31 | 4:02.80 | 5:12.20 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
14 | Jani Hartikainen | 1993 | 474 | 1:08.83 | 2:29.91 | 4:01.80 | 5:12.56 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Lassi Ruohonen | 1998 | 463 | 1:13.70 | 2:33.93 | 4:01.05 | 5:15.12 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
16 | Mikko Suova | 1997 | 446 | 1:12.07 | 2:35.30 | 4:06.65 | 5:19.03 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Aku Luukko | 1997 | 436 | 1:16.36 | 2:37.67 | 4:02.36 | 5:21.44 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 431 | 1:09.03 | 2:32.98 | 4:08.11 | 5:22.63 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Henrik Rinkinen | 1997 | 425 | 1:06.62 | 2:29.18 | 4:05.23 | 5:24.28 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Riku Soini | 1997 | 395 | 1:12.37 | 2:41.02 | 4:17.45 | 5:32.18 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 394 | 1:15.90 | 2:44.36 | 4:16.17 | 5:32.46 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Kirill Egorov | 2000 | 392 | 1:16.37 | 2:45.04 | 4:19.06 | 5:33.08 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Santeri Rantanen | 1996 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:31 |
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:42 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 30, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Ada Alajääskö | 1998 | 1:14.51 | 2:44.74 | 4:17.09 | 5:33.09 | ||||
Nokian Pyry | ||||||||||
2 | Henna Kainulainen | 1998 | 1:14.27 | 2:42.20 | 4:20.21 | 5:38.20 | ||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Sanna Saarinen | 1998 | 1:17.16 | 2:48.13 | 4:21.75 | 5:40.96 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 1:18.18 | 2:48.56 | 4:29.75 | 5:45.39 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Mari Kausiala | 1997 | 1:16.69 | 2:48.69 | 4:30.60 | 5:45.88 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Elina Karinkanta | 2000 | 1:18.22 | 2:52.60 | 4:29.49 | 5:46.41 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 12:42 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:39 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 30, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 691 | 1:07.78 | 2:27.26 | 3:53.49 | 5:04.67 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Petra Soininen | 1992 | 622 | 1:10.15 | 2:33.12 | 4:03.68 | 5:15.65 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 594 | 1:09.61 | 2:36.95 | 4:08.99 | 5:20.51 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenna Lehtinen | 1995 | 591 | 1:10.92 | 2:34.43 | 4:08.44 | 5:21.05 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Saara Ruti | 1997 | 576 | 1:13.78 | 2:38.75 | 4:09.51 | 5:23.73 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
6 | Selma Soininen | 1999 | 571 | 1:14.87 | 2:34.54 | 4:10.60 | 5:24.64 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Ella Varis | 1998 | 532 | 1:19.51 | 2:45.24 | 4:17.02 | 5:32.48 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Ada Alajääskö | 1998 | 529 | 1:14.51 | 2:44.74 | 4:17.09 | 5:33.09 | |||
Nokian Pyry | ||||||||||
9 | Henna Kainulainen | 1998 | 505 | 1:14.27 | 2:42.20 | 4:20.21 | 5:38.20 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Sanna Saarinen | 1998 | 493 | 1:17.16 | 2:48.13 | 4:21.75 | 5:40.96 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 474 | 1:18.18 | 2:48.56 | 4:29.75 | 5:45.39 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Mari Kausiala | 1997 | 472 | 1:16.69 | 2:48.69 | 4:30.60 | 5:45.88 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
13 | Elina Karinkanta | 2000 | 470 | 1:18.22 | 2:52.60 | 4:29.49 | 5:46.41 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Reetta Pahkala | 1997 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 05 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:39 |
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:32 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 31, 4X200m Vapaauinti T-17, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Raisu Tytöt [1997] 1 | 1997 | 9:01.25 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laura Mäki | 1997 | 1:06.96 | 2:16.78 | 2:16.78 | ||||||
Sara Kazi | 1999 | 1:04.94 | 2:15.55 | 4:32.33 | ||||||
Eveliina Kallio | 1999 | 1:02.04 | 2:11.19 | 6:43.52 | ||||||
Irene Ruuskanen | 1999 | 1:07.09 | 2:17.73 | 9:01.25 | ||||||
2 | Uita 1 | 1997 | 9:16.78 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Hanna Hammar | 1998 | 1:05.85 | 2:16.41 | 2:16.41 | ||||||
Emma Männikkö | 1998 | 1:07.02 | 2:19.61 | 4:36.02 | ||||||
Suvi Huhtanen | 1999 | 1:04.26 | 2:19.70 | 6:55.72 | ||||||
Alma Lumio | 1999 | 1:06.47 | 2:21.06 | 9:16.78 | ||||||
3 | Scv Tytöt | 1997 | 9:26.47 | |||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Saara Ruti | 1997 | 1:07.38 | 2:18.80 | 2:18.80 | ||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 1:10.56 | 2:25.97 | 4:44.77 | ||||||
Rosa Sahlström | 1997 | 1:10.01 | 2:23.31 | 7:08.08 | ||||||
Emma Lehtola | 1997 | 1:06.54 | 2:18.39 | 9:26.47 | ||||||
4 | Åsk T-17 Kakkonen | 1997 | 9:33.74 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kiia Kagan | 1997 | 1:07.93 | 2:23.46 | 2:23.46 | ||||||
Helene Helo | 1999 | 1:10.54 | 2:24.90 | 4:48.36 | ||||||
Emmi Valdolin | 1999 | 1:10.38 | 2:30.41 | 7:18.77 | ||||||
Veera Kallio | 1997 | 1:04.90 | 2:14.97 | 9:33.74 | ||||||
5 | Uita 2 | 1997 | 9:37.92 | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Emilia Potkonen | 1998 | 1:08.44 | 2:24.35 | 2:24.35 | ||||||
Iida-Maria Rantanen | 1998 | 1:06.85 | 2:20.12 | 4:44.47 | ||||||
Ida Tahvanainen | 1997 | 1:09.72 | 2:25.65 | 7:10.12 | ||||||
Lumikki Lehtilä | 1998 | 1:09.23 | 2:27.80 | 9:37.92 | ||||||
6 | Orca Naiset [1999) | 1999 | 9:49.95 | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Heidi Manninen | 1999 | 1:10.20 | 2:26.06 | 2:26.06 | ||||||
Ksenia Egorova | 2000 | 1:09.71 | 2:26.60 | 4:52.66 | ||||||
Saara Vesa | 1999 | 1:10.31 | 2:24.40 | 7:17.06 | ||||||
Linda Simula | 2001 | 1:12.96 | 2:32.89 | 9:49.95 | ||||||
- | Ukk Naiset [1998] | 1998 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 1:06.75 | 2:19.70 | 2:19.70 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:32 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:16 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 31, 4X200m Vapaauinti T-17, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 1997 | 724 | 8:34.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Emilia Eloranta | 1997 | 1:02.03 | 2:09.63 | 2:09.63 | ||||||
Mirva Kallström | 1999 | 1:02.44 | 2:11.45 | 4:21.08 | ||||||
Aino Otava | 1999 | 1:00.29 | 2:03.57 | 6:24.65 | ||||||
Adelia Spångberg | 1999 | 1:01.21 | 2:09.82 | 8:34.47 | ||||||
2 | Hss 1 | 1998 | 702 | 8:39.87 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Viola Kilpeläinen | 1998 | 1:01.93 | 2:08.91 | 2:08.91 | ||||||
Aada Alastalo | 1998 | 1:03.43 | 2:11.42 | 4:20.33 | ||||||
Lotta Jacobson | 1998 | 1:01.89 | 2:11.25 | 6:31.58 | ||||||
Anna Kotonen | 1997 | 1:00.27 | 2:08.29 | 8:39.87 | ||||||
3 | Cetus 2 | 1997 | 665 | 8:49.20 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Alissa Eloranta | 1999 | 1:03.25 | 2:12.25 | 2:12.25 | ||||||
Milla Inkeroinen | 1998 | 1:01.97 | 2:11.81 | 4:24.06 | ||||||
Sini Koivu | 1999 | 1:03.15 | 2:12.41 | 6:36.47 | ||||||
Sohvi Nenonen | 1999 | 1:01.82 | 2:12.73 | 8:49.20 | ||||||
4 | Ou Naiset | 1997 | 651 | 8:53.12 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Silja Känsäkoski | 1997 | 1:03.73 | 2:12.22 | 2:12.22 | ||||||
Reetta Kanervo | 1999 | 1:03.24 | 2:12.51 | 4:24.73 | ||||||
Kaisa Kariniemi | 1999 | 1:05.02 | 2:16.32 | 6:41.05 | ||||||
Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 1:02.86 | 2:12.07 | 8:53.12 | ||||||
5 | Åsk T-17 | 1997 | 638 | 8:56.71 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Tiia Puolakka | 1998 | 1:03.53 | 2:12.70 | 2:12.70 | ||||||
Ida Konkka | 2000 | 1:01.97 | 2:15.75 | 4:28.45 | ||||||
Nea Kolu | 1997 | 1:05.05 | 2:15.56 | 6:44.01 | ||||||
Veera Rinne | 1998 | 1:02.35 | 2:12.70 | 8:56.71 | ||||||
6 | Cetus 3 | 1997 | 622 | 9:01.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Wilma Jacobson | 2000 | 1:02.93 | 2:14.89 | 2:14.89 | ||||||
Ella Aalto | 2000 | 1:04.39 | 2:13.62 | 4:28.51 | ||||||
Ylva Sjölund | 1998 | 1:06.93 | 2:16.25 | 6:44.76 | ||||||
Rebecca Wahlstedt | 1997 | 1:04.42 | 2:16.37 | 9:01.13 | ||||||
7 | Raisu Tytöt [1997] 1 | 1997 | 622 | 9:01.25 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Laura Mäki | 1997 | 1:06.96 | 2:16.78 | 2:16.78 | ||||||
Sara Kazi | 1999 | 1:04.94 | 2:15.55 | 4:32.33 | ||||||
Eveliina Kallio | 1999 | 1:02.04 | 2:11.19 | 6:43.52 | ||||||
Irene Ruuskanen | 1999 | 1:07.09 | 2:17.73 | 9:01.25 | ||||||
8 | Hss 2 | 1998 | 613 | 9:03.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laura Oesch | 1997 | 1:04.35 | 2:16.07 | 2:16.07 | ||||||
Iida Koiranen | 2000 | 1:04.79 | 2:15.20 | 4:31.27 | ||||||
Sanni Alamattila | 1999 | 1:03.69 | 2:15.09 | 6:46.36 | ||||||
Vilma Havo | 1999 | 1:05.08 | 2:17.47 | 9:03.83 | ||||||
9 | Swim Tytöt [1997] | 1997 | 605 | 9:06.11 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Veera Pellinen | 1997 | 1:04.39 | 2:11.87 | 2:11.87 | ||||||
Sonja Pentti | 1999 | 1:05.59 | 2:16.65 | 4:28.52 | ||||||
Jenni Lampi | 2000 | 1:05.80 | 2:19.54 | 6:48.06 | ||||||
Selma Soininen | 1999 | 1:07.22 | 2:18.05 | 9:06.11 | ||||||
10 | Uita 1 | 1997 | 571 | 9:16.78 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Hanna Hammar | 1998 | 1:05.85 | 2:16.41 | 2:16.41 | ||||||
Emma Männikkö | 1998 | 1:07.02 | 2:19.61 | 4:36.02 | ||||||
Suvi Huhtanen | 1999 | 1:04.26 | 2:19.70 | 6:55.72 | ||||||
Alma Lumio | 1999 | 1:06.47 | 2:21.06 | 9:16.78 | ||||||
11 | Scv Tytöt | 1997 | 542 | 9:26.47 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
Saara Ruti | 1997 | 1:07.38 | 2:18.80 | 2:18.80 | ||||||
Jonna Laukkanen | 1998 | 1:10.56 | 2:25.97 | 4:44.77 | ||||||
Rosa Sahlström | 1997 | 1:10.01 | 2:23.31 | 7:08.08 | ||||||
Emma Lehtola | 1997 | 1:06.54 | 2:18.39 | 9:26.47 | ||||||
12 | Åsk T-17 Kakkonen | 1997 | 522 | 9:33.74 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Kiia Kagan | 1997 | 1:07.93 | 2:23.46 | 2:23.46 | ||||||
Helene Helo | 1999 | 1:10.54 | 2:24.90 | 4:48.36 | ||||||
Emmi Valdolin | 1999 | 1:10.38 | 2:30.41 | 7:18.77 | ||||||
Veera Kallio | 1997 | 1:04.90 | 2:14.97 | 9:33.74 | ||||||
13 | Uita 2 | 1997 | 511 | 9:37.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Emilia Potkonen | 1998 | 1:08.44 | 2:24.35 | 2:24.35 | ||||||
Iida-Maria Rantanen | 1998 | 1:06.85 | 2:20.12 | 4:44.47 | ||||||
Ida Tahvanainen | 1997 | 1:09.72 | 2:25.65 | 7:10.12 | ||||||
Lumikki Lehtilä | 1998 | 1:09.23 | 2:27.80 | 9:37.92 | ||||||
14 | Orca Naiset [1999) | 1999 | 480 | 9:49.95 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
Heidi Manninen | 1999 | 1:10.20 | 2:26.06 | 2:26.06 | ||||||
Ksenia Egorova | 2000 | 1:09.71 | 2:26.60 | 4:52.66 | ||||||
Saara Vesa | 1999 | 1:10.31 | 2:24.40 | 7:17.06 | ||||||
Linda Simula | 2001 | 1:12.96 | 2:32.89 | 9:49.95 | ||||||
- | Ukk Naiset [1998] | 1998 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
Susanna Ellonen | 1999 | 1:06.75 | 2:19.70 | 2:19.70 | ||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:16 |
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:32 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 32, 4X200m Vapaauinti P-18, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Swim Miehet [1996] | 1996 | 8:16.72 | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 1:03.00 | 2:11.20 | 2:11.20 | ||||||
Miika Pentti | 1997 | 1:00.41 | 2:06.72 | 4:17.92 | ||||||
Miika Tolvanen | 1996 | 58.51 | 1:59.94 | 6:17.86 | ||||||
Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 57.40 | 1:58.86 | 8:16.72 | ||||||
2 | Åsk P-18 | 1996 | 8:20.75 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Otto Rannikko | 1999 | 58.97 | 2:04.61 | 2:04.61 | ||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 1:00.53 | 2:04.02 | 4:08.63 | ||||||
Akseli Heino | 1999 | 1:00.12 | 2:06.92 | 6:15.55 | ||||||
Joni Aaltonen | 1999 | 59.07 | 2:05.20 | 8:20.75 | ||||||
3 | Hss | 1998 | 8:20.83 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Bruce Clayhills | 1997 | 1:00.03 | 2:04.66 | 2:04.66 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 1:00.44 | 2:04.46 | 4:09.12 | ||||||
Aaro Tähtivuori | 1998 | 59.83 | 2:06.20 | 6:15.32 | ||||||
Alari Pakarinen | 1998 | 59.05 | 2:05.51 | 8:20.83 | ||||||
4 | Scr Miehet | 1996 | 8:24.08 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 58.40 | 2:01.70 | 2:01.70 | ||||||
Antti Kiviaho | 1996 | 1:02.05 | 2:11.73 | 4:13.43 | ||||||
Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 1:01.27 | 2:08.42 | 6:21.85 | ||||||
Aleksanteri Järvinen | 1996 | 58.07 | 2:02.23 | 8:24.08 | ||||||
5 | Cetus 3 | 1996 | 8:26.47 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Esa Paavilainen | 1997 | 59.59 | 2:06.41 | 2:06.41 | ||||||
Konsta Nenonen | 1998 | 59.87 | 2:06.76 | 4:13.17 | ||||||
Jaro Salo | 1997 | 1:00.78 | 2:05.93 | 6:19.10 | ||||||
Topi Suomalainen | 1998 | 1:00.39 | 2:07.37 | 8:26.47 | ||||||
6 | Raisu Pojat [1996] 3 | 1996 | 8:28.87 | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Samu Kallio | 1998 | 1:00.43 | 2:06.15 | 2:06.15 | ||||||
Vilppu Penttilä | 1997 | 1:02.39 | 2:09.52 | 4:15.67 | ||||||
Eeli Aavasalo | 1996 | 1:01.46 | 2:08.76 | 6:24.43 | ||||||
Janne Rissanen | 1997 | 1:00.10 | 2:04.44 | 8:28.87 | ||||||
7 | Sihy Miehet [1996] | 1996 | 8:45.76 | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Arttu Vänttinen | 1996 | 1:00.02 | 2:05.82 | 2:05.82 | ||||||
Mitja Hyytiäinen | 1996 | 1:03.21 | 2:15.24 | 4:21.06 | ||||||
Matias Yritys | 1997 | 1:01.17 | 2:08.84 | 6:29.90 | ||||||
Arni Siline | 1997 | 1:04.73 | 2:15.86 | 8:45.76 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:32 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:29 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 32, 4X200m Vapaauinti P-18, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | Aika | Tila | ||
Seura | ||||||||||
1 | Raisu Pojat [1996] 1 | 1996 | 699 | 7:51.45 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Johannes Lindroos | 1996 | 58.14 | 1:59.35 | 1:59.35 | ||||||
Juho Grönblom | 1998 | 57.13 | 1:57.51 | 3:56.86 | ||||||
Eetu Soini | 1996 | 55.31 | 1:54.91 | 5:51.77 | ||||||
Roope Lehtonen | 1996 | 56.77 | 1:59.68 | 7:51.45 | ||||||
2 | Cetus 1 | 1996 | 648 | 8:03.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Christoffer Fredrikson | 1997 | 56.51 | 1:56.68 | 1:56.68 | ||||||
Vladislav Vorobiev | 1996 | 59.36 | 2:03.13 | 3:59.81 | ||||||
Sergey Kuznetsov | 2000 | 59.50 | 2:04.15 | 6:03.96 | ||||||
Samuli Jeskanen | 1996 | 57.65 | 1:59.55 | 8:03.51 | ||||||
3 | Raisu Pojat [1996] 2 | 1996 | 617 | 8:11.40 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Waltteri Rintala | 1998 | 58.20 | 2:00.33 | 2:00.33 | ||||||
Henri Hellström | 1997 | 59.05 | 2:02.69 | 4:03.02 | ||||||
Oskari Soini | 1997 | 59.97 | 2:06.08 | 6:09.10 | ||||||
Jerri Pinomäki | 1998 | 58.85 | 2:02.30 | 8:11.40 | ||||||
4 | Vus-Vss | 1996 | 615 | 8:11.97 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
Lauri Hatunen | 1998 | 58.72 | 2:00.61 | 2:00.61 | ||||||
Alex Nygård | 1996 | 59.47 | 2:06.27 | 4:06.88 | ||||||
Anton Kallio | 1996 | 1:00.21 | 2:05.38 | 6:12.26 | ||||||
Samuli Korpi | 1997 | 58.64 | 1:59.71 | 8:11.97 | ||||||
5 | Numkis Miehet [1996] | 1996 | 611 | 8:13.09 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Santeri Rantanen | 1996 | 59.92 | 2:05.90 | 2:05.90 | ||||||
Miika Nuorinko | 1996 | 57.93 | 2:03.09 | 4:08.99 | ||||||
Henri Heinonen | 1996 | 58.10 | 2:02.86 | 6:11.85 | ||||||
Elias Lampinen | 1997 | 56.81 | 2:01.24 | 8:13.09 | ||||||
6 | Laus 1 Miehet | 1997 | 607 | 8:14.33 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Andreas Niemi | 1996 | 58.28 | 1:58.85 | 1:58.85 | ||||||
Kasper Jämsä | 1997 | 59.60 | 2:01.73 | 4:00.58 | ||||||
Remi Tolppala | 1997 | 1:00.89 | 2:07.49 | 6:08.07 | ||||||
Daniel Zimmermann | 1997 | 1:00.97 | 2:06.26 | 8:14.33 | ||||||
7 | Swim Miehet [1996] | 1996 | 598 | 8:16.72 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 1:03.00 | 2:11.20 | 2:11.20 | ||||||
Miika Pentti | 1997 | 1:00.41 | 2:06.72 | 4:17.92 | ||||||
Miika Tolvanen | 1996 | 58.51 | 1:59.94 | 6:17.86 | ||||||
Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 57.40 | 1:58.86 | 8:16.72 | ||||||
8 | Tatu Miehet [1996] | 1996 | 597 | 8:16.83 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
Pietari Virta | 1997 | 58.37 | 2:00.30 | 2:00.30 | ||||||
Jan Rif | 1998 | 58.43 | 2:03.25 | 4:03.55 | ||||||
Mikael Karuveha | 1999 | 58.18 | 2:06.44 | 6:09.99 | ||||||
Deny Belaic | 1998 | 59.92 | 2:06.84 | 8:16.83 | ||||||
9 | Cetus 2 | 1996 | 597 | 8:17.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Eetu Alitalo | 1999 | 58.98 | 2:04.96 | 2:04.96 | ||||||
Pontus Kaisti | 1997 | 58.31 | 2:03.16 | 4:08.12 | ||||||
Santeri Pigg | 1996 | 58.80 | 2:05.63 | 6:13.75 | ||||||
Topias Vainio | 1997 | 59.61 | 2:03.30 | 8:17.05 | ||||||
10 | Åsk P-18 | 1996 | 583 | 8:20.75 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Otto Rannikko | 1999 | 58.97 | 2:04.61 | 2:04.61 | ||||||
Wilhelm Suominen | 1999 | 1:00.53 | 2:04.02 | 4:08.63 | ||||||
Akseli Heino | 1999 | 1:00.12 | 2:06.92 | 6:15.55 | ||||||
Joni Aaltonen | 1999 | 59.07 | 2:05.20 | 8:20.75 | ||||||
11 | Hss | 1998 | 583 | 8:20.83 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Bruce Clayhills | 1997 | 1:00.03 | 2:04.66 | 2:04.66 | ||||||
Santeri Hölttä | 2000 | 1:00.44 | 2:04.46 | 4:09.12 | ||||||
Aaro Tähtivuori | 1998 | 59.83 | 2:06.20 | 6:15.32 | ||||||
Alari Pakarinen | 1998 | 59.05 | 2:05.51 | 8:20.83 | ||||||
12 | Scr Miehet | 1996 | 572 | 8:24.08 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
Jesse Laukkanen | 1996 | 58.40 | 2:01.70 | 2:01.70 | ||||||
Antti Kiviaho | 1996 | 1:02.05 | 2:11.73 | 4:13.43 | ||||||
Kasperi Kuulasmaa | 1996 | 1:01.27 | 2:08.42 | 6:21.85 | ||||||
Aleksanteri Järvinen | 1996 | 58.07 | 2:02.23 | 8:24.08 | ||||||
13 | Cetus 3 | 1996 | 564 | 8:26.47 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Esa Paavilainen | 1997 | 59.59 | 2:06.41 | 2:06.41 | ||||||
Konsta Nenonen | 1998 | 59.87 | 2:06.76 | 4:13.17 | ||||||
Jaro Salo | 1997 | 1:00.78 | 2:05.93 | 6:19.10 | ||||||
Topi Suomalainen | 1998 | 1:00.39 | 2:07.37 | 8:26.47 | ||||||
14 | Raisu Pojat [1996] 3 | 1996 | 556 | 8:28.87 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Samu Kallio | 1998 | 1:00.43 | 2:06.15 | 2:06.15 | ||||||
Vilppu Penttilä | 1997 | 1:02.39 | 2:09.52 | 4:15.67 | ||||||
Eeli Aavasalo | 1996 | 1:01.46 | 2:08.76 | 6:24.43 | ||||||
Janne Rissanen | 1997 | 1:00.10 | 2:04.44 | 8:28.87 | ||||||
15 | Sihy Miehet [1996] | 1996 | 504 | 8:45.76 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Arttu Vänttinen | 1996 | 1:00.02 | 2:05.82 | 2:05.82 | ||||||
Mitja Hyytiäinen | 1996 | 1:03.21 | 2:15.24 | 4:21.06 | ||||||
Matias Yritys | 1997 | 1:01.17 | 2:08.84 | 6:29.90 | ||||||
Arni Siline | 1997 | 1:04.73 | 2:15.86 | 8:45.76 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:29 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:32 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 33, 50m Vapaauinti N S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Meri-Maari Mäkinen | 1992 | 512 | 39.55 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Jenna Saarinen | 2001 | 263 | 43.32 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:32 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:45 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 34, 50m Vapaauinti M S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 805 | 27.01 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Petri Koli | 1986 | 481 | 31.32 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Manu Lahtinen | 1991 | 460 | 31.80 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Aleksi Kaidesoja | 1997 | 276 | 37.70 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Toni Järvinen | 1997 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:45 |
Tulokset Laji 35 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 09:51 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 35, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 782 | 30.42 | 1:03.06 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 713 | 31.77 | 1:05.04 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Anni Alitalo | 1991 | 677 | 31.93 | 1:06.16 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Carita Luukkanen | 1996 | 659 | 32.77 | 1:06.78 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
5 | Janna Ovaska | 1996 | 658 | 32.91 | 1:06.79 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Iida Koiranen | 2000 | 658 | 32.88 | 1:06.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Moona Myllyaho | 1990 | 649 | 32.40 | 1:07.12 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Jenna Laukkanen | 1995 | 626 | 33.07 | 1:07.91 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
9 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 605 | 33.64 | 1:08.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Selma Soininen | 1999 | 592 | 33.74 | 1:09.18 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Nenne Tommiska | 1993 | 592 | 33.33 | 1:09.19 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Reetta Pahkala | 1997 | 583 | 33.28 | 1:09.56 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Emma Nieminen | 1996 | 578 | 33.85 | 1:09.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Sanni Alamattila | 1999 | 575 | 33.19 | 1:09.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Sonja Portin | 1998 | 567 | 33.85 | 1:10.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Noora Sartela | 1991 | 546 | 33.16 | 1:11.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
17 | Milla Inkeroinen | 1998 | 545 | 33.88 | 1:11.15 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Veera Venäläinen | 1995 | 543 | 34.17 | 1:11.21 | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Saara Ruti | 1997 | 541 | 34.38 | 1:11.31 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
20 | Onerva Lahtinen | 1998 | 540 | 34.97 | 1:11.36 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Veera Rinne | 1998 | 535 | 34.49 | 1:11.59 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Venla Niemelä | 1999 | 533 | 35.13 | 1:11.64 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Emma Lehtola | 1997 | 519 | 34.91 | 1:12.29 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
24 | Janina Viitanen | 1997 | 513 | 34.91 | 1:12.58 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Nea Kolu | 1997 | 508 | 35.42 | 1:12.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
26 | Henna Kainulainen | 1998 | 505 | 34.66 | 1:12.95 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
27 | Nea Virta | 1996 | 504 | 35.40 | 1:13.01 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Emilia Lähteenmäki | 1995 | 499 | 34.24 | 1:13.26 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
29 | Rosa Sahlström | 1997 | 495 | 36.15 | 1:13.45 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
30 | Emilia Lahtinen | 1996 | 489 | 35.53 | 1:13.74 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
31 | Emma Hällfors | 1998 | 488 | 35.14 | 1:13.82 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
32 | Nea-Maria Laitervo | 1997 | 483 | 36.41 | 1:14.03 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Sara Lehtolainen | 1996 | 480 | 35.04 | 1:14.22 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
34 | Amanda Vilenius | 1999 | 478 | 35.13 | 1:14.30 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
35 | Sofia Litsilä | 1999 | 477 | 35.97 | 1:14.35 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Saara Vesa | 1999 | 476 | 36.59 | 1:14.39 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
37 | Jonna Laukkanen | 1998 | 475 | 36.69 | 1:14.46 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
38 | Rebecca Wahlstedt | 1997 | 473 | 36.45 | 1:14.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
39 | Satu Mäkinen | 1997 | 470 | 35.71 | 1:14.75 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
40 | Emma Suomio | 1998 | 468 | 35.21 | 1:14.82 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Tiia Nikkanen | 1997 | 466 | 35.77 | 1:14.92 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
42 | Ella Varis | 1998 | 463 | 35.99 | 1:15.10 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
43 | Ida Tahvanainen | 1997 | 459 | 36.55 | 1:15.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
44 | Noora Tuovinen | 1998 | 455 | 36.53 | 1:15.54 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
45 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 452 | 35.52 | 1:15.71 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
46 | Oona Laakso | 2002 | 450 | 37.08 | 1:15.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
47 | Noora Kokko | 2001 | 444 | 36.26 | 1:16.13 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
48 | Minea Bogdanoff | 2001 | 442 | 36.76 | 1:16.25 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
49 | Taru Rilla | 2000 | 432 | 36.50 | 1:16.83 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
50 | Senja Saarteinen | 1999 | 425 | 36.90 | 1:17.27 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
51 | Aino Mononen | 2001 | 424 | 37.23 | 1:17.34 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
52 | Jenny Ek | 1999 | 421 | 37.80 | 1:17.51 | |||||
IF Åland | ||||||||||
53 | Fanny Ek | 1999 | 420 | 37.47 | 1:17.59 | |||||
IF Åland | ||||||||||
53 | Johanna Kara | 1965 | 420 | 37.78 | 1:17.59 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
55 | Sofia Risteelä | 1993 | 416 | 36.87 | 1:17.80 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
56 | Emmi Valdolin | 1999 | 415 | 37.92 | 1:17.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
57 | Mari Hekkala | 2000 | 414 | 36.91 | 1:17.93 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
58 | Reetta Schroderus | 1997 | 413 | 37.57 | 1:18.04 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
59 | Roosa Hyypiä | 1997 | 410 | 37.43 | 1:18.18 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
60 | Kiira Mauranen | 1999 | 410 | 37.63 | 1:18.22 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
61 | Mari Kausiala | 1997 | 407 | 37.29 | 1:18.41 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
62 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 393 | 37.59 | 1:19.34 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
63 | Heidi Manninen | 1999 | 388 | 38.97 | 1:19.63 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
64 | Krista Mettinen | 1997 | 371 | 38.46 | 1:20.88 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
65 | Merja Miesmaa | 1994 | 340 | 40.15 | 1:23.26 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 09:51 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:50 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 35, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mimosa Jallow | 1994 | 819 | 29.86 | 1:02.11 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 750 | 30.95 | 1:03.95 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Carita Luukkanen | 1996 | 739 | 31.89 | 1:04.27 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
4 | Jenna Laukkanen | 1995 | 713 | 31.71 | 1:05.04 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Anni Alitalo | 1991 | 711 | 30.95 | 1:05.10 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Janna Ovaska | 1996 | 711 | 31.65 | 1:05.11 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Moona Myllyaho | 1990 | 651 | 32.24 | 1:07.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Iida Koiranen | 2000 | 649 | 32.87 | 1:07.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:50 |
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:02 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 36, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Halonen | 1992 | 692 | 28.52 | 58.71 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
2 | Sergei Haukka | 1989 | 668 | 28.97 | 59.40 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 668 | 28.70 | 59.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Janne Markkanen | 1994 | 654 | 28.98 | 59.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Miro Vasko | 1993 | 653 | 29.56 | 59.84 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Sami Myren | 1991 | 639 | 28.70 | 1:00.28 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
7 | Martin Kartau | 1995 | 634 | 28.93 | 1:00.44 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
8 | Heikki Luukko | 1988 | 633 | 29.87 | 1:00.48 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Hannes Väre | 1997 | 629 | 29.26 | 1:00.60 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Jari Schwarte | 1990 | 629 | 29.19 | 1:00.60 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Petja Yritys | 1993 | 607 | 29.79 | 1:01.32 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Teemu Aho | 1994 | 600 | 29.94 | 1:01.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Jasper Järvelä | 1996 | 576 | 29.92 | 1:02.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Valtteri Eloranta | 1992 | 576 | 29.90 | 1:02.39 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Miro Juvonen | 1994 | 572 | 30.35 | 1:02.55 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
16 | Sami Pakarinen | 1992 | 569 | 29.90 | 1:02.66 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Lauri Pilpola | 1993 | 568 | 30.06 | 1:02.69 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Jesse Laukkanen | 1996 | 561 | 31.00 | 1:02.95 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Juho Eerola | 1995 | 560 | 30.62 | 1:02.99 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
20 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 554 | 30.59 | 1:03.24 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Topias Vainio | 1997 | 550 | 30.66 | 1:03.38 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Jussi Leinonen | 1991 | 535 | 30.73 | 1:03.97 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Antti Viilos | 1989 | 521 | 30.52 | 1:04.52 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Danila Dobrzhanskiy | 1998 | 520 | 31.32 | 1:04.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Juuso Seppä | 1997 | 513 | 31.36 | 1:04.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Thomas Böckerman | 1997 | 501 | 32.13 | 1:05.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Elmo Kiuru | 1997 | 501 | 30.89 | 1:05.39 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Joni Kitinoja | 1996 | 488 | 32.15 | 1:05.96 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
29 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 482 | 31.37 | 1:06.21 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
30 | Henri Kämäräinen | 1997 | 470 | 31.92 | 1:06.79 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Eeli Aavasalo | 1996 | 465 | 33.19 | 1:07.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
32 | Lauri Hatunen | 1998 | 464 | 31.88 | 1:07.06 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
33 | Valtteri Kiiskinen | 1998 | 462 | 32.37 | 1:07.17 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
34 | Antti Leiponen | 1998 | 461 | 32.26 | 1:07.22 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
35 | Aku Luukko | 1997 | 450 | 32.51 | 1:07.73 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Jonas Fellman | 1999 | 440 | 32.33 | 1:08.26 | |||||
IF Åland | ||||||||||
37 | Alex Nygård | 1996 | 433 | 33.16 | 1:08.64 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
38 | Daniel Zimmermann | 1997 | 433 | 33.76 | 1:08.65 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
39 | Jonni Aho | 1999 | 429 | 33.15 | 1:08.86 | |||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
40 | Venni Rastas | 1999 | 426 | 33.43 | 1:08.99 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
41 | Juho Röytiö | 1998 | 423 | 33.04 | 1:09.16 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
42 | Antti Myllynen | 1999 | 416 | 33.74 | 1:09.56 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
43 | Vinski Pyykönen | 2000 | 404 | 34.04 | 1:10.21 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:02 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:54 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 36, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Haukka | 1989 | 739 | 27.59 | 57.43 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Janne Markkanen | 1994 | 709 | 28.19 | 58.23 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 695 | 28.56 | 58.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Miro Vasko | 1993 | 674 | 28.87 | 59.23 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
5 | Jari Schwarte | 1990 | 629 | 29.19 | 1:00.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Petja Yritys | 1993 | 618 | 29.30 | 1:00.95 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
7 | Hannes Väre | 1997 | 615 | 29.49 | 1:01.05 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
8 | Jasper Järvelä | 1996 | 594 | 29.82 | 1:01.77 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:54 |
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:13 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 37, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 727 | 29.62 | 1:02.33 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Petra Soininen | 1992 | 717 | 29.40 | 1:02.63 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Laura Kurki | 1994 | 687 | 29.30 | 1:03.51 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Nea Rinne | 1995 | 655 | 30.38 | 1:04.52 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 654 | 30.50 | 1:04.56 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
6 | Johanna Silventoinen | 1997 | 648 | 29.71 | 1:04.77 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 647 | 30.74 | 1:04.80 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Alisa Ponomareva | 1991 | 631 | 30.75 | 1:05.35 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Mira Palovuori | 1997 | 606 | 30.66 | 1:06.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Claudia Åvist | 1997 | 602 | 30.82 | 1:06.36 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Annika Karinkanta | 2000 | 601 | 31.52 | 1:06.41 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Carita Luukkanen | 1996 | 597 | 31.75 | 1:06.55 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
13 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 582 | 30.95 | 1:07.13 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
14 | Aino Puomila | 1992 | 574 | 31.56 | 1:07.45 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
15 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 571 | 31.28 | 1:07.56 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Anna Röytiö | 1998 | 559 | 31.11 | 1:08.04 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Fanni Riiho | 1995 | 551 | 31.55 | 1:08.37 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Elina Karinkanta | 2000 | 545 | 32.47 | 1:08.62 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Riina Strengell | 1997 | 544 | 31.41 | 1:08.65 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Helene Helo | 1999 | 532 | 32.19 | 1:09.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Jenna Lehtinen | 1995 | 528 | 32.74 | 1:09.35 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
22 | Emma Männikkö | 1998 | 520 | 33.40 | 1:09.69 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Tiia Puolakka | 1998 | 517 | 32.08 | 1:09.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Erika Lappalainen | 1996 | 517 | 31.93 | 1:09.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Anniina Kallio | 2002 | 506 | 33.53 | 1:10.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
26 | Nea Kolu | 1997 | 506 | 32.77 | 1:10.35 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Ida Tahvanainen | 1997 | 494 | 32.51 | 1:10.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Katarina Korpinen | 1993 | 479 | 33.79 | 1:11.60 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
29 | Janette Karppinen | 1996 | 474 | 33.44 | 1:11.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
30 | Iida Sihvonen | 1998 | 472 | 32.76 | 1:11.99 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
31 | Saara Salokangas | 1996 | 469 | 33.16 | 1:12.12 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
32 | Emma Nieminen | 1996 | 467 | 32.73 | 1:12.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
33 | Jessika Patjas | 1997 | 463 | 32.33 | 1:12.45 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
34 | Ninni Luoma | 1998 | 446 | 34.25 | 1:13.32 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
35 | Jenni Kukkonen | 1999 | 445 | 33.36 | 1:13.42 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
36 | Alina Katajisto | 1998 | 442 | 34.33 | 1:13.55 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
37 | Ada Alajääskö | 1998 | 442 | 33.18 | 1:13.57 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
38 | Henna Kainulainen | 1998 | 441 | 33.77 | 1:13.62 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
39 | Emilia Potkonen | 1998 | 431 | 33.27 | 1:14.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
40 | Rita Valkama | 1999 | 429 | 33.73 | 1:14.29 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
41 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 420 | 32.50 | 1:14.83 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
42 | Ina Pollari | 2002 | 416 | 34.36 | 1:15.04 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 411 | 33.19 | 1:15.40 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
44 | Ksenia Egorova | 2000 | 402 | 34.90 | 1:15.91 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
45 | Lumikki Lehtilä | 1998 | 392 | 35.49 | 1:16.57 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
46 | Sini Sariola | 1996 | 391 | 35.24 | 1:16.62 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:13 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:58 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 37, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 748 | 29.24 | 1:01.74 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Nea Rinne | 1995 | 726 | 29.51 | 1:02.36 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Petra Soininen | 1992 | 721 | 29.45 | 1:02.51 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Tanja Ruohoniemi | 1995 | 660 | 30.16 | 1:04.36 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
5 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 654 | 30.45 | 1:04.56 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Johanna Silventoinen | 1997 | 640 | 30.04 | 1:05.02 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Alisa Ponomareva | 1991 | 627 | 30.52 | 1:05.47 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Claudia Åvist | 1997 | 608 | 30.10 | 1:06.14 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 16:58 |
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:28 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 38, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Valtteri Halonen | 1992 | 698 | 25.79 | 56.14 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
2 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 677 | 26.44 | 56.72 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Teemu Vuorela | 1994 | 670 | 26.93 | 56.93 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Tony Eriksson | 1995 | 657 | 26.45 | 57.28 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
5 | Arttu Erkinaro | 1992 | 630 | 26.61 | 58.09 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Janne Rissanen | 1997 | 621 | 27.29 | 58.38 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Ville Laine | 1995 | 610 | 26.79 | 58.74 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 605 | 26.88 | 58.88 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Oskari Soini | 1997 | 603 | 27.71 | 58.95 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Miika Tolvanen | 1996 | 595 | 27.47 | 59.20 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Matti Myllyaho | 1995 | 591 | 28.02 | 59.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Tatu Mäkiaho | 1995 | 590 | 27.84 | 59.37 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Jere Laukkanen | 1993 | 580 | 27.29 | 59.71 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Marko Vilpponen | 1990 | 580 | 27.74 | 59.73 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
15 | Miika Nuorinko | 1996 | 577 | 27.28 | 59.84 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Peik Lindberg | 1999 | 568 | 27.57 | 1:00.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Oiva Lahtinen | 1997 | 568 | 28.23 | 1:00.15 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Lauri Leinonen | 1992 | 566 | 27.46 | 1:00.22 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Henrik Rinkinen | 1997 | 551 | 28.26 | 1:00.76 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
20 | Santeri Rantanen | 1996 | 537 | 28.26 | 1:01.26 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
21 | Arttu Vänttinen | 1996 | 537 | 27.95 | 1:01.29 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
22 | Kristian Johansson | 1969 | 536 | 28.17 | 1:01.30 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 535 | 27.97 | 1:01.36 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
24 | Hannu Vilpponen | 1991 | 534 | 28.14 | 1:01.39 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
25 | Pontus Kaisti | 1997 | 533 | 28.26 | 1:01.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Juho Eerola | 1995 | 532 | 28.12 | 1:01.47 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
27 | Mikko Pesso | 1997 | 532 | 28.32 | 1:01.48 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
28 | Elias Päivinen | 1997 | 530 | 28.41 | 1:01.55 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
29 | Lassi Ohtonen | 1992 | 529 | 28.29 | 1:01.57 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Pietari Virta | 1997 | 528 | 28.19 | 1:01.61 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
31 | Robin Thodin | 1995 | 528 | 28.63 | 1:01.63 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
32 | Elias Lampinen | 1997 | 526 | 28.88 | 1:01.68 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
33 | Emil Kaidesoja | 1995 | 524 | 27.82 | 1:01.78 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Samuli Jeskanen | 1996 | 517 | 28.47 | 1:02.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Jani Hartikainen | 1993 | 515 | 28.08 | 1:02.13 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Santeri Horst | 1997 | 514 | 29.30 | 1:02.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Juha Kollin | 1993 | 509 | 28.35 | 1:02.39 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
38 | Sakari Rautalin | 1991 | 503 | 28.76 | 1:02.61 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Samuli Lahti | 1995 | 503 | 28.81 | 1:02.63 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
40 | Adam Vik | 1996 | 502 | 27.57 | 1:02.67 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
41 | Tapio Junninen | 1995 | 500 | 29.48 | 1:02.74 | |||||
Poseidon | ||||||||||
42 | Antti Salo | 1995 | 486 | 29.35 | 1:03.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
43 | Deny Belaic | 1998 | 484 | 29.29 | 1:03.41 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
44 | Elias Hurskainen | 1997 | 483 | 28.77 | 1:03.49 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
44 | Simo Laiho | 1993 | 483 | 28.48 | 1:03.49 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
46 | Tatu Peltonen | 1989 | 482 | 27.35 | 1:03.53 | |||||
Jämsänkosken Jyry | ||||||||||
47 | Mikael Laakso | 1997 | 478 | 28.55 | 1:03.68 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
47 | Tommi Wallenius | 1994 | 478 | 28.53 | 1:03.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
49 | Tomi Järvelä | 1995 | 472 | 28.92 | 1:03.95 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
50 | Miikka Kylmänen | 1998 | 469 | 29.11 | 1:04.11 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
51 | Henri Kämäräinen | 1997 | 466 | 29.30 | 1:04.25 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
52 | Arto Auri | 1997 | 459 | 29.39 | 1:04.54 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
53 | Jaro Salo | 1997 | 458 | 30.16 | 1:04.62 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
54 | Ossi Airaksinen | 1996 | 450 | 29.55 | 1:05.00 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
55 | Riku Raikio | 1997 | 444 | 30.67 | 1:05.26 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
56 | Saku Salo | 1995 | 443 | 27.44 | 1:05.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
56 | Samu Vuoriainen | 1995 | 443 | 29.94 | 1:05.35 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
58 | Remi Tolppala | 1997 | 437 | 30.35 | 1:05.61 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
59 | Arni Siline | 1997 | 430 | 30.51 | 1:05.97 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
60 | Vesa Suominen | 1979 | 430 | 29.80 | 1:05.98 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
61 | Arttu Mitrunen | 1997 | 420 | 29.96 | 1:06.48 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
62 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 413 | 30.15 | 1:06.88 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
63 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 411 | 30.23 | 1:06.98 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
64 | Santeri Teppola | 1994 | 409 | 28.44 | 1:07.11 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
65 | Joni Aaltonen | 1999 | 408 | 31.04 | 1:07.12 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
66 | Saku Laakkonen | 1999 | 404 | 30.83 | 1:07.38 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
- | Riku Pöytäkivi | 1993 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Toni Kurkinen | 1989 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:28 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:02 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 38, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 717 | 25.96 | 55.64 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Valtteri Halonen | 1992 | 717 | 25.45 | 55.65 | |||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
3 | Tony Eriksson | 1995 | 699 | 26.11 | 56.13 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
4 | Teemu Vuorela | 1994 | 680 | 25.91 | 56.65 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Arttu Erkinaro | 1992 | 646 | 26.57 | 57.63 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Janne Rissanen | 1997 | 624 | 26.93 | 58.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Ville Laine | 1995 | 608 | 26.78 | 58.80 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Oskari Soini | 1997 | 581 | 27.97 | 59.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:02 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:32 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 39, 50m Rintauinti N S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Meri-Maari Mäkinen | 1992 | 448 | 54.95 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:32 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:06 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 40, 50m Rintauinti M S1-S14, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Leo Lähteenmäki | 1991 | 524 | 36.16 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Mikael Natunen | 1992 | 491 | 47.77 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Petri Koli | 1986 | 446 | 39.64 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Manu Lahtinen | 1991 | 330 | 43.82 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:06 |
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:02 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 41, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anna Röytiö | 1998 | 1:07.68 | 2:21.68 | 3:35.98 | 4:47.65 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 1:09.37 | 2:22.99 | 3:36.42 | 4:48.11 | ||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
3 | Niina Korhonen | 1996 | 1:09.60 | 2:24.53 | 3:39.75 | 4:53.32 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Eveliina Ala-Seppälä | 1995 | 1:09.61 | 2:24.51 | 3:40.02 | 4:55.06 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 1:08.32 | 2:25.57 | 3:41.81 | 4:55.69 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Sonja Portin | 1998 | 1:05.72 | 2:20.96 | 3:38.18 | 4:55.82 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Annika Laihonen | 1997 | 1:08.55 | 2:24.24 | 3:41.02 | 4:57.74 | ||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
8 | Sanna Saarinen | 1998 | 1:10.98 | 2:26.96 | 4:58.31 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
9 | Susanna Ellonen | 1999 | 1:09.85 | 2:26.17 | 3:44.77 | 4:58.47 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Emma Lehtola | 1997 | 1:12.06 | 2:29.08 | 3:46.60 | 4:59.34 | ||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
11 | Lotta Räisänen | 1999 | 1:09.32 | 2:27.53 | 3:45.36 | 4:59.58 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Hanna Kareinen | 2000 | 1:08.57 | 2:25.13 | 3:44.01 | 4:59.66 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
13 | Reetta Schroderus | 1997 | 1:13.14 | 2:29.76 | 3:46.34 | 5:01.74 | ||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
14 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 1:11.26 | 2:29.72 | 3:47.62 | 5:02.18 | ||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Marilla Parhiala | 2000 | 1:11.09 | 2:29.50 | 3:47.77 | 5:02.47 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
16 | Heidi Manninen | 1999 | 1:12.17 | 2:29.93 | 3:47.34 | 5:02.68 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
17 | Kiia Kagan | 1997 | 1:09.46 | 2:27.20 | 3:46.15 | 5:02.71 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Sini Sariola | 1996 | 1:12.17 | 2:28.72 | 3:46.39 | 5:03.63 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
19 | Aleksia Halonen | 1996 | 1:09.32 | 2:26.21 | 3:46.46 | 5:04.10 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Jenni Kukkonen | 1999 | 1:12.37 | 2:30.41 | 3:49.15 | 5:04.32 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Sini Niemi | 1993 | 1:08.28 | 2:25.54 | 3:45.07 | 5:04.62 | ||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
22 | Alina Katajisto | 1998 | 1:11.09 | 2:28.29 | 3:47.21 | 5:05.15 | ||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
23 | Mari Kausiala | 1997 | 1:10.36 | 2:28.83 | 3:48.83 | 5:05.88 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
24 | Ella Varis | 1998 | 1:12.68 | 2:31.91 | 3:50.45 | 5:06.25 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Jessica Norrbäck | 1996 | 1:11.79 | 2:29.92 | 3:48.03 | 5:06.28 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
26 | Tytti Karjalainen | 1998 | 1:09.03 | 2:26.40 | 3:46.61 | 5:06.87 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 1:10.57 | 2:28.68 | 3:48.45 | 5:07.02 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
28 | Katarina Korpinen | 1993 | 1:14.05 | 2:32.17 | 3:50.63 | 5:08.13 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
29 | Malla Huusko | 1999 | 1:12.36 | 2:31.93 | 3:51.30 | 5:08.71 | ||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 1:11.81 | 2:29.81 | 3:49.10 | 5:08.95 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Marika Kajander | 1997 | 1:11.80 | 2:31.19 | 3:51.70 | 5:09.96 | ||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
32 | Enni Hukka | 1997 | 1:11.77 | 2:32.45 | 3:53.37 | 5:11.67 | ||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
33 | Minea Bogdanoff | 2001 | 1:14.13 | 2:34.81 | 3:54.41 | 5:12.61 | ||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
34 | Nadja Åman | 1996 | 1:12.48 | 2:31.53 | 3:54.13 | 5:15.34 | ||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Noora Koponen | 1996 | 1:12.20 | 2:33.53 | 3:56.20 | 5:16.47 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Wilma Andreasen | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:02 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:14 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 41, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Anniina Ala-Seppälä | 1993 | 743 | 1:04.94 | 2:11.64 | 3:17.95 | 4:24.04 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Mira Palovuori | 1997 | 699 | 1:03.68 | 2:11.98 | 3:20.63 | 4:29.36 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Veera Venäläinen | 1995 | 661 | 1:05.36 | 2:15.54 | 3:25.12 | 4:34.48 | |||
Poseidon | ||||||||||
4 | Veera Pellinen | 1997 | 628 | 1:06.16 | 2:17.40 | 3:30.45 | 4:39.19 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Anna Kotonen | 1997 | 625 | 1:05.08 | 2:15.40 | 3:27.99 | 4:39.57 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Erica Nieminen | 1992 | 619 | 1:06.13 | 2:17.25 | 3:30.42 | 4:40.61 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Veera Kallio | 1997 | 581 | 1:07.26 | 2:19.57 | 3:32.85 | 4:46.54 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Anna Röytiö | 1998 | 574 | 1:07.68 | 2:21.68 | 3:35.98 | 4:47.65 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 571 | 1:09.37 | 2:22.99 | 3:36.42 | 4:48.11 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
10 | Niina Korhonen | 1996 | 541 | 1:09.60 | 2:24.53 | 3:39.75 | 4:53.32 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
11 | Eveliina Ala-Seppälä | 1995 | 532 | 1:09.61 | 2:24.51 | 3:40.02 | 4:55.06 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Iida-Maria Rantanen | 1998 | 529 | 1:08.32 | 2:25.57 | 3:41.81 | 4:55.69 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Sonja Portin | 1998 | 528 | 1:05.72 | 2:20.96 | 3:38.18 | 4:55.82 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Annika Laihonen | 1997 | 518 | 1:08.55 | 2:24.24 | 3:41.02 | 4:57.74 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Sanna Saarinen | 1998 | 515 | 1:10.98 | 2:26.96 | 4:58.31 | ||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Susanna Ellonen | 1999 | 514 | 1:09.85 | 2:26.17 | 3:44.77 | 4:58.47 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Emma Lehtola | 1997 | 509 | 1:12.06 | 2:29.08 | 3:46.60 | 4:59.34 | |||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Lotta Räisänen | 1999 | 508 | 1:09.32 | 2:27.53 | 3:45.36 | 4:59.58 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Hanna Kareinen | 2000 | 508 | 1:08.57 | 2:25.13 | 3:44.01 | 4:59.66 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Reetta Schroderus | 1997 | 497 | 1:13.14 | 2:29.76 | 3:46.34 | 5:01.74 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 495 | 1:11.26 | 2:29.72 | 3:47.62 | 5:02.18 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
22 | Marilla Parhiala | 2000 | 494 | 1:11.09 | 2:29.50 | 3:47.77 | 5:02.47 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
23 | Heidi Manninen | 1999 | 493 | 1:12.17 | 2:29.93 | 3:47.34 | 5:02.68 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Kiia Kagan | 1997 | 493 | 1:09.46 | 2:27.20 | 3:46.15 | 5:02.71 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Sini Sariola | 1996 | 488 | 1:12.17 | 2:28.72 | 3:46.39 | 5:03.63 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
26 | Aleksia Halonen | 1996 | 486 | 1:09.32 | 2:26.21 | 3:46.46 | 5:04.10 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Jenni Kukkonen | 1999 | 485 | 1:12.37 | 2:30.41 | 3:49.15 | 5:04.32 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
28 | Sini Niemi | 1993 | 483 | 1:08.28 | 2:25.54 | 3:45.07 | 5:04.62 | |||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
29 | Alina Katajisto | 1998 | 481 | 1:11.09 | 2:28.29 | 3:47.21 | 5:05.15 | |||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
30 | Mari Kausiala | 1997 | 477 | 1:10.36 | 2:28.83 | 3:48.83 | 5:05.88 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
31 | Ella Varis | 1998 | 476 | 1:12.68 | 2:31.91 | 3:50.45 | 5:06.25 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
32 | Jessica Norrbäck | 1996 | 476 | 1:11.79 | 2:29.92 | 3:48.03 | 5:06.28 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
33 | Tytti Karjalainen | 1998 | 473 | 1:09.03 | 2:26.40 | 3:46.61 | 5:06.87 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
34 | Niina Roiko-Jokela | 2001 | 472 | 1:10.57 | 2:28.68 | 3:48.45 | 5:07.02 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
35 | Katarina Korpinen | 1993 | 467 | 1:14.05 | 2:32.17 | 3:50.63 | 5:08.13 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
36 | Malla Huusko | 1999 | 464 | 1:12.36 | 2:31.93 | 3:51.30 | 5:08.71 | |||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
37 | Hertta Pieniniemi | 1998 | 463 | 1:11.81 | 2:29.81 | 3:49.10 | 5:08.95 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
38 | Marika Kajander | 1997 | 459 | 1:11.80 | 2:31.19 | 3:51.70 | 5:09.96 | |||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
39 | Enni Hukka | 1997 | 451 | 1:11.77 | 2:32.45 | 3:53.37 | 5:11.67 | |||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
40 | Minea Bogdanoff | 2001 | 447 | 1:14.13 | 2:34.81 | 3:54.41 | 5:12.61 | |||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
41 | Nadja Åman | 1996 | 436 | 1:12.48 | 2:31.53 | 3:54.13 | 5:15.34 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
42 | Noora Koponen | 1996 | 431 | 1:12.20 | 2:33.53 | 3:56.20 | 5:16.47 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Wilma Andreasen | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Grani | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:14 |
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:27 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 42, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 1:02.06 | 2:08.00 | 3:13.42 | 4:16.37 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Ville Ihalainen | 1996 | 59.68 | 2:03.90 | 3:10.40 | 4:16.66 | ||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
3 | Santeri Horst | 1997 | 1:02.38 | 2:09.58 | 3:15.78 | 4:20.35 | ||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Jimi Kallio | 1993 | 59.74 | 2:06.36 | 3:14.09 | 4:20.67 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Joni Kitinoja | 1996 | 1:01.38 | 2:07.69 | 3:15.32 | 4:20.89 | ||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Konsta Naumanen | 1996 | 1:02.38 | 2:09.53 | 3:17.73 | 4:24.73 | ||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
7 | Anton Kallio | 1996 | 1:02.81 | 2:12.45 | 3:22.16 | 4:29.81 | ||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Heikki Luukko | 1988 | 1:01.52 | 2:11.33 | 3:20.67 | 4:30.78 | ||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Mikael Karuveha | 1999 | 1:04.60 | 2:15.00 | 3:24.75 | 4:31.13 | ||||
TaTu Tampere | ||||||||||
10 | Vilppu Penttilä | 1997 | 1:05.35 | 2:14.67 | 3:25.15 | 4:33.20 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Santeri Pigg | 1996 | 1:02.81 | 2:12.97 | 3:23.21 | 4:33.82 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Rasmus Virta | 1998 | 1:03.47 | 2:15.09 | 3:25.43 | 4:35.17 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Matias Yritys | 1997 | 1:04.40 | 2:14.46 | 3:25.72 | 4:35.25 | ||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Esa Paavilainen | 1997 | 1:03.94 | 2:50.07 | 4:36.43 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Olli Soramies | 1998 | 1:04.79 | 2:16.42 | 3:28.22 | 4:37.43 | ||||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
16 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 1:05.12 | 2:16.81 | 3:29.22 | 4:38.20 | ||||
Heinolan Isku | ||||||||||
17 | Jani Hartikainen | 1993 | 1:02.67 | 2:12.04 | 3:24.98 | 4:38.81 | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Jonni Aho | 1999 | 1:06.27 | 2:18.28 | 3:30.57 | 4:39.35 | ||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
19 | Riku Soini | 1997 | 1:05.77 | 2:18.03 | 4:40.09 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
20 | Mikko Suova | 1997 | 1:05.66 | 2:17.30 | 3:29.01 | 4:40.10 | ||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Daniel Zimmermann | 1997 | 1:06.94 | 2:19.43 | 3:31.95 | 4:40.13 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
22 | Lassi Ruohonen | 1998 | 1:05.66 | 2:16.52 | 3:28.75 | 4:40.39 | ||||
Simmis Grani | ||||||||||
23 | Henrik Rinkinen | 1997 | 1:07.40 | 2:22.72 | 3:37.01 | 4:50.98 | ||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
24 | Samuel Laiho | 1995 | 1:06.64 | 2:19.45 | 3:36.65 | 4:51.79 | ||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
25 | Elias Herlevi | 2000 | 1:08.45 | 2:24.02 | 3:40.47 | 4:55.22 | ||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Verneri Mattila | 1999 | 1:07.27 | 2:25.00 | 3:44.11 | 4:59.81 | ||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Gustav Carlsson | 1993 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 11:27 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grad Prix Challenge | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:22 | |||
Järjestäjä | Cetus Espoo | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 heinäkuu 2014 |
Laji 42, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Piiroinen | 1995 | 785 | 57.30 | 1:57.32 | 2:58.04 | 3:58.51 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
2 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 715 | 58.85 | 2:01.73 | 3:04.25 | 4:06.00 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
3 | Miro Torola | 1995 | 704 | 59.50 | 2:02.66 | 3:05.41 | 4:07.33 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Sami Juopperi | 1992 | 691 | 59.62 | 2:02.51 | 3:04.80 | 4:08.82 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Matti Myllyaho | 1995 | 664 | 1:00.17 | 2:04.50 | 3:09.09 | 4:12.15 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Tapio Junninen | 1995 | 663 | 58.76 | 2:03.23 | 3:08.55 | 4:12.33 | |||
Poseidon | ||||||||||
7 | Kalle Pyykkönen | 1996 | 632 | 1:02.06 | 2:08.00 | 3:13.42 | 4:16.37 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 631 | 59.56 | 2:04.67 | 3:11.70 | 4:16.51 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Ville Ihalainen | 1996 | 630 | 59.68 | 2:03.90 | 3:10.40 | 4:16.66 | |||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
10 | Anton Dobrzhanskiy | 1992 | 610 | 1:01.35 | 2:07.08 | 3:13.05 | 4:19.43 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Santeri Horst | 1997 | 603 | 1:02.38 | 2:09.58 | 3:15.78 | 4:20.35 | |||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Jimi Kallio | 1993 | 601 | 59.74 | 2:06.36 | 3:14.09 | 4:20.67 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
13 | Joni Kitinoja | 1996 | 600 | 1:01.38 | 2:07.69 | 3:15.32 | 4:20.89 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Konsta Naumanen | 1996 | 574 | 1:02.38 | 2:09.53 | 3:17.73 | 4:24.73 | |||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
15 | Anton Kallio | 1996 | 542 | 1:02.81 | 2:12.45 | 3:22.16 | 4:29.81 | |||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Heikki Luukko | 1988 | 536 | 1:01.52 | 2:11.33 | 3:20.67 | 4:30.78 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Mikael Karuveha | 1999 | 534 | 1:04.60 | 2:15.00 | 3:24.75 | 4:31.13 | |||
TaTu Tampere | ||||||||||
18 | Vilppu Penttilä | 1997 | 522 | 1:05.35 | 2:14.67 | 3:25.15 | 4:33.20 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Santeri Pigg | 1996 | 519 | 1:02.81 | 2:12.97 | 3:23.21 | 4:33.82 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Rasmus Virta | 1998 | 511 | 1:03.47 | 2:15.09 | 3:25.43 | 4:35.17 | |||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Matias Yritys | 1997 | 511 | 1:04.40 | 2:14.46 | 3:25.72 | 4:35.25 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
22 | Esa Paavilainen | 1997 | 504 | 1:03.94 | 2:50.07 | 4:36.43 | ||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Olli Soramies | 1998 | 499 | 1:04.79 | 2:16.42 | 3:28.22 | 4:37.43 | |||
Voikkaan Viesti | ||||||||||
24 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 495 | 1:05.12 | 2:16.81 | 3:29.22 | 4:38.20 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
25 | Jani Hartikainen | 1993 | 491 | 1:02.67 | 2:12.04 | 3:24.98 | 4:38.81 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
26 | Jonni Aho | 1999 | 488 | 1:06.27 | 2:18.28 | 3:30.57 | 4:39.35 | |||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
27 | Riku Soini | 1997 | 485 | 1:05.77 | 2:18.03 | 4:40.09 | ||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
28 | Mikko Suova | 1997 | 485 | 1:05.66 | 2:17.30 | 3:29.01 | 4:40.10 | |||
Uinti Tampere | ||||||||||
29 | Daniel Zimmermann | 1997 | 484 | 1:06.94 | 2:19.43 | 3:31.95 | 4:40.13 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
30 | Lassi Ruohonen | 1998 | 483 | 1:05.66 | 2:16.52 | 3:28.75 | 4:40.39 | |||
Simmis Grani | ||||||||||
31 | Henrik Rinkinen | 1997 | 432 | 1:07.40 | 2:22.72 | 3:37.01 | 4:50.98 | |||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
32 | Samuel Laiho | 1995 | 429 | 1:06.64 | 2:19.45 | 3:36.65 | 4:51.79 | |||
Raision Urheilijat | ||||||||||
33 | Elias Herlevi | 2000 | 414 | 1:08.45 | 2:24.02 | 3:40.47 | 4:55.22 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
34 | Verneri Mattila | 1999 | 395 | 1:07.27 | 2:25.00 | 3:44.11 | 4:59.81 | |||
ORCA Helsinki | ||||||||||
- | Gustav Carlsson | 1993 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 10.3 Ei pysynyt koko matkaa omalla radallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.16 | Tulostuspäivämäärä | 06 heinäkuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 17:22 |