2019-09-16   00:33:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hamar Herrer 1 Medley 240  240  Hamar IL            2:19.76   
  Knut Måløy  1961      35.15        35.15   
  Alexander Mills  1951      36.15        1:11.30   
  Dag Mathisen  1961      30.83        1:42.13   
  Terje Benjaminsen  1943      37.63        2:19.76   
                     
Oslo IL Medly Herrer  240  Oslo Idrettslag            2:22.16   
  Jan Haakonsen  1955      36.49        36.49   
  Øyvind Arentz  1950      14.92        51.41   
  Svein Erik Nymo  1959      14.00        1:05.41   
  Yngvar Bjerke  1952      1:16.75        2:22.16   
                     
SK Laxen Medley 240  244  Simklubben Laxen            2:24.65   
  Stefan Hawunger  1956      37.27        37.27   
  Peter Pettersson  1957      38.37        1:15.64   
  Jan-Olof Svensson  1960      29.23        1:44.87   
  Leif Isaksson  1939      39.78        2:24.65   
                     
Hamar Herrer 2 Medley 240  240  Hamar IL            2:51.90   
  Ragnar Jensen  1948      53.05        53.05   
  Johan Kvæken  1959      39.93        1:32.98   
  Peter Mykueset  1951      46.63        2:19.61   
  Johan Bulie  1958      32.29        2:51.90   
                     
SK Ran  279  Simklubben Ran            DNS   
  Allan Andersson  1929                 
  Gunnar Kaudern  1943                 
  Lenny Persson  1977                 
  Roland Hellborg  1946              DNS   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herrer 1 D Sigma  202  Sigma Swim            2:02.88  DK Rekord 
  Christian Drachmann  1968      32.19        32.19   
  Henrik Pedersen  1965      32.78        1:04.97   
  Claus Weng  1972      26.89        1:31.86   
  Olav Ryan  1951      31.02        2:02.88   
                     
Täby Sim Herrer 1  210  Täby Sim            2:08.10   
  Peter Pärlklo  1971      29.79        29.79   
  Hans Roosmark  1971      32.96        1:02.75   
  Jean-Pierre Saracco  1949      33.71        1:36.46   
  Tommy Aspegårdh  1955      31.64        2:08.10   
                     
Täby Sim Herrer 2  202  Täby Sim            2:09.83   
  Peter Håkansson  1965      37.84        37.84   
  Håkan Persson  1963      32.28        1:10.12   
  Bengt Olsson  1956      32.43        1:42.55   
  Matthias Seel  1970      27.28        2:09.83   
                     
Kbss2  215  Kungsbacka Simsällskap            2:10.59   
  Lars Sandberg  1965      32.59        32.59   
  Lars Backlund  1949      39.11        1:11.70   
  Jan Johansson  1968      30.58        1:42.28   
  Peter Lundin  1959      28.31        2:10.59   
                     
Roma Herrer D  201  Ro-Ma            2:12.05   
  Bill Strømberg  1967      32.26        32.26   
  Rune Otto Andreassen  1965      36.56        1:08.82   
  Rolf Husebø  1966      31.54        1:40.36   
  Cato Sletbakk  1957      31.69        2:12.05   
                     
Kvik Masters 1  201  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.82   
  Hans Ahle Olsen  1963      40.42        40.42   
  Jens Jakobsen  1966      35.16        1:15.58   
  Lennart Marmetschke  1966      31.32        1:46.90   
  Steen Nielsen  1960      27.92        2:14.82   
                     
Moss  206  Moss Svømmeklubb            2:15.40  El-tid 1 sv og slut 
  Jan Sæther  1961      36.80        36.80   
  Torbjørn Berger  1961                 
  Kent Andersen  1971                 
  Rune Sjøblom  1957      2:15.40        2:15.40   
                     
Eidsvoll Herrer  205  Eidsvoll Svømmeklubb            2:17.45   
  Eirik Vågshaug  1958      36.12        36.12   
  Ole Jan Halvorsen  1957      40.56        1:16.68   
  Rune Svendsen  1968      33.37        1:50.05   
  Bjarte Nævdal  1969      27.40        2:17.45   
                     
Bom Herrer  213  Bergen og Omegn Masters            2:18.44   
  Maurizio Galatolo  1967      34.70        34.70   
  Øivind Lien  1956      39.47        1:14.17   
  Thor Lihaug  1963      22.04        1:36.21   
  Tom Christian Eide  1957      42.23        2:18.44   
                     
10  Herrer 2 D Sigma  204  Sigma Swim            2:30.19   
  Steen Elborne  1957      45.59        45.59   
  Bjørn von Ryberg  1960      40.94        1:26.53   
  John Bøgehus Pedersen  1968      34.61        2:01.14   
  Peter Spragge  1964      29.05        2:30.19   
                     
11  Modne Mermates Medley  238  Pan Idræt - Mermates            3:09.56   
  Lars Vestergaard  1964      37.72        37.72   
  Sven Friis Jørgensen  1936      1:14.44        1:52.16   
  Henning Elkjær Nielsen  1960      38.06        2:30.22   
  Gunnar Jonson  1958      39.34        3:09.56   
                     
Vss Herrer  225  Västerås Simsällskap            DNS   
  Valter Olander  1965                 
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963                 
  Eric Brandelius  1949                 
  Lars Ekdahl  1954              DNS   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herrer C Sigma  171  Sigma Swim            1:53.03  DK Rekord 
  Jacob Lercke Skytte  1984      28.18        28.18   
  Peter Holmsteen  1963      34.43        1:02.61   
  Claus Lerche Iversen  1977      25.95        1:28.56   
  Mads Gjerløv  1972      24.47        1:53.03   
                     
Stord Masters Herrer  171  Stord            1:58.77   
  Geir Inge Rimmereide  1970      32.44        32.44   
  Pål Helland  1972      32.70        1:05.14   
  Jan Kåre Fjeldstad  1969      28.89        1:34.03   
  Halvor Landmark  1974      24.74        1:58.77   
                     
Malmö KK Medley Herrer  167  Malmö Kappsimningsklubb            1:58.98   
  Honza Vitazka  1976      28.16        28.16   
  Lars Lindskoug  1968      33.89        1:02.05   
  Magnus Wahlberg  1966      31.42        1:33.47   
  Tobias Lindbom  1979      25.51        1:58.98   
                     
SK Triton Herrer  162  Simklubben Triton            2:00.50   
  Jonas Bengtling  1980      28.00        28.00   
  Peter Ahlgren  1968      34.78        1:02.78   
  Peter Harmat  1979      30.47        1:33.25   
  Mats Nilsson  1964      27.25        2:00.50   
                     
Hs Medley  190  Helsingborgs Simsällskap            2:13.40   
  Lars Ericsson  1966      35.26        35.26   
  Mats Örth  1955      38.81        1:14.07   
  Mats Möller  1967      32.43        1:46.50   
  Sebastiano Immé  1978      26.90        2:13.40   
                     
SK Laxen Medley 160  192  Simklubben Laxen            2:20.02   
  Erik Brunskog  1969      42.99        42.99   
  Joakim Axelsson  1968      37.08        1:20.07   
  Johan Pettersson  1959      32.81        1:52.88   
  Kenth Stenbäck  1959      27.14        2:20.02   
                     
Hsk 1  186  Haldens Svømmeklub            2:28.46   
  Jørgen Berg  1965      48.60        48.60   
  Christian Børresen  1970      34.26        1:22.86   
  Ole-Richard Holm-Olsen  1972      32.79        1:55.65   
  Tommy Kristensen  1963      32.81        2:28.46   
                     
Gentofte Hurtige Herrer  171  Gentofte Svømme Klub            DNS   
  Christian Toft  1968                 
  Thomas Eriksen  1975                 
  Mark Vogel  1970                 
  Thomas Dessau  1972              DNS   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
SK Lödde Herrer  125  Simklubben Lödde            1:59.10   
  André Ahlfors-Dahl  1986      32.09        32.09   
  Christian Ek  1980      33.68        1:05.77   
  Björn Lundin  1982      26.24        1:32.01   
  Marcin Bielawski  1981      27.09        1:59.10   
                     
ASS Herrer  147  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:01.93   
  Jonas Kirkegaard  1987      31.14        31.14   
  Søren Bjørn  1964      36.15        1:07.29   
  Jesper Lindstrøm Nielsen  1989      29.05        1:36.34   
  Thomas Poulsen  1972      25.59        2:01.93   
                     
Österlen Herrer  136  Föreningen Österlen Sim            2:09.85   
  Rassmus Svensson  1982      31.67        31.67   
  Mikael Månsson  1989      34.40        1:06.07   
  Oscar Åkesson  1977      30.14        1:36.21   
  Niclas Björnén  1972      33.64        2:09.85   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg H A 1  112  U.S.G            2:01.43   
  Thomas Vestergaard  1989      35.39        35.39   
  Philipp Haselbach  1984      33.89        1:09.28   
  Anders Krygell  1982      27.02        1:36.30   
  Jonas Korsholt  1989      25.13        2:01.43   
                     
Friske Mermates Medley  115  Pan Idræt - Mermates            2:17.03   
  Jakob Edinger  1985      36.21        36.21   
  Johnny Nguyen  1986      36.67        1:12.88   
  Martin Christensen  1985      33.29        1:46.17   
  Martin Ancher  1985      30.86        2:17.03   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark