2019-09-19   17:06:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            1:21.17   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            1:14.99  rek S+ Nordisk 
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G            1:47.02   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            1:24.20   
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:36.69   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters            1:21.60   
Tone Grimsrud  1955  Asker Svømmeklubb            1:33.67   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub            1:45.32   
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            1:03.12   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            1:14.44   
Kristin Røger Guthe  1960  Asker Svømmeklubb            1:17.84   
Bente Gertz Solli  1963  Bergen og Omegn Masters            1:26.51   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            1:00.35   
Karin Elmberg  1965  Kristianstads SLS            1:07.50   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb            1:08.57   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            1:10.98   
Mari Ekelund  1967  Simklubben Lödde            1:11.19   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:14.10   
Radana Konarikova  1965  Trondhjem SLK            1:15.00   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            1:15.01   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            1:15.40   
10  Karin Bergh  1966  Landskrona Simsällskap            1:15.74   
11  Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim            1:16.36   
12  Mette Hustoft  1967  Asker Svømmeklubb            1:23.23   
Carin Saracco  1966  Täby Sim            DNS   
Cornelia Bloch  1968  Stord            DNS   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            DNS   
Trine Aa Sekkesæter  1967  Ro-Ma            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub            1:07.20   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            1:08.73   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup            1:10.98   
Malin Hazard  1970  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:20.91   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.31  DK rekord 
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton            1:01.56   
Anne Grete Haugan  1979  Trondhjem SLK            1:04.55   
Lisbeth Dønnum Jensen  1975  Eidsvoll Svømmeklubb            1:04.97   
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap            1:11.25   
Silje Helland Dahl  1979  Stord            1:12.42   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Funck  1981  Linköpings Allmänna SS            1:07.79   
Ida Jost  1983  Kungsbacka Simsällskap            1:08.58   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mette Friis-Olsen  1985  U.S.G            1:03.77   
Trine Gudnitz  1987  U.S.G            1:03.83   
Heidi L. Thranum  1987  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:05.34   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            1:06.05   
Jonna Meerits  1986  Västerås Simsällskap            1:07.00   
Vibeke Soegaard  1989  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:09.38   
Marte Tømta Sletten  1989  U.S.G            1:09.93   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            1:14.70   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub            1:15.44   
10  Jeanette Larsen  1987  Snøgg Svømmeklubb            1:17.69   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nanna Weye  1992  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:10.17   
Sarah Bull  1994  U.S.G            1:11.83   
Anine Meadows Elieson  1991  Snøgg Svømmeklubb            1:19.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark