Results for Åbne Københavnske Masters 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 1:21.17 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Gävle Simsällskap | 1:14.99 | rek S+ Nordisk | |||||
2 | Maj-Britt Møller | 1947 | U.S.G | 1:47.02 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Biering-Sørensen | 1952 | U.S.G | 1:24.20 | ||||||
2 | Lena Johannsson | 1954 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:36.69 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 1:21.60 | ||||||
2 | Tone Grimsrud | 1955 | Asker Svømmeklubb | 1:33.67 | ||||||
3 | Liselotte Larsen | 1958 | Køge Svømmeklub | 1:45.32 | ||||||
- | Ann-Marie Lennheden | 1957 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Norberg | 1963 | Kristianstads SLS | 1:03.12 | ||||||
2 | Gry Solberg | 1960 | Oslo Idrettslag | 1:14.44 | ||||||
3 | Kristin Røger Guthe | 1960 | Asker Svømmeklubb | 1:17.84 | ||||||
4 | Bente Gertz Solli | 1963 | Bergen og Omegn Masters | 1:26.51 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.35 | ||||||
2 | Karin Elmberg | 1965 | Kristianstads SLS | 1:07.50 | ||||||
3 | Birgit Dønnum Jensen | 1967 | Eidsvoll Svømmeklubb | 1:08.57 | ||||||
4 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 1:10.98 | ||||||
5 | Mari Ekelund | 1967 | Simklubben Lödde | 1:11.19 | ||||||
6 | Johanna Fyrk | 1969 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:14.10 | ||||||
7 | Radana Konarikova | 1965 | Trondhjem SLK | 1:15.00 | ||||||
8 | Anna Bjelm | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 1:15.01 | ||||||
9 | Gro Jørstad Nilsen | 1967 | Bergen og Omegn Masters | 1:15.40 | ||||||
10 | Karin Bergh | 1966 | Landskrona Simsällskap | 1:15.74 | ||||||
11 | Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | Sigma Swim | 1:16.36 | ||||||
12 | Mette Hustoft | 1967 | Asker Svømmeklubb | 1:23.23 | ||||||
- | Carin Saracco | 1966 | Täby Sim | DNS | ||||||
- | Cornelia Bloch | 1968 | Stord | DNS | ||||||
- | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DNS | ||||||
- | Trine Aa Sekkesæter | 1967 | Ro-Ma | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.20 | ||||||
2 | Anne-Sofie Pii | 1970 | Odense Svømme Klub | 1:08.73 | ||||||
3 | Henriette Svankjær | 1974 | Swim Team Tåstrup | 1:10.98 | ||||||
4 | Malin Hazard | 1970 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:20.91 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sophia Skou | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.31 | DK rekord | |||||
2 | Natalie Månsson | 1979 | Simklubben Triton | 1:01.56 | ||||||
3 | Anne Grete Haugan | 1979 | Trondhjem SLK | 1:04.55 | ||||||
4 | Lisbeth Dønnum Jensen | 1975 | Eidsvoll Svømmeklubb | 1:04.97 | ||||||
5 | Anette Fröberg | 1977 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.25 | ||||||
6 | Silje Helland Dahl | 1979 | Stord | 1:12.42 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.79 | ||||||
2 | Ida Jost | 1983 | Kungsbacka Simsällskap | 1:08.58 | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Friis-Olsen | 1985 | U.S.G | 1:03.77 | ||||||
2 | Trine Gudnitz | 1987 | U.S.G | 1:03.83 | ||||||
3 | Heidi L. Thranum | 1987 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:05.34 | ||||||
4 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 1:06.05 | ||||||
5 | Jonna Meerits | 1986 | Västerås Simsällskap | 1:07.00 | ||||||
6 | Vibeke Soegaard | 1989 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:09.38 | ||||||
7 | Marte Tømta Sletten | 1989 | U.S.G | 1:09.93 | ||||||
8 | Helle Hartmann | 1985 | Køge Svømmeklub | 1:14.70 | ||||||
9 | Karen Mikkelsen | 1986 | Odense Svømme Klub | 1:15.44 | ||||||
10 | Jeanette Larsen | 1987 | Snøgg Svømmeklubb | 1:17.69 | ||||||
- | Anja Bøjesen | 1986 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nanna Weye | 1992 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:10.17 | ||||||
2 | Sarah Bull | 1994 | U.S.G | 1:11.83 | ||||||
3 | Anine Meadows Elieson | 1991 | Snøgg Svømmeklubb | 1:19.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:34 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leif Isaksson | 1939 | Simklubben Laxen | 1:34.21 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josef Borbas | 1943 | Lugi Simsportförening | 1:25.23 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fin Biering-Sørensen | 1948 | U.S.G | 1:08.39 | ||||||
2 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 1:10.03 | ||||||
3 | Eric Brandelius | 1949 | Västerås Simsällskap | 1:17.24 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Antonio Rodrigues | 1954 | Simklubben Ran | 1:06.38 | ||||||
2 | Olav Ryan | 1951 | Sigma Swim | 1:12.60 | ||||||
3 | Lars Ekdahl | 1954 | Västerås Simsällskap | 1:16.25 | ||||||
4 | Wiggo Kristensen | 1950 | Haldens Svømmeklub | 1:18.12 | ||||||
- | Kent Hamberg | 1951 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Pettersson | 1957 | Simklubben Laxen | 1:03.07 | ||||||
2 | Rune Sjøblom | 1957 | Moss Svømmeklubb | 1:03.37 | ||||||
3 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 1:04.52 | ||||||
4 | Henrik Boden | 1959 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:05.07 | ||||||
5 | Eirik Vågshaug | 1958 | Eidsvoll Svømmeklubb | 1:08.01 | ||||||
6 | Leif Grønskov | 1958 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.11 | ||||||
7 | Stefan Hawunger | 1956 | Simklubben Laxen | 1:09.81 | ||||||
8 | Tom Christian Eide | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 1:11.69 | ||||||
9 | Johan Bulie | 1958 | Hamar IL | 1:14.42 | ||||||
10 | Mats Gunnarsson | 1959 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:16.80 | ||||||
11 | Gunnar Jonson | 1958 | Pan Idræt - Mermates | 1:30.97 | ||||||
- | Svein Erik Nymo | 1959 | Oslo Idrettslag | DNF | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klaus Nissen | 1964 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.67 | DK Rekord | |||||
2 | Peter Holmsteen | 1963 | Sigma Swim | 58.15 | ||||||
3 | Erik Røbech | 1964 | Lørenskog-Rælingen KK | 59.14 | ||||||
4 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Tåstrup | 59.70 | ||||||
5 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 1:01.42 | ||||||
6 | Thor Lihaug | 1963 | Bergen og Omegn Masters | 1:01.68 | ||||||
7 | Bo Guntofte | 1963 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.80 | ||||||
8 | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Tåstrup | 1:06.27 | ||||||
9 | Dag Mathisen | 1961 | Hamar IL | 1:06.77 | ||||||
10 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim | 1:06.83 | ||||||
11 | Peter Spragge | 1964 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.06 | ||||||
12 | Håkan Quist | 1961 | Västerås Simsällskap | 1:15.91 | ||||||
13 | Henning Elkjær Nielsen | 1960 | Pan Idræt - Mermates | 1:17.66 | ||||||
14 | Peter Karlsson | 1963 | Västerås Simsällskap | 1:24.88 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | Sigma Swim Birkerød | 57.42 | ||||||
2 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 58.45 | ||||||
3 | Joakim Axelsson | 1968 | Simklubben Laxen | 58.65 | ||||||
4 | Lars Sandberg | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | 1:01.21 | ||||||
5 | Ronny Onarheim | 1969 | Stord | 1:01.93 | ||||||
6 | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.72 | ||||||
7 | Maurizio Galatolo | 1967 | Bergen og Omegn Masters | 1:03.74 | ||||||
8 | Lennart Marmetschke | 1966 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.87 | ||||||
9 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim | 1:05.74 | ||||||
10 | Peter Conrad Holgersen | 1967 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 1:06.64 | ||||||
11 | Allan Lind | 1966 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.83 | ||||||
12 | Bjørn Berthelsen | 1968 | Masters Sørlandet | 1:07.02 | ||||||
13 | Peter Håkansson | 1965 | Täby Sim | 1:07.51 | ||||||
14 | Henrik Petersen | 1969 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.64 | ||||||
15 | Kenneth Hystad | 1966 | Stord | 1:07.80 | ||||||
16 | Morten Harning | 1966 | U.S.G | 1:07.84 | ||||||
17 | Niclas Reman | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 1:07.91 | ||||||
18 | Rune Svendsen | 1968 | Eidsvoll Svømmeklubb | 1:08.08 | ||||||
19 | Erik Brunskog | 1969 | Simklubben Laxen | 1:13.86 | ||||||
20 | Ulf Eriksson | 1965 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:17.41 | ||||||
21 | Frederik Bøving | 1965 | Sigma Swim | 1:19.54 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim | 55.39 | DR Rekord | |||||
2 | Martin Anderson | 1970 | Varberg Sim | 56.57 | ||||||
3 | Halvor Landmark | 1974 | Stord | 57.88 | ||||||
4 | Thomas Dessau | 1972 | Gentofte Svømme Klub | 59.08 | ||||||
5 | Geir Inge Rimmereide | 1970 | Stord | 59.23 | ||||||
6 | Thomas Müllertz | 1971 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.49 | ||||||
6 | Thomas Poulsen | 1972 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 59.49 | ||||||
8 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim | 1:01.07 | ||||||
9 | Oskar Börjesson | 1973 | S77 Stenungsund | 1:03.30 | ||||||
10 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | 1:04.26 | ||||||
11 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 1:05.45 | ||||||
12 | Lars Dam Jensen | 1972 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.06 | ||||||
- | Jesus Vasques | 1970 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martin Pock | 1971 | U.S.G | Tyvstart | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Lindbom | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | 55.78 | ||||||
2 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 56.69 | ||||||
3 | Sebastiano Immé | 1978 | Helsingborgs Simsällskap | 58.51 | ||||||
4 | Martin Andersen | 1975 | Ringsted Svømme Klub | 59.19 | ||||||
5 | Niels Troldborg | 1978 | U.S.G | 1:03.38 | ||||||
6 | Christian Olsson | 1978 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.65 | ||||||
7 | Mikael Larsson | 1979 | Kristianstads SLS | 1:16.67 | ||||||
- | Bryant Hennesy | 1976 | Askøy Masters & Vannpolo | DNS | ||||||
- | Kjetil Furuly | 1975 | Haugesund Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Øystein Vestre | 1975 | Haugesund Svømmeklubb | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim | 52.36 | ||||||
2 | Robert Grynner | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.82 | ||||||
3 | Rassmus Svensson | 1982 | Föreningen Österlen Sim | 58.87 | ||||||
4 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 58.97 | ||||||
5 | Christian Ek | 1980 | Simklubben Lödde | 59.67 | ||||||
6 | Marcin Bielawski | 1981 | Simklubben Lödde | 1:01.45 | ||||||
7 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.46 | ||||||
8 | Fredrik Carlén | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.80 | ||||||
9 | Søren Emil Dahlgaard | 1984 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:02.99 | ||||||
10 | David Jaxmar | 1980 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.14 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Korsholt | 1989 | U.S.G | 56.37 | ||||||
2 | Tim Olsen | 1986 | U.S.G | 57.34 | ||||||
3 | Alexander Weinhagen | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.56 | ||||||
4 | André Ahlfors-Dahl | 1986 | Simklubben Lödde | 1:00.60 | ||||||
5 | Jonas Hagberg | 1988 | Simklubben Triton | 1:00.82 | ||||||
6 | Jonas Kirkegaard | 1987 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:01.56 | ||||||
7 | Jon Olav Flaathen | 1985 | Snøgg Svømmeklubb | 1:10.32 | ||||||
8 | Anders Andersen | 1987 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.25 | ||||||
9 | Benjamin Chardon | 1985 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:17.47 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Simon Nexbo | 1992 | Simklubben Triton | 56.72 | ||||||
2 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.10 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Randi Larsen | 1946 | Asker Svømmeklubb | 47.82 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wenche Lydersen | 1954 | Oslo Idrettslag | 43.20 | ||||||
2 | Nina Asper | 1953 | Oslo Idrettslag | 50.11 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torill Bergesen | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 39.74 | ||||||
2 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 41.67 | ||||||
3 | Ingrid Rocher | 1957 | Oslo Idrettslag | 45.58 | ||||||
4 | Hanne Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.03 | ||||||
5 | Hanne Stevnsborg | 1957 | Køge Svømmeklub | 49.09 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg Sim | 37.82 | ||||||
2 | Kate Sørensen | 1961 | Glostrup Svømme Klub | 38.25 | ||||||
3 | Eva Lofthus | 1964 | Lørenskog-Rælingen KK | 38.36 | ||||||
4 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Tåstrup | 38.71 | ||||||
5 | Catharina Hellmark Lindborg | 1964 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.52 | SV rekord | |||||
6 | Jeanette Aasland | 1961 | Ro-Ma | 42.69 | ||||||
7 | Ulla-Karin Aufrecht | 1964 | Västerås Simsällskap | 43.85 | ||||||
8 | Annette Bøgsted | 1962 | Sigma Swim | 44.29 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katarina Hallerstedt | 1966 | S77 Stenungsund | 40.83 | ||||||
2 | Ellen Åsgard | 1966 | Snøgg Svømmeklubb | 42.15 | ||||||
3 | Tine Ottosen | 1965 | Helsingør Svømmeklub | 42.63 | ||||||
4 | Elene Skytte | 1966 | Sigma Swim | 43.62 | ||||||
5 | Siv Laila Eriksen | 1965 | Sogndal IL | 44.05 | ||||||
6 | Heidi Prestbakmo | 1966 | Masters Sørlandet | 44.18 | ||||||
7 | Siv Solheim | 1967 | Masters Sørlandet | 44.26 | ||||||
8 | Anette Sundfors | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | 47.40 | ||||||
9 | Sonja Haglund | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 49.08 | ||||||
10 | Kendra Olsen | 1966 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 49.52 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Britt-Marie Nilsson | 1971 | Simklubben Sydsim | 38.79 | ||||||
2 | Maria Lövberg | 1973 | Simklubben Triton | 39.16 | ||||||
3 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.19 | ||||||
4 | Camilla Davidsson | 1971 | Simklubben Triton | 39.40 | ||||||
5 | Cecilia Jönsson | 1974 | Simklubben Lödde | 43.23 | ||||||
6 | Magnvor Lunåshaug | 1973 | Snøgg Svømmeklubb | 44.41 | ||||||
7 | Helene Mathisen | 1974 | Asker Svømmeklubb | 49.86 | ||||||
- | Anna Långström | 1973 | Täby Sim | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helen Holter Strømberg | 1979 | Ro-Ma | 36.86 | ||||||
2 | Lisbeth Dønnum Jensen | 1975 | Eidsvoll Svømmeklubb | 37.99 | ||||||
3 | Charlotte Them | 1976 | Køge Svømmeklub | 38.47 | ||||||
4 | Christel Hollund | 1979 | Stord | 42.11 | ||||||
5 | Sys Lund | 1977 | Helsingør Svømmeklub | 42.94 | ||||||
6 | Sofie Årsköld | 1975 | Simklubben Triton | 42.98 | ||||||
7 | Silje Helland Dahl | 1979 | Stord | 43.69 | ||||||
- | Ann Kristin Riiser Javnes | 1977 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stina Sjölander | 1984 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.29 | ||||||
2 | Thea Sejr Hansen | 1984 | U.S.G | 36.67 | ||||||
3 | Hanna Wengrud | 1984 | Västerås Simsällskap | 36.89 | ||||||
4 | Jenni Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.90 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malin Svensson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.21 | ||||||
2 | Marie Hallberg | 1989 | Simklubben Triton | 36.32 | ||||||
3 | Salli Carlfjord | 1988 | Simklubben Laxen | 37.93 | ||||||
4 | Sylvia Yang | 1986 | U.S.G | 39.01 | ||||||
5 | Lærke Smidt Hansen | 1988 | U.S.G | 39.92 | ||||||
6 | Karen Mikkelsen | 1986 | Odense Svømme Klub | 41.64 | ||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefin Nilsson | 1993 | Simklubben Triton | 35.20 | ||||||
2 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 36.73 | ||||||
3 | Mathilde Helland Nome | 1993 | Stord | 45.11 | ||||||
4 | Anine Meadows Elieson | 1991 | Snøgg Svømmeklubb | 50.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lennart Brock | 1933 | Simklubben Ran | 49.88 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sven Friis Jørgensen | 1936 | Pan Idræt - Mermates | 1:13.19 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Allers | 1940 | Bergens Svømme Club | 43.84 | ||||||
2 | Gunnar Kaudern | 1943 | Simklubben Ran | 46.33 | ||||||
3 | John Inge Eklund | 1944 | Eidsvoll Svømmeklubb | 49.31 | ||||||
4 | Erik Skjoldstrup | 1944 | Ringsted Svømme Klub | 53.79 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Backlund | 1949 | Kungsbacka Simsällskap | 39.70 | ||||||
2 | Fin Biering-Sørensen | 1948 | U.S.G | 41.49 | DR Rekord | |||||
3 | Ragnar Jensen | 1948 | Hamar IL | 44.43 | ||||||
4 | Preben Andersen | 1947 | Ringsted Svømme Klub | 45.20 | ||||||
5 | Jarda Strand | 1948 | Hamar IL | 49.19 | ||||||
6 | Roland Hellborg | 1946 | Simklubben Ran | 51.14 | ||||||
- | Thor Bøhleng | 1948 | Hamar IL | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terje Lundahl | 1952 | Trondhjem SLK | 37.87 | ||||||
2 | Jens Halgreen | 1954 | Ringsted Svømme Klub | 39.94 | ||||||
2 | Øyvind Arentz | 1950 | Oslo Idrettslag | 39.94 | ||||||
4 | Bertil Wennberg | 1952 | Linköpings Allmänna SS | 40.38 | ||||||
5 | Bjørn Ove Myrvang | 1952 | Eidsvoll Svømmeklubb | 43.65 | ||||||
6 | Torsten Christensen | 1954 | Swim Team Tåstrup | 46.87 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torkel Sanner | 1957 | Oslo Idrettslag | 39.55 | ||||||
2 | Johan Kvæken | 1959 | Hamar IL | 39.93 | ||||||
3 | Ole Jan Halvorsen | 1957 | Eidsvoll Svømmeklubb | 40.06 | ||||||
4 | Arve Lund | 1958 | Oslo Idrettslag | 40.28 | ||||||
5 | Svein Hobbesland | 1958 | Masters Sørlandet | 41.24 | ||||||
6 | Steen Elborne | 1957 | Sigma Swim | 48.06 | ||||||
- | Jens Otto Kjærum | 1957 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Håkan Persson | 1963 | Täby Sim | 32.70 | ||||||
2 | Hans Palmqvist | 1962 | Varberg Sim | 34.49 | ||||||
3 | Søren Bjørn | 1964 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 35.20 | ||||||
4 | Kjell Haganes | 1961 | Askøy Masters & Vannpolo | 35.66 | ||||||
5 | Göran Fält | 1963 | Linköpings Allmänna SS | 36.37 | ||||||
6 | Jan Simonsen | 1964 | Ringsted Svømme Klub | 38.75 | ||||||
7 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 39.19 | ||||||
8 | Anders Føyn | 1961 | Sigma Swim Birkerød | 39.43 | ||||||
9 | Torbjørn Berger | 1961 | Moss Svømmeklubb | 40.43 | ||||||
10 | Robert Nilsson | 1962 | Simklubben Triton | 41.26 | ||||||
11 | Lars-Gunnar Aufrecht | 1963 | Västerås Simsällskap | 42.05 | ||||||
12 | Peter Karlsson | 1963 | Västerås Simsällskap | 45.22 | ||||||
- | Øyvind Pedersen | 1962 | Snøgg Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Kenneth Karlsson | 1962 | Oslo Idrettslag | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Lindskoug | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.21 | ||||||
2 | Ronny Onarheim | 1969 | Stord | 34.50 | ||||||
3 | Peter Ahlgren | 1968 | Simklubben Triton | 35.01 | ||||||
4 | Jan Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 36.22 | ||||||
5 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 36.66 | ||||||
6 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | 37.52 | ||||||
7 | Rune Offerdal | 1969 | Haldens Svømmeklub | 40.26 | ||||||
8 | Lars Helmersson | 1969 | Föreningen Österlen Sim | 42.11 | ||||||
9 | Nicolai Platzer | 1969 | Sigma Swim Birkerød | 42.41 | ||||||
10 | Jan Hyldegaard | 1967 | Lyngby Svømmeklub | 42.58 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pål Helland | 1972 | Stord | 33.66 | ||||||
2 | Hans Roosmark | 1971 | Täby Sim | 34.26 | ||||||
3 | Martin Nyberg | 1971 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.30 | ||||||
4 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 36.75 | ||||||
5 | Eirik Litland | 1974 | Haugesund Svømmeklubb | 36.85 | ||||||
6 | Christian Bundgaard | 1971 | U.S.G | 37.16 | ||||||
7 | Christian Engström | 1971 | Varberg Sim | 37.64 | ||||||
8 | Hans Birgander | 1970 | Helsingborgs Simsällskap | 41.12 | ||||||
9 | Øystein Back | 1970 | Haldens Svømmeklub | 46.90 | ||||||
- | Jesus Vasques | 1970 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Søren Udesen | 1971 | Hamar IL | DSQ | 1 hånd i vendingen | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 35.00 | ||||||
2 | Oscar Åkesson | 1977 | Föreningen Österlen Sim | 35.31 | ||||||
3 | Haakon Larsen | 1976 | Ro-Ma | 36.84 | ||||||
4 | Bård Gunnerud | 1977 | Hamar IL | 53.12 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Bengtling | 1980 | Simklubben Triton | 29.73 | ||||||
2 | Casper Nordahl-Meyer | 1982 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.09 | ||||||
3 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 34.37 | ||||||
4 | Jonas Elkjær | 1980 | Pan Idræt - Mermates | 51.61 | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nick Niebling | 1988 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.48 | ||||||
2 | Thomas Vestergaard | 1989 | U.S.G | 34.69 | ||||||
3 | Mikael Månsson | 1989 | Föreningen Österlen Sim | 35.00 | ||||||
4 | Johnny Nguyen | 1986 | Pan Idræt - Mermates | 36.67 | ||||||
- | Martin Christensen | 1985 | Pan Idræt - Mermates | DSQ | 2 armt u vand. | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 30.51 | ||||||
2 | Kasper Blomsterberg | 1992 | U.S.G | 31.65 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 1:48.64 | ||||||
2 | Else Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.08 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg Sim | 1:15.82 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Janne Thorstensen | 1966 | Masters Sørlandet | 1:11.30 | ||||||
2 | Jannie Aarkrogh Steen | 1968 | Næstved IF | 1:15.48 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilia Landin | 1972 | Simklubben Lödde | 1:10.21 | ||||||
2 | Anne-Sofie Pii | 1970 | Odense Svømme Klub | 1:22.82 | ||||||
3 | Lene Dyrbak | 1971 | Ringsted Svømme Klub | 1:30.67 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernilla Kullman | 1978 | Simklubben Triton | 1:15.11 | ||||||
2 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.17 | ||||||
3 | Anette Fröberg | 1977 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.15 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Lundeholm | 1980 | S77 Stenungsund | 1:16.30 | ||||||
2 | Olga Kosovskaya | 1982 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:18.57 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linda Castengren | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.05 | ||||||
2 | Trine Gudnitz | 1987 | U.S.G | 1:10.88 | ||||||
3 | Sofie Pettersson | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.31 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tenna Olin | 1991 | U.S.G | 1:23.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Leif Gellberg | 1932 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 1:26.42 | ||||||
2 | Eric Brandelius | 1949 | Västerås Simsällskap | 1:33.27 | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Henrik Boden | 1959 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:11.72 | ||||||
2 | Peter Pettersson | 1957 | Simklubben Laxen | 1:15.85 | ||||||
3 | Rune Sjøblom | 1957 | Moss Svømmeklubb | 1:16.14 | ||||||
4 | Mats Örth | 1955 | Helsingborgs Simsällskap | 1:18.63 | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jan-Olof Svensson | 1960 | Simklubben Laxen | 1:05.59 | ||||||
2 | Knut Måløy | 1961 | Hamar IL | 1:11.14 | ||||||
3 | Stig Nielsen | 1963 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.01 | ||||||
4 | Hans Ahle Olsen | 1963 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.55 | ||||||
5 | Bjørn von Ryberg | 1960 | Sigma Swim | 1:34.96 | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Jakobsen | 1966 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.48 | ||||||
2 | Henrik Pedersen | 1965 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.20 | ||||||
3 | Magnus Wahlberg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.32 | ||||||
- | Hasse Nilsson | 1969 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Valter Olander | 1965 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martin Anderson | 1970 | Varberg Sim | 1:03.30 | ||||||
2 | Matthias Seel | 1970 | Täby Sim | 1:06.63 | ||||||
3 | Simon Hagbarth | 1974 | Roskilde Svømning | 1:10.97 | ||||||
4 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 1:13.20 | ||||||
5 | Eirik Litland | 1974 | Haugesund Svømmeklubb | 1:18.76 | ||||||
6 | Lars Dam Jensen | 1972 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.27 | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Claus Lerche Iversen | 1977 | Sigma Swim | 57.48 | ||||||
2 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.99 | ||||||
3 | Tobias Lindbom | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.63 | ||||||
4 | Peter Harmat | 1979 | Simklubben Triton | 1:12.76 | ||||||
5 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 1:16.12 | ||||||
- | Bryant Hennesy | 1976 | Askøy Masters & Vannpolo | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Bo Pedersen | 1981 | O.S.L.F. | 58.92 | ||||||
2 | Martin Harlenbäck | 1983 | Linköpings Allmänna SS | 59.00 | ||||||
3 | Anders Krygell | 1982 | U.S.G | 1:01.44 | ||||||
4 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.12 | ||||||
5 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 1:05.86 | ||||||
- | Christian Ek | 1980 | Simklubben Lödde | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tim Olsen | 1986 | U.S.G | 1:03.71 | ||||||
2 | Bjarne Erichsen | 1985 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 1:07.58 | ||||||
3 | Andrea Tino | 1987 | U.S.G | 1:10.61 | ||||||
4 | Jon Olav Flaathen | 1985 | Snøgg Svømmeklubb | 1:25.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maj-Britt Møller | 1947 | U.S.G | 55.92 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 38.41 | ||||||
2 | Karen Lau | 1956 | Køge Svømmeklub | 48.76 | ||||||
3 | Tone Grimsrud | 1955 | Asker Svømmeklubb | 54.20 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Norberg | 1963 | Kristianstads SLS | 35.19 | ||||||
2 | Ingrid Møllerop | 1960 | Ro-Ma | 37.74 | ||||||
3 | Annika Svanberg | 1962 | S77 Stenungsund | 37.86 | ||||||
4 | Ingrid Strugstad | 1960 | Ro-Ma | 38.44 | ||||||
5 | Gry Solberg | 1960 | Oslo Idrettslag | 38.95 | ||||||
6 | Kicki Molin | 1964 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 39.22 | ||||||
7 | Vlasta Kuret | 1963 | Hamar IL | 51.61 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Lindborg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.42 | ||||||
2 | Ulrika Balslev | 1966 | Varberg Sim | 36.77 | ||||||
3 | Camilla Thuné | 1967 | Täby Sim | 38.09 | ||||||
4 | Ann Kristin Sebergsen | 1965 | Hammerfest SLK | 38.31 | ||||||
5 | Helen Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 44.58 | ||||||
6 | Kendra Olsen | 1966 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 45.37 | ||||||
- | Cornelia Bloch | 1968 | Stord | DNS | ||||||
- | Inger J. Dønnum Jensen | 1969 | Eidsvoll Svømmeklubb | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsingør Svømmeklub | 32.79 | ||||||
2 | Belinda Angelo | 1974 | Hamar IL | 36.98 | ||||||
3 | Ilze Adolfsson | 1972 | Täby Sim | 48.08 | ||||||
4 | Catarina Klouda | 1974 | S77 Stenungsund | 55.32 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Grete Haugan | 1979 | Trondhjem SLK | 33.89 | ||||||
2 | Dorte Dugbæk | 1976 | Sigma Swim | 42.02 | ||||||
3 | Susanne Kaavé | 1975 | Hørsholm Svømmeforening | 43.85 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanna Wengrud | 1984 | Västerås Simsällskap | 34.04 | ||||||
2 | Anna Gunnarsson | 1984 | Kungsbacka Simsällskap | 35.70 | ||||||
3 | Elin Qvale | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.65 | ||||||
4 | Ida Jost | 1983 | Kungsbacka Simsällskap | 36.72 | ||||||
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nathalie Larson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.98 | ||||||
2 | Christina Nordskilde | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 33.29 | ||||||
3 | Jonna Meerits | 1986 | Västerås Simsällskap | 34.03 | ||||||
4 | Helena Ekdahl | 1985 | Västerås Simsällskap | 34.48 | ||||||
5 | Henriette S. Jørgensen | 1989 | U.S.G | 38.07 | ||||||
6 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1929 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Allan Andersson | 1929 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josef Borbas | 1943 | Lugi Simsportförening | 48.17 | ||||||
2 | Erik Skjoldstrup | 1944 | Ringsted Svømme Klub | 58.03 | ||||||
- | John Inge Eklund | 1944 | Eidsvoll Svømmeklubb | DSQ | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 35.83 | DR Rekord | |||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olav Ryan | 1951 | Sigma Swim | 37.96 | ||||||
2 | Bjørn Ove Myrvang | 1952 | Eidsvoll Svømmeklubb | 46.50 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Pettersson | 1957 | Simklubben Laxen | 35.81 | ||||||
2 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømme Klub | 36.34 | ||||||
3 | Jan Haakonsen | 1955 | Oslo Idrettslag | 37.34 | ||||||
4 | Ole Jan Halvorsen | 1957 | Eidsvoll Svømmeklubb | 38.96 | ||||||
5 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 40.15 | ||||||
6 | Lars Peder Haahr | 1959 | Sigma Swim | 41.10 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Sæther | 1961 | Moss Svømmeklubb | 37.45 | ||||||
2 | Jan Simonsen | 1964 | Ringsted Svømme Klub | 38.96 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bill Strømberg | 1967 | Ro-Ma | 31.53 | ||||||
2 | Torbjörn Gädefors | 1965 | Kristianstads SLS | 31.56 | ||||||
3 | Jan Kåre Fjeldstad | 1969 | Stord | 31.84 | ||||||
4 | Jørgen Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | 32.43 | ||||||
5 | Henrik Petersen | 1969 | Hørsholm Svømmeforening | 36.50 | ||||||
- | Jostein Nyheim | 1968 | Askøy Masters & Vannpolo | DNS | ||||||
- | Lars Sandberg | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | DNF | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claus Weng | 1972 | Sigma Swim Allerød | 29.77 | ||||||
2 | Peter Pärlklo | 1971 | Täby Sim | 31.07 | ||||||
3 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.90 | ||||||
4 | Oskar Börjesson | 1973 | S77 Stenungsund | 34.07 | ||||||
5 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 36.98 | ||||||
6 | Christian Engström | 1971 | Varberg Sim | 37.68 | ||||||
7 | Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | Haldens Svømmeklub | 39.92 | ||||||
8 | Hans Birgander | 1970 | Helsingborgs Simsällskap | 41.47 | ||||||
- | Mark Vogel | 1970 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Honza Vitazka | 1976 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.22 | ||||||
2 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 31.43 | ||||||
3 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim Birkerød | 33.81 | ||||||
4 | Mikael Larsson | 1979 | Kristianstads SLS | 42.18 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim | 27.26 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bjarne Erichsen | 1985 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 31.47 | ||||||
2 | Jakob Edinger | 1985 | Pan Idræt - Mermates | 35.26 | ||||||
3 | Martin Ancher | 1985 | Pan Idræt - Mermates | 42.32 | ||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.78 | ||||||
2 | Benjamin Alexander Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:12 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roma Damer D | 203 | Ro-Ma | 2:22.25 | ||||||
Ingrid Møllerop | 1960 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Ingrid Strugstad | 1960 | 41.11 | 1:18.35 | |||||||
Inger Arctander | 1966 | 34.25 | 1:52.60 | |||||||
Trine Aa Sekkesæter | 1967 | 29.65 | 2:22.25 | |||||||
2 | Asker Damer D | 228 | Asker Svømmeklubb | 2:49.48 | ||||||
Kristin Røger Guthe | 1960 | 41.78 | 41.78 | |||||||
Randi Larsen | 1946 | 47.09 | 1:28.87 | |||||||
Mette Hustoft | 1967 | 39.65 | 2:08.52 | |||||||
Tone Grimsrud | 1955 | 40.96 | 2:49.48 | |||||||
3 | Oslo IL Medley Damer | 234 | Oslo Idrettslag | 2:56.26 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Gry Solberg | 1960 | 38.84 | 38.84 | |||||||
Nina Asper | 1953 | |||||||||
Trine Thoen | 1954 | |||||||||
Ingrid Rocher | 1957 | 2:56.26 | 2:56.26 | |||||||
4 | Bom Damer | 211 | Bergen og Omegn Masters | 2:56.37 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Marit Trå Hernes | 1958 | |||||||||
Gro Jørstad Nilsen | 1967 | |||||||||
Bente Gertz Solli | 1963 | |||||||||
Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | 2:56.37 | 2:56.37 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Triton Damer | 168 | Simklubben Triton | 2:19.45 | ||||||
Maria Lövberg | 1973 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Camilla Davidsson | 1971 | 38.66 | 1:15.63 | |||||||
Natalie Månsson | 1979 | 31.20 | 1:46.83 | |||||||
Camilla Nilsson | 1965 | 32.62 | 2:19.45 | |||||||
2 | Hs Ladies | 174 | Helsingborgs Simsällskap | 2:19.55 | ||||||
Helena Åberg | 1971 | 33.58 | 33.58 | |||||||
Anette Fröberg | 1977 | 38.60 | 1:12.18 | |||||||
Pia Möller | 1968 | 33.78 | 1:45.96 | |||||||
Anna Bjelm | 1966 | 33.59 | 2:19.55 | |||||||
3 | Masør Damer | 179 | Masters Sørlandet | 2:24.92 | ||||||
Anne Karine A. Johansen | 1978 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Siv Solheim | 1967 | 46.59 | 1:21.52 | |||||||
Janne Thorstensen | 1966 | 30.94 | 1:52.46 | |||||||
Heidi Prestbakmo | 1966 | 32.46 | 2:24.92 | |||||||
4 | SK Lödde Damer | 167 | Simklubben Lödde | 2:25.54 | ||||||
Cecilia Jönsson | 1974 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Maria Trönell | 1976 | 44.34 | 1:22.54 | |||||||
Cecilia Landin | 1972 | 30.90 | 1:53.44 | |||||||
Mari Ekelund | 1967 | 32.10 | 2:25.54 | |||||||
5 | Täby Sim Damer | 187 | Täby Sim | 2:33.36 | ||||||
Camilla Thuné | 1967 | 39.26 | 39.26 | |||||||
Anna Långström | 1973 | 39.15 | 1:18.41 | |||||||
Ilze Adolfsson | 1972 | 43.28 | 2:01.69 | |||||||
Gunilla Rasmuson | 1957 | 31.67 | 2:33.36 | |||||||
6 | Køge Masters Damer | 182 | Køge Svømmeklub | 2:43.38 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Karen Lau | 1956 | 48.83 | 48.83 | |||||||
Charlotte Them | 1976 | |||||||||
Helle Hartmann | 1985 | |||||||||
Hanne Stevnsborg | 1957 | 2:43.38 | 2:43.38 | |||||||
7 | Norrköping 1 | 181 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:45.20 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Malin Hazard | 1970 | 45.96 | 45.96 | |||||||
Lena Johannsson | 1954 | |||||||||
Olga Kosovskaya | 1982 | |||||||||
Johanna Fyrk | 1969 | 2:45.20 | 2:45.20 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Vss Damer | 137 | Västerås Simsällskap | 2:15.32 | Mgl El-tid 3 sv | |||||
Helena Ekdahl | 1985 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Hanna Wengrud | 1984 | 36.04 | 1:10.93 | |||||||
Jonna Meerits | 1986 | |||||||||
Ulla-Karin Aufrecht | 1964 | 2:15.32 | 2:15.32 | |||||||
2 | Kbss1 | 155 | Kungsbacka Simsällskap | 2:24.80 | ||||||
Ida Jost | 1983 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 39.64 | 1:16.42 | |||||||
Anna Gunnarsson | 1984 | 34.01 | 1:50.43 | |||||||
Sonja Haglund | 1966 | 34.37 | 2:24.80 | |||||||
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg D A 1 | 114 | U.S.G | 2:11.45 | Mgl El-tid 3 sv | |||||
Sylvia Yang | 1986 | 35.20 | 35.20 | |||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 1:07.59 | 1:42.79 | |||||||
Trine Gudnitz | 1987 | |||||||||
Mette Friis-Olsen | 1985 | 2:11.45 | 2:11.45 | |||||||
2 | Malmö KK Medley Damer | 112 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:12.46 | ||||||
Nathalie Larson | 1985 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Malin Svensson | 1985 | 34.29 | 1:07.19 | |||||||
Linda Castengren | 1985 | 30.57 | 1:37.76 | |||||||
Julia Liahaugen Flensburg | 1989 | 34.70 | 2:12.46 | |||||||
3 | Skk Damer | 118 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:12.74 | ||||||
Elin Qvale | 1983 | 35.81 | 35.81 | |||||||
Stina Sjölander | 1984 | 36.50 | 1:12.31 | |||||||
Johanna Nyysti | 1984 | 28.65 | 1:40.96 | |||||||
Elin Nyysti | 1987 | 31.78 | 2:12.74 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:12 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hamar Herrer 1 Medley 240 | 240 | Hamar IL | 2:19.76 | ||||||
Knut Måløy | 1961 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Alexander Mills | 1951 | 36.15 | 1:11.30 | |||||||
Dag Mathisen | 1961 | 30.83 | 1:42.13 | |||||||
Terje Benjaminsen | 1943 | 37.63 | 2:19.76 | |||||||
2 | Oslo IL Medly Herrer | 240 | Oslo Idrettslag | 2:22.16 | ||||||
Jan Haakonsen | 1955 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Øyvind Arentz | 1950 | 14.92 | 51.41 | |||||||
Svein Erik Nymo | 1959 | 14.00 | 1:05.41 | |||||||
Yngvar Bjerke | 1952 | 1:16.75 | 2:22.16 | |||||||
3 | SK Laxen Medley 240 | 244 | Simklubben Laxen | 2:24.65 | ||||||
Stefan Hawunger | 1956 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Peter Pettersson | 1957 | 38.37 | 1:15.64 | |||||||
Jan-Olof Svensson | 1960 | 29.23 | 1:44.87 | |||||||
Leif Isaksson | 1939 | 39.78 | 2:24.65 | |||||||
4 | Hamar Herrer 2 Medley 240 | 240 | Hamar IL | 2:51.90 | ||||||
Ragnar Jensen | 1948 | 53.05 | 53.05 | |||||||
Johan Kvæken | 1959 | 39.93 | 1:32.98 | |||||||
Peter Mykueset | 1951 | 46.63 | 2:19.61 | |||||||
Johan Bulie | 1958 | 32.29 | 2:51.90 | |||||||
- | SK Ran | 279 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Allan Andersson | 1929 | |||||||||
Gunnar Kaudern | 1943 | |||||||||
Lenny Persson | 1977 | |||||||||
Roland Hellborg | 1946 | DNS | ||||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herrer 1 D Sigma | 202 | Sigma Swim | 2:02.88 | DK Rekord | |||||
Christian Drachmann | 1968 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Henrik Pedersen | 1965 | 32.78 | 1:04.97 | |||||||
Claus Weng | 1972 | 26.89 | 1:31.86 | |||||||
Olav Ryan | 1951 | 31.02 | 2:02.88 | |||||||
2 | Täby Sim Herrer 1 | 210 | Täby Sim | 2:08.10 | ||||||
Peter Pärlklo | 1971 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Hans Roosmark | 1971 | 32.96 | 1:02.75 | |||||||
Jean-Pierre Saracco | 1949 | 33.71 | 1:36.46 | |||||||
Tommy Aspegårdh | 1955 | 31.64 | 2:08.10 | |||||||
3 | Täby Sim Herrer 2 | 202 | Täby Sim | 2:09.83 | ||||||
Peter Håkansson | 1965 | 37.84 | 37.84 | |||||||
Håkan Persson | 1963 | 32.28 | 1:10.12 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 32.43 | 1:42.55 | |||||||
Matthias Seel | 1970 | 27.28 | 2:09.83 | |||||||
4 | Kbss2 | 215 | Kungsbacka Simsällskap | 2:10.59 | ||||||
Lars Sandberg | 1965 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Lars Backlund | 1949 | 39.11 | 1:11.70 | |||||||
Jan Johansson | 1968 | 30.58 | 1:42.28 | |||||||
Peter Lundin | 1959 | 28.31 | 2:10.59 | |||||||
5 | Roma Herrer D | 201 | Ro-Ma | 2:12.05 | ||||||
Bill Strømberg | 1967 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Rune Otto Andreassen | 1965 | 36.56 | 1:08.82 | |||||||
Rolf Husebø | 1966 | 31.54 | 1:40.36 | |||||||
Cato Sletbakk | 1957 | 31.69 | 2:12.05 | |||||||
6 | Kvik Masters 1 | 201 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.82 | ||||||
Hans Ahle Olsen | 1963 | 40.42 | 40.42 | |||||||
Jens Jakobsen | 1966 | 35.16 | 1:15.58 | |||||||
Lennart Marmetschke | 1966 | 31.32 | 1:46.90 | |||||||
Steen Nielsen | 1960 | 27.92 | 2:14.82 | |||||||
7 | Moss | 206 | Moss Svømmeklubb | 2:15.40 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Jan Sæther | 1961 | 36.80 | 36.80 | |||||||
Torbjørn Berger | 1961 | |||||||||
Kent Andersen | 1971 | |||||||||
Rune Sjøblom | 1957 | 2:15.40 | 2:15.40 | |||||||
8 | Eidsvoll Herrer | 205 | Eidsvoll Svømmeklubb | 2:17.45 | ||||||
Eirik Vågshaug | 1958 | 36.12 | 36.12 | |||||||
Ole Jan Halvorsen | 1957 | 40.56 | 1:16.68 | |||||||
Rune Svendsen | 1968 | 33.37 | 1:50.05 | |||||||
Bjarte Nævdal | 1969 | 27.40 | 2:17.45 | |||||||
9 | Bom Herrer | 213 | Bergen og Omegn Masters | 2:18.44 | ||||||
Maurizio Galatolo | 1967 | 34.70 | 34.70 | |||||||
Øivind Lien | 1956 | 39.47 | 1:14.17 | |||||||
Thor Lihaug | 1963 | 22.04 | 1:36.21 | |||||||
Tom Christian Eide | 1957 | 42.23 | 2:18.44 | |||||||
10 | Herrer 2 D Sigma | 204 | Sigma Swim | 2:30.19 | ||||||
Steen Elborne | 1957 | 45.59 | 45.59 | |||||||
Bjørn von Ryberg | 1960 | 40.94 | 1:26.53 | |||||||
John Bøgehus Pedersen | 1968 | 34.61 | 2:01.14 | |||||||
Peter Spragge | 1964 | 29.05 | 2:30.19 | |||||||
11 | Modne Mermates Medley | 238 | Pan Idræt - Mermates | 3:09.56 | ||||||
Lars Vestergaard | 1964 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Sven Friis Jørgensen | 1936 | 1:14.44 | 1:52.16 | |||||||
Henning Elkjær Nielsen | 1960 | 38.06 | 2:30.22 | |||||||
Gunnar Jonson | 1958 | 39.34 | 3:09.56 | |||||||
- | Vss Herrer | 225 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Valter Olander | 1965 | |||||||||
Lars-Gunnar Aufrecht | 1963 | |||||||||
Eric Brandelius | 1949 | |||||||||
Lars Ekdahl | 1954 | DNS | ||||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herrer C Sigma | 171 | Sigma Swim | 1:53.03 | DK Rekord | |||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Peter Holmsteen | 1963 | 34.43 | 1:02.61 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 25.95 | 1:28.56 | |||||||
Mads Gjerløv | 1972 | 24.47 | 1:53.03 | |||||||
2 | Stord Masters Herrer | 171 | Stord | 1:58.77 | ||||||
Geir Inge Rimmereide | 1970 | 32.44 | 32.44 | |||||||
Pål Helland | 1972 | 32.70 | 1:05.14 | |||||||
Jan Kåre Fjeldstad | 1969 | 28.89 | 1:34.03 | |||||||
Halvor Landmark | 1974 | 24.74 | 1:58.77 | |||||||
3 | Malmö KK Medley Herrer | 167 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:58.98 | ||||||
Honza Vitazka | 1976 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Lars Lindskoug | 1968 | 33.89 | 1:02.05 | |||||||
Magnus Wahlberg | 1966 | 31.42 | 1:33.47 | |||||||
Tobias Lindbom | 1979 | 25.51 | 1:58.98 | |||||||
4 | SK Triton Herrer | 162 | Simklubben Triton | 2:00.50 | ||||||
Jonas Bengtling | 1980 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Peter Ahlgren | 1968 | 34.78 | 1:02.78 | |||||||
Peter Harmat | 1979 | 30.47 | 1:33.25 | |||||||
Mats Nilsson | 1964 | 27.25 | 2:00.50 | |||||||
5 | Hs Medley | 190 | Helsingborgs Simsällskap | 2:13.40 | ||||||
Lars Ericsson | 1966 | 35.26 | 35.26 | |||||||
Mats Örth | 1955 | 38.81 | 1:14.07 | |||||||
Mats Möller | 1967 | 32.43 | 1:46.50 | |||||||
Sebastiano Immé | 1978 | 26.90 | 2:13.40 | |||||||
6 | SK Laxen Medley 160 | 192 | Simklubben Laxen | 2:20.02 | ||||||
Erik Brunskog | 1969 | 42.99 | 42.99 | |||||||
Joakim Axelsson | 1968 | 37.08 | 1:20.07 | |||||||
Johan Pettersson | 1959 | 32.81 | 1:52.88 | |||||||
Kenth Stenbäck | 1959 | 27.14 | 2:20.02 | |||||||
7 | Hsk 1 | 186 | Haldens Svømmeklub | 2:28.46 | ||||||
Jørgen Berg | 1965 | 48.60 | 48.60 | |||||||
Christian Børresen | 1970 | 34.26 | 1:22.86 | |||||||
Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | 32.79 | 1:55.65 | |||||||
Tommy Kristensen | 1963 | 32.81 | 2:28.46 | |||||||
- | Gentofte Hurtige Herrer | 171 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Christian Toft | 1968 | |||||||||
Thomas Eriksen | 1975 | |||||||||
Mark Vogel | 1970 | |||||||||
Thomas Dessau | 1972 | DNS | ||||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Lödde Herrer | 125 | Simklubben Lödde | 1:59.10 | ||||||
André Ahlfors-Dahl | 1986 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Christian Ek | 1980 | 33.68 | 1:05.77 | |||||||
Björn Lundin | 1982 | 26.24 | 1:32.01 | |||||||
Marcin Bielawski | 1981 | 27.09 | 1:59.10 | |||||||
2 | ASS Herrer | 147 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 2:01.93 | ||||||
Jonas Kirkegaard | 1987 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Søren Bjørn | 1964 | 36.15 | 1:07.29 | |||||||
Jesper Lindstrøm Nielsen | 1989 | 29.05 | 1:36.34 | |||||||
Thomas Poulsen | 1972 | 25.59 | 2:01.93 | |||||||
3 | Österlen Herrer | 136 | Föreningen Österlen Sim | 2:09.85 | ||||||
Rassmus Svensson | 1982 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Mikael Månsson | 1989 | 34.40 | 1:06.07 | |||||||
Oscar Åkesson | 1977 | 30.14 | 1:36.21 | |||||||
Niclas Björnén | 1972 | 33.64 | 2:09.85 | |||||||
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg H A 1 | 112 | U.S.G | 2:01.43 | ||||||
Thomas Vestergaard | 1989 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Philipp Haselbach | 1984 | 33.89 | 1:09.28 | |||||||
Anders Krygell | 1982 | 27.02 | 1:36.30 | |||||||
Jonas Korsholt | 1989 | 25.13 | 2:01.43 | |||||||
2 | Friske Mermates Medley | 115 | Pan Idræt - Mermates | 2:17.03 | ||||||
Jakob Edinger | 1985 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Johnny Nguyen | 1986 | 36.67 | 1:12.88 | |||||||
Martin Christensen | 1985 | 33.29 | 1:46.17 | |||||||
Martin Ancher | 1985 | 30.86 | 2:17.03 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oslo IL Medley Mix | 240 | Oslo Idrettslag | 2:32.43 | ||||||
Jan Haakonsen | 1955 | 39.53 | 39.53 | |||||||
Øyvind Arentz | 1950 | 40.38 | 1:19.91 | |||||||
Yngvar Bjerke | 1952 | 37.13 | 1:57.04 | |||||||
Wenche Lydersen | 1954 | 35.39 | 2:32.43 | |||||||
2 | Taastrup Medley Mix | 243 | Swim Team Tåstrup | 2:39.54 | ||||||
Elisabeth Ketelsen | 1943 | 41.30 | 41.30 | |||||||
Torsten Christensen | 1954 | 46.69 | 1:27.99 | |||||||
Finn Bækgaard | 1955 | 36.69 | 2:04.68 | |||||||
Pia Thulstrup | 1961 | 34.86 | 2:39.54 | |||||||
3 | Usg M E 2 | 260 | U.S.G | 2:51.32 | ||||||
Ebbe Rasmussen | 1949 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Maja Biering-Sørensen | 1952 | 51.16 | 1:27.12 | |||||||
Fin Biering-Sørensen | 1948 | 37.93 | 2:05.05 | |||||||
Maj-Britt Møller | 1947 | 46.27 | 2:51.32 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ksls Masters | 200 | Kristianstads SLS | 2:10.49 | ||||||
Torbjörn Gädefors | 1965 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Karin Elmberg | 1965 | 40.81 | 1:12.67 | |||||||
Maria Norberg | 1963 | 30.32 | 1:42.99 | |||||||
Håkan Jönsson | 1963 | 27.50 | 2:10.49 | |||||||
2 | Lag 200 Lass Mix | 201 | Linköpings Allmänna SS | 2:13.09 | ||||||
Anette Philipsson | 1965 | 33.23 | 33.23 | |||||||
Bertil Wennberg | 1952 | 38.23 | 1:11.46 | |||||||
Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | 33.43 | 1:44.89 | |||||||
Göran Fält | 1963 | 28.20 | 2:13.09 | |||||||
3 | Mix D Sigma | 202 | Sigma Swim | 2:30.63 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Ulrik Schäfer | 1962 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Anette Bøgsted | 1962 | |||||||||
Stig Nielsen | 1963 | |||||||||
Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | 2:30.63 | 2:30.63 | |||||||
4 | Kbss 5 | 217 | Kungsbacka Simsällskap | 2:44.59 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Niclas Reman | 1966 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Lars Backlund | 1949 | |||||||||
Lotta Örne | 1959 | |||||||||
Anette Sundfors | 1965 | 2:44.59 | 2:44.59 | |||||||
5 | Old Mix Hermes D | 200 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.07 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Bo Hyllested | 1949 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Hanne Møller | 1958 | |||||||||
Else Møller | 1958 | |||||||||
Jesus Vasques | 1970 | 2:53.07 | 2:53.07 | |||||||
- | Hamar Mix Medley 200 | 200 | Hamar IL | DSQ | crawl arm i fly | |||||
Belinda Angelo | 1974 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Jarda Strand | 1948 | |||||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Masters Mix 1 | 163 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.38 | DK Rekord | |||||
Berit Puggaard | 1972 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Casper Nordahl-Meyer | 1982 | 32.15 | 1:04.26 | |||||||
Sophia Skou | 1975 | 29.12 | 1:33.38 | |||||||
Klaus Nissen | 1964 | 26.00 | 1:59.38 | |||||||
2 | Malmö KK Medley Mix | 164 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:04.48 | ||||||
Caroline Lindborg | 1966 | 33.78 | 33.78 | |||||||
Lars Lindskoug | 1968 | 33.88 | 1:07.66 | |||||||
Honza Vitazka | 1976 | 26.05 | 1:33.71 | |||||||
Jenni Svensson | 1982 | 30.77 | 2:04.48 | |||||||
3 | Varberg Sim | 186 | Varberg Sim | 2:06.91 | ||||||
Ulrika Balslev | 1966 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Hans Palmqvist | 1962 | 33.59 | 1:10.35 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 30.82 | 1:41.17 | |||||||
Martin Anderson | 1970 | 25.74 | 2:06.91 | |||||||
4 | Ts & Lk 1 | 185 | Trondhjem SLK | 2:12.96 | ||||||
Anne Grete Haugan | 1979 | 33.89 | 33.89 | |||||||
Bjørn Pedersen | 1958 | 11.72 | ||||||||
Tomas Aarvak | 1969 | 1:28.59 | 1:40.31 | |||||||
Radana Konarikova | 1965 | 32.65 | 2:12.96 | |||||||
5 | Masør Mix | 182 | Masters Sørlandet | 2:15.70 | ||||||
Anne Karine A. Johansen | 1978 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Geir Nilsen | 1966 | 37.95 | 1:13.53 | |||||||
Janne Thorstensen | 1966 | 30.97 | 1:44.50 | |||||||
Jan Bernhard Jørgensen | 1964 | 31.20 | 2:15.70 | |||||||
6 | Eidsvoll Mix | 188 | Eidsvoll Svømmeklubb | 2:16.98 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Eirik Vågshaug | 1958 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Lisbeth Dønnum Jensen | 1975 | |||||||||
Birgit Dønnum Jensen | 1967 | |||||||||
Bjarte Nævdal | 1969 | 2:16.98 | 2:16.98 | |||||||
7 | Helsingør Mix 2 | 183 | Helsingør Svømmeklub | 2:21.01 | ||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Tine Ottosen | 1965 | 42.64 | 1:15.92 | |||||||
Lars Dam Jensen | 1972 | 35.06 | 1:50.98 | |||||||
Allan Lind | 1966 | 30.03 | 2:21.01 | |||||||
8 | Mix C Sigma | 162 | Sigma Swim | 2:21.92 | ||||||
Dorte Dugbæk | 1976 | 42.03 | 42.03 | |||||||
Elene Skytte | 1966 | 42.63 | 1:24.66 | |||||||
Ole Garm Nissen | 1978 | 30.32 | 1:54.98 | |||||||
Anders Dalsgaard | 1970 | 26.94 | 2:21.92 | |||||||
9 | Helsingør Mix | 166 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.25 | ||||||
Pernille Bruun | 1966 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Hans Martin Johansen | 1980 | 35.72 | 1:15.76 | |||||||
Eddy Krage | 1967 | 32.11 | 1:47.87 | |||||||
Sys Lund | 1977 | 34.38 | 2:22.25 | |||||||
10 | Norrköping 2 | 171 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:25.31 | ||||||
Olga Kosovskaya | 1982 | 39.02 | 39.02 | |||||||
Mats Gunnarsson | 1959 | 41.06 | 1:20.08 | |||||||
Martin Nyberg | 1971 | 27.96 | 1:48.04 | |||||||
Malin Hazard | 1970 | 37.27 | 2:25.31 | |||||||
11 | Bask Mix | 178 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 2:30.33 | ||||||
Kendra Olsen | 1966 | 44.61 | 44.61 | |||||||
Peter Conrad Holgersen | 1967 | 42.71 | 1:27.32 | |||||||
Bjarne Erichsen | 1985 | 28.24 | 1:55.56 | |||||||
Anne-Mette L. Pedersen | 1960 | 34.77 | 2:30.33 | |||||||
12 | Køge Masters Mix | 193 | Køge Svømmeklub | 2:36.49 | ||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Liselotte Larsen | 1958 | 54.75 | 1:32.23 | |||||||
Peter Christensen | 1965 | 31.10 | 2:03.33 | |||||||
Charlotte Them | 1976 | 33.16 | 2:36.49 | |||||||
13 | Vss Mix | 185 | Västerås Simsällskap | 2:40.47 | ||||||
Ella Wessen | 1982 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Ulla-Karin Aufrecht | 1964 | 42.57 | 1:21.42 | |||||||
Håkan Quist | 1961 | 41.77 | 2:03.19 | |||||||
Peter Karlsson | 1963 | 37.28 | 2:40.47 | |||||||
- | Gentofte Masters Mix | 195 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lag 1 SK Lödde Mix | 148 | Simklubben Lödde | 2:07.70 | ||||||
Cecilia Jönsson | 1974 | 38.26 | 38.26 | |||||||
Christian Ek | 1980 | 33.89 | 1:12.15 | |||||||
Björn Lundin | 1982 | 26.31 | 1:38.46 | |||||||
Cecilia Landin | 1972 | 29.24 | 2:07.70 | |||||||
2 | Lag 120 Lass Mix | 122 | Linköpings Allmänna SS | 2:07.98 | ||||||
Maria Funck | 1981 | 36.27 | 36.27 | |||||||
David Lindahl | 1982 | 36.55 | 1:12.82 | |||||||
Martin Harlenbäck | 1983 | 25.68 | 1:38.50 | |||||||
Sofie Pettersson | 1988 | 29.48 | 2:07.98 | |||||||
3 | Ringsted Mastersmix | 159 | Ringsted Svømme Klub | 2:09.81 | ||||||
Margit Sørensen | 1972 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Martin Andersen | 1975 | 33.88 | 1:09.10 | |||||||
Christina Nordskilde | 1987 | 32.47 | 1:41.57 | |||||||
Bo Guntofte | 1963 | 28.24 | 2:09.81 | |||||||
4 | ASS Mix | 129 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 2:11.38 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Jonas Kirkegaard | 1987 | 31.39 | 31.39 | |||||||
Søren Bjørn | 1964 | |||||||||
Heidi L. Thranum | 1987 | |||||||||
Vibeke Soegaard | 1989 | 2:11.38 | 2:11.38 | |||||||
5 | Young Mix Hermes B | 134 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:12.60 | ||||||
Mark André Kohnagel | 1972 | 34.21 | 34.21 | |||||||
Jan Boier Pedersen | 1983 | 33.43 | 1:07.64 | |||||||
Carola Pedersen | 1989 | 33.66 | 1:41.30 | |||||||
Susan Makay | 1978 | 31.30 | 2:12.60 | |||||||
6 | SK Triton Mix | 139 | Simklubben Triton | 2:16.82 | ||||||
Pernilla Kullman | 1978 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Marie Hallberg | 1989 | 35.92 | 1:13.29 | |||||||
Jonas Hagberg | 1988 | 30.93 | 1:44.22 | |||||||
Robert Nilsson | 1962 | 32.60 | 2:16.82 | |||||||
7 | Sto Masters | 131 | Swim Team Odense | 2:16.85 | ||||||
Anne-Sofie Pii | 1970 | 40.03 | 40.03 | |||||||
Karen Mikkelsen | 1986 | 42.44 | 1:22.47 | |||||||
Anders Bo Pedersen | 1981 | 26.94 | 1:49.41 | |||||||
Stephan Jungersen | 1988 | 27.44 | 2:16.85 | |||||||
8 | Snøgg-Notodden | 156 | Snøgg Svømmeklubb | 2:55.87 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Ellen Åsgard | 1966 | 46.76 | 46.76 | |||||||
Jeanette Larsen | 1987 | |||||||||
Jon Olav Flaathen | 1985 | |||||||||
Øyvind Pedersen | 1962 | 2:55.87 | 2:55.87 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg M A 1 | 112 | U.S.G | 2:10.38 | ||||||
Trine Gudnitz | 1987 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Lærke Smidt Hansen | 1988 | 39.23 | 1:13.16 | |||||||
Andrea Tino | 1987 | 30.75 | 1:43.91 | |||||||
Rune Solvang | 1980 | 26.47 | 2:10.38 | |||||||
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Usg Pre 1 | 88 | U.S.G | DSQ | ej adsk.h i bryst | |||||
Christian Christensen | 1991 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:34 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 1:38.17 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Gävle Simsällskap | 1:30.30 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lena Johannsson | 1954 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:48.62 | ||||||
2 | Maja Biering-Sørensen | 1952 | U.S.G | 1:51.42 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gunilla Rasmuson | 1957 | Täby Sim | 1:21.04 | ||||||
2 | Hilde Margrethe Hjertnes | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 1:34.73 | ||||||
3 | Kirsten Sundby Foldvik | 1958 | Larvik Svømmeklubb | 1:36.56 | ||||||
4 | Marit Trå Hernes | 1958 | Bergen og Omegn Masters | 1:41.07 | ||||||
5 | Karen Lau | 1956 | Køge Svømmeklub | 1:43.41 | ||||||
6 | Tone Grimsrud | 1955 | Asker Svømmeklubb | 1:49.82 | ||||||
7 | Else Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:50.49 | ||||||
- | Lotta Örne | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | Sv på mav ryg til br | |||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kate Sørensen | 1961 | Glostrup Svømme Klub | 1:19.11 | ||||||
2 | Catharina Hellmark Lindborg | 1964 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.29 | ||||||
3 | Ingrid Møllerop | 1960 | Ro-Ma | 1:20.90 | ||||||
4 | Annika Svanberg | 1962 | S77 Stenungsund | 1:22.17 | ||||||
5 | Kicki Molin | 1964 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:25.09 | ||||||
6 | Inger Riber | 1963 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.16 | ||||||
7 | Kristin Røger Guthe | 1960 | Asker Svømmeklubb | 1:28.85 | ||||||
8 | Annette Bøgsted | 1962 | Sigma Swim | 1:31.00 | ||||||
9 | Bente Gertz Solli | 1963 | Bergen og Omegn Masters | 1:41.23 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sanne Juel | 1965 | Næstved IF | 1:15.92 | ||||||
2 | Karin Elmberg | 1965 | Kristianstads SLS | 1:20.05 | ||||||
3 | Pia Möller | 1968 | Helsingborgs Simsällskap | 1:21.99 | ||||||
4 | Ellen Garne | 1965 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.26 | ||||||
5 | Mari Ekelund | 1967 | Simklubben Lödde | 1:26.22 | ||||||
6 | Pernille Bruun | 1966 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.86 | ||||||
7 | Ellen Åsgard | 1966 | Snøgg Svømmeklubb | 1:30.52 | DR Rekord | |||||
8 | Mette Hustoft | 1967 | Asker Svømmeklubb | 1:34.72 | ||||||
9 | Helen Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 1:37.33 | ||||||
- | Cornelia Bloch | 1968 | Stord | DNS | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.32 | ||||||
2 | Helena Åberg | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.55 | ||||||
3 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.99 | ||||||
4 | Camilla Davidsson | 1971 | Simklubben Triton | 1:20.03 | ||||||
5 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 1:20.35 | ||||||
6 | Cecilia Jönsson | 1974 | Simklubben Lödde | 1:22.26 | ||||||
7 | Lene Dyrbak | 1971 | Ringsted Svømme Klub | 1:26.68 | ||||||
8 | Malin Hazard | 1970 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:35.36 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Fröberg | 1977 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.47 | ||||||
2 | Sys Lund | 1977 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.74 | ||||||
3 | Susanne Kaavé | 1975 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.39 | ||||||
4 | Dorte Dugbæk | 1976 | Sigma Swim | 1:33.35 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elin Qvale | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:15.97 | ||||||
2 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.44 | ||||||
3 | Anna Gunnarsson | 1984 | Kungsbacka Simsällskap | 1:19.77 | ||||||
4 | Olga Kosovskaya | 1982 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:20.66 | ||||||
5 | Ida Jost | 1983 | Kungsbacka Simsällskap | 1:21.70 | ||||||
6 | Ella Wessen | 1982 | Västerås Simsällskap | 1:25.04 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Linda Castengren | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.56 | ||||||
2 | Mette Friis-Olsen | 1985 | U.S.G | 1:12.85 | ||||||
3 | Sofie Pettersson | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.78 | ||||||
4 | Salli Carlfjord | 1988 | Simklubben Laxen | 1:16.53 | ||||||
5 | Lærke Smidt Hansen | 1988 | U.S.G | 1:16.65 | ||||||
6 | Helena Ekdahl | 1985 | Västerås Simsällskap | 1:17.31 | ||||||
7 | Sylvia Yang | 1986 | U.S.G | 1:18.41 | ||||||
8 | Helle Hartmann | 1985 | Køge Svømmeklub | 1:24.80 | ||||||
9 | Julia Liahaugen Flensburg | 1989 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:26.50 | ||||||
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 1:10.73 | ||||||
2 | Olivia Liahaugen Flensburg | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leif Gellberg | 1932 | Helsingborgs Simsällskap | 2:25.44 | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bo Hyllested | 1949 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.67 | ||||||
2 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 1:23.27 | ||||||
- | Ragnar Jensen | 1948 | Hamar IL | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Mills | 1951 | Hamar IL | 1:13.72 | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Svein Erik Nymo | 1959 | Oslo Idrettslag | 1:10.91 | ||||||
2 | Øyvind Eriksen | 1959 | Ro-Ma | 1:12.95 | ||||||
3 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.99 | ||||||
4 | Henrik Boden | 1959 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:16.27 | ||||||
5 | Mats Örth | 1955 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.45 | ||||||
6 | Eirik Vågshaug | 1958 | Eidsvoll Svømmeklubb | 1:16.76 | ||||||
7 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.34 | ||||||
8 | Bjørn Pedersen | 1958 | Trondhjem SLK | 1:19.31 | ||||||
9 | Jan Haakonsen | 1955 | Oslo Idrettslag | 1:22.37 | ||||||
10 | Johan Kvæken | 1959 | Hamar IL | 1:32.53 | ||||||
11 | Arve Lund | 1958 | Oslo Idrettslag | 1:33.72 | ||||||
12 | Steen Elborne | 1957 | Sigma Swim | 1:40.10 | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaus Nissen | 1964 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.95 | DK Rekord | |||||
2 | Peter Holmsteen | 1963 | Sigma Swim | 1:07.22 | ||||||
3 | Håkan Persson | 1963 | Täby Sim | 1:10.21 | ||||||
4 | Knut Måløy | 1961 | Hamar IL | 1:11.48 | ||||||
5 | Kjell Haganes | 1961 | Askøy Masters & Vannpolo | 1:15.48 | ||||||
6 | Jan Simonsen | 1964 | Ringsted Svømme Klub | 1:19.64 | ||||||
7 | Håkan Quist | 1961 | Västerås Simsällskap | 1:27.55 | ||||||
8 | Hans Ahle Olsen | 1963 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.98 | ||||||
9 | Bjørn von Ryberg | 1960 | Sigma Swim | 1:30.29 | ||||||
- | Helge Ihle | 1964 | Ro-Ma | DNS | ||||||
- | Øyvind Røed | 1963 | Larvik Svømmeklubb | DSQ | ej samt ber V/75 | |||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | Sigma Swim | 1:06.15 | ||||||
2 | Torbjörn Gädefors | 1965 | Kristianstads SLS | 1:07.50 | ||||||
3 | Lars Lindskoug | 1968 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.14 | ||||||
4 | Lars Sandberg | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | 1:11.20 | ||||||
5 | Ronny Onarheim | 1969 | Stord | 1:11.24 | ||||||
6 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.29 | ||||||
7 | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.77 | ||||||
8 | Peter Håkansson | 1965 | Täby Sim | 1:19.76 | ||||||
9 | Frederik Bøving | 1965 | Sigma Swim | 1:32.13 | ||||||
10 | Ulf Eriksson | 1965 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:35.37 | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Anderson | 1970 | Varberg Sim | 1:05.76 | ||||||
2 | Peter Pärlklo | 1971 | Täby Sim | 1:06.36 | ||||||
3 | Thomas Müllertz | 1971 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.59 | ||||||
4 | Thomas Poulsen | 1972 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:08.41 | ||||||
5 | Geir Inge Rimmereide | 1970 | Stord | 1:10.03 | ||||||
6 | Simon Hagbarth | 1974 | Roskilde Svømning | 1:10.74 | ||||||
7 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.60 | ||||||
8 | Martin Nyberg | 1971 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.16 | ||||||
9 | Oskar Börjesson | 1973 | S77 Stenungsund | 1:13.76 | ||||||
10 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 1:14.39 | ||||||
11 | Kent Andersen | 1971 | Moss Svømmeklubb | 1:16.48 | ||||||
12 | Hans Birgander | 1970 | Helsingborgs Simsällskap | 1:23.90 | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Honza Vitazka | 1976 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.82 | ||||||
2 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.40 | ||||||
3 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 1:07.37 | ||||||
4 | Martin Andersen | 1975 | Ringsted Svømme Klub | 1:07.60 | ||||||
5 | Øystein Vestre | 1975 | Haugesund Svømmeklubb | 1:09.12 | ||||||
6 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 1:12.48 | ||||||
7 | Matias Mondalvo | 1977 | Pan Idræt - Mermates | 1:24.69 | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Sigma Swim | 59.31 | ||||||
2 | Jonas Bengtling | 1980 | Simklubben Triton | 1:00.10 | ||||||
3 | Anders Bo Pedersen | 1981 | O.S.L.F. | 1:03.24 | ||||||
4 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.84 | ||||||
5 | Casper Nordahl-Meyer | 1982 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.62 | ||||||
6 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.28 | ||||||
7 | David Jaxmar | 1980 | Helsingborgs Simsällskap | 1:16.29 | ||||||
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Kirkegaard | 1987 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:07.15 | ||||||
2 | Nick Niebling | 1988 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.41 | ||||||
3 | Alexander Weinhagen | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.78 | ||||||
4 | André Ahlfors-Dahl | 1986 | Simklubben Lödde | 1:10.69 | ||||||
5 | Martin Christensen | 1985 | Pan Idræt - Mermates | 1:15.48 | ||||||
- | Thomas Vestergaard | 1989 | U.S.G | DNS | ||||||
- | Tim Olsen | 1986 | U.S.G | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wenche Lydersen | 1954 | Oslo Idrettslag | 35.25 | ||||||
2 | Maja Biering-Sørensen | 1952 | U.S.G | 37.80 | ||||||
3 | Trine Thoen | 1954 | Oslo Idrettslag | 39.09 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anni Ø Nielsen | 1958 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.27 | ||||||
2 | Hanne Stevnsborg | 1957 | Køge Svømmeklub | 36.73 | ||||||
3 | Marit Trå Hernes | 1958 | Bergen og Omegn Masters | 39.76 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Norberg | 1963 | Kristianstads SLS | 28.19 | ||||||
2 | Tine Carstensen | 1962 | Næstved IF | 30.40 | ||||||
3 | Marianne N. Nielsen | 1964 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | ||||||
4 | Jeanette Aasland | 1961 | Ro-Ma | 33.06 | ||||||
5 | Gry Solberg | 1960 | Oslo Idrettslag | 33.74 | ||||||
6 | Inger Riber | 1963 | Helsingør Svømmeklub | 34.06 | ||||||
7 | Ulla-Karin Aufrecht | 1964 | Västerås Simsällskap | 34.32 | ||||||
8 | Marie Sjöberg | 1962 | Helsingborgs Simsällskap | 35.79 | ||||||
9 | Hanne Haahr | 1962 | Sigma Swim | 39.51 | ||||||
10 | Jeannette Pardorf | 1961 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.31 | ||||||
- | Pia Vibe Petersen | 1964 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Vlasta Kuret | 1963 | Hamar IL | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 27.56 | ||||||
2 | Ulrika Balslev | 1966 | Varberg Sim | 29.82 | ||||||
3 | Trine Aa Sekkesæter | 1967 | Ro-Ma | 29.91 | ||||||
4 | Inger Arctander | 1966 | Ro-Ma | 30.76 | ||||||
5 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 30.79 | ||||||
6 | Johanna Fyrk | 1969 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.46 | ||||||
7 | Camilla Thuné | 1967 | Täby Sim | 32.13 | ||||||
8 | Heidi Prestbakmo | 1966 | Masters Sørlandet | 32.48 | ||||||
9 | Camilla Nilsson | 1965 | Simklubben Triton | 33.42 | ||||||
10 | Karin Bergh | 1966 | Landskrona Simsällskap | 33.53 | ||||||
11 | Radana Konarikova | 1965 | Trondhjem SLK | 33.97 | ||||||
12 | Anna Bjelm | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 34.16 | ||||||
13 | Tine Ottosen | 1965 | Helsingør Svømmeklub | 34.86 | ||||||
14 | Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | Sigma Swim | 34.88 | ||||||
15 | Lisbeth Johnsen Pedersen | 1967 | Vadsø Svømmeklubb | 35.08 | ||||||
16 | Pernille Bruun | 1966 | Helsingør Svømmeklub | 35.74 | ||||||
17 | Kendra Olsen | 1966 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 35.84 | ||||||
18 | Ellen Bjorvand | 1969 | Masters Sørlandet | 39.11 | ||||||
19 | Carin Saracco | 1966 | Täby Sim | 42.73 | ||||||
- | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DNS | ||||||
- | Anette Sundfors | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Åberg | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 27.89 | ||||||
2 | Berit Puggaard | 1972 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.54 | DR Rekord | |||||
3 | Cecilia Landin | 1972 | Simklubben Lödde | 29.62 | ||||||
4 | Katja Kousgard | 1974 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.00 | ||||||
5 | Henriette Svankjær | 1974 | Swim Team Tåstrup | 31.45 | ||||||
6 | Belinda Angelo | 1974 | Hamar IL | 32.43 | ||||||
7 | Ilze Adolfsson | 1972 | Täby Sim | 37.27 | ||||||
8 | Helene Mathisen | 1974 | Asker Svømmeklubb | 38.79 | ||||||
9 | Magnvor Lunåshaug | 1973 | Snøgg Svømmeklubb | 39.10 | ||||||
10 | Catarina Klouda | 1974 | S77 Stenungsund | 44.61 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natalie Månsson | 1979 | Simklubben Triton | 28.69 | ||||||
2 | Helen Holter Strømberg | 1979 | Ro-Ma | 29.24 | ||||||
3 | Silje Helland Dahl | 1979 | Stord | 31.62 | ||||||
4 | Christel Hollund | 1979 | Stord | 32.98 | ||||||
5 | Sofie Årsköld | 1975 | Simklubben Triton | 33.42 | ||||||
6 | Dorte Dugbæk | 1976 | Sigma Swim | 36.32 | ||||||
- | Anne Karine A. Johansen | 1978 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanna Nyysti | 1984 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.96 | ||||||
2 | Stina Sjölander | 1984 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.54 | ||||||
3 | Sara Lundeholm | 1980 | S77 Stenungsund | 29.90 | ||||||
4 | Terese Aa Vikse | 1983 | Ro-Ma | 32.31 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Heidi L. Thranum | 1987 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 29.82 | ||||||
2 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.07 | ||||||
3 | Elin Nyysti | 1987 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.32 | ||||||
4 | Jeanette Larsen | 1987 | Snøgg Svømmeklubb | 34.80 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefin Nilsson | 1993 | Simklubben Triton | 28.10 | ||||||
2 | Tenna Olin | 1991 | U.S.G | 31.59 | ||||||
3 | Mathilde Helland Nome | 1993 | Stord | 35.21 | ||||||
4 | Anine Meadows Elieson | 1991 | Snøgg Svømmeklubb | 35.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leif Isaksson | 1939 | Simklubben Laxen | 41.59 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terje Benjaminsen | 1943 | Hamar IL | 35.96 | ||||||
2 | Josef Borbas | 1943 | Lugi Simsportförening | 36.55 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bo Hyllested | 1949 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.82 | ||||||
2 | Lars Backlund | 1949 | Kungsbacka Simsällskap | 32.49 | ||||||
3 | Eric Brandelius | 1949 | Västerås Simsällskap | 34.47 | ||||||
4 | Roland Hellborg | 1946 | Simklubben Ran | 40.78 | ||||||
5 | Jarda Strand | 1948 | Hamar IL | 44.07 | ||||||
- | Preben Andersen | 1947 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Mills | 1951 | Hamar IL | 28.47 | ||||||
2 | Antonio Rodrigues | 1954 | Simklubben Ran | 29.80 | ||||||
3 | Jens Halgreen | 1954 | Ringsted Svømme Klub | 31.62 | ||||||
4 | Olav Ryan | 1951 | Sigma Swim | 31.63 | ||||||
5 | Yngvar Bjerke | 1952 | Oslo Idrettslag | 32.26 | ||||||
6 | Wiggo Kristensen | 1950 | Haldens Svømmeklub | 33.27 | ||||||
7 | Lars Ekdahl | 1954 | Västerås Simsällskap | 33.31 | ||||||
8 | Bertil Wennberg | 1952 | Linköpings Allmänna SS | 33.86 | ||||||
9 | Peter Mykueset | 1951 | Hamar IL | 38.44 | ||||||
10 | Torsten Christensen | 1954 | Swim Team Tåstrup | 41.27 | ||||||
11 | Thomas Fredblad | 1953 | Simklubben Laxen | 42.38 | ||||||
12 | Lars Nordin | 1953 | Simklubben Laxen | 55.94 | ||||||
- | Kent Hamberg | 1951 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kenth Stenbäck | 1959 | Simklubben Laxen | 27.30 | ||||||
2 | Øivind Lien | 1956 | Bergen og Omegn Masters | 28.46 | ||||||
3 | Rune Sjøblom | 1957 | Moss Svømmeklubb | 28.59 | ||||||
4 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 28.70 | ||||||
5 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 28.84 | ||||||
6 | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | 29.29 | ||||||
7 | Leif Grønskov | 1958 | Glostrup Svømme Klub | 29.57 | ||||||
8 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Tåstrup | 30.65 | ||||||
9 | Anders Lundström | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | 30.93 | ||||||
10 | Johan Bulie | 1958 | Hamar IL | 31.74 | ||||||
11 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 32.27 | ||||||
12 | Johan Kvæken | 1959 | Hamar IL | 32.33 | ||||||
13 | Mats Gunnarsson | 1959 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.77 | ||||||
14 | Lars Nielsen | 1955 | Linköpings Allmänna SS | 32.88 | ||||||
15 | Lars Peder Haahr | 1959 | Sigma Swim | 33.91 | ||||||
16 | Gunnar Jonson | 1958 | Pan Idræt - Mermates | 39.02 | ||||||
- | Frank Carstensen | 1955 | Masters Sørlandet | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Røbech | 1964 | Lørenskog-Rælingen KK | 26.22 | ||||||
2 | Hans Østergård | 1962 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.57 | ||||||
3 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Tåstrup | 26.77 | ||||||
4 | Mats Nilsson | 1964 | Simklubben Triton | 27.11 | ||||||
5 | Thor Lihaug | 1963 | Bergen og Omegn Masters | 27.53 | ||||||
6 | Steen Nielsen | 1960 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.32 | ||||||
7 | Bo Guntofte | 1963 | Ringsted Svømme Klub | 28.64 | ||||||
8 | Hans Palmqvist | 1962 | Varberg Sim | 28.89 | ||||||
9 | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Tåstrup | 29.23 | ||||||
10 | Lars Vestergaard | 1964 | Pan Idræt - Mermates | 29.72 | ||||||
11 | Dag Mathisen | 1961 | Hamar IL | 29.81 | ||||||
12 | Peter Spragge | 1964 | Sigma Swim | 30.25 | ||||||
13 | Anders Føyn | 1961 | Sigma Swim | 30.89 | ||||||
14 | Jan Sæther | 1961 | Moss Svømmeklubb | 31.53 | ||||||
15 | Lars-Gunnar Aufrecht | 1963 | Västerås Simsällskap | 31.70 | ||||||
16 | Torbjørn Berger | 1961 | Moss Svømmeklubb | 32.33 | ||||||
17 | Tommy Kristensen | 1963 | Haldens Svømmeklub | 32.97 | ||||||
18 | Henning Elkjær Nielsen | 1960 | Pan Idræt - Mermates | 33.66 | ||||||
19 | Peter Karlsson | 1963 | Västerås Simsällskap | 36.88 | ||||||
20 | Kenneth Karlsson | 1962 | Oslo Idrettslag | 37.22 | ||||||
- | Helge Ihle | 1964 | Ro-Ma | DNS | ||||||
- | Jan Bernhard Jørgensen | 1964 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
- | Øyvind Pedersen | 1962 | Snøgg Svømmeklubb | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tomas Aarvak | 1969 | Trondhjem SLK | 25.74 | ||||||
2 | Jørgen Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | 26.09 | ||||||
3 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 26.62 | ||||||
4 | Maurizio Galatolo | 1967 | Bergen og Omegn Masters | 27.08 | ||||||
5 | Lars Ericsson | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 27.35 | ||||||
6 | Anders Bæk | 1966 | Swim Team Tåstrup | 27.69 | ||||||
7 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim | 28.90 | ||||||
8 | Jan Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 28.95 | ||||||
9 | Peter Håkansson | 1965 | Täby Sim | 30.01 | ||||||
10 | Henrik Petersen | 1969 | Hørsholm Svømmeforening | 30.25 | ||||||
11 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | 30.38 | ||||||
12 | Niclas Reman | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 30.56 | ||||||
13 | Nicolai Platzer | 1969 | Sigma Swim | 33.17 | ||||||
14 | Rune Offerdal | 1969 | Haldens Svømmeklub | 33.41 | ||||||
15 | Erik Brunskog | 1969 | Simklubben Laxen | 33.60 | ||||||
16 | Ulf Eriksson | 1965 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.70 | ||||||
- | Bjarte Nævdal | 1969 | Eidsvoll Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Geir Nilsen | 1966 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
- | Hasse Nilsson | 1969 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Jostein Nyheim | 1968 | Askøy Masters & Vannpolo | DNS | ||||||
- | Kenneth Hystad | 1966 | Stord | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim | 25.09 | ||||||
2 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim | 27.03 | ||||||
2 | Hans Roosmark | 1971 | Täby Sim | 27.03 | ||||||
4 | Matthias Seel | 1970 | Täby Sim | 27.74 | ||||||
5 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | 28.46 | ||||||
6 | Jacob Olsen | 1972 | Køge Svømmeklub | 29.30 | ||||||
7 | Christian Engström | 1971 | Varberg Sim | 29.55 | ||||||
8 | Lars Dam Jensen | 1972 | Helsingør Svømmeklub | 29.89 | ||||||
9 | Kent Andersen | 1971 | Moss Svømmeklubb | 30.55 | ||||||
10 | Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | Haldens Svømmeklub | 31.35 | ||||||
11 | Jesus Vasques | 1970 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.15 | ||||||
12 | Søren Udesen | 1971 | Hamar IL | 35.71 | ||||||
13 | Øystein Back | 1970 | Haldens Svømmeklub | 39.96 | ||||||
- | Niclas Björnén | 1972 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claus Lerche Iversen | 1977 | Sigma Swim | 24.09 | ||||||
2 | Thomas Eriksen | 1975 | Gentofte Svømme Klub | 25.04 | ||||||
3 | Sebastiano Immé | 1978 | Helsingborgs Simsällskap | 26.51 | ||||||
4 | Kjetil Furuly | 1975 | Haugesund Svømmeklubb | 26.58 | ||||||
5 | Martin Andersen | 1975 | Ringsted Svømme Klub | 26.66 | ||||||
6 | Peter Harmat | 1979 | Simklubben Triton | 28.41 | ||||||
7 | Haakon Larsen | 1976 | Ro-Ma | 29.38 | ||||||
8 | Mikael Larsson | 1979 | Kristianstads SLS | 34.20 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Harlenbäck | 1983 | Linköpings Allmänna SS | 25.17 | ||||||
2 | Anders Krygell | 1982 | U.S.G | 25.95 | ||||||
3 | Robert Grynner | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.03 | ||||||
4 | Christian Ek | 1980 | Simklubben Lödde | 26.30 | ||||||
5 | Rassmus Svensson | 1982 | Föreningen Österlen Sim | 26.87 | ||||||
6 | Marcin Bielawski | 1981 | Simklubben Lödde | 27.55 | ||||||
7 | Fredrik Carlén | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 28.25 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Korsholt | 1989 | U.S.G | 25.02 | ||||||
2 | Jesper Lindstrøm Nielsen | 1989 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 25.65 | ||||||
3 | Jonas Hagberg | 1988 | Simklubben Triton | 26.74 | ||||||
4 | Ruben Nilesn | 1989 | Masters Sørlandet | 27.72 | ||||||
5 | Alexander Weinhagen | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.82 | ||||||
5 | Mikael Månsson | 1989 | Föreningen Österlen Sim | 27.82 | ||||||
7 | Jakob Edinger | 1985 | Pan Idræt - Mermates | 28.85 | ||||||
8 | Jon Olav Flaathen | 1985 | Snøgg Svømmeklubb | 31.75 | ||||||
9 | Martin Ancher | 1985 | Pan Idræt - Mermates | 31.95 | ||||||
10 | Anders Andersen | 1987 | Gentofte Svømme Klub | 32.56 | ||||||
11 | Benjamin Chardon | 1985 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.85 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.29 | ||||||
2 | Simon Nexbo | 1992 | Simklubben Triton | 25.35 | ||||||
3 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.56 | ||||||
4 | Benjamin Alexander Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Margareta Rainer | 1949 | Gävle Simsällskap | 1:38.74 | ||||||
2 | Randi Larsen | 1946 | Asker Svømmeklubb | 1:47.63 | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wenche Lydersen | 1954 | Oslo Idrettslag | 1:39.76 | ||||||
2 | Lena Johannsson | 1954 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:54.30 | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hanne Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:47.50 | ||||||
2 | Liselotte Larsen | 1958 | Køge Svømmeklub | 2:01.01 | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eva Lofthus | 1964 | Lørenskog-Rælingen KK | 1:25.09 | ||||||
2 | Catharina Hellmark Lindborg | 1964 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:27.16 | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katarina Hallerstedt | 1966 | S77 Stenungsund | 1:31.00 | ||||||
2 | Ellen Åsgard | 1966 | Snøgg Svømmeklubb | 1:31.45 | ||||||
3 | Elene Skytte | 1966 | Sigma Swim | 1:33.17 | ||||||
4 | Tine Ottosen | 1965 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.50 | ||||||
5 | Heidi Prestbakmo | 1966 | Masters Sørlandet | 1:36.30 | ||||||
- | Maria Gustafsson | 1967 | Danderyds Sim Club For Swimmin | DNS | ||||||
- | Cecilia Uhlhorn | 1965 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Britt-Marie Nilsson | 1971 | Simklubben Sydsim | 1:23.86 | ||||||
2 | Tine Broksø | 1971 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.06 | ||||||
3 | Magnvor Lunåshaug | 1973 | Snøgg Svømmeklubb | 1:42.55 | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 1:30.44 | ||||||
2 | Christel Hollund | 1979 | Stord | 1:31.73 | ||||||
3 | Sys Lund | 1977 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.71 | ||||||
- | Ann Kristin Riiser Javnes | 1977 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
- | Charlotte Them | 1976 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jenni Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.30 | ||||||
2 | Hanna Wengrud | 1984 | Västerås Simsällskap | 1:19.86 | ||||||
3 | Thea Sejr Hansen | 1984 | U.S.G | 1:20.97 | ||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malin Svensson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.14 | ||||||
2 | Anja Bøjesen | 1986 | Næstved IF | 1:24.57 | ||||||
3 | Lærke Smidt Hansen | 1988 | U.S.G | 1:25.46 | ||||||
4 | Marte Tømta Sletten | 1989 | U.S.G | 1:26.13 | ||||||
5 | Karen Mikkelsen | 1986 | Odense Svømme Klub | 1:31.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Lennart Brock | 1933 | Simklubben Ran | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Allers | 1940 | Bergens Svømme Club | 1:46.65 | ||||||
2 | Gunnar Kaudern | 1943 | Simklubben Ran | 1:53.54 | ||||||
3 | Erik Skjoldstrup | 1944 | Ringsted Svømme Klub | 1:59.94 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fin Biering-Sørensen | 1948 | U.S.G | 1:31.11 | DK Rekord | |||||
- | Ragnar Jensen | 1948 | Hamar IL | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terje Lundahl | 1952 | Trondhjem SLK | 1:25.57 | ||||||
2 | Øyvind Arentz | 1950 | Oslo Idrettslag | 1:30.31 | ||||||
3 | Jens Halgreen | 1954 | Ringsted Svømme Klub | 1:30.64 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bjørn Pedersen | 1958 | Trondhjem SLK | 1:25.73 | ||||||
2 | Cato Sletbakk | 1957 | Ro-Ma | 1:34.45 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hans Palmqvist | 1962 | Varberg Sim | 1:17.76 | ||||||
2 | Kjell Haganes | 1961 | Askøy Masters & Vannpolo | 1:18.51 | ||||||
3 | Göran Fält | 1963 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.61 | ||||||
4 | Ulrik Schäfer | 1962 | Sigma Swim | 1:28.84 | ||||||
- | Helge Ihle | 1964 | Ro-Ma | DNS | ||||||
- | Søren Bjørn | 1964 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | DSQ | ej adsk.h V/75 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Ahlgren | 1968 | Simklubben Triton | 1:17.43 | ||||||
2 | Anders Lundt | 1967 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.61 | ||||||
3 | Rune Otto Andreassen | 1965 | Ro-Ma | 1:20.51 | ||||||
4 | Rolf Husebø | 1966 | Ro-Ma | 1:23.64 | ||||||
5 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | 1:25.01 | ||||||
6 | Allan Lind | 1966 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.29 | ||||||
7 | Morten Harning | 1966 | U.S.G | 1:28.43 | ||||||
8 | Jan Hyldegaard | 1967 | Lyngby Svømmeklub | 1:36.37 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pål Helland | 1972 | Stord | 1:15.57 | ||||||
2 | Tim Molbæk | 1971 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 1:17.71 | ||||||
3 | Christian Bundgaard | 1971 | U.S.G | 1:20.82 | ||||||
4 | Øystein Back | 1970 | Haldens Svømmeklub | 1:44.08 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Haakon Larsen | 1976 | Ro-Ma | 1:21.32 | ||||||
2 | Matias Mondalvo | 1977 | Pan Idræt - Mermates | 1:34.01 | ||||||
3 | Bård Gunnerud | 1977 | Hamar IL | 1:55.18 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Boier Pedersen | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.99 | ||||||
2 | Casper Nordahl-Meyer | 1982 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.57 | ||||||
3 | Philipp Haselbach | 1984 | U.S.G | 1:18.17 | ||||||
4 | Jonas Elkjær | 1980 | Pan Idræt - Mermates | 1:54.94 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nick Niebling | 1988 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.45 | ||||||
2 | Johnny Nguyen | 1986 | Pan Idræt - Mermates | 1:22.48 | ||||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Blomsterberg | 1992 | U.S.G | 1:10.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Thoen | 1954 | Oslo Idrettslag | 50.93 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torill Bergesen | 1957 | Bergen og Omegn Masters | 33.74 | ||||||
2 | Lotta Örne | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 45.42 | ||||||
3 | Kirsten Sundby Foldvik | 1958 | Larvik Svømmeklubb | 50.12 | ||||||
4 | Hanne Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.31 | ||||||
5 | Else Møller | 1958 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.33 | ||||||
- | Hanne Stevnsborg | 1957 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna-Karin Josefson | 1964 | Varberg Sim | 31.52 | ||||||
2 | Tine Carstensen | 1962 | Næstved IF | 34.21 | ||||||
3 | Annika Svanberg | 1962 | S77 Stenungsund | 35.31 | ||||||
4 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Tåstrup | 35.68 | ||||||
5 | Ingrid Strugstad | 1960 | Ro-Ma | 36.63 | ||||||
6 | Kristin Røger Guthe | 1960 | Asker Svømmeklubb | 38.48 | ||||||
7 | Marie Sjöberg | 1962 | Helsingborgs Simsällskap | 40.98 | ||||||
8 | Bente Gertz Solli | 1963 | Bergen og Omegn Masters | 51.61 | ||||||
- | Pia Vibe Petersen | 1964 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 30.21 | ||||||
2 | Janne Thorstensen | 1966 | Masters Sørlandet | 30.87 | ||||||
3 | Ulrika Balslev | 1966 | Varberg Sim | 32.41 | ||||||
4 | Inger Arctander | 1966 | Ro-Ma | 33.80 | ||||||
5 | Marja Haglund | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 35.36 | ||||||
6 | Ann Kristin Sebergsen | 1965 | Hammerfest SLK | 35.60 | ||||||
7 | Johanna Fyrk | 1969 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.17 | ||||||
8 | Camilla Nilsson | 1965 | Simklubben Triton | 38.76 | ||||||
9 | Mari Ekelund | 1967 | Simklubben Lödde | 38.79 | ||||||
10 | Sonja Haglund | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 42.30 | ||||||
11 | Helen Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 42.96 | ||||||
- | Caroline Lindborg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mette Hustoft | 1967 | Asker Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Pia Möller | 1968 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helena Åberg | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | 30.62 | ||||||
2 | Cecilia Landin | 1972 | Simklubben Lödde | 31.92 | ||||||
3 | Maria Lövberg | 1973 | Simklubben Triton | 34.02 | ||||||
4 | Camilla Davidsson | 1971 | Simklubben Triton | 34.41 | ||||||
5 | Anne-Sofie Pii | 1970 | Odense Svømme Klub | 36.54 | ||||||
6 | Lene Dyrbak | 1971 | Ringsted Svømme Klub | 37.91 | ||||||
7 | Ilze Adolfsson | 1972 | Täby Sim | 42.25 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Natalie Månsson | 1979 | Simklubben Triton | 31.80 | ||||||
2 | Pernilla Kullman | 1978 | Simklubben Triton | 32.94 | ||||||
3 | Helen Holter Strømberg | 1979 | Ro-Ma | 33.37 | ||||||
4 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 33.84 | ||||||
5 | Susanne Kaavé | 1975 | Hørsholm Svømmeforening | 39.53 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Lundeholm | 1980 | S77 Stenungsund | 31.87 | ||||||
2 | Anna Gunnarsson | 1984 | Kungsbacka Simsällskap | 33.54 | ||||||
3 | Olga Kosovskaya | 1982 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.77 | ||||||
4 | Maria Funck | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 34.95 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Hallberg | 1989 | Simklubben Triton | 31.84 | ||||||
2 | Christina Nordskilde | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 32.21 | ||||||
3 | Jonna Meerits | 1986 | Västerås Simsällskap | 32.36 | ||||||
4 | Sofie Pettersson | 1988 | Linköpings Allmänna SS | 33.53 | ||||||
5 | Salli Carlfjord | 1988 | Simklubben Laxen | 33.71 | ||||||
6 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.76 | ||||||
7 | Julia Liahaugen Flensburg | 1989 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.22 | ||||||
8 | Jeanette Larsen | 1987 | Snøgg Svømmeklubb | 43.57 | ||||||
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefin Nilsson | 1993 | Simklubben Triton | 29.72 | ||||||
2 | Emma Vilstrup | 1994 | Næstved IF | 32.36 | ||||||
3 | Nanna Weye | 1992 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 35.60 | ||||||
- | Sarah Bull | 1994 | U.S.G | DSQ | Br. armt ved aflsut | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 03 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leif Gellberg | 1932 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.86 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | 34.19 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Mills | 1951 | Hamar IL | 32.05 | ||||||
2 | Antonio Rodrigues | 1954 | Simklubben Ran | 33.10 | ||||||
3 | Yngvar Bjerke | 1952 | Oslo Idrettslag | 37.58 | ||||||
4 | Lars Ekdahl | 1954 | Västerås Simsällskap | 39.77 | ||||||
5 | Peter Mykueset | 1951 | Hamar IL | 46.23 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | 31.91 | ||||||
2 | Svein Erik Nymo | 1959 | Oslo Idrettslag | 31.94 | ||||||
3 | Torsten Ringberg | 1958 | Gentofte Svømme Klub | 31.97 | ||||||
4 | Johan Pettersson | 1959 | Simklubben Laxen | 33.43 | ||||||
5 | Stefan Hawunger | 1956 | Simklubben Laxen | 33.82 | ||||||
6 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Tåstrup | 37.08 | ||||||
7 | Mats Gunnarsson | 1959 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.79 | ||||||
- | Anders Lundström | 1958 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Torkel Sanner | 1957 | Oslo Idrettslag | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klaus Nissen | 1964 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.51 | ||||||
2 | Jan-Olof Svensson | 1960 | Simklubben Laxen | 29.57 | ||||||
3 | Håkan Persson | 1963 | Täby Sim | 29.71 | ||||||
4 | Dag Mathisen | 1961 | Hamar IL | 31.52 | ||||||
5 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 31.66 | ||||||
6 | Steen Nielsen | 1960 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.87 | ||||||
7 | Lars Vestergaard | 1964 | Pan Idræt - Mermates | 31.92 | ||||||
8 | Göran Fält | 1963 | Linköpings Allmänna SS | 32.44 | ||||||
9 | Dan Ole Johansen | 1960 | Swim Team Tåstrup | 32.59 | ||||||
10 | Bo Guntofte | 1963 | Ringsted Svømme Klub | 33.40 | ||||||
10 | Lars Kruse Byron | 1960 | U.S.G | 33.40 | ||||||
12 | Øyvind Røed | 1963 | Larvik Svømmeklubb | 36.13 | ||||||
13 | Henning Elkjær Nielsen | 1960 | Pan Idræt - Mermates | 37.59 | ||||||
14 | Bjørn von Ryberg | 1960 | Sigma Swim | 37.71 | ||||||
15 | Anders Føyn | 1961 | Sigma Swim | 38.25 | ||||||
16 | Håkan Quist | 1961 | Västerås Simsällskap | 40.53 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torbjörn Gädefors | 1965 | Kristianstads SLS | 28.84 | ||||||
2 | Tomas Aarvak | 1969 | Trondhjem SLK | 29.04 | ||||||
3 | Jan Kåre Fjeldstad | 1969 | Stord | 29.06 | ||||||
4 | Jens Jakobsen | 1966 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.32 | ||||||
5 | Joakim Axelsson | 1968 | Simklubben Laxen | 29.47 | ||||||
6 | Bill Strømberg | 1967 | Ro-Ma | 29.50 | ||||||
7 | Jørgen Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | 29.53 | ||||||
8 | Lars Ericsson | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 30.66 | ||||||
9 | Anders Bæk | 1966 | Swim Team Tåstrup | 30.95 | ||||||
10 | Jan Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | 31.29 | ||||||
11 | Lennart Marmetschke | 1966 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.60 | ||||||
12 | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | 32.00 | ||||||
13 | Magnus Wahlberg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.84 | ||||||
14 | Mats Möller | 1967 | Helsingborgs Simsällskap | 32.86 | ||||||
15 | Kenneth Marmetschke | 1969 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.10 | ||||||
16 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim | 34.54 | ||||||
17 | Allan Lind | 1966 | Helsingør Svømmeklub | 34.88 | ||||||
- | Geir Nilsen | 1966 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
- | Hasse Nilsson | 1969 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Nyberg | 1971 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.57 | ||||||
2 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim | 28.59 | ||||||
3 | Matthias Seel | 1970 | Täby Sim | 29.30 | ||||||
3 | Thomas Müllertz | 1971 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.30 | ||||||
5 | Simon Hagbarth | 1974 | Roskilde Svømning | 30.35 | ||||||
6 | Eirik Litland | 1974 | Haugesund Svømmeklubb | 30.44 | ||||||
7 | Pål Helland | 1972 | Stord | 30.74 | ||||||
8 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim | 30.91 | ||||||
9 | Mark André Kohnagel | 1972 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.85 | ||||||
10 | Tim Molbæk | 1971 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 32.05 | ||||||
11 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | 32.09 | ||||||
12 | Ole-Richard Holm-Olsen | 1972 | Haldens Svømmeklub | 32.86 | ||||||
13 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 32.97 | ||||||
14 | Johan Meurling | 1974 | Simklubben Laxen | 36.91 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Honza Vitazka | 1976 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.78 | ||||||
2 | Thomas Eriksen | 1975 | Gentofte Svømme Klub | 27.68 | ||||||
3 | Dan Bang | 1975 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.07 | ||||||
4 | Øystein Vestre | 1975 | Haugesund Svømmeklubb | 30.58 | ||||||
5 | Kjetil Furuly | 1975 | Haugesund Svømmeklubb | 30.59 | ||||||
6 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim | 31.03 | ||||||
7 | Oscar Åkesson | 1977 | Föreningen Österlen Sim | 31.09 | ||||||
8 | Niels Troldborg | 1978 | U.S.G | 31.34 | ||||||
9 | Christian Olsson | 1978 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.39 | ||||||
- | Bryant Hennesy | 1976 | Askøy Masters & Vannpolo | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Harlenbäck | 1983 | Linköpings Allmänna SS | 26.69 | ||||||
2 | Björn Lundin | 1982 | Simklubben Lödde | 26.88 | ||||||
3 | Anders Bo Pedersen | 1981 | O.S.L.F. | 26.93 | ||||||
4 | Fredrik Carlén | 1981 | Linköpings Allmänna SS | 32.66 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Lindstrøm Nielsen | 1989 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 29.08 | ||||||
2 | Jonas Hagberg | 1988 | Simklubben Triton | 29.97 | ||||||
3 | Thomas Vestergaard | 1989 | U.S.G | 30.33 | ||||||
4 | Andrea Tino | 1987 | U.S.G | 31.25 | ||||||
5 | Martin Christensen | 1985 | Pan Idræt - Mermates | 33.32 | ||||||
6 | Benjamin Chardon | 1985 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.20 | ||||||
- | Anders Andersen | 1987 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.60 | ||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | U.S.G | 27.99 | ||||||
3 | Kasper Blomsterberg | 1992 | U.S.G | 29.29 | ||||||
4 | Daniel Pettersson | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 29.96 | ||||||
5 | Benjamin Alexander Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 03 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 1:31.08 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karen Lau | 1956 | Køge Svømmeklub | 1:47.33 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kicki Molin | 1964 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 1:27.15 | ||||||
2 | Vlasta Kuret | 1963 | Hamar IL | 1:54.60 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Lindborg | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.10 | ||||||
2 | Ellen Garne | 1965 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.39 | ||||||
3 | Karin Elmberg | 1965 | Kristianstads SLS | 1:23.33 | ||||||
4 | Katarina Hallerstedt | 1966 | S77 Stenungsund | 1:29.99 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gitte Raagaard | 1970 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.25 | ||||||
2 | Margit Sørensen | 1972 | Ringsted Svømme Klub | 1:14.51 | ||||||
3 | Cecilia Jönsson | 1974 | Simklubben Lödde | 1:21.96 | ||||||
4 | Malin Hazard | 1970 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:40.39 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Grete Haugan | 1979 | Trondhjem SLK | 1:12.86 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elin Qvale | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:18.76 | ||||||
2 | Ella Wessen | 1982 | Västerås Simsällskap | 1:23.67 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nathalie Larson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.74 | ||||||
2 | Vibeke Soegaard | 1989 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:15.86 | ||||||
3 | Helena Ekdahl | 1985 | Västerås Simsällskap | 1:16.84 | ||||||
4 | Sylvia Yang | 1986 | U.S.G | 1:18.49 | ||||||
5 | Anja Bøjesen | 1986 | Næstved IF | 1:18.70 | ||||||
6 | Henriette S. Jørgensen | 1989 | U.S.G | 1:20.97 | ||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Liahaugen Flensburg | 1990 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ebbe Rasmussen | 1949 | U.S.G | 1:19.77 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mats Örth | 1955 | Helsingborgs Simsällskap | 1:21.69 | ||||||
2 | Jan Haakonsen | 1955 | Oslo Idrettslag | 1:22.53 | ||||||
3 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 1:30.41 | ||||||
4 | Lars Peder Haahr | 1959 | Sigma Swim | 1:32.65 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Holmsteen | 1963 | Sigma Swim | 1:11.87 | ||||||
2 | Knut Måløy | 1961 | Hamar IL | 1:16.36 | ||||||
3 | Jan Råsø Rasmussen | 1962 | Swim Team Tåstrup | 1:24.78 | ||||||
4 | Hans Ahle Olsen | 1963 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.34 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jan Kåre Fjeldstad | 1969 | Stord | 1:09.69 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Geir Inge Rimmereide | 1970 | Stord | 1:10.13 | ||||||
2 | Martin Backs | 1972 | Køge Svømmeklub | 1:15.44 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.50 | ||||||
2 | Ole Garm Nissen | 1978 | Sigma Swim | 1:17.58 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Solvang | 1980 | U.S.G | 1:07.31 | ||||||
2 | David Lindahl | 1982 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.69 | ||||||
3 | Søren Emil Dahlgaard | 1984 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:16.60 | ||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | André Ahlfors-Dahl | 1986 | Simklubben Lödde | 1:10.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:16 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roma Damer D | 202 | Ro-Ma | 2:06.85 | ||||||
Ingrid Møllerop | 1960 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Jeanette Aasland | 1961 | 32.50 | 1:05.23 | |||||||
Inger Arctander | 1966 | 31.72 | 1:36.95 | |||||||
Trine Aa Sekkesæter | 1967 | 29.90 | 2:06.85 | |||||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Triton Damer | 161 | Simklubben Triton | 2:02.76 | ||||||
Maria Lövberg | 1973 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Pernilla Kullman | 1978 | 30.49 | 1:01.33 | |||||||
Camilla Nilsson | 1965 | 32.94 | 1:34.27 | |||||||
Natalie Månsson | 1979 | 28.49 | 2:02.76 | |||||||
2 | Hs Ladies | 178 | Helsingborgs Simsällskap | 2:05.26 | ||||||
Anette Fröberg | 1977 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Helena Åberg | 1971 | 27.63 | 58.08 | |||||||
Pia Möller | 1968 | 32.07 | 1:30.15 | |||||||
Marie Sjöberg | 1962 | 35.11 | 2:05.26 | |||||||
3 | Täby Sim Damer | 187 | Täby Sim | 2:12.88 | ||||||
Camilla Thuné | 1967 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Anna Långström | 1973 | 32.28 | 1:04.75 | |||||||
Ilze Adolfsson | 1972 | 37.71 | 1:42.46 | |||||||
Gunilla Rasmuson | 1957 | 30.42 | 2:12.88 | |||||||
- | Masør Damer | 188 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
Siv Solheim | 1967 | |||||||||
Janne Thorstensen | 1966 | |||||||||
Ellen Bjorvand | 1969 | |||||||||
Heidi Prestbakmo | 1966 | DNS | ||||||||
- | Yngre Damer Hermes C | 177 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lag 120 Lass Damer | 147 | Linköpings Allmänna SS | 1:59.34 | ||||||
Maria Funck | 1981 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Sofie Pettersson | 1988 | 29.68 | 1:00.77 | |||||||
Anette Philipsson | 1965 | 27.17 | 1:27.94 | |||||||
Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | 31.40 | 1:59.34 | |||||||
2 | Kbss3 | 153 | Kungsbacka Simsällskap | 2:10.74 | ||||||
Ida Jost | 1983 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Helen Johansson | 1968 | 36.49 | 1:08.44 | |||||||
Anna Gunnarsson | 1984 | 31.16 | 1:39.60 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 31.14 | 2:10.74 | |||||||
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malmö KK Fri Damer | 119 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:58.36 | ||||||
Nathalie Larson | 1985 | 25.53 | 25.53 | |||||||
Malin Svensson | 1985 | 32.65 | 58.18 | |||||||
Linda Castengren | 1985 | 29.61 | 1:27.79 | |||||||
Jenni Svensson | 1982 | 30.57 | 1:58.36 | |||||||
2 | Usg D A 2 | 112 | U.S.G | 2:03.79 | ||||||
Marte Tømta Sletten | 1989 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Lærke Smidt Hansen | 1988 | 30.83 | 1:03.87 | |||||||
Thea Sejr Hansen | 1984 | 31.23 | 1:35.10 | |||||||
Mette Friis-Olsen | 1985 | 28.69 | 2:03.79 | |||||||
3 | Vss Damer | 118 | Västerås Simsällskap | 2:04.40 | ||||||
Helena Ekdahl | 1985 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Hanna Wengrud | 1984 | 29.93 | 1:01.65 | |||||||
Jonna Meerits | 1986 | 29.18 | 1:30.83 | |||||||
Ella Wessen | 1982 | 33.57 | 2:04.40 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Herrer C Sigma | 162 | Sigma Swim | 1:40.49 | DR Rekord | |||||
Henrik Pedersen | 1965 | 26.20 | 26.20 | |||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 23.51 | 49.71 | |||||||
Christian Drachmann | 1968 | 27.18 | 1:16.89 | |||||||
Jacob Lercke Skytte | 1984 | 23.60 | 1:40.49 | |||||||
2 | ASS Herrer | 124 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:45.63 | ||||||
Jesper Lindstrøm Nielsen | 1989 | 26.07 | 26.07 | |||||||
Jonas Kirkegaard | 1987 | 26.74 | 52.81 | |||||||
Søren Emil Dahlgaard | 1984 | 27.29 | 1:20.10 | |||||||
Thomas Poulsen | 1972 | 25.53 | 1:45.63 | |||||||
3 | Stord Masters Herrer | 174 | Stord | 1:46.71 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Halvor Landmark | 1974 | 25.74 | 25.74 | |||||||
Geir Inge Rimmereide | 1970 | |||||||||
Ronny Onarheim | 1969 | |||||||||
Jan Kåre Fjeldstad | 1969 | 1:46.71 | 1:46.71 | |||||||
4 | Lag 120 Lass Herrer | 147 | Linköpings Allmänna SS | 1:48.21 | ||||||
David Lindahl | 1982 | 28.67 | 28.67 | |||||||
Martin Harlenbäck | 1983 | 24.48 | 53.15 | |||||||
Göran Fält | 1963 | 27.72 | 1:20.87 | |||||||
Fredrik Carlén | 1981 | 27.34 | 1:48.21 | |||||||
5 | SK Triton Herrer | 162 | Simklubben Triton | 1:48.65 | ||||||
Peter Harmat | 1979 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Mats Nilsson | 1964 | 27.07 | 55.39 | |||||||
Jonas Bengtling | 1980 | 25.11 | 1:20.50 | |||||||
Peter Ahlgren | 1968 | 28.15 | 1:48.65 | |||||||
6 | Usg H A 2 | 110 | U.S.G | 1:49.50 | ||||||
Anders Krygell | 1982 | 25.88 | 25.88 | |||||||
Jonas Korsholt | 1989 | 25.63 | 51.51 | |||||||
Philipp Haselbach | 1984 | 30.13 | 1:21.64 | |||||||
Thomas Vestergaard | 1989 | 27.86 | 1:49.50 | |||||||
7 | Herrer 1 D Sigma | 200 | Sigma Swim | 1:50.04 | ||||||
Anders Dalsgaard | 1970 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Peter Holmsteen | 1963 | 26.82 | 53.76 | |||||||
Olav Ryan | 1951 | 31.51 | 1:25.27 | |||||||
Mads Gjerløv | 1972 | 24.77 | 1:50.04 | |||||||
8 | Køge Masters Herrer | 183 | Køge Svømmeklub | 1:51.90 | ||||||
Peter Christensen | 1965 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Mads Bo Larsen | 1964 | 27.49 | 54.05 | |||||||
Martin Backs | 1972 | 28.94 | 1:22.99 | |||||||
Jacob Olsen | 1972 | 28.91 | 1:51.90 | |||||||
9 | Hs Youngies | 165 | Helsingborgs Simsällskap | 1:52.28 | ||||||
Lars Ericsson | 1966 | 27.61 | 27.61 | |||||||
Sebastiano Immé | 1978 | 27.18 | 54.79 | |||||||
David Jaxmar | 1980 | 27.82 | 1:22.61 | |||||||
Mats Möller | 1967 | 29.67 | 1:52.28 | |||||||
10 | Täby Sim Herrer 2 | 202 | Täby Sim | 1:52.74 | ||||||
Peter Håkansson | 1965 | 30.03 | 30.03 | |||||||
Håkan Persson | 1963 | 26.84 | 56.87 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 28.81 | 1:25.68 | |||||||
Matthias Seel | 1970 | 27.06 | 1:52.74 | |||||||
11 | Bom Herrer | 213 | Bergen og Omegn Masters | 1:52.94 | ||||||
Maurizio Galatolo | 1967 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Tom Christian Eide | 1957 | 30.77 | 58.25 | |||||||
Øivind Lien | 1956 | 27.85 | 1:26.10 | |||||||
Thor Lihaug | 1963 | 26.84 | 1:52.94 | |||||||
12 | Kbss4 | 198 | Kungsbacka Simsällskap | 1:53.73 | ||||||
Niclas Reman | 1966 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Peter Lundin | 1959 | 27.87 | 58.75 | |||||||
Jan Johansson | 1968 | 28.12 | 1:26.87 | |||||||
Lars Sandberg | 1965 | 26.86 | 1:53.73 | |||||||
13 | Usg H B 1 | 141 | U.S.G | 1:54.31 | ||||||
Morten Harning | 1966 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Niels Troldborg | 1978 | 27.36 | 58.07 | |||||||
Andrea Tino | 1987 | 29.33 | 1:27.40 | |||||||
Rune Solvang | 1980 | 26.91 | 1:54.31 | |||||||
14 | Täby Sim Herrer 1 | 210 | Täby Sim | 1:54.46 | ||||||
Peter Pärlklo | 1971 | 26.44 | 26.44 | |||||||
Hans Roosmark | 1971 | 26.32 | 52.76 | |||||||
Jean-Pierre Saracco | 1949 | 30.56 | 1:23.32 | |||||||
Tommy Aspegårdh | 1955 | 31.14 | 1:54.46 | |||||||
15 | Ringsted Allstars | 200 | Ringsted Svømme Klub | 1:57.85 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Martin Andersen | 1975 | 26.68 | 26.68 | |||||||
Bo Guntofte | 1963 | |||||||||
Jan Simonsen | 1964 | |||||||||
Jens Halgreen | 1954 | 1:57.85 | 1:57.85 | |||||||
16 | Friske Mermates Fri | 115 | Pan Idræt - Mermates | 1:58.40 | ||||||
Martin Christensen | 1985 | 29.67 | 29.67 | |||||||
Martin Ancher | 1985 | 30.82 | 1:00.49 | |||||||
Johnny Nguyen | 1986 | 57.94 | 1:58.43 | |||||||
Jakob Edinger | 1985 | 1:58.40 | ||||||||
17 | Kvik Masters Herrer 1 | 176 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.72 | ||||||
Casper Nordahl-Meyer | 1982 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Hans Ahle Olsen | 1963 | 33.68 | 1:02.34 | |||||||
Kenneth Marmetschke | 1969 | 29.72 | 1:32.06 | |||||||
Jens Jakobsen | 1966 | 26.66 | 1:58.72 | |||||||
18 | SK Laxen Fri 160 | 190 | Simklubben Laxen | 2:00.27 | ||||||
Joakim Axelsson | 1968 | 2:57.21 | 2:57.21 | |||||||
Erik Brunskog | 1969 | 1:00.23 | ||||||||
Jan-Olof Svensson | 1960 | 25.61 | 1:25.84 | |||||||
Johan Pettersson | 1959 | 34.43 | 2:00.27 | |||||||
19 | Hamar Herrer 1 Fri 240 | 240 | Hamar IL | 2:02.04 | ||||||
Alexander Mills | 1951 | 28.64 | 28.64 | |||||||
Knut Måløy | 1961 | 27.98 | 56.62 | |||||||
Dag Mathisen | 1961 | 29.53 | 1:26.15 | |||||||
Terje Benjaminsen | 1943 | 35.89 | 2:02.04 | |||||||
20 | Hsk 1 | 208 | Haldens Svømmeklub | 2:03.52 | ||||||
Christian Børresen | 1970 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Jørgen Berg | 1965 | 26.79 | 58.39 | |||||||
Tommy Kristensen | 1963 | 31.20 | 1:29.59 | |||||||
Wiggo Kristensen | 1950 | 33.93 | 2:03.52 | |||||||
21 | Masør Herrer | 199 | Masters Sørlandet | 2:05.38 | ||||||
Frank Carstensen | 1955 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Svein Hobbesland | 1958 | 34.61 | 1:04.59 | |||||||
Ruben Nilesn | 1989 | 27.91 | 1:32.50 | |||||||
Øystein Grytten | 1958 | 32.88 | 2:05.38 | |||||||
22 | Norrköping 3 | 179 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:06.62 | ||||||
Benjamin Chardon | 1985 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Ulf Eriksson | 1965 | 33.60 | 1:07.89 | |||||||
Martin Nyberg | 1971 | 26.20 | 1:34.09 | |||||||
Mats Gunnarsson | 1959 | 32.53 | 2:06.62 | |||||||
23 | Usg H E 1 | 244 | U.S.G | 2:08.72 | ||||||
Fin Biering-Sørensen | 1948 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Lars Kruse Byron | 1960 | 33.45 | 1:04.87 | |||||||
Mikael Burlev | 1955 | 33.78 | 1:38.65 | |||||||
Ebbe Rasmussen | 1949 | 30.07 | 2:08.72 | |||||||
24 | Vss Herrer | 229 | Västerås Simsällskap | 2:10.85 | ||||||
Håkan Quist | 1961 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Lars-Gunnar Aufrecht | 1963 | 30.61 | 1:04.21 | |||||||
Lars Ekdahl | 1954 | 33.19 | 1:37.40 | |||||||
Eric Brandelius | 1949 | 33.45 | 2:10.85 | |||||||
25 | Herrer 2 D Sigma | 203 | Sigma Swim | 2:13.53 | ||||||
Bjørn von Ryberg | 1960 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Frederik Bøving | 1965 | 33.77 | 1:05.82 | |||||||
Lars Peder Haahr | 1959 | 34.15 | 1:39.97 | |||||||
Nicolai Platzer | 1969 | 33.56 | 2:13.53 | |||||||
26 | Hs Oldies | 260 | Helsingborgs Simsällskap | 2:28.30 | ||||||
Kent Hamberg | 1951 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Anders Lundström | 1958 | 31.10 | 1:07.96 | |||||||
Leif Gellberg | 1932 | 50.86 | 1:58.82 | |||||||
Mats Örth | 1955 | 29.48 | 2:28.30 | |||||||
27 | Hamar Herrer 2 Fri 240 | 240 | Hamar IL | 2:28.56 | ||||||
Johan Bulie | 1958 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Johan Kvæken | 1959 | 31.51 | 1:02.94 | |||||||
Peter Mykueset | 1951 | 40.81 | 1:43.75 | |||||||
Jarda Strand | 1948 | 44.81 | 2:28.56 | |||||||
28 | SK Ran | 280 | Simklubben Ran | 2:41.53 | ||||||
Antonio Rodrigues | 1954 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Roland Hellborg | 1946 | 40.41 | 1:11.25 | |||||||
Gunnar Kaudern | 1943 | 45.33 | 1:56.58 | |||||||
Lennart Brock | 1933 | 44.95 | 2:41.53 | |||||||
29 | Modne Mermates Fri | 238 | Pan Idræt - Mermates | 2:55.48 | ||||||
Henning Elkjær Nielsen | 1960 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Sven Friis Jørgensen | 1936 | 1:11.28 | 1:45.54 | |||||||
Gunnar Jonson | 1958 | 39.07 | 2:24.61 | |||||||
Lars Vestergaard | 1964 | 30.87 | 2:55.48 | |||||||
- | Hamar Herrer 3 Fri 160 | 193 | Hamar IL | DNS | ||||||
Jarda Strand | 1948 | |||||||||
Søren Udesen | 1971 | |||||||||
Knut Hummelvold | 1967 | |||||||||
Bård Gunnerud | 1977 | DNS | ||||||||
- | SK Laxen Fri 240 | 245 | Simklubben Laxen | DSQ | Tyvstart | |||||
Kenth Stenbäck | 1959 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:21 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 01 november 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2014 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Norrköping 4 | 273 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:20.31 | ||||||
Johanna Fyrk | 1969 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Lena Johannsson | 1954 | 41.93 | 1:13.62 | |||||||
Ulf Eriksson | 1965 | 33.50 | 1:47.12 | |||||||
Benjamin Chardon | 1985 | 33.19 | 2:20.31 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ksls Masters | 200 | Kristianstads SLS | 1:52.07 | ||||||
Håkan Jönsson | 1963 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Karin Elmberg | 1965 | 30.29 | 58.31 | |||||||
Torbjörn Gädefors | 1965 | 25.92 | 1:24.23 | |||||||
Maria Norberg | 1963 | 27.84 | 1:52.07 | |||||||
2 | Kvik Masters Mix 2 | 208 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.88 | ||||||
0 | 28.88 | 28.88 | ||||||||
0 | 33.36 | 1:02.24 | ||||||||
0 | 34.26 | 1:36.50 | ||||||||
0 | 27.38 | 2:03.88 | ||||||||
3 | Taastrup Fri Mix | 200 | Swim Team Tåstrup | 2:04.55 | ||||||
Pia Thulstrup | 1961 | 33.82 | 33.82 | |||||||
Henriette Svankjær | 1974 | 32.14 | 1:05.96 | |||||||
Finn Bækgaard | 1955 | 31.00 | 1:36.96 | |||||||
Anders Bæk | 1966 | 27.59 | 2:04.55 | |||||||
4 | Mix D Sigma | 202 | Sigma Swim | 2:13.06 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Peter Spragge | 1964 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Hanne Haahr | 1962 | |||||||||
Ulrik Schäfer | 1962 | |||||||||
Dorthe Rathmann Bengtson | 1966 | 2:13.06 | 2:13.06 | |||||||
5 | Old Mix Hermes D | 200 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.36 | ||||||
Bo Hyllested | 1949 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Jeannette Pardorf | 1961 | 38.86 | 1:10.21 | |||||||
Jesus Vasques | 1970 | 33.07 | 1:43.28 | |||||||
Anne Mette Holm | 1973 | 35.08 | 2:18.36 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik Masters Mix 1 | 170 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.92 | DR Rekord | |||||
Dan Bang | 1975 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Klaus Nissen | 1964 | 25.84 | 52.39 | |||||||
Berit Puggaard | 1972 | 27.78 | 1:20.17 | |||||||
Sophia Skou | 1975 | 26.75 | 1:46.92 | |||||||
2 | Varberg Sim | 194 | Varberg Sim | 1:53.11 | ||||||
Martin Anderson | 1970 | 26.19 | 26.19 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 29.19 | 55.38 | |||||||
Ulrika Balslev | 1966 | 29.92 | 1:25.30 | |||||||
Hans Palmqvist | 1962 | 27.81 | 1:53.11 | |||||||
3 | Ts & Lk 2 | 185 | Trondhjem SLK | 1:59.58 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Tomas Aarvak | 1969 | 25.67 | 25.67 | |||||||
Anne Grete Haugan | 1979 | |||||||||
Bjørn Pedersen | 1958 | |||||||||
Radana Konarikova | 1965 | 1:59.58 | 1:59.58 | |||||||
4 | SK Triton Mix | 160 | Simklubben Triton | 2:03.57 | ||||||
Jonas Hagberg | 1988 | 27.09 | 27.09 | |||||||
Sofie Årsköld | 1975 | 32.95 | 1:00.04 | |||||||
Camilla Nilsson | 1965 | 30.90 | 1:30.94 | |||||||
Robert Nilsson | 1962 | 32.63 | 2:03.57 | |||||||
5 | Helsingør Mix | 166 | Helsingør Svømmeklub | 2:04.60 | ||||||
Sys Lund | 1977 | 35.23 | 35.23 | |||||||
Pernille Bruun | 1966 | 34.84 | 1:10.07 | |||||||
Hans Martin Johansen | 1980 | 26.13 | 1:36.20 | |||||||
Eddy Krage | 1967 | 28.40 | 2:04.60 | |||||||
6 | Mix C Sigma | 163 | Sigma Swim | 2:07.39 | ||||||
Ole Garm Nissen | 1978 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Elene Skytte | 1966 | 35.08 | 1:03.27 | |||||||
John Bøgehus Pedersen | 1968 | 28.71 | 1:31.98 | |||||||
Dorte Dugbæk | 1976 | 35.41 | 2:07.39 | |||||||
7 | Helsingør Mix 2 | 190 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.75 | El-tid 1 sv og slut | |||||
Allan Lind | 1966 | 30.15 | 30.15 | |||||||
Tine Ottosen | 1965 | |||||||||
Inger Riber | 1963 | |||||||||
Lars Dam Jensen | 1972 | 2:07.75 | 2:07.75 | |||||||
8 | Køge Masters Mix | 170 | Køge Svømmeklub | 2:09.03 | ||||||
Helle Hartmann | 1985 | 33.51 | 33.51 | |||||||
Jacob Olsen | 1972 | 29.29 | 1:02.80 | |||||||
Martin Backs | 1972 | 29.52 | 1:32.32 | |||||||
Hanne Stevnsborg | 1957 | 36.71 | 2:09.03 | |||||||
9 | Hs Mix | 190 | Helsingborgs Simsällskap | 2:09.83 | ||||||
David Jaxmar | 1980 | 28.23 | 28.23 | |||||||
Marie Sjöberg | 1962 | 36.37 | 1:04.60 | |||||||
Anna Bjelm | 1966 | 31.88 | 1:36.48 | |||||||
Anders Lundström | 1958 | 33.35 | 2:09.83 | |||||||
10 | Masør Mix | 176 | Masters Sørlandet | 2:15.53 | ||||||
Ruben Nilesn | 1989 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Frank Carstensen | 1955 | 30.01 | 57.94 | |||||||
Ellen Bjorvand | 1969 | 38.15 | 1:36.09 | |||||||
Siv Solheim | 1967 | 39.44 | 2:15.53 | |||||||
- | Roma Mix C1 | 185 | Ro-Ma | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Young Mix Hermes B | 134 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:56.32 | ||||||
Mark André Kohnagel | 1972 | 28.12 | 28.12 | |||||||
Jan Boier Pedersen | 1983 | 25.95 | 54.07 | |||||||
Carola Pedersen | 1989 | 31.08 | 1:25.15 | |||||||
Susan Makay | 1978 | 31.17 | 1:56.32 | |||||||
2 | Sto Masters | 131 | Swim Team Odense | 1:56.96 | ||||||
Anne-Sofie Pii | 1970 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Anders Bo Pedersen | 1981 | 24.76 | 56.64 | |||||||
Stephan Jungersen | 1988 | 27.21 | 1:23.85 | |||||||
Karen Mikkelsen | 1986 | 33.11 | 1:56.96 | |||||||
3 | Lag 1 SK Lödde Mix | 146 | Simklubben Lödde | 2:00.48 | ||||||
Marcin Bielawski | 1981 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Mari Ekelund | 1967 | 32.75 | 1:00.58 | |||||||
Maria Trönell | 1976 | 33.24 | 1:33.82 | |||||||
André Ahlfors-Dahl | 1986 | 26.66 | 2:00.48 | |||||||
4 | Usg M B 1 | 137 | U.S.G | 2:02.12 | ||||||
Marte Tømta Sletten | 1989 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Sylvia Yang | 1986 | 30.38 | 1:04.39 | |||||||
Morten Harning | 1966 | 30.45 | 1:34.84 | |||||||
Niels Troldborg | 1978 | 27.28 | 2:02.12 | |||||||
- | Snøgg-Notodden | 149 | Snøgg Svømmeklubb | DNS | ||||||
Jeanette Larsen | 1987 | |||||||||
Magnvor Lunåshaug | 1973 | |||||||||
Jon Olav Flaathen | 1985 | |||||||||
Øyvind Pedersen | 1962 | DNS | ||||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | ASS Mix | 106 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 1:56.03 | ||||||
Jesper Lindstrøm Nielsen | 1989 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Heidi L. Thranum | 1987 | 30.15 | 56.54 | |||||||
Vibeke Soegaard | 1989 | 31.65 | 1:28.19 | |||||||
Søren Emil Dahlgaard | 1984 | 27.84 | 1:56.03 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Usg Pre 2 | 88 | U.S.G | 1:57.35 | ||||||
Tenna Olin | 1991 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Kasper Blomsterberg | 1992 | 26.59 | 58.33 | |||||||
Sarah Bull | 1994 | 33.35 | 1:31.68 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 25.67 | 1:57.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 01 november 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:17 |