2017-06-24   15:58:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  19:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            1:21.17   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            1:14.99  rek S+ Nordisk 
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G            1:47.02   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            1:24.20   
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:36.69   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters            1:21.60   
Tone Grimsrud  1955  Asker Svømmeklubb            1:33.67   
Liselotte Larsen  1958  Køge Svømmeklub            1:45.32   
Ann-Marie Lennheden  1957  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            1:03.12   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            1:14.44   
Kristin Røger Guthe  1960  Asker Svømmeklubb            1:17.84   
Bente Gertz Solli  1963  Bergen og Omegn Masters            1:26.51   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            1:00.35   
Karin Elmberg  1965  Kristianstads SLS            1:07.50   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb            1:08.57   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            1:10.98   
Mari Ekelund  1967  Simklubben Lödde            1:11.19   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:14.10   
Radana Konarikova  1965  Trondhjem SLK            1:15.00   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            1:15.01   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            1:15.40   
10  Karin Bergh  1966  Landskrona Simsällskap            1:15.74   
11  Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim            1:16.36   
12  Mette Hustoft  1967  Asker Svømmeklubb            1:23.23   
Carin Saracco  1966  Täby Sim            DNS   
Cornelia Bloch  1968  Stord            DNS   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            DNS   
Trine Aa Sekkesæter  1967  Ro-Ma            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub            1:07.20   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            1:08.73   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup            1:10.98   
Malin Hazard  1970  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:20.91   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:00.31  DK rekord 
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton            1:01.56   
Anne Grete Haugan  1979  Trondhjem SLK            1:04.55   
Lisbeth Dønnum Jensen  1975  Eidsvoll Svømmeklubb            1:04.97   
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap            1:11.25   
Silje Helland Dahl  1979  Stord            1:12.42   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Funck  1981  Linköpings Allmänna SS            1:07.79   
Ida Jost  1983  Kungsbacka Simsällskap            1:08.58   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mette Friis-Olsen  1985  U.S.G            1:03.77   
Trine Gudnitz  1987  U.S.G            1:03.83   
Heidi L. Thranum  1987  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:05.34   
Louise Buhl Borg  1987  U.S.G            1:06.05   
Jonna Meerits  1986  Västerås Simsällskap            1:07.00   
Vibeke Soegaard  1989  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:09.38   
Marte Tømta Sletten  1989  U.S.G            1:09.93   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            1:14.70   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub            1:15.44   
10  Jeanette Larsen  1987  Snøgg Svømmeklubb            1:17.69   
Anja Bøjesen  1986  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nanna Weye  1992  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:10.17   
Sarah Bull  1994  U.S.G            1:11.83   
Anine Meadows Elieson  1991  Snøgg Svømmeklubb            1:19.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  19:34 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Leif Isaksson  1939  Simklubben Laxen            1:34.21   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Lugi Simsportförening            1:25.23   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G            1:08.39   
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            1:10.03   
Eric Brandelius  1949  Västerås Simsällskap            1:17.24   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            1:06.38   
Olav Ryan  1951  Sigma Swim            1:12.60   
Lars Ekdahl  1954  Västerås Simsällskap            1:16.25   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub            1:18.12   
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Pettersson  1957  Simklubben Laxen            1:03.07   
Rune Sjøblom  1957  Moss Svømmeklubb            1:03.37   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap            1:04.52   
Henrik Boden  1959  Danderyds Sim Club For Swimmin            1:05.07   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb            1:08.01   
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub            1:08.11   
Stefan Hawunger  1956  Simklubben Laxen            1:09.81   
Tom Christian Eide  1957  Bergen og Omegn Masters            1:11.69   
Johan Bulie  1958  Hamar IL            1:14.42   
10  Mats Gunnarsson  1959  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:16.80   
11  Gunnar Jonson  1958  Pan Idræt - Mermates            1:30.97   
Svein Erik Nymo  1959  Oslo Idrettslag            DNF   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Klaus Nissen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.67  DK Rekord 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim            58.15   
Erik Røbech  1964  Lørenskog-Rælingen KK            59.14   
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            59.70   
Mads Bo Larsen  1964  Køge Svømmeklub            1:01.42   
Thor Lihaug  1963  Bergen og Omegn Masters            1:01.68   
Bo Guntofte  1963  Ringsted Svømme Klub            1:01.80   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            1:06.27   
Dag Mathisen  1961  Hamar IL            1:06.77   
10  Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim            1:06.83   
11  Peter Spragge  1964  Sigma Swim Birkerød            1:09.06   
12  Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap            1:15.91   
13  Henning Elkjær Nielsen  1960  Pan Idræt - Mermates            1:17.66   
14  Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap            1:24.88   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød            57.42   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub            58.45   
Joakim Axelsson  1968  Simklubben Laxen            58.65   
Lars Sandberg  1965  Kungsbacka Simsällskap            1:01.21   
Ronny Onarheim  1969  Stord            1:01.93   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            1:03.72   
Maurizio Galatolo  1967  Bergen og Omegn Masters            1:03.74   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:04.87   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim            1:05.74   
10  Peter Conrad Holgersen  1967  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            1:06.64   
11  Allan Lind  1966  Helsingør Svømmeklub            1:06.83   
12  Bjørn Berthelsen  1968  Masters Sørlandet            1:07.02   
13  Peter Håkansson  1965  Täby Sim            1:07.51   
14  Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            1:07.64   
15  Kenneth Hystad  1966  Stord            1:07.80   
16  Morten Harning  1966  U.S.G            1:07.84   
17  Niclas Reman  1966  Kungsbacka Simsällskap            1:07.91   
18  Rune Svendsen  1968  Eidsvoll Svømmeklubb            1:08.08   
19  Erik Brunskog  1969  Simklubben Laxen            1:13.86   
20  Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:17.41   
21  Frederik Bøving  1965  Sigma Swim            1:19.54   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim            55.39  DR Rekord 
Martin Anderson  1970  Varberg Sim            56.57   
Halvor Landmark  1974  Stord            57.88   
Thomas Dessau  1972  Gentofte Svømme Klub            59.08   
Geir Inge Rimmereide  1970  Stord            59.23   
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup            59.49   
Thomas Poulsen  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde            59.49   
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim            1:01.07   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund            1:03.30   
10  Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund            1:04.26   
11  Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            1:05.45   
12  Lars Dam Jensen  1972  Helsingør Svømmeklub            1:06.06   
Jesus Vasques  1970  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Martin Pock  1971  U.S.G              Tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tobias Lindbom  1979  Malmö Kappsimningsklubb            55.78   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran            56.69   
Sebastiano Immé  1978  Helsingborgs Simsällskap            58.51   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            59.19   
Niels Troldborg  1978  U.S.G            1:03.38   
Christian Olsson  1978  Malmö Kappsimningsklubb            1:06.65   
Mikael Larsson  1979  Kristianstads SLS            1:16.67   
Bryant Hennesy  1976  Askøy Masters & Vannpolo            DNS   
Kjetil Furuly  1975  Haugesund Svømmeklubb            DNS   
Øystein Vestre  1975  Haugesund Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim            52.36   
Robert Grynner  1983  Stockholms Kappsimningsklubb            56.82   
Rassmus Svensson  1982  Föreningen Österlen Sim            58.87   
Rune Solvang  1980  U.S.G            58.97   
Christian Ek  1980  Simklubben Lödde            59.67   
Marcin Bielawski  1981  Simklubben Lödde            1:01.45   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS            1:01.46   
Fredrik Carlén  1981  Linköpings Allmänna SS            1:01.80   
Søren Emil Dahlgaard  1984  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:02.99   
10  David Jaxmar  1980  Helsingborgs Simsällskap            1:03.14   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonas Korsholt  1989  U.S.G            56.37   
Tim Olsen  1986  U.S.G            57.34   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb            59.56   
André Ahlfors-Dahl  1986  Simklubben Lödde            1:00.60   
Jonas Hagberg  1988  Simklubben Triton            1:00.82   
Jonas Kirkegaard  1987  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:01.56   
Jon Olav Flaathen  1985  Snøgg Svømmeklubb            1:10.32   
Anders Andersen  1987  Gentofte Svømme Klub            1:13.25   
Benjamin Chardon  1985  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:17.47   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon Nexbo  1992  Simklubben Triton            56.72   
Daniel Pettersson  1991  Linköpings Allmänna SS            1:01.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Randi Larsen  1946  Asker Svømmeklubb            47.82   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wenche Lydersen  1954  Oslo Idrettslag            43.20   
Nina Asper  1953  Oslo Idrettslag            50.11   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            39.74   
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            41.67   
Ingrid Rocher  1957  Oslo Idrettslag            45.58   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            46.03   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            49.09   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            37.82   
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            38.25   
Eva Lofthus  1964  Lørenskog-Rælingen KK            38.36   
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            38.71   
Catharina Hellmark Lindborg  1964  Malmö Kappsimningsklubb            39.52  SV rekord 
Jeanette Aasland  1961  Ro-Ma            42.69   
Ulla-Karin Aufrecht  1964  Västerås Simsällskap            43.85   
Annette Bøgsted  1962  Sigma Swim            44.29   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katarina Hallerstedt  1966  S77 Stenungsund            40.83   
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb            42.15   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            42.63   
Elene Skytte  1966  Sigma Swim            43.62   
Siv Laila Eriksen  1965  Sogndal IL            44.05   
Heidi Prestbakmo  1966  Masters Sørlandet            44.18   
Siv Solheim  1967  Masters Sørlandet            44.26   
Anette Sundfors  1965  Kungsbacka Simsällskap            47.40   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap            49.08   
10  Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            49.52   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Britt-Marie Nilsson  1971  Simklubben Sydsim            38.79   
Maria Lövberg  1973  Simklubben Triton            39.16   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.19   
Camilla Davidsson  1971  Simklubben Triton            39.40   
Cecilia Jönsson  1974  Simklubben Lödde            43.23   
Magnvor Lunåshaug  1973  Snøgg Svømmeklubb            44.41   
Helene Mathisen  1974  Asker Svømmeklubb            49.86   
Anna Långström  1973  Täby Sim            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helen Holter Strømberg  1979  Ro-Ma            36.86   
Lisbeth Dønnum Jensen  1975  Eidsvoll Svømmeklubb            37.99   
Charlotte Them  1976  Køge Svømmeklub            38.47   
Christel Hollund  1979  Stord            42.11   
Sys Lund  1977  Helsingør Svømmeklub            42.94   
Sofie Årsköld  1975  Simklubben Triton            42.98   
Silje Helland Dahl  1979  Stord            43.69   
Ann Kristin Riiser Javnes  1977  Masters Sørlandet            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stina Sjölander  1984  Stockholms Kappsimningsklubb            36.29   
Thea Sejr Hansen  1984  U.S.G            36.67   
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap            36.89   
Jenni Svensson  1982  Malmö Kappsimningsklubb            36.90   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malin Svensson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            34.21   
Marie Hallberg  1989  Simklubben Triton            36.32   
Salli Carlfjord  1988  Simklubben Laxen            37.93   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            39.01   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G            39.92   
Karen Mikkelsen  1986  Odense Svømme Klub            41.64   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefin Nilsson  1993  Simklubben Triton            35.20   
Emma Vilstrup  1994  Næstved IF            36.73   
Mathilde Helland Nome  1993  Stord            45.11   
Anine Meadows Elieson  1991  Snøgg Svømmeklubb            50.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:25   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lennart Brock  1933  Simklubben Ran            49.88   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sven Friis Jørgensen  1936  Pan Idræt - Mermates            1:13.19   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Allers  1940  Bergens Svømme Club            43.84   
Gunnar Kaudern  1943  Simklubben Ran            46.33   
John Inge Eklund  1944  Eidsvoll Svømmeklubb            49.31   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            53.79   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            39.70   
Fin Biering-Sørensen  1948  U.S.G            41.49  DR Rekord 
Ragnar Jensen  1948  Hamar IL            44.43   
Preben Andersen  1947  Ringsted Svømme Klub            45.20   
Jarda Strand  1948  Hamar IL            49.19   
Roland Hellborg  1946  Simklubben Ran            51.14   
Thor Bøhleng  1948  Hamar IL            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Terje Lundahl  1952  Trondhjem SLK            37.87   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub            39.94   
Øyvind Arentz  1950  Oslo Idrettslag            39.94   
Bertil Wennberg  1952  Linköpings Allmänna SS            40.38   
Bjørn Ove Myrvang  1952  Eidsvoll Svømmeklubb            43.65   
Torsten Christensen  1954  Swim Team Tåstrup            46.87   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torkel Sanner  1957  Oslo Idrettslag            39.55   
Johan Kvæken  1959  Hamar IL            39.93   
Ole Jan Halvorsen  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            40.06   
Arve Lund  1958  Oslo Idrettslag            40.28   
Svein Hobbesland  1958  Masters Sørlandet            41.24   
Steen Elborne  1957  Sigma Swim            48.06   
Jens Otto Kjærum  1957  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Håkan Persson  1963  Täby Sim            32.70   
Hans Palmqvist  1962  Varberg Sim            34.49   
Søren Bjørn  1964  Aarhus Studenternes Svømmeafde            35.20   
Kjell Haganes  1961  Askøy Masters & Vannpolo            35.66   
Göran Fält  1963  Linköpings Allmänna SS            36.37   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub            38.75   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            39.19   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            39.43   
Torbjørn Berger  1961  Moss Svømmeklubb            40.43   
10  Robert Nilsson  1962  Simklubben Triton            41.26   
11  Lars-Gunnar Aufrecht  1963  Västerås Simsällskap            42.05   
12  Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap            45.22   
Øyvind Pedersen  1962  Snøgg Svømmeklubb            DNS   
Kenneth Karlsson  1962  Oslo Idrettslag            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb            34.21   
Ronny Onarheim  1969  Stord            34.50   
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton            35.01   
Jan Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap            36.22   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            36.66   
Rolf Martin Breisnes  1965  Sogndal IL            37.52   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            40.26   
Lars Helmersson  1969  Föreningen Österlen Sim            42.11   
Nicolai Platzer  1969  Sigma Swim Birkerød            42.41   
10  Jan Hyldegaard  1967  Lyngby Svømmeklub            42.58   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pål Helland  1972  Stord            33.66   
Hans Roosmark  1971  Täby Sim            34.26   
Martin Nyberg  1971  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.30   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            36.75   
Eirik Litland  1974  Haugesund Svømmeklubb            36.85   
Christian Bundgaard  1971  U.S.G            37.16   
Christian Engström  1971  Varberg Sim            37.64   
Hans Birgander  1970  Helsingborgs Simsällskap            41.12   
Øystein Back  1970  Haldens Svømmeklub            46.90   
Jesus Vasques  1970  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Søren Udesen  1971  Hamar IL            DSQ  1 hånd i vendingen 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Weine Högberg  1978  S77 Stenungsund            35.00   
Oscar Åkesson  1977  Föreningen Österlen Sim            35.31   
Haakon Larsen  1976  Ro-Ma            36.84   
Bård Gunnerud  1977  Hamar IL            53.12   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Bengtling  1980  Simklubben Triton            29.73   
Casper Nordahl-Meyer  1982  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.09   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G            34.37   
Jonas Elkjær  1980  Pan Idræt - Mermates            51.61   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nick Niebling  1988  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.48   
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G            34.69   
Mikael Månsson  1989  Föreningen Österlen Sim            35.00   
Johnny Nguyen  1986  Pan Idræt - Mermates            36.67   
Martin Christensen  1985  Pan Idræt - Mermates            DSQ  2 armt u vand. 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G            30.51   
Kasper Blomsterberg  1992  U.S.G            31.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:25 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters            1:48.64   
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            2:08.08   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            1:15.82   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Janne Thorstensen  1966  Masters Sørlandet            1:11.30   
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF            1:15.48   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilia Landin  1972  Simklubben Lödde            1:10.21   
Anne-Sofie Pii  1970  Odense Svømme Klub            1:22.82   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub            1:30.67   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernilla Kullman  1978  Simklubben Triton            1:15.11   
Helena Gällerdal Högfeldt  1975  Linköpings Allmänna SS            1:16.17   
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap            1:17.15   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund            1:16.30   
Olga Kosovskaya  1982  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:18.57   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.05   
Trine Gudnitz  1987  U.S.G            1:10.88   
Sofie Pettersson  1988  Linköpings Allmänna SS            1:14.31   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tenna Olin  1991  U.S.G            1:23.03   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:37   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Leif Gellberg  1932  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim            1:26.42   
Eric Brandelius  1949  Västerås Simsällskap            1:33.27   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Henrik Boden  1959  Danderyds Sim Club For Swimmin            1:11.72   
Peter Pettersson  1957  Simklubben Laxen            1:15.85   
Rune Sjøblom  1957  Moss Svømmeklubb            1:16.14   
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap            1:18.63   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jan-Olof Svensson  1960  Simklubben Laxen            1:05.59   
Knut Måløy  1961  Hamar IL            1:11.14   
Stig Nielsen  1963  Sigma Swim Birkerød            1:24.01   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.55   
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim            1:34.96   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Jakobsen  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.48   
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim Birkerød            1:08.20   
Magnus Wahlberg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.32   
Hasse Nilsson  1969  Simklubben Laxen            DNS   
Valter Olander  1965  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Anderson  1970  Varberg Sim            1:03.30   
Matthias Seel  1970  Täby Sim            1:06.63   
Simon Hagbarth  1974  Roskilde Svømning            1:10.97   
Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            1:13.20   
Eirik Litland  1974  Haugesund Svømmeklubb            1:18.76   
Lars Dam Jensen  1972  Helsingør Svømmeklub            1:23.27   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim            57.48   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:03.99   
Tobias Lindbom  1979  Malmö Kappsimningsklubb            1:04.63   
Peter Harmat  1979  Simklubben Triton            1:12.76   
Weine Högberg  1978  S77 Stenungsund            1:16.12   
Bryant Hennesy  1976  Askøy Masters & Vannpolo            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Bo Pedersen  1981  O.S.L.F.            58.92   
Martin Harlenbäck  1983  Linköpings Allmänna SS            59.00   
Anders Krygell  1982  U.S.G            1:01.44   
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.12   
Rune Solvang  1980  U.S.G            1:05.86   
Christian Ek  1980  Simklubben Lödde            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tim Olsen  1986  U.S.G            1:03.71   
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            1:07.58   
Andrea Tino  1987  U.S.G            1:10.61   
Jon Olav Flaathen  1985  Snøgg Svømmeklubb            1:25.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:37 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:44   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maj-Britt Møller  1947  U.S.G            55.92   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            38.41   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub            48.76   
Tone Grimsrud  1955  Asker Svømmeklubb            54.20   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            35.19   
Ingrid Møllerop  1960  Ro-Ma            37.74   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            37.86   
Ingrid Strugstad  1960  Ro-Ma            38.44   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            38.95   
Kicki Molin  1964  Danderyds Sim Club For Swimmin            39.22   
Vlasta Kuret  1963  Hamar IL            51.61   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Lindborg  1966  Malmö Kappsimningsklubb            33.42   
Ulrika Balslev  1966  Varberg Sim            36.77   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim            38.09   
Ann Kristin Sebergsen  1965  Hammerfest SLK            38.31   
Helen Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap            44.58   
Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            45.37   
Cornelia Bloch  1968  Stord            DNS   
Inger J. Dønnum Jensen  1969  Eidsvoll Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            32.79   
Belinda Angelo  1974  Hamar IL            36.98   
Ilze Adolfsson  1972  Täby Sim            48.08   
Catarina Klouda  1974  S77 Stenungsund            55.32   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Grete Haugan  1979  Trondhjem SLK            33.89   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim            42.02   
Susanne Kaavé  1975  Hørsholm Svømmeforening            43.85   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanna Wengrud  1984  Västerås Simsällskap            34.04   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap            35.70   
Elin Qvale  1983  Stockholms Kappsimningsklubb            36.65   
Ida Jost  1983  Kungsbacka Simsällskap            36.72   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nathalie Larson  1985  Malmö Kappsimningsklubb            32.98   
Christina Nordskilde  1987  Ringsted Svømme Klub            33.29   
Jonna Meerits  1986  Västerås Simsällskap            34.03   
Helena Ekdahl  1985  Västerås Simsällskap            34.48   
Henriette S. Jørgensen  1989  U.S.G            38.07   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            38.39   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:44 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  12:40   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1929 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Allan Andersson  1929  Simklubben Ran            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Lugi Simsportförening            48.17   
Erik Skjoldstrup  1944  Ringsted Svømme Klub            58.03   
John Inge Eklund  1944  Eidsvoll Svømmeklubb            DSQ   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            35.83  DR Rekord 
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olav Ryan  1951  Sigma Swim            37.96   
Bjørn Ove Myrvang  1952  Eidsvoll Svømmeklubb            46.50   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Pettersson  1957  Simklubben Laxen            35.81   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            36.34   
Jan Haakonsen  1955  Oslo Idrettslag            37.34   
Ole Jan Halvorsen  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            38.96   
Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            40.15   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim            41.10   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jan Sæther  1961  Moss Svømmeklubb            37.45   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub            38.96   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bill Strømberg  1967  Ro-Ma            31.53   
Torbjörn Gädefors  1965  Kristianstads SLS            31.56   
Jan Kåre Fjeldstad  1969  Stord            31.84   
Jørgen Berg  1965  Haldens Svømmeklub            32.43   
Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            36.50   
Jostein Nyheim  1968  Askøy Masters & Vannpolo            DNS   
Lars Sandberg  1965  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Weng  1972  Sigma Swim Allerød            29.77   
Peter Pärlklo  1971  Täby Sim            31.07   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub            33.90   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund            34.07   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            36.98   
Christian Engström  1971  Varberg Sim            37.68   
Ole-Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            39.92   
Hans Birgander  1970  Helsingborgs Simsällskap            41.47   
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Honza Vitazka  1976  Malmö Kappsimningsklubb            28.22   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran            31.43   
Ole Garm Nissen  1978  Sigma Swim Birkerød            33.81   
Mikael Larsson  1979  Kristianstads SLS            42.18   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim            27.26   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bjarne Erichsen  1985  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            31.47   
Jakob Edinger  1985  Pan Idræt - Mermates            35.26   
Martin Ancher  1985  Pan Idræt - Mermates            42.32   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrik Leth Jørgensen  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.78   
Benjamin Alexander Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  12:40 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Roma Damer D  203  Ro-Ma            2:22.25   
  Ingrid Møllerop  1960      37.24        37.24   
  Ingrid Strugstad  1960      41.11        1:18.35   
  Inger Arctander  1966      34.25        1:52.60   
  Trine Aa Sekkesæter  1967      29.65        2:22.25   
                     
Asker Damer D  228  Asker Svømmeklubb            2:49.48   
  Kristin Røger Guthe  1960      41.78        41.78   
  Randi Larsen  1946      47.09        1:28.87   
  Mette Hustoft  1967      39.65        2:08.52   
  Tone Grimsrud  1955      40.96        2:49.48   
                     
Oslo IL Medley Damer  234  Oslo Idrettslag            2:56.26  El-tid 1 sv og slut 
  Gry Solberg  1960      38.84        38.84   
  Nina Asper  1953                 
  Trine Thoen  1954                 
  Ingrid Rocher  1957      2:56.26        2:56.26   
                     
Bom Damer  211  Bergen og Omegn Masters            2:56.37  El-tid 1 sv og slut 
  Marit Trå Hernes  1958                 
  Gro Jørstad Nilsen  1967                 
  Bente Gertz Solli  1963                 
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957      2:56.37        2:56.37   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
SK Triton Damer  168  Simklubben Triton            2:19.45   
  Maria Lövberg  1973      36.97        36.97   
  Camilla Davidsson  1971      38.66        1:15.63   
  Natalie Månsson  1979      31.20        1:46.83   
  Camilla Nilsson  1965      32.62        2:19.45   
                     
Hs Ladies  174  Helsingborgs Simsällskap            2:19.55   
  Helena Åberg  1971      33.58        33.58   
  Anette Fröberg  1977      38.60        1:12.18   
  Pia Möller  1968      33.78        1:45.96   
  Anna Bjelm  1966      33.59        2:19.55   
                     
Masør Damer  179  Masters Sørlandet            2:24.92   
  Anne Karine A. Johansen  1978      34.93        34.93   
  Siv Solheim  1967      46.59        1:21.52   
  Janne Thorstensen  1966      30.94        1:52.46   
  Heidi Prestbakmo  1966      32.46        2:24.92   
                     
SK Lödde Damer  167  Simklubben Lödde            2:25.54   
  Cecilia Jönsson  1974      38.20        38.20   
  Maria Trönell  1976      44.34        1:22.54   
  Cecilia Landin  1972      30.90        1:53.44   
  Mari Ekelund  1967      32.10        2:25.54   
                     
Täby Sim Damer  187  Täby Sim            2:33.36   
  Camilla Thuné  1967      39.26        39.26   
  Anna Långström  1973      39.15        1:18.41   
  Ilze Adolfsson  1972      43.28        2:01.69   
  Gunilla Rasmuson  1957      31.67        2:33.36   
                     
Køge Masters Damer  182  Køge Svømmeklub            2:43.38  El-tid 1 sv og slut 
  Karen Lau  1956      48.83        48.83   
  Charlotte Them  1976                 
  Helle Hartmann  1985                 
  Hanne Stevnsborg  1957      2:43.38        2:43.38   
                     
Norrköping 1  181  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:45.20  El-tid 1 sv og slut 
  Malin Hazard  1970      45.96        45.96   
  Lena Johannsson  1954                 
  Olga Kosovskaya  1982                 
  Johanna Fyrk  1969      2:45.20        2:45.20   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vss Damer  137  Västerås Simsällskap            2:15.32  Mgl El-tid 3 sv 
  Helena Ekdahl  1985      34.89        34.89   
  Hanna Wengrud  1984      36.04        1:10.93   
  Jonna Meerits  1986                 
  Ulla-Karin Aufrecht  1964      2:15.32        2:15.32   
                     
Kbss1  155  Kungsbacka Simsällskap            2:24.80   
  Ida Jost  1983      36.78        36.78   
  Marja Haglund  1968      39.64        1:16.42   
  Anna Gunnarsson  1984      34.01        1:50.43   
  Sonja Haglund  1966      34.37        2:24.80   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg D A 1  114  U.S.G            2:11.45  Mgl El-tid 3 sv 
  Sylvia Yang  1986      35.20        35.20   
  Thea Sejr Hansen  1984      1:07.59        1:42.79   
  Trine Gudnitz  1987                 
  Mette Friis-Olsen  1985      2:11.45        2:11.45   
                     
Malmö KK Medley Damer  112  Malmö Kappsimningsklubb            2:12.46   
  Nathalie Larson  1985      32.90        32.90   
  Malin Svensson  1985      34.29        1:07.19   
  Linda Castengren  1985      30.57        1:37.76   
  Julia Liahaugen Flensburg  1989      34.70        2:12.46   
                     
Skk Damer  118  Stockholms Kappsimningsklubb            2:12.74   
  Elin Qvale  1983      35.81        35.81   
  Stina Sjölander  1984      36.50        1:12.31   
  Johanna Nyysti  1984      28.65        1:40.96   
  Elin Nyysti  1987      31.78        2:12.74   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:12 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hamar Herrer 1 Medley 240  240  Hamar IL            2:19.76   
  Knut Måløy  1961      35.15        35.15   
  Alexander Mills  1951      36.15        1:11.30   
  Dag Mathisen  1961      30.83        1:42.13   
  Terje Benjaminsen  1943      37.63        2:19.76   
                     
Oslo IL Medly Herrer  240  Oslo Idrettslag            2:22.16   
  Jan Haakonsen  1955      36.49        36.49   
  Øyvind Arentz  1950      14.92        51.41   
  Svein Erik Nymo  1959      14.00        1:05.41   
  Yngvar Bjerke  1952      1:16.75        2:22.16   
                     
SK Laxen Medley 240  244  Simklubben Laxen            2:24.65   
  Stefan Hawunger  1956      37.27        37.27   
  Peter Pettersson  1957      38.37        1:15.64   
  Jan-Olof Svensson  1960      29.23        1:44.87   
  Leif Isaksson  1939      39.78        2:24.65   
                     
Hamar Herrer 2 Medley 240  240  Hamar IL            2:51.90   
  Ragnar Jensen  1948      53.05        53.05   
  Johan Kvæken  1959      39.93        1:32.98   
  Peter Mykueset  1951      46.63        2:19.61   
  Johan Bulie  1958      32.29        2:51.90   
                     
SK Ran  279  Simklubben Ran            DNS   
  Allan Andersson  1929                 
  Gunnar Kaudern  1943                 
  Lenny Persson  1977                 
  Roland Hellborg  1946              DNS   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herrer 1 D Sigma  202  Sigma Swim            2:02.88  DK Rekord 
  Christian Drachmann  1968      32.19        32.19   
  Henrik Pedersen  1965      32.78        1:04.97   
  Claus Weng  1972      26.89        1:31.86   
  Olav Ryan  1951      31.02        2:02.88   
                     
Täby Sim Herrer 1  210  Täby Sim            2:08.10   
  Peter Pärlklo  1971      29.79        29.79   
  Hans Roosmark  1971      32.96        1:02.75   
  Jean-Pierre Saracco  1949      33.71        1:36.46   
  Tommy Aspegårdh  1955      31.64        2:08.10   
                     
Täby Sim Herrer 2  202  Täby Sim            2:09.83   
  Peter Håkansson  1965      37.84        37.84   
  Håkan Persson  1963      32.28        1:10.12   
  Bengt Olsson  1956      32.43        1:42.55   
  Matthias Seel  1970      27.28        2:09.83   
                     
Kbss2  215  Kungsbacka Simsällskap            2:10.59   
  Lars Sandberg  1965      32.59        32.59   
  Lars Backlund  1949      39.11        1:11.70   
  Jan Johansson  1968      30.58        1:42.28   
  Peter Lundin  1959      28.31        2:10.59   
                     
Roma Herrer D  201  Ro-Ma            2:12.05   
  Bill Strømberg  1967      32.26        32.26   
  Rune Otto Andreassen  1965      36.56        1:08.82   
  Rolf Husebø  1966      31.54        1:40.36   
  Cato Sletbakk  1957      31.69        2:12.05   
                     
Kvik Masters 1  201  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.82   
  Hans Ahle Olsen  1963      40.42        40.42   
  Jens Jakobsen  1966      35.16        1:15.58   
  Lennart Marmetschke  1966      31.32        1:46.90   
  Steen Nielsen  1960      27.92        2:14.82   
                     
Moss  206  Moss Svømmeklubb            2:15.40  El-tid 1 sv og slut 
  Jan Sæther  1961      36.80        36.80   
  Torbjørn Berger  1961                 
  Kent Andersen  1971                 
  Rune Sjøblom  1957      2:15.40        2:15.40   
                     
Eidsvoll Herrer  205  Eidsvoll Svømmeklubb            2:17.45   
  Eirik Vågshaug  1958      36.12        36.12   
  Ole Jan Halvorsen  1957      40.56        1:16.68   
  Rune Svendsen  1968      33.37        1:50.05   
  Bjarte Nævdal  1969      27.40        2:17.45   
                     
Bom Herrer  213  Bergen og Omegn Masters            2:18.44   
  Maurizio Galatolo  1967      34.70        34.70   
  Øivind Lien  1956      39.47        1:14.17   
  Thor Lihaug  1963      22.04        1:36.21   
  Tom Christian Eide  1957      42.23        2:18.44   
                     
10  Herrer 2 D Sigma  204  Sigma Swim            2:30.19   
  Steen Elborne  1957      45.59        45.59   
  Bjørn von Ryberg  1960      40.94        1:26.53   
  John Bøgehus Pedersen  1968      34.61        2:01.14   
  Peter Spragge  1964      29.05        2:30.19   
                     
11  Modne Mermates Medley  238  Pan Idræt - Mermates            3:09.56   
  Lars Vestergaard  1964      37.72        37.72   
  Sven Friis Jørgensen  1936      1:14.44        1:52.16   
  Henning Elkjær Nielsen  1960      38.06        2:30.22   
  Gunnar Jonson  1958      39.34        3:09.56   
                     
Vss Herrer  225  Västerås Simsällskap            DNS   
  Valter Olander  1965                 
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963                 
  Eric Brandelius  1949                 
  Lars Ekdahl  1954              DNS   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herrer C Sigma  171  Sigma Swim            1:53.03  DK Rekord 
  Jacob Lercke Skytte  1984      28.18        28.18   
  Peter Holmsteen  1963      34.43        1:02.61   
  Claus Lerche Iversen  1977      25.95        1:28.56   
  Mads Gjerløv  1972      24.47        1:53.03   
                     
Stord Masters Herrer  171  Stord            1:58.77   
  Geir Inge Rimmereide  1970      32.44        32.44   
  Pål Helland  1972      32.70        1:05.14   
  Jan Kåre Fjeldstad  1969      28.89        1:34.03   
  Halvor Landmark  1974      24.74        1:58.77   
                     
Malmö KK Medley Herrer  167  Malmö Kappsimningsklubb            1:58.98   
  Honza Vitazka  1976      28.16        28.16   
  Lars Lindskoug  1968      33.89        1:02.05   
  Magnus Wahlberg  1966      31.42        1:33.47   
  Tobias Lindbom  1979      25.51        1:58.98   
                     
SK Triton Herrer  162  Simklubben Triton            2:00.50   
  Jonas Bengtling  1980      28.00        28.00   
  Peter Ahlgren  1968      34.78        1:02.78   
  Peter Harmat  1979      30.47        1:33.25   
  Mats Nilsson  1964      27.25        2:00.50   
                     
Hs Medley  190  Helsingborgs Simsällskap            2:13.40   
  Lars Ericsson  1966      35.26        35.26   
  Mats Örth  1955      38.81        1:14.07   
  Mats Möller  1967      32.43        1:46.50   
  Sebastiano Immé  1978      26.90        2:13.40   
                     
SK Laxen Medley 160  192  Simklubben Laxen            2:20.02   
  Erik Brunskog  1969      42.99        42.99   
  Joakim Axelsson  1968      37.08        1:20.07   
  Johan Pettersson  1959      32.81        1:52.88   
  Kenth Stenbäck  1959      27.14        2:20.02   
                     
Hsk 1  186  Haldens Svømmeklub            2:28.46   
  Jørgen Berg  1965      48.60        48.60   
  Christian Børresen  1970      34.26        1:22.86   
  Ole-Richard Holm-Olsen  1972      32.79        1:55.65   
  Tommy Kristensen  1963      32.81        2:28.46   
                     
Gentofte Hurtige Herrer  171  Gentofte Svømme Klub            DNS   
  Christian Toft  1968                 
  Thomas Eriksen  1975                 
  Mark Vogel  1970                 
  Thomas Dessau  1972              DNS   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
SK Lödde Herrer  125  Simklubben Lödde            1:59.10   
  André Ahlfors-Dahl  1986      32.09        32.09   
  Christian Ek  1980      33.68        1:05.77   
  Björn Lundin  1982      26.24        1:32.01   
  Marcin Bielawski  1981      27.09        1:59.10   
                     
ASS Herrer  147  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:01.93   
  Jonas Kirkegaard  1987      31.14        31.14   
  Søren Bjørn  1964      36.15        1:07.29   
  Jesper Lindstrøm Nielsen  1989      29.05        1:36.34   
  Thomas Poulsen  1972      25.59        2:01.93   
                     
Österlen Herrer  136  Föreningen Österlen Sim            2:09.85   
  Rassmus Svensson  1982      31.67        31.67   
  Mikael Månsson  1989      34.40        1:06.07   
  Oscar Åkesson  1977      30.14        1:36.21   
  Niclas Björnén  1972      33.64        2:09.85   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg H A 1  112  U.S.G            2:01.43   
  Thomas Vestergaard  1989      35.39        35.39   
  Philipp Haselbach  1984      33.89        1:09.28   
  Anders Krygell  1982      27.02        1:36.30   
  Jonas Korsholt  1989      25.13        2:01.43   
                     
Friske Mermates Medley  115  Pan Idræt - Mermates            2:17.03   
  Jakob Edinger  1985      36.21        36.21   
  Johnny Nguyen  1986      36.67        1:12.88   
  Martin Christensen  1985      33.29        1:46.17   
  Martin Ancher  1985      30.86        2:17.03   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oslo IL Medley Mix  240  Oslo Idrettslag            2:32.43   
  Jan Haakonsen  1955      39.53        39.53   
  Øyvind Arentz  1950      40.38        1:19.91   
  Yngvar Bjerke  1952      37.13        1:57.04   
  Wenche Lydersen  1954      35.39        2:32.43   
                     
Taastrup Medley Mix  243  Swim Team Tåstrup            2:39.54   
  Elisabeth Ketelsen  1943      41.30        41.30   
  Torsten Christensen  1954      46.69        1:27.99   
  Finn Bækgaard  1955      36.69        2:04.68   
  Pia Thulstrup  1961      34.86        2:39.54   
                     
Usg M E 2  260  U.S.G            2:51.32   
  Ebbe Rasmussen  1949      35.96        35.96   
  Maja Biering-Sørensen  1952      51.16        1:27.12   
  Fin Biering-Sørensen  1948      37.93        2:05.05   
  Maj-Britt Møller  1947      46.27        2:51.32   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ksls Masters  200  Kristianstads SLS            2:10.49   
  Torbjörn Gädefors  1965      31.86        31.86   
  Karin Elmberg  1965      40.81        1:12.67   
  Maria Norberg  1963      30.32        1:42.99   
  Håkan Jönsson  1963      27.50        2:10.49   
                     
Lag 200 Lass Mix  201  Linköpings Allmänna SS            2:13.09   
  Anette Philipsson  1965      33.23        33.23   
  Bertil Wennberg  1952      38.23        1:11.46   
  Helena Gällerdal Högfeldt  1975      33.43        1:44.89   
  Göran Fält  1963      28.20        2:13.09   
                     
Mix D Sigma  202  Sigma Swim            2:30.63  El-tid 1 sv og slut 
  Ulrik Schäfer  1962      37.93        37.93   
  Anette Bøgsted  1962                 
  Stig Nielsen  1963                 
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      2:30.63        2:30.63   
                     
Kbss 5  217  Kungsbacka Simsällskap            2:44.59  El-tid 1 sv og slut 
  Niclas Reman  1966      39.67        39.67   
  Lars Backlund  1949                 
  Lotta Örne  1959                 
  Anette Sundfors  1965      2:44.59        2:44.59   
                     
Old Mix Hermes D  200  Hovedstadens Svømmeklub            2:53.07  El-tid 1 sv og slut 
  Bo Hyllested  1949      39.29        39.29   
  Hanne Møller  1958                 
  Else Møller  1958                 
  Jesus Vasques  1970      2:53.07        2:53.07   
                     
Hamar Mix Medley 200  200  Hamar IL            DSQ  crawl arm i fly 
  Belinda Angelo  1974      37.55        37.55   
  Jarda Strand  1948                 
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Mix 1  163  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:59.38  DK Rekord 
  Berit Puggaard  1972      32.11        32.11   
  Casper Nordahl-Meyer  1982      32.15        1:04.26   
  Sophia Skou  1975      29.12        1:33.38   
  Klaus Nissen  1964      26.00        1:59.38   
                     
Malmö KK Medley Mix  164  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.48   
  Caroline Lindborg  1966      33.78        33.78   
  Lars Lindskoug  1968      33.88        1:07.66   
  Honza Vitazka  1976      26.05        1:33.71   
  Jenni Svensson  1982      30.77        2:04.48   
                     
Varberg Sim  186  Varberg Sim            2:06.91   
  Ulrika Balslev  1966      36.76        36.76   
  Hans Palmqvist  1962      33.59        1:10.35   
  Anna-Karin Josefson  1964      30.82        1:41.17   
  Martin Anderson  1970      25.74        2:06.91   
                     
Ts & Lk 1  185  Trondhjem SLK            2:12.96   
  Anne Grete Haugan  1979      33.89        33.89   
  Bjørn Pedersen  1958              11.72   
  Tomas Aarvak  1969      1:28.59        1:40.31   
  Radana Konarikova  1965      32.65        2:12.96   
                     
Masør Mix  182  Masters Sørlandet            2:15.70   
  Anne Karine A. Johansen  1978      35.58        35.58   
  Geir Nilsen  1966      37.95        1:13.53   
  Janne Thorstensen  1966      30.97        1:44.50   
  Jan Bernhard Jørgensen  1964      31.20        2:15.70   
                     
Eidsvoll Mix  188  Eidsvoll Svømmeklubb            2:16.98  El-tid 1 sv og slut 
  Eirik Vågshaug  1958      35.72        35.72   
  Lisbeth Dønnum Jensen  1975                 
  Birgit Dønnum Jensen  1967                 
  Bjarte Nævdal  1969      2:16.98        2:16.98   
                     
Helsingør Mix 2  183  Helsingør Svømmeklub            2:21.01   
  Gitte Raagaard  1970      33.28        33.28   
  Tine Ottosen  1965      42.64        1:15.92   
  Lars Dam Jensen  1972      35.06        1:50.98   
  Allan Lind  1966      30.03        2:21.01   
                     
Mix C Sigma  162  Sigma Swim            2:21.92   
  Dorte Dugbæk  1976      42.03        42.03   
  Elene Skytte  1966      42.63        1:24.66   
  Ole Garm Nissen  1978      30.32        1:54.98   
  Anders Dalsgaard  1970      26.94        2:21.92   
                     
Helsingør Mix  166  Helsingør Svømmeklub            2:22.25   
  Pernille Bruun  1966      40.04        40.04   
  Hans Martin Johansen  1980      35.72        1:15.76   
  Eddy Krage  1967      32.11        1:47.87   
  Sys Lund  1977      34.38        2:22.25   
                     
10  Norrköping 2  171  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.31   
  Olga Kosovskaya  1982      39.02        39.02   
  Mats Gunnarsson  1959      41.06        1:20.08   
  Martin Nyberg  1971      27.96        1:48.04   
  Malin Hazard  1970      37.27        2:25.31   
                     
11  Bask Mix  178  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            2:30.33   
  Kendra Olsen  1966      44.61        44.61   
  Peter Conrad Holgersen  1967      42.71        1:27.32   
  Bjarne Erichsen  1985      28.24        1:55.56   
  Anne-Mette L. Pedersen  1960      34.77        2:30.33   
                     
12  Køge Masters Mix  193  Køge Svømmeklub            2:36.49   
  Mads Bo Larsen  1964      37.48        37.48   
  Liselotte Larsen  1958      54.75        1:32.23   
  Peter Christensen  1965      31.10        2:03.33   
  Charlotte Them  1976      33.16        2:36.49   
                     
13  Vss Mix  185  Västerås Simsällskap            2:40.47   
  Ella Wessen  1982      38.85        38.85   
  Ulla-Karin Aufrecht  1964      42.57        1:21.42   
  Håkan Quist  1961      41.77        2:03.19   
  Peter Karlsson  1963      37.28        2:40.47   
                     
Gentofte Masters Mix  195  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lag 1 SK Lödde Mix  148  Simklubben Lödde            2:07.70   
  Cecilia Jönsson  1974      38.26        38.26   
  Christian Ek  1980      33.89        1:12.15   
  Björn Lundin  1982      26.31        1:38.46   
  Cecilia Landin  1972      29.24        2:07.70   
                     
Lag 120 Lass Mix  122  Linköpings Allmänna SS            2:07.98   
  Maria Funck  1981      36.27        36.27   
  David Lindahl  1982      36.55        1:12.82   
  Martin Harlenbäck  1983      25.68        1:38.50   
  Sofie Pettersson  1988      29.48        2:07.98   
                     
Ringsted Mastersmix  159  Ringsted Svømme Klub            2:09.81   
  Margit Sørensen  1972      35.22        35.22   
  Martin Andersen  1975      33.88        1:09.10   
  Christina Nordskilde  1987      32.47        1:41.57   
  Bo Guntofte  1963      28.24        2:09.81   
                     
ASS Mix  129  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:11.38  El-tid 1 sv og slut 
  Jonas Kirkegaard  1987      31.39        31.39   
  Søren Bjørn  1964                 
  Heidi L. Thranum  1987                 
  Vibeke Soegaard  1989      2:11.38        2:11.38   
                     
Young Mix Hermes B  134  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.60   
  Mark André Kohnagel  1972      34.21        34.21   
  Jan Boier Pedersen  1983      33.43        1:07.64   
  Carola Pedersen  1989      33.66        1:41.30   
  Susan Makay  1978      31.30        2:12.60   
                     
SK Triton Mix  139  Simklubben Triton            2:16.82   
  Pernilla Kullman  1978      37.37        37.37   
  Marie Hallberg  1989      35.92        1:13.29   
  Jonas Hagberg  1988      30.93        1:44.22   
  Robert Nilsson  1962      32.60        2:16.82   
                     
Sto Masters  131  Swim Team Odense            2:16.85   
  Anne-Sofie Pii  1970      40.03        40.03   
  Karen Mikkelsen  1986      42.44        1:22.47   
  Anders Bo Pedersen  1981      26.94        1:49.41   
  Stephan Jungersen  1988      27.44        2:16.85   
                     
Snøgg-Notodden  156  Snøgg Svømmeklubb            2:55.87  El-tid 1 sv og slut 
  Ellen Åsgard  1966      46.76        46.76   
  Jeanette Larsen  1987                 
  Jon Olav Flaathen  1985                 
  Øyvind Pedersen  1962      2:55.87        2:55.87   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg M A 1  112  U.S.G            2:10.38   
  Trine Gudnitz  1987      33.93        33.93   
  Lærke Smidt Hansen  1988      39.23        1:13.16   
  Andrea Tino  1987      30.75        1:43.91   
  Rune Solvang  1980      26.47        2:10.38   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre 1  88  U.S.G            DSQ  ej adsk.h i bryst 
  Christian Christensen  1991      29.58        29.58   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:34 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:05   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            1:38.17   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            1:30.30   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lena Johannsson  1954  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:48.62   
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            1:51.42   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            1:21.04   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters            1:34.73   
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb            1:36.56   
Marit Trå Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            1:41.07   
Karen Lau  1956  Køge Svømmeklub            1:43.41   
Tone Grimsrud  1955  Asker Svømmeklubb            1:49.82   
Else Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            1:50.49   
Lotta Örne  1959  Kungsbacka Simsällskap            DSQ  Sv på mav ryg til br 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kate Sørensen  1961  Glostrup Svømme Klub            1:19.11   
Catharina Hellmark Lindborg  1964  Malmö Kappsimningsklubb            1:20.29   
Ingrid Møllerop  1960  Ro-Ma            1:20.90   
Annika Svanberg  1962  S77 Stenungsund            1:22.17   
Kicki Molin  1964  Danderyds Sim Club For Swimmin            1:25.09   
Inger Riber  1963  Helsingør Svømmeklub            1:28.16   
Kristin Røger Guthe  1960  Asker Svømmeklubb            1:28.85   
Annette Bøgsted  1962  Sigma Swim            1:31.00   
Bente Gertz Solli  1963  Bergen og Omegn Masters            1:41.23   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sanne Juel  1965  Næstved IF            1:15.92   
Karin Elmberg  1965  Kristianstads SLS            1:20.05   
Pia Möller  1968  Helsingborgs Simsällskap            1:21.99   
Ellen Garne  1965  Gentofte Svømme Klub            1:22.26   
Mari Ekelund  1967  Simklubben Lödde            1:26.22   
Pernille Bruun  1966  Helsingør Svømmeklub            1:26.86   
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb            1:30.52  DR Rekord 
Mette Hustoft  1967  Asker Svømmeklubb            1:34.72   
Helen Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap            1:37.33   
Cornelia Bloch  1968  Stord            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gitte Raagaard  1970  Helsingør Svømmeklub            1:13.32   
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            1:13.55   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:16.99   
Camilla Davidsson  1971  Simklubben Triton            1:20.03   
Margit Sørensen  1972  Ringsted Svømme Klub            1:20.35   
Cecilia Jönsson  1974  Simklubben Lödde            1:22.26   
Lene Dyrbak  1971  Ringsted Svømme Klub            1:26.68   
Malin Hazard  1970  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:35.36   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Fröberg  1977  Helsingborgs Simsällskap            1:17.47   
Sys Lund  1977  Helsingør Svømmeklub            1:26.74   
Susanne Kaavé  1975  Hørsholm Svømmeforening            1:29.39   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim            1:33.35   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elin Qvale  1983  Stockholms Kappsimningsklubb            1:15.97   
Maria Funck  1981  Linköpings Allmänna SS            1:18.44   
Anna Gunnarsson  1984  Kungsbacka Simsällskap            1:19.77   
Olga Kosovskaya  1982  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:20.66   
Ida Jost  1983  Kungsbacka Simsällskap            1:21.70   
Ella Wessen  1982  Västerås Simsällskap            1:25.04   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Linda Castengren  1985  Malmö Kappsimningsklubb            1:10.56   
Mette Friis-Olsen  1985  U.S.G            1:12.85   
Sofie Pettersson  1988  Linköpings Allmänna SS            1:14.78   
Salli Carlfjord  1988  Simklubben Laxen            1:16.53   
Lærke Smidt Hansen  1988  U.S.G            1:16.65   
Helena Ekdahl  1985  Västerås Simsällskap            1:17.31   
Sylvia Yang  1986  U.S.G            1:18.41   
Helle Hartmann  1985  Køge Svømmeklub            1:24.80   
Julia Liahaugen Flensburg  1989  Malmö Kappsimningsklubb            1:26.50   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Vilstrup  1994  Næstved IF            1:10.73   
Olivia Liahaugen Flensburg  1990  Malmö Kappsimningsklubb            1:15.51   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:05 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:09   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1930-1934 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Gellberg  1932  Helsingborgs Simsällskap            2:25.44   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hovedstadens Svømmeklub            1:19.67   
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim            1:23.27   
Ragnar Jensen  1948  Hamar IL            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Mills  1951  Hamar IL            1:13.72   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Svein Erik Nymo  1959  Oslo Idrettslag            1:10.91   
Øyvind Eriksen  1959  Ro-Ma            1:12.95   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            1:12.99   
Henrik Boden  1959  Danderyds Sim Club For Swimmin            1:16.27   
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap            1:16.45   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb            1:16.76   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            1:17.34   
Bjørn Pedersen  1958  Trondhjem SLK            1:19.31   
Jan Haakonsen  1955  Oslo Idrettslag            1:22.37   
10  Johan Kvæken  1959  Hamar IL            1:32.53   
11  Arve Lund  1958  Oslo Idrettslag            1:33.72   
12  Steen Elborne  1957  Sigma Swim            1:40.10   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klaus Nissen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.95  DK Rekord 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim            1:07.22   
Håkan Persson  1963  Täby Sim            1:10.21   
Knut Måløy  1961  Hamar IL            1:11.48   
Kjell Haganes  1961  Askøy Masters & Vannpolo            1:15.48   
Jan Simonsen  1964  Ringsted Svømme Klub            1:19.64   
Håkan Quist  1961  Västerås Simsällskap            1:27.55   
Hans Ahle Olsen  1963  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.98   
Bjørn von Ryberg  1960  Sigma Swim            1:30.29   
Helge Ihle  1964  Ro-Ma            DNS   
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb            DSQ  ej samt ber V/75 
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Pedersen  1965  Sigma Swim            1:06.15   
Torbjörn Gädefors  1965  Kristianstads SLS            1:07.50   
Lars Lindskoug  1968  Malmö Kappsimningsklubb            1:11.14   
Lars Sandberg  1965  Kungsbacka Simsällskap            1:11.20   
Ronny Onarheim  1969  Stord            1:11.24   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            1:12.29   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            1:14.77   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim            1:19.76   
Frederik Bøving  1965  Sigma Swim            1:32.13   
10  Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:35.37   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Anderson  1970  Varberg Sim            1:05.76   
Peter Pärlklo  1971  Täby Sim            1:06.36   
Thomas Müllertz  1971  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:06.59   
Thomas Poulsen  1972  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:08.41   
Geir Inge Rimmereide  1970  Stord            1:10.03   
Simon Hagbarth  1974  Roskilde Svømning            1:10.74   
Mark André Kohnagel  1972  Hovedstadens Svømmeklub            1:11.60   
Martin Nyberg  1971  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:12.16   
Oskar Börjesson  1973  S77 Stenungsund            1:13.76   
10  Martin Backs  1972  Køge Svømmeklub            1:14.39   
11  Kent Andersen  1971  Moss Svømmeklubb            1:16.48   
12  Hans Birgander  1970  Helsingborgs Simsällskap            1:23.90   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Honza Vitazka  1976  Malmö Kappsimningsklubb            1:01.82   
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:06.40   
Lenny Persson  1977  Simklubben Ran            1:07.37   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            1:07.60   
Øystein Vestre  1975  Haugesund Svømmeklubb            1:09.12   
Weine Högberg  1978  S77 Stenungsund            1:12.48   
Matias Mondalvo  1977  Pan Idræt - Mermates            1:24.69   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob Lercke Skytte  1984  Sigma Swim            59.31   
Jonas Bengtling  1980  Simklubben Triton            1:00.10   
Anders Bo Pedersen  1981  O.S.L.F.            1:03.24   
Jan Boier Pedersen  1983  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.84   
Casper Nordahl-Meyer  1982  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.62   
David Lindahl  1982  Linköpings Allmänna SS            1:13.28   
David Jaxmar  1980  Helsingborgs Simsällskap            1:16.29   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Kirkegaard  1987  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:07.15   
Nick Niebling  1988  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:07.41   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb            1:09.78   
André Ahlfors-Dahl  1986  Simklubben Lödde            1:10.69   
Martin Christensen  1985  Pan Idræt - Mermates            1:15.48   
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G            DNS   
Tim Olsen  1986  U.S.G            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:09 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:36   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Wenche Lydersen  1954  Oslo Idrettslag            35.25   
Maja Biering-Sørensen  1952  U.S.G            37.80   
Trine Thoen  1954  Oslo Idrettslag            39.09   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anni Ø Nielsen  1958  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.27   
Hanne Stevnsborg  1957  Køge Svømmeklub            36.73   
Marit Trå Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            39.76   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Norberg  1963  Kristianstads SLS            28.19   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            30.40   
Marianne N. Nielsen  1964  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.89   
Jeanette Aasland  1961  Ro-Ma            33.06   
Gry Solberg  1960  Oslo Idrettslag            33.74   
Inger Riber  1963  Helsingør Svømmeklub            34.06   
Ulla-Karin Aufrecht  1964  Västerås Simsällskap            34.32   
Marie Sjöberg  1962  Helsingborgs Simsällskap            35.79   
Hanne Haahr  1962  Sigma Swim            39.51   
10  Jeannette Pardorf  1961  Hovedstadens Svømmeklub            40.31   
Pia Vibe Petersen  1964  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Vlasta Kuret  1963  Hamar IL            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anette Philipsson  1965  Linköpings Allmänna SS            27.56   
Ulrika Balslev  1966  Varberg Sim            29.82   
Trine Aa Sekkesæter  1967  Ro-Ma            29.91   
Inger Arctander  1966  Ro-Ma            30.76   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            30.79   
Johanna Fyrk  1969  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.46   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim            32.13   
Heidi Prestbakmo  1966  Masters Sørlandet            32.48   
Camilla Nilsson  1965  Simklubben Triton            33.42   
10  Karin Bergh  1966  Landskrona Simsällskap            33.53   
11  Radana Konarikova  1965  Trondhjem SLK            33.97   
12  Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            34.16   
13  Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            34.86   
14  Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim            34.88   
15  Lisbeth Johnsen Pedersen  1967  Vadsø Svømmeklubb            35.08   
16  Pernille Bruun  1966  Helsingør Svømmeklub            35.74   
17  Kendra Olsen  1966  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            35.84   
18  Ellen Bjorvand  1969  Masters Sørlandet            39.11   
19  Carin Saracco  1966  Täby Sim            42.73   
Maria Gustafsson  1967  Danderyds Sim Club For Swimmin            DNS   
Anette Sundfors  1965  Kungsbacka Simsällskap            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            27.89   
Berit Puggaard  1972  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.54  DR Rekord 
Cecilia Landin  1972  Simklubben Lödde            29.62   
Katja Kousgard  1974  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.00   
Henriette Svankjær  1974  Swim Team Tåstrup            31.45   
Belinda Angelo  1974  Hamar IL            32.43   
Ilze Adolfsson  1972  Täby Sim            37.27   
Helene Mathisen  1974  Asker Svømmeklubb            38.79   
Magnvor Lunåshaug  1973  Snøgg Svømmeklubb            39.10   
10  Catarina Klouda  1974  S77 Stenungsund            44.61   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton            28.69   
Helen Holter Strømberg  1979  Ro-Ma            29.24   
Silje Helland Dahl  1979  Stord            31.62   
Christel Hollund  1979  Stord            32.98   
Sofie Årsköld  1975  Simklubben Triton            33.42   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim            36.32   
Anne Karine A. Johansen  1978  Masters Sørlandet            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanna Nyysti  1984  Stockholms Kappsimningsklubb            27.96   
Stina Sjölander  1984  Stockholms Kappsimningsklubb            29.54   
Sara Lundeholm  1980  S77 Stenungsund            29.90   
Terese Aa Vikse  1983  Ro-Ma            32.31   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Heidi L. Thranum  1987  Aarhus Studenternes Svømmeafde            29.82   
Carola Pedersen  1989  Hovedstadens Svømmeklub            31.07   
Elin Nyysti  1987  Stockholms Kappsimningsklubb            32.32   
Jeanette Larsen  1987  Snøgg Svømmeklubb            34.80   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefin Nilsson  1993  Simklubben Triton            28.10   
Tenna Olin  1991  U.S.G            31.59   
Mathilde Helland Nome  1993  Stord            35.21   
Anine Meadows Elieson  1991  Snøgg Svømmeklubb            35.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:36 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:05   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1935-1939 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Leif Isaksson  1939  Simklubben Laxen            41.59   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1940-1944 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Terje Benjaminsen  1943  Hamar IL            35.96   
Josef Borbas  1943  Lugi Simsportförening            36.55   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1945-1949 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bo Hyllested  1949  Hovedstadens Svømmeklub            31.82   
Lars Backlund  1949  Kungsbacka Simsällskap            32.49   
Eric Brandelius  1949  Västerås Simsällskap            34.47   
Roland Hellborg  1946  Simklubben Ran            40.78   
Jarda Strand  1948  Hamar IL            44.07   
Preben Andersen  1947  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1954 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Mills  1951  Hamar IL            28.47   
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            29.80   
Jens Halgreen  1954  Ringsted Svømme Klub            31.62   
Olav Ryan  1951  Sigma Swim            31.63   
Yngvar Bjerke  1952  Oslo Idrettslag            32.26   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub            33.27   
Lars Ekdahl  1954  Västerås Simsällskap            33.31   
Bertil Wennberg  1952  Linköpings Allmänna SS            33.86   
Peter Mykueset  1951  Hamar IL            38.44   
10  Torsten Christensen  1954  Swim Team Tåstrup            41.27   
11  Thomas Fredblad  1953  Simklubben Laxen            42.38   
12  Lars Nordin  1953  Simklubben Laxen            55.94   
Kent Hamberg  1951  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1955-1959 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kenth Stenbäck  1959  Simklubben Laxen            27.30   
Øivind Lien  1956  Bergen og Omegn Masters            28.46   
Rune Sjøblom  1957  Moss Svømmeklubb            28.59   
Peter Lundin  1959  Kungsbacka Simsällskap            28.70   
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            28.84   
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            29.29   
Leif Grønskov  1958  Glostrup Svømme Klub            29.57   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            30.65   
Anders Lundström  1958  Helsingborgs Simsällskap            30.93   
10  Johan Bulie  1958  Hamar IL            31.74   
11  Per Andersen  1956  Ringsted Svømme Klub            32.27   
12  Johan Kvæken  1959  Hamar IL            32.33   
13  Mats Gunnarsson  1959  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.77   
14  Lars Nielsen  1955  Linköpings Allmänna SS            32.88   
15  Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim            33.91   
16  Gunnar Jonson  1958  Pan Idræt - Mermates            39.02   
Frank Carstensen  1955  Masters Sørlandet            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1960-1964 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Erik Røbech  1964  Lørenskog-Rælingen KK            26.22   
Hans Østergård  1962  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.57   
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup            26.77   
Mats Nilsson  1964  Simklubben Triton            27.11   
Thor Lihaug  1963  Bergen og Omegn Masters            27.53   
Steen Nielsen  1960  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.32   
Bo Guntofte  1963  Ringsted Svømme Klub            28.64   
Hans Palmqvist  1962  Varberg Sim            28.89   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            29.23   
10  Lars Vestergaard  1964  Pan Idræt - Mermates            29.72   
11  Dag Mathisen  1961  Hamar IL            29.81   
12  Peter Spragge  1964  Sigma Swim            30.25   
13  Anders Føyn  1961  Sigma Swim            30.89   
14  Jan Sæther  1961  Moss Svømmeklubb            31.53   
15  Lars-Gunnar Aufrecht  1963  Västerås Simsällskap            31.70   
16  Torbjørn Berger  1961  Moss Svømmeklubb            32.33   
17  Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub            32.97   
18  Henning Elkjær Nielsen  1960  Pan Idræt - Mermates            33.66   
19  Peter Karlsson  1963  Västerås Simsällskap            36.88   
20  Kenneth Karlsson  1962  Oslo Idrettslag            37.22   
Helge Ihle  1964  Ro-Ma            DNS   
Jan Bernhard Jørgensen  1964  Masters Sørlandet            DNS   
Øyvind Pedersen  1962  Snøgg Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1965-1969 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tomas Aarvak  1969  Trondhjem SLK            25.74   
Jørgen Berg  1965  Haldens Svømmeklub            26.09   
Peter Christensen  1965  Køge Svømmeklub            26.62   
Maurizio Galatolo  1967  Bergen og Omegn Masters            27.08   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            27.35   
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            27.69   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim            28.90   
Jan Johansson  1968  Kungsbacka Simsällskap            28.95   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim            30.01   
10  Henrik Petersen  1969  Hørsholm Svømmeforening            30.25   
11  Rolf Martin Breisnes  1965  Sogndal IL            30.38   
12  Niclas Reman  1966  Kungsbacka Simsällskap            30.56   
13  Nicolai Platzer  1969  Sigma Swim            33.17   
14  Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            33.41   
15  Erik Brunskog  1969  Simklubben Laxen            33.60   
16  Ulf Eriksson  1965  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.70   
Bjarte Nævdal  1969  Eidsvoll Svømmeklubb            DNS   
Geir Nilsen  1966  Masters Sørlandet            DNS   
Hasse Nilsson  1969  Simklubben Laxen            DNS   
Jostein Nyheim  1968  Askøy Masters & Vannpolo            DNS   
Kenneth Hystad  1966  Stord            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1970-1974 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim            25.09   
Anders Dalsgaard  1970  Sigma Swim            27.03   
Hans Roosmark  1971  Täby Sim            27.03   
Matthias Seel  1970  Täby Sim            27.74   
Johan Meurling  1973  S77 Stenungsund            28.46   
Jacob Olsen  1972  Køge Svømmeklub            29.30   
Christian Engström  1971  Varberg Sim            29.55   
Lars Dam Jensen  1972  Helsingør Svømmeklub            29.89   
Kent Andersen  1971  Moss Svømmeklubb            30.55   
10  Ole-Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            31.35   
11  Jesus Vasques  1970  Hovedstadens Svømmeklub            33.15   
12  Søren Udesen  1971  Hamar IL            35.71   
13  Øystein Back  1970  Haldens Svømmeklub            39.96   
Niclas Björnén  1972  Föreningen Österlen Sim            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1975-1979 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Claus Lerche Iversen  1977  Sigma Swim            24.09   
Thomas Eriksen  1975  Gentofte Svømme Klub            25.04   
Sebastiano Immé  1978  Helsingborgs Simsällskap            26.51   
Kjetil Furuly  1975  Haugesund Svømmeklubb            26.58   
Martin Andersen  1975  Ringsted Svømme Klub            26.66   
Peter Harmat  1979  Simklubben Triton            28.41   
Haakon Larsen  1976  Ro-Ma            29.38   
Mikael Larsson  1979  Kristianstads SLS            34.20   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1980-1984 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Harlenbäck  1983  Linköpings Allmänna SS            25.17   
Anders Krygell  1982  U.S.G            25.95   
Robert Grynner  1983  Stockholms Kappsimningsklubb            26.03   
Christian Ek  1980  Simklubben Lödde            26.30   
Rassmus Svensson  1982  Föreningen Österlen Sim            26.87   
Marcin Bielawski  1981  Simklubben Lödde            27.55   
Fredrik Carlén  1981  Linköpings Allmänna SS            28.25   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Korsholt  1989  U.S.G            25.02   
Jesper Lindstrøm Nielsen  1989  Aarhus Studenternes Svømmeafde            25.65   
Jonas Hagberg  1988  Simklubben Triton            26.74   
Ruben Nilesn  1989  Masters Sørlandet            27.72   
Alexander Weinhagen  1985  Malmö Kappsimningsklubb            27.82   
Mikael Månsson  1989  Föreningen Österlen Sim            27.82   
Jakob Edinger  1985  Pan Idræt - Mermates            28.85   
Jon Olav Flaathen  1985  Snøgg Svømmeklubb            31.75   
Martin Ancher  1985  Pan Idræt - Mermates            31.95   
10  Anders Andersen  1987  Gentofte Svømme Klub            32.56   
11  Benjamin Chardon  1985  Norrköpings Kappsimningsklubb            32.85   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1990-1994 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Patrik Leth Jørgensen  1992  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.29   
Simon Nexbo  1992  Simklubben Triton            25.35   
Daniel Pettersson  1991  Linköpings Allmänna SS            27.56   
Benjamin Alexander Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.11   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:05 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m