2019-09-17   17:27:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:17   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Norrköping 4  273  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:20.31   
  Johanna Fyrk  1969      31.69        31.69   
  Lena Johannsson  1954      41.93        1:13.62   
  Ulf Eriksson  1965      33.50        1:47.12   
  Benjamin Chardon  1985      33.19        2:20.31   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ksls Masters  200  Kristianstads SLS            1:52.07   
  Håkan Jönsson  1963      28.02        28.02   
  Karin Elmberg  1965      30.29        58.31   
  Torbjörn Gädefors  1965      25.92        1:24.23   
  Maria Norberg  1963      27.84        1:52.07   
                     
Kvik Masters Mix 2  208  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:03.88   
        28.88        28.88   
        33.36        1:02.24   
        34.26        1:36.50   
        27.38        2:03.88   
                     
Taastrup Fri Mix  200  Swim Team Tåstrup            2:04.55   
  Pia Thulstrup  1961      33.82        33.82   
  Henriette Svankjær  1974      32.14        1:05.96   
  Finn Bækgaard  1955      31.00        1:36.96   
  Anders Bæk  1966      27.59        2:04.55   
                     
Mix D Sigma  202  Sigma Swim            2:13.06  El-tid 1 sv og slut 
  Peter Spragge  1964      29.75        29.75   
  Hanne Haahr  1962                 
  Ulrik Schäfer  1962                 
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      2:13.06        2:13.06   
                     
Old Mix Hermes D  200  Hovedstadens Svømmeklub            2:18.36   
  Bo Hyllested  1949      31.35        31.35   
  Jeannette Pardorf  1961      38.86        1:10.21   
  Jesus Vasques  1970      33.07        1:43.28   
  Anne Mette Holm  1973      35.08        2:18.36   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Mix 1  170  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:46.92  DR Rekord 
  Dan Bang  1975      26.55        26.55   
  Klaus Nissen  1964      25.84        52.39   
  Berit Puggaard  1972      27.78        1:20.17   
  Sophia Skou  1975      26.75        1:46.92   
                     
Varberg Sim  194  Varberg Sim            1:53.11   
  Martin Anderson  1970      26.19        26.19   
  Anna-Karin Josefson  1964      29.19        55.38   
  Ulrika Balslev  1966      29.92        1:25.30   
  Hans Palmqvist  1962      27.81        1:53.11   
                     
Ts & Lk 2  185  Trondhjem SLK            1:59.58  El-tid 1 sv og slut 
  Tomas Aarvak  1969      25.67        25.67   
  Anne Grete Haugan  1979                 
  Bjørn Pedersen  1958                 
  Radana Konarikova  1965      1:59.58        1:59.58   
                     
SK Triton Mix  160  Simklubben Triton            2:03.57   
  Jonas Hagberg  1988      27.09        27.09   
  Sofie Årsköld  1975      32.95        1:00.04   
  Camilla Nilsson  1965      30.90        1:30.94   
  Robert Nilsson  1962      32.63        2:03.57   
                     
Helsingør Mix  166  Helsingør Svømmeklub            2:04.60   
  Sys Lund  1977      35.23        35.23   
  Pernille Bruun  1966      34.84        1:10.07   
  Hans Martin Johansen  1980      26.13        1:36.20   
  Eddy Krage  1967      28.40        2:04.60   
                     
Mix C Sigma  163  Sigma Swim            2:07.39   
  Ole Garm Nissen  1978      28.19        28.19   
  Elene Skytte  1966      35.08        1:03.27   
  John Bøgehus Pedersen  1968      28.71        1:31.98   
  Dorte Dugbæk  1976      35.41        2:07.39   
                     
Helsingør Mix 2  190  Helsingør Svømmeklub            2:07.75  El-tid 1 sv og slut 
  Allan Lind  1966      30.15        30.15   
  Tine Ottosen  1965                 
  Inger Riber  1963                 
  Lars Dam Jensen  1972      2:07.75        2:07.75   
                     
Køge Masters Mix  170  Køge Svømmeklub            2:09.03   
  Helle Hartmann  1985      33.51        33.51   
  Jacob Olsen  1972      29.29        1:02.80   
  Martin Backs  1972      29.52        1:32.32   
  Hanne Stevnsborg  1957      36.71        2:09.03   
                     
Hs Mix  190  Helsingborgs Simsällskap            2:09.83   
  David Jaxmar  1980      28.23        28.23   
  Marie Sjöberg  1962      36.37        1:04.60   
  Anna Bjelm  1966      31.88        1:36.48   
  Anders Lundström  1958      33.35        2:09.83   
                     
10  Masør Mix  176  Masters Sørlandet            2:15.53   
  Ruben Nilesn  1989      27.93        27.93   
  Frank Carstensen  1955      30.01        57.94   
  Ellen Bjorvand  1969      38.15        1:36.09   
  Siv Solheim  1967      39.44        2:15.53   
                     
Roma Mix C1  185  Ro-Ma            DSQ  Tyvstart 
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Young Mix Hermes B  134  Hovedstadens Svømmeklub            1:56.32   
  Mark André Kohnagel  1972      28.12        28.12   
  Jan Boier Pedersen  1983      25.95        54.07   
  Carola Pedersen  1989      31.08        1:25.15   
  Susan Makay  1978      31.17        1:56.32   
                     
Sto Masters  131  Swim Team Odense            1:56.96   
  Anne-Sofie Pii  1970      31.88        31.88   
  Anders Bo Pedersen  1981      24.76        56.64   
  Stephan Jungersen  1988      27.21        1:23.85   
  Karen Mikkelsen  1986      33.11        1:56.96   
                     
Lag 1 SK Lödde Mix  146  Simklubben Lödde            2:00.48   
  Marcin Bielawski  1981      27.83        27.83   
  Mari Ekelund  1967      32.75        1:00.58   
  Maria Trönell  1976      33.24        1:33.82   
  André Ahlfors-Dahl  1986      26.66        2:00.48   
                     
Usg M B 1  137  U.S.G            2:02.12   
  Marte Tømta Sletten  1989      34.01        34.01   
  Sylvia Yang  1986      30.38        1:04.39   
  Morten Harning  1966      30.45        1:34.84   
  Niels Troldborg  1978      27.28        2:02.12   
                     
Snøgg-Notodden  149  Snøgg Svømmeklubb            DNS   
  Jeanette Larsen  1987                 
  Magnvor Lunåshaug  1973                 
  Jon Olav Flaathen  1985                 
  Øyvind Pedersen  1962              DNS   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
ASS Mix  106  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:56.03   
  Jesper Lindstrøm Nielsen  1989      26.39        26.39   
  Heidi L. Thranum  1987      30.15        56.54   
  Vibeke Soegaard  1989      31.65        1:28.19   
  Søren Emil Dahlgaard  1984      27.84        1:56.03   
                     
                     
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre 2  88  U.S.G            1:57.35   
  Tenna Olin  1991      31.74        31.74   
  Kasper Blomsterberg  1992      26.59        58.33   
  Sarah Bull  1994      33.35        1:31.68   
  Christian Christensen  1991      25.67        1:57.35   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark