2019-09-17   16:46:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  18:21   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herrer C Sigma  162  Sigma Swim            1:40.49  DR Rekord 
  Henrik Pedersen  1965      26.20        26.20   
  Claus Lerche Iversen  1977      23.51        49.71   
  Christian Drachmann  1968      27.18        1:16.89   
  Jacob Lercke Skytte  1984      23.60        1:40.49   
                     
ASS Herrer  124  Aarhus Studenternes Svømmeafde            1:45.63   
  Jesper Lindstrøm Nielsen  1989      26.07        26.07   
  Jonas Kirkegaard  1987      26.74        52.81   
  Søren Emil Dahlgaard  1984      27.29        1:20.10   
  Thomas Poulsen  1972      25.53        1:45.63   
                     
Stord Masters Herrer  174  Stord            1:46.71  El-tid 1 sv og slut 
  Halvor Landmark  1974      25.74        25.74   
  Geir Inge Rimmereide  1970                 
  Ronny Onarheim  1969                 
  Jan Kåre Fjeldstad  1969      1:46.71        1:46.71   
                     
Lag 120 Lass Herrer  147  Linköpings Allmänna SS            1:48.21   
  David Lindahl  1982      28.67        28.67   
  Martin Harlenbäck  1983      24.48        53.15   
  Göran Fält  1963      27.72        1:20.87   
  Fredrik Carlén  1981      27.34        1:48.21   
                     
SK Triton Herrer  162  Simklubben Triton            1:48.65   
  Peter Harmat  1979      28.32        28.32   
  Mats Nilsson  1964      27.07        55.39   
  Jonas Bengtling  1980      25.11        1:20.50   
  Peter Ahlgren  1968      28.15        1:48.65   
                     
Usg H A 2  110  U.S.G            1:49.50   
  Anders Krygell  1982      25.88        25.88   
  Jonas Korsholt  1989      25.63        51.51   
  Philipp Haselbach  1984      30.13        1:21.64   
  Thomas Vestergaard  1989      27.86        1:49.50   
                     
Herrer 1 D Sigma  200  Sigma Swim            1:50.04   
  Anders Dalsgaard  1970      26.94        26.94   
  Peter Holmsteen  1963      26.82        53.76   
  Olav Ryan  1951      31.51        1:25.27   
  Mads Gjerløv  1972      24.77        1:50.04   
                     
Køge Masters Herrer  183  Køge Svømmeklub            1:51.90   
  Peter Christensen  1965      26.56        26.56   
  Mads Bo Larsen  1964      27.49        54.05   
  Martin Backs  1972      28.94        1:22.99   
  Jacob Olsen  1972      28.91        1:51.90   
                     
Hs Youngies  165  Helsingborgs Simsällskap            1:52.28   
  Lars Ericsson  1966      27.61        27.61   
  Sebastiano Immé  1978      27.18        54.79   
  David Jaxmar  1980      27.82        1:22.61   
  Mats Möller  1967      29.67        1:52.28   
                     
10  Täby Sim Herrer 2  202  Täby Sim            1:52.74   
  Peter Håkansson  1965      30.03        30.03   
  Håkan Persson  1963      26.84        56.87   
  Bengt Olsson  1956      28.81        1:25.68   
  Matthias Seel  1970      27.06        1:52.74   
                     
11  Bom Herrer  213  Bergen og Omegn Masters            1:52.94   
  Maurizio Galatolo  1967      27.48        27.48   
  Tom Christian Eide  1957      30.77        58.25   
  Øivind Lien  1956      27.85        1:26.10   
  Thor Lihaug  1963      26.84        1:52.94   
                     
12  Kbss4  198  Kungsbacka Simsällskap            1:53.73   
  Niclas Reman  1966      30.88        30.88   
  Peter Lundin  1959      27.87        58.75   
  Jan Johansson  1968      28.12        1:26.87   
  Lars Sandberg  1965      26.86        1:53.73   
                     
13  Usg H B 1  141  U.S.G            1:54.31   
  Morten Harning  1966      30.71        30.71   
  Niels Troldborg  1978      27.36        58.07   
  Andrea Tino  1987      29.33        1:27.40   
  Rune Solvang  1980      26.91        1:54.31   
                     
14  Täby Sim Herrer 1  210  Täby Sim            1:54.46   
  Peter Pärlklo  1971      26.44        26.44   
  Hans Roosmark  1971      26.32        52.76   
  Jean-Pierre Saracco  1949      30.56        1:23.32   
  Tommy Aspegårdh  1955      31.14        1:54.46   
                     
15  Ringsted Allstars  200  Ringsted Svømme Klub            1:57.85  El-tid 1 sv og slut 
  Martin Andersen  1975      26.68        26.68   
  Bo Guntofte  1963                 
  Jan Simonsen  1964                 
  Jens Halgreen  1954      1:57.85        1:57.85   
                     
16  Friske Mermates Fri  115  Pan Idræt - Mermates            1:58.40   
  Martin Christensen  1985      29.67        29.67   
  Martin Ancher  1985      30.82        1:00.49   
  Johnny Nguyen  1986      57.94        1:58.43   
  Jakob Edinger  1985              1:58.40   
                     
17  Kvik Masters Herrer 1  176  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:58.72   
  Casper Nordahl-Meyer  1982      28.66        28.66   
  Hans Ahle Olsen  1963      33.68        1:02.34   
  Kenneth Marmetschke  1969      29.72        1:32.06   
  Jens Jakobsen  1966      26.66        1:58.72   
                     
18  SK Laxen Fri 160  190  Simklubben Laxen            2:00.27   
  Joakim Axelsson  1968      2:57.21        2:57.21   
  Erik Brunskog  1969              1:00.23   
  Jan-Olof Svensson  1960      25.61        1:25.84   
  Johan Pettersson  1959      34.43        2:00.27   
                     
19  Hamar Herrer 1 Fri 240  240  Hamar IL            2:02.04   
  Alexander Mills  1951      28.64        28.64   
  Knut Måløy  1961      27.98        56.62   
  Dag Mathisen  1961      29.53        1:26.15   
  Terje Benjaminsen  1943      35.89        2:02.04   
                     
20  Hsk 1  208  Haldens Svømmeklub            2:03.52   
  Christian Børresen  1970      31.60        31.60   
  Jørgen Berg  1965      26.79        58.39   
  Tommy Kristensen  1963      31.20        1:29.59   
  Wiggo Kristensen  1950      33.93        2:03.52   
                     
21  Masør Herrer  199  Masters Sørlandet            2:05.38   
  Frank Carstensen  1955      29.98        29.98   
  Svein Hobbesland  1958      34.61        1:04.59   
  Ruben Nilesn  1989      27.91        1:32.50   
  Øystein Grytten  1958      32.88        2:05.38   
                     
22  Norrköping 3  179  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:06.62   
  Benjamin Chardon  1985      34.29        34.29   
  Ulf Eriksson  1965      33.60        1:07.89   
  Martin Nyberg  1971      26.20        1:34.09   
  Mats Gunnarsson  1959      32.53        2:06.62   
                     
23  Usg H E 1  244  U.S.G            2:08.72   
  Fin Biering-Sørensen  1948      31.42        31.42   
  Lars Kruse Byron  1960      33.45        1:04.87   
  Mikael Burlev  1955      33.78        1:38.65   
  Ebbe Rasmussen  1949      30.07        2:08.72   
                     
24  Vss Herrer  229  Västerås Simsällskap            2:10.85   
  Håkan Quist  1961      33.60        33.60   
  Lars-Gunnar Aufrecht  1963      30.61        1:04.21   
  Lars Ekdahl  1954      33.19        1:37.40   
  Eric Brandelius  1949      33.45        2:10.85   
                     
25  Herrer 2 D Sigma  203  Sigma Swim            2:13.53   
  Bjørn von Ryberg  1960      32.05        32.05   
  Frederik Bøving  1965      33.77        1:05.82   
  Lars Peder Haahr  1959      34.15        1:39.97   
  Nicolai Platzer  1969      33.56        2:13.53   
                     
26  Hs Oldies  260  Helsingborgs Simsällskap            2:28.30   
  Kent Hamberg  1951      36.86        36.86   
  Anders Lundström  1958      31.10        1:07.96   
  Leif Gellberg  1932      50.86        1:58.82   
  Mats Örth  1955      29.48        2:28.30   
                     
27  Hamar Herrer 2 Fri 240  240  Hamar IL            2:28.56   
  Johan Bulie  1958      31.43        31.43   
  Johan Kvæken  1959      31.51        1:02.94   
  Peter Mykueset  1951      40.81        1:43.75   
  Jarda Strand  1948      44.81        2:28.56   
                     
28  SK Ran  280  Simklubben Ran            2:41.53   
  Antonio Rodrigues  1954      30.84        30.84   
  Roland Hellborg  1946      40.41        1:11.25   
  Gunnar Kaudern  1943      45.33        1:56.58   
  Lennart Brock  1933      44.95        2:41.53   
                     
29  Modne Mermates Fri  238  Pan Idræt - Mermates            2:55.48   
  Henning Elkjær Nielsen  1960      34.26        34.26   
  Sven Friis Jørgensen  1936      1:11.28        1:45.54   
  Gunnar Jonson  1958      39.07        2:24.61   
  Lars Vestergaard  1964      30.87        2:55.48   
                     
Hamar Herrer 3 Fri 160  193  Hamar IL            DNS   
  Jarda Strand  1948                 
  Søren Udesen  1971                 
  Knut Hummelvold  1967                 
  Bård Gunnerud  1977              DNS   
                     
SK Laxen Fri 240  245  Simklubben Laxen            DSQ  Tyvstart 
  Kenth Stenbäck  1959                 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  18:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark