2019-09-17   16:45:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  01 november 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:34   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 november 2014         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oslo IL Medley Mix  240  Oslo Idrettslag            2:32.43   
  Jan Haakonsen  1955      39.53        39.53   
  Øyvind Arentz  1950      40.38        1:19.91   
  Yngvar Bjerke  1952      37.13        1:57.04   
  Wenche Lydersen  1954      35.39        2:32.43   
                     
Taastrup Medley Mix  243  Swim Team Tåstrup            2:39.54   
  Elisabeth Ketelsen  1943      41.30        41.30   
  Torsten Christensen  1954      46.69        1:27.99   
  Finn Bækgaard  1955      36.69        2:04.68   
  Pia Thulstrup  1961      34.86        2:39.54   
                     
Usg M E 2  260  U.S.G            2:51.32   
  Ebbe Rasmussen  1949      35.96        35.96   
  Maja Biering-Sørensen  1952      51.16        1:27.12   
  Fin Biering-Sørensen  1948      37.93        2:05.05   
  Maj-Britt Møller  1947      46.27        2:51.32   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ksls Masters  200  Kristianstads SLS            2:10.49   
  Torbjörn Gädefors  1965      31.86        31.86   
  Karin Elmberg  1965      40.81        1:12.67   
  Maria Norberg  1963      30.32        1:42.99   
  Håkan Jönsson  1963      27.50        2:10.49   
                     
Lag 200 Lass Mix  201  Linköpings Allmänna SS            2:13.09   
  Anette Philipsson  1965      33.23        33.23   
  Bertil Wennberg  1952      38.23        1:11.46   
  Helena Gällerdal Högfeldt  1975      33.43        1:44.89   
  Göran Fält  1963      28.20        2:13.09   
                     
Mix D Sigma  202  Sigma Swim            2:30.63  El-tid 1 sv og slut 
  Ulrik Schäfer  1962      37.93        37.93   
  Anette Bøgsted  1962                 
  Stig Nielsen  1963                 
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      2:30.63        2:30.63   
                     
Kbss 5  217  Kungsbacka Simsällskap            2:44.59  El-tid 1 sv og slut 
  Niclas Reman  1966      39.67        39.67   
  Lars Backlund  1949                 
  Lotta Örne  1959                 
  Anette Sundfors  1965      2:44.59        2:44.59   
                     
Old Mix Hermes D  200  Hovedstadens Svømmeklub            2:53.07  El-tid 1 sv og slut 
  Bo Hyllested  1949      39.29        39.29   
  Hanne Møller  1958                 
  Else Møller  1958                 
  Jesus Vasques  1970      2:53.07        2:53.07   
                     
Hamar Mix Medley 200  200  Hamar IL            DSQ  crawl arm i fly 
  Belinda Angelo  1974      37.55        37.55   
  Jarda Strand  1948                 
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Mix 1  163  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:59.38  DK Rekord 
  Berit Puggaard  1972      32.11        32.11   
  Casper Nordahl-Meyer  1982      32.15        1:04.26   
  Sophia Skou  1975      29.12        1:33.38   
  Klaus Nissen  1964      26.00        1:59.38   
                     
Malmö KK Medley Mix  164  Malmö Kappsimningsklubb            2:04.48   
  Caroline Lindborg  1966      33.78        33.78   
  Lars Lindskoug  1968      33.88        1:07.66   
  Honza Vitazka  1976      26.05        1:33.71   
  Jenni Svensson  1982      30.77        2:04.48   
                     
Varberg Sim  186  Varberg Sim            2:06.91   
  Ulrika Balslev  1966      36.76        36.76   
  Hans Palmqvist  1962      33.59        1:10.35   
  Anna-Karin Josefson  1964      30.82        1:41.17   
  Martin Anderson  1970      25.74        2:06.91   
                     
Ts & Lk 1  185  Trondhjem SLK            2:12.96   
  Anne Grete Haugan  1979      33.89        33.89   
  Bjørn Pedersen  1958              11.72   
  Tomas Aarvak  1969      1:28.59        1:40.31   
  Radana Konarikova  1965      32.65        2:12.96   
                     
Masør Mix  182  Masters Sørlandet            2:15.70   
  Anne Karine A. Johansen  1978      35.58        35.58   
  Geir Nilsen  1966      37.95        1:13.53   
  Janne Thorstensen  1966      30.97        1:44.50   
  Jan Bernhard Jørgensen  1964      31.20        2:15.70   
                     
Eidsvoll Mix  188  Eidsvoll Svømmeklubb            2:16.98  El-tid 1 sv og slut 
  Eirik Vågshaug  1958      35.72        35.72   
  Lisbeth Dønnum Jensen  1975                 
  Birgit Dønnum Jensen  1967                 
  Bjarte Nævdal  1969      2:16.98        2:16.98   
                     
Helsingør Mix 2  183  Helsingør Svømmeklub            2:21.01   
  Gitte Raagaard  1970      33.28        33.28   
  Tine Ottosen  1965      42.64        1:15.92   
  Lars Dam Jensen  1972      35.06        1:50.98   
  Allan Lind  1966      30.03        2:21.01   
                     
Mix C Sigma  162  Sigma Swim            2:21.92   
  Dorte Dugbæk  1976      42.03        42.03   
  Elene Skytte  1966      42.63        1:24.66   
  Ole Garm Nissen  1978      30.32        1:54.98   
  Anders Dalsgaard  1970      26.94        2:21.92   
                     
Helsingør Mix  166  Helsingør Svømmeklub            2:22.25   
  Pernille Bruun  1966      40.04        40.04   
  Hans Martin Johansen  1980      35.72        1:15.76   
  Eddy Krage  1967      32.11        1:47.87   
  Sys Lund  1977      34.38        2:22.25   
                     
10  Norrköping 2  171  Norrköpings Kappsimningsklubb            2:25.31   
  Olga Kosovskaya  1982      39.02        39.02   
  Mats Gunnarsson  1959      41.06        1:20.08   
  Martin Nyberg  1971      27.96        1:48.04   
  Malin Hazard  1970      37.27        2:25.31   
                     
11  Bask Mix  178  Brønshøj Akademiske Svømmeklub            2:30.33   
  Kendra Olsen  1966      44.61        44.61   
  Peter Conrad Holgersen  1967      42.71        1:27.32   
  Bjarne Erichsen  1985      28.24        1:55.56   
  Anne-Mette L. Pedersen  1960      34.77        2:30.33   
                     
12  Køge Masters Mix  193  Køge Svømmeklub            2:36.49   
  Mads Bo Larsen  1964      37.48        37.48   
  Liselotte Larsen  1958      54.75        1:32.23   
  Peter Christensen  1965      31.10        2:03.33   
  Charlotte Them  1976      33.16        2:36.49   
                     
13  Vss Mix  185  Västerås Simsällskap            2:40.47   
  Ella Wessen  1982      38.85        38.85   
  Ulla-Karin Aufrecht  1964      42.57        1:21.42   
  Håkan Quist  1961      41.77        2:03.19   
  Peter Karlsson  1963      37.28        2:40.47   
                     
Gentofte Masters Mix  195  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lag 1 SK Lödde Mix  148  Simklubben Lödde            2:07.70   
  Cecilia Jönsson  1974      38.26        38.26   
  Christian Ek  1980      33.89        1:12.15   
  Björn Lundin  1982      26.31        1:38.46   
  Cecilia Landin  1972      29.24        2:07.70   
                     
Lag 120 Lass Mix  122  Linköpings Allmänna SS            2:07.98   
  Maria Funck  1981      36.27        36.27   
  David Lindahl  1982      36.55        1:12.82   
  Martin Harlenbäck  1983      25.68        1:38.50   
  Sofie Pettersson  1988      29.48        2:07.98   
                     
Ringsted Mastersmix  159  Ringsted Svømme Klub            2:09.81   
  Margit Sørensen  1972      35.22        35.22   
  Martin Andersen  1975      33.88        1:09.10   
  Christina Nordskilde  1987      32.47        1:41.57   
  Bo Guntofte  1963      28.24        2:09.81   
                     
ASS Mix  129  Aarhus Studenternes Svømmeafde            2:11.38  El-tid 1 sv og slut 
  Jonas Kirkegaard  1987      31.39        31.39   
  Søren Bjørn  1964                 
  Heidi L. Thranum  1987                 
  Vibeke Soegaard  1989      2:11.38        2:11.38   
                     
Young Mix Hermes B  134  Hovedstadens Svømmeklub            2:12.60   
  Mark André Kohnagel  1972      34.21        34.21   
  Jan Boier Pedersen  1983      33.43        1:07.64   
  Carola Pedersen  1989      33.66        1:41.30   
  Susan Makay  1978      31.30        2:12.60   
                     
SK Triton Mix  139  Simklubben Triton            2:16.82   
  Pernilla Kullman  1978      37.37        37.37   
  Marie Hallberg  1989      35.92        1:13.29   
  Jonas Hagberg  1988      30.93        1:44.22   
  Robert Nilsson  1962      32.60        2:16.82   
                     
Sto Masters  131  Swim Team Odense            2:16.85   
  Anne-Sofie Pii  1970      40.03        40.03   
  Karen Mikkelsen  1986      42.44        1:22.47   
  Anders Bo Pedersen  1981      26.94        1:49.41   
  Stephan Jungersen  1988      27.44        2:16.85   
                     
Snøgg-Notodden  156  Snøgg Svømmeklubb            2:55.87  El-tid 1 sv og slut 
  Ellen Åsgard  1966      46.76        46.76   
  Jeanette Larsen  1987                 
  Jon Olav Flaathen  1985                 
  Øyvind Pedersen  1962      2:55.87        2:55.87   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg M A 1  112  U.S.G            2:10.38   
  Trine Gudnitz  1987      33.93        33.93   
  Lærke Smidt Hansen  1988      39.23        1:13.16   
  Andrea Tino  1987      30.75        1:43.91   
  Rune Solvang  1980      26.47        2:10.38   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Usg Pre 1  88  U.S.G            DSQ  ej adsk.h i bryst 
  Christian Christensen  1991      29.58        29.58   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  01 november 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark